Най-хубавата супа

  • 51 689
  • 125
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 080
супа с патешки фенери в тенджера под налягане:

- 1-2  патешки фенера;
слагат се цели, но обелени:
-  2-3 картофа;
-  1 морков;
-  1 гл. стар лук;
Всичко това се оставя да ври около 40 минути на по-тих огън.
От патешкото става невероятно вкусен бульон, по-вкусен от пилешкия /лично мое мнение/.
След това вадя всичко и го нарязвам и добавям само малко сол и магданоз, то друго не му трябва Mr. Green

Мъжът ми много си пада по картофена супа:

Задушавам малко стар лук под капак с малко олио, после добавям една лъжица брашно и бъркам докато се позапържи и то с лука..след това добавям гореща вода, картофите и 1 кубче пилешки бульон. Подправките са сол, тарус/естрагон/, магданоз. Става готино и ако се добавят домати,ама пресни.
При папане се добавя сирене и/или кисело мляко.

Малкият си пада по всички супи....аз също. Mr. Green

# 76
  • Мнения: 5 228
Супа с пилешки дробчета
Сварявам леко пилешките дробчета, изплаквам ги и ги нарязвам на дребно. Във вряща вода слагам нарязани лук и морков, след това прибавям и нарязаните дробчета. След това нарязани картофи, а когато е почти готово - пилешки бульон и настърган домат. Може да се сложи фиде вместо картофите. Накрая правя застройка от яйце и кисело мляко, кипвам отново супата и слагам магданоз.

# 77
TAKW,аз правя варени телешки опашки-според мен не е гочно супарно е вкусно.Слагам в тенджера   вода ,опашките,лук нарязан,моркови,сол и  половин ч.ч оцет(според количеството на водата).Вари се до готовност и....става разкошно,бульона е гъст,а като изстине се желира.

# 78
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Любима ми е гъбената супа, но аз я правя с консервирани гъби, добавям сирене и спанак към нея и задължително я консумирам студена. Друга моя любима супа е агнешката, като й добавям и киселец. Оф, що ми трябваше да влизам тук, сега ми се приядоха сума неща  BlushWhistling

# 79
  • София
  • Мнения: 35 984
Агнешка супа /но от месо, не с карантия/

# 80
  • Мнения: 431
Агнешка супа /но от месо, не с карантия/
Тази и аз много я харесвам  Peace

# 81
  • Мнения: 6 461
Супа топчета с тиквички

Кайма
1 Тиквичка
1/2 домат
фиде
магданоз
кисело мляко или заквасена сметана
1 жълтък
1 с.л.брашно
сол
олио
резен лимон


Каймата се приготвя на топчета.
Тиквичката нарязана на кубчета.
Половин домат се настъргва на ситното ренде.
Олиото
Сол на вкус
Всичко това се оставя да заври.
Когато е готово се прибавя фидето и  магданоза.Оставя се да ври още малко до като стане фидето.
Застройката от жълтък ,кисело мляко и 1 с.л. брашно се смесва добре и към нея постепенно се прибавя от супата.
Оставя се на котлона да ври още около 5 минути ,като се разбърква.
Сервира се с резен лимон.

ЦЪК  chef

ЦЪК  chef

# 82
  • Мнения: 814
Как са подредени при мен "класациите":
Внучката харесва безпрекословно всички мои супи/нали не може да се оплаче, миличкото:ooooh:/още не може да говори, ама като не й хареса-плюе!
Дъщеря ми харесва всички,но предпочита зеленчукови или с домашно "хвърковато".
Съпругът ми харесва всички, но задължително с месо! Взела съм си го месояден!
Свекърът-каквато и да е, супа да е. Wink
За мама и татко мама се грижи, те са толкова далече от мен Cry
Въпросът в темата ми е много сложен за еднозначен отговор newsm78.
А аз самата обичам да експериментирам всяка рецепта от форума за която имам в момента продукти и ми хареса като предложение.
И не съжалявам, в край на крайщата последните двама от изброените  просто приемат моя избор.

# 83
  • Мнения: 483
             Доматена крем супа
 Продукти:
1 буркан домати
300гр моркови
1 глава лук
3 червени печени чушки
2-3 скилидки чесън
200мл прясно мляко
сол
кубче пилешки бульон
червен пипер
черен пипер
дафинов лист
1 л захар
фиде
сирене

В 2 литра вода слагам да се сварят морковите, лукът, чушките и чесънът. Когато са готови ги пасирам. Пасирам отделно доматите и ги прибавям към останалите зеленчуци. Слагам всички подправки. Когато супата стане готова слагам млякото (изчаквам да кипне) и фидето.
Сервирам с натрошено сирене.

В къщи е на голяма почит.

# 84
  • Мнения: 483
          Агнешка Чорба

Агнешко месо (количеството и вида всеки си избира  Mr. Green)
1 връзка пресен лук
моркови (настъргани)
ориз
1/2 ч.ч. прясно мляко
1/2 ч.ч. кисело мляко
1 яйце
сол
черен пипер
Кубче бульон
дафинов лист

В студена вода слагам да заври месото, на СЛАБ огън варя докато побелее и е почти готово.
Вадя от водата, в нея слагам всичко останало(лук, моркови, ориз, подправки). Когато ориза е почти готов връщам месото и варя (на слаб котлон) до пълна готовност.
Свалям от котлона и прибавям застройката (прясно, кисело мляко и яйце), махам дафиновият лист.

# 85
  • Мнения: 483
         Крем супа от картофи, грах и пушено сирене

4-5 картофа
2-3 моркова
1 глава лук
1 кутия грах консерва или замразен грах
200 мл прясно мляко
100гр пушено сирене
Черен пипер
сол
1 бульон пилешки

Слагам всички зеленчуци да се варят заедно с бульон. Пасирам ги. Разтварям пушеното сирене в млякото и прибавям към пасираните зеленчуци. Слагам подправките и варя още 10 мин.

# 86
  • Мнения: 5 362
Вкъщи и тримата ядем с голямо удоволствие супа топчета и зеленчукова супичка Grinning

# 87
  • Мнения: 4 406
             Доматена крем супа

ще взема рецептата назаем за довечера  Hug

# 88
  • Мнения: 483
             Доматена крем супа

ще взема рецептата назаем за довечера  Hug

Единствено забравих да напиша че се прибавя още вода с доматите!
Пиши как стана Mr. Green

# 89
  • Мнения: 11 607
Най-любимата...домашна пилешка на мама...само картофи, лук-малко, картофи, фиде и зелени подправки - лющян(девисил) и магданоз!

Общи условия

Активация на акаунт