Какво чудо ми дойде до главата..

  • 10 292
  • 214
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте. Бременна съм в края на 9ти месец. Днес се нагледах за пореден път на българска простотия и останах безмълвна..
Ще се опитам да не съм разточителна.
Живеем с мъжа ми в хубав и спокоен Софийски квартал. Избрахме го пред много други, именно заради хората които живеят тук / уж културни, спокойни /, та да сме спокойни за детето си.
Отидох днес до кварталния супермаркет, поради липса на паркоместа съзнателно  спрях пред нечий гараж, като си казах, че за 10тина минути няма да има проблем.
Докато плащах на касата в магазина, чух един мъж да пита, дали има някой с кола едикаква си марка. Знаех, че пита за моята кола, но понеже ми се видя ядосан си замълчах.
Излязох от магазина и тръгнах към колата. До нея видях 2 жени и въпросния мъж / който се оказа пазач на кооперацията /. Отключих колата при което по-възрастната жена ме попита " Вие ли сте с тази кола?".
Когато отговорих положително, не ми бе дадена възможност да се извиня и да кажа, че съм била само до магазина. Казах единствено "Не виждате ли, че съм бременна?" за да се опитам
да я успокоя и да спре да ми крещи, но тя отвърна с "И какво като си бременна?". Видях, че няма смисъл да се занимавам и продължих към колата си, докато чувах заплахи
как щяли да ми спукат гумите, как "тоя изрод" утре ще има дете и тн.
Прибрах се вкъщи ядосана, разревана и хълцаща заради нечие просташко държание. Мъжът ми виждайки ме в това състояние и разбирайки какво се е случило, за каква глупост съм отнесла скандала, тръгна към
въпросното място. Когато отидохме там, звъннахме на портиера на кооперацията, но никой не ни отвори. През това време зад нас спря автомобил и от него се чу "Ето ни, ние сме".
Видях, че са двете жени. Паркираха колата си умишлено запречвайки моята и мъжът ми отиде до отворения прозорец с думите "Вие нормални ли сте да крещите по този начин на бременна жена?!".
Тогава по-младата от двете го удари с вратата на колата, а другата през това време слезна от автомобила, започна да го дърпа за якето и удря по главата. Опитах се да я "откача" от него,
но тя продължаваше истерично да крещи и да го дърпа. В същото време другата жена го дереше и удряше през лицето. Аз отново се намесих заставайки между тях, но те ме блъскаха и бутаха.
Докато мъжът ми размахваше ръце в опит да се отърве от тях явно е ударил по-младото момиче. В следствие от побоя, той е с разбита устна, издрано лице и ръце, кръвоизливи, прещипан пръст, скъсано яке и тн.
На девойката която уж е ударил / защото това той не го помни, аз също не съм го видяла / й няма нищо, освен лека подутина на челото. Появи се някакъв съсед, който ги "раздели" и така свадата приключи.
Съседът им им повтаряше да си махнат колата, та да можем да си отидем / не че нямаше да чакаме полиция / , но те не го направиха. От някъде се появи и мъж, който се оказа  съпруг на по-възрастната жена и баща на по-младата. Когато чу, че мъжът ми бил "ударил с юмрук" дъщеря му се затича да вади нещо от гаража. Изплашена от реакцията му, казах на мъжа ми да бягаме надолу по улицата.
Избягахме, скрихме се в някакъв вход и зачакахме полицията. Когао дойдоха полицаите се върнахме и обяснихме какво се е случило. Викнаха ни в 1во РПУ / мен, мъжът ми и двете жени, придружени от бащата и някакво друго момче /  където дадохме показания и.. това беше.
Отидохме първо до Исул за медицинско, но там бяха и другите участвали в неприятната случка. Когато ги видяхме, мъжът ми отиде да обясни, че ако наистина е ударил момичето, то не е било съзнателно и, че никога не би го направил. Майката на момичето му се разкрещя да се махне. За да не правим картинката още по-грозна отидохме до Пирогов, извадихме картон за издаване на медицинско от там / след установен преглед и констатирани наранявания / с който да взеемем медицинско от "Съдебна медицина". Това беше.
Въпросът ми е, какво следва от тук натам ? Какво да правим и как да се защитим в съда ? Ние свидетели нямаме, а те още пред входа започнаха да уговарят съседите си..
Ясно е, че дело ще има. Просто наистина не зная какво да очаквам и как да постъпим..

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 03:21 от SeiSoloTu

# 1
  • Мнения: 0
Драга ми SeiSoloTu..след това което чух, се опасявам, че нищо друго не ви остава освен да си намерите един добър адвокат, ако има дело разбира се. А в България може да се очаква всичко, дори и от най спокойният квартал. Винаги съм се очудвал на българската идиотщина и все си мисля, че няма какво да ме очуди, но ето че имало. Въпреки, че си разстроена и отдавайки съчувствието си към теб, бих искал да подчертая грешката която си допуснала. Другите две жени не искам да коментирам, защото така и така вече са ми вдигнати нервите..прсото е трябвало мъжът ти да ги пребие и двете до припадък и това е..но ТИ не е трябвало така афектирана да се връщаш на същото място за да си отмастиш, просто е нямало смисал както сега може би вече разбираш. Както и да е, дано всичко мине благополучно и бебчето да се роди без проблеми. Трябва да се успокоиш, всичко ще бъде наред!

# 2
  • Мнения: 46
но ТИ не е трябвало така афектирана да се връщаш на същото място за да си отмастиш, просто е нямало смисал както сега може би вече разбираш.
Това определено си го отчитам като грешка, но вече е късно.  Confused
На простотията с простотия отговорих, но ще си го пазя като обица за следващ път, който се надявам да няма.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ако , ако  Sunglasses много ако .....

Гледай си бремеността  Hug и не го мисли ....
Това което трябва сте направили т.е. извади ли сте медицинско  Peace


Цитат
Ясно е, че дело ще има. Просто наистина не зная какво да очаквам и как да постъпим..
От какво е ясно  Thinking Вие искате ли дело ?!
Все пак си има първопричина за въпросните действия и последствия ... А това кой как е реагирал не ми се коментира  Tired

Не отбирам много, но това се оприличава на : хулиганска проява  newsm78 май по разните му там институции .

# 4
  • Мнения: 46
При подаване на заявление в полицията / или иначе казано жалба / и наличие на извършителите, до колкото знам от полицията водят следствие, което стига до прокуратурата и дело има.
Най ме е яд, че нямаме свидетели. Защото съседите им със сигурност няма да си кажат, че са чули как крещя "Пуснете мъжа ми! Спрете!", въпреки че слязоха няколко човека пред входа да видят какво става  Tired

# 5
  • Мнения: 23
Аз оставам безмълвна..
Живо и здраво бебче на финала и не се ядосвай  Hug

# 6
  • Мнения: 326
 Съчувствам ти за създалата се ситуация.  Не е трябвало да се разправяте,с диваци на глава не се излиза,и аз винаги,ама винаги спирам мъжа ми в подобни ситуации да се разправя-просто полза никога няма,освен да ескалира ситуацията както при вас е станало. И още нещо-в София няма спокойни и хубави квартали с културни хора,казвам ти го като родена и живееща почти цял живот в София. Простотията е еднаква абсолютно навсякъде.

# 7
  • Мнения: 1 446
Определено сте направили грешка като сте се върнали да се разправяте. Кой го прави това, знаеш ли какви хора има? Колко да е спокоен един квартал...Не може всички да са възпитани. Просто много страшно сте сбъркали, гответе се да плащате освен ако не се размине по някакъв начин.
Луди има навсякъде. И ние живеем в спокоен квартал, но сме попадали в подобни ситуации на разправии с бесни съседи. Дори мъжа ми, който иначе винаги "подскача" си мълчи в такива ситуации, за да отмине гнева на някой си дето е станал на криво, значи има защо.

# 8
  • Мнения: 804
Спокойният квартал не означава отсъствие на простаци. За съжаление вече са в изобилие. Превзеха София като скакалци.
В случая и вие имате вина. Вместо да се оправдаваш с бременността си можеше просто да се извиниш. Тогава обикновено простакът не напада. Пък и никой не знае каква е била ситуацията при тези хора. Не стига това ами сте хукнали да се саморазправяте. Защото извинявай, но отиването отново на мястото на скандала си е точно намерение за саморазправа. Вие сте предизвикали целия просташки инцидент. Теб те разбирам, но съпругът ти е действал първосигнално.


# 9
  • София
  • Мнения: 1 590
Отидох днес до кварталния супермаркет, поради липса на паркоместа съзнателно  спрях пред нечий гараж, като си казах, че за 10тина минути няма да има проблем.
Докато плащах на касата в магазина, чух един мъж да пита, дали има някой с кола едикаква си марка. Знаех, че пита за моята кола, но понеже ми се видя ядосан си замълчах.
Излязох от магазина и тръгнах към колата. До нея видях 2 жени и въпросния мъж / който се оказа пазач на кооперацията /. Отключих колата при което по-възрастната жена ме попита " Вие ли сте с тази кола?".
Когато отговорих положително, не ми бе дадена възможност да се извиня и да кажа, че съм била само до магазина. Казах единствено "Не виждате ли, че съм бременна?"
Не беше ли по-лесно да се извиниш, че си ги запушила - а не с бременността си, вместо да се връщате като бабаити на мястото, та да се саморазправяте с двете жени? Които се оказали същите бабаити като вас, че и за ваша изненада и те имали мъж до себе си  ...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 603
Демонстрация на "мъжество" от типа "... ти са знаеш ли кво ша стане, като отида аз, дойде той, пратя им еди кой си.." са меко казано нелепи.
А както прочитам, точно вие сте започнали.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 797
Prostaci s prostaci sa se subrali Wink

# 12
  • Мнения: 5 370
Като живееща в такъв квартал със "спокойни и мили" хора ти казвам, че ми е дощло до гуша от напаркирали се като копърки в консервна кутия. Сигурно и те са за малко.

Бременността не те оправдава, сори, ако звуча грубо, но НЕ СЪЧУВСТВАМ.

П.С. Аз нямам нужда от мъжа си за разправии, спретвам ги на момента, особено ако съм БЕЗ малкия. Twisted Evil

# 13
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Каквото повикало, такова се обадило...

Редно беше, като паркираш пред гараж, да оставиш една бележка, така и така, за десет минути съм, извинявам се, моля обадете ми се, ако има проблем.
Скоро на мен ми се случи подобно нещо. Само че нашият квартал май е хм, по-културен от вашия.  Laughing

# 14
  • Мнения: 6 618
От самото начало си започнала с грешка и така до края на цялата простотия.
И с каква цел си завела мъжът си там въобще не разбирам. newsm78
Покрещели сте си и е можело с това да се размине ама не ти е било достатъчно явно.

# 15
  • Мнения: 2 622
Според мен сами сте си предизвикали неприятностите и скандала.Нищо няма да коментирам.

# 16
  • Мнения: 30
Наскоро един съфорумец беше писал, че някои жени като си намерят някой да ги оплоди и започват да се възприемат като нещо възвишено. Та и ти така - какво като си бременна - това не ти дава право да си правиш каквото ти скимне, че после и да размахваш корема си като оправдание. Пък после да водиш мъжкарА да се разправя. Малко вероятно е две жени да налетят първи на бой на мъж, нещо ме съмнява историята в този пункт. В общи линии мисля, че сте си получили това, което сте си заслужавали.

# 17
  • Мнения: 3 631
Грозна свада.
Желая ти леко раждане и едно сладко и спокойно бебе.

# 18
  • Мнения: 1 092
Двете жени са крайно некоректи, невъзпитани и неучтиви, но ти не си по-добра от тях!
Това, че си бременна не ти дава право да нарушаваш обществените норми и правила. Не си тръгнала да раждаш или нещо да ти се е случило опасно за живота ти или за този на бебето, че да си позволяваш. Това е първото!
Второто - скандалджийка. Прибрала се разревала се.. вместо да седнеш да се успокоиш и да помислиш за детето си и за твоята вина в случая си хванала "Мистър Мускул" и си тръгнала да се разправяш.
След това дай глас ама по-високичко, пиши във форуми, оплаквай се, иди в полицията и подай жалба, разкажи на всичките си познати...
Възмутена съм!

# 19
  • Мнения: 35 968
на практика свадата си я започнала ти, когато си спряла не там, където трябва
което, разбира се, не оправдава поведението на другата страна

офф: за теб 10 минути не са проблем, но за друг може да са - въпрос на критерий; тези дни преподавателката на дъщеря ми ме извика да я взема 2 часа по-рано, защото й е прилошало; детето е със специфично заболяване - дали тези 10 минути нямаше да са ми проблем? знаеш ли колко много са 10 минути?

# 20
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Тъпа история...

Че са простаци - простаци са! Надявайте са да са нямали пари да бутнат на доктора да пише "красоти" в медицинското.
Иначе ти като си бременна какво? Светът е в краката ти и можеш да си спираш където си искаш и корема ти е извинение за всичко?! Сори, пиле, ама не те оправдам, сама си си навляква непритянстите... Като сте искали да се разберете (каквото и да разбираш под това), да беше се извинила, а не мъжа ти да тръгва да се разправя.

# 21
  • Мнения: 5 370
А вие как точно разбрахте, че "двете жени са крайно некоректни, невъзпитани и неучтиви"? По субективно-емоционалния разказ на авторката ли? Laughing

# 22
  • Мнения: X
Наистина не разбирам за какво ще водите дело, при положение, че сама си предизвикала скандала. На всичкото отгоре сте се върнали и да се саморазправяте. Не знаех, че бременността служи като оправдание за всичко.

# 23
  • Мнения: 12 665
Как беше приказката - Простакът вика дръжте простака...

# 24
  • Мнения: 1 092
А вие как точно разбрахте, че "двете жени са крайно некоректни, невъзпитани и неучтиви"? По субективно-емоционалния разказ на авторката ли? Laughing


Мхм.. Grinning

# 25
  • Мнения: 5 370
Аха, разбрах.
Значи, аз след няколко дена ще пусна тема, в която ще съм с 10 кг по-слаба, вирнат като на козичка бюст и без бял косъм. И, понеже съм го казала АЗ, не може да не ми се повярва, щото съм...институция. Laughing

Ако някой не ми повярва, ще се лютозасегна и силнообидя.

