Хотели all incl. в Гърция - мнения, съвети, препоръки...

  • 101 798
  • 221
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 199
Интересуват ме цените в Акратос  Embarassed?
Ние платихме по 72 евро на вечер на човек за all inclusive - т.е. за двама ни с мъжото 720 евро за пет нощувки, детето ни е на 2 години и съответно за нея нищо не платихме. Аенцията, която аз намерих да предлага най - евтино този хотел е Травеленд, съответно и през нея направихме резервацията. Но само да отбележа, че ние бяхме от 1-6 септември, което се води висок сезон все още, от 6-ти нататък цените падат доста надолу.
може да кажеш коя туристическа агенция ползвахте и колко часа беше пътя до там !?
Колко звезди е хотела и как е плажа, всъщност има ли плаж близо до хотела  !?

Обичаен стандарт ли е за гръцките хотели да не разполагат с обширни плажове !?

Тъй като сме с малко дете се притеснявам ако ще бъде необходимо всеки ден да пътуваме с кола до плажа, а в същото време определено предпочитам морето пред басейните Sunglasses
За агенцията писах вече  Wink Пътят беше около 5,5 часа без да бързаме и с едно кратко объркване и връщане, но пък и не сме спирали никъде. Става въпрос от София през Кулата. е всимко зависи и от средна скорост на движение  Hug
За хотела ми е трудно да кажа с колко звезди е, защото първо видях да го предлагат като 4-звезден, после като плащах в агенцията ми казаха, че е 3-звезден, а там на място има реклами за него като 4-звезден - та в крайна сметка и аз не разбрах.
За плажовете bib.bib е писала - там са супер. Плажът към хотела беше доста широк и пясъчен, в морето беше смесено с камъчета, но пък ходихме на разходка до острова отсреща - Амулиани, и там плажовете са наистина страхотни - почувствах се като на райски остров, и даже видяхме около 10-ина делфина да плуват в морето.
А за разстоянието до плажа - ако погледнеш на една от снимките които съм пуснала - мисля че е втората или трета - на нея пише че това е изглед от плажа - та разстоянието е не повече от 150 метра, малко е под наклон и връщането е зор, но има и метален мост над пътя за връзка с плажа и стълби, но и по стълбите си е зор  Wink
Ние си ходихме направо по бански от хотела до плажа...

# 151
  • Мнения: 562
Искам да попитам някой ходил ли е в хотел Александрос Палас на Халкидики?
Сега изпратих запитване до хотела, но ще се радвам на лични впечатления, че ще пходим и с двете деца и да не останем непирятно изненадани.
Ето сайта:
http://hotel-alexandros-halkidiki.focusgreece.gr/en/facilities.htm

В крайна сметка никой ли не е ходил в този хотел?

Наши приятели с деца бяха в Александрос Палас миналата седмица и са останали доволни, особено децата. Били са настанени в къщичка, плажът-хубав, храната - също с малко забележки за еднообразието. Анимацията е била страхотна и децата с мъка са си тръгнали от там.

# 152
  • Мнения: 3 506
Pola, много ти благодаря   bouquet  Дано в началото на октомври все още да има анимация  Praynig  Колко големи са децата на твоите приятели? А за басейните да са споделили нещо?

# 153
  • Мнения: 562
Колко големи са децата на твоите приятели? А за басейните да са споделили нещо?

На 8 и на 11 години са. Анимация по това време трябва да има, сезонът е до средата на октомври. За басейните не попитах. 

# 154
  • София
  • Мнения: 2 952
делфина да плуват в морето.
Благодаря ти за ориентира за цените.
И ние видяхме там делфини - ескортираха кораба, с който обикаляхме около Света гора. Гърците си ги чакаха и все поглеждаха назад, особено децата - и те си дойдоха  Simple Smile

