Най-хубавата супа

  • 51 690
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 274
Я да дам едно БУТ на темата! Вкъщи супите са на особена почит. Що е супа - изяжда се! Мъжът ми може само на супи да кара. Най-хубавата не мога да определя коя е, но и още рецепти имам да пробвам от тук Wink
Гледам, че не сте уважили шкембето, та ето ви една супер лесна рецепта, но пък и много вкусна.
1 кг шкембе
1 литър вода
1 литър прясно мляко
сол
червен пипер
1 жълтък (по желание)
Слага се шкембето да ври във водата (ако не увира сложете щипка сода и ще стане по-бързо, няма миризма или вкъс после) със сол на вкус. Като е добре сварено го извадете и го наситнете на дребно. Връща се обратно в бульона и се добавя литъра мляко. Като кипне се маха от котлона. Запържвате малко червен пипер в олио (зехтин или каквото ви харесва) и още вряло го изсипвате в супата. Ако искате може да сложите и жълтък за застройка, аз лично не го правя. Става страхотна вкусотийка!

# 106
  • Мнения: 2 768
Обичам шкембето, ама до като се свари направо ми се повдига и го намразвам - вонята е убиствена  Sick

# 107
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Супите са на голяма почит у дома и никога не ни омръзват! Пилешка, зеленчукова, гъбена, топчета, агнешка, всякакви модификации (единствено шкембе не мога да се пречупя да опитам). Миналата седмица направих прочутата супа с топено сирене на Лео, и ние се присъединяваме към вече големия и фен-клуб  Hug

Не видях някой да е писал за лещата, да ви споделя и моята рецепта. Необходими са ви:
леща
2 глави лук
2 картофа
1 тиквичка
3-4 моркова
1 буркан домати (може и пресни, разбира се)
1 връзка магданоз
4-5 скилидки чесън
подправки (аз слагам няколко лъжички зеленчукова Пикантина)

Винаги измивам лещата и я оставям да поври 5-6мин., след което изсипвам водата, в която е вряла, и отново я измивам.
Задушавам лука и нарязаните на кубчета моркови, добавям лъжичка червен пипер, доматите, вода, картофите (цели) и лещата. Като поврат малко, изсипвам и нарязаната на малки кубчета тиквичка (обикновено я беля). Около 5 мин преди да сваля лещата от котлона, изваждам картофите и ги пасирам на пюре с вилицата, връщам ги в лещата, добавям връзката магданоз и нарязания на дребно чесън. Така се запазва ароматът им, без този на чесъна да е натрапчив.
Става страхотна!

Тази супа става много добре. Аз направих мързелив вариант - всички зеленчуци + картофите нарязах и настъргах на кухненския робот. След като смених водата на лещата, задуших зеленчуците като сложих всичко заедно+ 3 бульончета. Чесъна - на цели обелени скилидки. Накрая - готова подправка от пакетче. Става много бързо.

# 108
  • Мнения: 1 080
В тези жеги за мен най-хубавата супа е доматената. Ето как я приготвям обикновено...

Продукти:

-1 по-голяма глава лук;
-3-4 домата;
- фиде;
-чубрица;
-маграноз;
-сол;
-сирене;

Приготвяне:
1. Настъргвам доматите
2. Задушавам лука
3. Смесвам ги и минавам сместа с пасатора
4. Добавям гореща вода на око и оставям да покъкри на тих огън
5. 10-тина минути по-късно прибавям фидето и оставям за още 10-тина минути на котлона
6. Изключвам, добавям магданоза и сиренето, разбърквам и оставям да изтине

Сиренето може да се добави и при сервирането, но аз предпочитам да го сложа преди това....
 Peace

# 109
  • Мнения: 6 713
Моята зеленчукова супичка е следната:

Продукти:
картофи
морков
целина - един стрък (ако няма, може и без нея)
фасул зелен - 10-тина бройки
домат
чушка

Всичко (измито, нарязано съобразно вида на зеленчука) слагам да възври в литър и малко вода. След това намалявам котлона и оставям да си къкри на по-слаб огън.
Пред края на готвенето слагам сол, малко черен пипер.
След като поизстине правя и застройка с кисело мляко.
  chef  chef  chef

# 110
  • у нас
  • Мнения: 443
Ето нашата любима супа, става и като основно ястие:
     Пияно пиле
1пиле се порцира, 5-6големи картофа се нарязват на едро,3-4моркова също на едро,вода,черно пиперче,дафинов лист и се слага да се вари,когато се препени пилето се добавя 0.250л.бира когатое почти готово се слага кубче масло.
 дано ви хареса,тази рецепта я знам от мама до сега не съм срещала друг да я знае.

# 111
  • Мнения: 274
Ето нашата любима супа, става и като основно ястие:
     Пияно пиле
1пиле се порцира, 5-6големи картофа се нарязват на едро,3-4моркова също на едро,вода,черно пиперче,дафинов лист и се слага да се вари,когато се препени пилето се добавя 0.250л.бира когатое почти готово се слага кубче масло.
 дано ви хареса,тази рецепта я знам от мама до сега не съм срещала друг да я знае.
Аз това го правя в тава, запечено, много е вкусно!

# 112
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
През лятото много често правя крем-супи в блендера на робота - задушавам в микровълновата печка 3-4 картофа, 2 моркова, парче зеле. След като станат готови, слагам ги в блендера, сипвам гореща вода, сол, черен пипер, парче краве масло. Разбивам за около 1 минута, може и по-малко, сипвам в чинии и сервирам с лъжица кисело мляко в средата и поръсвам с магданоз.

# 113
  • Мнения: 294
Моите любими супи са: борш, щи, таратор, крем-супи от картофи,грах или царевица и пилешка.

# 114
  • Мнения: 1 080
Моите любими супи са: борш, щи, таратор, крем-супи от картофи,грах или царевица и пилешка.

Каква е тази супа щи?

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
това е една руска супа

# 116
  • Мнения: 294
Моите любими супи са: борш, щи, таратор, крем-супи от картофи,грах или царевица и пилешка.

Каква е тази супа щи?
Това е руска супа, като борш, но няма цвекло... В общи линии има месо(по желание) прясно или кисело зеле, картофи, лук, моркови, домати и копър (поне така, както вкъщи я готвим).

# 117
  • Мнения: 1 080
благодаря  Peace

# 118
  • Мнения: 1 726
Аз на доматената слагам босилек, става страхотно.

# 119
  • Мнения: 1 080
Аз на доматената слагам босилек, става страхотно.
ммм ще пробвам

Общи условия

Активация на акаунт