# 26
  • Мнения: 1 092
Да не забравиш да се саморазправиш. Вземаш мъжа за да се бие, а ти ще стоиш отстрани и ще гледаш сеира на засегналите те. После ще подадеш жалба.  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 169
постъпката не ми се коментира, и за мен авторката сама си е виновна и е предизвикала скандала....Отделно защо пък си мисли, че само в България може да се случи такова нещо, в щатите например са ме "нападали" за доста по-дребни неща...

# 28
  • Мнения: 5 370
Да не забравиш да се саморазправиш. Вземаш мъжа за да се бие, а ти ще стоиш отстрани и ще гледаш сеира на засегналите те. После ще подадеш жалба.  Laughing
Мани бе, а той като докара неговите авери от офроуда, ти да видиш!

сори за спама, разлигавих се, простете.

# 29
  • Мнения: 2 161
Не осъзнаваш ли,че ти си виновна за случката?Какво точно ти попречи,да отговориш,че ти си собственик на колата,когато мъжът в магазина е попитал?И после,тези оправдания,че си бременна...Е,след като си бременна,това причина ли е,да изпростяваш?И после хълцаща си тръгнала за възмездие.Проблемът си е ваш,аз не мисля,че другите са виновни.Още повече,случката е разказана от теб,гледната точка на другата страна не съм чула.

# 30
  • Мнения: 1 310
No comment!  #Crazy ooooh!

# 31
  • Мнения: 12 665
Да не забравиш да се саморазправиш. Вземаш мъжа за да се бие, а ти ще стоиш отстрани и ще гледаш сеира на засегналите те. После ще подадеш жалба.  Laughing
Мани бе, а той като докара неговите авери от офроуда, ти да видиш!

сори за спама, разлигавих се, простете.

Ти хубаво се разлигави, ама да не дойде мъжагата да ни бие и нас.

# 32
  • Мнения: 8 999
Да, и аз исках да попитам защо не си се обадила още в магазина, да кажеш, че колата е твоя и че идваш след минутка. А след това да се извиниш многократно за причиненото неудобство.
Да ти кажа, писнало ми е от разни хора, които си мислят, че щом ще спират за малко, могат да го правят точно пред моя гараж.
Затраяла си си като шушумига в магазина, а после се чудиш защо са ядосани жените.

# 33
  • Мнения: X
Отидох днес до кварталния супермаркет, поради липса на паркоместа съзнателно  спрях пред нечий гараж, като си казах, че за 10тина минути няма да има проблем.
Докато плащах на касата в магазина, чух един мъж да пита, дали има някой с кола едикаква си марка. Знаех, че пита за моята кола, но понеже ми се видя ядосан си замълчах.
Излязох от магазина и тръгнах към колата. До нея видях 2 жени и въпросния мъж / който се оказа пазач на кооперацията /. Отключих колата при което по-възрастната жена ме попита " Вие ли сте с тази кола?".
Когато отговорих положително, не ми бе дадена възможност да се извиня и да кажа, че съм била само до магазина. Казах единствено "Не виждате ли, че съм бременна?"
Не беше ли по-лесно да се извиниш, че си ги запушила - а не с бременността си, вместо да се връщате като бабаити на мястото, та да се саморазправяте с двете жени? Които се оказали същите бабаити като вас, че и за ваша изненада и те имали мъж до себе си  ...

Бременността единствено те толерира да не слагаш колани,когато управляваш МПС !  Mr. Green
Пфу,полицаите е трябвало да ти напишат и АКТ за неправилно паркирано МПС .  newsm78
На мен ми е писнало от постоянно паркирани коли пред гаража /постоянно търсех собственика на МПС-то/.
Сега просто звъня на Общинска Полиция-репатриране,идва паяка,вдига МПС-то!
Собственика да си плаща репатрирането и АКТ-а,който задължително се съставя.
Вие сте си виновни ,че и саморазправа......

# 34
  • Мнения: 5 370
Ти хубаво се разлигави, ама да не дойде мъжагата да ни бие и нас.
Трещи, язе съм тежка категория, а ся у фитнеса дигам по 12 кг на странична преса, така че...да заповяда. bowuu

# 35
  • Мнения: 4 965
Такива като теб много ги обичам - хем нагли /паркираш умишлено неправилно и пречиш на хората, после мълчиш, след това си рязвяваш бременността като флаг, вместо да се извиниш/, хем си го търсят /ти и мъжът ти сте се върнали да притеснявате хората и да им искате сметка защо самите те са си търсили правата/, че и после раздаваш квалификации.
Те и онези двете не са цвете, ама много хубаво сте се събрали...

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Такива като теб много ги обичам - хем нагли /паркираш умишлено неправилно и пречиш на хората, после мълчиш, след това си рязвяваш бременността като флаг, вместо да се извиниш/, хем си го търсят /ти и мъжът ти сте се върнали да притеснявате хората и да им искате сметка защо самите те са си търсили правата/, че и после раздаваш квалификации.
Те и онези двете не са цвете, ама много хубаво сте се събрали...
Точно! Голямо удоволствие е да ти спре някой пред гаража, а ти да бързаш за нещо важно и да не можеш да си изкараш колата.

# 37
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Пфу,полицаите е трябвало да ти напишат и АКТ за неправилно паркирано МПС .  newsm78
На мен ми е писнало от постоянно паркирани коли пред гаража /постоянно търсех собственика на МПС-то/.
Сега просто звъня на Общинска Полиция-репатриране,идва паяка,вдига МПС-то!
Собственика да си плаща репатрирането и АКТ-а,който задължително се съставя.

Хаха, супер!  Peace
Понякога и аз си мечтая да имаме гараж, за да мога да се обадя да ги вдига паяка такива нахалници.
А като тръгна по улиците си мечтая да съм паяк и да вдигам неправилно паркирали идиоти по тротоарите и да им се пишат актове... ееееех, мечти...

Отплеснах се!  Tired Извинете.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 6 893
Отидох днес до кварталния супермаркет, поради липса на паркоместа съзнателно  спрях пред нечий гараж, като си казах, че за 10тина минути няма да има проблем.
Докато плащах на касата в магазина, чух един мъж да пита, дали има някой с кола едикаква си марка. Знаех, че пита за моята кола, но понеже ми се видя ядосан си замълчах.
Излязох от магазина и тръгнах към колата. До нея видях 2 жени и въпросния мъж / който се оказа пазач на кооперацията /. Отключих колата при което по-възрастната жена ме попита " Вие ли сте с тази кола?".
Когато отговорих положително, не ми бе дадена възможност да се извиня и да кажа, че съм била само до магазина. Казах единствено "Не виждате ли, че съм бременна?"
Не беше ли по-лесно да се извиниш, че си ги запушила - а не с бременността си, вместо да се връщате като бабаити на мястото, та да се саморазправяте с двете жени? Които се оказали същите бабаити като вас, че и за ваша изненада и те имали мъж до себе си  ...

И азсъм на това мнение. Каквото повикало такова се обадило. Можеше да кажеш на човека още когато беше вмагазина, че колата е твоя и идваш да я преместиш, а не да си мълчиш и после да се оправдаваш с бременността ти.

# 39
  • Мнения: 46 518
... Днес се нагледах за пореден път на българска простотия  ...

И двете страни сте я демонстрирали перфектно
 Peace

В офиса ни имаме паркинг зад блока, гаражната врата е обозначена, че е такава и има надпис да не се спира. Но такива като теб всеки ден го правят, затваряйки 20-30 коли вътре! Била бременна, всички сме били, като сме бременни да седнат всички да ни чакат и да загърбят собствените си проблеми? Бързали сме за лекар, за Нотариус, за прибиране на детето от градина (знаеш ли, че ще си я намеря в районното, ако закъснея?). Но на никой не му пука! Спира и отива да си върши работата, защото тя е по-важна от тази на останалите. Твоето пазаруване е над всичко и хората трябва да ти правят път  Tired ами ако този гараж беше на някоя бременна, която започне да ражда или е получила кръвоизлив? А, да, пазаруването е по-важно, забравих  Crazy не можеш да минеш няколко метра пеша (полезно е), точно там трябва да спреш! И като питат чия е колата и си заровиш главата в пясъка, проблемът се разрешава  Whistling


Хаха, супер!  Peace
Понякога и аз си мечтая да имаме гараж, за да мога да се обадя да ги вдига паяка такива нахалници ..

Аха, ама си плащаш ти  Laughing преди ставаше, сега ни искат по 15 лв. за всяко идване  Sick

# 40
  • Мнения: 15 216


Аха, ама си плащаш ти  Laughing преди ставаше, сега ни искат по 15 лв. за всяко идване  Sick

Изучили са се. После вземат още веднъж от собственика на колата.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 555
Такива като теб много ги обичам - хем нагли /паркираш умишлено неправилно и пречиш на хората, после мълчиш, след това си рязвяваш бременността като флаг, вместо да се извиниш/, хем си го търсят /ти и мъжът ти сте се върнали да притеснявате хората и да им искате сметка защо самите те са си търсили правата/, че и после раздаваш квалификации.
Те и онези двете не са цвете, ама много хубаво сте се събрали...

И аз подкрепям това мнение.  Peace И аз съм била бременна два пъти, но никога не ми е идвало на ум да се извинявам с това. Като не можеш да намериш място отиваш до друг магазин, спираш по-далече, изпращаш мъжа ти да пазарува или нещо подобно. Знаеш ли колко пъти сме бързали, заедно с децата сме били и някой като теб ей така случайно е бил спрял пред гаража? Случвало се е в дъжд, детето да се дере, а аз да трябва да търся тоя спрелия, за да можем да се приберем. Представи си, че се случи нещо спешно - жена тръгне да ражда, дете се нуждае от спешна помощ и видиш как някой такъв е спрял за малко??? Какво тогава?

# 42
  • Мнения: X
... Днес се нагледах за пореден път на българска простотия  ...

 Peace

Хаха, супер!  Peace
Понякога и аз си мечтая да имаме гараж, за да мога да се обадя да ги вдига паяка такива нахалници ..

Аха, ама си плащаш ти  Laughing преди ставаше, сега ни искат по 15 лв. за всяко идване  Sick

 newsm78 За Варна май все още не е въведено такова заплащане.

# 43
  • Мнения: 1
Постъпката ти е безумна!!! Възмутена съм. Мисля че вие с мъжа ти не сте за този квартал.
Първо си се скрила като мишка, а после се връщаш с мъжа си и двамата заедно проявявяте агресия, та се и оплакваш накрая. ВЪЗМУТИТЕЛНО!!!

# 44
  • Мнения: 9 814
Бременността е повод една жена да бъде извинена за поведението си. Все пак тя е б-р-е-м-е-н-н-а!
Когато роди е повод за още 1001 извинения.
Втората бременност съвместена с отглеждането на вече роденото, е повод за още 10001 извинения.
После идва критическата....после остеопорозата.....после склерозата...
Но за простотията извинение няма.

# 45
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Ей, обесихте я жената бе! ВЯрно, сбъркала е, ама чак да я изкарвате най-голямата простакеса на света, защото не си е овладяла емоциите  ooooh!. То не че отсрещната страна ги владее де...
Сега ще си плати за гяволъка и оттук нататък ще знае, че две кротки думи вършат много повече работа от цялата агресия на света.
Аз обаче искам да я попитам нещо - отива до кварталния супермарект с кола. Вярно, разстоянията в София са големи, ама чак толкова далече да е (само без оправдания "аз съм бременна") newsm78.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 783
Според закона бременната е невменяема и не подлежи на наказателно преследване или бъркам?

Авторката изчезна, не се хабете!

# 47
  • Мнения: 2 478
Дано други бременни четат темата, за да осъзнаят най-накрая, че светът не им е длъжен, за това че ще раждат дете. Умишлено си паркирала, замълчала и не си се извинила, само защото си бременна. Ами браво! Какво ли ще правиш като родиш, с какво ли ще извиняваш и оправдаваш постъпките си?

# 48
  • Мнения: 5 370
Според закона бременната е невменяема и не подлежи на наказателно преследване или бъркам?

Авторката изчезна, не се хабете!
Не беее, тя спиии, че снощи до 4 часа е била активна.

# 49
  • Мнения: 1 547
"Не виждате ли, че съм бременна?" е любимото ми изречение от цялата възидиотска тема.  Mr. Green

Драга авторке, описаната от теб трогателна история е много показателна за пренеприятния български манталитет и би било чудесно, ако се включи в училищните учебници. Нека четат децата и си набият в главите отрано как НЕ трябва да се прави. Бременна, небременна, с корем, без мозък, на патерици, няма значение - не ти е позволено да спираш пред чужд гараж, не ти е позволено да го правиш дори и за една минута, нито пък ти е позволено да се криеш като лисугер в магазина и да викаш съмнително надарения си откъм разум съпруг. Ами ако жената в чуждото семейство е била също бременна? Ако е трябвало да тръгне към родилния дом, м? Или ти сега си заета да възвеличаваш невероятното си лично постижение и не можеш побра в семплата главица чак такива сложни мисловни структури и асоциации?

# 50
  • Мнения: 86
Не оправдавам авторката.
Града ни е сравнително малък,живеем в непосредствена близост до пазара.И ежедневно гаража или изхода на двора ни са запушени от спрели "за малко".Да е един да му се усмихваш,но то е постоянно.Имахме случай преди години-с малко повръщащо дете с температура,не можем да си изкараме колата.Заради някой не направил си труда да измине 200 метра до паркинга.
Бременността не е оправдание.Трябва да се спазват правилата и да сме любезни.Ежедневно виждам как усмивката,извинението,дори обръщането на майтап на ситуацията вършат чудеса.

