Хотели all incl. в Гърция - мнения, съвети, препоръки...

  • 101 750
  • 221
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Интересувам се има ли отзиви от вече почивали в Гърция по системата ОИ, в 3* и в 4* хотели...
Мнения, цени... да препоръчват някое хубаво място.  Thinking
А доволни ли сте от ОИ? Като нашенския ли е?

Много благодаря  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 3 853
Шани, изпревари ме и аз мислех да пускам същата тема.Дори исках да питам в "на море в чужбина", но чета всички ходят в Турция и се отчайвам ooooh!.От две години чета за Гърция, гледам сайтове и снимки и не мога да избера.От туристическите агенции предлагат едно,а във форумите въпросните хотели обикновено са оплюти от всякъде.Сигурна съм,че Сани и Океания са супер, но и цените в сезона са  #Crazy
И аз искам инфо и много, много благодаря на всеки включил се в темата на Шани!  bouquet

# 2
  • Мнения: 138
Шани, наистина полезна тема, която и мен ме интересува.  Simple Smile
Бях писала няколко пъти в темата за хотел Атина палас в Ситония, който наистина е страхотен , но е само на HB и не се предлага на ALL. Обадих се във фирмата, с която пътувахме и те ми предложиха хотел Хрусо , който е на ALL и се намира на Касандра. Тъй като ние скоро се върнахме от Турция, аз се интересувах за цена за края на септември , мога да споделя с вас, че за тогава цената е 40евро на ден на човек за ALL.
Други хотели , които предлагат ALL са Портес палас, Портес бийч, Олимпик козма. И трите са на Касандра, но за тях цени не съм питала. Остана да ги разгледам и се спра на някой.
За съжаление не мога да споделя конкретно мнение, тъй като не съм била в тях, но все пак е някаква информация.

# 3
  • Мнения: 480
Ето ме, бе! Всичко ще си кажа Laughing

В събота се върнахме от хотел Chrousso village, с. Палиури, Касандра-Халкидики: http://www.chrousso.de/

Започвам с уговорката, че всеки си е башка и ако на мен ми е харесало, не е задължително на вас да ви хареса.

Хотелът се води 4*, но според мен малко са жумяли докато са им ги давали, що се касае до обстановка в стаите и обзавеждане. Като пример: бравата на вратата на банята блокира още първия ден (заклюми се) и след борба за отварянето й (с хленчещо дете, на което много му се пишка и не иска никъде другаде), повече не посмяхме да я затваряме. Онова нещо на душа в банята (ако някой знае как се нарича, моля да ми каже  Grinning), което регулира водата дали да тече през долния чучур или през ръчния душ, се развали. Слава Богу, остана в положение за ръчен душ, иначе трябваше да изкараме почивката клекнали в банята. Grinning Мебелите и покривките на леглата ми се сториха леко овехтели и общо взето при влизането малко се разочаровахме. Тук свършиха неприятните ни впечатления.

Студиото ни се намираше на ниво трева  Grinning т.е. отваряш плъзгащи врати, има малка верандичка с маса и столове и си право на тревата. Голяма, прясно окосена и чиста, поляна. Детето тичаше постоянно босо. Въбще всичко беше много чисто - едни лели ден през ден сменяха чаршафите и кърпите, кои от кои по-бели и чисти. Целия хотел представлява отделни постройки, пръснати в една гора, с много зеленина, цветя, дръвчета (и маслинови), които ежедневно се поливат и подрязват.
Има два басейна, всеки с детска секция. Плажа се намира на около 10 мин. бавен ход, които могат да се минат и с кола, но ние си ги вървяхме без проблем.
По отношение на храната - ALL incl-ът включва закуска, обяд, следобедна закуска, някакви детски неща (от около 18,30 ч., които така и не стигнахме до тях), вечеря, студени сандвичи (22,00-23,00 ч.), плюс безалкохолни и местен аклкохол от баровете. Една гръцка вечер с барбекю и една т.нар. гала вечеря. Сладолед на всяко хранене. Храната не беше особено разнообразна, но пък беше вкусна и достатъчна - в момента, в който нещо свърши, веднага изкарват още толкова прясно нарязано. Като пример - плодовете бяха само диня и пъпеш, но пък имаше винаги и за всички.
Персонала е страхотен - работят и пеят (в буквалния смисъл)  Grinning
Управителят постоянно е там и в момента, в който забележи, че някой гост има каквото и да било притеснение, отива да предложи помощ. Пример - едната вечер ни нападнаха едни пчели, човека ме видя, че махам с една салфетка като луда и дойде да ни предложи ако искаме да се преместим вътре.
Детски забавления - има огромен надуваем замък, две детски площадки с люлки и парзалки и всяка вечер има детска дискотека: едни каки се подреждат заедно с децата в кръг и танцуват.

Та с две думи - всички сме доволни от почивката.

Много изписах, ако някой го интересува нещо конкретно да пита  Grinning


# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз мислех да ходим в Гърция, но впоследствие се отказах. Окото ми хвана един 4-звезден хотел с доста приемливи цени- Аристотелес (сайта им вече се отваря), но в крайна сметка- знаеш Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=266756.0

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Весела съм, страхотен разказ.  Grinning
Страшно бих се радвала още 5-10 човека поне да споделят като теб всичко, за да добием най-много впечатления.

Много, много ти благодаря, Весела съм   bouquet


на мен някаква тур-агенция ми предложи по 300Лв. (приблизително) на ден за моето семейство за края на август или в нач. на септември в 4* хотел на база ALL. Та се чудя, дали сме "в час"  Thinking

Обаче разглеждайки доста сайтове на хотели, оставам с впечатлението, че и там има хотели с повече звезди по надписите си, отколкото в предлагането и в обстановката си.  Thinking

Знам, РЕНИ.  Simple Smile
А всъщност, защо се отказа?

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отказах се най-вече заради децата, все пак е друга държава. Недай си боже стане нещо с колата или ни потрябва спешно лекар... Освен това паспорти трябва да им вадя... И не на последно място- отзивите за този хотел не ми харесаха, а другите са доста по-скъпи. Пък и Перла Бийч отговаря на всички ми условия и то на доста прилична цена.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 853
Шани, 300 лв за AI в Гърция по това време е добра цена.Друг е въпроса, че и аз имам странното чувство че хотелите им са доста застаряващи.Това, което гледам като снимки от стаите в hollidaycheck направо ме плаши.Темата, която РЕНИ е посочила е доста интересна, но никой не е споделил в нея впечатленията си след завръщането и не може да бъде 100% полезна!
Едни познати са били в Chrousso village миналото лято и сега са резервили за тази година също, но пък са ходели на плаж с колата - всеки ден на различен плаж.Може би зависи кой какво търси  newsm78

# 8
  • Мнения: 214
Миналата година бяхме края на септември на Сани бийч хотел . За 2 възрастни с дете 670 лева за 5 нощувки на полупансион. Беше супер. Препоръчвам го с две ръце. Чакайте за оферти от ТУрист сървиз

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Чакайте за оферти от ТУрист сървис

чакамеееееееее и се надяваме  Grinning

Ето моето предложение:
http://www.villagemare.gr/

Някой нещо да е чувал за там?

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
http://www.aristotelesbeach.gr/

И това ми се понрави...  Thinking

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А, дойде и ти на моята... Wink Ей тоя хотел го умувах няколко месеца. Щях да резервирам през Планет.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 559
Ето моето предложение:
http://www.villagemare.gr/

Някой нещо да е чувал за там?
шани, сори ама като гледам снимките в сравнение с турция е като виетнамска колиба (мяза ми на царево през 2002-2003). аз от гърция съм 100% доволна само от сани бийч.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 853
. Чакайте за оферти от ТУрист сървис

чакамеееееееее и се надяваме  Grinning

Ето моето предложение:
http://www.villagemare.gr/

Някой нещо да е чувал за там?

Има малка тема за там, но форумката която е ходила не беше много изчерпателна.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298685.msg7813481#msg7813481

Аз също му бях хвърлила око и най-добрата оферта за там за август, която получих беше 160 евро на ден за двойна стая АI (тъй като нямаше свободни нито студия,нито апартаменти), но ето какво ме притесни най-много :

BREAKFAST  TIME                    FROM  07:30  TILL  10:00  American  Buffet
LUNCH  TIME                              FROM  13:00  TILL  14:30  Complete  Buffet
DINNER  TIME                            FROM   19:00  TILL  21:30  Complete  Buffet
It  is  important  to  mention  that  during  Dinnertime,  there  is  a  dress  code
( Shorts  and  T-shirts  are  not  allowed  in  the  Main Restaurant. )

Съжалявам,но не мисля че на морето трябва да ходя с копринена риза на вечеря или рокля с гол гръб.Другото, което не ми хареса е,че обяда е само час и половина като продължителност.Нямам предства защо е ограничението,но ми се струва че ще се образува голяма опашка!

 

# 14
  • София
  • Мнения: 3 853

шани, сори ама като гледам снимките в сравнение с турция е като виетнамска колиба (мяза ми на царево през 2002-2003). аз от гърция съм 100% доволна само от сани бийч.

bibi, Сани е страхотно място,но на цените в края на април и началото на май!В края на август 10 нощувки на HB са между 2800 и 3200 евро за двойна стая!

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ето моето предложение:
http://www.villagemare.gr/
Някой нещо да е чувал за там?
шани, сори ама като гледам снимките в сравнение с турция е като виетнамска колиба (мяза ми на царево през 2002-2003). аз от гърция съм 100% доволна само от сани бийч.

мдам. Може и тъй да е... , но аз в Турция поне това лято няма да мога да ида  Tired

# 16
  • Мнения: 132
. Чакайте за оферти от ТУрист сървис

чакамеееееееее и се надяваме  Grinning

Ето моето предложение:
http://www.villagemare.gr/

Някой нещо да е чувал за там?
Ние бяхме там началото на юни.На нас ни хареса много.Ние сме с дете на 3г. и всичко ни беше идеално.Малки вилички на 2 ет.Хубави градини,поддържани между тях .Голям и детски басеин.Плажа е на 2мин.Шезлонги,чадъри и водни колела са безплатни.На ол инклузив е.Храната беше много и разнообразна.И цените са добри.За 6 нощувки 1400лв.(началото на юни)

# 17
  • Мнения: 132
. Чакайте за оферти от ТУрист сървис

чакамеееееееее и се надяваме  Grinning

Ето моето предложение:
http://www.villagemare.gr/

Някой нещо да е чувал за там?

Има малка тема за там, но форумката която е ходила не беше много изчерпателна.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298685.msg7813481#msg7813481

Аз също му бях хвърлила око и най-добрата оферта за там за август, която получих беше 160 евро на ден за двойна стая АI (тъй като нямаше свободни нито студия,нито апартаменти), но ето какво ме притесни най-много :

BREAKFAST  TIME                    FROM  07:30  TILL  10:00  American  Buffet
LUNCH  TIME                              FROM  13:00  TILL  14:30  Complete  Buffet
DINNER  TIME                            FROM   19:00  TILL  21:30  Complete  Buffet
It  is  important  to  mention  that  during  Dinnertime,  there  is  a  dress  code
( Shorts  and  T-shirts  are  not  allowed  in  the  Main Restaurant. )

Съжалявам,но не мисля че на морето трябва да ходя с копринена риза на вечеря или рокля с гол гръб.Другото, което не ми хареса е,че обяда е само час и половина като продължителност.Нямам предства защо е ограничението,но ми се струва че ще се образува голяма опашка!

 Ще допълня:Това за официалните дрехи не се спазваше с изключение на разни баби германки.Обяда е до 15ч.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
nuni75, задължена съм ти.  Heart Eyes
Вдъхна ми оптимизъм   bouquet

# 19
  • Мнения: 11 818
Шани, ние заминаваме в неделя за Халкидики, Ситония, именно на - Village Mare. Като се върнем след една седмица ще пиша и аз впечатления.
Избрах го, защото този път ще бъдем повече души и в Океания и Сани Резорт ни излиза доста солено в сезона. За Аристотелес бийч четох предимно негативни мнения. А го предпочетох пред Chrousso village, защото плажът е по-близко, освен това едно момиче от агенцията беше ходила през юни и каза, че във Village Mare току що са преключили голям ремонт и 4-те звезди са реални. Ще видим. Ние избрахме мезонет, май ще си е цяла къщичка на наше разположение с тераси, полянки и т.н. Излезе ни 406 лв. на ден Ол инклузив, ще бъдем там 8 дни.
Благодаря и аз още веднъж на nuni75, която ми помогна и ориентира!   bouquet

# 20
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Океания клуб, чрез Турист сървис!Хотелът е 5*, ол инкл., изкарахме си страхотно, лукс, блясък и разнообразие, храната и напиткита на ниво, като за 5* Wink

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, ние заминаваме в неделя за Халкидики, Ситония, именно на - Village Mare. Като се върнем след една седмица ще пиша и аз впечатления.
Избрах го, защото този път ще бъдем повече души и в Океания и Сани Резорт ни излиза доста солено в сезона. За Аристотелес бийч четох предимно негативни мнения. А го предпочетох пред Chrousso village, защото плажът е по-близко, освен това едно момиче от агенцията беше ходила през юни и каза, че във Village Mare току що са преключили голям ремонт и 4-те звезди са реални. Ще видим. Ние избрахме мезонет, май ще си е цяла къщичка на наше разположение с тераси, полянки и т.н. Излезе ни 406 лв. на ден Ол инклузив, ще бъдем там 8 дни.
Благодаря и аз още веднъж на nuni75, която ми помогна и ориентира!   bouquet

Обичам да чета такива постове. Мерси много Сисии   bouquet

Ще чакам с нетърпение отзивите ти за Вилидж Маре  Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 3 853
nuni75, а влизането в морето как е?Плитко ли е, има ли камъчета?ние също сме с дете на 3 години, което постоянно иска да е в морето  Grinning

Вие в двойна стая ли бяхте и за детето какво ви предложиха - допълнително легло или кошарка?
Предварително ти благодаря!  bouquet

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
оооо, да...
Хубави въпроси, bellatrix. Добре, че ме подсети  Grinning

nuni75,
А за 2 деца какво е предлагането? Ще ми се да имаме поне 2 отделни стаи... Sunglasses

# 24
  • Мнения: 480
Много, много ти благодаря, Весела съм   bouquet

Шани, дай Боже пак да имам случай да разказвам, и друг хотел да е, и друга чужбина да е! Амин!  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 132
Здравейте.Морето стсва постепенно дълбоко.Има камъни в началото .Навътре е чисто.Ние спокоино оставяхме нашето човече да си играе.4-5 метра е до глезените.Вземете си сандали за водата.Иначе малко ръмби.
Ние искахме двоина стая,но може би понеже нямаше хора ни настаниха на 2 ет. от една къщичка,с две стаи,две тераси с 4 легла.
Имат и детски кошари.Ние си носехме нашата и разпънахме нея.Предполагам,каквото си поискате.Или допълнително или кошара.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 853
Здравейте.Морето стсва постепенно дълбоко.Има камъни в началото .Навътре е чисто.Ние спокоино оставяхме нашето човече да си играе.4-5 метра е до глезените.Вземете си сандали за водата.Иначе малко ръмби.
Ние искахме двоина стая,но може би понеже нямаше хора ни настаниха на 2 ет. от една къщичка,с две стаи,две тераси с 4 легла.
Имат и детски кошари.Ние си носехме нашата и разпънахме нея.Предполагам,каквото си поискате.Или допълнително или кошара.

