Най-хубавата супа

  • 51 701
  • 125
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 121
Искам да се похваля, че преди малко сготвих най-вкусната картофена крем-супа Laughing

Продукти:

5 картофа
половин литър прясно мляко
6 не много големи гъби
1 голям морков
2 филии сух хляб за крутончета

Картофите се обелват и нарязват на средно-големи кубчета. Варят се докато омекнат. Морковите и гъбите се нарязват на малки парченца (ако имате чопър ще ви свърши чудесна работа) и се задушават във вода и малко маргарин. Прясното мляко се подгрява. Кртофите се пасират, докато не станат на пюре. Картофите и прясното мляко могат да се поразбият и за малко с миксер, за да се омешат добре. Слагат се в тенджера, добавят се задушените моркови и гъби. Сместа се вари около 10 минути.

Крутоните се правят най-добре от по-сух хляб. Нарязва се на малки кубчета 1x1 см. Може да се посипят с шарена сол или с чесън на прах или и с двете Laughing Покапват се с олио или зехтин и се разбъркват. Слагат се в голяма плоска чиния. Пъхат се в микровълновата или във фурната, но в микровълновата става много бързо. Пускат се на минута и половина на пълна мощност. След това се вадят, хубаво разбъркват и се слагат пак в микровълновата за още 2 минути или по-малко. Когато придобият златисто-кафяв загар, значи са готови. Grinning

Когато супата се сипе в чинии за сервиране се прибавят и крутоните в средата на чинията, без да се разбъркват.

# 121
  • Мнения: 243
Обичам шкембето, ама до като се свари направо ми се повдига и го намразвам - вонята е убиствена  Sick

По тази причина си правя вариант с пилешко. Сварявам 1-2 бутчета ( да е с кокал месото, за да стане по-плътен бульона) , обезкостявам, нарязвам на ситно, добавям прясно мляко, червения пипер и ....воала Laughing. После пак си я подправяш с чесън и оцет като шкембето. На мен много ми харесва, защото не е толкова мазна и тежка като шкембето.

# 122
  • Мнения: 183
Това е любимата супа на цялото семейство:
Борш:

Сварявам месото, най-добре телешко, на дребни кубчета. Прибавям настърганото или на лентички нарязано цвекло и моркови, след като поомекнат малко добавям лука и зелето и накрая добавям картофите нарязани на едри кубчета. В отделна тенджерка задушавам моркови и цвекло, след като се задушат добавям домати от консерва, но предварително ги пасирам и оставям известно време да поври, след което го прибавям към супата. Десетина минути преди да махна супата от котлона слагам ситно нарязан чесън. Най накрая се слагат подправки - черен пипер, малко чубрица и мнооооооооого копър. Сервира се със заквасена сметана. Вкъщи всички си я хапват с голям апетит. Бон апети!!!

# 123
  • Мнения: 832
А моята най-вкусна супа е лещата.Това поне според мъжа ми.Много я харесва.Казва,че никога не е ял по-вкусна леща.А аз си я правя съвсем стандартно.Морковчета,лукче,дом.сос,чесън,чубрица(понякога и пипер слагам).Но наистина става много хубава.

# 124
  • Мнения: 327
Рибена от цаца(може и друга подобна рибка)
Сварява се рибата и се прицежда бульона.Запържват се настъргания лук, моркови и домати.Залива се с бульона и като заври се слага ориз.Накрая се застройва с яйце и кис.мляко и се връща почистената от костите риба.

# 125
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Записвам се да си намирам темичката,че супите са моето любимо ядене,обичам всякакви и мога да ги ям по всяко време.
По късно ще пусна някоя рецепта  chef

Общи условия

Активация на акаунт