# 51
  • София
  • Мнения: 15 466
    Еее, защо така нападнахте жената? Че има вина и тя - има, но отчетете и емоционалното и хормоналното и състояние в момента!А простаците винаги ще си ги има!

# 52
  • Мнения: 12 665
Ей, обесихте я жената бе! ВЯрно, сбъркала е, ама чак да я изкарвате най-голямата простакеса на света, защото не си е овладяла емоциите  ooooh!. То не че отсрещната страна ги владее де...


Верно, на г... я направихме. Ама явно  толкова ни е писнало от  простотия. Че и с претенции.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
   Еее, защо така нападнахте жената? Че има вина и тя - има, но отчетете и емоционалното и хормоналното и състояние в момента!А простаците винаги ще си ги има!
Да не е единствената бременна? Ако сега започна да правя аборт в 5ти месец и не може да изкараме колите от гаража... кво правим? Или ако някой получава инфаркт, знаем, че спешната помощ не е много спешна и е по-бързо да закараме болния до спешното.... Или още 1000 пренеприятни неща.

# 54
  • Мнения: 6 618
   Еее, защо така нападнахте жената? Че има вина и тя - има, но отчетете и емоционалното и хормоналното и състояние в момента!А простаците винаги ще си ги има!
Стига де ,само нейното състояние ли е важно ,а на другите хора ?
Мъжът и все пак не е бременен за какво е тръгнал да се разправя .
Аз така веднъж бях спряла пред едно шапронче то пък било гараж ами крещяха ми доста ,аз или се извинявах или мълчах.

# 55
  • Мнения: 17 407
И какво й е на емоционалното състояние? Че те някои са си постоянно в такова, без да са бременни.
Следващото оправдание кво ще е- не виждате ли, че съм кърмачка?

# 56
  • Мнения: 660
Цитат
за твоята вина в случая си хванала "Мистър Мускул" и си тръгнала да се разправяш.
Joy Извинете,но не се стърпях,какъв  е този Мистър Мускул,който се е скрил от страх в някакъв вход за да не го набият две жени  Grinning
Сега сериозно,темата е безумна,как може да спираш пред гараж,и то за да си напазаруваш от магазина.После пък си мълчиш като мишка,когато хората са попитали на кой е автомобила.ooooh!
Ами не може да искаш добро отношение,като и ти не си го дала насреща,независимо бременна ли си или имаш друго неразположение.
Понякога едно мило извинение и усмивка вършат чудеса и най големият простак те разбира и не се стига до такива селски изпълнения като вашите Naughty

# 57
  • Мнения: 4 965
   Еее, защо така нападнахте жената? Че има вина и тя - има, но отчетете и емоционалното и хормоналното и състояние в момента!А простаците винаги ще си ги има!

Че то тогава всички жени трябва да са перманентно извинени за всякакви изцепки - то не е пубертет, месечен цикъл, ПМС, бременност, кърмене, 1-2-3 деца, клемактериум...
Както казва Реймънд от "Всички обичат Реймънд": "Какво да се прави, жена ми почти винаги е в деликатно положение - 1 седмица преди цикъл, 1 седмица цикъл, 1 седмица след цикъл и накрая остава 1 седмица, в която се държи нормално, ама тогава на мен вече ми е писнало и аз откачам".
Защо винаги трябва да се гледа едностранно, та нали в ситуацията е имало още 2 жени /може едната от тях да е била блеменна или в цикъл, а другата в климактериума."  -т.е. те са двойно извинени /още повече, че са били в правото си да се ядосват, защото някаква им е запушила гаража/.
Всъщност, мой близък преди време беше в подобна ситуация - някаква кифла му запуши гаража, заради което жена му си изпусна важен преглед при лекар-гинеколог, а той изпусна самолет за чужбина и важна сделка, докато я търси къде е спряла /а тя по същия начин го видяла и се стреснала; скрила се в някакъв магазин и се обадила в районното, че някакъв й обикаля около колата и се опитва да я открадне "уж" - моят близък после трябваше да обяснява на полицаите, че не краде колата, а чака собственичката, но беше прибран в районното и там писа обяснения; е, въпросната я осъди самият той и сега му плаща като поп обезщетение, но не може да компенсира загубите за семейството му/.

# 58
  • Мнения: 35 968
е, въпросната я осъди самият той и сега му плаща като поп обезщетение,

това с по-големи букви го напиши, барем някой подобен 'спирач' се стресне поне малко  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 5 370
   Еее, защо така нападнахте жената? Че има вина и тя - има, но отчетете и емоционалното и хормоналното и състояние в момента!А простаците винаги ще си ги има!
Като ме хване ПМС, следващия път ще се напаркирам пред Народното събрание, и само да посмеят да ми дирят сметка.

ПС - ако това се беше случило пред ВАШИЯ гараж, и ти трябваше да излизаш оттам по спешност, кво прайм?

# 60
  • Мнения: 30
Хи-хи, имаше някакъв прецедент в американското правораздаване за жена, която била оправдана за убийство, защото била в ПМС и действала под влияние на хормоните.

# 61
  • София
  • Мнения: 15 466
   Ама и вие ,така реагирате, все едно никога не сте постъпвали и не сте реагирали грешно! Ми стана ми жал за жената, сбъркала е, а сега всички я нападат!

# 62
  • София
  • Мнения: 3 797
   Еее, защо така нападнахте жената? Че има вина и тя - има, но отчетете и емоционалното и хормоналното и състояние в момента!А простаците винаги ще си ги има!
Като ме хване ПМС, следващия път ще се напаркирам пред Народното събрание, и само да посмеят да ми дирят сметка.

ПС - ако това се беше случило пред ВАШИЯ гараж, и ти трябваше да излизаш оттам по спешност, кво прайм?
;
Това ни се е случвало, но слава богу не беше спешно или поне нищо сериозно.Беше неделя и ние се бяхме приготвили да ходим извън София. Да, ама не. Някой ни беше запушил гаража, чакахме, чакахме.Звънях на Паркинги и гаражи, но и те не вдигаха и след 2 часа чакане портиера на блока му спука гумите  Naughty Та така...

# 63
  • Мнения: 38
 Аз оправдавам авторката.Какво толкова е направила-бременна,спира СЪЗНАТЕЛНО,за да и е по-близо магазина и да не носи тежките торби.Както тя пише,въпросните 2 жени се нахвърлят и тогава с реплики.НЕ го одобрявам.Има и др начини.
Да ме прощават възпитаните софиянки,но аз винаги съм казвала,че града ви се е напълнил с простаци от всички краища на БГ и оттам идва агресията и цинизмите.Всеки си мисли,че като кара кола или живее в София и вече е на 7-мото небе.
Караш спокойно по някоя улица и се показва главицата на някой и започва да ти изрежда цялата род.Мислите ли,че е нормално?Тия толкова ли са бързали,та не е могло да изчакат 2 мин,след което да обяснят спокойно на жената.И тази,която е направила скандала и посегнала да мъжа и тя има дете,била е бременна и би следвало да знае какво е....Думи нямам,за мен не е нормална цялата ситуация,не е морално и етично.За това стават убийства,агресията на хората надделя над добротата....Жалко Naughty

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
   Ама и вие ,така реагирате, все едно никога не сте постъпвали и не сте реагирали грешно! Ми стана ми жал за жената, сбъркала е, а сега всички я нападат!
Като е събъркала защо не се е извинила, хайде хубаво - скарали и се, голяма работа, че е бременна, защо вика мъжа си да отмъщава?! Ей това дразни. Дефакто преди да дойде мъжа и нищо не са и направили, освен да викат. И аз ще викам, ако изтърва нещо важно заради нея.

# 65
  • Мнения: 6 618
   Ама и вие ,така реагирате, все едно никога не сте постъпвали и не сте реагирали грешно! Ми стана ми жал за жената, сбъркала е, а сега всички я нападат!
Ами бъркали сме аз поне си написах ама извинявах се и мълчах.
Тя хем спряла където не трябва ,хем се като я търсили не се обадила вместо да се извини се оправдала с бремеността си ,че за капак и мъжа си завела да дирят правда.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 797
   Ама и вие ,така реагирате, все едно никога не сте постъпвали и не сте реагирали грешно! Ми стана ми жал за жената, сбъркала е, а сега всички я нападат!
Тайна, никога не съм ходила да се саморазправям. Ако смятам, че някой нарушава правата ми ще пусна жалба, викна полиция и т.н, ама да грабна мъжа ми, за да скача по две жени си е селения от всякъде. #Crazy

# 67
  • Мнения: 46 518
   Ама и вие ,така реагирате, все едно никога не сте постъпвали и не сте реагирали грешно! Ми стана ми жал за жената, сбъркала е, а сега всички я нападат!

Не, Тайна, тя не мисли, че е направила нищо лошо. Не го осъзнава, утре ще го направи пак, след 1 г. пак, ще възпитава и детето си по същия начин. Винаги ще има някой виновен (не че не е наистина), но тя никога няма да е, нейните действия винаги ще са оправдани.

... Всеки си мисли,че като кара кола или живее в София и вече е на 7-мото небе ...

Ами тя авторката го доказва безспорно.
И понеже съм потърпевша всеки ден от такива като нея, повярвай ми, когато ти си от другата страна и ти се случва непрекъснато, много бързо ще си промениш мението.
Освен това хубаво - спряла, спряла, идват да я търсят на крака в магазина, тя си навежда главата и мълчи  Crazy едно извинете и преместване на автомобила, щеше да е достатъчно. Но да се криеш, да си довършиш пазаруването!!! и чак тогава да идеш спокойно да я преместиш говори много за нея ...

# 68
  • Мнения: 517
Твърде много агресия. И твърде много хора, които я оправдават. Tired

# 69
  • София
  • Мнения: 15 466
   Доколкото разбрах, тя само му се е оплакала, защото е била уплашена и разстроена, а това, че той е тръгнал да се разправя, не е нейна грешка!

# 70
  • Мнения: 592
Цялата тема може да се присъедини към темата на Марадона защо изперкалите в БГ се увеличават! Всеки греши и е нормално, за това светът и животът са интересни. Нормално е и като видиш бременна жена да проявиш уважение и малко състрадание - както тя може да е попречила на някой от блока да заведе раждащата си жена в родилното, така и на нея точно тук може да и е станало лошо и да е отишла до магазина за помощ. Нека не съдим. Просто агресивност в случая е най-малкото проява на липсващи 7 г. Кой е този сърдит мъж да търси да се разправя - просто викаш полиция и точка. Тя колата да беше на някоя мутра, да видим как щеше да пита дали да я измие, ама... Както и реакцията на мъжа и - като исакш да се правиш на съдник, да беше отишъл без нея, а не да и създава допълнително отрицателни емоции....

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
   Доколкото разбрах, тя само му се е оплакала, защото е била уплашена и разстроена, а това, че той е тръгнал да се разправя, не е нейна грешка!
Баш нейна е, да му се беше оплаквала като се прибере, вечерта, след два часа поне.

# 72
  • Мнения: 313
Моят съвет към авторката е да изчакат няколко дни да се успокоят страстите и заедно с мъжа си да отидат да се извинят и да поговорят с тези хора. Сигурна съм, че и на тях не им е приятна ситуацията, още повече и до съд да се стига...
Иначе съм съгласна с мненията, че авторката и съпругът й имат не малка вина за случката и това, че е бременна не е извинение, още повече да си мълчи в магазина. Все пак човека се е поинтересувал чия е колата и тя си е замълчала. Какво е очаквала, като излезе след 10 мин. да си тръгне без последствия. Нали хората са били там и са я чакали....  ooooh!

# 73
  • Мнения: 3 631
Със сигурност авторката търсеше съпричастност, но получи упреци. Хайде, нахокахме я, стига вече, все пак е бременна жена.  Peace  Ще си вземе поука и ще внимава къде да паркира колата си. А, пред магазина, няма ли паркинг?  newsm78

# 74
  • Мнения: 12 665
Да, като си помислиш, че следващите години ще бъде с малко дете, после може пак да забременее...

# 75
  • Мнения: 5 370
   Ама и вие ,така реагирате, все едно никога не сте постъпвали и не сте реагирали грешно! Ми стана ми жал за жената, сбъркала е, а сега всички я нападат!
Сбъркването е едно, след него следва извинение, а не насъскване на лЬОбимия да оди и да се разправя.
айде холан, той бременен ли е бил?

# 76
  • София
  • Мнения: 15 466
  Ама и вие ,така реагирате, все едно никога не сте постъпвали и не сте реагирали грешно! Ми стана ми жал за жената, сбъркала е, а сега всички я нападат!
Сбъркването е едно, след него следва извинение, а не насъскване на лЬОбимия да оди и да се разправя.
айде холан, той бременен ли е бил?
Сигурно е бил притеснен за жена си!Точно затова попитах, винаги ли успявате да реагирате адекватно?

# 77
  • Мнения: 5 370
Добре, следващия път, когато моят е "притеснен" за мене, ще го накарам директно да набие виновника. Гарантирам ти, че последствията ще бъдат ужасни, предвид размерите му, но като ще си ги мерим на притеснения....хубаво.

Ааа, да не забравя, после ще пусна тук тема за събиране на съчувствия. Само да не сте ме подкрепили. Crossing Arms

# 78
  • Мнения: 6 618
Абе каква полиция въобще не е било нужно да има продължение тази простотия.

  Доколкото разбрах, тя само му се е оплакала, защото е била уплашена и разстроена, а това, че той е тръгнал да се разправя, не е нейна грешка!
Баш нейна е, да му се беше оплаквала като се прибере, вечерта, след два часа поне.
Като си знае мъжа не е трябвало да му казва ревейки .
Аз като си знам бащата след една подобна случка без да имам и грам вина ,че и с малкия бях един тъпан с бой ме заплашва и каква ли не ме нарече ,разказах случката през смях седмица по късно.

# 79
  • Мнения: 1 547
Сигурно е бил притеснен за жена си!

Но какво притеснително й се е случило на нея? Направила си пазара, причинявайки неудобства на чужди хора, пък сетне си се прибрала по живо, по здраво - де е нейната драма? Че не е получила умилителен взор и снизхождение зарад корема си, това ли е поводът за рев и плач?

