Най-хубавата супа

  • 51 692
  • 125
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 014
Направих гъбената. Много е хубва, многооо. За сега обаче си ми остава фаворит лучената на Ета  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 6 039
Направих гъбената. Много е хубва, многооо. За сега обаче си ми остава фаворит лучената на Ета  Heart Eyes

е това не биваше да го признаваш. сега страшно ще се надуе! Mr. Green

# 62
  • Мнения: 2 768
Аз?!?
Надувам се само от зелена салата и фъстъци  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 1 014
Направих гъбената. Много е хубва, многооо. За сега обаче си ми остава фаворит лучената на Ета  Heart Eyes

е това не биваше да го признаваш. сега страшно ще се надуе! Mr. Green
който е покрай нея, да му мисли  Wink Laughing

# 64
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Аз почвам всяка супа по един и същ начин и в зависимост от добавката (или липсата на такава  Grinning) се получава пилешка, топчета, с дреболии или постна.
На ситничко си нарязвам морков, чушка, картоф, някакъв корен за супа, ако се намира, и какъвто още зеленчук се сетя или имам (без домати - мразя доматена супа). Като поомекнат, слагам 1-2 шепички ориз или овесени ядки (мразя също супа с фиде). Като се свари и той, добавям с каквото съм наумила да е супата, плюс сол или някакъв бульон. Накълцвам и чесън. Като е съвсем готова, застройвам с яйце и кисело мляко, слагам бучка масло и наситнени магданоз и кервиз. Става много шарена и вкусна супичка. Но в интерес на истината повече прилича на манджа, щото ние ядем гъсти супи.

Друга любима супа ми е от тиквички със сирене. От една дебела книга - "За всеки ден, за всеки дом".

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 17:49 от Shonny

# 65
  • Мнения: 431
Една от любимите ми супи е картофената крем супа , приготвям я като kiticat и гъбената .
200-300гр. гъби пресни
25-35гр. масло
1гл. лук (може и праз)
1 морков
1 шепа ориз
малко фиде
чубрица
сол
чер пипер (може и бял)
магданоз
Всичко слагам заедно и варя до готовност. Не правя застройка  Naughty предпочитаме я бистричка  Wink

# 66
  • Мнения: 1 726
Май темата е поостаряла ,но все пак ще ви кажа моята много вкусна и супер бърза супичка, правя я винаги когато се окаже че нямам време да сготвя а всички я обожават chef

Слагам на котлона около 5 л. вода, като заври слагам 1 пакет (125 гр. картофено пюре,1 лъжичка масло или маргарин, ч.ч. прясно мляко черен пипер, сол и копър (за предпочитане пресен). Като заври отново я спирам и готово. После всеки си добавя натрошено сирене.

# 67
  • Мнения: 431
Май темата е поостаряла ,но все пак ще ви кажа моята много вкусна и супер бърза супичка, правя я винаги когато се окаже че нямам време да сготвя а всички я обожават chef

Слагам на котлона около 5 л. вода, като заври слагам 1 пакет (125 гр. картофено пюре,1 лъжичка масло или маргарин, ч.ч. прясно мляко черен пипер, сол и копър (за предпочитане пресен). Като заври отново я спирам и готово. После всеки си добавя натрошено сирене.
5 л. вода не е ли множко на един пакет карт. пюре  newsm78

# 68
  • Мнения: 1 726
Зависи от картофеното пюре.Това което купувам е за 1 л. (за пюре), така че за да стане супа трябва да е доста по-рядко.

# 69
  • Мнения: 444
много любима супа в къщи е -Супата от Киселец!!!!! 

# 70
  • Мнения: 375
А моята любима супа е супа от тиквички със сирене. Заради нея всяка година слагам тиквички в буркани.
2 средно големи тиквички
маргарин/масло
3 с.л. фиде
1 яйце
1 к.ч. кисело мляко
копър
сирене

Тиквичките се нарязват на кубчета и се задушават в масло или маргарин, докато омекнат. Долива се 2 л. гореща вода и щом тя заври, се слага фидето и сол на вкус. След 5 мин., когато фидето се предполага, че е готово, се прибавя копърът и супата се отдръпва от котлона. След като поизстине, се застройва с яйцето и киселото мляко. Натрошеното сирене може да се сложи в тенджерата или при сервиране във всяка чиния.

# 71
  • Мнения: 386
Спаначена супа и супа топчета са любими на моя син.

# 72
  • Мнения: 451
Малко в страви от темата, но любимата ни е - супа от телешки опашки. Срещала съм я само в един ресторант в София, но не мога да разбера какво има в нея. При все че аз самата съм работила в ресторант ( не в кухнята, но все пак).Ако някой знае за тази супа и каже как се приготвя, ще съм страшно благодарна.

# 73
  • Мнения: 6 461
Супа топчета

кайма
лук
морков
магданоз
масло
фиде
сол на вкус

каймата на топчета
лука на много ситно
морковчето на ситни кубчета
подсолявам на вкус

След като всичко е сварено добавям фидето и магданоза,който е на ситно накълцан.
Застройвам с жълтък ,кисело мляко/заквасена сметана,1чл. брашно.

# 74
  • Мнения: 1 014
трябва да я пробвам

Общи условия

Активация на акаунт