Най-хубавата супа

  • 51 675
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 201
здравеите
имали желаести да си дадат рецептата за наи хубавата супа?
поздрави на вси4ки

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 17:36 от Erica Free

# 1
  • Мнения: 577
моята най-хубава супа е пилешката.с мьжо много я харесваме.
продуки:
едно малко гугенце
2 глави лук
2 моркова
1 домат
зелена и червена чушка(аз нарязвам по 1/4 и от двете за цвят и аромат)
2 средно големи картофа(фиде не обичам)
врьзка маганоз
сол,пипер,чубрица
за застроиката:
1чч киело мляко
1 яице
сваряваме пилето,обезкостяваме го и предцеждаме бульона.
нарязваме зеленчуците на дребно,настьргваме моркова и домата и ги оставяме да врьт сьс обезкостеното пиле.след около 20 мин когато всичко е добре сварено дьрпаме от котлона и застроиваме.добавяме магданоза и чубрицата.

# 2
  • Мнения: 311
За нас най-новата любима е гъбена.Задушавам лук и печурки задължително в масло,доливам водичка и варя.Посолявам,слагам застройка и черно пиперче.Става м-м-м.

# 3
  • Мнения: 4 170
КАРТОФЕНА КРЕМ СУПА:

 ПРОДУКТИ: 1/2 кг. обелени картофи, 1/2 л. пр. мляко, 1 пакетче масло, 2 жълтъка, сол, черен пипер, 3 филии хляб, нарязани на малки кубчета.

ПРИГОТВЯНЕ: Картофите се покриват с вода и се сваряват. След това се пасират, разреждат се с горещото прясно мляко, прибавя се 1/4 от маслото, сол и се вари 5 мин. Дръпва се от котлона, прибавя се черен пипер и жълтъците. Супата се поднася поръсена с изпържените хлебни кубчета в останалото масло.  bouquet

# 4
  • Мнения: 956
 newsm44 ПИЛЕШКАТА newsm44
По рецепта на моята мама - сварява се пилето в бистра вода с малко сол. После се добавя лук и картофчета, като се посварят, малко фиде. Подправката е дафинов лист - Гениална простота!

# 5
  • Мнения: 295
Моята любима е:
задушавам в масло наситно нарязани парченца месо заедно с праз, морков. След като леко се задуши прибавям нарязано на ивици кисело зеле, също леко задушавам. След това добавям корен от магданоз, целина, доливам вода (или наполовина вода/зелева чорба). Като поври малко, нарязвам картоф, давам и грах от консерва. И оставям всичкото да се вари на тих огън. Накрая застройвам и поръсвам с накълцан магданоз.

# 6
  • Мнения: 295
Друга любима, но и по-празнична супа е гъбена от сушени гъби.
Измиват се и се накисват гъбите за около 2 часа, после се нарязват на тънки ивички. Слагат се да се варят. Като заври, давам просто кубчета гъбен бульон. След като се сварят - правя капано тесто (едно яйце разбивам и додавам брашно, за да стане средно рядко, леещо се тесто). И това тесто капя с вилицата на врящата супа. Подправям със сметана и краве масло, черен пипер и малко нярязан копър.

# 7
  • Мнения: 27 524
Аз не обичам супи  Sick

Мога да хапна само сварени картофи, морков, борколи и карфиол, пасирани с масло и препечни хлебчета. Сварявам си ги, пасирам, слагам вегета, масло, черен пипер, и това е, става хубава крем-супа. Броколите и карфиолът са малко, най-много картофи и няколко моркова.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами супа топчета - готвя я бързо и лесно, а после и бързо и лесно я изпапкваме  Wink

# 9
  • Мнения: 804
 Нашата любима супа също е пилешка. Ето как я приготвям:
 Пилешки нещица, лук, моркови, чушка, 3 картофа, фиде, 2 жалтъка, магданоз, ч.пипер, сол
   Имам предварително приготвени пакетчета пилешко с воденички, сърца, дробчета и пилешко от бута към трътката(там е мазничко). Слагат се във вода и се припенва. След това прибавям нарязаните лук, морков и чушка. Катрофите ги слагам цели и като се сварят ги пасирам или намачквам с вилица и ги връщам обратно в супата, тяка се сгъстява. Обезкостявам пилешкото, като се свари. Накрая прибавям фидето и подправките. Застройвам с два желтъка.
  Кити кет , много харесх твоята рецепта и още утря ще я изпробвам, благодяря ти  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
Любимата ни супа в къщи е пилешка.
Сварявам бутчетата в тенджерата под налягане, вадя и ги обезкостявам.
В тенджера сипвам прецедения бульон където са вряли пилешките бутчета и прибавам - ситно нарязани лук, праз,чушка, картоф, настърган морков и обезкостените месца, вегета или маги вълшебен вкус каквото имам в момента.
След сваряване на зеленчуците слагам натрошено фиде. Дърпам от котлона и след като поизтине малко застройвам с жълтък и кисело мляко.  Peace
Поръсвам с магданоз само порциите, защото не всички у дома обичат зелентийки.

# 11
  • Мнения: 1 352
Баща ми преди правеше много вкусна Супа с туршия и свинско месо.

Месото се нарязва на дребно и се слага в тенджера да заври. Добавят се нарязани моркови, целина, зелени доматчета и кисело зеле - всичкото това от туршия и картофче. Долива се зелев сок. Вари се до готовност, накрая се застройва с кисело мляко и жълтък.

За чорбари като мен това е невероятна супа Crazy!

Моята най-вкусна супа е Супа топчета.

Приготвя се много лесно, бързо и с малко продукти. Правя я с телешка кайма.
Омесвам каймата с подправки и малко ориз. Правя топчета, овалвам ги в брашно и ги пускам във вряща вода. Добавям един телешки бульон, един настърган морков и една нарязана голяма глава лук. Мазнина не слагам никаква, защото каймата си пуска. Когато оризът набъбне, значи топчетата са готови, слагам в супата една шепа ориз. Когато и оризът е сварен махам от котлона. Застройвам с кисело мляко и жълтък, нарязвам и мноооого магданоз.

Не, че се хваля, но става наистина много вкусна  chef!