# 80
  • Мнения: 2 134
Грозна случка,за съжаление това е действителността.
Мисля,че нещата могат да се оправят и без съд и излишни разходи и напрежение -
просто никой няма да излезе победител.
Мисли за бебето и успех!
РР Не е необходимо на пазар да се ходи с кола!

# 81
  • Мнения: 2 070
ужасТни сте! Crazy

# 82
  • Мнения: 517
 Rolling Eyes Разбирам да ставаше дума за ботове, но това са хора. Всеки е управляван от някакви емоции. Познавам много мъже, които в определени случаи първо действат, а после мислят.
Убедена съм, че ако проверим, поне 50 % от обругаващите авторката са попадали в подобна ситуация. От едната или другата страна.
Сентенцията е, че хората освирепяха и за нещо малко са готови да се трепят.  Confused
Да играем на една игра. Да речем, че трябва да степенуваме по приоритет: бременната жена, нероденото й още бебе, двете агресивни чавки или автомобила?  Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 3 631
Добре, следващия път, когато моят е "притеснен" за мене, ще го накарам директно да набие виновника. Гарантирам ти, че последствията ще бъдат ужасни, предвид размерите му, но като ще си ги мерим на притеснения....хубаво.

Ааа, да не забравя, после ще пусна тук тема за събиране на съчувствия. Само да не сте ме подкрепили. Crossing Arms

Не пускай. Няма да ти съчувстват. А и не набутвай твоя да те защитава, сигурна съм, че ти сама ще се справиш.

# 84
  • Мнения: 6 618
  Ама и вие ,така реагирате, все едно никога не сте постъпвали и не сте реагирали грешно! Ми стана ми жал за жената, сбъркала е, а сега всички я нападат!
Сбъркването е едно, след него следва извинение, а не насъскване на лЬОбимия да оди и да се разправя.
айде холан, той бременен ли е бил?
Сигурно е бил притеснен за жена си!Точно затова попитах, винаги ли успявате да реагирате адекватно?
Притеснен от какво ,че я обидили защото тя е постъпила нередно ?
И въобще какво са мислили ,че ще стане като отидат с какво е щял да помогне на жена си ?
Големи хора сме  броим до десет и тогава реагираме.

# 85
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Заради такива персони като авторката и мъже, и жени, които са "за малко" почти не си използваме гаража. Случки няма да разказвам защото са безброй. Ще добавя, че съм с две малки деца и това по никакъв начин не ме оправдава да спирам на входове, тротоари или пред чужди гаражи.
Съвет към авторката - на едно листче да си напише телефонния номер (след като има навика умишлено да спира така) и да си го поставя на предното стъкло. Повярвайте това намалява донякъде желанието за саморазправа, защото все пак отсрещната стана се е сетила, че може и да пречи.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 595
Мен тоя епизод с мъжа и ме подразни особено много.... Айде, паркирала като идиот, после се покрила като шушумига, после не се извинила и тръгнала с типичното "Целия свят ми е длъжен (щото съм бременна)", ама и пък ония простаци започнали със заплахите - всичкото това е ежедневна родна картинка  Laughing  То по-скоро да се стреснеш, ако се сети да се извини някой, отколкото обратното.

Но да се връща там с натъпкания си със стероиди съпруг (сори, ама попрегледах предишните й публикации) и да търси възмездие за простотията, която сама е забъркала - е това ми идва в повече  ooooh!  

# 87
  • Мнения: 5 370
Смарти, айде да се включа и аз в твоята игра.

Двете чавки, както си ги прекоросала, са представени като такива от бременната. Такааа, дотук оправдавахме бременната с хормоните и емоциите и. А кой гарантира, че И ситтуацията е правилно и ОБЕКТИВНО представена? М?

# 88
  • Мнения: 804
   Ама и вие ,така реагирате, все едно никога не сте постъпвали и не сте реагирали грешно! Ми стана ми жал за жената, сбъркала е, а сега всички я нападат!
Тук не става въпрос за грешка, а за начин на мислене. Самият разказ е поднесен с убеждението за непогрешимост и от позицията на жертва на простотията.  В предишния си пост се опитах да бъда възможно най-мека, но това не променя факта, че авторката и съпругът и са предизвикали целия просташки скандал.
Когато простотията е придружена с претенциите на принцеса предизвиква не дотам деликатни реакции.

# 89
  • Мнения: 4 965
  Ама и вие ,така реагирате, все едно никога не сте постъпвали и не сте реагирали грешно! Ми стана ми жал за жената, сбъркала е, а сега всички я нападат!
Сбъркването е едно, след него следва извинение, а не насъскване на лЬОбимия да оди и да се разправя.
айде холан, той бременен ли е бил?
Сигурно е бил притеснен за жена си!Точно затова попитах, винаги ли успявате да реагирате адекватно?

Разбира се, че всеки греши, но е нормално да се извиниш, а не да викаш половинката да се разправя.
аман от наглеци.
Нормално е във всяка ситуация да се грижиш първо за себе си, но и да не вредиш на околните. Не се знае какво им е било на другите жени в това време.
В дадения от мен пример - жената може и да остане без деца /прегледът беше част от лечение с цел забременяване/, а мъжът изпусна сделка, заради която има няколко десетки хиляди лева загуба. Защото на някаква подобна й е било удобно да спре точно до магазина, а даже и бременна не е била...
Въпросът не е в това, че е сгрешила СЪЗНАТЕЛНО, а в последващите действия - замълчала, не се извинила, включила се в скандала, че и мъжа си довела да се разправя. Ако беше казала едно елементарно: "Съжалявам, но съм бременна и спрях буквално за 5 мин., за да не мъкна торбите. Влезте ми в положението, жени сте. Извинете ме за неудобството, надявам се, че не съм ви забавила много." и толкова. Убедена съм, че и жените са щяли да реагират по друг начин. Прекалили са и те, но в случая първо са реагирали на факта, че не са успяли да излязат навреме и сигурно са бързали, а после просто са се защитавали от някакъв мъжага, който идва да им търси сметка защо са повишили тон, търсейки си правата...

# 90
  • Мнения: 517
А ти защо се постави веднага в техните обувки?  Laughing
Да крещиш и да обиждаш бременна жена ли е най-логичната реакция, Жоз?
Аз кротко бих я помолила да си премести колата, след което викам полиция. Никаква нужда няма да си хабя нервите, че и да си изливам всичкия негативизъм върху някого. За да паркира там, е имало конкретна причина.
Айде, да ви видя, щото сте супер готини: ако й бяха изтекли водите, ето там, докато онези две приятни, кротки и интелигентни жени я навикват? Тогава какво правим?
А ако беше изгубила бебето?
Или понеже е виновна, и не е искала да става скандал в магазина, си заслужава да се пренесе в обществото на приматите?
Много сте ядни на думи, но ако попаднете в подобно положение, ще хвърчат сютюени, да знаете Laughing

И понеже обичате да говорите, преди да четете и осмислите, ето как авторката представя мъжа си в ситуацията:
"Прибрах се вкъщи ядосана, разревана и хълцаща заради нечие просташко държание. Мъжът ми виждайки ме в това състояние и разбирайки какво се е случило, за каква глупост съм отнесла скандала, тръгна към
въпросното място."

Ако беше мутреса, и беше повикала отряда за бързо реагиране? Имате ли представа какво се случваше с горките "потърпевши" жени, барабар с мъжа им, барабар с колата и гаража им?

Разберете, виковете и агресията не са път към решение на проблемите!

# 91
  • Мнения: 3 631
А ти защо се постави веднага в техните обувки?  Laughing
Да крещиш и да обиждаш бременна жена ли е най-логичната реакция, Жоз?
Аз кротко бих я помолила да си премести колата, след което викам полиция. Никаква нужда няма да си хабя нервите, че и да си изливам всичкия негативизъм върху някого. За да паркира там, е имало конкретна причина.
Айде, да ви видя, щото сте супер готини: ако й бяха изтекли водите, ето там, докато онези две приятни, кротки и интелигентни жени я навикват? Тогава какво правим?
А ако беше изгубила бебето?
Или понеже е виновна, и не е искала да става скандал в магазина, си заслужава да се пренесе в обществото на приматите?
Много сте ядни на думи, но ако попаднете в подобно положение, ще хвърчат сютюени, да знаете Laughing

Подкрепям.

# 92
  • Мнения: 5 370
Смарти, както каза Коки, аз НЯМАМ принципно нужда от мъж, за да се оправям в подобни ситуации, справка - темата ми за контролите в градския транспорт. Това, първо.
Второ пак питам , ти отде знаеш, че те са крещели и заплашвали?
И откъде , пак питам, си сигурна, че и ти, на тяхно място , нямаше да вдигнеш гирите по същия чавкенски модел? Laughing

# 93
  • Мнения: X
Никой ли не забеляза факта,че 2 /два/ пъти се прави умишлено нарушение - спиране пред гаража ?  newsm78

1.авторката е в магазина
2.завръщане на "джедая"- съпруг с цел саморазправа

Ех,този съпруг- като е загрижен за бременната си съпруга,защо не ходи да пазарува той,а стои в къщи ?

Мое виждане - извинете се подобаващо на хората,че Вашето МПС да не си го откривате всяка сутрин
с надупчени гуми ............,даже и правилно паркирано при местодомуване !   Peace

# 94
  • Мнения: 4 965
Въпросът е да се поставиш в чуждите обувки още преди да направиш нещо умишлено.
Не казвам, че другите жени са 100% прави, но са прави, че никой няма право да им спира пред гаража и не са длъжни да го молят да си премести колата - т.е. те са се опитали да помолят, когато са търсили в магазина на кой е колата. Авторката обаче си е замълчала и после ги е подминала нагло, отивайки да си отключи колата. Защо е необходимо да се прави на разсеяна?

И какво означава "за каква глупост съм отнесла скандала" - не е глупост, а закононарушение. Неслучайно умишлените действия отнасят по-високи присъди от неумишлените. В случая говорим за умишлено нанасяне на вреди /каквито и да са те, дори и просто загуба на време при излизане от собствения гараж/.
Виковете не са път към решаване на проблеми, но наглостта, безочието и убедеността в собствената непогрешимост също не са...

# 95
  • Мнения: 226
офф: за теб 10 минути не са проблем, но за друг може да са - въпрос на критерий; тези дни преподавателката на дъщеря ми ме извика да я взема 2 часа по-рано, защото й е прилошало; детето е със специфично заболяване - дали тези 10 минути нямаше да са ми проблем? знаеш ли колко много са 10 минути?
Съгласна съм, че в определени ситуации може човек да е свръх изнервен от това, че е сложил огромни табели, стърчащи знаци, светещи, мигащи табелки и надписи с цел като му се наложи, да може да си излезе от гаража. Аз лично също съм го правила 2 пъти, но оставям мобилния си на предното стъкло. Някои ще кажат, че всеки може да ти го вземе, но чак пък такъв интерес...

Та по темата: За мен проблемът е дошъл от това, че отивайки към колата си, не си ЗАПОЧНАЛА ти с извинение, а си гледала да се скатаеш. Убедена съм просто, че по-другояче щеше да мине. А за после вече никого не обвинявам, защото е лесно да казваш отстрани, че всичко е просташко, но всеки знае, че се случват емоционалните решения и едно води към друго и вече пък стигне ли се физическа саморазправа няма прав и крив - всички са виновни за мен това е недопустимо.

# 96
  • Мнения: 12 665
Направо. Представям си се в ситуацията.  Бързам, отивам в магазина да я търся, нищо. и след малко ми се появява важно, важно, носейки торбичката с покупките и ми заявява, че е бременна.  

# 97
  • Мнения: 517
Защото ми се е случвало, и вече ти написах как реагирам в подобни ситуации.
В поста на авторката е описано какво се е случвало. Щом са я побутвали, едва ли са искали да пият кайве с баклава Laughing Crazy
Аз също нямам нужда от мъж, който да ме защити, но ако се прибера у дома, бременна, хълцаща и разстроена, не гарантирам, че мойто Мъш няма да иска да им откъсне главичките.
От двама ни той е разсъдливия, но всеки има лимит. И за съжаление хората все повече изчерпват своя. И тази тема е перфектното доказателство за това. Sunglasses

Стойте малко, че взе да ми става супер интересно, а имам доста бач.
Ако наистина е спешно, и някой е запушил колата ви, единственото, което правите е да хукнете да търсите паркиралия, а не да си вземете такси, например? Thinking

# 98
  • Мнения: 38
... Всеки си мисли,че като кара кола или живее в София и вече е на 7-мото небе ...

Ами тя авторката го доказва безспорно.
И понеже съм потърпевша всеки ден от такива като нея, повярвай ми, когато ти си от другата страна и ти се случва непрекъснато, много бързо ще си промениш мението.


Спор няма и на вас ви е писнало,аз от опит го казах,знам какво е да шофираш там,всеки се бута,забравил накъде е тръгнал,няма колегиалност.И е нормално да ви е писнало от такива хора....

# 99
  • София
  • Мнения: 7 992
Според мен цялата ситуация е можело да се тушира в зародиш, ако авторката беше отговорила на мъжа, който е влезнал в магазина да я търси.
И на мен ми се е случвало да издирвам из околните магазини и заведения шофьора на автомобил, който ме е запушил. Много досадно и неприятно е. Едно "Извинявам се много" щеше да свърши чудеса.
В София е толкова трудно с паркирането, вече навлезе като масова практика да се оставя листче с написан номер на мобилния телефон. Отново спестява много излишни емоции.
Това, което ни липсва, е малко повече толерантност, съобразяване с околните и по-малко агресия, особено, когато сме виновни.