10x  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 1 450
Аз съм най-доволна от Океания и Атена Палас - като красота, като обзавеждане и големина на стаите, като чистота,като плаж,  като храна, и като обслужване.  Сани клуб също е много хубаво място, но там съм била само на HB,  и не знам да предлагат all incl. Potidea palace също ми хареса, но само го разгледахме, нямам впечатления от храната.  Не е лош и Симантро, но с уговорката, че не всички стаи са еднакви - има 3зв и 4 зв част, като разликата е изключително голяма. Но басейните, плажът,храната, базата на 4зв част са добри. Всичките са на Касандра, не съм била все още на Ситония.

# 28
  • Мнения: 934
Аз съм най-доволна от Океания и Атена Палас - като красота, като обзавеждане и големина на стаите, като чистота,като плаж,  като храна, и като обслужване.  Сани клуб също е много хубаво място, но там съм била само на HB,  и не знам да предлагат all incl. Potidea palace също ми хареса, но само го разгледахме, нямам впечатления от храната.  Не е лош и Симантро, но с уговорката, че не всички стаи са еднакви - има 3зв и 4 зв част, като разликата е изключително голяма. Но басейните, плажът,храната, базата на 4зв част са добри. Всичките са на Касандра, не съм била все още на Ситония.

И аз бих препоръчала споменатите по-горе хотели, с малкото уточнение, че Атена Палас е на Ситония  Wink.
Плюс хотелите в курорта Порто Карас, пак на Ситония.
На полуостров Атон също има хубави 3* и 4* хотели със собствен залив и пясъчен плаж, но са предимно на HB.

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 10:02 от scorpios

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Плюс хотелите в курорта Порто Карас, пак на Ситония.

а може ли малко по-конкретно предложение? Мерси  Simple Smile

Знам, че там се води един от най-чистите плажове в света. Няколко пъти носител на Син флаг и т.н.
Но да кажеш някой конкретен хотел, става ли?

# 30
  • Мнения: 315
Здравейте, мили дами   bouquet
В бг-мамма съм намирала отговори на всеки мой въпрос, надявам се и сега да ми помогнете  Praynig
Става въпрос за почивка през септември, 4 семейства с деца /едно бебенце и 4 деца до 6г/
Бихме искали чисто и уютно местенце 4* или 5 *, All Incl или Ултра All Incl., с вкусна и разнообразна храна и мнооого алкохол /имаме алкохолик в групата, а и повод за празнуване/
Бихте ли ми препоръчали и тур оператор, които ще са достатъчно търпеливи да отговорят на въпросите ми, които никак не са малко  Embarassed Но аз съм главният организатор на  мероприятието и искам всичко да е перфектно!
Аз съм обиколила и трите ръкава на Халкидики, но преди да се роди малката /там я заченахме  Mr. Green Heart Eyes / и не съм обръщала внимание на условията- дали и доколко би било удобно да се отседне с деца там. Очарована съм от Атина Палас, Александър Велики, Аристотел и др...
Последно ходих в района на Аспровалта, Врасна и тн, но там по работа и не ми се ще и да почиваме там.
Благодаря на всички предварително   bouquet Hug

# 31
  • Мнения: 1 046
Здравейте,
И аз да си кажа, май месец бяхме на Халкидики-Геракини бийч, голяма компания, аз бях с най-малкото дете и съответно най-доволна. Базата е леко старичка, но не отричам, че е ултра чисто:всеки ден се сменят и чаршафи и хавлии има и реноивирани бунгала и не такива, но и да попаднеш в малко по-старички не е беда. Топла вода нон стоп, климатик също. Комплекса е огромен има си хотел с незнам колко стаи, а останалата част е на принципа на бунгалата дали на един или на два етажа.

Между всяка група бунгала има огромни поляни идеално поддържани. Храната е както другите са споделили по-много и сладолед на всяко ядене. Лично ние бяхме само на закуска и вечеря и цената беше 17 евро на човек плюс храната. Офертата е издирвана чрез Алма тур, но от София ни уреждаха всичко. А има си и басейн и за деца и анимация, уличихме момент около великденските празници когато целия комплекс беше фул само с българи и за децата беше много добре.
Има си и лекар( да не се налага) в комплекса.
А да и не на последно място плажа е на 2 минути пеша в най-лошия случай.

http://www.viatravelbg.com/?type=hotels&lang=BG&HotelID= … 2&ResoltID=13
просто да се ориентирате за комплекса има и сайт на самия комплекс.
дано да съм била полезна   bouquet

# 32
  • Мнения: 2 575

шани, сори ама като гледам снимките в сравнение с турция е като виетнамска колиба (мяза ми на царево през 2002-2003). аз от гърция съм 100% доволна само от сани бийч.

bibi, Сани е страхотно място,но на цените в края на април и началото на май!В края на август 10 нощувки на HB са между 2800 и 3200 евро за двойна стая!

Всичко зависи от момента на резервация. Ние се върнахме от Сани преди няколко дни т.е. бяхме от 26 Юни до 2 Юли   - 6 нощувки, НВ с детето - за 1900 лв., но за тази цел резервирахме от рано - специалните оферти на Турист сервиз бяха с плащане до края на Април мисля, че беше. Трябва да се пита на място около Април и Май и да се решава навреме за силния сезон в Сани. А жегата беше толкова ужасна, че за нищо на света не бих отишла там през Август.Да не говорим за комарите - всяка вечер навън ни побъркваха, независимо от репеленти и чудеса. Изобщо от Сани в сезона съм доста разочарована - най-добре е май да се ходи по 24май, със супер ниските цени и ако се уцели добро време би било супер. Иначе не си струва - голяма навалица, шумотевица ужасна, на плажа както знаете ( който е ходил) са супер малко чадъри и трябва да си много нагъл или ранобуден , за да се уредиш. Може би е по-добре в къщичките към Сани клуб, не знам.

# 33
  • Мнения: 2 575
... Плюс хотелите в курорта Порто Карас, пак на Ситония.

а може ли малко по-конкретно предложение? Мерси  Simple Smile

Знам, че там се води един от най-чистите плажове в света. Няколко пъти носител на Син флаг и т.н.
Но да кажеш някой конкретен хотел, става ли?

Шани - на Порто Карас бяхме за 24 Май - чудесно си изкарахме с детенце в Мелитон хотел - те са 2 хотела в комплекса - Мелитон е 5*, а Ситония е 4* - няма огромна разлика обаче. Базата е старичка, но добре поддържана, но не знам дали имат ОИ.
относно плажа обаче - може да е супер чист, но е супер неподходящ за деца  - не е пясък, а едри камъчета, почти чакъл и влизането в морето е много стръмно - става дълбоко на 2-3 метра от брега. Не е да се плацикат и гонят във водата дечковците.
Освен всичко и цените не са никак ниски в сезона.
Нив сме си заплюли догодина пак 24 Май за Порто Карас и това е  Sunglasses

# 34
  • София
  • Мнения: 3 853
Асинка, благодаря ти за постовете!Не вярвах,че на Сани е такава лудница в сезона.   bouquet

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз благодаря на Асинка  Heart Eyes  bouquet

# 36
  • Мнения: 199
А някой ходил ли е на Akrathos Beach Hotel на третия ръкав на Халкидики - Атон.
Аз днес резервирах за там, тъй като много ми хареса по снимки в нета, но честно казано не открих много информация относно впечатления на посетили го вече. И малко се притеснявам да не остана разочарована и излъгана като видя реално на място хотела.
Та ще съм благодарна, ако някой има лични впечатления да сподели   bouquet

# 37
  • Мнения: 474
Препоръчвам ви Потидеа Палас. Не можех преди да се сетя за името на хотела, но сега като избирахме пак къзде да ходим, видях името и снимки на хотела, та се сетих.  Laughing И хотела, и храната, и условията за семейство с деца са на ниво.
Сега направихме резервация за Флегра Палас. Като се върнем, живот и здраве, ще пиша!  Laughing

# 38
  • Мнения: 934
А някой ходил ли е на Akrathos Beach Hotel на третия ръкав на Халкидики - Атон.
...

Ако питаш за този Акратос:
Доста е хубав за 3*, хубави басейни, озеленяване, детски кът, добра храна.
Единствения минус е, че е на хълм над плажа и на връщане има малко изкачване Simple Smile по пътя.
Но пък плажа е голям, хубав и точно там отдават лодки под наем за разходка до остров Амулиани и
другите островчета. Ако не се бъркам, беше 30 евро лодката.
Виж и съседния Теоксения 4*, той пък е на плажа през улица.
Също е добър, храна, басейни, детски кът с детегледачки / не че моите стояха там/.

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А някой ходил ли е на Akrathos Beach Hotel на третия ръкав на Халкидики - Атон.
...
Ако питаш за този Акратос:

много е красиво.
Коя нашенска агенция го предлага?
И какви са цените?
Работи ли по системата ALL?

# 40
  • София
  • Мнения: 140
А някой ходил ли е на Akrathos Beach Hotel на третия ръкав на Халкидики - Атон.
Аз днес резервирах за там, тъй като много ми хареса по снимки в нета, но честно казано не открих много информация относно впечатления на посетили го вече. И малко се притеснявам да не остана разочарована и излъгана като видя реално на място хотела.
Та ще съм благодарна, ако някой има лични впечатления да сподели   bouquet


Миналата година бяхме там за 3 дни - за Великден. Честно казано,доста е играл фотошопа на страницата на хотела. Аз лично бях разочарована - стаите бяха чисти, но с доста захабени мебели. Басейнът е много по-малък от този на снимката. Плажната ивица пред хотела (до там се стига по един желязен мост) ми се видя тясна .Иначе хората са любезни, храната хубава, градина поддържана. Има и малък супермаркет в самия комплекс с разни дреболии. Като цяло обаче , аз лично не бих повторила.

# 41
  • Мнения: 199
 Ако питаш за този Акратос:[/quote]
scorpios, Точно за този питам, но странно тук го предлагат за 4-ри звезден, а не за 3..
но както и да е - аз резервирах вече и се надавям да не са отчайващи нещата, поне твоят пост малко ме обнадежди  Hug

много е красиво.
Коя нашенска агенция го предлага?
И какви са цените?
Работи ли по системата ALL?
Шани, работи по системата ALL, доста агенции го предлагат - например Traveland, ВС Травелс, planet.bg.
Аз лично го резервирах за 5 нощувки за 2-ма възрастни, ALL - 720 евро за началото на септември.

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
bebe_dundi   bouquet

# 43
  • Мнения: 798
Силно се надявам тук някой да може да ми помогне. Харесах си дестинация, харесах си хотел. Става въпрос за Athena Palace Village, Sithonia. До тук добре. Пратих няколко запитвания за оферти. Получих оферти с такива разлики в цените за един и същ период, брой нощувки и пансион, че чак се притеснявам. Обяснете ми моля Ви, каква разлика може да има от HB до HB. По принцип какво включва half-board-a? Само храна или има и пиене...И на какво може да се дължат тези разлики в цената? Разбрах  за други комплекси, че има различни стаи , на 2,3,4 звезди...И как може да е сигурен човек, че като резервира , ще е в хубава стая? А някой да има преки наблюдения върху този хотел?

# 44
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Егвийн ал-Вийр - и аз получих оферти за едно и също място с разлика поне 20-30Е.
Защо е така, наистина...  Rolling Eyes

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Има цяла тема за този хотел, разтърси се, ще я намериш!

И аз още се ровя за нещо,което да ми хареса и да е пълен пансион, за нач.на септември.

