Хотели all incl. в Гърция - мнения, съвети, препоръки...

  • 101 800
  • 221
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Има цяла тема за този хотел, разтърси се, ще я намериш!

И аз още се ровя за нещо,което да ми хареса и да е пълен пансион, за нач.на септември.

Незнам защо дават такава разлика в цените newsm78

# 46
  • Мнения: 798
Има цяла тема за този хотел, разтърси се, ще я намериш!

Аз темата я намерих, но там не се споменава нищо за цени...Не питам ей така, за по-лесно. От 3 дена се ровя и доста неща изчетох. Мен ме интересува по-скоро на какво може да се дължи тази разлика в цените. И не става въпрос за 20-30 Е , както се е случило при Шани, ами за 150-200Е, което за мен е фрапиращо.

# 47
  • Мнения: 2 575
Има цяла тема за този хотел, разтърси се, ще я намериш!

Аз темата я намерих, но там не се споменава нищо за цени...Не питам ей така, за по-лесно. От 3 дена се ровя и доста неща изчетох. Мен ме интересува по-скоро на какво може да се дължи тази разлика в цените. И не става въпрос за 20-30 Е , както се е случило при Шани, ами за 150-200Е, което за мен е фрапиращо.

Първо да ти отговоря за НВ - само закуска и вечеря, включени в закуската са каффе, чай и т.н., а на вечеря пиенето ( каквото и да е то) се заплаща.
И второ - какво имаш предвид в разлика 150-200 Евро  - на ден ли? или в крайната оферта за примерно 7 или 10 дни?
Ако е в крайната оферта е съвсем нормално и въобще няма за какво да се чудиш  - различни тур оператори, различни цени.
Ако е на ден - тогава вече няма обяснение.

# 48
  • Мнения: 798
Става въпрос за пакет за 7 дни. Значи мога спокойно да приема най-ниската цена, която ми предложиха, без да се притеснявам , че ще става въпрос за по-лоша оферта...?

# 49
  • София
  • Мнения: 1 724
Не съм чела темата. От 9 години почиваме само в Гърция /имам предвид морската ваканция, не екскурзии/.
Не препоръчвам системата ол инкл. за Гърция, според мен един от плюсовете на Гърция са малките семейни ресторантчета с изключително вкусна хран, готвена през същия ден, с риба ,поръчана и хваната от местните рибари, с прекрасно вино, включително наливното! Почивали сме в Порто Каррас с HB, пет звездния хотел Мелитон, храната не е лоша, но няма нищо  общо с готвената храна в семейните заведения.
била съм на различни места на първите два ръкава на Халкидики, много на юг, почти до Атина, на о-вите Евия и Тасос. От всичко изброено тук моя фаворит е Тасос.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 679
Искам да попитам някой ходил ли е в хотел Александрос Палас на Халкидики?
Сега изпратих запитване до хотела, но ще се радвам на лични впечатления, че ще пходим и с двете деца и да не останем непирятно изненадани.
Ето сайта:
http://hotel-alexandros-halkidiki.focusgreece.gr/en/facilities.htm

# 51
  • София
  • Мнения: 1 274
...... По принцип какво включва half-board-a? Само храна или има и пиене...
Ще допълня  Asinka само в частта за закуската - има обикновено и сокове, но иначе спокойно може да приемеш, че HB не включва напитки.
Ако те смущава разликата в офертите - питай направо в агенцията, която ти предлага най-ниската цена дали има нещо притеснително във факта, че офертата им е най-ниска. В най-лошия случай ще се поласкаят  Wink Иначе и аз смятам, че около 100 евро за пакета е в нормалните граници за разлика.

# 52
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
до каква степен се различават 3* х-ли в Гърция, от 4*?
мерси  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 798
А някой знае ли какви са изискванията за пътуване в Гърция с лизингов автомобил. Зимата минаваше граница само със зелена карта...дали и сега е така...?

# 54
  • София
  • Мнения: 3 679
до каква степен се различават 3* х-ли в Гърция, от 4*?
мерси  Simple Smile
И аз да повторя въпроса  Simple Smile

# 55
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А някой знае ли какви са изискванията за пътуване в Гърция с лизингов автомобил. Зимата минаваше граница само със зелена карта...дали и сега е така...?

