Отговори
  • Мнения: 3 634
Приятели, това пристигна вчера в пощата на "Мулти-мама":

Здравейте,
Казвам се Радостин на 18 години от град София.
Пиша ви защото имам нужда от помощ.
Ученик съм в 12 клас на 26 СОУ „Йордан Йовков”.
Аз съм кръгъл сирак, родителите ми починаха преди 2 години.
Живея в общинско жилище и по документи се водя, че живея с братовчед си.
Казвам по документи, тъй като той живее в апартамента на приятелката си и аз живея сам.
Имам нужда от помощ, тъй като скоро ще остана и без дом защото нямам средства да си плащам наема.
Нямам никого до себе си, братовчед ми не се интересува от мен и няма към кого да се обърна.
Готвя се за матури и кандидатсутдентски изпити, а ме чака и абитуриентски бал, на койо аз няма да присъствам тази година, тъй като нямам средства да отида.
Трябва да спра да се храня или да си плащам сметките защото живея с 137лв на месец от наследствената пенсия и детските надбавки.
Имам мечти, имам цели, които искам да постигна, но животът ме събаря и няма кой да ми подаде ръка, а вече нямам сили и да стана.
Родителите ми починаха в ръцете ми и след тяхната смърт разбрах, че имам и още един брат за когото никога не съм знаел. По воля на съдбата аз го открих, но братските отношения нямаше как да се зародят след 18 години и нещата във взаимоотношенията ми с този човек не потръгнаха.
Умен съм и все още съм запазил в себе си доброто, великодушното, но колкото и да съм добър, колкото и стойностно момче да съм, животът ми ме мачка с все сила, а аз не мога да се боря вечно.
Може да ви се сторя нахален, нагъл или както искате ме наречете, че търся помощ от хора, които дори не познавам, но нямам никого до себе си и няма на кого да се подпра  Sad Моля ви, помогнете ми... Може да съм нахален, но го правя защото искам да успея. Ако ме изгонят от дома ми ще остана на улицата, а тогава ще се съсипя.
С каквото и да ме е сблъскъл животът, аз се запазих стойностно момче, защото познавам деца, които са като мен без 1 или без двама родители и са станали наркомани, крадци или хора без никакви цели, без ценностна система, а аз успях да запазя себе си. Може би защото винаги съм смятал, че човек трябва да бъде себе си и може би в такива моменти се разбира кой колко струва... Но колкото и да струва, човек сам определя цената си...
Моля ви, помогнете ми!
Зовът ми би потрошил всички стъкла в столицата, а вече нямам сили за нищо.
Целите и мечтите ми започват да ми се изплъзват и става все по-трудно да ги постигна, а тогава животът ми ще загуби всякакъв смисъл  Sad
Благодаря за отделеното внимание!
Хубав ден ви желая!
Не искам да се превърна от сирак в бездомник.  Sad


Днес сутринта се обадих на директорката на училището и тя потвърди, че такова момче наистина съществува. Майка му е починала когато е бил малък, а баща му преди 2 години. Каза също, че се опитват да му помагат, но не е кой знае колко. Търсили са подкрепа от БЧК, но оттам са им отказали. Директорката потвърди, че Радостин е добро, съвестно момче в изключително тъжна ситуация. Би ни съдействала с информация и каквото е необходимо, ако решим да помогнем. Това, което я попитах е колко е куверта за бала (250лв) и на коя дата (26.05). Съучениците му са дали по-малко и по този начин са покрили капарото, но без средства Радослав не би могъл да отиде.

Аз вече разговарях с моите шефове и те имат желание да се срещнат с момчето, за да му предложим някаква работа след завършването. Надявам се и да успея да се видя този уикенд с него, за да ви дам повече информация.  Peace

Последна редакция: сб, 20 мар 2010, 10:04 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 488
Ще следя темата. Ако се видиш с момчето, питай го колко е високо и дали е слаб, пълен и т.н. Ще видя сватбения костюм на мъжа ми в какво състояние е и дали ще му стане/ на абитуриента де/ . На мъжа ми отдавна не му става. Костюмът е на мн. малки черно-бели квадратчета с двуредово закопчаване. Нямам идея дали е модно, но поне е класическо. От преди 20 г. е.

# 2
  • Мнения: 3 634
Благодаря ти!  Hug
Ще си запиша мерките и ще взема повече информация за това общинско жилище. Нямам представа как стоят нещата, но братовчеда сигурно се е явявал нещо като настойник преди пълнолетието. Малко ми е странно как Радослав не е попаднал в институция при това положение. Ако имате идеи за въпроси, които да му задам...

# 3
  • Мнения: 488
Дали иска да учи ? Какво ? Няма ли роднини- баби, дядо, лели, чичовци ? Родителите му не са ли имали жилище ? И този брат, който го има, няма значение, че не се е получила близка връзка, няма ли да му помогне, все пак една кръв са ? Трябва да е мн. упорит и борбен, за да успее да изплува. Ако го приемат за студент, може да живее на общежитие, или пък да гледа някой възрастен човек, срещу подслон ? Просто разсъждавам на ... клавиатурата.

# 4
  • Мнения: 2 471
Да следя темата

# 5
  • Мнения: 403
И аз ще помогна с каквото мога ,само малко да съм поосвободя   bouquet

# 6
  • Мнения: 53
Ако Радостин живее по право в общинското жилище, т.е. не е там защото братовчед му го е прибрал е добре да му се помогне да го запази. Това може да стане ако намери работа, която да му позволява да плаща наемът и режийните.Предполагам, че е адресно регистриран там.  Ако жилището е дадено на братовчед му нещата стават по-трудни, но пък остава възможността да живее на общежитие докато учи. Добре би било самият Радостин да пише тук - ако някой има връзка с него нека го покани.
 

# 7
  • Мнения: 817
Аз също искам да следя темата. Пишете момчето кой размер е и ще се опитам да намеря костюм, но не мога на 100 % да обещая. Също и кой номер обувки носи.

# 8
  • Мнения: 3 634
С Радостин имаме среща в неделя, 11ч. Живее в "Хаджи Димитър", ако някой желае да дойде с мен.

# 9
  • Мнения: 9 973
Виждам себе си в това момче  Confused Много ми се искаше да го посетя,но съм сама с 2 деца,а и не съм шофьор  Embarassed
Иначе с огромно удоволствие бих отишла.Ще помагаме с каквото можем Hug

# 10
  • Мнения: 957
И аз ще следя темата.

# 11
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Руми,утре пристигам в сф и искам да дойда с теб на срещата. Нямам достъп до нет,звънни ми,моля те.

# 12
  • Мнения: 287
  Ще следя темата и аз.  Пишете подробно за момчето. Освен от костюм за бала има ли нужда от други дрехи, какъв номер обувки носи. Има ли нужда от нещо,което би му послужило в домакинството. Всичко пишете!

# 13
  • Мнения: 3 634
Благодаря ви, за интереса! Утре е срещата, Наталия също ще дойде. Hug

# 14
  • Мнения: 620
26 СОУ не е ли в Княжево? Учила съм до 8 ми клас там ако е същото и ще се включа с каквото мога Peace

# 15
  • Мнения: 3 634
26 СОУ не е ли в Княжево? Учила съм до 8 ми клас там ако е същото и ще се включа с каквото мога Peace

Да, същото е! Директорката ми направи много добре впечатление, а Радостин днес очаква един учител да му донесе учебници.

# 16
  • Мнения: 369
Здравейте,

   интересувам се от съдбата на момчето и бих искала да му помогна. Но не само финансово, поне не и постоянно. На 18 години, особено в София, има въzможност да се иzдържа и сам...
   За куверта zа бала не zнам дали ще се включа, 250лв не е ли лудост zа една вечеря?? Но това е друга тема.

   Раzучете от какво се интересува, какво може, каква му е мотивацията и какви са представите му zа следващите няколко години. Иска ли да следва и работи едновременно? В БГ ли иска да следва? Знае ли чужд еzик? Никакви роднини ли няма? Може ли да вzеме съквартирант zа жилището?

# 17
  • Мнения: 860
Записвам се и аз да следя темата. Peace

# 18
  • Мнения: 287
 Октопод, чакаме новини при първа възможност!

# 19
  • Мнения: 3 634
Днес с Наталия посетихме Радостин. Тя ще опише своите впечатления, а сега за моите:

Радостин е приятно и интелигентно момче в една тъжна ситуация. Преди 2 години когато е загубил баща си, попечителство е получил 19-годишният му тогава братовчед, който също е кръгъл сирак. Двамата са настанени в общинско жилище (стая за всеки, общи хол, кухня и баня). В момента братовчед му не живее там, но плаща своята част от наема (37лв/месечно). Не покрива никакви консумативи и в редките случаи когато идва не общува с Радостин изобщо. Обзавеждането е купено от него и тъй като е безработен е започнал да разпродава нещата си. Така се оказа, че Радостин е без готварска печка и за късмет Наталия имаше една, която му оставихме веднага. Жилището е в добро състояние, има нужда от малко латекс, но това не е от първа необходимост.

Радостин в момента се готви за матури и кандидат-студентски изпит по БЕЛ и история. Избрал си е „Право” в СУ, но аз го съветвам да се пробва във ВТУ и Благоевградския също. Мисля, че ще се намерят средства, за да отиде на изпитите. След като всичко отмине ще говорим за сериозна работа. Той е работил в местен магазин, но почасовото се е превърнало в постоянно, което естествено е попречило на учението и сега не работи.

Аз още утре ще се обадя в общината защото според Наталия той има право да кандидатства за помощи и обещах да проверя лично.


Към момента финансовата му ситуация е следната:

* Доходите са му 102лв пенсия, 35лв детски надбавки и 20лв стипендия за успех.

* Наема за последните 5 месеца не е плащан. Това са приблизително 5х37= 185лв +/- по 2лв лихви на месец. Крайният срок за този наем е вторник, след което от общината ще започнат процедура по освобождаване. Аз ще се обадя още утре и ще се опитам да стопирам нещата докато се съберат парите.

* Три неплатени сметки за ток – януари (35,22лв), февруари (75,29лв) и март (110,58лв). Това слагам също в графа „Спешно!” защото много скоро ЧЕЗ ще го спрат.

* Отоплява се с малка духалка и много рядко включва парното. Месечната сметка за него е около 20лв, които покрива братовчед му.

* 10лв месечно дължи такси за входа, не попитах откога не е плащал.

* 15лв месечно дължи за тръби за отопление, също към входните такси.

* Когато има възможност си плаща 20лв месечна такса за интернет, има компютър.

* Куверта за бала е 250лв в х-л Вега, на 26 май. Много ми се иска да му помогнем да отиде защото лошо или добро си остава едно изживяване, което за мен е задъжително за един тинейджър, още повече отличен ученик.

Сега обобщавам спешните нужди:
185лв за 5-месечен наем
221.09лв за три сметки за ток
Хавлиени кърпи
Спално бельо
Дрехи (175 см, 63кг, 42 номер обувки, 30 размер дънки, блузи размер „М”)


За да сме сигурни, че помощта ни отива на правилното място бих предпочела, ако някой реши да помогне с плащането на сметките да бъда посредник и  лично да ги платя срещу документ за всички нас. Също така, ако някой от страната желае да изпрати дрехи, битови посуда и др. моля да ми пише защото мога да организирам безплатен транспорт от повечето градове.

Това е засега от мен. Очаквайте до няколко дни и впечатленията на Наталия. Аз ще пиша утре какво съм се разбрала с общината.

Благодаря на всички за активността! Hug

# 20
  • Мнения: 287
  Под спално бельо имаш предвид чаршафи, калъфки за възглавници ли? Как се оранизира изпращането по принцип?

# 21
  • Мнения: 3 634
За дрехи нищо не пишеш, Октопод. Какви са мерките на момчето? Как изглежда на външен вид? Под спално бельо имаш предвид чаршафи, калъфки за възглавници ли? Как се организира по принцип изпращането?

Я пак погледни последния ред от текста в червено! Да, спално бельо са именно чаршафи и калъфки за възглавници. Всеки може да изпраща както намери за добре (според града, възможностите и т.н.). Аз предлагам на тези, които не желаят да се товарят с пощенски/куриерски разходи, а всеки си преценя сам кой вариант предпочита.

# 22
  • Мнения: 860
Октопод с рокля мога да се включа в помоща - финансово и с дрехи, той е с номерата на моя мъж горе долу ще прегледам още утре гардероба. Чаршафи също мога да изпратя и кърпи също. Пиша ти на ЛС скайпа си мисля, че там по лесно ще се разберем кое как и кога. Много се надявам още тази вечер да видиш този пост.

# 23
  • Мнения: 3 634
Излизам спешно, писах ти в скайп. Моят е същият като ника ми тук, ще мога да чета-отговарям след 2 часа.  Peace

# 24
  • Мнения: 860
Надявам се нещата да се стабилизират за Радостин и да не загуби жилището си, защото всички знаем колко трудно се настанява нуждаещ в общинско жилище.


 

# 25
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Руми,   bouquet Поздравления за подробното описание на ситуацията.  Хлапето и на мен ми хареса, има дух, амбиция, а и определено се е научил да се справя в неблагоприятната за него ситуация. Аз разбрах, че майка му е починала преди 2-3 години, иначе бащата не го е припознал, но това в случая няма отношение. Останах с впечатлението, че и той е починал, но дори да не е , явно не е бил заинтересован и не се е грижил за него. Определено това, което ми направи впечатление е, че има хора, които помагат и са помагали на него и на братовчед му, който му е бил назначен за настойник и попечител. Научил се  е да се справя, удивително за неговата възраст. Дали все още ги има тези хора и дали все още им помагат, не можах да разбера, но това ще се разбере с времето.  Изглеждаше откровен, малко притеснен в началото, но после някак си се поотпусна. Предполагам Руми ще скъси дистанцията с времето. Днес ще разговарям със социалната му работничка и ще разбера още неща, които по-късно ще споделя.
Дано Руми успее да постигне някакво разсрочено плащане на наема, който е най-спешния в момента. Не съм наясно как стои впъроса с оставането в жилището , ако го приемат да учи, но ако има правото да го ползва и като студент, ми се струва по-добър вариант , отколкото студентско общежитие.
Някой по-нагоре беше питал, дали има възможност за настаняване на някой в жилището. Двамата с братовчеда имат настанителни заповеди, още повече това е общинско жилище и няма как друг да бъде настанен в него, без заповед от общината. В противен случай, ще ги изгонят , ако приберат някого без заповед.  Жилището е сравнително добре обзаведено, има още какво да се желае, но това с времето. Дано само братовчеда не започне масово да си продава мебелите, защото това ще оголи жилището и ще затрудни елементарното преживяване.
Ще изчакам да видя кой какво ще изпрати, тогава ще се включа и ще добавя нужните неща. Ще пусна линк към темата на ИВКА10, предполагам, че тя ще може да помогне с латекс, за да се боядиса хола.  От дрехите, както вече Руми е писала  размерите, има от всяко нещо по две неща, които пере и суши на парното. Панталони или дънки, блузки, тениски, яке - това са нещата, които са необходими в момента. Обувки/маратонки също. Хранителните продукти също са добра помощ. Разбира се финансите за плащането на най-неотложните плащания.
Относно желанието му да учи право, чудесно е, дано да се случи, има потенциал,  дано да е избрал това, което най-много му се отдава. Гимназията, където учи явно е дала тласък за насоката. Посъветвахме го да не се ограничава в учебното заведение, да опита и на други места, както и да не посочва само правото като специалност, а да запише и други като желание, важното е да влезне да учи, после ще се прехвърля в специалности, а и ще се ориентира в самото учебно заведение на място. Като сирак е освободен от такси в СУ, не знам как стои въпроса в другите ВУЗ-ове. През седмицата ще погледна из сайтовете им.
Желая успех на хлапето и дано успее да пребори неприятните неща, които му се случват. С повече усилие, с добронамерена помощ може да обърне тези неща и събития в своя полза.  Peace

П.п. Руме  Hug

# 26
Моля ви момичета дайте банкова сметка, на която да преведа пари. Тук или на майл-а sunlight_eli@abv.bg

# 27
  • Мнения: 957
Моля ви момичета дайте банкова сметка, на която да преведа пари. Тук или на майл-а sunlight_eli@abv.bg
Aз също бих искала банкова сметка,по-лесно ще ми е да преведа пари.

# 28
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Руми предполагам ще пусне по-късно сметка. И аз смятам, че е добре да пусне нейна банкова сметка, така ще може да прави необходимите и неотложни плащания и да преценява кое е по-важно. Само в преводите пишете основанието.  Peace

# 29
  • Мнения: 957
Цитат
Само в преводите пишете основанието.  Peace
В смисъл?Имаш предвид да пиша "За Радостин"или нещо такова,или?

# 30
  • Мнения: 3 634
Благодаря на всички, които писаха тук и на ЛС!  Hug
Забравих да допълня, че веднага след приключването на учебната година Радостин ще загуби пенсията за сирак и тя евентуално ще му бъде възстановена, ако започне като редовен студент в държавен ВУЗ. Това означава, че момчето ще загуби всякакви доходи, но пък ще е свободен да работи през лятото.

Чакам да стане 9:30ч, за да се обадя в общината и ще ви пиша какво сме се разбрали с разсроченото плащане. На линия съм да отговарям на всякакви ваши въпроси. Много ви благодаря!  Hug

# 31
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Цитат
Само в преводите пишете основанието.  Peace
В смисъл?Имаш предвид да пиша "За Радостин"или нещо такова,или?

*Neytiri* , да!   bouquet  Пише се за Радостин, за да може Руми да знае, че парите са предназначени за него.
Руме, давай сметкатааааа

# 32
  • Мнения: 488
Ще се включа с пари веднага за да се платят належащите сметки. Чакам банкова сметка.

# 33
  • Мнения: 3 634
За да не нарушаваме правилата на форума изпратих ЛС на всички току-що.  Hug

# 34
  • Мнения: 4 195
Октопод с рокля, аз съм социален работник в Защитено жилище ЗАЕДНО.
може ли да се видим с момчето. при нас са настанени именно такива младежи, подготвяме ги за кандидатстудети, имаме и двама абитуриента тази година.
Смятам, че можем да му помогнем Peace
пусни ми на ЛС някакви контакти с него или с теб Peace

# 35
  • Мнения: 3 634
Първо да кажа, че много благодаря на AnetaH за компанията, превоза и съдействието да отидем спешно до общината.  Hug
Оттам актуализираха информацията и разбрах, че Радостин дължи 194,30лв за неплатени наеми. Без лихви месечната му такса е 38.86лв. Също така се оказа, че за периода 11.2008 - 01.2010 за целия апартамент се дължи 1144.82лв към Топлофикация. Преди всички сметки е покривал братовчеда на Радостин, но момчето е безработно от юни и нещата са започнали да се натрупват.