Незнам защо дават такава разлика в цените newsm78

# 46
  • Мнения: 798
Има цяла тема за този хотел, разтърси се, ще я намериш!

Аз темата я намерих, но там не се споменава нищо за цени...Не питам ей така, за по-лесно. От 3 дена се ровя и доста неща изчетох. Мен ме интересува по-скоро на какво може да се дължи тази разлика в цените. И не става въпрос за 20-30 Е , както се е случило при Шани, ами за 150-200Е, което за мен е фрапиращо.

# 47
  • Мнения: 2 575
Има цяла тема за този хотел, разтърси се, ще я намериш!

Аз темата я намерих, но там не се споменава нищо за цени...Не питам ей така, за по-лесно. От 3 дена се ровя и доста неща изчетох. Мен ме интересува по-скоро на какво може да се дължи тази разлика в цените. И не става въпрос за 20-30 Е , както се е случило при Шани, ами за 150-200Е, което за мен е фрапиращо.

Първо да ти отговоря за НВ - само закуска и вечеря, включени в закуската са каффе, чай и т.н., а на вечеря пиенето ( каквото и да е то) се заплаща.
И второ - какво имаш предвид в разлика 150-200 Евро  - на ден ли? или в крайната оферта за примерно 7 или 10 дни?
Ако е в крайната оферта е съвсем нормално и въобще няма за какво да се чудиш  - различни тур оператори, различни цени.
Ако е на ден - тогава вече няма обяснение.

# 48
  • Мнения: 798
Става въпрос за пакет за 7 дни. Значи мога спокойно да приема най-ниската цена, която ми предложиха, без да се притеснявам , че ще става въпрос за по-лоша оферта...?

# 49
  • София
  • Мнения: 1 724
Не съм чела темата. От 9 години почиваме само в Гърция /имам предвид морската ваканция, не екскурзии/.
Не препоръчвам системата ол инкл. за Гърция, според мен един от плюсовете на Гърция са малките семейни ресторантчета с изключително вкусна хран, готвена през същия ден, с риба ,поръчана и хваната от местните рибари, с прекрасно вино, включително наливното! Почивали сме в Порто Каррас с HB, пет звездния хотел Мелитон, храната не е лоша, но няма нищо  общо с готвената храна в семейните заведения.
била съм на различни места на първите два ръкава на Халкидики, много на юг, почти до Атина, на о-вите Евия и Тасос. От всичко изброено тук моя фаворит е Тасос.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 679
Искам да попитам някой ходил ли е в хотел Александрос Палас на Халкидики?
Сега изпратих запитване до хотела, но ще се радвам на лични впечатления, че ще пходим и с двете деца и да не останем непирятно изненадани.
Ето сайта:
http://hotel-alexandros-halkidiki.focusgreece.gr/en/facilities.htm

# 51
  • София
  • Мнения: 1 274
...... По принцип какво включва half-board-a? Само храна или има и пиене...
Ще допълня  Asinka само в частта за закуската - има обикновено и сокове, но иначе спокойно може да приемеш, че HB не включва напитки.
Ако те смущава разликата в офертите - питай направо в агенцията, която ти предлага най-ниската цена дали има нещо притеснително във факта, че офертата им е най-ниска. В най-лошия случай ще се поласкаят  Wink Иначе и аз смятам, че около 100 евро за пакета е в нормалните граници за разлика.

# 52
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
до каква степен се различават 3* х-ли в Гърция, от 4*?
мерси  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 798
А някой знае ли какви са изискванията за пътуване в Гърция с лизингов автомобил. Зимата минаваше граница само със зелена карта...дали и сега е така...?

# 54
  • София
  • Мнения: 3 679
до каква степен се различават 3* х-ли в Гърция, от 4*?
мерси  Simple Smile
И аз да повторя въпроса  Simple Smile

# 55
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А някой знае ли какви са изискванията за пътуване в Гърция с лизингов автомобил. Зимата минаваше граница само със зелена карта...дали и сега е така...?

защо да е друго?
Сподели, моля в кои агенции направи запитване за Атена Палас...

# 56
  • София
  • Мнения: 847
Здравейте, ние също от няколко години ходим в Гърция, тази година се спрях на Blue Dolphin на Ситония - отзивите в holidaycheck.com са страхотни, от агенцията, с която пътуваме, още миналата година ми го препоръчаха, но не успяхме да се вредим за места.
Ще видим как ще е, пак е с ниски постройки, верандичка, която излиза направо на тревата. Ние обичаме да щъкаме с колата по по-безлюдни плажове, дано да открием такива.

Миналата година бяхме в Portes Palace - съвсем в началото на Касандра. Доволна съм, басейните са супер, но плажът беше под някаква стръмнина, така и не го посетих - от другата страна на ръкава открихме райско кътче и там ходихме. Всъщност кофтито е, че е близо до основния път на ръкава и част от стаите гледат към пътя, а не към градината.

Ходили сме и в Атена Палас, разкошно, потънало в зеленина местенце. Минусите - басейните са малки и няма почти никакво място около тях, плажът е супер кофти и тесен и до обяд стръмнината над него го потулва в дебела сянка, абе с две думи - плажът не става.

Аз пък съм си харесала Assa Maris, но в сезона е 220 Е на стая, което ми се струва малко множко...

Догодина се надявам да изпробваме Турция, ако навия таткото ни, че нещо не ги долюбва комшиите...

# 57
  • Мнения: 798
А някой знае ли какви са изискванията за пътуване в Гърция с лизингов автомобил. Зимата минаваше граница само със зелена карта...дали и сега е така...?

защо да е друго?
Сподели, моля в кои агенции направи запитване за Атена Палас...
Ами от една от агенциите изрично ми казаха, че трябва да имам задължително преведено и легализирано свидетелство за раждане на детето и , че това е ново изискване. Затова, се зачудих и за колата да не са измислили нещо, че ще е много гадно да отидем до границата и да не можем да минем.
Ами получих оферта от Виа Травъл - 39Е на вечер,и от София Луксъри Травел, която не помня и ми е на личния мейл, до който нямам достъп в момента, но със сигурност беше по-висока. Но имайте предвид , че аз питам за след 15.09.2008.
Много агенции , го предлагат и всичките на различни цени. В моменат още обмислям.
Иначе за плажа, разбрах и аз , че не е много хубав. Но ние смятаме да ходим по закътани малки плажчета по полуострова. С тази цел  исках да е полупансион.Басейни също няма да ползваме. Аз харесах този хотел, защото е изолиран и има мнопго зеленина. Искам спокойствие и на плажа  да няма никой по-близо от 20 м.
Някой има ли представа какво е времето септември месец там...Силно се надявам да става за плаж...

# 58
  • Мнения: 2 255
Ние се върнахме преди 2 дни от hotel Afitis Афитос, Касандра и определено сме много доволни  Peace хотела е реновиран преди 2-3 год.
Апартамента беше широк и удобен - с отделно помещение за децата /в странична чупка/, банята - ОК
Бяхме с НВ, което смятам, че в Гърция не е проблем  Rolling Eyes наистина има много малки и страхотни места за хранене
НВ - е така ...има кафе, напитки на закуска, а на вечеря се заплащат допълнително, храната беше много вкусна и достатъчно разнообразна  thumbsup
Хотела е на брега, със собствен плаж с достатъчно чадъри и шезлонги, пясъка е ситен като за Гърция, плитко е и добре за деца, има малко камъни в началото, но на места...има мостче дървено за влизане за по-изнежените крачка  Joy, навътре е ОК, доста хора джапаха с обувки за плаж, но мойте синчета не им беше проблем, а и на другите деца също  Rolling Eyes
има 2 басейна - малък и голям - чисти и поддържани, там малко трудно се дореждаш за шезлонг от бабите германки дето си мятат хавлии още преди закуска, но не мисля, че е проблем  Joy
Персонал - усмихнат, любезен  Peace
А в градчето над хотела - Афитос - съм направо влюбена - неверояни каменни къщи и атмосфера  newsm10

# 59
  • Мнения: 102
Следя темата и чакам информация от Сисии.

# 60
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Следя темата и чакам информация от Сисии.

НЕ е очарована Сисии.
Писа ми на ЛС. Ако тя няма нищо против, ще цитирам ЛС-а й тук.
Уф, голяма чуденка пада  Crazy

Някой да се е отбивал в Луфтханза Райзе бюро напоследък? Да има наблюдение, те какви гръцки хотели предлагат?

# 61
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.Сега направихме резервация за Флегра Палас. Като се върнем, живот и здраве, ще пиша!  Laughing

чрез коя агенция, моля?
Днес цял ден се "боря" за Флегра.
А може би и за перода трябва да те попитам?

# 62
  • Мнения: 798
Може ли някой да каже как е решен въпроса с паркирането на личен автомобил по хотелите, плаща ли се нещо допълнително или не..?

Шани, с теб май голямо четене, питане, ровене и пр. хвърляме по въпроса с избор на място за почивка...Simple Smile
Аз дестинацията я реших отдавна..Халкидики, Ситония..., но хотелааа.... newsm78

# 63
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Егвийн ал-Вийр, не питай  Crazy Crazy
Полудявам вече  Crazy

# 64
  • София
  • Мнения: 3 679
А някакви отзиви за Олимпийската ривиера, хотел Олимпиан бей? Луднах с тези хотели вече  Crazy

# 65
  • София
  • Мнения: 1 724
Аз лично съм крайно недоволна от Виа Тревел, пътувахме с тях за Нова година до ситония- Порто Каррас, бяхме платили и за майка ми, но в последния момент не може да дойде. Предупредихме в хотела веднага, говорих и с гръцкия туроператор, но така и ни изгърмяха около 500 евро. От Виа Травел не си вдигаха телефоните 10 дни след Нова година!
Вяра, радвам се, Афитос наистина е прекраааасно място!
Ей, вие,многомислещите, да не се озовете на Черноморието, в крайно сметка.

# 66
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ей, вие,многомислещите, да не се озовете на Черноморието, в крайно сметка.

Ох, мЪлчи, не думай...  Stop

# 67
  • Мнения: 798

Ей, вие,многомислещите, да не се озовете на Черноморието, в крайно сметка.

Аз поне дестинация имам.... Mr. Green
Аз минах и през идеята Българско Черноморие, но се съмнявам след средата на септември да става за плаж, затова... минах на друг вариант.

# 68
  • Мнения: 2 255
Може ли някой да каже как е решен въпроса с паркирането на личен автомобил по хотелите, плаща ли се нещо допълнително или не..?
Ами мога да кажа само за където съм била
- сега в Афитис имаше достатъчно голям паркинг до хотела, гостите с коли паркираха без проблем и безплатно
- миналия септември бяхме в Торони, Ситония - там около и в хотелите те са малки и с дворчета се паркираше също без проблем и безплатно  Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 545
В кой хотел бяхте в Торони ? Цени ? Как е плажа там? Морето ?  bouquet

# 70
  • Мнения: 2 255
В кой хотел бяхте в Торони ? Цени ? Как е плажа там? Морето ?  bouquet
В Нестор - 45 Е - студио - спалня + легло от тези дето се изтегля от долу още едно   - само спане, без храна
Плажа е широк и спокоен, с леко едър пясък, морето кристално  Peace на влизане има ситни камъчета  newsm78
Сега юни мъжа ми беше командировка там 1 седмица и отседна в Сакис - каза, че бил по-евтин и по-хубав и има закуска  Peace с уговорката да си в сградата им отпред, че те имат 3 една зад друга .... ама го обясних  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 8 769
Миналата година бяхме в Portes Palace - съвсем в началото на Касандра. Доволна съм, басейните са супер, но плажът беше под някаква стръмнина, така и не го посетих - от другата страна на ръкава открихме райско кътче и там ходихме. Всъщност кофтито е, че е близо до основния път на ръкава и част от стаите гледат към пътя, а не към градината.
Следните въпроси са от името на потребител, който все още няма права да пише тук - mira70. Тя се интересува от този хотел точно, queenmabb , благодаря ти предварително за отговора.   bouquetНе ти е пуснала лс, защото е хубаво и други да прочетат товите наблюдения и препоръки. Освен това, тя има близнаци и затова се интересува от малко повече подробности.

Цитат
ако може малко по-подробно да разкаже. колко големи са стаите - ние ще сложим и две бебешки кошарки, храната как е, от снимките на хотела плажа изглежда точно под басейна, а queenmabb пише, че хич не отишла щото било трудно? ей такива работи.
верно, че това ще ни е третото пребиваване в хотел с близнаците, но притеснението не намалява.

# 72
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ВЯРА, HB притесняваше ли те нещо... как бяха децата...
И тоз АФИТОС предлага ли ALL?

# 73
  • Мнения: 2 255
ВЯРА, HB притесняваше ли те нещо... как бяха децата...
И тоз АФИТОС предлага ли ALL?
в х.Афитис нямаше ALL - но на нас с HB - не ни беше проблем, тъй като децата на обяд хапваха пици, сандвичи, плодови салати и разни други дреболии от дневния ресторант, тъй като явно не огладняваха особено след добрата закуска  Rolling Eyes
първите дни пробвахме да обядваме, както му е реда  Wink в 2 ресторанта на плажа до хотела ...но после не искаха да вечерят  #Crazy та се оказа, че варианта НВ е ОК - поне за нас  Peace

# 74
  • Мнения: 798
Уф, искам да ви се оплача. Уговорих се с една туристическа агенция да ми резервира хотел на Ситония, за определени дни, на цената обявена в сайта. Дамата не ми поиска 30% предварително/ за което бях учудена, но все пак доволна/ и каза, че ще ми се обади до 48 часа да ми потвърди. Е да, обади ми се днес и каза, че резервацията е направена , но цената на която са й потвърдили е с 33% отгоре...Попитах защо, тя каза гърците са така...явно имат голямо търсене за този период и си вдигат цените... И сега съм в чуденка да приема ли тази рзервация на по-високата цена или да търся друга фирма, която предлага този хотел...Като се има предвид, че практиката е да се пращат 30 % предварително, може да се окаже , че съм вързана с още по -висока цена...Моля, някой , който има опит с агенциите да коментира...В чудо се видях с тази организация.