# 100
  • Мнения: 336
Явно не са му помогнали стероидите, щом жените са му нанесли телесни травми  Laughing. Ох, не искам да се смея ама иначе ще се разрЕва Wink.
Мило момиче, когато си видяла ядосания господин в магазина, защо не каза "Извинете, господине! Аз съм с тази кола. Простете ми, сега ще я преместя!" И като те видят всички в магазина, и като викнат по него, че като започнат едни морални разговори, бива ли така да се отнася с бременна жена, няма да му стане нищо ако почака. Ама не. Ти си му изпилила нервите до краен предел на човека, почакали са те, ти си се фръцнала пред тях и така. Аз така ги виждам нещата. А не мога да те съжаля, че си бременна. Извинявай, но за това само мога да ти се радвам и мъничко да ти завиждам  Peace.

# 101
  • Мнения: 6 618
Smartie нито са и изтекли водите нито е загубила бебето си, нито и е било лошо, нито е болна.
Жената си е пазарува СЪЗНАТЕЛНО е спряла там където и е удобно на нея СЪЗНАТЕЛНО не е казала ,че колата е нейна.
Не пише да са я заплашвали, обидили са я .

# 102
  • Мнения: 517
Smartie нито са и изтекли водите нито е загубила бебето си, нито и е било лошо, нито е болна.
Жената си е пазарува СЪЗНАТЕЛНО е спряла там където и е удобно на нея СЪЗНАТЕЛНО не е казала ,че колата е нейна.
Не пише да са я заплашвали, обидили са я .

И слава Богу, че не са се случили тези неща. Ако бяха обаче? Знаете как бушуват хормоните на бременна жена...И какво ако е просто обида? За 10 минутно забавяне, и очевидно нечие нежелание да се извини, са си стрували всички тези простотии?
Стига бе, вие ме шашнахте тотално. Shocked

# 103
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Да играем на една игра. Да речем, че трябва да степенуваме по приоритет: бременната жена, нероденото й още бебе, двете агресивни чавки или автомобила?  Rolling Eyes

И от къде на къде трябва да степенуваме някого по важност?!

Това ми напомня на една тъпа случка, която ми се случи преди време с пенсионер идиот, който беше решил, че целия свят му е длъжен и тъпа продавачка, която тръгна да ми държи сметка с думите: "Ама моля ви се, той е възрастен!" Е и? Аз пък съм бременна, при това бях със сина си? Е, и? Да си ги мерим правата, кой има по-голяма право да... (паркира където си ще, да стои седнал в автобуса, да използва тоалетна, да стои на пейката, да мине пръв на опашката... и т.н. ситуации колкото щеш). За мен тия идиотщини с отстъпването са ми адски дразнещи. Мразя да ми стават в автобуса, мразя да ми предлагат да предредя хората, защото съм бременна или с детето си. Всички бързаме, всички чакаме, всички сме изморени и не ни държат краката, всички си плащаме. Но това не значи, че трябва да се мушнеш пред опашката и да гледаш гузно хората без дори да кажеш едно "Извинете!" или да вдигнеш скандал в автобуса, защото никой не ти бил станал. Или да постъпиш като в коментираната ситуация.

И аз съм бременна, при това с дете! Оу, това брои ли се две точки бонус? Значи мога без нужда да предредя поне двама на опашката, да дигна два пъти повече хора от местата им, да паркирам на две места като арабин в пустиня?
А дали номера минава и в съда се чудя?  newsm78 Примерно да счупя на някого главата и после да се извиня и да кажа, че е било от хормоните и да ми се размине. Айде моля ви се!  Stop

Май доста хора са пропуснали да научат думичките "Моля" и "Извинете". Не са трудни за произнасяне, даже не съдържат "р". Няма да се затриете, ако започнете да ги използвате.

# 104
  • Мнения: 4 916
Всички сме паркирали като идиоти, въпросът е какво правим когато видим, че пречим на някого. Аз в такива случаи мятам на предното стъкло телефонен номер, като ме извикат - отивам и се извинявам.  На тази авторка нищо нямаше да й стане да каже едно "извинете".


ПП - ами ако и двете чавки са били бременни? М? Традиционото изтчно право "жена с дете съм" май ще отиде на тяхна страна.

# 105
  • Мнения: 12 665
Ами я си представи, че на тия жени всеки ден по 17 пъти им се случва това. Не ще побеснея, ами...

# 106
  • Мнения: 4 965
...
Ако наистина е спешно, и някой е запушил колата ви, единственото, което правите е да хукнете да търсите паркиралия, а не да си вземете такси, например? Thinking



Т.е. ако наистина ми се налага да тръгна спешно, трябва да хукна да търся такси из квартала или да се прибера вкъщи и да чакам такси на повикване минимум 5-10 мин., за да не наруша спокойствието на някой, който е неправилно паркирал пред гаража ми. Или винаги на излизане трябва да нося пари за такси и да разполагам с някакъв фонда за такси при спешност винаги в задния джоб...
Страхотна идея!!!
Не питам. Това са само изводи и констатации.

# 107
  • Мнения: 226
Направо. Представям си се в ситуацията.  Бързам, отивам в магазина да я търся, нищо. и след малко ми се появява важно, важно, носейки торбичката с покупките и ми заявява, че е бременна.  

Обаче все пак си е бременна и то напреднала, колкото и дори да е нагла и да движи важно, важно, айде да не защитаваме агресията към нея. Вярно, че е можела по друг начин да реагира, другаде да спре(щото чак пък да е нямало, може би това е било баш пред магазина, в съседна прякя, все щяло да има),първо да се извини, не да сочи бременността си при вече завързал се скандал, тъй като явно останалите не ги притеснява този факт, защот 100% са забелязали и пак са се развикали и т.н. но жената си е в деветия месец, аз не смятам, че тя е била права, но че не бива грубости към нея, 100% държа, че не бива.

# 108
  • Мнения: 517
 Rolling Eyes Предния пост ме убеди, че всъщност да си агресивен е най-малката беда.
Ок, продължавайте да си живеете така, но после не се чудете защо децата се пребиват взаимно в училище, защо слушате за убийства и прочие прекрасности.
Крушата си има опашка.

Трещи, тия жени знаят къде живеят, предполагам не е трудно да си монтират едно от онези метални колчета с катинар. Никой няма да спира пред гаража им, и готово.
Относно парите в джоба и търсенето (изчакване) на такси няма да издребняваме. Вадите си някакви неща от джобчето със семки, само за да оправдаете едно нелогично поведение.

Последно- не оправдавам липсата на известно възпитание у авторката, нито изблиците на съпруга й. Просто ми е чудно защо така лековато го раздавате, при положение, че никой не е застрахован от такова нещо.

Продължавайте с лая, може и да Ви донесе някакво удовлетворение. Peace

# 109
  • Мнения: 12 665
Ама чакайте сега, кой оправдава агресията.
Говорим, че трябва да се спазват законите и да се съобразяваме с другите.
Насърчавайте я, ама моля, дайте си адресите, другият път да паркира пред вашите гаражи. 

# 110
  • Мнения: 5 370
Аз за пореден - и последен път - казвам - кой от нас тук е убеден, че нещата са се случили точно по описвания начин?

След това и въобще ще напусна темата, повече локуми не ми се разтягат.

# 111
  • Мнения: 6 618
Smartie нито са и изтекли водите нито е загубила бебето си, нито и е било лошо, нито е болна.
Жената си е пазарува СЪЗНАТЕЛНО е спряла там където и е удобно на нея СЪЗНАТЕЛНО не е казала ,че колата е нейна.
Не пише да са я заплашвали, обидили са я .

И слава Богу, че не са се случили тези неща. Ако бяха обаче? Знаете как бушуват хормоните на бременна жена...И какво ако е просто обида? За 10 минутно забавяне, и очевидно нечие нежелание да се извини, са си стрували всички тези простотии?
Стига бе, вие ме шашнахте тотално. Shocked
10 минути едва ли са били .
Не знам как бушуват хормоните на бременна поне аз не съм си мислила ,че понеже чакам дете мога да си правя каквото ми е удобно и хората да ми отвръщат с усмивка.
И защо да ходя да търся такси като си имам кола ?

# 112
  • София
  • Мнения: 1 595
Явно не са му помогнали стероидите, щом жените са му нанесли телесни травми  Laughing. Ох, не искам да се смея ама иначе ще се разрЕва Wink.


Абе не се знае дали не са, нали по-младата се оказала с мистериозна "подутина на главата" - той не я бил направил, ама айде де, може пък от простотия да й се е подула главата...

# 113
  • Мнения: 4 916
По-вероятно е децата да се пребиват в училище, ако майките им са като авторката и им набиват в главичките "никога не се извинявай, каквото и да оплескаш, все ти трябва да си отгоре, пък ако трябва баща ти ще дойде да набие другите."

# 114
  • Мнения: 1 547
На тази авторка нищо нямаше да й стане да каже едно "извинете"

В нейния свят големите кореми са красноречиво извинение за всичко. Дори за съзнателно нарушаване на писаните правила за паркиране. Не заради изтекли води, подчертавам, а заради лично пазарувателно удобство.

# 115
  • Мнения: 4 965
Rolling Eyes Предния пост ме убеди, че всъщност да си агресивен е най-малката беда.
Ок, продължавайте да си живеете така, но после не се чудете защо децата се пребиват взаимно в училище, защо слушате за убийства и прочие прекрасности.
Крушата си има опашка.

Разбира се!
Подобни проблеми ще има винаги, когато човек съзнателно отказва да си отвори очите и да види, че съществуват и други хора, и други проблеми, а после и биячи да си праща!
Съобразителността със състоянието на един изисква и съобразителност със състоянието на околните.

Смарти, не си вадя случайни примери, а дадох много конкретен - прочети го пак как едни такива съзнателни 10 мин. съсипаха буквално живота на мои близки!
А и тук ситуацията е описана само през погледа на авторката и пак прави впечатление нейното и на мъжа й поведение, докато поведението на жените /макар и не особено възпитано/ е било реакция на нейното и на мъжа й поведение. Много ми е интересно как те биха описали случилото се!

# 116
  • Мнения: 517
 Joy Какви биячи, какво затваряне на очи.
Ако темата е пусната с цел да се направи експеримент, определено успя. Laughing

# 117
  • Мнения: 7 112
Каквото повикало, такова се обадило...
Важно е да се спаси човек от синя зона и да спре в магазина ако може с колата.
А останалото е плод на силна емоция. "А сега ще ви издам на другарката и ще видите вие"

# 118
  • Мнения: 46 518
...
Ако наистина е спешно, и някой е запушил колата ви, единственото, което правите е да хукнете да търсите паркиралия, а не да си вземете такси, например? Thinking


Това значи през ден да ползвам такси, при положение, че имаме кола. И това с телефона пак е досадно, някой си отишъл да си пазарува, аз ще трябва да се набутвам с телефонни разговори, да е веднъж, както и да е, не съм за тоя стотинки, но вярвай ми, пред гаражите се паркира непрекъснато!

Никой не оправдава другата страна, не бъркайте нещата. Само казваме, двете страни са с абослютно еднакво възпитание. По-точно липса на възпитание.

Гледам, че мъжът й има време да ходи да разправя, да поеме пазаруването щом толкова й е тежко и непосилно.

# 119
  • Мнения: 226
Това ми напомня на една тъпа случка, която ми се случи преди време с пенсионер идиот, който беше решил, че целия свят му е длъжен и тъпа продавачка, която тръгна да ми държи сметка с думите: "Ама моля ви се, той е възрастен!" Е и? Аз пък съм бременна, при това бях със сина си? Е, и? Да си ги мерим правата, кой има по-голяма право да... (паркира където си ще, да стои седнал в автобуса, да използва тоалетна, да стои на пейката, да мине пръв на опашката... и т.н. ситуации колкото щеш). За мен тия идиотщини с отстъпването са ми адски дразнещи. Мразя да ми стават в автобуса, мразя да ми предлагат да предредя хората, защото съм бременна или с детето си. Всички бързаме, всички чакаме, всички сме изморени и не ни държат краката, всички си плащаме. Но това не значи, че трябва да се мушнеш пред опашката и да гледаш гузно хората без дори да кажеш едно "Извинете!" или да вдигнеш скандал в автобуса, защото никой не ти бил станал. Или да постъпиш като в коментираната ситуация.

И аз съм бременна, при това с дете! Оу, това брои ли се две точки бонус? Значи мога без нужда да предредя поне двама на опашката, да дигна два пъти повече хора от местата им, да паркирам на две места като арабин в пустиня?
А дали номера минава и в съда се чудя?  newsm78 Примерно да счупя на някого главата и после да се извиня и да кажа, че е било от хормоните и да ми се размине. Айде моля ви се!  Stop

Май доста хора са пропуснали да научат думичките "Моля" и "Извинете". Не са трудни за произнасяне, даже не съдържат "р". Няма да се затриете, ако започнете да ги използвате.

Сега се сещам за една ситуация... Grinning Mr. Green Mr. GreenС племенничката ми, която живее в Германия, се прибираме за лятото в Бг със самолет. Аз за пръв път съм с нея сама и ми е леко притеснено и тя казва, че и се пишка. Отиваме - 3-4 човека на опашката. Пускат ни да минем и всичко е ок. Обаче пази боже да бях срещнала теб пред врата и да се напишка Рая, защото все пак малките деца знаеш ли колко могат да стискат. И после да си чакам пак на опашката, че да я преоблека - картинка щяхме да сме  Mr. Green Laughing

Извинявам се за офф-а, обаче ми стана много смешно като си го представих, никви лоши чувства към авторката.  Simple Smile

# 120
  • Мнения: 226
Rolling Eyes Предния пост ме убеди, че всъщност да си агресивен е най-малката беда.
лековато го раздавате, при положение, че никой не е застрахован от такова нещо.
Предният пост е моят, но не виждам как те убеди в това  Rolling Eyes

# 121
  • Мнения: 6 618
Joy Какви биячи, какво затваряне на очи.


Добре кажи според теб мъжът и за какво е отишъл ,с каква цел са се върнали ?

# 122
  • Мнения: 1 547
Обаче пази боже да бях срещнала теб пред врата и да се напишка Рая, защото все пак малките деца знаеш ли колко могат да стискат

А ти откъде знаеш, че на опашката няма жени, които също не могат да стискат, по ред основателни причини? Едно е да се надяваш хората да проявят възпитание и благосклонност, ако им е възможно, съвсем друго е да смяташ, че са длъжни да го направят. Щото те никак не са длъжни и щото не само твоята ситуация е важна.