# 12
# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е как?!?! Разбира се, че ги знаем!!!  Hug

# 14
  • Мнения: 14 489
картофена супа с кашкавал

запържват се 2 с.л. брашно в 4 с.л. масло. налива се вода и след като заври се слагат 2 големи картофа настъргани на ренде. като уври /15-тина минути, не повече/ се слага настърган кашкавал и се застройва с 2 яйца и малко лимонов сок.

# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Моите любими са чешката картофена супа на Наталина, млечна гъбена супа и телешко варено.
За домашните - като при повечето, пилешка супа, супа топчета и вареното. Рибена чорба също всички обичаме (особено варианта на буйябес - запържват се лук и чесън в 1 ч.ч. олио, добавят се домати настъргани, залива се с около 2л гореща вода, соли се на вкус и се слагат парчета от различни видове риба да поврат 15-тина мин - това е всичко, става невероятен бульон).
Аз обичам и доматена супа (запържва се повечко лук в олио, добавя се червен и черен пипер, 1с.л. брашно, залива се с доматите, посолява се и се разрежда с вода; ври 15-тина мин да омекне лука, добавят се фиде и джоджен - накрая може да се застрои с едно яйце) - обаче у нас никой освен мен не я яде.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Най-уникалните супи които съм яла са Украинският борш и една рибена чорба, която ми сервираха в най-очарователното мъничко кръчме в Будапеща, в стария град Heart Eyes Ех, пак ми се ходи Cry

# 17
  • Мнения: 1 492
Супата на Лео с топеното сирене Hug 
Благодаря ти, Лео  Heart Eyes bouquet

# 18
  • Мнения: 2 122
Супа от свински джолан

1 свински джолан с кокала
1-2 моркова
1 глава лук
2 картофа
1 кафяна чаша ориз
прясна чушка
домат /от косерва или пресен/
сол
застройка:
2 яйца
брашно
кисело мляко
 
Обезкостявам месото и го сварявам заедно с кокала, за да се получи хубав бульон. Добавям зеленчуците, нарязани на дребно. След като се сварят добавям и ориза. След като се свари и той добавям доматите и варя още 10-на минути. След като поизстине застройвам и подправям с магданоз или девисил. Обожавам я тази супа.

# 19
  • Мнения: 7 474
Най-уникалните супи които съм яла са Украинският борш

Е това е най-най любимото ми нещо  Crazy Crazy Баба ми ми правеше по една тенджера и го ядях за закуска , обяд и вечеря  Hug

# 20
  • Мнения: 229
А каква е рецептата за този Украински борш  Rolling Eyes ?

# 21
# 22
  • Мнения: 229
Благодаря bouquet.

# 23
  • Мнения: 1 341
никойлине слага в пилешката супа керевиз. Аз от детегледачката го научих.
Но никога в пилешка супа не съм слагала домат.
Определено ще сготвя пилешката супа с топено сирене на Лео

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
никойлине слага в пилешката супа керевиз. Аз от детегледачката го научих.
Но никога в пилешка супа не съм слагала домат.
Аз слагам - в почти всички супи, много обичам целина (не листата, а корена), даже суров си го хрупам с кеф. Моята рецепта за пилешка супа също няма домати - месото се отпенва, вари се до омекване и се вади от бульона. В бульона се пускат зеленчуците - лук, чесън, зелена чушка, корен целина или пащърнак (може и от двете), завира отново и тогава се прибавят ориз и малко чубрица. Вари се до готовност на ориза и зеленчуците. Връща се месото обезкостено и нарязано и се застройва само с яйце или яйце и кисело мляко.
От подправките накрая слагам също копър и магданоз - и двете, защото копъра придава един много приятен вкус на супите.

# 25
  • Мнения: 1 341
яяя това с  чесъна е интересно. ще опитам

# 26
  • Мнения: 119
моята любима супа е спаначена със сирене.
слагаме вода да заври.добавяме сол, зехтин, лук.като започне да  ври водата, слагаме измит и нарязан пресен спанак. след това добавяме и ориз. след 10-ина минути слагаме около 100 грама натрошено сирене.то ще се разтопи. варим до готовност на ориза. накрая слагаме още 100-ина грама сирене, което ще се запази на парченца. подправки на вкус. аз лично добавям само черен пипер.

# 27
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Моята любима е крем супа от картофи + още нещо  Laughing: Слагам обелени картофи да се варят, към тях добавям краве сирене и топено сирене(от триъгълните) и малко олио, когато картофите са готови пасирам супата и добавям сметана. Ако е много гъста добавям вода, слагам малко черен пепер и оставям да поври 5мин.Поръсвам готовата супа с пресен магданоз и кротони  Wink.

# 28
  • Мнения: 193
Любимата супа на нашето семейство е Картофена със сирене:
Задушавам малко грис със зехтин. Добавям вода, настъргани на едро картофи и сол на вкус. След като омекнат картофите, супата се сваля от котлона и се добавя натрошено сирене и нарязан на ситно магданоз. Аз лично я предпочитам студена.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
У нас най-много харесват супа топчета, но аз я правя много богата
Омесвам каймата само с подправки не слагам вътре никакъв ориз и топчетата не ги овалвам в брашно. В тенджерата 1-во слагам топчета гледам да са 100 на брой. След като изплуват слагам
1. Настъргана тиквичка
2-3 моркова
3 чушки
1/2 глава целина нарязана на малки парчета
1 глава лук
 чесън
След като станат готови зеленчуците слагам ориз или фиде и накрая магданоз и копър. На супа топчета много върви копър заради тиквичката .Накрая застройвам.

# 30
  • Мнения: 4 451
Ние много обичаме супа с царевица.

# 31
  • Мнения: 1 564
Вкъщи всички с удоволствие си хапваме пилешка супа. eat

# 32
  • Мнения: 4 451
Я чакайте да ви споделя рецептата за супата от царевица.
Продукти: 250гр консервирана царевица, 3 печени чушки, 40гр. краве масло, 1гл. лук, 2 ск. чесън, 1 ч.ч. прясно мкляко, пилешки бульон, 2 с.л. брашно, 1 ч.л. мащерка (успешно се замества с чубрица), пресен магданоз
Приготовление:Запържваме лука в маслото, добавяме брашното и нарязаните чушки. Разреждаме с 1,5лвода, в която сме разтворили бульона. Слагаме царевицата и варим около 15 мин. Нарязваме магданоз и чесън и ги добавяме. Към краябподправяме с мащерка (чубрица). След 2-3 мин застройваме супата с прясно мляко Кипваме и изключваме котлона. Оставяме така, докато сам изстине. Става наистина вкусно. Grinning