# 75
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Попитах защо, тя каза гърците са така...явно имат голямо търсене за този период и си вдигат цените...

такова нещо ми се е случвало и тук, в Бг с хотел на нашето черноморие. Отказах на мига.

# 76
  • София
  • Мнения: 3 679
Егвийн ал-Вийр, а можеш ли да кажеш коя е агенцията? Аз лично бих отказала - 33% отгоре си е доста голяма надценка.

# 77
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
някой с прясна резервация има ли...?
Ние все още се чудим  Thinking

# 78
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние си чакаме проформата, че да им преведем парите Whistling

# 79
  • Мнения: 7 605
Някой има ли впе4атления от Грекотел Олимпиа Оаzис? Отzивите са добри уж....... Crazy

# 80
  • Мнения: 798
Егвийн ал-Вийр, а можеш ли да кажеш коя е агенцията? Аз лично бих отказала - 33% отгоре си е доста голяма надценка.
Мда, отказах се и аз. Агенцията се казва Лакмос Травел и по принцип има добри отзиви за нея. Не мога да кажа чия е вината за повишаването на цените. Но все пак всеки си гледа интереса.

След тази случка, определено ще търся агенция в Бургас, за да може да си сключа договора, да си получа на място всички документи и да съм спокойна.

Аз лично останах разочарована от Posoka.com или по-точно от офиса им в Бургас. Писах на ел.поща веднъж, веднъж се обаждах по телефона, но така и не получих оферта.

# 81
  • София
  • Мнения: 545
Ние си чакаме проформата, че да им преведем парите Whistling
За къде резервирахте и какви цени, моля ?  Hug

# 82
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние си чакаме проформата, че да им преведем парите Whistling
За къде резервирахте и какви цени, моля ?  Hug
На Олимпийската ривиера, хотел Olympien bay, цената за цялото ни семейство за 7 дни на олл е 788 евро, а ако платим накуп всичко ни правят още 10% отстъпка.

# 83
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Jutoo, офертата е ОК, според мен. А коя е агенцията?
Питам, защото на нас ни казаха, че дори да заплатим всичко накуп на 100%, няма да имаме никакви отстъпки...

Tatjana - изглежда повече от великолепно и приказно. Ще чакаме личните ти отзиви.  Grinning

# 84
  • София
  • Мнения: 3 679
Jutoo, офертата е ОК, според мен. А коя е агенцията?
Питам, защото на нас ни казаха, че дори да заплатим всичко накуп на 100%, няма да имаме никакви отстъпки...
Сънлайт травел е агенцията, дойде проформата, платихме, утре ще си вземем договор и резервация  Simple Smile Вече ми олекна  Simple Smile

# 85
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Jutoo - много е хубав хотела.
В каква стая ще ви настанят, като сте  семейство с 2 деца?

# 86
  • София
  • Мнения: 3 679
Jutoo - много е хубав хотела.
В каква стая ще ви настанят, като сте  семейство с 2 деца?
Ами води се bungalow type of room, за голямата има легло, а за бебето кошара - имали там кошарки, но аз ще си нося нашта  Simple Smile
Дано наистина е хубав хотела Simple Smile

# 87
  • Мнения: 798
И на мен май в никоя агенция не ми споменаха за отстъпка, ако се плати всчико накуп. Но все пак не ви ли притеснява, че ако платиш всичко и нещо се случи, ...все пак малки деца...болести...всичко може да стане и после...какъв кошмар е да си вземеш парите...То е ясно, че част от тях изгарят, но все пак...

# 88
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами то и 40% капаро да платя пак сигурно ще изгори, а ако нещо стане и някое дете е болно ще изместим почивката следващата или по-следващата седмица - мисля, че няма да има проблем така. Ноооооооо, да не дърпаме дявола за опашката Hug

# 89
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Някой има ли впе4атления от Грекотел Олимпиа Оаzис? Отzивите са добри уж....... Crazy

Много добре изглежда.. А какви са цените?

# 90
  • Мнения: 7 605
Някой има ли впе4атления от Грекотел Олимпиа Оаzис? Отzивите са добри уж....... Crazy

Много добре изглежда.. А какви са цените?

1 седмица zа 2ма въzрастни и 1 дете в фамилна стая 2500? с полетите от Германия.

# 91
  • Мнения: 934
Шани, в крайна сметка ще почивате ли в Гърция?

За кой хотел се преборихте?

Поздрави от любимия ти Св.Св.Константин и Елена!

# 92
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, в крайна сметка ще почивате ли в Гърция?

За кой хотел се преборихте?

Поздрави от любимия ти Св.Св.Константин и Елена!

хехехех, мерси scorpios  Hug за поздравчето   bouquet . В четвъртък отиваме за малко в Гранд-а Wink
Tи в кой х-л си там?

... иначе на Олимпийска ривиера. В хотела на Jutoo   bouquet

# 93
  • Мнения: 539
а кое хотелче ще препоръчате на Тасос?

# 94
  • Мнения: 934

... иначе на Олимпийска ривиера. В хотела на Jutoo   bouquet

Супер, много добре изглежда.
След 20-тина дни ще мина покрай него на път за Атина.
Може да се отбием за малко почивка и плаж на този Олимпик бийч.

# 95
  • Мнения: 474
.Сега направихме резервация за Флегра Палас. Като се върнем, живот и здраве, ще пиша!  Laughing

чрез коя агенция, моля?
Днес цял ден се "боря" за Флегра.
А може би и за перода трябва да те попитам?

Върнахме се и пиша!  Laughing
Чрез Посока.ком. Мноооого сме доволни! Ако още те вълнува хотела- мога да ти разкажа подробности.

# 96
  • София
  • Мнения: 3 853
.Сега направихме резервация за Флегра Палас. Като се върнем, живот и здраве, ще пиша!  Laughing

чрез коя агенция, моля?
Днес цял ден се "боря" за Флегра.
А може би и за перода трябва да те попитам?

Върнахме се и пиша!  Laughing
Чрез Посока.ком. Мноооого сме доволни! Ако още те вълнува хотела- мога да ти разкажа подробности.

Разказвай, моля те!Мен ме вълнува, защото все още не съм избрала!  bouquet

# 97
  • София
  • Мнения: 195
Има ли някой, който е ходил в Olympian Bay?
Какви са условията в стаите, храната, плажа?

# 98
  • София
  • Мнения: 1 724
татяна, ако пътувате от извън страната /какъвто, очевидно, е случая - ок, но от България ми се вижда страшно далече.
Освен това хотелът е тип 5 звезден лукс в Турция. Дано не пропуснете атмосферата в Гърция, поне за мен това не е страна, където да се затвориш в петзвезден рай и да не излезеш, вече имах възможност да пиша в предните си постове в тази тема...Все ми се струва, че се търси аналогия с хотелите тук и в Труция, а Гърция е перфектна страна за настаняване в семеен тип хотели, храна в семейни  ресторанти и прочие...При всички положения личният ми съвет е да излизате колкото се може по-често и навън, извън мястото на резервация, което и да е то.
Приятна почивка!

# 99
  • Мнения: 474
.Сега направихме резервация за Флегра Палас. Като се върнем, живот и здраве, ще пиша!  Laughing

Върнахме се и пиша!  Laughing
Чрез Посока.ком. Мноооого сме доволни! Ако още те вълнува хотела- мога да ти разкажа подробности.

Разказвай, моля те!Мен ме вълнува, защото все още не съм избрала!  bouquet

Хотелът е реновиран и цялото обзавеждане, хавлиени кърпи, лежанки на шезлонги са доста новички. Лично аз съм много гнуслива към спално бельо и т.н. по хотелите и в този хотел ми хареса това, че всичко е ново. Храна и напитки не са от най-богатия избор, но достатъчни. И разбира се хигиената по отношение на басейните, тревни площи е много добра. Аз съм с дете на 2 год. и просто нямах притеснения за нищо. Има си и детски кът на една полянка. Плажът е на 150 м. / така пише в рекламата/, но ние с детето едва се завлякохме до там с целия плажен багаж, вкл. надута лодка, малкия с колело... Та после ходехме с колата на 1 плаж с бар на около 3-4 км. преди хотела.
Хареса ми почивката в този хотел и в сравнение с доста други на Касандра от това ниво, смятам, че е много по-добър.

# 100
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
jana71 - радвам се, че сте си изкарали ОК  Hug във Флегра-та. Ние докато да резервираме там и то фамилните стаи бяха свършили, за избрания от нас период.  Confused
За това се насочихме към Олимпийската ривиера.

Иначе преди 1ч. се връщам от Гранд-а. Има доста подобрения, от м.г., но има още много какво да се желае...

Та да видим как ще е гръцкия ALL, в сравнение с нашенския  Thinking

# 101
  • Мнения: 7 605
татяна, ако пътувате от извън страната /какъвто, очевидно, е случая - ок, но от България ми се вижда страшно далече.
Освен това хотелът е тип 5 звезден лукс в Турция. Дано не пропуснете атмосферата в Гърция, поне за мен това не е страна, където да се затвориш в петзвезден рай и да не излезеш, вече имах възможност да пиша в предните си постове в тази тема...Все ми се струва, че се търси аналогия с хотелите тук и в Труция, а Гърция е перфектна страна за настаняване в семеен тип хотели, храна в семейни  ресторанти и прочие...При всички положения личният ми съвет е да излизате колкото се може по-често и навън, извън мястото на резервация, което и да е то.
Приятна почивка!

Енита, мерси, но ние си променихме плановете, Ще ходим в Турция.
Ина4е zа написаното от теб....ами zависи 4овек какво търси. Ходила съм в Гърция, с раница на гърба, беz никакви реzервации, и съм обиколила страната. Спах в семейни квартири и се хранех в малки таверни. И в Турция съм ходила така между другото. Но това беШе преz студентските ми години, сега имаме дете и приоритетите се промениха. Търсихме хубав, луксоzен хотел, беz zна4ение в коя страна е, искахме пълен релакс, а не да обикаляме. А с малко дете да ходиШ на ресторант в който няма блок маса е малко трудно, не йм се стои много много на едно място и да 4акат да дойде поръ4ката.

# 102
  • София
  • Мнения: 1 724
Ами да, права си, тогава сте за Турция, дефинитли.
Нямам предвид да обикаляш в раница на гърба, почивала съм и HB и само в хотел в Гърция, второто е по-скъпо, определено, и по-приятно. Никъде на блок-маса не ти сервират прясно уловена риба. Почивам на Тасос в семеен хотел четвърта година, до нас е най-добрата кръчма и даже си поръчвам каква риба да ми купят от рибарите. вечеря за трима с риба е не по-малко от 70-80 евро, но си струва.

# 103
  • София
  • Мнения: 195
И ние резервирахме за Olypmian Bay от 1.09. за 7 нощувки.
Много ми го препоръчаха, цената е добра, пък ще видим.

# 104
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И ние резервирахме за Olypmian Bay от 1.09. за 7 нощувки.
Много ми го препоръчаха, цената е добра, пък ще видим.

каква цена заплати и направиха ли ти отстъпки някакви?
И семейството ви с колко деца е?

# 105
  • София
  • Мнения: 195
Семейството ми е с 2 деца - на 5  и 9 години.
Цената на възрастен е 360 Е, за голямото дете - 100 Е - общо 820 EUR за всички за ALL за 7 дни.
От тази цена ми напавиха 3% отсъпка за редовни клиенти, защото и друг път сме резервирали чрез Сънлайт Травел.
Капарирахме 30% от сумата.

# 106
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Семейството ми е с 2 деца - на 5  и 9 години.
Цената на възрастен е 360 Е, за голямото дете - 100 Е - общо 820 EUR за всички за ALL за 7 дни.
От тази цена ми напавиха 3% отсъпка за редовни клиенти, защото и друг път сме резервирали чрез Сънлайт Травел.
Капарирахме 30% от сумата.

благодаря ти.
С кой офис на фирмата имаш взаимоотношения?

# 107
  • София
  • Мнения: 195
Резервирахме в офис Якубица.
Вие за същия хотел ли резервирахте и на какви цени?

# 108
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Резервирахме в офис Якубица.
Вие за същия хотел ли резервирахте и на какви цени?

точно това си помислих и аз.
Махай се от Якубица и отиди на Кишинев 10. Потърси Вирджиния.
Тя ще ти даде 10% отстъпка при плащане в брой на 100% до 3 дни след резервацията ви.
Ние сме септември там.  Simple Smile

# 109
  • София
  • Мнения: 195
Обадих се и там. Отстъпката 10% важи за резервации за след 7.09., а ние ще пътуваме на 1.09. Вие кога ще сте там?

# 110
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте Simple Smile
Ние резервирахме за Village Mare. Някой щеше да пише отзиви за там, но не намерих. Това, което виждам като снимки и чета на сайта ме устройва, но все пак искам прясна информация. Моето диваче е на годинка и половина и му трябва достатъчно място за търчане и лудеене. Разбрах, че дават кошарки и столчета за хранене, иначе при нас голямо мазало става при хранене.
Иначе на мен ми препоръчаха още някакъв Apolamare. Скоро бил ремонтиран. За Flegra също съм чувала добри отзиви.
Ако резервирате през агенции - МегаТравел и Глобе Травел са им най-добри цените, разлика от по 20 Е на нощувка надолу от другите.