Както и да е, от общината засега няма да предпиремат мерки Радостин да напусне жилището заради неплатени сметки към Топлофикация. Наталия е говорила със социалните и те ще се постараят да отпуснат еднократна помощ от около 350лв, за които аз посъветвах Радостин да покрие част от задълженията за парно. Както казаха в общината "поне неговата половина от сметката". Уверих ги, че след като завърши училище ще започне работа и с братовчед си ще покрият останалата сума. Тук искам да отбележа, че служилите там имат добри впечателния от двете момчета и преди юни са били редовни платци.

Moon Walk, аз с удоволствие бих съдействала да се видите с Радостин, но според мен факта, че той има общинско жилище не е за подценяване. Както е видно от темата сметките не са толкова непоносими и когато започне работа ще се справя. С братовчед си са почти връстници, жилището е тристайно и макар сега заради финансов недостиг отношенията да са обтегнати от общината потвърдиха, че момчетата са се справяли добре сами. За мен лично доказателство за това е добрия външен вид, езикова култура и отличен успех на Радостин. Разбира се, аз не желая да взимам решения от негово име и оставям на вас да прецените дали е по-добре за него да напусне апартамента и да дойде при вас.  Hug

Много хора ми писаха на ЛС и мисля, че ще съберем парите за наема и тока. В края на седмицата ще напиша тук какви пари са пристигнали и кои сметки са платени. Мой колега с телосложението на Радостин ще му приготви подходящи дрехи за изпращането в у-ще и предстоящи интервюта за работа.

Последна редакция: пн, 22 мар 2010, 12:59 от Октопод с рокля

# 36
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Говорих със социалната рабтничка на Радостин. Впечатлението ми е, че тя, началника на отдела са твърде лично ангажирани със случая на Радостин. Проблема е, че законово няма как да му помагат кой знае колко. Радваше се, че има хора, които по някакъв начин са се ангажирали да помогнат на момчето. Явно те също са видели потенциал, който си струва да бъде поощряван и насърчаван. Разбрахме се да държим връзка и да работим съвместно, за да може да се помага ефективно.
Руме,   bouquet

# 37
  • Мнения: 4 195
За общинското жилище и аз съм на мнение, че той трябва да запази на 100%. Това обаче не значи, че ние не можем да му съдействаме, имам нещо наум, за това искам да се видя с него.
Има ли негов телефон, да ми пуснете на ЛС, да се разберем нещо Hug

# 38
  • Мнения: 3 634
Moon Walk, имаш ЛС. Аз отивам след малко до общината да платя наемите. Получих по 100лв от AnetaH и още една съфорумка, с тях ще покрия наемите. Остават сметките за ток.

Последна редакция: вт, 23 мар 2010, 14:58 от Октопод с рокля

# 39
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
AnetaH и Danu-Ani   bouquet
Руме, ти си фурия  Heart Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 4 560
Момичета, и аз преведох малко пари на Руми.
Много се радвам,че има хора като нея които лично се ангажират да помогат   bouquet
И дано Радо да продължи да учи  Praynig

ПС аз лично ще мога още някой и друг месец да помагам с малка сума, после ще ми е по-трудно предвид чакания мъник...

# 41
  • Мнения: 3 634
Сега се върнах от общината и платих наема от ноември 2009г до март 2010г. - квитанция. Рестото от 2,66лв оставих за по 1 кафе на жените на касата защото обещаха все пак да не го закачат до лятото за парното.

Получих от ikr_mi 50лв и с тях платих едната сметка за ток - квитанция. Ресто 14.17лв.

Сега говорих с Радостин, той е у дома болен и на антибиотици. Успял е да си купи част от лекарствата, но не е успял да си вземе антибиотиците. Аз ще ги купя, но нямам възможност да ги занеса. Може ли някой спешно да се включи с транспорт до Хаджи Димитър? Hug

Актуализирам неплатените сметки: 75.29лв (февруари) + 110.58 (март) = 185.87 лв.
Благодаря ти, v_spasova!  Hug

Последна редакция: вт, 23 мар 2010, 16:17 от Октопод с рокля

# 42
  • Мнения: 860
Октопод с рокля  bouquet

Намери ли се някои да занесе лекарствата? Rolling Eyes Не съм от Сф за да помогна, дано някои се съгласи да отиде. Praynig

# 43
  • Мнения: 3 634
Купих лекарства за 10лв и шефката ми ще ги закара при условие, че днес свърша малко работа и в офиса.  Laughing

# 44
Здравейте момичета
след като прочетох апела за помощ на Радостин, всеки ден следя внимателно как се развиват нещата около него.Аз живея в чужбина, но бих могла да му изпратя дрехи с  неговия размер и подходящи за възрастта му.Мога да ги изпратя до София, магазин в Студенски град.Ако има интерес ,когато съм готова ще дам телефон и име за връзка.Бих могла да помогна и с някаква сума.Ще са ми необходими банкови данни за превод от чужбина.В случай на интерес към предложението ми ще ми е неоходим e- mail  за връзка.

# 45
  • Мнения: 3 634
dariay, благодаря ти!  Hug
Съгласно правилата във форума не е редно да се публикуват лични мейли или банкови сметки. Ако се регистрираш ще мога да ти ги изпратя като лично съобщение. В случай, че не желаеш да се регистрираш можеш да ме намериш в скайп. Никът ми е същият.

# 46
  • Мнения: 7
Здравейте! Намерихте ли кой да занесе лекарствата? Аз живея в Хаджи Димитър и мога да ги занеса, тъкмо ще купя и малко храна! Пишете на лични, за да се разберем и адреса на който живее Радостин.

# 47
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Октоподче, за София винаги можеш да разчиташ на мен за превоз.

# 48
  • Мнения: 488
Какъв антибиотик са му дали?

# 49
  • Мнения: 369
По Великден ще си идвам в БГ и мога да пусна пощенски zапис със 200 лв. Пратете ми и сметката zа всеки случай, ще питам майка ми дали има толкова пари в момента, да ги преведе още сега, ако са спешни.

Кураж на Радо, има добри хора, които ги е грижа  Peace

# 50
  • Мнения: 488
Имам неотваряна кутия Форсид Солутаб 125 mg - антибиотик амоксициклин. Взела съм я с мен и ако е същия, или става / с разрешение на личния лекар /мога по обяд да го занеса на Радостин / работя в Х. Димитър /

# 51
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
ikr_mi , той е съвсем близо до теб, до мястото, където се видяхме.  Hug

# 52
  • Мнения: 3 634
Занесоха вчера лекарствата за Радостин и малко джобни за храна. AnetaH ми беше дала консумативи за у-ще и домашно сладко. Антибиотика, който са му изписали е Оспамокс.

Мис Лутър, имаш ЛС.

# 53
zdraveite vsichki tuk . Purvo iskam mnogo da blagodarq na rumi za vsichko tova koeto  pravi za men .Sad Malko sa horata kato neq . Blagodarq i na vsichki vas za podkrepata koqto okazvate . Kakvoto  i da kaja ... mi  se struva , che nqma da e na mqsto .
Blagodaren sum za vsichko . Da kakto povecheto ot vas kazvat az sum na 18  moga da rabotq , no rabotata na tozi etap mi spira vsqkakva podgotovka za VUZ . Vuv vseki edin moi izpit .- durjaven zrelosten ili kandidatstudentski  temite mi sa po nad 20  i e mnogo trudno da se raboti i da se uchi .. Zatova potursih pomosht . Rodnini nqmam nikakvi osven tozi brat za kogoto kazah  , no s nego otnosheniqta ni sa mnogo obtegnati .. Kolkoto do tova dali toi bi mi pomognal poneje mi e brat .....
Toi nqma tazi vuzmojnost . Stigalo se e do tam toi da iska ot men , a ne az ot nego . A i da imashe tazi vuzmojnost az ne bih mu q priel .
Sad
Shte utochnq , che maika mi pochina na 07.02.2007 g. a bashta mi na 12.08.2007 g.  Tova e za teb Rumi -poneje vidqh , che si pisala , che  e pochinala kato sum bil mnogo maluk Simple Smile
Blagodarq ti za vsichko ... Blagodarq za naema koito plati  .. malko mi e neudobno , che ti hodi da pravish tezi neshta , da se razkarvash taka zaradi men ,  no sum ti blagodaren . Razbiram , che si go napravila za da budesh sigurna , che vsichko shte otide po razpredelenie ,  no smqtam , che mojesh da mi imash doverie ili nai - malkoto kogato hodish  da vurshish tezi neshta   ,  vikai me pone za kompaniq . Simple Smile
Blagodarq otnovo na vsichki .. Ne moga da izkaja s dumi blagodarnostta si ,  no ako sega ste tuk da vidite kak igraq ... Az po princip sum strahoten tancior Simple Smile
igraq hip-hop predimno , no vladeq i rock and roll stil  kakto i samba rumba i cha-cha-cha Simple Smile Nqkoi put moje da vi pokaja .. Edin den kato vlqza s pravo v SU .. tova e moq mechta oshte ot 6 klas Sad i iskam da q postigna . hubav den jelaia na vseki edin ot vas ... Chovek  v takuv moment si kazva -da  - dobri hora vse oshte sushtestvuvat ... To tova e  i nai-vajnoto  da si dobur , velikodushen i mnogo uporit .. Az iskam edin den da pokaja na vsichki hora - na egoistite na  ravnodushnite hora na vsichki koito sa me potupkvali ili machkali ili na horata  bez surce i bez nikakvi ideali , che moga da trugna ot nishtoto , no da stigna vurha .. Zashtoto kakto i v pismoto si kazah ... Chovek trqbva da si znae cenata , no ne trqbva da zabravq , che sam si q opredelq .. No kakvato i da e cenata , chovek trqbva da bude sebe si predi vsichko .
Blagodarq ti Rumi ... Iskrenni blagodarnosti kum teb... Vsichki koito chetat tova .. Neka znaqt , che Rumqna e ne znam kakva silna duma da izpolzvam za tazi jena ... Moje bi velika .. Blagodarnosti i kum vas .. Vsichki v tozi forum .   Hubav den vi jelaia

# 54
  • Мнения: 3 634
zdraveite vsichki tuk . Purvo iskam mnogo da blagodarq na rumi za vsichko tova koeto  pravi za men .Sad Malko sa horata kato neq . Blagodarq i na vsichki vas za podkrepata koqto okazvate . Kakvoto  i da kaja ... mi  se struva , che nqma da e na mqsto .
Blagodaren sum za vsichko . Da kakto povecheto ot vas kazvat az sum na 18  moga da rabotq , no rabotata na tozi etap mi spira vsqkakva podgotovka za VUZ . Vuv vseki edin moi izpit .- durjaven zrelosten ili kandidatstudentski  temite mi sa po nad 20  i e mnogo trudno da se raboti i da se uchi .. Zatova potursih pomosht . Rodnini nqmam nikakvi osven tozi brat za kogoto kazah  , no s nego otnosheniqta ni sa mnogo obtegnati .. Kolkoto do tova dali toi bi mi pomognal poneje mi e brat .....
Toi nqma tazi vuzmojnost . Stigalo se e do tam toi da iska ot men , a ne az ot nego . A i da imashe tazi vuzmojnost az ne bih mu q priel .
Sad
Shte utochnq , che maika mi pochina na 07.02.2007 g. a bashta mi na 12.08.2007 g.  Tova e za teb Rumi -poneje vidqh , che si pisala , che  e pochinala kato sum bil mnogo maluk Simple Smile
Blagodarq ti za vsichko ... Blagodarq za naema koito plati  .. malko mi e neudobno , che ti hodi da pravish tezi neshta , da se razkarvash taka zaradi men ,  no sum ti blagodaren . Razbiram , che si go napravila za da budesh sigurna , che vsichko shte otide po razpredelenie ,  no smqtam , che mojesh da mi imash doverie ili nai - malkoto kogato hodish  da vurshish tezi neshta   ,  vikai me pone za kompaniq . Simple Smile
Blagodarq otnovo na vsichki .. Ne moga da izkaja s dumi blagodarnostta si ,  no ako sega ste tuk da vidite kak igraq ... Az po princip sum strahoten tancior Simple Smile
igraq hip-hop predimno , no vladeq i rock and roll stil  kakto i samba rumba i cha-cha-cha Simple Smile Nqkoi put moje da vi pokaja .. Edin den kato vlqza s pravo v SU .. tova e moq mechta oshte ot 6 klas Sad i iskam da q postigna . hubav den jelaia na vseki edin ot vas ... Chovek  v takuv moment si kazva -da  - dobri hora vse oshte sushtestvuvat ... To tova e  i nai-vajnoto  da si dobur , velikodushen i mnogo uporit .. Az iskam edin den da pokaja na vsichki hora - na egoistite na  ravnodushnite hora na vsichki koito sa me potupkvali ili machkali ili na horata  bez surce i bez nikakvi ideali , che moga da trugna ot nishtoto , no da stigna vurha .. Zashtoto kakto i v pismoto si kazah ... Chovek trqbva da si znae cenata , no ne trqbva da zabravq , che sam si q opredelq .. No kakvato i da e cenata , chovek trqbva da bude sebe si predi vsichko .
Blagodarq ti Rumi ... Iskrenni blagodarnosti kum teb... Vsichki koito chetat tova .. Neka znaqt , che Rumqna e ne znam kakva silna duma da izpolzvam za tazi jena ... Moje bi velika .. Blagodarnosti i kum vas .. Vsichki v tozi forum .   Hubav den vi jelaia

Според правилата на форума трябва да се пише на кирилица, затова "превеждам":

Здравейте всички тук. Първо искам да благодаря на Руми за всичко това което направи за мен. Sad Малко са хората като нея. Благодаря и на всички вас за подкрепата която оказвате. Каквото и да кажа... ми се струва, че няма да е на място.
Благодарен съм за всичко. Да както повечето от вас казват аз съм на 18 мога да работя, но работата на този етап ми спира всякаква подготовка за ВУЗ. Във всеки едни мой изпит - държавен зрелостен или кандидат-студентски темите ми са по над 20 и е много трудно да се работи и да се учи... Затова потърсих помощ. Роднини нямам никакви освен този брат за когото казах, но с него отношенията ни са много обтегнати. Колкото до това дали той би ми помогнал понеже ми е брат ...Той няма тази възможност. Стигало се е до там той да иска от мен, а не аз от него. А и да имаше тази възможност аз не бих му я приел. Sad
Ще уточня, че майка ми почина на 07.02.2007г, а баща ми на 12.08.2007г. Това е за теб Руми - понеже видях, че си писала, че е починала като съм бил малък. Simple Smile
Благодаря ти за всички... Благодаря за наема който плати ... малко ми е неудобно, че ти ходи да правиш тези неща, да се разкарваш така заради мен, но съм ти благодарен. Разбирам, че си го направила за да бъдеш сигурна, че всичко ще отиде по разпределение, но смятам, че можеш да ми имаш доверие или най-малкото когато ходиш да вършиш тези неща, викай ме поне за компания. Simple Smile
Благодаря отново на всички.. Не мога да изкажа с думи благодарността си, но ако сега сте тук да видите как играя ... Аз по принцип съм страхотен танцьор Simple Smile
Играя хип-хоп предимно, но владея и рок енд рол стил, както и самба и ча-ча-ча. Някой път може да ви покажа ... Един ден като вляза Право в СУ ... това е моя мечта още от 6 клас Sad и искам да я постигна. Хубав ден желая на всеки един от вас ... Човек в такъв момент си казва - да - добри хора все още съществуват... То това е най-важното да си добър, великодушен и много упорит.. Аз искам един ден да покажа на всички хора - на егоистите, на равнодушните хора, на всички които са ме потъпквали или мачкали или на хората без сърце и без никакви идеали, че мога да тръгна от нищото, но да стигна върха... Защото както и в писмото си казах ...
Човек трябва да си зане цената, но не трябва да забравя, че искам да си я определя... Но каквото и да е цената, човек трябва да бъде себе си преди всичко.
Благодаря ти Руми ... Искрени благодарности към теб .. Всички които четат това .. Нека знаят, че Румяна е не знам каква силна дума да използвам за тази жена ... Може би велика ... Благодарности и към вас .. Всички в този форум. Хубав ден ви желая. 

# 55
  • Мнения: 488
 Радостин, тъй като не мога да ти пиша лично, би ли имал нещо против Румяна да ми даде твоя адрес и тел., защото работя в Х. Димитър и бих могла бързо да реагирам,  ако има нещо спешно.

# 56
  • Мнения: 3 634
А сега и личния ми коментар:

Ради, благодаря ти за думите, но в случая аз съм един посредник между теб и хората, които се вълнуват от твоята история! Нищо велико не съм извършила защото, за да се плати една сметка първо трябват пари, а на гишето може да застане всеки. И понеже се разплащам с чуждите пари предпочитам да го правя лично. Още у вас ти казах, че ние ще подадем ръка, но ти трябва да оправдаеш доверието ни. В реалния свят това става с думи, а не с дела. Очкаваме от теб да си вземеш успешно матурите и да се явиш на кандидат-студентските изпити. След това ще ти съдействам да си намериш работа и тогава щедростта на съфорумците ще се насочи към някой друг. Както виждаш в най-голяма степен успеха ти зависи от теб. Желая ти да си силен, разумен и търпелив!