# 155
  • Мнения: 187
Да кажа и аз нещо за х-л Симантро - първия ръкав, до Сани. Бяхме през август там.
Положителните страни : сред гора е и не е горещо, няма комари, тихо и спокойно- само сградите до плажа са близо до бийч-бара и там е малко по-шумно ,защото има хора докъм 1-1.30 през нощта, сградите който са зад ресторанта са много тихи. Стаите са реновирани, нормално големи. Анимация имаше някаква ,която е на хотела, а не от немските тур фирми. Имаше  фокусник, гръцка вечер - ние хванахме две защото бяхме за повече от една седмица - първия път беше добре- класиката на гръцката нар.музика, втория път го удариха на хард чалга. Плажът и морето - отлични, без забележки. Към  положителните страни - нямаше много немци, напротив имаше повече балканци - сърби, македонци, румънци и най -вече гърци .Българи почти нямаше.
Недостатъците :  Храната не беше на ниво, не всеки път, но в повечето случаи не беше сготвена вкусно, еднообразна, за риба да не говорим - само замразено филе от бяла риба.
 Камериерката първите дни влизаше да чисти след 14.30-15 ч. , трябваше да им обясним ,че не сме немци да дремем цял ден на слънцето и жегата  и че се прибираме най-късно в 13.30 ч. , та започнаха да чистят когато трябва, но общото впечатление  е че  пестят от персонал. Чаршафите ги сменяха на 3 дни , като последния път си го спестиха, явно не случихме на камериерка. Зелените площи ги поливаха най - редовно, но не бяха окопани и изглеждаха занемарени - тревясали , бурени тук -там .
С други думи - има още какво да се желае. 

# 156
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Камериерката първите дни влизаше да чисти след 14.30-15 ч. ,

това и мен много ме вбесяваше... Таман съм приспала дребен и се чука... Направо се влиза с взлом.  #Cussing out
Ама като им откажеш им е кеф... Няма да чистят.  Close
Определено не им достига персонал.

# 157
  • Мнения: 108
Интересно ми е как така при вас са сменяли чаршафите в Симантро на 3 дни ,а при нас всеки ден,като  почистваха сутрин и поставяха нови кърпи и козметичните продукти.Ние бяхме там от 22.08 до 30,а вие?

# 158
  • София
  • Мнения: 717
Днес се върнахме от Олимпиан Сънсет. На Касандра се намира, в местността Форка, горе-долу по срадата на самия ръкав. Нов хотел, само два сезона е в действие, много спокойно и чисто. Няма никакви развлечения и забави, нито анимация. Очаква се в следващия сезон да се развие и тази страна на хотелския комплекс. Пет звезди. Към момента, идеално място за почивка без деца - тихо и спокойно. Относно края на сезона, според мен на Халкидики вече е приключил. Пообиколихме доста, тъй като беше дъждовно и лошо времето, почти навсякъде бяха пуснали кепенците. На Олимпиан Сънсет в неделя ще му е последният работен ден за този сезон. www.olympion-sunset.com

# 159
# 160
  • Мнения: 3 506
GoldenEyeful, става ли за къпане на открито времето, с доза ентусиазъм, разбира се  Laughing

# 161
  • Мнения: 187
Интересно ми е как така при вас са сменяли чаршафите в Симантро на 3 дни ,а при нас всеки ден,като  почистваха сутрин и поставяха нови кърпи и козметичните продукти.Ние бяхме там от 22.08 до 30,а вие?
Това е до късмет явно, да попаднеш на организирани и работни камериерки.Ние бяхме първата половина на август, имаше още 2-3 български семейства, но те също казаха ,че почиствали стаите им след 15 часа ,а не съм ги питала за чалшафите, защото реших, че това е стандартното обслужване.

# 162
  • София
  • Мнения: 717

Шани, наистина е така. Пробвах и аз, но реших, че проблема е при мен. Уви, от Гугъла със същият адрес става. Confused Съжалявам за неудобството! Hug

# 163
  • София
  • Мнения: 717
GoldenEyeful, става ли за къпане на открито времето, с доза ентусиазъм, разбира се  Laughing

Мария, без ентусиазъм (съвсем откровено), става за къпане. Водата беше 24-25 градуса, валеше доста интензивно, но бе чудно, романтично..... Embarassed Някак си този мрак, тази тъма придаваше много романтично настроение..... Embarassed В басейна, обаче - не!

# 164
  • Мнения: 3 506
Благодаря ти   bouquet

Между другото и аз страхотно обичам морето на облачно време. Също и по залез слънце, ефектът е подобен.

Общи условия

Активация на акаунт