# 111
  • Мнения: 132
Здравейте Simple Smile
Ние резервирахме за Village Mare. Някой щеше да пише отзиви за там, но не намерих. Това, което виждам като снимки и чета на сайта ме устройва, но все пак искам прясна информация. Моето диваче е на годинка и половина и му трябва достатъчно място за търчане и лудеене. Разбрах, че дават кошарки и столчета за хранене, иначе при нас голямо мазало става при хранене.
Иначе на мен ми препоръчаха още някакъв Apolamare. Скоро бил ремонтиран. За Flegra също съм чувала добри отзиви.
Ако резервирате през агенции - МегаТравел и Глобе Травел са им най-добри цените, разлика от по 20 Е на нощувка надолу от другите.
Ние бяхме там в началото на лятото и сме доволни.Напред в темата съм писала.

# 112
  • София
  • Мнения: 2 952
Шанова, може и да си резервила вече, но сега виждам темата ти. Ние сме ходили в хотел Олимпиан бей на ол-инклузив. Хотелската част, поне стаята в която ние бяхме е в отлично състояние - неголеми, но доста комфортно и с вкус обзаведени. Банята и тоалетната са отворени към входното коридорче - ние бяхме без децата и за кратко, но за дълга почивка питайте как е в стаите, студиата или апартаментите, където се настаняват семейства. В нашата според мен нямаше място за трети  Simple Smile Храната е добра, но е далеч от най-доброто, което сме виждали в Гърция - няма да останете гладни, вкусно е и като цяло отговаря на цените. Тук съм пристрастна, защото едно от очарованията да почиваш там е вкусната храна в семейните заведения.
Плажът е близо до хотела, шезлонгите се заплащат - в хотел ол-инкл не винаги е така е така.
Има и стаи, които излизат директно на тревната площ - имах чувството, че те не са реновирани както в хотела, но не искам да те подведа - от агенцията или хотела ще ти кажат.
Фифти-фифти са ми впечатленията като цяло - цените са приемливи, правят макс за тях, има простор за децата, но по-малко забавления за тях отколкото в турските големи хотели. Стаите бяха много чисти.
Ако има друго - питай тук или на ЛС, на линия съм.

# 113
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
bib.bib   bouquet
От коя година ти е инфото за Олимипан-а?

# 114
  • София
  • Мнения: 3 679
Обадих се и там. Отстъпката 10% важи за резервации за след 7.09., а ние ще пътуваме на 1.09. Вие кога ще сте там?
Ние сме там от 30 август до 6 септември и ни направиха 10% отстъпка. Както Шани ти е писала вече всичко "мина" през Вирджиния  Simple Smile
Шани, а вие от кой септември ще сте там?

# 115
  • София
  • Мнения: 2 952
От юли 2008  Simple Smile

# 116
  • Мнения: 115
и ние резервирахме за Олимпиан бей от средата на септември.
благодаря ви, момичета, за подробната информация, която намерих тук   bouquet

# 117
  • София
  • Мнения: 195
bib.bib
Какво допълнително включва Ол Инклузива - сауна, фитнес, голф?
Какви забавления има за децата?

# 118
  • София
  • Мнения: 3 853
Момичета, върнах се от Олимпийската Ривиера, но далеч от Олимпиан бей!
Искам да ви кажа,че в морето има страхотни медузи, сини и огромни от 5 см до 50 см диаметър.Имало ги и в Италия, и в Испания, защото била водата много топла това лято\така казаха гърците/.Водата е много чиста и въпросните същества се виждат.Най-много има в дълбокото, ако от вас има любители на плуването навътре да се подготвят за срещи от този вид. Медузите са опасни,ако сте алергични - така казаха гърците.Една българка я бяха опарили и каза,че доста боляло като изгорено на много силен котлон и не беше спала цяла нощ.От хотела ни обясняваха,че имали някакъв стик "амониа" \въобще не зная какво е/ и като се намаже след 1 час изчезвало.Една гъркиня ми говореше за Фенистил гел, но дали върши работа в този случай аз не зная.
Инак водата е топла, мноооого топла.Риби хвърчат всякакви като цаци и като сафридчета едни, цели пасажи!

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 11:15 от veka

# 119
  • София
  • Мнения: 2 952
bib.bib
Какво допълнително включва Ол Инклузива - сауна, фитнес, голф?
Какви забавления има за децата?
Да ти призная май нито едно от трите няма в хотела или аз не съм питала. Ние бяхме съвсем за кратко - 2 нощи и без децата. Ползвали сме само стаята, ресторанта и плажа. Знам, че има ресторанти а-ла-карт, вкл в пакета за които се прави резелвация, видях кортове, вероятно там има и фитнес и другите неща, които вървят с него, но не сме проверявали  Embarassed Съжалявам, че не съм от полза за всички детайли.

# 120
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Медузите са опасни,ако сте алергични - така казаха гърците.Една българка я бяха опарили и каза,че доста боляло като изгорено на много силен котлон и не беше спала цяла нощ.От хотела ни обясняваха,че имали някакъв стик "амониа" \въобще не зная какво е/ и като се намаже и след 1 час изчезвало.Инак водата е топла, многоооооооо топла.

полезно инфо. Мерси   bouquet

# 121
  • София
  • Мнения: 847
Здравейте, опитвам се да си харесам някой хотел за 20-24 септември, бях се спряла на сани или Океания, но минимумът е 5 нощувки, а ние разпалагаме с време за три...

Кое се явява Олимпийската ривиера, нещо май съм изостанала с инфото...

Само за обратна връзка - през август бяхме в Blue Dolphin на Ситония, комплексчето е разкошно, ниски постройки на широка площ, зелено, палми, огромна детска площадка върху пясък, пред всяка стая на партер има широка веранда с трева и палма, стаите са много добри, особено семейните (family room), чистеха и оправяха много добре всеки ден (това ме крепеше, че двете ми зверчета за 1 час след плаж превръщаха стаята в хаос...). Плажът беше типично "гръцки", но ние сме ок да пътуваме и всеки ден ходехме на 15 км, малко след Никити има невероятен плаж "Свети Йоан" с бял ситен пясък, както на плажа, така и в морето, и ултра готин бар.
Храната в комплекса също беше ок, предостатъчно, салати, плодове, стандартно.

Благодаря ви предварително за информация за Олимпийската ривиера (къде се намира  Embarassed!)

# 122
  • София
  • Мнения: 847
Е, разбрах вече за Олимпийската ривиера - то си било доброто старо Паралия Катерини...

Леле, видях от нечии линк Grecotel - струва ми се невероятен, но чрез сайта му няма свободни места. Знаете ли някоя БГ агенция, която го предлага?

Иначе звъннах в Сънлайт, предложиха ми чудесна оферта за Дион Палас Спа хотел на въпросната ривиера - вероятно ще се спрем на него.

# 123
  • София
  • Мнения: 3 853
Олимпийската Ривиера е на юг от Солун в посока Атина в подножието на Олимп.Километри широк пясъчен плаж като на Златните или на Слънчев бряг.
http://www.travel-greece.org/greece.php?loc1=nothern_greece& … p;pagetype=normal

Съвсем не е само Паралия Катерини.Паралия Катерини от гръцки означава крайбрежието или плажовете на Катерини.На север и на юг от въпросното Катерини има невероятни места без този гювеч, който е като на Слънчев бряг във въпросната Паралия Катерини!

# 124
  • София
  • Мнения: 847
Благодаря ти, veka. А, ако си запозната, хотел Dion дали е извън гювеча Simple Smile

# 125
  • София
  • Мнения: 3 853
Честно казано не зная.Аз ходих само една вечер до въпросната Паралия Катерини и като видях какво е повече не стъпих.Казаха ми едни познати,които ходеха с лодка до там, че през деня на плажа било като по нашето море човек до човек.Въпросните места обаче са силно тачени от гърците, а те се изнесоха от плажовете и хотелите на 25 август, тъй като при тях започва от 1 септември учебната година.
Доколкото зная от моя съученичка, която работи в Сънлайт и ми предлагаше Дион палас, той е със собствен плаж и май не е толкова близо до селцето Дион!Мисля, че няма за какво да се притесняваш,queenmabb , тя каза че хотела бил супер!

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 16:38 от veka

# 126
  • Мнения: 7 605
Квийнмабб, аz бях проу4ила Дион Палас и се откаzах след като 4етох немските отzиви. Само 52% от по4иваЩите там го препоръ4ват, това е сравнително малък процент. Ина4е каzват 4е било много отдале4ено от цивилиzацията, едва ли Ще е пълно на плажа  Laughing Оплакват се от ОИто, гостите с ОИ ги гледали като хора 2ра класа, имали раzправии кое влиzало в ОИ и кое не. На гостите с ОИ давали 4еШмяна вода вместо минерална и раzни подобни проблеми.

Грекотела, ако е тоzи zа който аz дадох линка, го има и при ТУИ (беz полети, само хотел) но имай предвид, 4е той се намира на полуостров Пелопонес, макар 4е името му е Олимпиа  Peace

# 127
  • София
  • Мнения: 3 853
Танче, гърците на всички чужденци гледат като на хора втора ръка! За техните си хора се дават най-хубавите стаи и на най-ниските цени.Аз въобще не мога да кажа дали ми харесва или не това, което видях в Северна Гърция.Единствено ми харесва,че морето е по-чисто от нашето и плажовете са огромни.

# 128
  • Мнения: 7 605
Века, там доколкото раzбрах правили раzлика между туристи с ОИ и туристи с полупансион, като от 2рите можеха да о4акват пове4е пари. Цените в хотела били високи, едно капу4ино 4?, една кола 3?.

# 129
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние след малко ще потегляме към Олимпиен бей и след седмица ще дам лични впечатления  Simple Smile

# 130
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
queenmabb горещо ти препоръчвам този хотел http://64.233.183.104/search?q=cache:rYnq6K9Xv0QJ:simantrobeachh … mp;cd=3&gl=bg, ние ходиме вече 3 пъти това лято за по няколко дни.

# 131
  • Мнения: 798
queenmabb горещо ти препоръчвам този хотел http://64.233.183.104/search?q=cache:rYnq6K9Xv0QJ:simantrobeachh … mp;cd=3&gl=bg, ние ходиме вече 3 пъти това лято за по няколко дни.
Да, за този хотел има много хубави отзиви. Аз много се чудех за него, но се отказах само, защото се намира на Касандра, а аз бях решила , че искам да почиваме на Ситония...
cikoni, кажи нещо повече...цени, облужване.., какво най-много ти хареса, забележителности наоколо?Ще е полезно.

# 132
  • Мнения: 108
Пресни,пресни отзиви за Симантро Бийч Хотел! Доволни и отпочинали сме вече!
Тръгнахме с много предразсъдъци, но сме много доволни.В комплекса има всичко.Бельото и чаршафите се сменя всеки ден,храна и пиене "на корем",плажа е на самия комплекс,има 2 басейна.Персонала е от много мили хора има и много българи сред тях.
Единствено не съм доволна, че бяхме за 7 дни-догодина ще резервираме за повече!!!!!!!!

# 133
  • Мнения: 2 575
На гостите с ОИ давали 4еШмяна вода вместо минерална и раzни подобни проблеми.

Това в Гърция си е масово - те самите гърци не сядат на  кафе без кана Чешмяна вода, така че едва ли преднамерено лъжат гостите с водата. За другото не знам, но аз от край време се впечатлявам как си се наливат с чешмяна вода - явно си е хубава и става за пиене  Laughing

# 134
  • София
  • Мнения: 2 952
Тази година за първи път ни донесоха бутилки от 0.5 литра вместо чешмяна. Веднъж в кафене на семеен хотел и веднъж на шезлонгите на плажа. Имам предвид водата придружаваща кафето  Grinning Запомних защото е съществена промяна на техен обичай  Laughing

# 135
  • Мнения: 7 605
И в други държави пият 4еШмяна вода  Wink  но според мен не е окей но едните гости да даваШ такава, а на другите минерална.

# 136
  • София
  • Мнения: 1 724
Не, обичай е да сервират кафе, фрапе с чешмяна вода, иначе носят минерална в бутилка, когато поръчаш.
Това, че с кафето са ви донесли бутилка, според мен е изключение, просто опит на собствениците да привличат клиенти. Никога не съм го срещала, а почиваме 2 пъти годишно там от десетина години.

# 137
  • Мнения: 115
Ние след малко ще потегляме към Олимпиен бей и след седмица ще дам лични впечатления  Simple Smile

Jutoo, ще споделиш ли как беше почивката?  Praynig

# 138
  • София
  • Мнения: 3 679
Да кажа сега за Олимпиен Бей - бяхме в стая тип бунгало - просторна, с нови мебели, плазмен ТВ /хваща се НоваТв и БТв/, вана. Имаше место за допълнителното легло за каката и сгъваемата кошара за бебето. Чистиха всеки ден, сменяха кърпите, а чаршавите през 2 дни /ние имахме малко изпълнение от каката та сменяхме чаршафите по-често Embarassed/ Басейните са хубави, но са плитки и водата е малко хладничка. Иначе има шезлонги за всички. Плажът е съвсем близо, но там шезлонгите и чадърите се заплащат - 1 чадър + 2 шезлонга - 7 евро.
Ресторантът не заслужава 4 звезди, макс 3 - всеки ден менюто беше едно и също с маааалки изключения - децата за обяд и вечеря ядяха предимно спагети. Тематичните ресторанти НЕ струват, дори направо се подиграват с хората. Искат уж предварителна резервация и отиваме ние и вместо меню ни дават един лист с първо, второ и трето - същите неща ги има и в големия ресторант. Питаме за менюто - те си се плащало ако искаш нещо та станахме набързо от там и си се навечеряхме в общия ресторант.
Анимация няма никаква. Направиха една вечер мис Олимпиен Бей с едни рускини - ужас. Една вечер пяха някакви песни от 50-те тип ресторантски и една вечер имаше гръцка вечер в рибния ресторант.
Хубаво че имаше предимно българи с деца, та поне те играеха много и тичаха напред назад.
Ако някой има още въпроси - ще отговарям.  Hug

# 139
  • Мнения: 115
Благодаря, Jutoo!
а детски кът с пързалка, люлка има ли?

# 140
  • София
  • Мнения: 3 679
Благодаря, Jutoo!
а детски кът с пързалка, люлка има ли?
Да, детски кът има и е хубав и голям  Simple Smile

# 141
  • София
  • Мнения: 3 853
Jutoo, тъй като Олимпиан бей ми беше много препоръчан от ТУИ като хотел с много добра храна на all inclusive, били разказала нещо по-подробно за менюто? Също така въпросният рибен ресторант част ли е от AI или се заплаща?
Плажът чистеше ли се и плитко ли е влизането в морето?Предварително благодаря!