Още веднъж ти благодаря за милите думи, но в Благотворителния подфорум всички сме заедно в името на кауза. Персонална е само отговорността, а не щедростта.  Peace

# 57
Nqmam nishto protiv ... telefonut mi za kontakt Rumi da vi go dade , kakto i adresa ..
A na teb Rumi shte kaja , che da ti moje da si posrednik , no ti beshe tazi koqto se svurza s men tazi koqto mi protegna ruka togava kogato az naistina imam nujda .. A tova ne vseki go pravi ... i edin den kogato uspeq da postigna tova koeto iskam , az shte si kaja .. tova ne go napravih sam ... Radvam se , che jivotut mi me sreshtna s takuv chovek kato teb .
Blagodarq ti naistina .. Na teb trqbva zlatno surce da ti se dade ... Az shte uspeq ...  chovek ako ne mechtae i ako ne gleda da osushtestvi mechtata si .. to togava kakuv chovek e .. Az shte vlqza v universiteta i shte te vzema s men za da mi pomognesh v izbora na specialnostta ,  no ako me priemat s pravo oshte purvata godina az shte vlqza ..  Tova e moqta cel . Hranata , drehite - vijdash , che gi ostavqm vstrani .. Ne rabotq da - ostavam bez hrana mnogo chesto gladuvam po cql den -kato sum v uchilishte ili kato izlqza s priqteli az ne moga da pravq tova koeto te pravqt - da hodq na kino ili da izlizam sled uchilishte non stop zashtoto az zakusvam rano vkushti i vecherqm chak vecherta kato se pribera... No predpochitam da ostana gladen , no nauchen i podgotven za budeshteto . Kazvam tova za da vidish , che stigam do dunoto , samo i edinstveno za da osushtestvq mechtata si i da postigna celite si .. Moga da zareja vsichko - da pochna da rabotq oshte ot sega ... No tova znachi  da ostavq vsichko - da ostavq celite si mechtite si koito taq ot 12 godishen .. V 6-ti klas az stoqh pred portite otpred pred sofiiskiq universitet tochno na stulbite i si kazah - az shte mina prez tezi vrati edin den kakvoto i da mi kostva tova .. Togava go kazah zashtoto samata sgrada mnogo me vduhnovqvashe .. Seshtam se , che si kazvam male kolko e golqmo .. Oshte togava znaeh , che e edinstvenoto priznato VUZ v stranata vupreki , che e na 1001 mqsto Simple Smile
sred klasaciite . Bashta mi pieshe mnogo ,  postoqnno bieshe men i maika mi  . Jiveel sum v kushta ot plet na 65 godini . Maika mi raboteshe na 3 mesta , bashta mi roveshe iz kofite , no vupreki tova moga da kaja - da imal sum semeistvo koeto me e obichalo  i tochno tova ne me e napravilo nqkakuv narkoman , prestupnik illi poboinik .. Az se pouchavah ot greshkite na bashta si i vinagi sum si kazval , che ne iskam edin den da rovq v kofite ne iskam da sum piqnica ne iskam da biq jena si iskam tochno obratnoto iskam da uspeq i da buda chovek ... Moje bi ako vsichko v jivotut mi ne se beshe sluchilo taka az nqmashe da sum tolkova otgovoren  , nqmashe da buda chovekut koito sum dnes .. I vsichko koeto kazvam , moje bi ne e vqrno ... No takava e istinata za men .. ima edna prikazva sled vsqko zlo idva dobro
Veche prekalih s pisaneto .. Hubav den jelaia na teb Rumi i na vsichki tuk .. Mili komplimenti bih ti pravil postoqnno , no razbiram , che ti iskash ot men da uspeq .. az iskam tova i to shte stane .. Edin den kogato ti trqbva advokat za neshto .. nadqvam se za hubavo vupreki , che advokatite za hubavi neshta ne se vikat .. da znaesh , che drugi advokati osven men nqma i men da potursish Simple Smile  uspeshen den na vsichki tuk .. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 620
radostin , знаеш ли и аз учих в 26 СОУ преди много години. СУ то ме прие от раз, при теб ще е така Peace Като те чета и изпитвам радост и гордост, постигнал си себе си Hug това не го могат дори хора на възраст

# 59
  • Мнения: 624
Радостин, желая ти от все сърце да постигнеш мечтата си и това да ти даде тласък за следващата!  Hug  Радвам се, че има такива качествени и борбени млади хора като теб!
Ще успееш, сигурна съм в теб!
 Grinning

# 60
  • Мнения: 7
Здравейте! Днес  се видях с Радостин. Изглеждаше ми добре, но кашляше. Дано по-скоро оздравее Simple Smile. Занесох му някой неща за хапване. Много ми е мъчно, че за Велик ден ще е сам! Ние тогава няма да сме в София иначе с удоволствие бих  го поканила в къщи. Разговаряхме мн малко, но ми направи добро впечатление. Желая му успех и дано го приемат право в СУ!!!!!!

Приятен ден на всички!

# 61
  • Мнения: 3 634
jelibg, благодаря ти, че намери време да го посетиш днес!  Hug

Получих в сметката 100лв и веднага платих тока за февруари - 75,99лв - квитанция.

Актуализирам неплатените сметки: 110.58 (ток за март), налични 24лв.

Бих желала отново да благодаря на всички вас! В началото на седмицата имаше неплатени сметки за 406,09лв. Знам колко е трудно в този момент навсякъде, но заедно накарахме една майчица да бъде по-спокойна там където е. Flowers Rose
 

# 62
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Идеята за гости по празниците е супер, аз също бих поканила Ради на гости, но малко след празниците са предварителните изпити в СУ и предполагам, че той ще иска да се готви.  Peace

# 63
  • Мнения: 3 634
Утре Радостин ще дойде до работата ми, за да му дам ризи и блузи подходящи за пролетта. Също така една колежка му е купила скромен великденски подарък - 6 стъклени чаши за безалкохлно и покривка. Ако някой иска да се види с момчето срещата ще е по обяд.  Hug

# 64
  • Мнения: 7
Къде е срещата?

# 65
  • Мнения: 3 634

Пред НДК, но не сме определили точен час защото работя наблизо и мога да изляза по всяко време. Радостин ще приключи с у-ще по обяд и ще дойде после.

# 66
Днес внесох по сметката на Руми 50 евро.Дано успее да плати нещо от належащите плащания.Предполагам, че сумата ще е по сметката й в понеделник.Изпратих по един ТИР  чанта с дрехи.Нека ги прегледа Радостин и да ползва, каквото може.Камионът ще е в София не по-рано от понеделник.Ще имам ангажимент да дам координати от където може да се вземе чантата.Имам и зимни якета, които не можах да добавя, че ги занесон на химическо чистене.В момента не са необходими и ще ги изпратя при първа възможност.

# 67
  • Мнения: 3 634
Благодаря ти, dariay!
В сметката от вчера има още 40лв.  Hug

# 68
За Радостин

Идея за облекло за бала.
От моя авитуриенски бал всички си спомнят как беше облечен само един наш съученик.Бяхме випуск от около 160 човека.Момчето дойде облечено в народна носия от разложко- бански регион.И след 20 години още го помним.Помисли си.Може да ти хрумне нещо оригинално.Обичаш да танцуваш.
Пожелам ти да успееш да реализираш всичките си мечти.

# 69
  • Мнения: 9
Здравейте ,  Руми ние се разбрахме с теб за срещата в понеделник  , но за час не се уточнихме .
Аз ще свърша училище към 12 и 30 и да кажем , че към 13 и 30 ще съм на НДК и ще ти звънна да се видим.
Желая ти много слънчев уикенд . И ще се чуем  в събота или неделя .
Много поздрави и БЛАГОДАРЯ ОТ СЪРЦЕ  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 3 634
Довечера по БТВ в "България търси талант" ще излъчат епизода, в който на кастинга се е явил Радостин.

# 71
  • София
  • Мнения: 787
Изпуснах началото на снощното предаване, а после не видях Радостин. Дали участието му е било в началото?

Октопод с рокля, мога ли да помоля за банкова сметка на лични? След великденските празници ще мога да преведа малко ...

# 72
  • Мнения: 3 634
За съжаление аз също изпуснах началото на предаването.

Макар и все още в процес на обсъждане искам да благодаря на Moon Walk, че ще заведе Радостин на традиционния абитуриентски бал на сираците, който е под патронажа на Президента.

Също така бих желала да обсъдим нещо. С парите, които получих до момента ще платя последната сметка за ток. Благодаря ви за щедростта и за желанието да постъпят по сметката още пари за Радостин. Въпросът ми към всички вас е какво да правя с тях? Имам няколко запитвания на лични за куверта за бала. Ако трябва да съм практична предпочитам да задържа средствата за наем и консумативи. От друга страна не ми се иска Радостин да пропусне абитуриентския бал. Мисля, че ще е най-правилно всеки да си каже мнението и да решим заедно какво да правим с парите. Peace

Lindt, имаш ЛС.  Hug

# 73
  • Мнения: 4 195
Аз, без да съм се включила все още финансово, но имам при мен 12 сладура като Радостин, където отива всичко, което мога да отделя, ще кажа само, че всеки от нас е получил бала, който иска - къде по - трудно,къде по - лесно, аз също сама плащах бала си, понеже съм полу сирак и майка ми нямаше възможност, но бала е незабравим, ако може да го направм и на Радостин незабравим, какво по - хубаво.
Ние в ЗЖ също имаме двама абитуриенти тази година, и въпреки трудностите, които изпитва проекта и огромните ни финансови затруднения, бал ще им осигурим с цената на всичко, защото тези деца са пропускали цял живот тези прекрасни моменти, или ако са им организирани такива, те никога не са били персонални, винаги са били групови - групови рожденни дни, групови юбилеи, групово завършване и тн - вечно групови, къде остава индивидуализма им тогава, къде остава онова, което ги формира като личности и индивидуалности, без което ен могат да се справят Tired
Бих искала да поканя Радостин и при нас в ЗЖ, поне да се запознаем, за съжаление аз излизам от строя за известно време поради здравословни проблеми, но веднага ( към края на Април ) щом се върна, ще организирам идването му при нас и да видим ние как можем да му помагаме от тук насетне Hug

# 74
  • Мнения: 860
Октопод с рокля платени ли са вече всички належащи и спешни плащания - ток, наем, вода никъде не видях да има за плащане Rolling Eyes?

Моето мнение е, че бала е един път и Радостин трябва да присъства на него /въпреки ненормално високия куверт/, аз също обмислям варианти отново да помогна финансово. Предполагам и други ще се включат, права е Moon Walk напълно съм съгласна с мнението й. Идеята за народната носия много ми допадна - чак взех да съжалявам, че не съм била аз така на бала, но моето минало заминало....сега той е важен.

За костюм, какво стана намерили се вече? Или още се търси? Rolling Eyes


И да попитам още нещо има ли още нужда от чаршафи и хавлии?

# 75
  • Мнения: 3 634
Danu-Ani, малко по-нагоре в темата се вижда с червен текст:

Актуализирам неплатените сметки: 110.58 (ток за март), налични 24лв.

Скоро и тази сметка ще бъде покрита, платила съм наема до март, включително.

Моя колежка ми донесе 3 костюма, които са подходящи като размер. Малко са плътни, но като цветове са подходящи. С единия мисля Радостин да отиде на бала в резиденцията. Само нямаме подходящи обувки, но ще измисля нещо дотогава. Все още стои въпроса с липсата на ежедневни панталони, хавлии и чаршафи.

Moon Walk, отдавна ми се иска да дойда в ЗЖ и може би когато се възстановиш ще докараме Радостин някой слънчев уикенд. Ще държим връзка!  Hug

# 76
  • Мнения: 860
Това е добре. Аз виждам текста, но реших, че вече са покрити и има останали пари затова попитах. Както и да е уточнихме се.

За хавлиите и чаршафите, забавих се малко изпрани са вече, но днес ще изсъхне всичко времето е чудесно. Дано да мога довечера да ги изгладя и утре да ги занеса до офиса или поне други ден, да доидат до Велик ден. Дънки ще изпратя които станат, все пак различните модели имат различни номерации и кроики. Но мисля, че ще станат. Днес дори търсих предаването - България търси талант/явно още не е качено, по късно пак ще го потърся/ да видя горе долу визуално каква фигура има, но дано да станат.

# 77
  • Мнения: 369
За куверта и аz писах, че е беzумно скъп. Иска ми се Радо да има хубав бал, но не ми се иска да им пълним гушите на теzи беzсрамници. Иzвинете zа силните думи, но таzи наглост на ресторантьори, хотелиери и прочие печалбари в БГ просто ме иzважда иzвън релси (то поне данъци да плащаха като хората, ама и zа това се съмнявам).  Close

Най-добре Радо да каже доколко му е важен тоzи бал. Не всички абитюренти държат толкова на праzненството. От моя клас имаше само 7 човека в ресторанта преz 2001ва. Кувертът беше към 60-80лв и повечето решиха, че не си струва да дават толкова пари zа една вечер. Вместо това предпочетоха да идем на Албена zа три дни.

Та, освен ако Радо не държи иzключително много на това, бих предпочела дарените от мен пари да идат zа сметки, zа черни дни или zа нещо друго полеzно.  Embarassed

Btw, няма ли въzможност да се говори с ресторанта zа отстъпка или дори беzплатен куверт?

# 78
  • Мнения: 4 195
За куверта и аz писах, че е беzумно скъп. Иска ми се Радо да има хубав бал, но не ми се иска да им пълним гушите на теzи беzсрамници. Иzвинете zа силните думи, но таzи наглост на ресторантьори, хотелиери и прочие печалбари в БГ просто ме иzважда иzвън релси (то поне данъци да плащаха като хората, ама и zа това се съмнявам).  Close

Най-добре Радо да каже доколко му е важен тоzи бал. Не всички абитюренти държат толкова на праzненството. От моя клас имаше само 7 човека в ресторанта преz 2001ва. Кувертът беше към 60-80лв и повечето решиха, че не си струва да дават толкова пари zа една вечер. Вместо това предпочетоха да идем на Албена zа три дни.

Та, освен ако Радо не държи иzключително много на това, бих предпочела дарените от мен пари да идат zа сметки, zа черни дни или zа нещо друго полеzно.  Embarassed

Btw, няма ли въzможност да се говори с ресторанта zа отстъпка или дори беzплатен куверт?

миналата година на нашия абитуриент първо му обещаха д аму поемат куверта, после се отметнаха:(
училището сигурно не е пълно със деца в неговото положение, може да се говори да го поемат. Егати, поне за него да е без пари, кожодери:(
То не че за онези деца, които имат родители не е скъпо - повечето семейства са работнически и тези балове им излиазат незнам откъде:(/
А толкова по - хубаво би било ако може децата да идат с тези пари 1 седмица в европа примерно - за тези пари три пъти ще я обиколят, ма апусто - бал, та бал:(

# 79
  • Мнения: 488
И аз смятам, че е неразумно да се дадат тези пари за 1 вечер, в положението на Радостин / сумата би покрила няколко месечни наема на жилището/. Радостин е доста трезвомислещ и предполагам не е комплексар. Лишен е мн. неща, но дано това не му създава комплекси. Такива  са обстоятелствата при него. Просто ги приема и продължава напред - да гони целите си.
п.п. Костюмът, за който писах в началото ще му е къс, защото мъжът ми е към 1,70-1,72, но виждам, че има осигурени вече няколко.

# 80
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Ако до 10 април все още няма чаршафи и хавлии, ще донеса.

# 81
  • Мнения: 3 634
мис Лутър, ти беше писла по-напред твоето отношение към бала и средствата от теб ще заделя за наем или такси по кандидат-студентските изпити. Ирена ще ми гостува за Велик ден, днес се уговорихме. Hug

Много се съмнявам, че от ресторанта ще покрият куверта. От разговор с Радостин останах с впечатлението, че едва ли целия випуск би се съгласил да помогне. Аз ще се обадя на директорката утре, надявам се и училището да се включи като посредник в цялата работа. Иначе Радостин е приел, че няма да отиде на този бал. Преди нашата подкрепа е било немислимо финансово и той не се надява и в момента.

За да уважа тези от вас, които подкрепят идеята да отиде Радостин на бала, ще направя всичко възможно да свалим малко от цената. След това ще ви кажа колко остава за доплащане и ако някой има желание може да се включи. Само моля изрично да пише на ЛС, че средствата са за бала, за да не се получават недоразумения.  Peace

# 82
  • Мнения: 10
Добър ден, момичета. Искрено съжалявам за това, което ще напиша и вие ще прочетете. Много бих искал това да не се налагаше. Но като член на екипа на сайта "Спаси, дари на.." знам, че в дарителството доверието е най-важното и ценното. На 20-ти февруари получихме следното писмо:
Цитат
Здравейте , казвам се Радостин на 18 г. от град София
Ученик съм в 12 клас на 26 -то соу "Йордан Йовков" София
Аз съм кръгъл сирак - родителите ми починаха преди 2 години . Майка ми от спукана язва , а баща ми от рак на белия дроб след тежка борба с болестта . Живея самостоятелно . Имам братовчед , който е на 22 г. и живее заедно с приятелката си в дома на родителите и . имам и брат за когото научих преди 2 години -след смъртта на родителите ми - от документ за наследници . Него го познавам , но отношенията ни са обтегнати и не поддържаме никакви контакти . Живеем в два различни свята .Имам и две сестри за които не знам абсолютно нищо и никога не съм виждал .други роднини нямам. Оправям се съвсем сам - сам си готвя сам си пера , сам си чистя , и сам си плащам сметките - живея в общинско жилище - собствено нямам. Работя в 4 дни от седмицата за да мога да свързвам краищата да си плащам сметките вкъщи и да имам джобни за училище . Имам нужда от помощ . не знам към кого да се обърна -няма никoй до мен . Може да изглеждам като просяк - но да =стигнах до тук , само защото искам да успея. Искам да кандидатствам тази година в Софийския университет "Климент Охридски" , но предварителният изпит там е 120 лв. ( искам да следвам право) , които аз няма от къде да дам , защото трябва да спра да ям или да си плащам сметките за ток за да мога да ги отделя . А небивалицата за тези 120 лв. е , че за тях ти получаваш 20 празни бели листа и думите "сядай и пиши каквото знаеш" " успех" .. че дори и химикал не ти дават .. няма как да дам тези пари , а много искам да следвам много искам да продължа образованието си .. но няма как да го направя без помощ . Затова моля ви помогнете ми

Тази година имам и бал на когото аз обаче няма да присъствам , тъй като сумата която ми искат е непосилна за мен .. Не мога да се справям сам . няма как а и вече нямам сили .. Животът ми е повече от ужасен . Може да изглежда нахално нагло или както искате го наречете , че прося и се изповядвам на хора които не познавам ,не ме познават , че дори и не съм виждал. Но няма към кого да се обърна .. Зовут ми за помощ ако можех да викам би счупил всички стъкла в столицата ... но нямам глас и да говоря вече . Нямам сили а мечтите и целите все повече почват да ми обягват . Моля ви помогнете ми. Благодаря за отделеното внимание .. Хубав ден .