# 33
  • Мнения: 4 406
Я чакайте да ви споделя рецептата за супата от царевица.
Продукти: 250гр консервирана царевица, 3 печени чушки, 40гр. краве масло, 1гл. лук, 2 ск. чесън, 1 ч.ч. прясно мкляко, пилешки бульон, 2 с.л. брашно, 1 ч.л. мащерка (успешно се замества с чубрица), пресен магданоз
Приготовление:Запържваме лука в маслото, добавяме брашното и нарязаните чушки. Разреждаме с 1,5лвода, в която сме разтворили бульона. Слагаме царевицата и варим около 15 мин. Нарязваме магданоз и чесън и ги добавяме. Към краябподправяме с мащерка (чубрица). След 2-3 мин застройваме супата с прясно мляко Кипваме и изключваме котлона. Оставяме така, докато сам изстине. Става наистина вкусно. Grinning
избрах си супа за довечера  Laughing Laughing

# 34
  • Мнения: 1 290
КРЕМ СУПА С КАРТОФИ И ГРАХ

Току-що си я поизмислих и направих

5-6 картофа
2 ч.ч. грах
1 стрък праз
1 с.л. елда
малко кафяво фиде
по 1 щипка риган и дивисил
сол
чер пипер
масло
1 с.л. заквасена сметана
пасирах всичко като оставих няколко грахчета цели за разкош и поръсих обилно с пресен копър

крутони запържени с чесън


ПИЛЕШКАТА МИ СУПА

Сварявам пилето и докато премахвам кожи и кости от него в бульона врат:

картоф
морков
лук
джоджен, чер пипер, сол

парченцата месо за кратко мариновам в лимонов сок и връщам в тенджарата

накрая малко фиде
и застройка само с желтъци

# 35
  • Мнения: 983
ПИЛЕШКА СУПА:

пилешко месо
картофи
морков
фиде
2 пилешки бульона
щипка черен пипер
пресен магданоз

застройка й правя с 1 чаша кисело млеко, 1 яйце+1с.л. оцет и така не ми се пресича.



# 36
  • Мнения: 2 768
Френска лучена супа

2-3 глави лук
масло
брашно
заквасена сметана (на вкус, в зависимост от тенджерата)
дафинов лист



Задушава се лука в маслото, след което се прибавя брашно, докато стане розово-кафеникаво. Налива се гореща вода (бульон), 1-2 листчета дафинов лист и се вари около 15-25 мин. Накрая се добавя заквасената сметана. Просто и вкусно!

# 37
  • Мнения: 2 922
Френска лучена супа

Ето тази супа ще направя аз в най-скоро време  Peace
Хареса ми.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 245
Супата с топено сирене е страхотна - с малко видоизменения Simple Smile
Не слагам пиле, но пък за сметка на това добавям ситно настърган лук.

# 39
  • Мнения: 1 014
Тази френска супа ми грабна интереса. Утре вечер, ще я направя и ще докладвам Wink

# 40
  • Мнения: 2 768
Лучената супа се сервира с препечено хлебче със сирене (сиренето да хване коричка).
Всъщност, супата трябва да залее хлебчето, но аз предпочитам да го консумирам отделно.

# 41
  • Мнения: 2 922
Лучената супа се сервира с препечено хлебче със сирене (сиренето да хване коричка).
Всъщност, супата трябва да залее хлебчето, но аз предпочитам да го консумирам отделно.

 Peace
Така ще я сервирам.

# 42
  • във фурната
  • Мнения: 596
Най-хубавата супа е тази на баба:Чолбур
В 1.5-2 л. вряща подсолена вода се прибавят 3-4 разбити яйца,да станат на парцали.После се забулват толкова яйца,колкото порции искаме.Накрая запържваме малко брашно и червен пипер и добавяме към супата.Можем да добавим чесън и копър по желание.Става супер.

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Какво значи "забулват"?

# 44
  • Мнения: 3 537
Най-хубавата супа е тази на баба:Чолбур
В 1.5-2 л. вряща подсолена вода се прибавят 3-4 разбити яйца,да станат на парцали.После се забулват толкова яйца,колкото порции искаме.Накрая запържваме малко брашно и червен пипер и добавяме към супата.Можем да добавим чесън и копър по желание.Става супер.
тази супа ме заинтригува и ще я пробвам може би още днес Grinning
Иначе нашите любими супички са пилешката, кратофена със сирене и кисело мляко и шкембе чорбата Grinning
Аз когато правя яйца по панагюрски или на очи ги забулвам...помагам си слъжица леко така,че белтъка хубаво да увия жълтъка, жълтъка да не се вижда...става като бяла топчица,   на мен понякога не ми става добре забулването, но когато се получи става красиво.

# 45
  • Мнения: 3 268
Моята любима супа,ако може да се нарече супа,е телешкото варено.За мен това е царят на супите.Приготвям я като сварявам телешки джолан и когато е напълно сварен ,го изваждам и обезкостявам.Месото връщам обратно в бульона.Слагам четвърт глава прясна зелка,нарязано но ивици,картофи на кръгчета,моркови на кръгчета и листа целина.Добавям олио 1/2 кафена чашка и сол.Като се сварят зеленчуците,супата е готова.  chef

# 46
  • Мнения: 1 014
eta, сметаната в тенджерата със супата ли се изсипва или всеки си слага колкото иска?

# 47
  • Мнения: 2 768
В тенджерата я изсипвам аз, но не пречи и всеки да си слага като че ли  Thinking

# 48
  • Мнения: 2 491
У дома на почит е супа топчета. Почти всяка седмица я готвя и изчезва за отрицателно време Grinning Но, аз я правя не от кайма с ориз, а от готови кебапчета си правя топчетата-става много вкусно, защото са подправени Peace
За всички чорби или супи които готвя в къщи правя един допълнителен пиниз  Wink, нарязвам хляб на малки кубчета, поливам с олио и поръсвам с подправка за скара, обърквам кубчетата и мятам във фурната. Стават разкошни и като си сложим от тях в супата, ела и гледай какво става Grinning
Също много обичам борш-чорба, пилешка супа и супа от агнешки дреболии.

