Най-хубавата супа

  • 51 698
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 451
Ние много обичаме супа с царевица.

# 31
  • Мнения: 1 564
Вкъщи всички с удоволствие си хапваме пилешка супа. eat

# 32
  • Мнения: 4 451
Я чакайте да ви споделя рецептата за супата от царевица.
Продукти: 250гр консервирана царевица, 3 печени чушки, 40гр. краве масло, 1гл. лук, 2 ск. чесън, 1 ч.ч. прясно мкляко, пилешки бульон, 2 с.л. брашно, 1 ч.л. мащерка (успешно се замества с чубрица), пресен магданоз
Приготовление:Запържваме лука в маслото, добавяме брашното и нарязаните чушки. Разреждаме с 1,5лвода, в която сме разтворили бульона. Слагаме царевицата и варим около 15 мин. Нарязваме магданоз и чесън и ги добавяме. Към краябподправяме с мащерка (чубрица). След 2-3 мин застройваме супата с прясно мляко Кипваме и изключваме котлона. Оставяме така, докато сам изстине. Става наистина вкусно. Grinning

# 33
  • Мнения: 4 406
Я чакайте да ви споделя рецептата за супата от царевица.
Продукти: 250гр консервирана царевица, 3 печени чушки, 40гр. краве масло, 1гл. лук, 2 ск. чесън, 1 ч.ч. прясно мкляко, пилешки бульон, 2 с.л. брашно, 1 ч.л. мащерка (успешно се замества с чубрица), пресен магданоз
Приготовление:Запържваме лука в маслото, добавяме брашното и нарязаните чушки. Разреждаме с 1,5лвода, в която сме разтворили бульона. Слагаме царевицата и варим около 15 мин. Нарязваме магданоз и чесън и ги добавяме. Към краябподправяме с мащерка (чубрица). След 2-3 мин застройваме супата с прясно мляко Кипваме и изключваме котлона. Оставяме така, докато сам изстине. Става наистина вкусно. Grinning
избрах си супа за довечера  Laughing Laughing

# 34
  • Мнения: 1 290
КРЕМ СУПА С КАРТОФИ И ГРАХ

Току-що си я поизмислих и направих

5-6 картофа
2 ч.ч. грах
1 стрък праз
1 с.л. елда
малко кафяво фиде
по 1 щипка риган и дивисил
сол
чер пипер
масло
1 с.л. заквасена сметана
пасирах всичко като оставих няколко грахчета цели за разкош и поръсих обилно с пресен копър

крутони запържени с чесън


ПИЛЕШКАТА МИ СУПА

Сварявам пилето и докато премахвам кожи и кости от него в бульона врат:

картоф
морков
лук
джоджен, чер пипер, сол

парченцата месо за кратко мариновам в лимонов сок и връщам в тенджарата

накрая малко фиде
и застройка само с желтъци

# 35
  • Мнения: 983
ПИЛЕШКА СУПА:

пилешко месо
картофи
морков
фиде
2 пилешки бульона
щипка черен пипер
пресен магданоз

застройка й правя с 1 чаша кисело млеко, 1 яйце+1с.л. оцет и така не ми се пресича.



# 36
  • Мнения: 2 768
Френска лучена супа

2-3 глави лук
масло
брашно
заквасена сметана (на вкус, в зависимост от тенджерата)
дафинов лист



Задушава се лука в маслото, след което се прибавя брашно, докато стане розово-кафеникаво. Налива се гореща вода (бульон), 1-2 листчета дафинов лист и се вари около 15-25 мин. Накрая се добавя заквасената сметана. Просто и вкусно!

# 37
  • Мнения: 2 922
Френска лучена супа

Ето тази супа ще направя аз в най-скоро време  Peace
Хареса ми.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 245
Супата с топено сирене е страхотна - с малко видоизменения Simple Smile
Не слагам пиле, но пък за сметка на това добавям ситно настърган лук.

# 39
  • Мнения: 1 014
Тази френска супа ми грабна интереса. Утре вечер, ще я направя и ще докладвам Wink

# 40
  • Мнения: 2 768
Лучената супа се сервира с препечено хлебче със сирене (сиренето да хване коричка).
Всъщност, супата трябва да залее хлебчето, но аз предпочитам да го консумирам отделно.

# 41
  • Мнения: 2 922
Лучената супа се сервира с препечено хлебче със сирене (сиренето да хване коричка).
Всъщност, супата трябва да залее хлебчето, но аз предпочитам да го консумирам отделно.

 Peace
Така ще я сервирам.

# 42
  • във фурната
  • Мнения: 596
Най-хубавата супа е тази на баба:Чолбур
В 1.5-2 л. вряща подсолена вода се прибавят 3-4 разбити яйца,да станат на парцали.После се забулват толкова яйца,колкото порции искаме.Накрая запържваме малко брашно и червен пипер и добавяме към супата.Можем да добавим чесън и копър по желание.Става супер.

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Какво значи "забулват"?

# 44
  • Мнения: 3 537
Най-хубавата супа е тази на баба:Чолбур
В 1.5-2 л. вряща подсолена вода се прибавят 3-4 разбити яйца,да станат на парцали.После се забулват толкова яйца,колкото порции искаме.Накрая запържваме малко брашно и червен пипер и добавяме към супата.Можем да добавим чесън и копър по желание.Става супер.
тази супа ме заинтригува и ще я пробвам може би още днес Grinning
Иначе нашите любими супички са пилешката, кратофена със сирене и кисело мляко и шкембе чорбата Grinning
Аз когато правя яйца по панагюрски или на очи ги забулвам...помагам си слъжица леко така,че белтъка хубаво да увия жълтъка, жълтъка да не се вижда...става като бяла топчица,   на мен понякога не ми става добре забулването, но когато се получи става красиво.

Общи условия

Активация на акаунт