Хората от  екипа бяха трогнати, също  както вас в момента, и решихме да помогнем на момчето. Средствата събрахме помежду си, а не от дарители, също като вас. Също като вас звъннахме в училището и там ни казаха, че той наистина има нужда от помощ и като него има още едно дете, казва се Елизабет.
Като начало, оказа се, че като сирак, Радостин не дължи такса при кандидатстване.
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatel … bnata_2010_2011_g

Също като вас си направихме лична среща. На нея ни обясни, че работел три дни в седмицата, затова ходел само 2 дни на училище, но учителите му влизали в положението. Нямал компютър и ползвал този на работодателя си, откъдето ни пишел.  
 Каза, че има спешна нужда от панталон и яке. Намери си, по негови думи, яке за 64 лв. и панталон за 43, и веднага получи от нас 120 лева, за да си ги купи. Каза, че го е направил.
Каза, че кувертът за бала е 120 лева и ги получи веднага. Още на 2-ри март.
На нас каза, че плащал 100-200 лева за ток, но от сметките тук се вижда, че е по 75. Предложихме му съдействие за решаване на проблема, но нищо.

Също като вас го посъветвахме да погледне и към УНСС. Както и да си потърси дрехи за бала.
Цитат
много хубава идея ми даде . благодаря ти .. Още в понеделник ще отида и ще си подам и там документите

до сега обикалях по пазарите с трима мои приятели и едно момиче за най-добра преценка и се спряхме на един костюм които много ми хареса
със синя риза е - синия цвят на горната ми дреха изпъква много цвета на очите ми и мн ми допадна

костюма е 170 лв. ризата е 55 а вратовръзката е 18

обувките - обикаляхме и се спряхме на едни италиански magazin на бул. дондуков и те струват 104 лв.

и са с намаление .. Гледахме и за по -евтини , имаше и един български magazin близо до него и там имаше обувки за по 80 -90 , но не ми харесаха , а и не ми стояха удобно

ако сега може и цената е добра до утре трябва да кажа до 2 часа на обяд дали ще го взимам защото трябва кройката да ми се намали малко тъй като и най- малкият размер костюм ми е голям и с по 3 сантиметра трябва да се смали .. казаха ми , че става за два дни и е безплатно , но трябва да го потвърдя утре до 2 .Жената в магазина ще ми го пази до утре за да и кажа ще го взимам ли или не

Поздрави от ради

На 12-ти март му дадохме 400 лева и каза, че ги е купил.

Цитат
Mnogo blagodarq za vsichko .. vzeh si kostiuma dnes po obqd i mi stoi mnogo dobre. Nadqvam se da uspeete da doidete na bala mi da vidite kolko hubavo izglejdam v nego
Jelaia vi da ste jivi zdravi i vse taka dobri i velokodushni hora :-
Mnogo sum priznatelen za vsichko i kakto se kazva - edin den vsichko se vrushta
Nadqvam se kontaktite ni da ne sprat do tuk , a da produljim da se chuvame da si pishem i da se vijdame na po edin chai ili kafe

Ytre e nedelq i az shte spra vsicki bushoni vuv nas i shte vidq da prosledq elektromera dali produljava da vurti, i ako go pravi shte zvunna i v televiziqta veche
Hubav den vi jelaia i shte se chuem tezi dni da razbera kak ste i da vi kaja kakvo e stanalo s toka
Hubav den i uspeshna sedmica vi jelaia
Budete zdravi

Имаше уверението, че ще осигурим и кола за бала.

След прочетеното в тази тема то естествено отпада и оставам погнусен.

п.п. Иначе, хубаво е, че има хора като вас!   bouquet

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 18:45 от Йордан Петров

# 83
  • Мнения: 3 634
Йордан Петров, благодаря ти за информацията!

Опитвам се да се свържа с Радостин, но той не си вдига телефона. Веднага щом имам някаква яснота ще ви информирам подробно. Дотогава ще помоля всички да не превеждат пари по сметката.

# 84
Четох мненията за бала.Аз лично бих държала парите за бъдещи сметки.Радостин ще има нужда да му се плаща наема за още няколко месеца, както и сметките.Това докато минат всички изпити и успее да намери някаква работа, която да му позволи сам да ги плаща.Може би трябва да се включат с малко помощ и от училище .Учителите да дарят по нещо, децата.Кой с каквото може.Това зависи от директорката и класната.При добро желание биха могли да направят нещо.Сумата наистина е безумна.Какво ли ще им предложат за 250 лева?  Аз лично ги намирам за безмислени тези балове.По-добре да отидат някъде, да видят нещо ново.
Изпратих за Радостин дрехи.За този сезон са повечето.Дано нещо му стане и да ги ползва.Вече се разбрах с Руми откъде да ги вземе.
Ако има нужда от летни дрехи, както и якета за зимата имам възможност да му изпратя.
Добре е да знаем от какво точно има нужда в момента за да помогнем.

Надявам се, че се чувства по-спокоен и още по-нахъсан да успее.
Желая му го от сърце.
След тежките облаци винаги идва ясно време.

# 85
  • Мнения: 53
На мен ми мина през ум за малки хитринки относно ситуацията около Радостин най-вече заради многословните и нищо не казващи негови постове. Както й да е аз се оттеглям от темата - средствата, които бях отделила /за втори път/ за него отиват при Вики.

# 86
АКО НАПИСАНОТО ПО-ГОРЕ Е ВЯРНО ЩЕ БЪДА МНОГО ОГОРЧЕНА,КАКТО ПРЕДПОЛАГАМ ВСИЧКИ, КОИТО СЕ ВКЛЮЧИХА.ЩЕ БЪДЕ ЖАЛКО АКО НАИСТИНА Е ПОСТЪПИЛ НЕКОРЕКТНО.
ЧАКАМ С ИНТЕРЕС ДА РАЗБЕРА НЕЩО НОВО.

# 87
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Йордан Петров ,  Благодаря ви за включването. Би било добре Радостин да пише в темата и да даде подходящо обяснение. Сигурна съм, че чете.

# 88
и аз мисля, че дължи обяснени на всички, които откликнаха.Може да не отговаря на телефона, защото вече е видял всичко.
Жалко.
Аз рядко откликвам на такива призиви за помощ.
Ако се е възползвал от ситуацията си за да получава пари или дарения ,не е бил искрен е само в негов ущърб.

# 89
  • Мнения: 60
Аз бях с Данчо на срещата с Радостин. Всичко е точно както ви го разказа.

За последно Радостин ни писа тази събота:

Цитат
Zdraveite na vsichki

iskam da vi kaja v ponedelnik da gledate ot 21 chasa Bulgaria tursi talant

Az sum uchastnik v tova predavane i v ponedelnik shte me davat po televiziqta

Gledaite i se zabavlqvaite

Нито дума, че се е свързал с вас и му помагате. Както и на вас за нас  Close

Жалко.

# 90
  • Мнения: 53
Вероятно Радостин се нуждае от помощ - наркотици, хазарт, алкохол или  болест. Странно е, че социалният му работник не е забелял тези особености, нито учителите. Вероятно братовчед му би могъл да даде информация. Редно е да информират социалните - важното е все пак да се помогне, ако има начин.
Заклеймяването не е достатъчно.

# 91
  • Мнения: 3 634
Току-що говорих 30мин с Йордан, а после и с Радостин. Просто не знам какво да кажа и как да постъпя...

Радостин потвърди всичко, което е написано като информация за средствата, които е получил. 120лв, които са му предоставени за куверт за бала е похарчил. Обяснението е, че класната не искала парите в този момент и той ги похарчил защото никоге не бил виждал толкова пари накуп.
Обяснението му защо не е споменал нищо от това на нашата среща с Наталия беше, че се е притеснявал да не го помислим за безотговорен тъй като е похарчил пари, които са били предназначени за друго.

В момента съм много афектирана, не мога да пиша и мисля ясно. Срамувам се, защото ви подведох и съм ядосана защото някой отново злоупотреби с хората в Благотворителния. Оставам тази вечер на линия, ако някой желае да ме потърси тук или в скайп.

# 92
  • София
  • Мнения: 787
Току-що говорих 30мин с Йордан, а после и с Радостин. Просто не знам какво да кажа и как да постъпя...

Радостин потвърди всичко, което е написано като информация за средствата, които е получил. 120лв, които са му предоставени за куверт за бала е похарчил. Обяснението е, че класната не искала парите в този момент и той ги похарчил защото никоге не бил виждал толкова пари накуп.
Обяснението му защо не е споменал нищо от това на нашата среща с Наталия беше, че се е притеснявал да не го помислим за безотговорен тъй като е похарчил пари, които са били предназначени за друго.

В момента съм много афектирана, не мога да пиша и мисля ясно. Срамувам се, защото ви подведох и съм ядосана защото някой отново злоупотреби с хората в Благотворителния. Оставам тази вечер на линия, ако някой желае да ме потърси тук или в скайп.

Аз до колкото разбрах от поста на Йордан Петров, те са дали на Родостин не 120, а общо 520 лева. А това са доста пари. И след като отново се говори за костюм и обувки за бала, явно не са похарчени по предназначение.
Момичета съжалявам!

# 93
  • Мнения: 3 634
Не, Lindt, дали са 120лв за яке и панталон; 120 лв за куверт и още 400лв за костюм. 

Рибка, благодаря ти, че си обърнала внимание на екипа! Да злоупотребиш с пари на хората от Save Darina за мен е....

Заради mozza се въздържам от емотикони и квалификации.

# 94
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Срамувам се, защото ви подведох и съм ядосана защото някой отново злоупотреби с хората в Благотворителния. Оставам тази вечер на линия, ако някой желае да ме потърси тук или в скайп.

Ти не си ни подвела. И не трябва да се срамуваш.  А злоупотреби винаги ще има. Жалко е само, че те са толкова много...

# 95
  • Мнения: 3 634
Ани, благодаря ти, но се чувствам отговорна за ситуацията и затова няма да оставя нещата недовършени. Не бих желала да действам самоцелно (въпреки, че знам как точно трябва да постъпя), ще се консултирам с Наталия и всеки, който желае да даде съвет в тази ситуация.

# 96
  • Мнения: 860
Добър ден, момичета. Искрено съжалявам за това, което ще напиша и вие ще прочетете. Много бих искал това да не се налагаше. Но като член на екипа на сайта "Спаси, дари на.." знам, че в дарителството доверието е най-важното и ценното. На 20-ти февруари получихме следното писмо:
Цитат
Здравейте , казвам се Радостин на 18 г. от град София
Ученик съм в 12 клас на 26 -то соу "Йордан Йовков" София
Аз съм кръгъл сирак - родителите ми починаха преди 2 години . Майка ми от спукана язва , а баща ми от рак на белия дроб след тежка борба с болестта . Живея самостоятелно . Имам братовчед , който е на 22 г. и живее заедно с приятелката си в дома на родителите и . имам и брат за когото научих преди 2 години -след смъртта на родителите ми - от документ за наследници . Него го познавам , но отношенията ни са обтегнати и не поддържаме никакви контакти . Живеем в два различни свята .Имам и две сестри за които не знам абсолютно нищо и никога не съм виждал .други роднини нямам. Оправям се съвсем сам - сам си готвя сам си пера , сам си чистя , и сам си плащам сметките - живея в общинско жилище - собствено нямам. Работя в 4 дни от седмицата за да мога да свързвам краищата да си плащам сметките вкъщи и да имам джобни за училище . Имам нужда от помощ . не знам към кого да се обърна -няма никoй до мен . Може да изглеждам като просяк - но да =стигнах до тук , само защото искам да успея. Искам да кандидатствам тази година в Софийския университет "Климент Охридски" , но предварителният изпит там е 120 лв. ( искам да следвам право) , които аз няма от къде да дам , защото трябва да спра да ям или да си плащам сметките за ток за да мога да ги отделя . А небивалицата за тези 120 лв. е , че за тях ти получаваш 20 празни бели листа и думите "сядай и пиши каквото знаеш" " успех" .. че дори и химикал не ти дават .. няма как да дам тези пари , а много искам да следвам много искам да продължа образованието си .. но няма как да го направя без помощ . Затова моля ви помогнете ми

Тази година имам и бал на когото аз обаче няма да присъствам , тъй като сумата която ми искат е непосилна за мен .. Не мога да се справям сам . няма как а и вече нямам сили .. Животът ми е повече от ужасен . Може да изглежда нахално нагло или както искате го наречете , че прося и се изповядвам на хора които не познавам ,не ме познават , че дори и не съм виждал. Но няма към кого да се обърна .. Зовут ми за помощ ако можех да викам би счупил всички стъкла в столицата ... но нямам глас и да говоря вече . Нямам сили а мечтите и целите все повече почват да ми обягват . Моля ви помогнете ми. Благодаря за отделеното внимание .. Хубав ден .

Хората от  екипа бяха трогнати, също  както вас в момента, и решихме да помогнем на момчето. Средствата събрахме помежду си, а не от дарители, също като вас. Също като вас звъннахме в училището и там ни казаха, че той наистина има нужда от помощ и като него има още едно дете, казва се Елизабет.
Като начало, оказа се, че като сирак, Радостин не дължи такса при кандидатстване.
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatel … bnata_2010_2011_g

Също като вас си направихме лична среща. На нея ни обясни, че работел три дни в седмицата, затова ходел само 2 дни на училище, но учителите му влизали в положението. Нямал компютър и ползвал този на работодателя си, откъдето ни пишел.  
 Каза, че има спешна нужда от панталон и яке. Намери си, по негови думи, яке за 64 лв. и панталон за 43, и веднага получи от нас 120 лева, за да си ги купи. Каза, че го е направил.
Каза, че кувертът за бала е 120 лева и ги получи веднага. Още на 2-ри март.
На нас каза, че плащал 100-200 лева за ток, но от сметките тук се вижда, че е по 75. Предложихме му съдействие за решаване на проблема, но нищо.

Също като вас го посъветвахме да погледне и към УНСС. Както и да си потърси дрехи за бала.
Цитат
много хубава идея ми даде . благодаря ти .. Още в понеделник ще отида и ще си подам и там документите

до сега обикалях по пазарите с трима мои приятели и едно момиче за най-добра преценка и се спряхме на един костюм които много ми хареса
със синя риза е - синия цвят на горната ми дреха изпъква много цвета на очите ми и мн ми допадна

костюма е 170 лв. ризата е 55 а вратовръзката е 18

обувките - обикаляхме и се спряхме на едни италиански magazin на бул. дондуков и те струват 104 лв.

и са с намаление .. Гледахме и за по -евтини , имаше и един български magazin близо до него и там имаше обувки за по 80 -90 , но не ми харесаха , а и не ми стояха удобно

ако сега може и цената е добра до утре трябва да кажа до 2 часа на обяд дали ще го взимам защото трябва кройката да ми се намали малко тъй като и най- малкият размер костюм ми е голям и с по 3 сантиметра трябва да се смали .. казаха ми , че става за два дни и е безплатно , но трябва да го потвърдя утре до 2 .Жената в магазина ще ми го пази до утре за да и кажа ще го взимам ли или не

Поздрави от ради

На 12-ти март му дадохме 400 лева и каза, че ги е купил.

Цитат
Mnogo blagodarq za vsichko .. vzeh si kostiuma dnes po obqd i mi stoi mnogo dobre. Nadqvam se da uspeete da doidete na bala mi da vidite kolko hubavo izglejdam v nego
Jelaia vi da ste jivi zdravi i vse taka dobri i velokodushni hora :-
Mnogo sum priznatelen za vsichko i kakto se kazva - edin den vsichko se vrushta
Nadqvam se kontaktite ni da ne sprat do tuk , a da produljim da se chuvame da si pishem i da se vijdame na po edin chai ili kafe

Ytre e nedelq i az shte spra vsicki bushoni vuv nas i shte vidq da prosledq elektromera dali produljava da vurti, i ako go pravi shte zvunna i v televiziqta veche
Hubav den vi jelaia i shte se chuem tezi dni da razbera kak ste i da vi kaja kakvo e stanalo s toka
Hubav den i uspeshna sedmica vi jelaia
Budete zdravi

Имаше уверението, че ще осигурим и кола за бала.

След прочетеното в тази тема то естествено отпада и оставам погнусен.

п.п. Иначе, хубаво е, че има хора като вас!   bouquet

От една предвидлива съфорумка се научих да копирам.

# 97
  • Мнения: 53
Октопод с рокля постъпила си както трябва.

Не се укорявай. Имаше достатъчно предвидливост да не дадеш парите на ръка. Платили сме сметки на дете с проблем. Получил е някоя и друга дреха. За съжаление няма как  да му помогнем. Но и няма да навредим. Радостин има нужда от психолог най-малкото. Вероятно е навършил 18 години и няма механизми да му бъде въздействано.

Поне опитахме.

# 98
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Хъхъхъ! Ще се консултираш с най-големия шаран на форума  Mr. Green  Нищо, скъпа, успокоение е поне, че не сме сами  Hug
 newsm20 за всички от форума и от Save Darina ! Който и както да злоупотребява с добрината, не може да промени това, което се прави! Боли, много боли от лъжата....горчилката е голяма, но пък с времето някак си минава. Казвам си, че уж съм помъдряла и пораснала, дали? Дано....
 Прочетох поста пак Йордан Петров. Дали са му пари и за костюма за бала. Когато говорихме с Радостин и му казах, че искам да дойде до Димитровград, за да отидем до Стара Загора, за да ги облечем двамата със сина ми , той не що не каза за това, че има вече осигурен костюм. Или е очаквал от нас пари, или не си е купил костюм с парите , които са му дали.
Споделих с Руми в началото, че по всяка вероятност или е имало някой,който му помага и сега се е оттгелил, или и в момента има някой, но средствата са намалели.  Надявах се от разговора със социалната работничка да науча нещо повече, но тя не каза нищо подобно. Все пак ми се върти една мисъл в главата и ще се поразровя и поразпитам....дали изобщо съм говорила със социалната работничка  Thinking За пореден път си казвам, че трябва да се доверявам на интуицията си....Рууууут, имаме нужда от теб!  Praynig Изостави ни и виж какви ги забъркахме.
В интерес на истината се чувствам абсолютно тъпо и глупаво  Blush

# 99
  • София
  • Мнения: 787
Октопод с рокля постъпила си както трябва.

Не се укорявай. Имаше достатъчно предвидливост да не дадеш парите на ръка. Платили сме сметки на дете с проблем. Получил е някоя и друга дреха. За съжаление няма как  да му помогнем. Поне опитахме.

Абсолютно подкрепям.
Октопод с рокля, съжалявам ако поста ми е прозвучал обвинително, не мисля че имаш каквато и да била вина в случая.

Предполагам, че Радостин е разпратил писма до много организации и фондации. Не е ясно дали само тези които са ни известни са се отзовали. Предполагам и че много от решилите да помага са се обадили до директорката на училището. Има ли начин тя да бъде помолена да не бъде толкова "отзивчива" в информацията за него, т.е. поне да споменава че и други хора и организации са се включили с помощ.