# 123
  • Мнения: 4 413
На скоро в съседния вход се нанесе ново семейство и имат бус. Ами тоя една вечер така ме беше запушил, че сутринта, за да изляза се принудих да си одраскам колата малко. Ядосах се и бях твърдо решена вечерта да го помоля да внимава как паркира.
Вечерта случайно се прибрахме по едно и също време, той спря пак по начин, че да заеме 3 места и да влезе в едната градинка, където тревата се поддържа. Ами като му видях физиономията сама не посмях да отида да говоря с него. Колкото и любезно да мога да се държа, ами достраша ме. Но случи ли му се втори път, снимка - КАТ и т.н. както си му е процедурата.
Не оправдавам никого за паркирането. Като не можеш да караш и спираш ходиш пеш. Аз не си спирам колата пред входа на магазина, за да не нося торбите. За тази цел (носенето) ползвам мъжа ми или количките на хипермаркетите (където е възможно това).

# 124
  • Мнения: 4 965
Rolling Eyes Предния пост ме убеди, че всъщност да си агресивен е най-малката беда.
лековато го раздавате, при положение, че никой не е застрахован от такова нещо.
Предният пост е моят, но не виждам как те убеди в това  Rolling Eyes

Тя визираше моя пост, затова я помолих да прочете конкретния ми пример за хора, чийто живот буквално беше съсипан от подобни 10 мин., ама нали е по-лесно да забравяме понякога, че има и други хора на света, освен нас... Peace

# 125
  • Мнения: 12 665
Интересно ми е дали ще се появи авторката да каже колко злоба има във форума. Защото съм сигурна, че всичките ни изказвания няма да я убедят, че нито тя, нито мъжът й са прави.

# 126
  • София
  • Мнения: 3 797
Интересно ми е дали ще се появи авторката да каже колко злоба има във форума. Защото съм сигурна, че всичките ни изказвания няма да я убедят, че нито тя, нито мъжът й са прави.
Крайно време е. Девет страници и още никой не е споменал форумската злоба и завист  Laughing

# 127
  • Мнения: 226
Обаче пази боже да бях срещнала теб пред врата и да се напишка Рая, защото все пак малките деца знаеш ли колко могат да стискат

А ти откъде знаеш, че на опашката няма жени, които също не могат да стискат, по ред основателни причини? Едно е да се надяваш хората да проявят възпитание и благосклонност, ако им е възможно, съвсем друго е да смяташ, че са длъжни да го направят. Щото не са и щото не само твоята ситуация е важна.

Ехеее, това вече са си нападки. Аз с усмивка се сетих за този случай просто и като цяло няма как да знаеш, но не съм нервен човек и дори така да беше станало, както вече писах, щяхме да сме картинка просто, не драматизирам, че щял да дойде краят на Света. А и да съм казала, че съм им поискала път. Те хората ни пуснаха да минем просто преди тях. Извадила си само една чат от цитата все пак. Аз никога няма да тръгна да си искам път, място и т.н.,защото това си е до свикване-ако са те учили че си с привилегии, ок, ама аз съм нямала такива причини, така че не. Явно не може да се пишат никакви постове, освен сериозни, заемащи строга позиция и без хумор.

# 128
  • Мнения: 517
Няма да се появи, разбира се. Не очаквайте да си посипе главата с пепел.( това към Трещи)

Спирам да се обяснявам на всеки. Снежинке, Азаф, не визирах вашите, а по-предния пост. Не ми се цитират чаршафи, а и никакъв смисъл няма. Който иска, ще си направи изводите сам.

Към авторката- избягвай контакт с хора, вредно е. Laughing (това е шега, щото гледам, че бая се напрегнахте повечето) Hug

# 129
  • Мнения: 3 631
Преди да си купим колата, гаражът ни беше празен и съседите си паркираха там колите. Цял месец мина, докато се научат, че вече гаражът е обитаем и не е редно да се паркира пред него. Е, научиха се де, ама помня, как сме им звънели в 5.00 сутринта, да преместят колите си, чак ми е било неудобно, защото някои от тях имаха бебета. Но, никога не е имало грозни сцени, даже сме се майтапили едни с други. Значи, наистина има как, да се избегнат подобни свади, ако иска човек.
Хайде, нека не спорим вече, кой крив, кой прав.  Praynig

# 130
# 131
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Каквото повикало, такова се обадило. Това е чудото, дошло от другото чудо.

# 132
  • Мнения: 226

Към авторката- избягвай контакт с хора, вредно е. Laughing (това е шега, щото гледам, че бая се напрегнахте повечето) Hug

hahaha
Абе понеже на принципи всеки е с изказвания, аз да поставя така нещата. Както и да се държи една бременна в деветия месец жена, вие ще й се развикате ли и обиждате? Лично вие? Аз лично може би ще ме подразни, че е невъзпитана и т.н., но съм сигурна, че няма да й крещя. Така, че за всички, които казват получила си заслуженото, каквото почукало, такова се обадило, да-принципно е така, но реално...

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Всички сме ужасни завистнички, завиждаме на авторката какъв прекрасен мъж има, готов да я защити, дори със бой! Колко злоба има в този форум! bowuu

Казах го, брей колко било хубаво Simple Smile

# 134
  • София
  • Мнения: 3 797
Има как, но трябва и двете страни да притежават необходимото възпитание,което в нашия казус липсва.

# 135
  • Мнения: 4 965
...

Към авторката- избягвай контакт с хора, вредно е. Laughing (това е шега, щото гледам, че бая се напрегнахте повечето) Hug


 Peace

# 136
  • София
  • Мнения: 817
Честно казано се потресох... но не от това, че някой е крещял на бременна жена, а именно от наглостта на същата тази бременна жена! Че и мъжа си викнала да се разправя  ooooh!

Според мен грешките са следните:
1/ НЕ се паркира пред чужд гараж! Като се знае, че няма къде да се пракира пред въпросния магазин се ходи пеша, ако трябва и ня няколко пъти, за да се донесат нужните покупки. Поне аз като бях и 2-та пъти бременна така правех  Rolling Eyes
2/Когато СЪЗНАТЕЛНО нарушаваш правилата, не мисля, че имаш правото да очакваш, че другите ще ги спазят за твоите права! Да безспорно е грозно и ако щете извратено да крещиш на бременна жена, но пердставям си какво им е на "чавките"  Crossing Arms Доста често съм била в тяхната ситуация и ги разбирам напълно!
3/Това с телефонния номер пък колко е дразнещоооо  ooooh! Какво, аз трябва всеки месец да плащам по над 100 лв сметка, за да издирвам неправилно паркирали пред гаража ми... Еми не съм съгласна! Залепен е знак забранено паркирането, писала съм, че се ползва денонощно! Писна ми да закъснявам закъдето и да тръгна, само защото гаража ми е в близост до поликлиника и всеки решава за малко да спре  #2gunfire
4/Когато човек не е прав, се извинява, а не се крие като лисунгер! Ако се беше извинила в магазина най-много да и направят още 1-2 забележки и толкоз!
5/Мъжът й едва ли с блага дума и мил тон се е върнал на мястото на спора  Stop
6/Това, че е бременна не е основание да се нарушават правила! А тоз загрижен мъж, като е тоооолкова загрижен да е напазарувал той! Това, че се гласи да налита на бой, за мен е не по-малка простотия!

Авторката, желая ти леко раждане и живо и здраво бебче на финала! Нека тази ситуация да ти е за урок, да знаеш, че правилата се спазват от всички, включително и от бременните!

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 11 нови отговора.    #Crazy

# 137
  • Мнения: 6 618
Значи, наистина има как, да се избегнат подобни свади, ако иска човек.

Начини има разбира се ,да се беше обадила в магазина да беше започнала с извинения .
Като ни запушат паркинга пред блока и аз реагирам различно повечето хора започват с извиненията ,но има такива дето ме пращат да съм си гледала работата ,е тогава не реагирам спокойно.
Щом са влезли в магазина значи редовно гаража им е запушван от пазаруващи и те трябва с усмивка да и спокойствие да приемат това .Ами и те си имат хормони проблеми и т.н.

# 138
  • Мнения: 884
Бременността е повод една жена да бъде извинена за поведението си. Все пак тя е б-р-е-м-е-н-н-а!
Когато роди е повод за още 1001 извинения.
Втората бременност съвместена с отглеждането на вече роденото, е повод за още 10001 извинения.
После идва критическата....после остеопорозата.....после склерозата...
Но за простотията извинение няма.
Peace
 Аман от лигли!

# 139
  • Мнения: X
Прибрах се вкъщи ядосана, разревана и хълцаща заради нечие просташко държание. Мъжът ми виждайки ме в това състояние и разбирайки какво се е случило, за каква глупост съм отнесла скандала, тръгна към
въпросното място.
Защо сте се върнали на мястото, търсейки скандала? Защо ти си придружила мъжа си, знаейки, че отива да се разправя и можеш да пострадаш? Момиче, в девети месец си, мисли повече да се съхраниш! Акъл нямаш!

# 140
  • Мнения: X
...
Ако наистина е спешно, и някой е запушил колата ви, единственото, което правите е да хукнете да търсите паркиралия, а не да си вземете такси, например? Thinking


Това значи през ден да ползвам такси, при положение, че имаме кола. И това с телефона пак е досадно, някой си отишъл да си пазарува, аз ще трябва да се набутвам с телефонни разговори, да е веднъж, както и да е, не съм за тоя стотинки, но вярвай ми, пред гаражите се паркира непрекъснато!


Относно набутването - докато "издирвах"(в банки,магазини )собственика на МПС,запушило подхода за гаражите /аз трябваше да вкарвам моята кола/,"паяка" репатрира моята #Cussing out (беше на тротоара)
Е,какво правим - с перо да галим нарушителите !
Не се мръдвам никой да търся по никакъв начин - просто звъня на Общинска Полиция /репатриране/.
За скобите пред гаражите - изисква се разрешение от Общината и се плаща нещо....

# 141
  • Мнения: 517
Много ми е приятно във Вашата компания дами.
Замислих се, как ли би изглеждала тази мила родна картинка, ако поставим на мястото на бременната "простачка" една двуметрова, 200 килограмова мутра, а пред гаража на милите гражданки бе паркиран нов черен джиБ.
Аха Mr. Green


Колко "нещо" се плаща за скобите пред гаражите?  Laughing Струва ли това "нещо" разправиите с "простаци", цицини на челото, и мъкнене по дела?

# 142
  • Мнения: 15 379
Спокойният квартал не означава отсъствие на простаци. За съжаление вече са в изобилие. Превзеха София като скакалци.

Peace.
Тотален каламитет на простаци.


Лека бременност и здраво бебе  bouquet!

# 143
  • Мнения: 226
Това значи през ден да ползвам такси, при положение, че имаме кола. И това с телефона пак е досадно, някой си отишъл да си пазарува, аз ще трябва да се набутвам с телефонни разговори, да е веднъж, както и да е, не съм за тоя стотинки, но вярвай ми, пред гаражите се паркира непрекъснато!


Относно набутването - докато "издирвах"(в банки,магазини )собственика на МПС,запушило подхода за гаражите /аз трябваше да вкарвам моята кола/,"паяка" репатрира моята #Cussing out (беше на тротоара)
Е,какво правим - с перо да галим нарушителите !
Не се мръдвам никой да търся по никакъв начин - просто звъня на Общинска Полиция /репатриране/.
За скобите пред гаражите - изисква се разрешение от Общината и се плаща нещо....

Съчувствам ти, но се залях от смях! Ето такива нелепости могат само в БГ и единствено в Сф да се случат... Честно тази ситуация описва просто действителността ни.

# 144
  • София
  • Мнения: 1 103
 Явно според някои авторката е трябвало да подкрепи довода '' Не виждате ли,че съм бременна  preggo'' с ''Като толкова бързате що не си вземете такси  travel''
 Е това е вече смешно.
 А и не разбрах логиката, че не се е обадила още в магазина, защото господинът изглеждал ядосан. По-малко ядосан ли си е мислила, че ще бъде като излезе от магазина и го е накарала да чака още 10-ина минути.
 А сетих се. Сигурно се е надявала, че вече си е взел такси и е заминал, накъдето е бил тръгнал.

# 145
  • Мнения: 693
Олееее направо я разбихте жената StopБременни или не всеки (особено в София) е правил някакво нарушение, дали си засякъл някого, минал си на "оранжево" (секундата между жълто и червено) или си запушил някого все едно. И двете страни са виновни за скандала  Shocked Едно извинявай и ....... Аз живея в Дружба 2. Тук подобни неща не минават туку така. Всяко нарушение се наказва  Sunglasses Виждала съм как някои "запушен" отмести с нечия помощ колата и тръгне да си върши работата, мине некои друг (аз им викам нравствена полиция) които по никакъв начин не е засегнат и му пука гумите (минимум две)  ooooh! И на мен ми се е случвало, така и не разбрах защо-не беше местена, там и друг път съм виждала коли паркирани по този начин, явно съм заела нечие място  newsm78. Няма лошо ама щях да се пребия. Имаше много сняг, аз не видях че гумата е спукана, тръгнах и ....в непочистен сняг, спукана гума .. завои ....И пак аз съм по- лекия вариант. На един съсед му източили течността за спирачките (вярно беше запушил две или три коли). Тъпото е че, те 2-3 пъти в началото "хващат" и ти не може още на паркинга да се "усетиш", че си без спирачки...

# 146
  • Мнения: 4 892
Твърде много агресия. И твърде много хора, които я оправдават. Tired

Е, некои оправдаха и просташкото отношение на авторката. По-скоро нахалното и безотговорно.

# 147
  • Мнения: X
 Само да се намеся, че ако не беше българска историята и авторката нямаше да паркира на непозволено място. Случката е "Каквото повикало ,такова се обадило". И по саморазправата е нашенска. На други географски ширини щяха да извикат полиция и да отнесеш една глоба и нямаше да помислиш за бой, паркиране пред гараж повече.

