Най-хубавата супа

  • 51 691
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Моите любими са чешката картофена супа на Наталина, млечна гъбена супа и телешко варено.
За домашните - като при повечето, пилешка супа, супа топчета и вареното. Рибена чорба също всички обичаме (особено варианта на буйябес - запържват се лук и чесън в 1 ч.ч. олио, добавят се домати настъргани, залива се с около 2л гореща вода, соли се на вкус и се слагат парчета от различни видове риба да поврат 15-тина мин - това е всичко, става невероятен бульон).
Аз обичам и доматена супа (запържва се повечко лук в олио, добавя се червен и черен пипер, 1с.л. брашно, залива се с доматите, посолява се и се разрежда с вода; ври 15-тина мин да омекне лука, добавят се фиде и джоджен - накрая може да се застрои с едно яйце) - обаче у нас никой освен мен не я яде.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Най-уникалните супи които съм яла са Украинският борш и една рибена чорба, която ми сервираха в най-очарователното мъничко кръчме в Будапеща, в стария град Heart Eyes Ех, пак ми се ходи Cry

# 17
  • Мнения: 1 492
Супата на Лео с топеното сирене Hug 
Благодаря ти, Лео  Heart Eyes bouquet

# 18
  • Мнения: 2 122
Супа от свински джолан

1 свински джолан с кокала
1-2 моркова
1 глава лук
2 картофа
1 кафяна чаша ориз
прясна чушка
домат /от косерва или пресен/
сол
застройка:
2 яйца
брашно
кисело мляко
 
Обезкостявам месото и го сварявам заедно с кокала, за да се получи хубав бульон. Добавям зеленчуците, нарязани на дребно. След като се сварят добавям и ориза. След като се свари и той добавям доматите и варя още 10-на минути. След като поизстине застройвам и подправям с магданоз или девисил. Обожавам я тази супа.

# 19
  • Мнения: 7 474
Най-уникалните супи които съм яла са Украинският борш

Е това е най-най любимото ми нещо  Crazy Crazy Баба ми ми правеше по една тенджера и го ядях за закуска , обяд и вечеря  Hug

# 20
  • Мнения: 229
А каква е рецептата за този Украински борш  Rolling Eyes ?

# 21
# 22
  • Мнения: 229
Благодаря bouquet.

# 23
  • Мнения: 1 341
никойлине слага в пилешката супа керевиз. Аз от детегледачката го научих.
Но никога в пилешка супа не съм слагала домат.
Определено ще сготвя пилешката супа с топено сирене на Лео

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
никойлине слага в пилешката супа керевиз. Аз от детегледачката го научих.
Но никога в пилешка супа не съм слагала домат.
Аз слагам - в почти всички супи, много обичам целина (не листата, а корена), даже суров си го хрупам с кеф. Моята рецепта за пилешка супа също няма домати - месото се отпенва, вари се до омекване и се вади от бульона. В бульона се пускат зеленчуците - лук, чесън, зелена чушка, корен целина или пащърнак (може и от двете), завира отново и тогава се прибавят ориз и малко чубрица. Вари се до готовност на ориза и зеленчуците. Връща се месото обезкостено и нарязано и се застройва само с яйце или яйце и кисело мляко.
От подправките накрая слагам също копър и магданоз - и двете, защото копъра придава един много приятен вкус на супите.

# 25
  • Мнения: 1 341
яяя това с  чесъна е интересно. ще опитам

# 26
  • Мнения: 119
моята любима супа е спаначена със сирене.
слагаме вода да заври.добавяме сол, зехтин, лук.като започне да  ври водата, слагаме измит и нарязан пресен спанак. след това добавяме и ориз. след 10-ина минути слагаме около 100 грама натрошено сирене.то ще се разтопи. варим до готовност на ориза. накрая слагаме още 100-ина грама сирене, което ще се запази на парченца. подправки на вкус. аз лично добавям само черен пипер.

# 27
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Моята любима е крем супа от картофи + още нещо  Laughing: Слагам обелени картофи да се варят, към тях добавям краве сирене и топено сирене(от триъгълните) и малко олио, когато картофите са готови пасирам супата и добавям сметана. Ако е много гъста добавям вода, слагам малко черен пепер и оставям да поври 5мин.Поръсвам готовата супа с пресен магданоз и кротони  Wink.

# 28
  • Мнения: 193
Любимата супа на нашето семейство е Картофена със сирене:
Задушавам малко грис със зехтин. Добавям вода, настъргани на едро картофи и сол на вкус. След като омекнат картофите, супата се сваля от котлона и се добавя натрошено сирене и нарязан на ситно магданоз. Аз лично я предпочитам студена.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
У нас най-много харесват супа топчета, но аз я правя много богата
Омесвам каймата само с подправки не слагам вътре никакъв ориз и топчетата не ги овалвам в брашно. В тенджерата 1-во слагам топчета гледам да са 100 на брой. След като изплуват слагам
1. Настъргана тиквичка
2-3 моркова
3 чушки
1/2 глава целина нарязана на малки парчета
1 глава лук
 чесън
След като станат готови зеленчуците слагам ориз или фиде и накрая магданоз и копър. На супа топчета много върви копър заради тиквичката .Накрая застройвам.

Общи условия

Активация на акаунт