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 21:04 от Lindt

# 100
  • Мнения: 3 634
mozza, завиждам ти за великодушието! Аз няма да мога така, още повече като прехвърлям елементи от нашите разговори.

Това, което казва Наталия е точно така. Няколко пъти акцентирахме на въпроса с костюма и Радостин нищичко не спомена. На Йордан е разказал неща, които доста се разминават с нашата информация. Отказвал е да каже къде живее и работи, вече се съмнявам и че е отличен ученик. Да не ви споделям с какви безумни факти от живота си реши да ме запознае Радостин в разговора ни тази вечер.

Не възнамерявам да си губя времето в търсене на истината. Има още нещо, което утре трябва да свърша, след това ще върна на дарителите последните получени средства и ще заключа темата. 

Lindt, тук писаха и помагаха само приятели. Думите на никой от вас не могат да ме засегнат.  Hug Директорката, социалните, общината и много други фондации ще бъдат уведомени утре за случая. Не желая да навредя на Радостин, но не мога да допусна да се възползва от добрината и на други.

Радостин, знам, че четеш тук. Спри да ми звъниш, няма да вдигна! Един човек струва колкото доверието, което е оправдал. Дано се поучиш от грешките си!

# 101
  • Мнения: 4 195
дам.........това изгони много майки от редиците на ДБм........никой не обича да е глупак, мен за последните 5 години са ме правили стотици пъти на такава и все пка, не съжалявайте, вярвайте, че дори и да ги е продухал, парите сте ги дали от сърце, не знаете как ви се радвах.
Аз съм социалне работник в Защитено жилище ЗАЕДНО, сигурно повечето отъ вас знаят, при нас настаняваме младежи напуснали институции след много сериозен подбор, срещу който подбор често сме упреквани, но повярвайте ми, знаейки как се изкарва всяка една стотинка за тях, просто нямаме варианти на хора като радостин да помогнем.
радостине моето момче, при мен са настанени 12 младежа с твоя стату, които никога ама никога не са си и помисляли да направят онова, което ти току що стори. А живота им не е бил лек, никога няма да се оттърсят от това, но ще получат нашата подкрепа, защото действат за бъдещето си денонощно. И защото и при нас има работещи и учещи младежи, че и на курсове ходят, и в къщата имат ангажименти и са нон стоп на "пангара" и не мрънкят и не лъжат добрите хора, защото разбират, че се опитваме да им помогнем.
ВСИЧКИ ВИЕ МОМИЧЕТА, НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙТЕ, РАДОСТИН Е ЕДИН, АЗ МОГА ДА ВИ ПОКАЖА 12 ТАКИВА КАТО НЕГО, КОИТО ОБАЧЕ ЗНАЯТ ЦЕНАТА НА ДОБРИНАТА И НЕ БИХА Я ПРЕДАЛИ, ТЕ СИ ЗАСЛУЖАВАТ, НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ, МОЛЯ ВИ Peace
Съвсем скоро ще пуснем тема за нуждите на младежите в жилището, ако се включите и ни съдействате ще спасим заедно проект, който има смисъл и вече година публично го показва. Поне няма да си хвърлите парите за забалвенията на някой!!!
Ако някой все още има желание да помага, нека се свърже смен, ще съм благодарна Hug

# 102
  • Мнения: 4 195
Ей бясна съм, защото знам онези от вас, които са отделили от парите си в тези ужасно трудни времена как се чустват в момента. Иска ми се да ви дам малко положителна енергия, защото знам какво е:(
Просто седя и блея пред компа и ми иде да ............ баси, вечно с добрината на хората. после иди обяснявай, че има хора, които имат нужда от помощ.
Момичета Весели празници Ви желая от сърце. Изпразнувайте ги както подобава Peace

# 103
  • Мнения: 3 634
Moon Walk, благодаря ти за всичко, което се опита да направиш за това момче. Не разбрах дали сте говорили по телефона и как ти се стори той. Не откликна на предложението ми да го докарам до ЗЖ през уикенда и да се запознае с младежите при вас. Ще ви дойдем на гости по форумски някой път. Бързо оздравяване!  Hug

Остави някакъв телефон на ЛС.

# 104
  • Мнения: 4 195
Moon Walk, благодаря ти за всичко, което се опита да направиш за това момче. Не разбрах дали сте говорили по телефона и как ти се стори той. Не откликна на предложението ми да го докарам до ЗЖ през уикенда и да се запознае с младежите при вас. Ще ви дойдем на гости по форумски някой път. Бързо оздравяване!  Hug

Остави някакъв телефон на ЛС.
Ще се радвам да дойдете, поне да видите че има и такива, за които си заслужава да се бориш.  Hug
Няма нужда да е на ЛС, телефона ми го има в два сайта и 3 заковани теми Crazy
0884727911 - Криси
Момичета, всеки от вас, който иска да помогне, наистина поне да ми звънне, поне да знае къде и за какво точно му отиват нещата. Защото в този подфорум вече тотално се гъбаркат с добрината на хората. ама тотално и безочливо:(

Ужасно е:(, нямам думи, отново:(

# 105
  • Мнения: 2 584
път си казвам, че трябва да се доверявам на интуицията си....Рууууут, имаме нужда от теб!  Praynig Изостави ни и виж какви ги забъркахме.
В интерес на истината се чувствам абсолютно тъпо и глупаво  Blush

 smile3534 smile3534

а аз си чета, но винаги са все такива едни "нуждаещи се" и знаете какво става няма нужда от дразги тук, ще се повторя/не 100 пъти съм го казвала май но от 2г. тук има най-вече мними нуждаещи се, форума е много популярен и се пробват, лошото е че и се връзват много от момичетата тук

пп. а и съм много разочарована и то от поредна/позната нуждаеща се

пп.2 хайде и аз шаранче днес прибирайки се от градината ме спря възрасна жена, започна да ми обяснява че била до пирогов и после дошла в квартала при нейна приятелка но тя била отишла някъде и няма пари да се прибере до Каварна, дадох и 2лв. ( добре че заплатата ми е по карта и  така пазарувам та нямах други пари в мен) като отминах се светнах че диалекта въобще не е на човек от морето, ама нейсе наближава велик ден и се надявам че тази жена ще си купи нещо полезно и най-вече че не ме е излъгала
и аз всеки път казвам край мой те деца са по важни но това е само до следващия зов

Криси аз не съм вярваща но знам че има кой да ги съди  bouquet


момичета  Hug Hug знам че горчи и е обидно но пък сте го направили с чисти сърца и желание да помогнете, идва един прекрасен празник   bouquet  bouquet пожелавам си по малко горчилка и повече усмивки и щастие

# 106
  • Мнения: 7
Регистрирах се в бг мама заради Радостин. Занесох му хранителни продукти и му приготвих супа и кекс. Толкова много се вълнувах, че ще помогна на някой.
Излъгани сме, а искахме да помогнем! Радостин губи! Не мисля, че в случая има виновни. Октопод с рокля, възхищавах ти се как се зае с плащането на сметките и с цялата организация. Аз също бих постъпила като теб, а и много други момичета от форума. Направила си необходимото, проверила си в училището, общината.....
Не се обвинявай!

# 107
  • Мнения: 4 195
О не Руме, не е д съдене мила. Дори напротив.
Работя с такава "таргет" група младежи, най - вече израстнали в институция..........ако бях минала по техния път, щех да стана също като тях. Вижте, аз работя тази работа, с пълното убеждение и вярване, че тези дец не стават такива по собствена воля и желание, оникновенно 18 гоини в дом повярвайте ми правят от тях.........ужасни същества. Но те виновни ли са? - не бих казала, не и докато съзнателно не продължат да живетя по начина, по който Радостин живее явно.
А и той не е живял в ДДЛРГ имал е семейство........тук вече е съвсем друго, няма оправдание за лъжите ино губещ е само той.
Много хора отделят материално, духовно, физически от това, което имат за да помогнат и от това никога не могат да са губещата страна. Когато помагаш няма какво да губиш.
Радостин няма идея какво загуби с постъпките си, просто му е бедна фантазията и повярвайте ми, няма да продължи дълго времето, в което ще си намира добри хора, с които да се подиграе Peace

# 108
  • Мнения: 3 634
А и той не е живял в ДДЛРГ имал е семейство........тук вече е съвсем друго, няма оправдание за лъжите ино губещ е само той.

Ето заради това не мога да оправдая постъпката му.

# 109
  • Мнения: 860
Не знам дали съм разочарована от лъжата или от факта, че едно момче потъва и не го осъзнава. Rolling Eyes Той иска да стане адвокат, а май с тези истории на него ще му трябва такъв. Иска да успее, тези успелите с лъжи и измами, с дрога и проститутки - ги четем по книгите, вестниците и Тв всяка вечер. Изпращаме ги в "златни кутии". Кои точно е забогатял от лъжа, измама и "дребни кокошкарски сметки" и си е оправил живота?! Ден за ден живот ли е? Thinking

За мен по страшно е падението, той сега ще живее спокойно следващите 2-3 месеца, с платени сметки и наем, но после??? Confused пак потъва.
Нали разбира, че има начини да излезе "на светло" пред цяла България ако трябва, и тогава кои ще му помогне - когато се съберат пак неплатени наеми за 5 месеца, ток за 5 месеца и други сметки? С това си поведение ще стигне другаде, а не до СУ...ето това ме кара да се чувствам кофти. Какво ще прави той тогава? Ще краде? Ще убии за пари? Ще  набие някои за пари? Ще пренесе нещо за пари?......Не си дава сметка за това, дори сега не мисли за него.

С нашите пари той не е забогатял, но е обеднял/да, всички пратили са лишили семейството си от тези средства и това също е гадното/....и това ще го разбере с времето. Загуби приятели, загуби подкрепа и протегната ръка в труден момент! Това е много по ценно и скъпо от едни пари, но не може той да го разбере.

Някъде прочетох за среща с психолог - да, чудесно предложение. Това момче няма модел за поведение и той копира "уличния модел" има нужда от помощ и ако е поне малко разумен, колкото и изобретателен ще потърси помощ и ще осъзнае грешките си. Ако ли не ще ги повтаря без да ги разбира и накрая....... ще завърши зле.

Moon Walk съгласна съм, че тези деца не са виновни за това, че стават такива. Но проблема е доста дълбок и темата е широка. Имал е семейство до едно време и липсва модела.  Именно факта, че той е сирак ме натъжава, това ме накара да помогна и не съжалявам, но той не осъзнава какво е направил и както вече писах това ме натъжава повече.

Октопод с рокля
направи това, което всяка от нас би направила на твое място.   bouquet

# 110
  • Мнения: 10
не съжалявайте, вярвайте, че дори и да ги е продухал, парите сте ги дали от сърце, не знаете как ви се радвах.
Аз и на Октоподката това казах. Писах само защото видях дублиране на разходите. Ако беше искал от вас пари за наем, сметки и друго, хич нямаше да се обаждам. Дали сме му пари за каквото поиска. Това, че не ги е употребил по предназначение, остава негов проблем.

По-големият му проблем ще е, когато осъзнае, че  дори  децата с живи родители невинаги имат шанса да са привлекли вниманието и желанието за безкористна помощ на толкова много хора. Които той пропиля по-бързо от парите. Пари се изкарват. Другото - не.

п.п. Проблем имаме и ние. Че все повече станаха измамниците и все по-трудно става да убедиш хората да помагат.

# 111
  • Мнения: 4 195
За него това не е потъване, за съжаление.
Имам неприятното чувство, че много целенасочено го е правил и не само невероятните колеги от Save-darina и майките от темата са потърпевши.
Работя в благотворителния сектор, знам колко много хора дават без да питат и да проверяват. Често на подобни на него хора и ми е мъчно.
защото последните години ние българите доказахме, че ни е грижа за децата ни - независимо сираци или болни дечица абе въобще - грижа ни е и ни пука.......
и напоследък толкова много опити да бъдат измамени дарителите - тук във форума, големи фондации източващи средства и тн......мъчно ми е.
Винаги съм живяла с мисълта, че парите нямат значение, не съм се борила за тях, мога и с много и с малко, но не мога да приема че с добрината, онова, най - важното, доверието, обичат и подкрепата някое човешко същество може да се подиграва. защото за мен, ако ги няма тези три неща, няма никакъв смисъл от съществуването ни:(

# 112
  • Мнения: 2 471
Все по рядко имам желание да чета в този под форум. Аз ли криво гледам, нещата ли се промениха... Тъпо ми е след, като прочетох развитието на темата.

# 113
  • Мнения: 957
Цитат
Срамувам се, защото ви подведох и съм ядосана защото някой отново злоупотреби с хората в Благотворителния. Оставам тази вечер на линия, ако някой желае да ме потърси тук или в скайп.

Октоподче не се срамувай искала си да помогнеш Hug  bouquet
Знаеш ли,сякаш господ ме караше да изчакам малко с превода.
В момента съм със сълзи на очите cry тъжно ми е заради лъжата и  злоупотребата с добрината на хората cry най- тъжно ми е за теб Октоподче Cryтолкова емоция вложи във цялата история.
И всички тези хора,които вече преведоха пари Sad искам да ви кажа,че всичко се връща.Всеки рано или късно си плаща за всичко.Просто следващия път трябва да бъдем още по-внимателни.
Тъжно е че заради такива като Радостин ще страдат и хора които наистина имат нужда Cry

Интересно ми е също да разбера какво мисли Радостин,какво чувства и изпитва в момента.................


Как е възможно?!!!!????Радостине?!?Как?!??????

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 23:43 от *Neytiri*

# 114
  • Мнения: 9
Здравейте ,, аз съм Радостин
Както казах на  Руми , на никому не съм искал да навредя или да злоупотребя с нещо .. Много съжалявам за всичко
Направих грешка  и не мога да направя нищо повече
Когато от екипа на саве- дари -на ми помогнаха с каквото можаха , аз си купих
дрехи  , но не си взех костюм за бала - затова ги излъгах и тях .. Sad
Просто когато получих парите аз исках да се почувствам човек .
Исках да мога да си купя нещо исках да мога да разбера какво е да отидеш на кино
или да заведеш приятелката си на хубаво място . Sad
Да не дадох парите по предназначение , но винаги когато съм ви писал аз не съм излъгал
за историята си за нуждите който имам ...
SadНе съм дал парите за наркотици , за някакъв хазарт или за нещо лошо
Единственото лошо което направих беше , че излъгах хората който искаха да ми помогнат .
Не съм някакъв боклук  не съм лицемер или долен лъжец или измамник .. Да на Руми и на Наталия не казах само
и единствено защото бях сигурен , че ако им бях казал щяха да ме нарекат точно с тези думи с който ме нарекоха днес .
Не съм искал да лъжа никого ... Съжалявам , че постъпих така и парите който трябваше да изхарча за костюм
аз постъпих като дете
и не знам нямам обяснение .. не се оправдавам ... Но съм виновен , че излъгах хора който ми вярваха ..
Но във всеки един момент  в който съм ви писал , той не е бил с цел да ви взема парите за да си купя наркотици
Писах на няколко места да - защото не знаех кой би ми помогнал .. Sad
Надявам се Руми и Наталия да ми простят ... всички в този форум ...
 Както и екипът на саве дари-на
Не постъпих правилно и знам , че е така
Моля ви се не ме съдете толкова сорово
Не знам какво да кажа повече ..
Грешка беше , че не казах на Руми и Наталия когато ме попитаха -- но само и единствено за да не ме помислят за използвач .. Не съм такъв . Простете ми това .
 И моля също екипът на саве дари - на ... Вас излъгах много и по много лош начин .. Sad
Съжалявам , че парите който ми дадохте аз изхарчих за дрехи , за да си купя нещо хубаво  , но
никога не съм могъл да бъда пълноценен .. Детството ми  винаги е било от много лишения
Не съм искал да направя нещо такова
Простете ми това , че направих тази глупост .. Съжалявам много

# 115
  • Мнения: 9 973
Здравейте ,, аз съм Радостин
Както казах на  Руми , на никому не съм искал да навредя или да злоупотребя с нещо .. Много съжалявам за всичко
Направих грешка  и не мога да направя нищо повече
Когато от екипа на саве- дари -на ми помогнаха с каквото можаха , аз си купих
дрехи  , но не си взех костюм за бала - затова ги излъгах и тях .. Sad
Просто когато получих парите аз исках да се почувствам човек .
Исках да мога да си купя нещо исках да мога да разбера какво е да отидеш на кино
или да заведеш приятелката си на хубаво място . Sad
Да не дадох парите по предназначение , но винаги когато съм ви писал аз не съм излъгал
за историята си за нуждите който имам ...
SadНе съм дал парите за наркотици , за някакъв хазарт или за нещо лошо
Единственото лошо което направих беше , че излъгах хората който искаха да ми помогнат .
Не съм някакъв боклук  не съм лицемер или долен лъжец или измамник .. Да на Руми и на Наталия не казах само
и единствено защото бях сигурен , че ако им бях казал щяха да ме нарекат точно с тези думи с който ме нарекоха днес .
Не съм искал да лъжа никого ... Съжалявам , че постъпих така и парите който трябваше да изхарча за костюм
аз постъпих като дете
и не знам нямам обяснение .. не се оправдавам ... Но съм виновен , че излъгах хора който ми вярваха ..
Но във всеки един момент  в който съм ви писал , той не е бил с цел да ви взема парите за да си купя наркотици
Писах на няколко места да - защото не знаех кой би ми помогнал .. Sad
Надявам се Руми и Наталия да ми простят ... всички в този форум ...
 Както и екипът на саве дари-на
Не постъпих правилно и знам , че е така
Моля ви се не ме съдете толкова сорово
Не знам какво да кажа повече ..
Грешка беше , че не казах на Руми и Наталия когато ме попитаха -- но само и единствено за да не ме помислят за използвач .. Не съм такъв . Простете ми това .
 И моля също екипът на саве дари - на ... Вас излъгах много и по много лош начин .. Sad
Съжалявам , че парите който ми дадохте аз изхарчих за дрехи , за да си купя нещо хубаво  , но
никога не съм могъл да бъда пълноценен .. Детството ми  винаги е било от много лишения
Не съм искал да направя нещо такова
Простете ми това , че направих тази глупост .. Съжалявам много

Един тъп въпрос!Умишлено ли натъртваш на тези думи? newsm78 За да те съжалим отново?За да ти възтановим изхарчените пари?За не кажем на всички какво си направил?...
Дано наистина Руми и Наталия ти простят!Както и от Save,dari na!Както и всички,които си лишиха семействата от тези пари!