# 148
  • София
  • Мнения: 3 797
Много ми е приятно във Вашата компания дами.
Замислих се, как ли би изглеждала тази мила родна картинка, ако поставим на мястото на бременната "простачка" една двуметрова, 200 килограмова мутра, а пред гаража на милите гражданки бе паркиран нов черен джиБ.
Аха Mr. Green


Колко "нещо" се плаща за скобите пред гаражите?  Laughing Струва ли това "нещо" разправиите с "простаци", цицини на челото, и мъкнене по дела?
По същия начин, по който би изглеждало и в обратния вариант.Авторката паркирала пред КПП на къща в Симеоново примерно и отвътре да изскочат двама бабита с още толкова охранители.Дали щеше да се върнат за саморазправа? Laughing

# 149
  • София
  • Мнения: 127
Като живееща в такъв квартал със "спокойни и мили" хора ти казвам, че ми е дощло до гуша от напаркирали се като копърки в консервна кутия. Сигурно и те са за малко.

Бременността не те оправдава, сори, ако звуча грубо, но НЕ СЪЧУВСТВАМ.

П.С. Аз нямам нужда от мъжа си за разправии, спретвам ги на момента, особено ако съм БЕЗ малкия. Twisted Evil
Точно така! Цитирам, за да не ставам груба към авторката на темата!
ПП: Очевидно  е че са те завладяли хормоните, ако не си такава винаги!

# 150
  • Мнения: 4 965
Много ми е приятно във Вашата компания дами.
Замислих се, как ли би изглеждала тази мила родна картинка, ако поставим на мястото на бременната "простачка" една двуметрова, 200 килограмова мутра, а пред гаража на милите гражданки бе паркиран нов черен джиБ.
Аха Mr. Green
...

Обикновено тези точно внимават къде паркират доста повече, че после не знаят дали и от гаража няма да изскочи някой от техния калибър, а и не им се "шари" на паяка. Mr. Green

# 151
  • Мнения: 47 988
Аз затова си пазарувам в МОЛа дори хляб- паркинг голям, каси много, на никой с нищо не преча
Като живееща в София и млад шофьор съм ужасно възмутена какво си причиняваме ежедневно- излишен стрес, безумна агресия и простотия...смятам че и двете страни ще похабят много нерви, а е напълно излишно и безсмислено

# 152
  • Мнения: 517
Много ми е приятно във Вашата компания дами.
Замислих се, как ли би изглеждала тази мила родна картинка, ако поставим на мястото на бременната "простачка" една двуметрова, 200 килограмова мутра, а пред гаража на милите гражданки бе паркиран нов черен джиБ.
Аха Mr. Green
...

Обикновено тези точно внимават къде паркират доста повече, че после не знаят дали и от гаража няма да изскочи някой от техния калибър, а и не им се "шари" на паяка. Mr. Green

Останала съм с впечатлението, че точно този тип нямат проблеми със случайно изскочили граждани, или пък шарене на когото трябва.
В повечето случаи се чувстват като господари на света. Laughing
Но хипотетично ситуацията би приключила в момента, в който на въпроса кой е паркирал се чуе едно грубо Аааз.
На "Солунска" съм виждала от тези стоманените скоби, но се управляват с дистанционно.
Супер лесно, и предполагам решава проблема.

# 153
  • Мнения: 4 892

излишен стрес, безумна агресия и простотия...смятам че и двете страни ще похабят много нерви, а е напълно излишно и безсмислено


Абсолютно! Може ли са да се разминат с много малко. Авторката на темата и скандала така и така е ползвала неадекватен към случая аргумет, можела е да поднесе извиненето си като отбележи, че част от мозъка и преминава в течно агрегатно състояние - коластра и не е помислила, че за някого 10 минутки може да са много време, което да ползва пълноценно.

А сега - те ти булка Спасов ден!

# 154
  • София
  • Мнения: 15 466
    А авторката може и да ражда вече...Peace!Все пак, това за нея е било голям стрес!

# 155
  • Мнения: 12 665
Смарти, пред нас има такива случаи,. висят в едно кафе. Когато им кажеш, стават и си преместват колата. Е, не се разсипват от извинения, но и не изпъчват кореми да кажат - Ти ли ще ми кажеш, бе.  

    А авторка може и да ражда вече...Peace!Все пак, това за нея е било голям стрес!

Дано мъжът й не е паркирал пред някой гараж.

# 156
  • Мнения: 723
Твърде много агресия. И твърде много хора, които я оправдават. Tired
абсолютно те подкрепям.... bowuu.....

и скоби имаме,спират си обаче на улицата ,не на тротоара, т.е.пак пред входа/изхода на гаража,
но и да влизам в конфронтации не желая,преди всичко вредя на себе си,така или иначе,нещата са се случили.....

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 12:52 от maimp

# 157
  • Мнения: 4 892
    А авторка може и да ражда вече...Peace!Все пак, това за нея е било голям стрес!

Да е жива и здрава, никой лошо не и мисли. Да си роди здраво бебе. Просто не е била никак права и сама си е докарала донякъде стреса, казам го, без да оправдавам останалите участници в мелето.

# 158
  • Мнения: 4 965
Много ми е приятно във Вашата компания дами.
Замислих се, как ли би изглеждала тази мила родна картинка, ако поставим на мястото на бременната "простачка" една двуметрова, 200 килограмова мутра, а пред гаража на милите гражданки бе паркиран нов черен джиБ.
Аха Mr. Green
...

Обикновено тези точно внимават къде паркират доста повече, че после не знаят дали и от гаража няма да изскочи някой от техния калибър, а и не им се "шари" на паяка. Mr. Green

Останала съм с впечатлението, че точно този тип нямат проблеми със случайно изскочили граждани, или пък шарене на когото трябва.
В повечето случаи се чувстват като господари на света. Laughing
...

Хммм, аз такива поне от 2-3 г. не съм виждала и си мислех, че или са забегнали в чужбина, или са се култивирали, ама сигурно не ходя на точните места или успявам и с тях да намеря приказки. Sunglasses
Иначе, с такъв е най-лесно, когато ти спре пред гаража - звъниш на паяка и в районното, без да си играеш да се разправяш. Или му говориш мило и бързо реагира.
Всъщност, случвало ми се е един "гардероб" да ми запуши колата на паркинга и любезно му казах, че тръгвам и бързам. Даже се зарадва, че ще може да се препаркира на моето място. Общо взето, в случаите с разни простаци е напълно в сила правилото на детските учителки: "когато децата шумят, крещят и правят глупости, започваш да им говориш тихо, мило и спокойно - тогава се заслушват, успокояват и правят, каквото искаш" /това ми е изпробваният метод за всякакви ситуации/. Peace

# 159
  • Мнения: 517
Да, дано поне се весне да каже, че е наред. Щот ми отидоха напразно усилията Crazy Laughing

Трещи, снимай ги. Тия хора са за новините Shocked Hug

Азаф, аджеба за това се пеня толкоз време значи...Тихо и спокойно, за предпочитане с равен тон. Grinning

# 160
  • Мнения: 4 965
Да, дано поне се весне да каже, че е наред. Щот ми отидоха напразно усилията Crazy Laughing

Трещи, снимай ги. Тия хора са за новините Shocked Hug

Азаф, аджеба за това се пеня толкоз време значи...Тихо и спокойно, за предпочитане с равен тон. Grinning

Да, зе. Аз пък се пъна да обясня, че процесът е двустранен. Peace

# 161
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
Дано мъжът й не е паркирал пред някой гараж.
Как, бе, той си стои вкъщи на топло и чака само някой да го викне за бой. Иначе жена му се справя добре, тя е с корем и пазарува, мъкне торби, той не се тревожи за нея.

# 162
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Искаше тук да ти изпишем вежди, а ти избодохме очите.Виновна си изцяло ти, от самото начало до края.Прости ми, че си бременна, а аз ти пиша груби думи. Laughing
 Винаги съм се втрисала от лигави жени, които мислят, че като са бременни и всички трябва да ги носят на ръце.

  Просто сменете квартала.Може би не е лош, но вие не сте за квартал в който живеят интелигентни хора. Stop

# 163
  • Мнения: 4 668
Прочетох само поста на авторката и две - три мнения след нея ... така че , ще прощавате ако съм изпуснала нещо  Wink
1. Най - просташкото нещо е да паркираш пред нечий гараж  ooooh! Живея също в скъп и уж спокоен квартал , но от такива като авторката , които уж са за по 10 мин. реално не можем да си ползваме гаражите .
2. Още в магазина е трябвало да се обадиш на човека и да се извиниш .
3. Връщането на място си е било точно търсене на саморазправа .
4. Представих си мъжа ти как тича да се крие в някой вход , вместо да защити бременната си жена  ooooh! Joy Ама иначе , тръгнал и той на бабаит да се прави .
5. Просташкото държане на ответната страна няма да коментирам , а и не съм сигурна дали не е преувеличено .
6. Това , че си бременна не означава , че целият свят е длъжен да се съобразява с теб . Каквото повикало - такова се обадило .

# 164
  • Мнения: 1 479
Има една бьлгарска поговорка:"Да Беше Мирно Седяло,Не Би Чудо Видяло!"Веднага се сетих и за "онзи" асансьор в Майчин Дом ooooh!В Бьлгария хората масово нарушават правилата,после тьрсят саморазправа.Всеки ден се сбльсквам с такива... :bad-words А една бременност не означава,че трябва да си правиш,каквото си искаш.http://vbox7.com/play:920b3243  Joy

# 165
  • Мнения: 234
Според мен е отишла за кило пепел, 2-3 бича и ако й остане време да преръшка някой сайт за гилотини....

# 166
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Най -тъпото извинение - бременна съм. Айде стига де. Бременните не са ходещи патици. Хормони, хормони, ама колко? Едно е да ти отстъпят ред или място, защото физически ти е трудно. Корема си тежи, краката отичат.....Ама да си правиш каквото си искаш?
Само си представям как за 1000 път някой се спира пред този гараж. На тия хора вече толкова им е писнало, но все пак знаят къде да дирят паркиращите. Явно е така, защото човека е питал в магазина. Да не говорим, че най - вероятно е видял как жената е паркирала и отишла там. Тоест когато авторката е замълчала в магазина, на човека му е станало ясно, че се покрива. И седят двете жени, той им казва къде е авторката и те вече буквално са яхнали метлите. И не получават Извинете, а Аз съм бременна. Хубаво ама те какво общо имат? Нищо. Кога ще разберем, че като сме бременни, не сме свещени крави.

# 167
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Вчера и аз станах свидетел на грозна случка.Ходих да си сменям личната карта.На масата (отгоре) за попълване на бланките беше седнала видимо бременна жена и там си чака реда на съответното гише.Една жена я помоли да се отмести, обаче девойката така грубо я отряза...Специално се огледах за столове-видях поне 2 свободни стола.Ама не-тези ,които попълваха бланки,трябваше да й заобикалят дупето с листите.Предполагам никой не я отмести насила,за да не стане някоя беля.

# 168
  • Мнения: 796
 Re: Какво чудо ми дойде до главата..

А знаеш ли, какво чудо е всеки ден да се разправяш непрекъснато с хора, които паркират пред гаража ти?! Че те не са реагирали адекватно добре, ама ти защо спираш там? Защо се правиш на ударена в магазина и защо поне едно извинявайте не каза?!Чак пък и мъжа си водиш  ooooh! и до бой се стигнало Shocked Те може и да не са нормални, ама вие с мъжа ти не падате по-долу.

# 169
  • Мнения: 13
Сигурна съм, че авторката вече доста съжалява, че е пуснала такава тема .... Laughing

# 170
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ами нека съжалява, добре, че и го казаха, щом сама не се усеща. Бременността не е повод да си правиш каквото поискаш. И какво значи хормони? И нас ни тресат хормони, всеки месец. Затова сме хора - да се контролираме, а не някакви животни, дето тотално са подвластни на природата. Още по-интересно ми стана как така жените били мъжа и, той горкия ожулен, охлузен, а "нападателката" - незнайно как с цицина.  ooooh! Айде молим.

# 171
  • Мнения: 7 112
Като е видяла реакциите, сега сигурно вече е родила заради чудото, което си докара на главата с реакцията на всички тези злобни форумки.

# 172
  • Мнения: X
Най -тъпото извинение - бременна съм.
Само си представям как за 1000 път някой се спира пред този гараж. На тия хора вече толкова им е писнало, но все пак знаят къде да дирят паркиращите.

Хората са проявили добра воля да я потърсят !  Peace

Другия вариант  е тя да си търси МПС-то на паркинг,където се репатрират коли и се заплаща по 3.00лв/час престой +
30.00лв "услугата" репатриране + АКТ /поне 50.00лв/
(това са тарифи за Варна)

От районното след твое позвъняване,на чиято територия си извършила нарушението те уведомяват на кой
"платен паркинг" е МПС-то !

Да не би колата на съфорумката да е била бременна ?  Mr. Green

# 173
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
От утре стикери "Бременна зад волана", за да се съобразяваме като тръгнем да правим забележка за  съвсем съзнателно и умишлено неправилно паркиране.

# 174
  • Мнения: 336
Аз предлагам да сложим край на дискусията. Повтаряме се.  Peace. Малко ме досрамя, че писах  Embarassed.
Освен ако някой няма нещо много гениално за казване Wink.

# 175
  • Мнения: X
От утре стикери "Бременна зад волана", за да се съобразяваме като тръгнем да правим забележка за  съвсем съзнателно и умишлено неправилно паркиране.

и на тези МПС-та да им се признае "специален режим"  hahaha

реакцията на всички тези злобни форумки.
...ми да ръкопляскаме...и одобряваме нарушението/неправилно паркиране/ и престъплението /саморазправа/  Stop
Следващия път да запуши изхода на "Бърза помощ",понеже магазинчето е отсреща .  newsm78

# 176
  • Мнения: 517
Изпростявате вече Confused

# 177
  • Мнения: X
Мисля се, че ако тъй или иначе ще се води съдебно дело, е добре авторката да си изтрие постовете по темата.