# 142
  • Мнения: 11 607
Хайде да нахалствам и аз........

Без фирма може ли да си намеря нещо за 2 нощувки на 2 големи + 3 деца? И по възможност на много поносими цени...Чета тук за семейни хотелчета.....Как става с тях номера? Благодаря!

# 143
  • София
  • Мнения: 3 853
Мама Цоцоланка, ние така отидохме на море.На границата с Гърция решихме каква ни е посоката и като пристигнахме на въпросното място започнахме гледаме тук, гледаме там, питаме за цена и решаваме.Ние пристигнахме във висок сезон и за една нощ спахме в един семеен хотел,а останалите в друг хотел който беше по-скъп, но пък ни хареса повече, а нямаше места първата вечер!Но това обикновено са хотели само със закуска,а не all inclusive.

# 144
  • София
  • Мнения: 3 679
Jutoo, тъй като Олимпиан бей ми беше много препоръчан от ТУИ като хотел с много добра храна на all inclusive, били разказала нещо по-подробно за менюто? Също така въпросният рибен ресторант част ли е от AI или се заплаща?
Плажът чистеше ли се и плитко ли е влизането в морето?Предварително благодаря!
Ами храната беше  доста, но лично на мен не ми допадаха повече от 3-4 неща. Не съм била друг път в Гърция и незнам какво е положението в другите хотели, но в Испания примерно в 4 звезден хотел храната беше на светлинни години от тази. За закуска например имаше омлет, бъркани яйца, варени яйца, яйца на очи и едни отвратителни кремверши, понякога и пържен бекон. 1 вид някакъв колбас като телешки, шунка и кашкавал. Сирене на закуска нямаше, което ми беше странно. Имаше 5-6 вида банички, които не бяха лоши. Домати, краставици /небелени/, маслини, няколко компота, течен шоколад, сладко някакво, корнфлекс, кисело мляко - това е закуската. Не че няма какво да се хапне, но всеки ден беше едно и също.
На обяд няма супа, супа има само вечер и то 1 вид - гъбена.
Рибния ресторант се заплаща уж на 50%, ама какво значи 50%  newsm78 като са дублирали цените от нормалните ресторанти и ти намалят 50%.

# 145
  • Мнения: 199
И аз да дам пресни впечатления за Akrathos Beach Hotel - на Халкидики, третия ръкав.
Аз лично останах много доволна, въпреки че тръгнах скептично настроена. Всичко изглеждаше така както го бях гледала по снимките. Храната можеше и по - хубава да е, но определено беше разнообразна на обяд и вечеря, само на закуска беше едно и също.
Стаите се почистваха всеки ден, а чаршафи се сменяха през ден.
Анимацията беше супер, но само на немски..
Ето и малко сними от хотела:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=283704

Ако нещо ви интересува питайте.

# 146
  • София
  • Мнения: 2 952
Интересуват ме цените в Акратос  Embarassed?
Иначе районът е страхотен за почивка - плажовете са супер чисти, Уранополи е прекрасно място с добро обслужване, кухня и цени - почиват предимно гърци.

# 147
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
И аз да дам пресни впечатления за Akrathos Beach Hotel - на Халкидики, третия ръкав.
Аз лично останах много доволна, въпреки че тръгнах скептично настроена. Всичко изглеждаше така както го бях гледала по снимките. Храната можеше и по - хубава да е, но определено беше разнообразна на обяд и вечеря, само на закуска беше едно и също.
Стаите се почистваха всеки ден, а чаршафи се сменяха през ден.
Анимацията беше супер, но само на немски..
Ето и малко сними от хотела:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=283704

Ако нещо ви интересува питайте.

може да кажеш коя туристическа агенция ползвахте и колко часа беше пътя до там !?
Колко звезди е хотела и как е плажа, всъщност има ли плаж близо до хотела  !?

Обичаен стандарт ли е за гръцките хотели да не разполагат с обширни плажове !?

Тъй като сме с малко дете се притеснявам ако ще бъде необходимо всеки ден да пътуваме с кола до плажа, а в същото време определено предпочитам морето пред басейните Sunglasses

# 148
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Включвам се само да кажа, че няма смисъл да повтарям мнението на Jutoo за Олимпиан бей.

Но си изкарахме чудно спокойно и доволно. Чак не ни се тръгваше...

# 149
  • Мнения: 3 506
Искам да попитам някой ходил ли е в хотел Александрос Палас на Халкидики?
Сега изпратих запитване до хотела, но ще се радвам на лични впечатления, че ще пходим и с двете деца и да не останем непирятно изненадани.
Ето сайта:
http://hotel-alexandros-halkidiki.focusgreece.gr/en/facilities.htm

В крайна сметка никой ли не е ходил в този хотел? Изчетох темата, ама или не съм внимавала, или не намирам отзиви  newsm78

Jutoo, вие защо се отказахте?

Аз ще ходя там на фирмено събитие, на което реших да взема мъжа и децата. Сега взех да се притеснявам обаче, ако са зле работите с хотела, направо ще се разкъсам да успокоявам / занимавам всички, успоредно със служебните ангажименти.

Ще бъда много благодарна за отзиви за хотела, и особено много ме вълнува дали е подходящо за деца, забавления, площадка и т.н.

# 150
  • Мнения: 199
Интересуват ме цените в Акратос  Embarassed?
Ние платихме по 72 евро на вечер на човек за all inclusive - т.е. за двама ни с мъжото 720 евро за пет нощувки, детето ни е на 2 години и съответно за нея нищо не платихме. Аенцията, която аз намерих да предлага най - евтино този хотел е Травеленд, съответно и през нея направихме резервацията. Но само да отбележа, че ние бяхме от 1-6 септември, което се води висок сезон все още, от 6-ти нататък цените падат доста надолу.
може да кажеш коя туристическа агенция ползвахте и колко часа беше пътя до там !?
Колко звезди е хотела и как е плажа, всъщност има ли плаж близо до хотела  !?

Обичаен стандарт ли е за гръцките хотели да не разполагат с обширни плажове !?

Тъй като сме с малко дете се притеснявам ако ще бъде необходимо всеки ден да пътуваме с кола до плажа, а в същото време определено предпочитам морето пред басейните Sunglasses
За агенцията писах вече  Wink Пътят беше около 5,5 часа без да бързаме и с едно кратко объркване и връщане, но пък и не сме спирали никъде. Става въпрос от София през Кулата. е всимко зависи и от средна скорост на движение  Hug
За хотела ми е трудно да кажа с колко звезди е, защото първо видях да го предлагат като 4-звезден, после като плащах в агенцията ми казаха, че е 3-звезден, а там на място има реклами за него като 4-звезден - та в крайна сметка и аз не разбрах.
За плажовете bib.bib е писала - там са супер. Плажът към хотела беше доста широк и пясъчен, в морето беше смесено с камъчета, но пък ходихме на разходка до острова отсреща - Амулиани, и там плажовете са наистина страхотни - почувствах се като на райски остров, и даже видяхме около 10-ина делфина да плуват в морето.
А за разстоянието до плажа - ако погледнеш на една от снимките които съм пуснала - мисля че е втората или трета - на нея пише че това е изглед от плажа - та разстоянието е не повече от 150 метра, малко е под наклон и връщането е зор, но има и метален мост над пътя за връзка с плажа и стълби, но и по стълбите си е зор  Wink
Ние си ходихме направо по бански от хотела до плажа...

# 151
  • Мнения: 562
Искам да попитам някой ходил ли е в хотел Александрос Палас на Халкидики?
Сега изпратих запитване до хотела, но ще се радвам на лични впечатления, че ще пходим и с двете деца и да не останем непирятно изненадани.
Ето сайта:
http://hotel-alexandros-halkidiki.focusgreece.gr/en/facilities.htm

В крайна сметка никой ли не е ходил в този хотел?

Наши приятели с деца бяха в Александрос Палас миналата седмица и са останали доволни, особено децата. Били са настанени в къщичка, плажът-хубав, храната - също с малко забележки за еднообразието. Анимацията е била страхотна и децата с мъка са си тръгнали от там.

# 152
  • Мнения: 3 506
Pola, много ти благодаря   bouquet  Дано в началото на октомври все още да има анимация  Praynig  Колко големи са децата на твоите приятели? А за басейните да са споделили нещо?

# 153
  • Мнения: 562
Колко големи са децата на твоите приятели? А за басейните да са споделили нещо?

На 8 и на 11 години са. Анимация по това време трябва да има, сезонът е до средата на октомври. За басейните не попитах. 

# 154
  • София
  • Мнения: 2 952
делфина да плуват в морето.
Благодаря ти за ориентира за цените.
И ние видяхме там делфини - ескортираха кораба, с който обикаляхме около Света гора. Гърците си ги чакаха и все поглеждаха назад, особено децата - и те си дойдоха  Simple Smile

# 155
  • Мнения: 187
Да кажа и аз нещо за х-л Симантро - първия ръкав, до Сани. Бяхме през август там.
Положителните страни : сред гора е и не е горещо, няма комари, тихо и спокойно- само сградите до плажа са близо до бийч-бара и там е малко по-шумно ,защото има хора докъм 1-1.30 през нощта, сградите който са зад ресторанта са много тихи. Стаите са реновирани, нормално големи. Анимация имаше някаква ,която е на хотела, а не от немските тур фирми. Имаше  фокусник, гръцка вечер - ние хванахме две защото бяхме за повече от една седмица - първия път беше добре- класиката на гръцката нар.музика, втория път го удариха на хард чалга. Плажът и морето - отлични, без забележки. Към  положителните страни - нямаше много немци, напротив имаше повече балканци - сърби, македонци, румънци и най -вече гърци .Българи почти нямаше.
Недостатъците :  Храната не беше на ниво, не всеки път, но в повечето случаи не беше сготвена вкусно, еднообразна, за риба да не говорим - само замразено филе от бяла риба.
 Камериерката първите дни влизаше да чисти след 14.30-15 ч. , трябваше да им обясним ,че не сме немци да дремем цял ден на слънцето и жегата  и че се прибираме най-късно в 13.30 ч. , та започнаха да чистят когато трябва, но общото впечатление  е че  пестят от персонал. Чаршафите ги сменяха на 3 дни , като последния път си го спестиха, явно не случихме на камериерка. Зелените площи ги поливаха най - редовно, но не бяха окопани и изглеждаха занемарени - тревясали , бурени тук -там .
С други думи - има още какво да се желае. 

# 156
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Камериерката първите дни влизаше да чисти след 14.30-15 ч. ,

това и мен много ме вбесяваше... Таман съм приспала дребен и се чука... Направо се влиза с взлом.  #Cussing out
Ама като им откажеш им е кеф... Няма да чистят.  Close
Определено не им достига персонал.

# 157
  • Мнения: 108
Интересно ми е как така при вас са сменяли чаршафите в Симантро на 3 дни ,а при нас всеки ден,като  почистваха сутрин и поставяха нови кърпи и козметичните продукти.Ние бяхме там от 22.08 до 30,а вие?

# 158
  • София
  • Мнения: 717
Днес се върнахме от Олимпиан Сънсет. На Касандра се намира, в местността Форка, горе-долу по срадата на самия ръкав. Нов хотел, само два сезона е в действие, много спокойно и чисто. Няма никакви развлечения и забави, нито анимация. Очаква се в следващия сезон да се развие и тази страна на хотелския комплекс. Пет звезди. Към момента, идеално място за почивка без деца - тихо и спокойно. Относно края на сезона, според мен на Халкидики вече е приключил. Пообиколихме доста, тъй като беше дъждовно и лошо времето, почти навсякъде бяха пуснали кепенците. На Олимпиан Сънсет в неделя ще му е последният работен ден за този сезон. www.olympion-sunset.com

# 159
# 160
  • Мнения: 3 506
GoldenEyeful, става ли за къпане на открито времето, с доза ентусиазъм, разбира се  Laughing

# 161
  • Мнения: 187
Интересно ми е как така при вас са сменяли чаршафите в Симантро на 3 дни ,а при нас всеки ден,като  почистваха сутрин и поставяха нови кърпи и козметичните продукти.Ние бяхме там от 22.08 до 30,а вие?
Това е до късмет явно, да попаднеш на организирани и работни камериерки.Ние бяхме първата половина на август, имаше още 2-3 български семейства, но те също казаха ,че почиствали стаите им след 15 часа ,а не съм ги питала за чалшафите, защото реших, че това е стандартното обслужване.

