Най-хубавата супа

  • 51 687
  • 125
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 268
Моята любима супа,ако може да се нарече супа,е телешкото варено.За мен това е царят на супите.Приготвям я като сварявам телешки джолан и когато е напълно сварен ,го изваждам и обезкостявам.Месото връщам обратно в бульона.Слагам четвърт глава прясна зелка,нарязано но ивици,картофи на кръгчета,моркови на кръгчета и листа целина.Добавям олио 1/2 кафена чашка и сол.Като се сварят зеленчуците,супата е готова.  chef

# 46
  • Мнения: 1 014
eta, сметаната в тенджерата със супата ли се изсипва или всеки си слага колкото иска?

# 47
  • Мнения: 2 768
В тенджерата я изсипвам аз, но не пречи и всеки да си слага като че ли  Thinking

# 48
  • Мнения: 2 491
У дома на почит е супа топчета. Почти всяка седмица я готвя и изчезва за отрицателно време Grinning Но, аз я правя не от кайма с ориз, а от готови кебапчета си правя топчетата-става много вкусно, защото са подправени Peace
За всички чорби или супи които готвя в къщи правя един допълнителен пиниз  Wink, нарязвам хляб на малки кубчета, поливам с олио и поръсвам с подправка за скара, обърквам кубчетата и мятам във фурната. Стават разкошни и като си сложим от тях в супата, ела и гледай какво става Grinning
Също много обичам борш-чорба, пилешка супа и супа от агнешки дреболии.

# 49
  • Мнения: 1 429
Децата ми харесват най-много картофената крем- супа.
Забелязах , че става най-вкусна ако към лука и моркова, които задушавам  в началото сложа пащърнак или корени от магданоз.Всичките тези зеленчуци ги смилам в блендера и задушавам, добавям малко брашно и като порозовее наливам вода,подсолявам и като заври-няколко картофа  на кубчета .Количеството на картофите зависи от водата.Като се сварят ги пасирам и ако постим добавям соево мляко,а през останалото време прясно мляко. При сервиране бучица масло и крутони,черен пипер ,мащерка.
Друга любима супа е Копривена супа

500 гр коприва
3-4 с.л ориз
1 глава стар лук
1 с.л. червен пипер
2 с.л брашно
джоджен
вода
сол на вкус

Копривата се попарва и нарязва на ситно.Това го правя в микровълновата под похлупак и без вода-достатъчно е тов а,което е останало от измиването. Задушаването е съвсем кратко ,толкова  че листата да запазят зеленият си цвят.През това време задушавам лука, добавям брашното и червения пипер.Наливам вода и като заври посолявам и добавям копривата, след около 5 минути слагам ориза и като се свари поръсвам с джоджен-сухият ми  е по-ароматен.
Може да се застрои с кисело мляко и яйце, но е вкусна и без застройка.Задължително я поднасям с парче лимон и малко краве масло.

# 50
  • Мнения: 1 014
Ета, да си жива и здрава мила!  Hug Снощи направих супата и моите си облизаха пръстите. Страхотна супа, точно  по вкуса ни! Мъжът ми остана възхитен.
Изядохме всичко  Embarassed

# 51
  • Мнения: 2 768
Много се радвам, че ви хареса!  Hug

В нашето семейство също е на почит лучената супа, дори злоядото дете я харесва  Laughing

# 52
  • Мнения: 814
Снощи приготвих гъбената супа със сметана на L e o.
Много е вкусна, препоръчвам ви я.

# 53
  • Мнения: 1 014
И нея, ще пробвам ама утре вечер. Ще споделя впечатления   bouquet

# 54
  • Мнения: 375
Здравейте, случайно попаднах тук, стана ми интересно и реших и аз да бъда полезна. Като начало ви предлагам една лесна и вкусна супа, която правя от години и която става готова, докато си пия кафето. Когато я направих за първи път, одобрението за нея беше толкова голямо у дома, че я правих пет дена последователно. А времето на тиквичките наближава...

Продукти:
2 средно големи тиквички
маргарин/масло
3 с.л. фиде
1 яйце
1 к.ч. кисело мляко
копър
сирене

Тиквичките се нарязват на кубчета и се задушават в масло или маргарин, докато омекнат. Долива се 2 л. гореща вода и щом тя заври, се слага фидето и сол на вкус. След 5 мин., когато фидето се предполага, че е готово, се прибавя копърът и супата се отдръпва от котлона. След като поизстине, се застройва с яйцето и киселото мляко. Натрошеното сирене може да се сложи в тенджерата или при сервиране във всяка чиния.
 

# 55
  • Мнения: 375
Доматена супа

1 глава лук
 5-6 скилидки чесън
маргарин/масло
1 буркан домати
3 с.л. фиде
1 ч.ч. прясно мляко
1 ч.ч. сирене
1/2 ч.л. босилек

В маслото се задушават нарязяни лук и чесън. прибавят се настърганите домати, когато заврят се прибавя литър и половина топла вода, а когато и тя заври - фидето, солта и босилека. след 10-ина минети супата е готова и се отдръпва от котлона. Тогава се прибавят млякото и сиренето. Консумира се и топла и студена

# 56
  • Мнения: 398
В къщи много тачим "Куркудена чорба".Ето и рецептата:
700гр.шарено свинско месце
1 стрък праз
1 люта чушка
1 морков
3 картофа
1 с.л.ориз
4 с.л. доматен сок
1 литър зелева чорба
чер пипер,мащерка и магданоз

Нарязаното на дребни късове месо пържим леко в малко мазнина,след което го слагаме в тенджера с малко вода да ври заедно с всички продукти,но без зелевата чорба и подправките.Като омекнат продуктите,прибавяме и тях.Оставяме чорбата да ври още 10 минути,може да се застрои по желание.Поднася се гореща.Сигурна съм ,че ще ви хареса.Приятен апетит  eat

# 57
  • Мнения: 1 014
Кажете бързо, Гъбената супа с пресен копър ли се готви?

# 58
  • Мнения: 5 476
У дома на почит е супа топчета. Почти всяка седмица я готвя и изчезва за отрицателно време Grinning

и у нас е така.

# 59
  • Мнения: 258
Много обичам  супи!!!!!!!!!Всякакви.(без шкембе)

Общи условия

Активация на акаунт