# 49
  • Мнения: 1 418
Децата ми харесват най-много картофената крем- супа.
Забелязах , че става най-вкусна ако към лука и моркова, които задушавам  в началото сложа пащърнак или корени от магданоз.Всичките тези зеленчуци ги смилам в блендера и задушавам, добавям малко брашно и като порозовее наливам вода,подсолявам и като заври-няколко картофа  на кубчета .Количеството на картофите зависи от водата.Като се сварят ги пасирам и ако постим добавям соево мляко,а през останалото време прясно мляко. При сервиране бучица масло и крутони,черен пипер ,мащерка.
Друга любима супа е Копривена супа

500 гр коприва
3-4 с.л ориз
1 глава стар лук
1 с.л. червен пипер
2 с.л брашно
джоджен
вода
сол на вкус

Копривата се попарва и нарязва на ситно.Това го правя в микровълновата под похлупак и без вода-достатъчно е тов а,което е останало от измиването. Задушаването е съвсем кратко ,толкова  че листата да запазят зеленият си цвят.През това време задушавам лука, добавям брашното и червения пипер.Наливам вода и като заври посолявам и добавям копривата, след около 5 минути слагам ориза и като се свари поръсвам с джоджен-сухият ми  е по-ароматен.
Може да се застрои с кисело мляко и яйце, но е вкусна и без застройка.Задължително я поднасям с парче лимон и малко краве масло.

# 50
  • Мнения: 1 014
Ета, да си жива и здрава мила!  Hug Снощи направих супата и моите си облизаха пръстите. Страхотна супа, точно  по вкуса ни! Мъжът ми остана възхитен.
Изядохме всичко  Embarassed

# 51
  • Мнения: 2 768
Много се радвам, че ви хареса!  Hug

В нашето семейство също е на почит лучената супа, дори злоядото дете я харесва  Laughing

# 52
  • Мнения: 814
Снощи приготвих гъбената супа със сметана на L e o.
Много е вкусна, препоръчвам ви я.

# 53
  • Мнения: 1 014
И нея, ще пробвам ама утре вечер. Ще споделя впечатления   bouquet

# 54
  • Мнения: 375
Здравейте, случайно попаднах тук, стана ми интересно и реших и аз да бъда полезна. Като начало ви предлагам една лесна и вкусна супа, която правя от години и която става готова, докато си пия кафето. Когато я направих за първи път, одобрението за нея беше толкова голямо у дома, че я правих пет дена последователно. А времето на тиквичките наближава...

Продукти:
2 средно големи тиквички
маргарин/масло
3 с.л. фиде
1 яйце
1 к.ч. кисело мляко
копър
сирене

Тиквичките се нарязват на кубчета и се задушават в масло или маргарин, докато омекнат. Долива се 2 л. гореща вода и щом тя заври, се слага фидето и сол на вкус. След 5 мин., когато фидето се предполага, че е готово, се прибавя копърът и супата се отдръпва от котлона. След като поизстине, се застройва с яйцето и киселото мляко. Натрошеното сирене може да се сложи в тенджерата или при сервиране във всяка чиния.
 

# 55
  • Мнения: 375
Доматена супа

1 глава лук
 5-6 скилидки чесън
маргарин/масло
1 буркан домати
3 с.л. фиде
1 ч.ч. прясно мляко
1 ч.ч. сирене
1/2 ч.л. босилек

В маслото се задушават нарязяни лук и чесън. прибавят се настърганите домати, когато заврят се прибавя литър и половина топла вода, а когато и тя заври - фидето, солта и босилека. след 10-ина минети супата е готова и се отдръпва от котлона. Тогава се прибавят млякото и сиренето. Консумира се и топла и студена

# 56
  • Мнения: 398
В къщи много тачим "Куркудена чорба".Ето и рецептата:
700гр.шарено свинско месце
1 стрък праз
1 люта чушка
1 морков
3 картофа
1 с.л.ориз
4 с.л. доматен сок
1 литър зелева чорба
чер пипер,мащерка и магданоз

Нарязаното на дребни късове месо пържим леко в малко мазнина,след което го слагаме в тенджера с малко вода да ври заедно с всички продукти,но без зелевата чорба и подправките.Като омекнат продуктите,прибавяме и тях.Оставяме чорбата да ври още 10 минути,може да се застрои по желание.Поднася се гореща.Сигурна съм ,че ще ви хареса.Приятен апетит  eat

# 57
  • Мнения: 1 014
Кажете бързо, Гъбената супа с пресен копър ли се готви?

# 58
  • Мнения: 5 475
У дома на почит е супа топчета. Почти всяка седмица я готвя и изчезва за отрицателно време Grinning

и у нас е така.

# 59
  • Мнения: 258
Много обичам  супи!!!!!!!!!Всякакви.(без шкембе)

# 60
  • Мнения: 1 014
Направих гъбената. Много е хубва, многооо. За сега обаче си ми остава фаворит лучената на Ета  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 6 039
Направих гъбената. Много е хубва, многооо. За сега обаче си ми остава фаворит лучената на Ета  Heart Eyes

е това не биваше да го признаваш. сега страшно ще се надуе! Mr. Green

# 62
  • Мнения: 2 768
Аз?!?
Надувам се само от зелена салата и фъстъци  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 1 014
Направих гъбената. Много е хубва, многооо. За сега обаче си ми остава фаворит лучената на Ета  Heart Eyes

е това не биваше да го признаваш. сега страшно ще се надуе! Mr. Green
който е покрай нея, да му мисли  Wink Laughing

# 64
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Аз почвам всяка супа по един и същ начин и в зависимост от добавката (или липсата на такава  Grinning) се получава пилешка, топчета, с дреболии или постна.
На ситничко си нарязвам морков, чушка, картоф, някакъв корен за супа, ако се намира, и какъвто още зеленчук се сетя или имам (без домати - мразя доматена супа). Като поомекнат, слагам 1-2 шепички ориз или овесени ядки (мразя също супа с фиде). Като се свари и той, добавям с каквото съм наумила да е супата, плюс сол или някакъв бульон. Накълцвам и чесън. Като е съвсем готова, застройвам с яйце и кисело мляко, слагам бучка масло и наситнени магданоз и кервиз. Става много шарена и вкусна супичка. Но в интерес на истината повече прилича на манджа, щото ние ядем гъсти супи.

Друга любима супа ми е от тиквички със сирене. От една дебела книга - "За всеки ден, за всеки дом".