# 162
  • София
  • Мнения: 717

Шани, наистина е така. Пробвах и аз, но реших, че проблема е при мен. Уви, от Гугъла със същият адрес става. Confused Съжалявам за неудобството! Hug

# 163
  • София
  • Мнения: 717
GoldenEyeful, става ли за къпане на открито времето, с доза ентусиазъм, разбира се  Laughing

Мария, без ентусиазъм (съвсем откровено), става за къпане. Водата беше 24-25 градуса, валеше доста интензивно, но бе чудно, романтично..... Embarassed Някак си този мрак, тази тъма придаваше много романтично настроение..... Embarassed В басейна, обаче - не!

# 164
  • Мнения: 3 506
Благодаря ти   bouquet

Между другото и аз страхотно обичам морето на облачно време. Също и по залез слънце, ефектът е подобен.

# 165
  • София
  • Мнения: 717
Мария, весело изкарване! Прочетох, че се каните и вие да ходите. Където и да е, само да е весело! Wink Hug

# 166
  • Мнения: 177
http://olympion-sunset.com/ ,жалко ,че ще работи само до неделя .Аз го бях набелязала за началото на октомври.

# 167
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Видях го Олимпиан-сънсет и аз накрая...
Изглежда ОК.


GoldenEyeful - през коя агенция го резервирахте и какви бяха цените?

# 168
  • София
  • Мнения: 717
Видях го Олимпиан-сънсет и аз накрая...
Изглежда ОК.


GoldenEyeful - през коя агенция го резервирахте и какви бяха цените?

Шани, здравей!
Резервирахме през www.apollobg.com. Нощувката беше 71 eвро на човек + закуска, в пероида след топ сезона.

# 169
  • Мнения: 934
Някой беше ли това лято в Dion palace?

http://www.secureshop.gr/POOL/reahotels/website/portal.php?language=US
Ако може някакви отзиви, че за уикенда сме се зачудили за него?

# 170
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
scorpios - потърси по-назад в темата ми... имаше някакви отзиви.
Ние бяхме в другия х-л от тази верига, който не е така луксозен като Дион палас-а.
Доколкото си спомням, отзивите бяха положителни. Grinning

# 171
  • София
  • Мнения: 454
Някой беше ли това лято в Dion palace?

http://www.secureshop.gr/POOL/reahotels/website/portal.php?language=US
Ако може някакви отзиви, че за уикенда сме се зачудили за него?

Ако ходите моля да споделите впечатления, че ние сме резервирали за Нова Година там
http://www.vanada-bg.com/bg/?info=14404

# 172
  • Мнения: 934

Ако ходите моля да споделите впечатления, че ние сме резервирали за Нова Година там


Резервирах вече за Дион палас.
Освен Солун, може да включим и манастирите, че не съм ходила от 15 години там.

Шани, самото градче Дион оживено ли е или да не очаквам много?

# 173
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, самото градче Дион оживено ли е или да не очаквам много?

По-скоро - не. То е селце и за 2ч. срещнахме точно 2 баби и 3 деца.  Grinning
Има археологически парк и музей и много красиви картини от средиземноморски мозайки.

# 174
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
И аз се глася за Дион палас за Нова година.
scorpios, кога ще ходите, този уикенд ли? Чакаме отзиви.

# 175
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Хубаво е да се огледаш за някоя промоция.
Например, миналата година през април ходихме до Гърция за 4 дни, 3 нощувки - Неа Маудания, в Океания клуб 5* ОИ, за цена 399 лв. дза двама души.Промоцията беше до края на април и ние хванахме точно проследните дни на офертата., след това стана тройно по - скъпо.Добре е да се поровиш из агенциите и да търсиш  промоция...Времето ни беше пре достатъчно, обиколихме и трите ръкава, стигнахме и доре се качихме на корабче из Атонските манастири...Невероятно беше, препоръчвам там да се отиде..А за хотела, няма да коментирам, 5*, достатъчно говорят...
Агенцията беше тази, виждам, че скоро е имало отново промоция, дебни, те често пускат оферти за там..
http://www.tourist-service.com/?language=bg&page=package-tours
  Каквото и да решеш, където и да се спреш, ти желая приятни мигове....

# 176
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Добре де, кой е по-добрият вариант - Океаниа клуб или Дион палас? За Нова година става въпрос. Като цена излиза еднакво.

# 177
  • Мнения: 449
Добре де, кой е по-добрият вариант - Океаниа клуб или Дион палас? За Нова година става въпрос. Като цена излиза еднакво.
И аз съм се замислила над същото. Явно е различно-на Дион ще е като екскурзия с туристическа програма, а в Океания по-скоро почивка за няколко дни или аз не съм разбрала. Освен това офертата на Ванада за Дион не е ол инклузив  Thinking, а на Океания-е. Обаче на Ванада за Дион е с по-силна туристическа програма. Явно изборът е дали искаш да се щураш по забележителности или да си почиваш в и около супер луксозния Океания бийч  Grinning
И аз се чудя здраво,чакам отзиви  Hug

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 11:48 от Avgusta

# 178
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Аз ако избера варианта с Дион ще ползвам само настаняването. На забележителностите ще си ходим сами.

# 179
  • Мнения: 449
Абе да ти кажа то ние ще сме така, защото аз самата съм преводач от гръцки... Wink ама си мисля дали тогава няма да е по-добре в Океания. Дано се включат момичета, които са били и на двете места. Аз съм била из цяла Гърция, но през Халкидики само съ минавала  Thinking

# 180
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Да не разочаровам някой, но Океанията вече няма места за Нова година. В момента до края на месеца имат промоция 41 евро на човек за UAI, за сравнение редовната цена е 71 евро на човек.

# 181
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Има, има места.
През "Географски свят".
ALL Incl. 5 нощувки 321 евро на човек, ако не се лъжа. Пакетна цена.

# 182
  • Мнения: 934
Аз ако избера варианта с Дион ще ползвам само настаняването. На забележителностите ще си ходим сами.

fros, ako сте решили да посетите археологическия парк край Дион, метеорите, Солун и т.н., Дион палас е удобен.
Хотела е разположен на брега, сградите са двуетажни във формата на полукръг около басейни, водни каскади и барове, голям външен детски кът.
Ресторанта е добър и басейна в СПА центъра е с гореща вода.
Не знам през зимата,, около НГ дали закритите площи в хотела ще са ви достатъчни.

# 183
  • Мнения: 8 769
Има, има места.
През "Географски свят".
ALL Incl. 5 нощувки 321 евро на човек, ако не се лъжа. Пакетна цена.
Това не можах да го намеря в сайта им, може ли малко повече подробности? Мерси!

# 184
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
 ето го http://www.geosviat.com/page.php?n=38466&SiteID=208

Има, има места.
През "Географски свят".
ALL Incl. 5 нощувки 321 евро на човек, ако не се лъжа. Пакетна цена.
Това не можах да го намеря в сайта им, може ли малко повече подробности? Мерси!

Странно за местата, че Алма тур отдавна обявих стоп сейл Rolling Eyes

И в Географски свят нямат места, проверих, че мои клиенти търсят  Sad Може да се освободи някоя стайчка, само ако някои се откаже.

# 185
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Има, има места.
През "Географски свят".
ALL Incl. 5 нощувки 321 евро на човек, ако не се лъжа. Пакетна цена.
Това не можах да го намеря в сайта им, може ли малко повече подробности? Мерси!

С кумата ми бяхме в офиса им на "Ангел Кънчев" края на мин. седмица. Тя се е заинатила като магаре на мост да празнуват НГ в "Океания". Не знам дали към момента са им подтвърдили, но офертата я видях с очите си. Може към момента вече наистина да няма никакви места там. Аз обаче останах с друго впечатление.

Сега се разрових в сайта им и намерих ето това: http://www.geosviat.com/page.php?n=38466&SiteID=208

# 186
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
горе съм дала същия линк.
Напълно е възможно да казват на партньорите си, че няма места.  Shocked Но дори да изкочат някакви те ще са 1-2 стаи.Аз им се обадих преди малко и нямаха места.

# 187
  • София
  • Мнения: 900
Здравейте момичета,
не съм писала тук, но попаднах на линк от друга тема.

kaleia ,
моля те сподели за Океания повечко подробности  Praynig
Много се страхувам, след Турция, да не се разочаровам ...., че в Турция бях в РАЯ  Peace
Имаме резервация за Нова година.

Споделям условията:
малък апартамент - 2*339 евро за възрастен
плюс 229 евро за щерката- на 16г. е - общо ни излиза 907 евро.
Това е ОИ, 4 нощувки, с новогодишната вечеря, собствен транспорт.

Честно казано, офертата изчезна буквално за часове,
та даже имахме и ядове с резервацията.

# 188
  • Мнения: 179


Аз пък съм си харесала Assa Maris, но в сезона е 220 Е на стая, което ми се струва малко множко...


 Ауууууууууууууууу, само там недейте!!! Съжалявам за късното включване, но искам да споделя не само моето мнение, но и това на още 10 човека(такава копания ходихме). Всички останахме адски разочаровани. Бяхме там извън сезона през средата на септември. Обслужване- никакво, храна- никакъв избор, анимация- какво е това?????, климатик в стаята- само срещу заплащане 5 евра на ден...Имаше и още издънки, но съм ги забравила, знам само, че там няма да се върна. Някои от нас си бяха платили допълнително за стая с изглед към морето, но ни набутаха всички най- отзад. В стаята на наши приятели с малко дете, бяха издебнали момент на тяхно отсъствие и влезли вътре, изключили климатика, взели дистанционното за него и разтворили всички прозорци под претекст, че не са си заплатили за тази услуга  Shocked...Само рекламните снимки на хотела са хубави, разбира се. По стаите на пода няма настилки, а матрака беше поставен на нещо като тухлен постамент newsm09.
 Накрая мога само да кажа, че в България съм била на all incl. при 10 пъти по- добри условия от тези в този гръцки хотел  newsm11

# 189
  • Мнения: 1 014
Да върна малко тази тема на дневен ред - и ние ще празнуваме НГ в Дион Палас. В крайна сметка 5* или 4* е този хотел? Защо нашите го обявяват като 5*, а в holidaycheck е 4*, аман от шмекерии. Виждам страшни картинки (снимки на туристи) от 2006 г. изглежда неподдържано. Някой ходил ли е след това, реновиран ли е от тогава?

# 190
  • Мнения: 934
Да върна малко тази тема на дневен ред - и ние ще празнуваме НГ в Дион Палас. В крайна сметка 5* или 4* е този хотел? Защо нашите го обявяват като 5*, а в holidaycheck е 4*, аман от шмекерии. Виждам страшни картинки (снимки на туристи) от 2006 г. изглежда неподдържано. Някой ходил ли е след това, реновиран ли е от тогава?

Бяхме в края на октомври, за уикенда. Не би казала, че е 5*.
Стаите са уютно обзаведени, но малки, затова пък центр. климатизация работи на 6.
Храната в ресторанта беше много вкусна, имаше и страхотна "гръцка вечер".
Не успяхме да ползваме СПА центъра, но изглеждаше добре.
Но района е малко дивичък, най-близкия оживен град е Катерини, на 20-тина км.
Дано за НГ всичко да е наред.

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 16:41 от scorpios

# 191
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Хайде и аз да се включа в тази тема - гледам, че никой не е писал, но може би вече ще започнат пак коментарите.

Тази година искахме и ние да отидем в Океания в периода от 1 до 6 май. Оказа се обаче, че сме закъснели. Всички стаи и апартаменти са продадени още през януари  Shocked.
От агенцията ни казаха, че Океания доста се е преекспонирала напоследък и всички искат да ходят там. Та направихме резервация в Потидеа палас. Тук прочетох 2 хубави мнения, ще споделя и аз като се върнем. Досега не сме били нито в Гърция, нито all inclusive и ще ни бъде интересно. Мисля, че е удобно за семейство с деца, още повече като има и детски кътове и развлечения.

# 192
  • София
  • Мнения: 1 724
Да, ние резервирахме за Океания за  юни - цената е доста солена 2050 евро за 10 дни за двама възрастни с дете на 10 г и бебе.Изпуснали сме около 300 евро отстъпка, която е била до 28 фавруари.

# 193
  • Мнения: 286
Да, ние резервирахме за Океания за  юни - цената е доста солена 2050 евро за 10 дни за двама възрастни с дете на 10 г и бебе.Изпуснали сме около 300 евро отстъпка, която е била до 28 фавруари.
Извини ме за тъпия въпрос, но със собствен транспорт ли пътувате?

# 194
  • София
  • Мнения: 1 724
Не е тъп, с автомобил ,и то всяко семейство с по един, защото сме с малки деца.

# 195
  • Мнения: 187
Хайде и аз да се включа в тази тема - гледам, че никой не е писал, но може би вече ще започнат пак коментарите.

Тази година искахме и ние да отидем в Океания в периода от 1 до 6 май. Оказа се обаче, че сме закъснели. Всички стаи и апартаменти са продадени още през януари  Shocked.
От агенцията ни казаха, че Океания доста се е преекспонирала напоследък и всички искат да ходят там. Та направихме резервация в Потидеа палас. Тук прочетох 2 хубави мнения, ще споделя и аз като се върнем. Досега не сме били нито в Гърция, нито all inclusive и ще ни бъде интересно. Мисля, че е удобно за семейство с деца, още повече като има и детски кътове и развлечения.