пп:Най-сладко се харчат изкараните с труд пари! WinkПомни ми думите,някой ден се сети за тях!И киното,и дрехите,и гаджето...
Още нещо,приятелката ти ли те подтикна към подобна глупост?За нейната бална рокля ли даде парите?Или за злато?Нов ГСМ?Лаптоп?...Билетът за кино е 10лв. предполагам,а другите? Thinking

# 116
  • Мнения: 860
Здравейте ,, аз съм Радостин
Както казах на  Руми , на никому не съм искал да навредя или да злоупотребя с нещо .. Много съжалявам за всичко
Направих грешка  и не мога да направя нищо повече
Знаеш ли, че много често човек говори едно, а с умисъл прави друго?Аз не исках, но го направих?!Глупости....Ще пишеш да незнам колко организации, но не за да ги лъжеш и да искаш пари за дрехи и лайф....
Когато от екипа на саве- дари -на ми помогнаха с каквото можаха , аз си купих
дрехи  , но не си взех костюм за бала - затова ги излъгах и тях .. Sad
Просто когато получих парите аз исках да се почувствам човек . Парите не правят човека! Сега повече ли се чувстваш човек?
Исках да мога да си купя нещо исках да мога да разбера какво е да отидеш на кино
или да заведеш приятелката си на хубаво място . Sad
Да не дадох парите по предназначение , но винаги когато съм ви писал аз не съм излъгал
за историята си за нуждите който имам ...

SadНе съм дал парите за наркотици , за някакъв хазарт или за нещо лошо
Единственото лошо което направих беше , че излъгах хората който искаха да ми помогнат .
Не съм някакъв боклук  не съм лицемер или долен лъжец или измамник .. Да на Руми и на Наталия не казах само
и единствено защото бях сигурен , че ако им бях казал щяха да ме нарекат точно с тези думи с който ме нарекоха днес .
Не съм искал да лъжа никого ... Съжалявам , че постъпих така и парите който трябваше да изхарча за костюм
аз постъпих като дете
И сега какво да направим, че ти си едно дете и да купим нов ли?
и не знам нямам обяснение .. не се оправдавам ... Но съм виновен , че излъгах хора който ми вярваха ..
Но във всеки един момент  в който съм ви писал , той не е бил с цел да ви взема парите за да си купя наркотици
Писах на няколко места да - защото не знаех кой би ми помогнал .. Sad
Надявам се Руми и Наталия да ми простят ... всички в този форум ...
 Както и екипът на саве дари-на
Не постъпих правилно и знам , че е така

Моля ви се не ме съдете толкова сорово - Ние не можем да осъдим никого, особенно хората които сами се осъждат!
Не знам какво да кажа повече .. Странно, че думите ти свършиха!
Грешка беше , че не казах на Руми и Наталия когато ме попитаха -- но само и единствено за да не ме помислят за използвач .. Не съм такъв . Простете ми това . Ти показа точно това, за съжаление!
 И моля също екипът на саве дари - на ... Вас излъгах много и по много лош начин .. Sad - ТИ ЗНАЕШ ЛИ КОЛКО ДЕЦА СЕ МОЛЯТ ДА ОЗДРАВЕЯТ И ТЕЗИ ПАРИ СА ЖИЗНЕНО ВАЖНИ ЗА ТЯХ!!! За теб обаче тези пари бяха миг на щастие.....и после пак нещастие. Струваше ли си?
Съжалявам , че парите който ми дадохте аз изхарчих за дрехи , за да си купя нещо хубаво  , но
никога не съм могъл да бъда пълноценен .. Детството ми  винаги е било от много лишения
Не съм искал да направя нещо такова
Простете ми това , че направих тази глупост .. Съжалявам много

 

Ти защо искаш да те съжаляваме, защо се оправдаваш, защо искаш да ти повярваме сега на думите? Ти знаеш ли едно приятелство и едно доверие, как се гради? Знаеш ли колко бързо се руши? Приятелката ти знае ли за тези твои постъпки? Ти нищо не разбираш и спри да пишеш заучени фрази и да се жалваш Радостин, просто попадна на точното място, но подходи по грешния начин! Запомни едно - "човек каквото сам си направи и цяло село не може!" Така в живота не се успява, така само ще потънеш.....и ето че дори и сега ти пак потъна. Един миг на пари в джоба, хубави дрехи, телефон, скъпи кафета и т.н. кино... не са ЖИВОТА, не това е ЩАСТИЕТО, но това ще го осъзнаеш един ден надявам се!

# 117
  • Мнения: 957
Виж Радостине,нищо не може да оправдае постъпката ти!

Цитат
Исках да мога да си купя нещо исках да мога да разбера какво е да отидеш на кино
или да заведеш приятелката си на хубаво място . Sad
Да не дадох парите по предназначение , но винаги когато съм ви писал аз не съм излъгал
за историята си за нуждите който имам ...
преди киното и приятелката има други по-важни неща.Намери си работа!!!!!И не се оправдавай че искаш да учиш.В България няма да бъдеш единствения студент който ще работи(ако въобще искаш да учиш)
Цитат
.. Детството ми  винаги е било от много лишения
Моето детство също е било пълно с лишения,не си мисли че си единствен.Знаеш ли, ти си сирак,а аз бях сирак при живи родители,това е още по-страшно Cry Cry Cry Cry Cry
Аз прекъснах училище,за да ходя на работа,за да мога да си купувам храна !!! Cry
Нямам вишУ,но съм доволна от живота си, всичко което съм постигнала съм го постигнала с честен и упорит ТРУД.
Препоръчвам ти да наблегнеш на труда,иначе само ще затънеш още повече.До време ще намираш доверчиви хора.
Единственото което си направил  е "че си излъгал".Това е най-страшното което можеше да направиш Confused,да лъжеш хората които ти вярват и които са готови да ти помогнат,да отделят от залъка си.... Cry
Всички студенти които познавам и в България и тук в Германия работят и учат едновременно.Тук е още по-сложно,защото учат и на чужд език...........

# 118
  • Мнения: 9
Винаги съм поставял учението си на първо място пред всичко останало ..
Да разбира се , че съм трудолюбив и мога да работя ..
Не  мога да кажа нищо
не се оправдавам и не искам нещо да оправдае постъпката ми
искам
Руми Наталия и екипът на саве дари - на да ми простят
Това искам само
Н е искам пари .. Направих тази грешка - да вие казвате . че има по важни неща от киното
-да така е и го осъзнах
.. Им а по важни неща от това ... Немога да говоря
Виновен съм ... И съжалявам... Руми .... ПРОстете ми моля ви се
искам да се видя с вас
и искам да говорим пред всички искам да  бъда приятел с вас... Вие сте уникални хора .. Благодаря ви за
всичко
Позволете ми да се видя с вас.. После обяснете на хората тук ... какво има и как  е всичко
Моля ви се от сърце .. НЕ ПИША изучени фрази както казвате вие тук ... просто наистина искам прошка от тези хора
не съм се стремял никога да им навредя или да се възползвам .... Боже.. Ако бях такъв нямаше да имам и доблестта да пиша тук.. Да звъня на Руми за да говоря с нея. Аз се интересувам от вас .. И нА екипът писах - на концерт ги поканих .. Писах им и за бала , че искам да присъстват на него .. Мисля , че и след като те ми дадоха парите аз не съм казал айде готово това беше оправяйте се -== не аз искам тези хора сред мен ... те са по възрастни от мен .. И ако някой сгреши това съм аз ...
Но моля ви простете ми
Не съм измамник да ви искам парите и да ги имам = не аз съм нямал  .. никога не съм имал .... не само пари
, НО и такива хора до себе си - и може би затова не съумях да постъпя разумно почтенно и по начина по който вие постъпихте с мен.. Моля ви дайте ми шанс да поправя грешката си ... Не съм лошо момче ... Обръщам се отново към Руми .. Съжалявам за всичко .. Но държа много да ми простиш искам да се видя с теб искам да поговорим и да ми дадеш шанс да се поуча от грешката си Много ти се моля .. И ТЕБ  и екипът .. Всички тук във форумът .. Жели всяка храна която си ми дала == аз съм ял .. и ти ми помогна .. аз нямах храна -- Руми ми беше дала пари предишната вечер за да имам да ям иначе нямах...
Благодаря ти ... Не съм се възползвал от никого с измамни цели ... Постъпих зле ... И ако бях големият боклук за които всеки тук ме изкара .. едва ли бих писал тук едва ли бих звънял на някого за да искам
прошка ///// или да искам да се видя с него.. Не искам да се крия като мишка а да поема отговорност ... Излъгах Руми и Наталия и не оправдах очакванията на екипът на саве дари - на . орг.
Но не съм  измамник не съм крадец наркоман или какъвто и да е
Колкото до това Руми дали съм отличен ученик
в  11 клас завърших с 5 43 год. успех
Не е отличен . но не мисля , че е лош успех .
Чичо Данчо и ти Деси ..  дайте ми шанс моля ви се ... от сърце... Благодаря на всички .. няма какво да кажа повече .. Sad

# 119
  • Мнения: 9 973
Виж,разбирам те.На 14г.години аз направих още по-големи грешки,от които пък изобщо и не се поучих  Embarassed Съгласна съм,че си още дете и не осъзнаваш какво вършиш,докато друг не ти го опише отстрани.Моят съвет е да се наспиш добре и утре сутринта да си помислиш,по този ли път ще продължиш?Няма смисъл цяла нощ да висиш тук!Утрото е по-мъдро от нощта.
Надявам се,че ще приемеш съветите на тези жени тук и ще помислиш над тях!Защото аз знам,че въпреки всичко,те са готови да ти помогнат поне със това:hug:
Много си сглупил,но съм сигурна,че съжаляваш за това.Пак ти казвам,най-сладко се харчат парите,изкарани със собствен труд!!!

Искам да предложа една идея!Мисля,че ако лятото си намериш работа и изкарваш прилични пари,ще е редно малка част от тях да дадеш за нуждаещо се дете!Мисля,че така е справедливо,а и на теб ще ти олекне Simple Smile И ще си върнеш доверието в хората  Peace

# 120
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Хора, абе вие не се ли питате " Не е ли грешката в моя телевизор?" Защото аз вече тотално съм изперкала. "Нуждаещите се" ни намериха слабото място и ни цакат как си искат. Има едни такива фразички, дето ни бъркат в душите и омекваме като памук.  Тотално съм объркана, пък минавам за старо куче. Не искам да губя вярата си , но ми писна тарикати да леят сълзливи постове и аз да се чувствам виновна и жестока.

# 121
  • Мнения: 9 973
ФЕЙщица,разбира се,че си права за старото куче  Grinning Където кучката,там и кутретата  Blush
Учим се още,нормално е да кривнем и да поддадем,при такива пързалки и километрични постове Rolling Eyes
Радостин наистина е хитър,каза,че не бяга и не се покрива,а напротив.Явно е чел стари теми  Joy

# 122
  • Мнения: 33
Добре, че прочетох темата докрай... жалко, наистина. Много хора с болни дечица биха се зарадвали и на част от тези 640 лв.

# 123
  • Мнения: 146
Цитат

Писах на няколко места да - защото не знаех кой би ми помогнал .. Sad
Радостине, след това, няма нужда да обясняваш повече.

Но ако искаш поне пред себе си да бъдеш малко по-почтен, защото ние няма да разберем, обади се на другите места, на които си писал, кажи на хората, че вече не молиш за пари.

Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 08:36 от Хенриета

# 124
  • Мнения: 9 973
...

Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 09:05 от `Деси`

# 125
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз пък вярвам на искреността  на Радостин  Embarassed. Той е още дете. Когато са му дали толкова много пари, той просто не е знаел как да се справи с тях. Не се е научил. Има хора , които цял живот живеят ден за ден, камо ли едно 18 г. момче. Аз се надявам, че Радостин си е научил урока и занапред ще знае, че истината ( каквато и да е тя ) е за предпочитане пред лъжата. 

# 126
  • Мнения: 53
Аз пък вярвам на искреността  на Радостин  Embarassed. Той е още дете. Когато са му дали толкова много пари, той просто не е знаел как да се справи с тях. Не се е научил. Има хора , които цял живот живеят ден за ден, камо ли едно 18 г. момче. Аз се надявам, че Радостин си е научил урока и занапред ще знае, че истината ( каквато и да е тя ) е за предпочитане пред лъжата. 

Би било добре да е така. Sad   За съжаление ако до преди месеци сметките са плащани и човек се е справял с основните неща в живота си по-добре или по-зле и изведнъж парите започват да "изтичат", набавянето им става чрез измама, приятелите и познатите се отдръпват причината обикновено е изключително неприятна. Започваме от наркотиците като най-достъпни. Който се е сблъсквал с хора, имащи такива проблеми знае какви добри артисти са.

Не пиша това с цел да обвинявам. Радо има нужда от помощ /той добре знае какъв е проблемът му/, трябва да я потърси веднага, в противен случай сълзливите излияния за вероятността да остане без дом ще станат реалност - жестока реалност.

# 127
  • Мнения: 3 634
Добро утро! Не спах цяла нощ и мислих как да постъпя. Виждам, че темата е била доста активна. Тези оправдания за това,че не бил виждал толкова пари са неуместни. Момичета, Радостин работи три дни в седмицата! Като знаем каква част от сметките му са неплатени очевидно е, че е харчел доходите си именно за неща, от които твърди че се е лишавал.

Аз приемам, че едно дете може да получи пари на куп и да ги похарчи безразсъдно! Но не мога да приема, че ще гледаш някой в очите и ще го лъжеш. Да профукаш по забавления пари от Save Darina е много повече от безотговорно, то е неморално! Наталия може и да прости, вие може да простите, но аз не мога. Тук вече въпросът е принципен!

AnetaH, mozza и всички, които намирате сили да погледнете отвъд лъжата... Съжалявам за това, което ще направя днес, но Радостин трябва да се научи да понася последствията от действията си. Ако след това все още някой има желание да помага ще му дам всички контакти и информация, с които разполагам.

# 128
  • Мнения: 9 973
Октопод с рокля ,мисля,че постъпката ти е много правилна! Peace

# 129
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Момичета, Радостин работи три дни в седмицата! Като знаем каква част от сметките му са неплатени очевидно е, че е харчел доходите си именно за неща, от които твърди че се е лишавал.


Бях останала с впечатлението, че Радостин не работи. За да може да учи.... ..Това променя нещата за мен. Все пак е могъл да си плати наема за жилището поне...Ако погледна отвъд лъжата какво ли ще видя,  ... пак лъжа. Confused

# 130
  • София
  • Мнения: 4 560
Октопод с рокля, заставам зад решението ти!

И на мен ми стана много тъпо от цялата случка. Бях готова на следваща заплата пак да преведа малко пари...

# 131
  • Мнения: 369
Ох.

Не zнам какво да напиша.
Ужасно е, че е zлоупотребено точно с пари от Сейв Дарина. Пари, които биха отишли zа спасяване на нечий живот.

Радостин явно ще се оправи и сам. Не zнаех, че работи в момента. Значи няма само 137лв доход? Поредната лъжа. С многословието си, беzскрупулността и хитрото манипулиране на чувствата на хората, определено ще бъде успешен адвокат.

Но мисля, че тоzи (пореден) случай не трябва да ни откаzва от това да помогнем на някой нуждаещ се!

Иzпратила съм на Мата 300лв. 200 бяха zа Радостин, 100 zа едно момиченце със синдром на Даун, което се нуждае от терапевтично посещение на курс по плуване. Курсът струва 150лв на месец. Сега цялата сума ще отиде zа Рая, така поне ще покрият таксата zа два месеца. Ако така или иначе сте zаделили пари zа Радостин, моля помогнете с таzи сума на Рая или на някой друг. Има наистина нуждаещи се!

Някой zнае ли zа фондация или хора, които се zанимават с подпомагане на стари хора в БГ? Те като че ли са по-честни и нямат шанс да работят...

# 132
  • Мнения: 369
А, да, моля някой наистина да се свърже със социалната работничка и с директорката.

# 133
  • Мнения: 957
Цитат
Октопод с рокля, заставам зад решението ти!
Aз също Hug  bouquet




и аз почти не спах,цялата история не върна назад,и мислих......мислих.....
пак казвам,не мога да го оправдая.Аз също съм била дете,но за миг не съм си помисляла да моля някой за нещо,да не говорим за лъжи.
Много бързо проумях,че единствения човек който може да ми помогне съм аз самата.


Цитат
Писах на няколко места да - защото не знаех кой би ми помогнал .. Sad
Единствения който може да ти помогне си ти самия,ако сам не си помогнеш и господ да слезе няма да може да ти помогне!



Момичета,пожелавам ви един слънчев ден и не губете топлината в сърцата си  bouquet

# 134
  • Мнения: 860
Винаги съм поставял учението си на първо място пред всичко останало ..
Да разбира се , че съм трудолюбив и мога да работя ..
Не  мога да кажа нищо
не се оправдавам и не искам нещо да оправдае постъпката ми
искам
Руми Наталия и екипът на саве дари - на да ми простят
Това искам само
Н е искам пари .. Направих тази грешка - да вие казвате . че има по важни неща от киното
-да така е и го осъзнах
.. Им а по важни неща от това ... Немога да говоря
Виновен съм ... И съжалявам... Руми .... ПРОстете ми моля ви се
искам да се видя с вас
и искам да говорим пред всички искам да  бъда приятел с вас.. Вие сте уникални хора .. Благодаря ви за
всичко
Позволете ми да се видя с вас.. После обяснете на хората тук ... какво има и как  е всичко
Моля ви се от сърце .. НЕ ПИША изучени фрази както казвате вие тук  ... просто наистина искам прошка от тези хора
не съм се стремял никога да им навредя или да се възползвам .... Боже.. Ако бях такъв нямаше да имам и доблестта да пиша тук.. Да звъня на Руми за да говоря с нея. Аз се интересувам от вас . И нА екипът писах - на концерт ги поканих .. Писах им и за бала , че искам да присъстват на него .. Мисля , че и след като те ми дадоха парите аз не съм казал айде готово това беше оправяйте се -== не аз искам тези хора сред мен ... те са по възрастни от мен .. И ако някой сгреши това съм аз ...
Но моля ви простете ми
Не съм измамник да ви искам парите и да ги имам = не аз съм нямал  .. никога не съм имал .... не само пари
, НО и такива хора до себе си - и може би затова не съумях да постъпя разумно почтенно и по начина по който вие постъпихте с мен.. Моля ви дайте ми шанс да поправя грешката си ... Не съм лошо момче ... Обръщам се отново към Руми .. Съжалявам за всичко .. Но държа много да ми простиш искам да се видя с теб искам да поговорим и да ми дадеш шанс да се поуча от грешката си Много ти се моля .. И ТЕБ  и екипът .. Всички тук във форумът .. Жели всяка храна която си ми дала == аз съм ял .. и ти ми помогна .. аз нямах храна -- Руми ми беше дала пари предишната вечер за да имам да ям иначе нямах...
Благодаря ти ... Не съм се възползвал от никого с измамни цели ... Постъпих зле ... И ако бях големият боклук за които всеки тук ме изкара .. едва ли бих писал тук едва ли бих звънял на някого за да искам
прошка ///// или да искам да се видя с него.. Не искам да се крия като мишка а да поема отговорност ... Излъгах Руми и Наталия и не оправдах очакванията на екипът на саве дари - на . орг.
Но не съм  измамник не съм крадец наркоман или какъвто и да е
Колкото до това Руми дали съм отличен ученик
в  11 клас завърших с 5 43 год. успех
Не е отличен . но не мисля , че е лош успех .
Чичо Данчо и ти Деси ..  дайте ми шанс моля ви се ... от сърце... Благодаря на всички .. няма какво да кажа повече .. Sad

 Не си това, не си онова....а в същност направи точно това. Пост пълен с противоречия. Още едно потвърждение, че човек прави точно обратно на думите си. И то кои хораго правят.....оставям сам да се сетиш....нали си умен, нали си хитър и умееш манипулативните тактики добре..... дано да има кои да ти подаде пояс следващия път когато морето стигне до шията ти, защото той не е далеч.  И понеже само пишеш, че незнаеш това и онова, не разбираш, нямал си и т.н. нали знаеш, че в правото НЕЗНАНИЕТО НЕ Е ОПРАВДАНИЕ!