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 17:49 от Shonny

# 65
  • Мнения: 431
Една от любимите ми супи е картофената крем супа , приготвям я като kiticat и гъбената .
200-300гр. гъби пресни
25-35гр. масло
1гл. лук (може и праз)
1 морков
1 шепа ориз
малко фиде
чубрица
сол
чер пипер (може и бял)
магданоз
Всичко слагам заедно и варя до готовност. Не правя застройка  Naughty предпочитаме я бистричка  Wink

# 66
  • Мнения: 1 726
Май темата е поостаряла ,но все пак ще ви кажа моята много вкусна и супер бърза супичка, правя я винаги когато се окаже че нямам време да сготвя а всички я обожават chef

Слагам на котлона около 5 л. вода, като заври слагам 1 пакет (125 гр. картофено пюре,1 лъжичка масло или маргарин, ч.ч. прясно мляко черен пипер, сол и копър (за предпочитане пресен). Като заври отново я спирам и готово. После всеки си добавя натрошено сирене.

# 67
  • Мнения: 431
Май темата е поостаряла ,но все пак ще ви кажа моята много вкусна и супер бърза супичка, правя я винаги когато се окаже че нямам време да сготвя а всички я обожават chef

Слагам на котлона около 5 л. вода, като заври слагам 1 пакет (125 гр. картофено пюре,1 лъжичка масло или маргарин, ч.ч. прясно мляко черен пипер, сол и копър (за предпочитане пресен). Като заври отново я спирам и готово. После всеки си добавя натрошено сирене.
5 л. вода не е ли множко на един пакет карт. пюре  newsm78

# 68
  • Мнения: 1 726
Зависи от картофеното пюре.Това което купувам е за 1 л. (за пюре), така че за да стане супа трябва да е доста по-рядко.

# 69
  • Мнения: 444
много любима супа в къщи е -Супата от Киселец!!!!! 

# 70
  • Мнения: 375
А моята любима супа е супа от тиквички със сирене. Заради нея всяка година слагам тиквички в буркани.
2 средно големи тиквички
маргарин/масло
3 с.л. фиде
1 яйце
1 к.ч. кисело мляко
копър
сирене

Тиквичките се нарязват на кубчета и се задушават в масло или маргарин, докато омекнат. Долива се 2 л. гореща вода и щом тя заври, се слага фидето и сол на вкус. След 5 мин., когато фидето се предполага, че е готово, се прибавя копърът и супата се отдръпва от котлона. След като поизстине, се застройва с яйцето и киселото мляко. Натрошеното сирене може да се сложи в тенджерата или при сервиране във всяка чиния.

# 71
  • Мнения: 386
Спаначена супа и супа топчета са любими на моя син.

# 72
  • Мнения: 451
Малко в страви от темата, но любимата ни е - супа от телешки опашки. Срещала съм я само в един ресторант в София, но не мога да разбера какво има в нея. При все че аз самата съм работила в ресторант ( не в кухнята, но все пак).Ако някой знае за тази супа и каже как се приготвя, ще съм страшно благодарна.

# 73
  • Мнения: 6 461
Супа топчета

кайма
лук
морков
магданоз
масло
фиде
сол на вкус

каймата на топчета
лука на много ситно
морковчето на ситни кубчета
подсолявам на вкус

След като всичко е сварено добавям фидето и магданоза,който е на ситно накълцан.
Застройвам с жълтък ,кисело мляко/заквасена сметана,1чл. брашно.

# 74
  • Мнения: 1 014
трябва да я пробвам

# 75
  • Мнения: 1 080
супа с патешки фенери в тенджера под налягане:

- 1-2  патешки фенера;
слагат се цели, но обелени:
-  2-3 картофа;
-  1 морков;
-  1 гл. стар лук;
Всичко това се оставя да ври около 40 минути на по-тих огън.
От патешкото става невероятно вкусен бульон, по-вкусен от пилешкия /лично мое мнение/.
След това вадя всичко и го нарязвам и добавям само малко сол и магданоз, то друго не му трябва Mr. Green

Мъжът ми много си пада по картофена супа:

Задушавам малко стар лук под капак с малко олио, после добавям една лъжица брашно и бъркам докато се позапържи и то с лука..след това добавям гореща вода, картофите и 1 кубче пилешки бульон. Подправките са сол, тарус/естрагон/, магданоз. Става готино и ако се добавят домати,ама пресни.
При папане се добавя сирене и/или кисело мляко.

Малкият си пада по всички супи....аз също. Mr. Green

# 76
  • Мнения: 5 228
Супа с пилешки дробчета
Сварявам леко пилешките дробчета, изплаквам ги и ги нарязвам на дребно. Във вряща вода слагам нарязани лук и морков, след това прибавям и нарязаните дробчета. След това нарязани картофи, а когато е почти готово - пилешки бульон и настърган домат. Може да се сложи фиде вместо картофите. Накрая правя застройка от яйце и кисело мляко, кипвам отново супата и слагам магданоз.

# 77
TAKW,аз правя варени телешки опашки-според мен не е гочно супарно е вкусно.Слагам в тенджера   вода ,опашките,лук нарязан,моркови,сол и  половин ч.ч оцет(според количеството на водата).Вари се до готовност и....става разкошно,бульона е гъст,а като изстине се желира.

# 78
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Любима ми е гъбената супа, но аз я правя с консервирани гъби, добавям сирене и спанак към нея и задължително я консумирам студена. Друга моя любима супа е агнешката, като й добавям и киселец. Оф, що ми трябваше да влизам тук, сега ми се приядоха сума неща  BlushWhistling

# 79
  • София
  • Мнения: 35 946
Агнешка супа /но от месо, не с карантия/

# 80
  • Мнения: 431
Агнешка супа /но от месо, не с карантия/
Тази и аз много я харесвам  Peace

# 81
  • Мнения: 6 461
Супа топчета с тиквички

Кайма
1 Тиквичка
1/2 домат
фиде
магданоз
кисело мляко или заквасена сметана
1 жълтък
1 с.л.брашно
сол
олио
резен лимон


Каймата се приготвя на топчета.
Тиквичката нарязана на кубчета.
Половин домат се настъргва на ситното ренде.
Олиото
Сол на вкус
Всичко това се оставя да заври.
Когато е готово се прибавя фидето и  магданоза.Оставя се да ври още малко до като стане фидето.
Застройката от жълтък ,кисело мляко и 1 с.л. брашно се смесва добре и към нея постепенно се прибавя от супата.
Оставя се на котлона да ври още около 5 минути ,като се разбърква.
Сервира се с резен лимон.