Били сме в този хотел -Потидея палас , преди 3 години мисля беше, точно по същото време - за Великден. Много ни хареса и ние тогава за първи път ходихме в Гърция. Когато ви настаняват искайте  да не сте в стаите, които гледат към шосето, ние не бяхме в такава стая, но имаше и такива. Иначе хотелът е с типичното за Гърция разположение - сгради на по два етажа , чисто, подредено, спокойно ,има плаж - не голям но достатъчен, храната беше добра. Моля те, кажи какви са цените за този период, в който вие ще ходите, защото още нищо не сме планирали за тазгодишната майска ванкция.

# 196
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Хайде и аз да се включа в тази тема - гледам, че никой не е писал, но може би вече ще започнат пак коментарите.

Тази година искахме и ние да отидем в Океания в периода от 1 до 6 май. Оказа се обаче, че сме закъснели. Всички стаи и апартаменти са продадени още през януари  Shocked.
От агенцията ни казаха, че Океания доста се е преекспонирала напоследък и всички искат да ходят там. Та направихме резервация в Потидеа палас. Тук прочетох 2 хубави мнения, ще споделя и аз като се върнем. Досега не сме били нито в Гърция, нито all inclusive и ще ни бъде интересно. Мисля, че е удобно за семейство с деца, още повече като има и детски кътове и развлечения.

Били сме в този хотел -Потидея палас , преди 3 години мисля беше, точно по същото време - за Великден. Много ни хареса и ние тогава за първи път ходихме в Гърция. Когато ви настаняват искайте  да не сте в стаите, които гледат към шосето, ние не бяхме в такава стая, но имаше и такива. Иначе хотелът е с типичното за Гърция разположение - сгради на по два етажа , чисто, подредено, спокойно ,има плаж - не голям но достатъчен, храната беше добра. Моля те, кажи какви са цените за този период, в който вие ще ходите, защото още нищо не сме планирали за тазгодишната майска ванкция.
[/b]
Около 945 лв. беше, за 5 дни, с отстъпката за ранно записване. С точност мога да кажа утре или другиден, защото нашите познати ходиха да плащат. Но до 1000 лв., ние сме с две деца от 0 до 4 години.

# 197
  • Varna
  • Мнения: 503
  Ние почивахме тук препоръчвам.
http://www.planet.bg/?page=area&lg=bg&coid=19&FL=sea&HOID=720

# 198
  • Мнения: 1
Привет на всички от мен,
изчетох всичко, написано от вас.... и вече тотално се обърках, защото изчетох всички възможни страници, които открих на туроператори и техните оферти за 1-6 май... НО аз имам един въпрос, може да ви се струва много тъп, но за мен е решаващ... зная, че времето ще бъде много хубаво в този период, защото мъжът ми е бил през май, но незная дали водата в морето (басейните) ще става за къпане? Моля ви ако имате отговор на моя въпрос да ми пишете, защото това ще ми помогне много.
Хубава вечер и приятно посрещане на празника утре - бъдете красиви и ухайни като пролетта!!!
За нашето семейство е двоен празник, защото имаме годишнина  bouquet

# 199
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Ние се завърнахме от Потидеа палас и сме много доволни - има много зеленина, но и места за забавления. Персоналът е страшно любезен - дори и когато малкото цапаше в ресторанта, една мацка идваше, почистваше и я погалваше по ръчичката много тихо и любезно.
Освен това ни бяха сложили в стаята кошарка за бебето, дори преди да пристигнем.
Стаите са много приятни, а комплексът е в непосредствена близост до плажа.
Всъщност, ето малко снимки: http://www.radogeri.snimka.bg/album.php?album_id=375081

# 200
  • Мнения: 1 014
Много  хубави снимки!
Гледам, че сте се къпали в басейна, беше ли затоплен?

# 201
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Басейнът не беше затоплен - единият ден обаче беше много горещо и ставаше за къпане, горе-долу.
Хубавото е, че малкият  басейн е отделен и водата се затопля по-бързо.

# 202
  • Мнения: 187
Ние се завърнахме от Потидеа палас и сме много доволни - има много зеленина, но и места за забавления. Персоналът е страшно любезен - дори и когато малкото цапаше в ресторанта, една мацка идваше, почистваше и я погалваше по ръчичката много тихо и любезно.
Освен това ни бяха сложили в стаята кошарка за бебето, дори преди да пристигнем.
Стаите са много приятни, а комплексът е в непосредствена близост до плажа.
Всъщност, ето малко снимки: http://www.radogeri.snimka.bg/album.php?album_id=375081

Радвам се, че Потдея палас ви е харесал, както и на нас. По-напред в темата съм писала за Симантро бийч, миналата година бяхме там първата половина на август - не го препоръчвам! За цената /над 100 евро на човек/ предложените от хотела храна и услуги не бяха на ниво, никак даже. И до сега не съм организирала тазгодишнвата почивка, приемам предложения за НВ , а не олинклузив, защото стигнах до извода , че този олинклузив е голяма минавка /поне в България и Гърция/ .

# 203
  • Мнения: 1 952
Сигурно е коментирано, но аз да питам-отзиви за Аристотел Бийч?

# 204
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Аз продължавам да търся малък, уютен семеен хотел. Ако имате предложения, ще съм благодарна  bouquet

# 205
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
дали някой има впечателния от хотел Хотел "Sousouras"  на Касандра. Оферираха ми струва ми се много добра цена от 65 евро на HB и се чудя дали да не рискуваме Wink

много ще съм благодарна за преки впечатления   bouquet

# 206
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Сигурно е коментирано, но аз да питам-отзиви за Аристотел Бийч?
В момента тече пълен ремонт на хотела - посетих го миналата седмица. Гледката е страхотна, до плажа се слиза с асансьор. Иначе вътре мебелите са старичк и не ме впечатлиха стаите, но като икономичен вариант става.
Имам снимки, но ще пусна направо албума малко по-късно, че не успявам още да кача всичко.

# 207
  • София
  • Мнения: 324
Момичета, моля за малко помощ.  Praynig

Спрях се на два хотела Портес Бийч и Портес Палас. Чудя се с дете на 1г и 8м(дивак) в кой ще е по добре? - големина на стайте, кой плаж е по хубав, в кой са повече забавленията за децата, в кой има повече пространство ...?

# 208
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Момичета, моля за малко помощ.  Praynig

Спрях се на два хотела Портес Бийч и Портес Палас. Чудя се с дете на 1г и 8м(дивак) в кой ще е по добре? - големина на стайте, кой плаж е по хубав, в кой са повече забавленията за децата, в кой има повече пространство ...?
Те са съвсем близо един до друг и са една верига като цяло.
В Портес палас има стаи, които гледат към улицата. Той е с по-нова мебелировка, всички фамилни стаи саприземен етаж. До плажа се слиза по стълбичка.
Портес бийч - всички стаи са по посока море /но не от всички то се вижда/, изцяло реновиран преди 2 години, хубава градина, лично на менповече ми допадна, въпреки че не е луксозен.

# 209
  • Мнения: 5 278
Момичета,от кои туроператори резервирате?
Изобщо на кого може да се вярва?

# 210
  • Мнения: 157
записче  да прочета темата

# 211
  • Мнения: 126
Здравейте момичета ,отказваме се от Турция , че новия закон е точно за нас - двамата със мъжа ми сме пушачи  Rolling Eyes сега търся хотел във Гърция ..  моля,  помогнете със идеи за хотел  със добър ол иклузив,  на първа линия, да не е във село за да може вечер да  правим разходки,  магазинчета, забележителности  и да е близо до аеро гарата , че на мойта мишка и става много лошо от път с кола

# 212
  • Мнения: 1 014
Аз ли пропуснах нещо? Нов закон в Турция - за какво става въпрос - забраняват пушенето ли?

# 213
  • София
  • Мнения: 6 559
Здравейте момичета ,отказваме се от Турция , че новия закон е точно за нас - двамата със мъжа ми сме пушачи  Rolling Eyes сега търся хотел във Гърция ..  моля,  помогнете със идеи за хотел  със добър ол иклузив,  на първа линия, да не е във село за да може вечер да  правим разходки,  магазинчета, забележителности  и да е близо до аеро гарата , че на мойта мишка и става много лошо от път с кола
ние ще ходим в Крузо вилидж www.chrousso.gr , но специално ол изкл. в Гърция е на светлинни години от този в Турция (може би единствено в Сани Бийч и още 2-3 хотела храната леко се доближава като разнообразие и качество, но не съм сигурна че имат ОИ). По-добре си изберете турски хотел с по-либерална политика към пушачите. Обикновено повечето хотели дават да се пуши и на балкона, и в откритите кафета, и около басейните, и на плажа. Аз съм ситуативен пушач - пуша само по почивки, в компания или на маса, като ми е кеф и мисля, че това е напълно достатъчно. Едва ли след като сте с детенце ще пушите в стаята, а всички ресторанти имат и външна част, освен а-ла карт ресторантите, където и преди беше забранено пушенето. Ние отиваме в Гърция само и единствено, защото през май вече бяхми в Турция и всора бочивка ще ни дойде скъпичко, пък и за да го съчетаем малъко със Сандански .  Rolling Eyes

# 214
  • Мнения: 2 255
bibi , вие нямаше ли да ходите в Lily Ann Beach   newsm78 аз се надявах да споделиш впечатления...че аз тая година 3 пъти минавайки му се чудя и мислех догодина да го пробваме ...на много хубаво местенце изглежда ...а и пресно ремонтирано  Joy

# 215
  • София
  • Мнения: 6 559
bibi , вие нямаше ли да ходите в Lily Ann Beach   newsm78 аз се надявах да споделиш впечатления...че аз тая година 3 пъти минавайки му се чудя и мислех догодина да го пробваме ...на много хубаво местенце изглежда ...а и пресно ремонтирано  Joy
м не. скарах се с Елфи Турс, защото ми поискаха +30% върху предложената първоначално цена, поради грешка от хотела към тях  Sick Sick Sick

# 216
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Дали някой има скорошни впечатления от Anthemua Sea Beach Hotel на Ситония !?

# 217
  • Мнения: 2 255
bibi , вие нямаше ли да ходите в Lily Ann Beach   newsm78 аз се надявах да споделиш впечатления...че аз тая година 3 пъти минавайки му се чудя и мислех догодина да го пробваме ...на много хубаво местенце изглежда ...а и пресно ремонтирано  Joy
м не. скарах се с Елфи Турс, защото ми поискаха +30% върху предложената първоначално цена, поради грешка от хотела към тях  Sick Sick Sick
жалко  Cry ..... егати и изпълнението .....  #2gunfire
аз донякъде затова предпочитам директния контакт с хотела  Rolling Eyes поне да знам, че сама съм виновна ако има нещо  Wink ...а не да се чудя някой дали ме е разбрал-недоразбрал и дали си е свършил качествено работата  newsm78 ...но не винаги може...така, че остава да се надявам, да попадам на професионалисти   Praynig
Дано да остането доволни от избора и да нямате повече недоразумения  Rolling Eyes приятна почивка ти желая  thumbsup

# 218
  • Мнения: 258
Здравейте,
поздравявам всички, които дават полезна информация в темата, за доброто желание да помогнат.

Благодарение на 2-те теми (На море в Гърция и ALL inc в Гърция), избрахме Village mare **** и сме безкрайно доволни от почивката там. Мисля, че и други са писали за условията там, така, че ако някой се интересува от нещо конкретно, ще отговоря.

Виждам, че тук пишат хора, ходили по много пъти в Гърция на море и молбата ми е следната:

ако някой, който е бил във Village mare **** може да ми препоръча комплекс от същия тип, защото след като рових доста, не откривам нищо такова -
ALL inc задължително
,
****,
до средно голям комплекс
със семейни стаи, които излизат на тревата, сред дърветата,
на разумна цена,
чист,
с добра кухня.

Искам да организирам почивка за есента, и тъй като сме с малко дете не ми се рискува и ми се иска да е нещо препоръчано.

Благодаря ви. Simple Smile

# 219
  • София
  • Мнения: 90
Добър вечер на всички! Извинете ме ако засягам вече обсъждана тема, но не съм чела "разговорите", проведени до сега. Интересува ме как могат да се резервират хотели в Гърция, без посредничеството на туроператори.И можете ли да ми препоръчате хотели в Солун и в курортни селища на морето. Предварително, много благодаря. Grinning

# 220
  • Мнения: 5 278
Момичета, видях тази оферта за Аристотел бийч. Двойна стая от 70 евро в ниския сезон,98 за юли,за две деца безплатно.
http://www.ikartour.bg/02/961-76-46/Holidays_Greece/hotel.html?h … 3&ohid=225051
За същият хотел ли говорите? Изглежда ми супер на фона на офертите,които се предлагат по БГ черноморие  newsm78
water ,аз се интересувам плаща ли се за децата,как е храната,има ли забавления,като цена изобщо как е?

# 221
  • Мнения: 258
Момичета, видях тази оферта за Аристотел бийч. Двойна стая от 70 евро в ниския сезон,98 за юли,за две деца безплатно.
http://www.ikartour.bg/02/961-76-46/Holidays_Greece/hotel.html?h … 3&ohid=225051
За същият хотел ли говорите? Изглежда ми супер на фона на офертите,които се предлагат по БГ черноморие  newsm78
water ,аз се интересувам плаща ли се за децата,как е храната,има ли забавления,като цена изобщо как е?

djina за village mare -
Не се плаща за деца и въобще не се плаща за нищо допълнително-детски кошари, шезлонги на плажа...
Храната- много вкусна, в изобилие, разнообразна.
Забавления - това е малък комплекс, няма дискотека, правят традиционната вечер с жива музика.
Не е евтино, но си струва парите за нивото на услугата (обслужването е много добро, персонала усмихнат и любезен).

Общи условия

Активация на акаунт