# 178
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 238
Много сте лоши Hug.  Joy

# 179
  • София
  • Мнения: 9 517
От утре стикери "Бременна зад волана", за да се съобразяваме като тръгнем да правим забележка за  съвсем съзнателно и умишлено неправилно паркиране.
А аз искам стикер "С два дзвера в колата", че май бременна ми беше по-леко  от сега да паркирам и ходя до магазина Peace

# 180
  • Мнения: 723
bowuu,

и всъщност.... съмнявам се,че ако авторката беше "форумски авторитет", темата щеше да поеме тази посока Peace

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 15:30 от maimp

# 181
# 182
  • Мнения: 577
Авторката от последния си пост в 4:15 не е влиза, но може да е чела като гост. А може и да ражда все пак е преживяла стрес, независимо, че не са в правото си с мъжа и.

# 183
  • София
  • Мнения: 23 096
Положителното на темата е, че доста простаци се показаха от шубраците.

# 184
  • София
  • Мнения: 1 783
bowuu,

и всъщност.... съмнявам се,че ако авторката беше форумски авторитет, темата щеше да поеме тази посока Peace

Форумските авторитети за това са форумски авторитети, защото са се научили какви теми, кога, как и дали да пускат.

# 185
  • Мнения: 1 547
Форумските авторитети за това са форумски авторитети, защото са се научили какви теми, кога, как и дали да пускат

Но също и това, че в края на девети не се пазарува и не се паркира, а се изпровожда мъжа  Mr. Green

# 186
  • Мнения: X
Мисля се, че ако тъй или иначе ще се води съдебно дело, е добре авторката да си изтрие постовете по темата.
 Peace

и да се моли "медицинско"-то от съдебния лекар на някоя от двете "чавки" да не е средна телесна.
Не знам дали за съпруга и ще мине "опцията" в момент на афект.

Пожелавам й леко бременеене , здраво и спокойно бебче !  Hug

# 187
  • София
  • Мнения: 23 096
Форумски авторитет  Shocked
Не казвайте, че това е "титла", с която един интелигентен човек може да се гордее  Joy

Не защитавам авторката - поведението й барабар с мъжа й е под всякаква критика, но толкова злоба се лее от всяка страница, че се чудя това нормални жени ли са или някакви садистки.

# 188
  • София
  • Мнения: 1 783
Форумски авторитет  Shocked
Не казвайте, че това е "титла", с която един интелигентен човек може да се гордее  Joy


Като видя някой да си я бодне на профила, ще го питам.

# 189
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
направо гавра!
разбра се, че е сгрешила още на 1ва страница, на 2ра вече почнаха да се търкалят човечета...

към авторката - е сега вече ти дойде чудо до главата!

# 190
  • Мнения: 723

Форумските авторитети за това са форумски авторитети, защото са се научили какви теми, кога, как и дали да пускат.
Цитат
или са красноречиви и умеят да се аргументират,независимо дали са в правото си Peace

"окавичих " го,не предполагах,че ще се приеме буквално и ще предизвика размисли Simple Smile

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 15:31 от maimp

# 191
  • Мнения: 9 814
За вас има ли "нормални" участници в случката?
И двете жени да бяха пуснали тема и те щяха да бъдат насметени.

# 192
  • Мнения: 13
Форумски авторитет  Shocked
Не казвайте, че това е "титла", с която един интелигентен човек може да се гордее  Joy

Не защитавам авторката - поведението й барабар с мъжа й е под всякаква критика, но толкова злоба се лее от всяка страница, че се чудя това нормални жени ли са или някакви садистки.

Ох, толкова съм съгласна с теб. Направо ми го взе от клавиатурата... Simple Smile

# 193
  • Мнения: 35 968
За вас има ли "нормални" участници в случката?
И двете жени да бяха пуснали тема и те щяха да бъдат насметени.

аз не видях коя да е от страните да е реагирала адекватно  Rolling Eyes

# 194
  • Мнения: 191
За вас има ли "нормални" участници в случката?
И двете жени да бяха пуснали тема и те щяха да бъдат насметени.

аз не видях коя да е от страните да е реагирала адекватно  Rolling Eyes

 Peace
Авторката се е видяла в чудо, защото само се е докарала до там. Айде нея я оправдавам с хормоните, ама мъжът й да ходи да се саморазправя, при положение, че жена му е била виновна... луда работа....

# 195
  • София
  • Мнения: 23 096
За вас има ли "нормални" участници в случката?
И двете жени да бяха пуснали тема и те щяха да бъдат насметени.
аз не видях коя да е от страните да е реагирала адекватно  Rolling Eyes
Сюжет за филм на Горан Брегович.

# 196
  • Мнения: 9 814
Емир Кустурица.  Wink

# 197
  • София
  • Мнения: 10 331
Докато мъжът ми размахваше ръце в опит да се отърве от тях явно е ударил по-младото момиче. В следствие от побоя, той е с разбита устна, издрано лице и ръце, кръвоизливи, прещипан пръст, скъсано яке и тн.
Ох, попиках се от смях. Толкова е проста историята, че чак горчи. Та ме избива на лиготия.  Whistling Как се прещипва пръст при самоотбрана?

# 198
  • Мнения: 6 618
За вас има ли "нормални" участници в случката?
И двете жени да бяха пуснали тема и те щяха да бъдат насметени.
Не ,ама е по нормално да се развикаш на някой, който ти е спрял пред гаража отколкото да заведеш мъжът си обратно там.

# 199
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
От утре стикери "Бременна зад волана", за да се съобразяваме като тръгнем да правим забележка за  съвсем съзнателно и умишлено неправилно паркиране.
А аз искам стикер "С два дзвера в колата", че май бременна ми беше по-леко  от сега да паркирам и ходя до магазина Peace
Напълно те разбирам Peace. Ако е възможно "Два звера и ламя зад волана"

# 200
  • Мнения: 1 479
Peace Типично за Балканско-селската простотия:http://www.youtube.com/watch?v=YkqFXZxAI28&feature=related hahaha

# 201
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

 Типично за Балканско-селската простотия
За мен пък си е типична софийска свада. Тук и около нас, и по селата не съм виждала нито едната, нито другата страна в действие.
Нито си пъчим коремите, нито викаме по шофьорите, нито ми препречват гаража, нито се бием за глупости.

# 202
  • София
  • Мнения: 23 096
Да де, за същия. Аз за него мисля, ама пък Брегович изплясках  Mr. Green

# 203
  • Мнения: 9 814

 Типично за Балканско-селската простотия
За мен пък си е типична софийска свада. Тук и около нас, и по селата не съм виждала нито едната, нито другата страна в действие.
Нито си пъчим коремите, нито викаме по шофьорите, нито ми препречват гаража, нито се бием за глупости.

Ей, тц, тц, тц....и аз моля таквизи като афторката да бегат бързо от къдет са дошли.

tonkabonka, все тая само Калашников да им беше пуснал някои....

# 204
  • София
  • Мнения: 23 096
Аз едно не мога да разбера. Ама наистина не мога. Ако аз бях бременна в 9-ия месец, че и дори да не съм бременна, и ако ми се случи нещо подобно... Мъжът ми първо така ще ме насмеля словесно, изобщо няма да тръгне да се саморазправя, а ще си го отнеса аз... А и дори да предположим, че все пак му хрумне да търси справедливост, за нищо на света няма да ме помъкне с огромен корем да правим панаири и да застраши по някакъв начин детето. Ей това ме възмути най-вече. Безотговорното поведение на бременна жена.

# 205
  • Мнения: 3 405
Докато мъжът ми размахваше ръце в опит да се отърве от тях явно е ударил по-младото момиче. В следствие от побоя, той е с разбита устна, издрано лице и ръце, кръвоизливи, прещипан пръст, скъсано яке и тн.
Ох, попиках се от смях. Толкова е проста историята, че чак горчи. Та ме избива на лиготия.  Whistling Как се прещипва пръст при самоотбрана?

На вратата на колата освен.
SeiSoloTu, ти как си?

# 206
  • София
  • Мнения: 3 099

 Типично за Балканско-селската простотия
За мен пък си е типична софийска свада. Тук и около нас, и по селата не съм виждала нито едната, нито другата страна в действие.
Нито си пъчим коремите, нито викаме по шофьорите, нито ми препречват гаража, нито се бием за глупости.

E къде да видиш, те комшиите ти накупиха жилища - вече дуят кореми и свадничат в София!

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 16:37 от ivonska

# 207
  • Мнения: 1 479

 Типично за Балканско-селската простотия
За мен пък си е типична софийска свада. Тук и около нас, и по селата не съм виждала нито едната, нито другата страна в действие.
Нито си пъчим коремите, нито викаме по шофьорите, нито ми препречват гаража, нито се бием за глупости.
PeaceТипично за "новодомци" дошли от половин Бьлгария в София!Пьрво си избираме квартал,после имаме претенции,че местното население трябва да им "козирува" Naughty

# 208
  • Мнения: 278
Преди 2-3 години във Варна, на пазар чаталджа спирам на първото възможно място пред фотото мъжа ми да си вземе снимките и да бягаме към полицията да си вади паспорт. На тротоара стоеше момче и когато спрях дойде до прозореца и ми вика: Махай се оттука, аз това място го пазя за приятеля ми който ей сега ще дойде да паркира. Отговорих му, че само взимаме снимките и изчезваме не повече от 1-2 минути. Тоя като се развика, нарече ме курва, опитваше се да отвори вратата и да ме издърпа за да може представете си да ми премести колата, защото аз не съм искала да се преместя сама. Накрая ме заплю с една мазна и противна храчка, при което аз унемях, а той побърза да си замине. Мъжа ми стоеше отстрани и неадекватен, аз само му извиках - тичай за снимките. При което той хукна през глава и не стана свидетел на сцената с плюенето.
Като заключение мога да кажа, че на този свят има хора които си мислят, че целия свят им е длъжен за нещо. Никога не може да се излезе на глава с тях, държат на своето независимо дали са прави или не. Не ми е ясно авторката и съпруга й не са ли били на ясно с последстията, че са отишли да се "доразправят" с въпросните истерички. При условие, че не им е пукало да вдигнат първия скандал, какво ви е накарало да си мислите, че ще се разберете спокойно с тях след това. Явно сте "от един дол дренки".  Освен това какво толкова ви очудва не стига че сте паркирали пред техния гараж и явно сте в нарушение, ами сте го направила умишлено и би трябвало да сте била подготвена за последствията. За вас това може да са няколко минути, а представете си че някой от семейството е получил инфаркт и искат спешно да го закарат в болница и т.н. Понякога човек просто трябва да се огледа около себе си, че не живее сам и не всички трябва да се съобразяват с него.

# 209
  • Мнения: 9

 Типично за Балканско-селската простотия
За мен пък си е типична софийска свада. Тук и около нас, и по селата не съм виждала нито едната, нито другата страна в действие.
Нито си пъчим коремите, нито викаме по шофьорите, нито ми препречват гаража, нито се бием за глупости.
PeaceТипично за "новодомци" дошли от половин Бьлгария в София!Пьрво си избираме квартал,после имаме претенции,че местното население трябва да им "козирува" Naughty

           Хайде сега, да не се започне задълбаване в една друга тема, за "местното население", че тогава вече всички ще заприличаме на участниците в Свадата. То ясно като ден, че всички в случката са един "дол дренки", ама и дето си начесваме клавиатурите със случая, май не се различаваме много от "главните герои"  Hug

# 210
  • Мнения: 577
Аз едно не мога да разбера. Ама наистина не мога. Ако аз бях бременна в 9-ия месец, че и дори да не съм бременна, и ако ми се случи нещо подобно... Мъжът ми първо така ще ме насмеля словесно, изобщо няма да тръгне да се саморазправя, а ще си го отнеса аз.......

То е важно, как авторката е разказала случката на мъжа си, колко разстроена е била и колко присърце е приела обидите, за да го подтикне да ходят да се разправят.

# 211
  • Мнения: 599
Това -" Аз съм бременна и всеки трябва да се съобразява с мен"-ще е с продължение "Аз съм с количка с бебе и мога да се разхождам по пътя, и да пресичам, където си искам, а шофьорите да се чудят как да ни заобиколят, за да не ни претрепят"

# 212
  • Мнения: 145
Ако някой спре пред моя гараж и аз се прибирам с колата с малкия от детска градина,обикновенно и с няколко торби от пазар ,и ако трябва да чакам някой си да си напазарува на спокойствие,за да си прибера колата, ще ми е абсолютно все едно дали е бременна или не!Вината си е нейна!И понеже наистина ми се е случвало да не мога да паркирам в собствения си гараж не проявявам никакво разбиране и търпение. Най-малкото е трябвало да се извини поне без да се оправдава с бременността си.Значи бременна може да нарушава правилата-но да и се карат -неможе!Е как става така!

# 213
  • Мнения: X
. Отговорих му, че само взимаме снимките и изчезваме не повече от 1-2 минути. Тоя като се развика, нарече ме курва, опитваше се да отвори вратата и да ме издърпа за да може представете си да ми премести колата, защото аз не съм искала да се преместя сама. Накрая ме заплю с една мазна и противна храчка, при което аз унемях, а той побърза да си замине. Мъжа ми стоеше отстрани и неадекватен, аз само му извиках - тичай за снимките. При което той хукна през глава и не стана свидетел на сцената с плюенето.

 Shocked

Явно е трябвало да го "понаплюват" мъжът й  двете "чавки",а за охрана пред гаражите да поставяме
я плюеща коза,я плюеща камила . Mr. Green

"Човек спори с Плюеща коза" - http://vbox7.com/play:a8282597
"Плюеща камила"- http://vbox7.com/play:07e7344c
 
newsm78 "Опитвам се да си представя Китай без китайци."

# 214
  • Мнения: 6 323
Аз предлагам да сложим край на дискусията.

Съгласна съм.

Общи условия

Активация на акаунт