ЦЪК  chef

ЦЪК  chef

# 82
  • Мнения: 814
Как са подредени при мен "класациите":
Внучката харесва безпрекословно всички мои супи/нали не може да се оплаче, миличкото:ooooh:/още не може да говори, ама като не й хареса-плюе!
Дъщеря ми харесва всички,но предпочита зеленчукови или с домашно "хвърковато".
Съпругът ми харесва всички, но задължително с месо! Взела съм си го месояден!
Свекърът-каквато и да е, супа да е. Wink
За мама и татко мама се грижи, те са толкова далече от мен Cry
Въпросът в темата ми е много сложен за еднозначен отговор newsm78.
А аз самата обичам да експериментирам всяка рецепта от форума за която имам в момента продукти и ми хареса като предложение.
И не съжалявам, в край на крайщата последните двама от изброените  просто приемат моя избор.

# 83
  • Мнения: 483
             Доматена крем супа
 Продукти:
1 буркан домати
300гр моркови
1 глава лук
3 червени печени чушки
2-3 скилидки чесън
200мл прясно мляко
сол
кубче пилешки бульон
червен пипер
черен пипер
дафинов лист
1 л захар
фиде
сирене

В 2 литра вода слагам да се сварят морковите, лукът, чушките и чесънът. Когато са готови ги пасирам. Пасирам отделно доматите и ги прибавям към останалите зеленчуци. Слагам всички подправки. Когато супата стане готова слагам млякото (изчаквам да кипне) и фидето.
Сервирам с натрошено сирене.

В къщи е на голяма почит.

# 84
  • Мнения: 483
          Агнешка Чорба

Агнешко месо (количеството и вида всеки си избира  Mr. Green)
1 връзка пресен лук
моркови (настъргани)
ориз
1/2 ч.ч. прясно мляко
1/2 ч.ч. кисело мляко
1 яйце
сол
черен пипер
Кубче бульон
дафинов лист

В студена вода слагам да заври месото, на СЛАБ огън варя докато побелее и е почти готово.
Вадя от водата, в нея слагам всичко останало(лук, моркови, ориз, подправки). Когато ориза е почти готов връщам месото и варя (на слаб котлон) до пълна готовност.
Свалям от котлона и прибавям застройката (прясно, кисело мляко и яйце), махам дафиновият лист.

# 85
  • Мнения: 483
         Крем супа от картофи, грах и пушено сирене

4-5 картофа
2-3 моркова
1 глава лук
1 кутия грах консерва или замразен грах
200 мл прясно мляко
100гр пушено сирене
Черен пипер
сол
1 бульон пилешки

Слагам всички зеленчуци да се варят заедно с бульон. Пасирам ги. Разтварям пушеното сирене в млякото и прибавям към пасираните зеленчуци. Слагам подправките и варя още 10 мин.

# 86
  • Мнения: 5 362
Вкъщи и тримата ядем с голямо удоволствие супа топчета и зеленчукова супичка Grinning

# 87
  • Мнения: 4 406
             Доматена крем супа

ще взема рецептата назаем за довечера  Hug

# 88
  • Мнения: 483
             Доматена крем супа

ще взема рецептата назаем за довечера  Hug

Единствено забравих да напиша че се прибавя още вода с доматите!
Пиши как стана Mr. Green

# 89
  • Мнения: 11 607
Най-любимата...домашна пилешка на мама...само картофи, лук-малко, картофи, фиде и зелени подправки - лющян(девисил) и магданоз!

# 90
  • София
  • Мнения: 136
Преди няколко месеца изобщо не можех да понасям супи  Rolling Eyes
Сега с тази беменост ги обожавам като любимите са ми- топчета, картофена с грах с пушени гърдички, картофена с тичквички, и пак такава с гъбки. А сега в жегите най си обичам тараторче с варени яйца. Бързо, лесно и разхлаждащо Wink И на чак толко постно  Whistling

# 91
  • Мнения: 732

Това са любимите ми супи.

Leo, благодаря  за рецептите  bouquet

# 92
  • Мнения: 4 406

Единствено забравих да напиша че се прибавя още вода с доматите!
Пиши как стана Mr. Green

а, аз вода сложих... но съпругът по презумпция се намръщи и демонстративно си заръфа направо пържолата... обаче детето си поиска допълнително, което смятам за добър знак

# 93
  • Мнения: 5 183
Любимите супи на сина ми - супа топ4ета, крем-супа от леща (от форума) и агнешка (с месо, а не с дреболии). Хапва и крем-супи всякакви.

# 94
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
От малка не обичам супите - с едни гадни месища вътре, едни кожи (пилешки), особено по училищните столове. Обаче се научих да ги правя много хубаво и сега мъжът ми все врънка за супа - най-вече пилешка и топчета. Напоследък доста експериментирах и попаднах на страхотни рецепти за супи (постни). Дори и свекърът ми, който постно не кусва, ме похвали за супата от тиквички със синьо сирене. Вкъщи много се харесаха също гъбена крем-супа и крем-супа от броколи.

# 95
  • Мнения: 1 564
Вкъщи  ядем с голямо удоволствие супа топчета и зеленчукова супичка Grinning
И пилешка също. eat

# 96
  • Мнения: 3 478
Имам въпрос за гъбената супа на Лео. Аз понеже не обичам нито заквасена сметана нито кисело мляко, се чудех дали мога да заместя заквасената сметана в нейната супа с нормална течна готварска такава?

Много ме впечатлихте с тази с топеното сирене само дето незнам тук дали ще мога да я избачкам. Ако евентуално намеря заместител някакъв newsm78. Виж гъбената ще е по-приложима ама само ако става с течна сметана.

# 97
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Страхотни рецепти  bouquet

# 98
  • Мнения: 2 199
Доматена крем супа със сирене(но после добавено)
зеленчукова(с карфиол, пипер, домати, лук, картофи, грах)
рибена разбира се
супа с коприва
и традицонно турско тархана  Crazy
  bouquet

# 99
  • Мнения: 2 804
Ето ви една рецепта и от мен !
Взимат се следните зеленчуци :
картоф
морков
лук
тиквички
кервиз
магданоз
Слагат се да се варят , но не се нарязват на много ситно .
Сварените зеленчуци се свалят от котлона и изваждат от бульона им ,пасират се и се връщат обратно в тенджерата с водата - бульона  .
Вари се до сгъстяване добавя се сол /бульон зеленчуков / , черен пипер , малко фиде и зехтин .