Престани с тези сълзливи постове, защото единственото което постигаш е да предизвикваш съдбата не в твоя полза. Като не искаш да се криеш като мишка направи така както те е посъветвала вече  Хенриета. Ако трябва сега на всички ще пратиш отново писма с извинения. А парите на Сейв Дарина се опитай поне част да върнеш с времето, дори и да се лишиш от обувки /за 100 лева/ или дрехи и кино.... Тези пари ще ти тежат най-много на съвестта, която ти вероятно нямаш сега.....

Мис Лутър
Цитат
Радостин явно ще се оправи и сам. Не zнаех, че работи в момента. Значи няма само 137лв доход? Поредната лъжа. С многословието си, беzскрупулността и хитрото манипулиране на чувствата на хората, определено ще бъде успешен адвокат.
Продължавам да твърдя, че на него ще му трябва адвокат ако не престане да лъже хората. И понеже той чете темата редовно, надявам се и това да прочете!!!

# 135
  • Мнения: 3 634
Сега се връщам от общината, бях на среща със зам.кмета. За съжаление няма как да ни върнат парите, но подадох жалба. Радостин има доста неплатени сметки за парно и дори и наема да е платен до стотинка от общината имат право да започнат порцедура по отнемане на жилището. Засега няма да го правят, но ще изискат плащането на парното.

Говорих и с директорката на училището. Поне съучениците на Радостин няма да бъдат подведени във фалшиви кампании за събиране на средства за бала.

Наталия ще говори след малко със социалните. Аз отивам в ЧЕЗ и после на среща с юрист. По-късно всички фондации ще получат подробна информация за това какво се е случило с линк към тази тема. Нека всеки си направи изводите сам. 

# 136
  • Мнения: 860
Октопод с рокля абсолютно те подкрепям! Peace

Надявам се да не успее да подведе още хора,  фондации събиращи пари за болни деца Sad, или изобщо събираще пари за помощ на хора нуждаещи се от това.





 (+ 3 Скрит/и) и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
Чете момчето редовно.

# 137
  • Мнения: 488
Поредното разочарование. Вие още ли вярвате в амбициите на Радостин, че иска да учи - и то право в Софийския университет, след като ни е излъгал за ...всичко ?
Колко се различават последните му постове от онзи първия, когато ни разказваше за мечтите си и как се лишава от всичко в името на постигането на целите си!
Според мен разкаянието не е искренно, и всичко е просто постановка. Спирам да се интересувам от Радостин. Октоподче, напълно те подкрепям.

# 138
  • Мнения: 624
Моля ви дайте ми шанс да поправя грешката си ... Не съм лошо момче ... Обръщам се отново към Руми .. Съжалявам за всичко .. Но държа много да ми простиш искам да се видя с теб искам да поговорим и да ми дадеш шанс да се поуча от грешката си Много ти се моля .. И ТЕБ  и екипът .. Всички тук във форумът ..
...
Допуснал си грешка, би трябвало вече да си се поучил, а не тепърва да ти се дава шанс!

Върни се назад в темата и погледни под публикациите на потребителите, виж колко линкове има към домове за сираци, за болни дечица, които наистина имат необходимост от тези средства! Ти не ограби майките, които решиха да ти помогнат, ти ограби точно тези деца!
Шансът ти е един: докажи, че си говорил сериозно и влез във ВУЗ!

Октопод с рокля, възхищавам ти се! Подходи доста разумно като ходеше лично да плащаш сметките, а не ги даде на ръка!
Въпреки всичко ще ти пратя парите, които съм заделила за Радостин, а ти ще решиш на кое точно дете да ги дариш! Вярвам в теб! И се радвам, че има такива хора като момичетата и момчетата, които участваха в тази тема!

Благодаря ви!   bouquet



# 139
  • Мнения: 60
Съжалявам за това, което ще направя днес, но Радостин трябва да се научи да понася последствията от действията си.
Аз също му вярвам, че е искрен в обясненията и извиненията си и точно защото му вярвам, трябва да си понесе последствията.  За да знае, че така не може.

Радостине, не си дете. Раздели се с тази илюзия. Ти си почти на 19 години, здрав и силен мъж. Не виждам никакви причини да лежиш на ръцете на чужди хора. Унизително е за самия тебе.
Доскоро ти е било много по-трудно, защото си бил непълнолетен, но сега вече нямаш никакви оправдания да се държиш като безпомощно бебе.  

След един месец завършваш. Започни работа на пълен работен ден. Работи на две, три места. Това означава "трудолюбив".
Ученето по никакъв начин не означава, че не трябва да работиш много, ама много здраво. Напротив, да работиш е задължително!
Не го ли направиш, скоро ще изгубиш всичките си амбиции и мечти.

Проблемът с просията основно е в това, че неусетно променя психиката на човека. Прави го безволев и пасивен. Цялото ти внимание се насочва към това как да измъкнеш още пари от някъде. Цялата ти енергия се концентрира в усилието да убедиш още някого колко си клет и окаян. И постепенно ставаш тази личност, която представяш пред другите. От постановка, нещата се превръщат в реалност.
Дано ме разбереш, защото наистина съм добронамерена и ти желая всичко най-добро. От сърце.
Ще се справиш, сигурна съм. Просто се стегни и започни да се държиш като мъж. Спри да се оплакваш и да се опитваш да се харесаш.
Да, животът ти не е лек, но и далеч не е от най-тежките. Имаш дом, здраве, младост и сили. Какво повече искаш?

---------------
И нека направя едно уточнение. Парите, които сме му дали, са си лично наши - на екипа. Не са на децата от сайта. То и няма как да са техни, защото всяко дете има своя дарителска сметка, по която дарителите превеждат директно. През нас не минават дарителски средства под никаква форма. Но за всеки случай реших да уточня, за да не остане някой с грешно впечатление.

# 140
  • Мнения: 3 634
Passiflora, благодаря ти!  Hug
Ако наистина решиш заделените средства да отидат при деца в нужда, то най-близо до предоставената първоначално информация от Радостин са младежите в Защитеното жилище. Скъпи са ми на сърцето всички форумски деца, но там в момента с едно дарение може да се помогне на няколко.

ТБ Алианц България АД, клон Европа, офис Дамян Груев
IBAN: BG 94BUIN74441095715513, BIC: BUINBGSF

Чакам отговор от ЧЕЗ и следобяд съм на среща с юрист. Има още няколко неща, които трябва да свърша и след това ще напиша нещо в заключение.

Рибка, благодаря за уточнението! Извинявам се, ако съм оставила у някого грешно впечателение, парите са лични.

# 141
  • Мнения: 624
Руми  Hug Добре!

# 142
  • Мнения: 146
Следващото място, на което са повярали на Радостин:  http://www.varnautre.bg/life/education/item/5493-%D0%B8%D1%81%D0 … D0%B0%D1%80%D0%B8

" Искам да уча, но нямам пари
От Варна Утре

Много от учениците не се замислят, че има деца, за които да бъдат абитуриенти е почти неосъществима мечта. Много от учениците не се замислят, че има деца, за които да бъдат абитуриенти е почти неосъществима мечта. IMPACT PRESS GROUP
Това е историята на едно умно и амбициозно момче.

Може би всеки родител би се гордял детето му да има такъв стремеж към знания и образование. Но това момче не е като връстниците си, то няма време за детство, никой не му дава джобни, никой не му купува подарък за рождения ден и няма с кого да седне на тържествена трапеза на семейните празници. Той е кръгъл сирак, ученик е в 12 клас и работи 4 дни в седмицата, за да може да си плаща сметките и да има покрив над главата си. Той няма време за детство! Има само мечти и вяра в доброто на хората.


Той не проси, притеснен е, че се налага да разкаже тъжната си история. Не търси съжаление, а подкрепа, за да осъществи амбициите си. Той иска само да учи. Той е Радостин и е на 18 години.


Ето какво пише 12-класникът: "Имам нужда от помощ. Не знам към кого да се обърна - няма никoй до мен. Може да изглеждам като просяк - но да, стигнах до тук, само защото искам да успея. Искам да кандидатствам тази година в Софийския университет "Св. Климент Охридски", но предварителният изпит там е 120 лв. (искам да следвам право), които аз няма откъде да дам, защото трябва да спра да ям, или да си плащам сметките за ток, за да мога да ги отделя".


Животът на Радо е борба за оцеляване всеки ден, няма време да мечтае за нов компютър, или за iPod, както връстниците му. Това дете няма възможност дори да отиде на бала си, сумата е абсолютно непосилна за него.


"Ученик съм в 12 клас на 26-то СОУ "Йордан Йовков" София. Аз съм кръгъл сирак - родителите ми починаха преди 2 години. Майка ми от спукана язва, а баща ми от рак на белия дроб след тежка борба с болестта. Живея сам. Имам братовчед, който е на 22 г. и живее заедно с приятелката си в дома на родителите й. Имам и брат, за когото научих преди 2 години - след смъртта на родителите ми, от документ за наследници. Него го познавам, но отношенията ни са обтегнати и не поддържаме никакви контакти. Живеем в два различни свята. Имам и две сестри, за които не знам абсолютно нищо и никога не съм виждал. Други роднини нямам. Оправям се съвсем сам - сам си готвя, сам си пера, сам си чистя и сам си плащам сметките. Живея в общинско жилище - собствено нямам", разказва живота си Радостин.


Той изпратил писмото си до сайта www.save-darina.org, който помага на тежко болни деца и родителите им, търсещи лечение за рожбите. Преди да ни предоставят историята на Радо с молба да я направим достояние на колкото се може повече хора, доброволци на сайта я проверили - те отишли в училището на абитуриента и разговаряли с учителите му. Сами се уверили, че положението му не е преувеличено: младежът дори спестил част от трагичната си семейна история и подробности от тежкото си ежедневие. Нещо повече - оказало се, че съученичка на младежа също оцелява сама след като е загубила родителите си. Сега момичето се чудело откъде да намери 150 лева за сметка за ток, въпреки че изкарала цяла зима без да включва печка, за да пести.


"Не мога да се справям сам. Няма как, а и вече нямам сили... Животът ми е повече от ужасен. Може да изглежда нахално, нагло или както искате го наречете, че прося и се изповядвам на хора, които не познавам, не ме познават, че дори и не съм виждал. Но няма към кого да се обърна...", пише ученикът.


Той вярва в добрината ви, ние също. Save-darina.org и ВарнаУтре се присъединяват към трогателната му молба за шанс в живота.  "Нямам сили, а мечтите и целите все повече почват да ми убягват. Моля ви, помогнете ми".


Който може да помогне, нека се свърже с редакцията на ВарнаУтре на е-mail nie.grajdanite@varnautre.bg Е-мейл адресът e защитен от спам ботове. и телефон 052 601 399 или с доброволците от сайта на team@save-darina.org Е-мейл адресът e защитен от спам ботове. .


Знаем, че историята е трогнала и вас! Не става дума за тези 120 лева, нека съберем средства, за да му подарим бал - всяко дете трябва да празнува на този ден! Той не моли за това, но ние вярваме, че го заслужава! Благодарим в"!

# 143
  • Мнения: 860
Хенриета тези хора знаят ли каква е истината за него вече?

# 144
  • Мнения: 3 634
Хенриета тези хора знаят ли каква е истината за него вече?

Вече да! Сега разговарях с тях. Ще им пратя линк към темата тук и вероятно ще свалят статията. Все пак преценката е тяхна.

С ЧЕЗ се разбрахме да подам жалба и вероятно ще успея да възстановя парите за ток. При всички положения ще отнеме известно време. Утре с юристката ще подадем жалба в прокуратурата.

Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 14:16 от Октопод с рокля

# 145
  • Мнения: 860
Хенриета тези хора знаят ли каква е истината за него вече?

Вече да! Сега разговарях с тях. Ще им пратя линк към темата тук и вероятно ще свалят статията. Все пак преценката е тяхна.

С ЧЕЗ се разбрахме да подам жалба и вероятно ще успея да възстановя парите за ток. При всички положения ще отнеме известно време. Утре с юристката ще подадем жалба в прокуратурата.

Предполагам ще я свалят.  Остава въпроса, колко още такива има ooooh! и колко са излъганите....

За тока и ЧЕЗ дано да стане Peace ще бъде много добре, ако обърнат внимание и там.

# 146
  • Мнения: 9
Не знам какво трябва да кажа... Пред никого не искам да се оправдавам ...
Не съм малък
Неморално постъпих Руми - да
Нека щом започна да работя - да помагам и аз = така ще върна парите който съм взел и не съм
постъпил правилно с тях ...
Ще взема пенсия този месец  .
ето 100 лв да дам за това момиче Рая
и да ги върна малко по малко
всички
 
От саве дари-на също ако искат - мога само така да изкупя вината си
и да поправя грешката си .. Sad
Не съм да мамя никого ..
Съжалявам , че така изглеждат нещата.
Ще започна работа ... Другата седмица са ми предварителните изпити в Университета
и ще ги взема с добър успех и ще мога да работя
Ще давам всеки месец пари  докато не върна всичко което сте ми дали
Ако искате и покривката и дрехите също ще дам още сега Sad
Умно момче съм - осъзнах грешката си - дайте ми шанс да я поправя Sad
 Няма нужда повече от излишни думи ...  Не искам съжаление и не слагам сълзливи постове
Искам да поправя това което посях за да пожъна нещо повече един ден

# 147
  • Мнения: 860
Не знам какво трябва да кажа... Пред никого не искам да се оправдавам ...
Не съм малък
Неморално постъпих Руми - да
Нека щом започна да работя - да помагам и аз = така ще върна парите който съм взел и не съм
постъпил правилно с тях ...
Ще взема пенсия този месец  .
ето 100 лв да дам за това момиче Рая
и да ги върна малко по малко
всички
 
От саве дари-на също ако искат - мога само така да изкупя вината си
и да поправя грешката си .. Sad
Не съм да мамя никого ..
Съжалявам , че така изглеждат нещата.
Ще започна работа ... Другата седмица са ми предварителните изпити в Университета
и ще ги взема с добър успех и ще мога да работя
Ще давам всеки месец пари  докато не върна всичко което сте ми дали
Ако искате и покривката и дрехите също ще дам още сега Sad
Умно момче съм - осъзнах грешката си - дайте ми шанс да я поправя Sad
 Няма нужда повече от излишни думи ...  Не искам съжаление и не слагам сълзливи постове
Искам да поправя това което посях за да пожъна нещо повече един ден

Ето отново... ooooh! Радостин кои е написал тук да върнеш парите от пенсията си? Кои си иска дрехите и покривките и т.н. това което си получил като материална помощ? Ще върнеш парите от заплатата си, НЕ ОТ ПЕНСИЯТА СИ! Смятам, че така ще покажеш какво си научил.

И би ли споделил с нас къде и на кого си пращал писма за помощ?

# 148
  • Мнения: 3 634
За парите на екипа от Save Darina не мога да отговаря. Йордан ще напише тяхното становище по-късно.

За парите на хората от този форум мога да направя следното:
- 200лв за наем не могат да бъдат възстановени.
- 111.82лв за ток вероятно ще бъдат възстановени от ЧЕЗ и върнати на дарителите.
- парите, които към днешна дата са постъпили в сметката ще бъдат възстановени на дарителите. Ако някой желае да бъдат пренасочени към друга кауза ще ги преведа в сметката на Защитеното жилище. По-напред писах какви са мотивите ми.

Радостин, какво ще правиш с живот си не е моя работа. Нищо казано/написано от теб не може да върне нещата назад. Ако някой от тук пишещите има желание да ти помогне ще дам координатите на твоята настояща соц. работничка.

Ако сигнала в прокуратурата е това, което те плаши то бъди спокоен. В случай, че не повториш тези грешки отново, няма от какво да се притесняваш. Вместо да се доказваш на нас, ще имаш възможност да направиш това пред държавата.

Danu-Ani, остави го! Вече не е наш приоритет.  Peace

# 149
  • Мнения: 403
Хъхъхъ! Ще се консултираш с най-големия шаран на форума  Mr. Green  Нищо, скъпа, успокоение е поне, че не сме сами  :....Рууууут, имаме нужда от теб!  Praynig Изостави ни и виж какви ги забъркахме.
В интерес на истината се чувствам абсолютно тъпо и глупаво  Blush
Рут и тя като мен се отказа и само четем,писна ни да сме вечните шарани.Наталка и Октоподче...май за нас трябва да си пишем правилата които имахме в предвид.Съжалявам ,че отново форума стана жертва на лъжа... Яд ме е много ,че се намират хора да лъжат толкова безочливо и после нагло да се извиняват.Наталка нито ти нито Октоподчето трябва да се чувствате зле Hug

# 150
  • Мнения: 60
За парите, получени от екипа на "Спаси, дари на...":

Радостине, след като сам предлагаш, започни да превеждаш всеки месец определена сума на някое от децата, за които има активна кампания на сайта ни. Банковите сметки ще намериш или като цъкнеш върху снимката на детето, или от дясно на заглавната страница, в синьо каре.
Можеш да ни уведомяваш след направен превод, а ние, когато го видим отразен в банковите извлечения, ще пишем тук.
И така, докато върнеш цялата сума.