защо да е друго?
Сподели, моля в кои агенции направи запитване за Атена Палас...

# 56
  • София
  • Мнения: 847
Здравейте, ние също от няколко години ходим в Гърция, тази година се спрях на Blue Dolphin на Ситония - отзивите в holidaycheck.com са страхотни, от агенцията, с която пътуваме, още миналата година ми го препоръчаха, но не успяхме да се вредим за места.
Ще видим как ще е, пак е с ниски постройки, верандичка, която излиза направо на тревата. Ние обичаме да щъкаме с колата по по-безлюдни плажове, дано да открием такива.

Миналата година бяхме в Portes Palace - съвсем в началото на Касандра. Доволна съм, басейните са супер, но плажът беше под някаква стръмнина, така и не го посетих - от другата страна на ръкава открихме райско кътче и там ходихме. Всъщност кофтито е, че е близо до основния път на ръкава и част от стаите гледат към пътя, а не към градината.

Ходили сме и в Атена Палас, разкошно, потънало в зеленина местенце. Минусите - басейните са малки и няма почти никакво място около тях, плажът е супер кофти и тесен и до обяд стръмнината над него го потулва в дебела сянка, абе с две думи - плажът не става.

Аз пък съм си харесала Assa Maris, но в сезона е 220 Е на стая, което ми се струва малко множко...

Догодина се надявам да изпробваме Турция, ако навия таткото ни, че нещо не ги долюбва комшиите...

# 57
  • Мнения: 798
А някой знае ли какви са изискванията за пътуване в Гърция с лизингов автомобил. Зимата минаваше граница само със зелена карта...дали и сега е така...?

защо да е друго?
Сподели, моля в кои агенции направи запитване за Атена Палас...
Ами от една от агенциите изрично ми казаха, че трябва да имам задължително преведено и легализирано свидетелство за раждане на детето и , че това е ново изискване. Затова, се зачудих и за колата да не са измислили нещо, че ще е много гадно да отидем до границата и да не можем да минем.
Ами получих оферта от Виа Травъл - 39Е на вечер,и от София Луксъри Травел, която не помня и ми е на личния мейл, до който нямам достъп в момента, но със сигурност беше по-висока. Но имайте предвид , че аз питам за след 15.09.2008.
Много агенции , го предлагат и всичките на различни цени. В моменат още обмислям.
Иначе за плажа, разбрах и аз , че не е много хубав. Но ние смятаме да ходим по закътани малки плажчета по полуострова. С тази цел  исках да е полупансион.Басейни също няма да ползваме. Аз харесах този хотел, защото е изолиран и има мнопго зеленина. Искам спокойствие и на плажа  да няма никой по-близо от 20 м.
Някой има ли представа какво е времето септември месец там...Силно се надявам да става за плаж...

# 58
  • Мнения: 2 255
Ние се върнахме преди 2 дни от hotel Afitis Афитос, Касандра и определено сме много доволни  Peace хотела е реновиран преди 2-3 год.
Апартамента беше широк и удобен - с отделно помещение за децата /в странична чупка/, банята - ОК
Бяхме с НВ, което смятам, че в Гърция не е проблем  Rolling Eyes наистина има много малки и страхотни места за хранене
НВ - е така ...има кафе, напитки на закуска, а на вечеря се заплащат допълнително, храната беше много вкусна и достатъчно разнообразна  thumbsup
Хотела е на брега, със собствен плаж с достатъчно чадъри и шезлонги, пясъка е ситен като за Гърция, плитко е и добре за деца, има малко камъни в началото, но на места...има мостче дървено за влизане за по-изнежените крачка  Joy, навътре е ОК, доста хора джапаха с обувки за плаж, но мойте синчета не им беше проблем, а и на другите деца също  Rolling Eyes
има 2 басейна - малък и голям - чисти и поддържани, там малко трудно се дореждаш за шезлонг от бабите германки дето си мятат хавлии още преди закуска, но не мисля, че е проблем  Joy
Персонал - усмихнат, любезен  Peace
А в градчето над хотела - Афитос - съм направо влюбена - неверояни каменни къщи и атмосфера  newsm10

# 59
  • Мнения: 102
Следя темата и чакам информация от Сисии.

Общи условия

Активация на акаунт