# 100
# 101
  • London, baby
  • Мнения: 800
Най-вкусната супа, която съм яла е във Варна. В рибният ресторант "Немо" (до гарата, склада с козметиката).Там правят невероятна рибена супа, но за жалост не знам рецептата. С няколко вида риба, много лимон.. жестока!!  chef

# 102
  • Мнения: 809
Гъбена.
Наразвам на ситно 250 гр. култивирани печурки. Задушавам ги в масло и като омекнат гъбите слагам 700-800 гр. прясно млако и сол на вкус. Оставям на бавен огън, като бъркам непрекъснато, за да не загори млякото.
Съпружеското тяло много обича тази супа. Laughing

# 103
  • Мнения: 222
Супите са на голяма почит у дома и никога не ни омръзват! Пилешка, зеленчукова, гъбена, топчета, агнешка, всякакви модификации (единствено шкембе не мога да се пречупя да опитам). Миналата седмица направих прочутата супа с топено сирене на Лео, и ние се присъединяваме към вече големия и фен-клуб  Hug

Не видях някой да е писал за лещата, да ви споделя и моята рецепта. Необходими са ви:
леща
2 глави лук
2 картофа
1 тиквичка
3-4 моркова
1 буркан домати (може и пресни, разбира се)
1 връзка магданоз
4-5 скилидки чесън
подправки (аз слагам няколко лъжички зеленчукова Пикантина)

Винаги измивам лещата и я оставям да поври 5-6мин., след което изсипвам водата, в която е вряла, и отново я измивам.
Задушавам лука и нарязаните на кубчета моркови, добавям лъжичка червен пипер, доматите, вода, картофите (цели) и лещата. Като поврат малко, изсипвам и нарязаната на малки кубчета тиквичка (обикновено я беля). Около 5 мин преди да сваля лещата от котлона, изваждам картофите и ги пасирам на пюре с вилицата, връщам ги в лещата, добавям връзката магданоз и нарязания на дребно чесън. Така се запазва ароматът им, без този на чесъна да е натрапчив.
Става страхотна!

# 104
  • Мнения: 6 461
Пилешка супа

пилешко месо ситно накълцано
морковчета
магданоз
фиде

Всичко се сварява

За застройката (направих варена застройка)
кисело мляко
жълтък
лимонов сок

Масло - добавям го накрая ,когато супата е готова.

# 105
  • Мнения: 274
Я да дам едно БУТ на темата! Вкъщи супите са на особена почит. Що е супа - изяжда се! Мъжът ми може само на супи да кара. Най-хубавата не мога да определя коя е, но и още рецепти имам да пробвам от тук Wink
Гледам, че не сте уважили шкембето, та ето ви една супер лесна рецепта, но пък и много вкусна.
1 кг шкембе
1 литър вода
1 литър прясно мляко
сол
червен пипер
1 жълтък (по желание)
Слага се шкембето да ври във водата (ако не увира сложете щипка сода и ще стане по-бързо, няма миризма или вкъс после) със сол на вкус. Като е добре сварено го извадете и го наситнете на дребно. Връща се обратно в бульона и се добавя литъра мляко. Като кипне се маха от котлона. Запържвате малко червен пипер в олио (зехтин или каквото ви харесва) и още вряло го изсипвате в супата. Ако искате може да сложите и жълтък за застройка, аз лично не го правя. Става страхотна вкусотийка!

# 106
  • Мнения: 2 768
Обичам шкембето, ама до като се свари направо ми се повдига и го намразвам - вонята е убиствена  Sick

# 107
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Супите са на голяма почит у дома и никога не ни омръзват! Пилешка, зеленчукова, гъбена, топчета, агнешка, всякакви модификации (единствено шкембе не мога да се пречупя да опитам). Миналата седмица направих прочутата супа с топено сирене на Лео, и ние се присъединяваме към вече големия и фен-клуб  Hug

Не видях някой да е писал за лещата, да ви споделя и моята рецепта. Необходими са ви:
леща
2 глави лук
2 картофа
1 тиквичка
3-4 моркова
1 буркан домати (може и пресни, разбира се)
1 връзка магданоз
4-5 скилидки чесън
подправки (аз слагам няколко лъжички зеленчукова Пикантина)

Винаги измивам лещата и я оставям да поври 5-6мин., след което изсипвам водата, в която е вряла, и отново я измивам.
Задушавам лука и нарязаните на кубчета моркови, добавям лъжичка червен пипер, доматите, вода, картофите (цели) и лещата. Като поврат малко, изсипвам и нарязаната на малки кубчета тиквичка (обикновено я беля). Около 5 мин преди да сваля лещата от котлона, изваждам картофите и ги пасирам на пюре с вилицата, връщам ги в лещата, добавям връзката магданоз и нарязания на дребно чесън. Така се запазва ароматът им, без този на чесъна да е натрапчив.
Става страхотна!

Тази супа става много добре. Аз направих мързелив вариант - всички зеленчуци + картофите нарязах и настъргах на кухненския робот. След като смених водата на лещата, задуших зеленчуците като сложих всичко заедно+ 3 бульончета. Чесъна - на цели обелени скилидки. Накрая - готова подправка от пакетче. Става много бързо.

# 108
  • Мнения: 1 080
В тези жеги за мен най-хубавата супа е доматената. Ето как я приготвям обикновено...

Продукти:

-1 по-голяма глава лук;
-3-4 домата;
- фиде;
-чубрица;
-маграноз;
-сол;
-сирене;

Приготвяне:
1. Настъргвам доматите
2. Задушавам лука
3. Смесвам ги и минавам сместа с пасатора
4. Добавям гореща вода на око и оставям да покъкри на тих огън
5. 10-тина минути по-късно прибавям фидето и оставям за още 10-тина минути на котлона
6. Изключвам, добавям магданоза и сиренето, разбърквам и оставям да изтине

Сиренето може да се добави и при сервирането, но аз предпочитам да го сложа преди това....
 Peace

# 109
  • Мнения: 6 713
Моята зеленчукова супичка е следната:

Продукти:
картофи
морков
целина - един стрък (ако няма, може и без нея)
фасул зелен - 10-тина бройки
домат
чушка

Всичко (измито, нарязано съобразно вида на зеленчука) слагам да възври в литър и малко вода. След това намалявам котлона и оставям да си къкри на по-слаб огън.
Пред края на готвенето слагам сол, малко черен пипер.
След като поизстине правя и застройка с кисело мляко.
  chef  chef  chef

# 110
  • у нас
  • Мнения: 443
Ето нашата любима супа, става и като основно ястие:
     Пияно пиле
1пиле се порцира, 5-6големи картофа се нарязват на едро,3-4моркова също на едро,вода,черно пиперче,дафинов лист и се слага да се вари,когато се препени пилето се добавя 0.250л.бира когатое почти готово се слага кубче масло.
 дано ви хареса,тази рецепта я знам от мама до сега не съм срещала друг да я знае.

# 111
  • Мнения: 274
Ето нашата любима супа, става и като основно ястие:
     Пияно пиле
1пиле се порцира, 5-6големи картофа се нарязват на едро,3-4моркова също на едро,вода,черно пиперче,дафинов лист и се слага да се вари,когато се препени пилето се добавя 0.250л.бира когатое почти готово се слага кубче масло.
 дано ви хареса,тази рецепта я знам от мама до сега не съм срещала друг да я знае.
Аз това го правя в тава, запечено, много е вкусно!

# 112
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
През лятото много често правя крем-супи в блендера на робота - задушавам в микровълновата печка 3-4 картофа, 2 моркова, парче зеле. След като станат готови, слагам ги в блендера, сипвам гореща вода, сол, черен пипер, парче краве масло. Разбивам за около 1 минута, може и по-малко, сипвам в чинии и сервирам с лъжица кисело мляко в средата и поръсвам с магданоз.

# 113
  • Мнения: 294
Моите любими супи са: борш, щи, таратор, крем-супи от картофи,грах или царевица и пилешка.

# 114
  • Мнения: 1 080
Моите любими супи са: борш, щи, таратор, крем-супи от картофи,грах или царевица и пилешка.

Каква е тази супа щи?

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
това е една руска супа

# 116
  • Мнения: 294
Моите любими супи са: борш, щи, таратор, крем-супи от картофи,грах или царевица и пилешка.

Каква е тази супа щи?
Това е руска супа, като борш, но няма цвекло... В общи линии има месо(по желание) прясно или кисело зеле, картофи, лук, моркови, домати и копър (поне така, както вкъщи я готвим).

# 117
  • Мнения: 1 080
благодаря  Peace

# 118
  • Мнения: 1 726
Аз на доматената слагам босилек, става страхотно.

# 119
  • Мнения: 1 080
Аз на доматената слагам босилек, става страхотно.
ммм ще пробвам

# 120
  • Мнения: 1 121
Искам да се похваля, че преди малко сготвих най-вкусната картофена крем-супа Laughing

Продукти:

5 картофа
половин литър прясно мляко
6 не много големи гъби
1 голям морков
2 филии сух хляб за крутончета

Картофите се обелват и нарязват на средно-големи кубчета. Варят се докато омекнат. Морковите и гъбите се нарязват на малки парченца (ако имате чопър ще ви свърши чудесна работа) и се задушават във вода и малко маргарин. Прясното мляко се подгрява. Кртофите се пасират, докато не станат на пюре. Картофите и прясното мляко могат да се поразбият и за малко с миксер, за да се омешат добре. Слагат се в тенджера, добавят се задушените моркови и гъби. Сместа се вари около 10 минути.

Крутоните се правят най-добре от по-сух хляб. Нарязва се на малки кубчета 1x1 см. Може да се посипят с шарена сол или с чесън на прах или и с двете Laughing Покапват се с олио или зехтин и се разбъркват. Слагат се в голяма плоска чиния. Пъхат се в микровълновата или във фурната, но в микровълновата става много бързо. Пускат се на минута и половина на пълна мощност. След това се вадят, хубаво разбъркват и се слагат пак в микровълновата за още 2 минути или по-малко. Когато придобият златисто-кафяв загар, значи са готови. Grinning

Когато супата се сипе в чинии за сервиране се прибавят и крутоните в средата на чинията, без да се разбъркват.

# 121
  • Мнения: 243
Обичам шкембето, ама до като се свари направо ми се повдига и го намразвам - вонята е убиствена  Sick

По тази причина си правя вариант с пилешко. Сварявам 1-2 бутчета ( да е с кокал месото, за да стане по-плътен бульона) , обезкостявам, нарязвам на ситно, добавям прясно мляко, червения пипер и ....воала Laughing. После пак си я подправяш с чесън и оцет като шкембето. На мен много ми харесва, защото не е толкова мазна и тежка като шкембето.

# 122
  • Мнения: 183
Това е любимата супа на цялото семейство:
Борш:

Сварявам месото, най-добре телешко, на дребни кубчета. Прибавям настърганото или на лентички нарязано цвекло и моркови, след като поомекнат малко добавям лука и зелето и накрая добавям картофите нарязани на едри кубчета. В отделна тенджерка задушавам моркови и цвекло, след като се задушат добавям домати от консерва, но предварително ги пасирам и оставям известно време да поври, след което го прибавям към супата. Десетина минути преди да махна супата от котлона слагам ситно нарязан чесън. Най накрая се слагат подправки - черен пипер, малко чубрица и мнооооооооого копър. Сервира се със заквасена сметана. Вкъщи всички си я хапват с голям апетит. Бон апети!!!

# 123
  • Мнения: 832
А моята най-вкусна супа е лещата.Това поне според мъжа ми.Много я харесва.Казва,че никога не е ял по-вкусна леща.А аз си я правя съвсем стандартно.Морковчета,лукче,дом.сос,чесън,чубрица(понякога и пипер слагам).Но наистина става много хубава.

# 124
  • Мнения: 327
Рибена от цаца(може и друга подобна рибка)
Сварява се рибата и се прицежда бульона.Запържват се настъргания лук, моркови и домати.Залива се с бульона и като заври се слага ориз.Накрая се застройва с яйце и кис.мляко и се връща почистената от костите риба.

# 125
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Записвам се да си намирам темичката,че супите са моето любимо ядене,обичам всякакви и мога да ги ям по всяко време.
По късно ще пусна някоя рецепта  chef

Общи условия

Активация на акаунт