# 151
Незнам какво да кажа друго за постъпката на Радостин.Мисля, че всичко е вече казано.Аз съм отвратена.Не желая да чета повече писанията на това момче.И аз като всички вас повярвах в искреността му.Едно е сигурно - той е доста хитър, изобретателен и добър артист.Успя да заблуди всички тук и незнам още къде.Да каже поне до кои организации и пращтал е-mail за да бъдат предупредени.Мисля, че поне това ни дължи.
Спирам да се интересувам от него.

За Руми

Браво на теб Руми.Реагира адекватно на създалата се ситуция.Мисля, че Радостин трябва да отговаря за постъпките си.Пълнолетен е.Ако остане безнаказан ще реши, че всичко е позволено.

Сумата, която преведох за Радостин бих желала да я прехвърлиш по сметката на ЗЖ, както да им занесеш лично или да изпратиш някой  да вземе дрехите, които изпратих.

# 152
  • Мнения: 10
Ако не беше звъннала Октоподката, хич нямаше да се занимавам повече с това. Лично аз не вярвам и на дума от казаното, но това няма значение. Парите са на екипа, а не мои.

След бърза консултация преценихме, че ако Радостин изобщо ще връща нещо, да го направи по сметките на деца от нашия сайт.  Както знаете, имената на дарителите се публикуват редовно, тъй че и вие ще видите дали това е станало. Поемам ангажимент да публикувам в тази тема информация по въпроса.

# 153
  • Мнения: 3 634
От личната ми поща:
Благодарим Ви за писмото!
Вашето писмо го получихме в друга наша поща, но се отнасяше за същото лице, което е поискало помощ и от нас Фондация  БРАДЪРХУД ЧЕРИТИ ГРУП - БЪЛГАРИЯ.

Препращаме Ви го като прикачен файл.


Прикаченият файл е познатото ни вече писмо.


За съжаление парите от ЧЕЗ също няма да могат да бъдат възстановени. Остават подадената вече жалба в общината и другата утре в прокуратурата. Повечето НПО са информирани, но ще продължавам да разпращам мейли до края на седмицата.

Всичко, което е постъпило до момента в сметката (около 150лв) ще преведа след празниците в сметката за ЗЖ. Също така ще закарам дрехите от dariay.

Наталия е говорила със социалната работничка и по-късно ще се включи, за да допълни картината.

Бих желала да напиша нещо в заключение и след това темата да се заключи.  Peace

Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 17:44 от Октопод с рокля

# 154
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Радостин - жалко само, че ти никога няма да разбереш какви усилия положи Руми за теб ( тя, освен това е майка и ходи на работа по цял ден . И аз, през призмата на работодател може да ти кажа как изглежда човек в очите на останалите служители, когато в работно време човек се занивава с нещо друго.... в случая с теб ) Жалко, че няма да можеш да надникнеш в сърцата на всички хора, който са отделили от залъка на семействата си , защото са повярвали в теб. И как искрено са се притеснявали за теб и са мислели за самотата ти по Великден. И после как тези сърца са се свили в малко юмруче, когато са разбрали за лъжите.
Има и добри хора, Радостин. Ти го видя. Но ти не си от тях.

( спирам да пиша по темата )

Безплатен съвет към Радостин. Право се кандидатства с литература и история, нали ? За историята не знам , но в литературата много държат на правилен изказ и разните там граматически глупости. Наблегни на последното.

# 155
  • Мнения: 7
Преди да се стига до полиция и адвокати искам да ви кажа че едно дете на 18 години не би направило нещо лошо,мисля че  едно осемнадесет годишно момче или момиче не би сторило зло на никого защото са все още деца....За каквото и да ги е по харчил тези пари вие не можеге да ги въренте..Аз лично съм колокото него на 18 набор 91 и е имало  случай в който баща ми е бил в командировка и сме нямали с майка ми какво да ядем и съм взимала пари от баба ми по най-подлия начин но просто нямах друг избор,а и не ми пукаше особено защото и аз като него съм изгубила най-скъпото сестра ми и не ме интересуват постъпките ми...Това че сте дали някаква сума за едно момче без родители,не трябва да ви кара да съжелявате-...Поставете се на негово място зали му е приятно като гледа коментарите ви,защото на мен лично не ми е приятно..Не съжелявайте за нищо което сте сторили радвайте се че сте помогнали независимо какво е станало с парите..Педставете си че някое от вашите деца е на неговото място и си няма никого и потърси помощ от хората,тогава дали щяхте да мислите така...така си е,за децата си сигорно град градите за което на обвиянавам никой но не е хубаво за 600 лева и друхи там бельо да се стига до полиция и съд...А ако наистина ги е похарчил за наркотици вие милички не сте виновни за това,радвайте сте че сте помогнали а той ще съжелява сам един ден за това че се е тровил ..... Rolling Eyes Не знам какво друго да ви кажа,щом директорката е казала че е добро момче значи е,едва ли ще ви е излъгала...Бих искала да си поговоря с това момче ако чете в момента... 

Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 22:28 от виолета1991

# 156
  • Мнения: 9 973
виолета1991,Радостин
Аз на 18г. умирах от глад.Теглих кредит от 2.500лв.Работих и връщах.Оплесках нещата,забравих за кредита...Минаха 4г.-намерих мъж. Родих 2 деца,дойде и призовката от ДСИ.Платих си двойно с разноски по делото и т.н.-излезе ми над 4000лв. Сама съм работила,сама съм си плащала!!!!!Яка гърбина се иска,работа има навсякъде!

# 157
  • Мнения: 957
Tова ли са Радостин и приятелката му Силвия?

# 158
  • Мнения: 3 634
виолета1991, ти ли ми писа на скайп?
Каква е целта на намесата ти в темата на този етап? От позицията на каква си позволяваш да коментираш кой какво прави?
Би ли се скрила в дупката, от която изпълзя и да потърсиш там малко пунктоационни знаци? Благодаря!

*Neytiri*, това е Радостин, но не знам дали това е гаджето му.

Чакам Нат да добави инфото от социалната и заключвам. Намесата на нови червени защитници само ми дразни погледа, а цялата тема е като трън в Благотворителния.

# 159
  • Мнения: 957
Цитат
Преди да се стига до полиция и адвокати искам да ви кажа че едно дете на 18 години не би направило нещо лошо,мисля че  едно осемнадесет годишно момче или момиче не би сторило зло на никого защото са все още деца....За каквото и да ги е по харчил тези пари вие не можеге да ги въренте..Аз лично съм колокото него на 18 набор 91 и е имало  случай в който баща ми е бил в командировка и сме нямали с майка ми какво да ядем и съм взимала пари от баба ми по най-подлия начин но просто нямах друг избор,а и не ми пукаше особено защото и аз като него съм изгубила най-скъпото сестра ми и не ме интересуват постъпките ми...Това че сте дали някаква сума за едно момче без родители,не трябва да ви кара да съжелявате-...Поставете се на негово място зали му е приятно като гледа коментарите ви,защото на мен лично не ми е приятно..Не съжелявайте за нищо което сте сторили радвайте се че сте помогнали независимо какво е станало с парите..Педставете си че някое от вашите деца е на неговото място и си няма никого и потърси помощ от хората,тогава дали щяхте да мислите така...така си е,за децата си сигорно град градите за което на обвиянавам никой но не е хубаво за 600 лева и друхи там бельо да се стига до полиция и съд...А ако наистина ги е похарчил за наркотици вие милички не сте виновни за това,радвайте сте че сте помогнали а той ще съжелява сам един ден за това че се е тровил ..... Rolling Eyes Не знам какво друго да ви кажа,щом директорката е казала че е добро момче значи е,едва ли ще ви е излъгала...Бих искала да си поговоря с
Слушай девойче мило!Спести си милите думи,свържете се по скайп и си разменяйте съвети колкото си искате.
600лева не били нищо????????????????!!!!!!!!!!!!!!!Има хора за които и 50 са цяло състояние!!!!
Има хора които нямат хляб да сложат на масата си!
А той моли за пари и ги харчи по кафенетата с приятелката си и я води на хубави места! Shocked
Вие май не осъзнавате какво значи да си крайно нуждаещ се!Какво значи да си гладен!
Имал нужда!?
И аз имам нужда да отида до Малдивите.
А що се отнася до 18 годишните,не може да ги наричаш безобидни деца при положение,че има много на тази възраст с висящи дела,дори и УБИЙСТВА!!!!
Днес той лъже,а утре какво би направил????

# 160
  • Мнения: 403
Преди да се стига до полиция и адвокати искам да ви кажа че едно дете на 18 години не би направило нещо лошо,мисля че  едно осемнадесет годишно момче или момиче не би сторило зло на никого защото са все още деца....За каквото и да ги е по харчил тези пари вие не можеге да ги въренте..Аз лично съм колокото него на 18 набор 91 и е имало  случай в който баща ми е бил в командировка и сме нямали с майка ми какво да ядем и съм взимала пари от баба ми по най-подлия начин но просто нямах друг избор,а и не ми пукаше особено защото и аз като него съм изгубила най-скъпото сестра ми и не ме интересуват постъпките ми...Това че сте дали някаква сума за едно момче без родители,не трябва да ви кара да съжелявате-...Поставете се на негово място зали му е приятно като гледа коментарите ви,защото на мен лично не ми е приятно..Не съжелявайте за нищо което сте сторили радвайте се че сте помогнали независимо какво е станало с парите..Педставете си че някое от вашите деца е на неговото място и си няма никого и потърси помощ от хората,тогава дали щяхте да мислите така...така си е,за децата си сигорно град градите за което на обвиянавам никой но не е хубаво за 600 лева и друхи там бельо да се стига до полиция и съд...А ако наистина ги е похарчил за наркотици вие милички не сте виновни за това,радвайте сте че сте помогнали а той ще съжелява сам един ден за това че се е тровил ..... Rolling Eyes Не знам какво друго да ви кажа,щом директорката е казала че е добро момче значи е,едва ли ще ви е излъгала...Бих искала да си поговоря с това момче ако чете в момента...Да ме намери на скайп sladko_bebs93 blagodarq vi za vnimanieto!   bouquet
    виолета1991
Лична титла:    Абитуриентка-Манекенка Stuck Out Tongue
Публикации:    6 (1,500 на ден)
Ранг:    Новак
Дата на регистрация:    Събота, 27 Март 2010, 10:11
Последно Активен:    Сряда, 31 Март 2010, 18:56   Я хайде моля те без такива защитници .Нагледали сме се на такива като теб ,които влизат и почват да адвокатсват на някого.И това което пишеш че си вземала от баба си ,да не си мислиш че е похвално ?! На кое да се радват бе момиче хората които са му помогнали тук...А ? На кое ?На кое да се радват ,че са отделили от средствата които са можели да дадат за своите деца ,вместо да ги дават на човек който не цени помоща ,който е видял добри хора и е почнал най-нагло да злоупотребява с доверието и да харчи от дадените му пари...Хайде моля ти се...Няма да продължавам,че ще отнеса БАН

# 161
  • Мнения: 957
Октоподче,понеже съм нова с даренията.Парите които щях да пратя за Радостин,искам да ги изпратя за Защитеното жилище от подписа ти.Дали ще отидат по предназначение?

# 162
  • Мнения: 3 634
Октоподче,понеже съм нова с даренията.Парите които щях да пратя за Радостин,искам да ги изпратя за Защитеното жилище от подписа ти.Дали ще отидат по предназначение?

Убедена съм, защото познавам хората, които стоят зад този проект. Ако все пак имаш съмнения може да ги изпратиш на мен, а аз ще напазарувам хранителни продукти за младежите и ще ти изпратя документ.  Hug

# 163
  • Мнения: 957
Октоподче,понеже съм нова с даренията.Парите които щях да пратя за Радостин,искам да ги изпратя за Защитеното жилище от подписа ти.Дали ще отидат по предназначение?

Убедена съм, защото познавам хората, които стоят зад този проект. Ако все пак имаш съмнения може да ги изпратиш на мен, а аз ще напазарувам хранителни продукти за младежите и ще ти изпратя документ.  Hug

О.к може би на теб ще ги изпратя.  bouquet

Октоподче безкрайно съм щастлива,че има хора като теб Hug  bouquet

# 164
  • Мнения: 3 634
Октоподче безкрайно съм щастлива,че има хора като теб Hug  bouquet[/b][/color]

Ние сме в симбиоза с такива като теб!  Wink

# 165
  • Мнения: 2 584
Преди да се стига до полиция и адвокати искам да ви кажа че едно дете на 18 години не би направило нещо лошо,мисля че  едно осемнадесет годишно момче или момиче не би сторило зло на никого защото са все още деца....За каквото и да ги е по харчил тези пари вие не можеге да ги въренте..Аз лично съм колокото него на 18 набор 91 и е имало  случай в който баща ми е бил в командировка и сме нямали с майка ми какво да ядем и съм взимала пари от баба ми по най-подлия начин но просто нямах друг избор,а и не ми пукаше особено защото и аз като него съм изгубила най-скъпото сестра ми и не ме интересуват постъпките ми...Това че сте дали някаква сума за едно момче без родители,не трябва да ви кара да съжелявате-...Поставете се на негово място зали му е приятно като гледа коментарите ви,защото на мен лично не ми е приятно..Не съжелявайте за нищо което сте сторили радвайте се че сте помогнали независимо какво е станало с парите..Педставете си че някое от вашите деца е на неговото място и си няма никого и потърси помощ от хората,тогава дали щяхте да мислите така...така си е,за децата си сигорно град градите за което на обвиянавам никой но не е хубаво за 600 лева и друхи там бельо да се стига до полиция и съд...А ако наистина ги е похарчил за наркотици вие милички не сте виновни за това,радвайте сте че сте помогнали а той ще съжелява сам един ден за това че се е тровил ..... Rolling Eyes Не знам какво друго да ви кажа,щом директорката е казала че е добро момче значи е,едва ли ще ви е излъгала...Бих искала да си поговоря с това момче ако чете в момента...Да ме намери на скайп sladko_bebs93 blagodarq vi za vnimanieto!   bouquet

това да не е приятелката на Радостин, секнаха киното и развлеченията

мило момиче синът ми също след по малко от месец ще стане на 18г. и няма да празнува по простата причина че наема,тока, училище ( пълен отличник е ) няма да има за празненство, работи вярно за 70лв. на месец ( събира ги в сметка защото иска да кандидатства догодина но в чужбина  и ако не успее да се класира и в третия кръг на олимпиада няма да може да получи стипендия) ходи на лекции към БАН, как не сме се сетили че има много по лесен начин да измъкнеш пари за кино, пицария..........................., жалко е че млад човек лъже и започва живота си с лъжа

# 166
  • Мнения: 860
Цитат
това да не е приятелката на Радостин, секнаха киното и развлеченията

Точно така Peace и моята първа мисъл беше тази. Гаждето - адвокат  #Crazy Моля не го съдете?! Той е дете....

Само прочети новините и ще видиш, че на 18 години момчета/момичета има с доста богата биография, която ние тук всички заедно няма как да сме сънували.



Само информативно:
zezata, Danu-Ani, Хенриета, anita_bs, radostin, BOSS SAMORAI (+ 3 Скрит/и) и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

# 167
  • Мнения: 3 634
Не е гадже на Радостин, не й обръщайте внимание. От постовете й в други теми е явно коя е и каква е. Все едно! Peace

# 168
  • Мнения: 403
Момичето е манекенка...то си пише Mr. Green

# 169
  • Мнения: 2 584
Момичето е манекенка...то си пише Mr. Green

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 170
  • Мнения: 7
Момичето е манекенка...то си пише Mr. Green
Не съм манекенка просто ичам възможност защото съм с такова тяло но целите ми са друти и не мислете че с него се познаваме просто ми омръзна де където стане беля или нещо друго да обвиянавт 15-16-17-18-19-20 годишните....Мога да ви кажа че в Бургас лично всички младежи от 14 до 19 годишна възрас са просто ангели бих казала...Не  знам в другите градове как е,а и не ме интерусува много...Ако набор 91 92 93 94 95 бяхмве някфи МУТРИ И МУТРЕСИ до сега в гимназиите щяхме да се отрепваме...И какво съм писала в другите форуми е истина наистина имам починала сестра и ако искате да кажете че нямам просто се лъжете.Наистина сестра ми се помина лека и пръст..И това от баба ми които ги взех тези пари мога да ви кажа че се извиних на баба после и тя ми прости от тогава стотинка не съм взела нито от нея нито от майка ми-...Отличничка съм,ще каднидаствам,работя и знам че ще успея в шибания живот напук на всичко и на всички...Майка ми се гордее с мен   txtloves  loveuuu smile3502 newsm74

# 171
  • Мнения: 9
Не съм се страхувам Руми от никаква прокуратура или каквото и да  е било
Колкото до парите -- Със саве дари-на съм се разбрал
В средата на месеца  ще преведа пари по сметка на някое дете в сайта ви
, но аз ще си избера кое
и ще видите , че ще го направя .
Така ще правя всеки месец докато не ви върна всичко .
Сгреших , но ЩЕ се опитам да поправя това , но и след като го направя
аз ще продължа да го правя
и след това
..
Вие ме наричайте както си поискате
, но не съм чак толкова лошо момче Sad
Всеки прави грешки
и може да бъдете сигурни , че не съм наркоман
не съм хазартна личност .. аз съм момче което  постъпи лошо , но на никого няма да му позволя
да ме псува на майка или да ме изкарва боклук
Попитах и Руми и екипа на Саве дари-на
парите мога да ги върна с времето
само ми дайте този шанс ..
Спрете да ме обсъждате всякаш съм заклал някого или съм убил някого
..
Направих грешка
и искам да поправя това ... Дайте ми шанс да го направя
безмислени постове  с псувни за мен или постоянни обсъждания
са безмислени .
Руми ти имаш право да ме съдиш и хората тук , но
'аз не съм лошо момче и когато съм ви потърсил не е било с цел да ви взема парите за да
отида на кино
и знаете ли какво
... Ако бях боклука който ме изкарвате нямаше да пиша тук нямаше да ти звъня и със сигурност
нямаше да си призная за тези пари , а дори и да го бях направил най-вероятно нямаше да ви кажа
за какво са отишли , но аз ви казах какво съм направил с тях
не съм излъгал и съм готов да си понеса последствията
Готов съм да дарявам за други деца за да върна всичко ,но съм готов и да го правя след това
.. Колкото до полицията , до съд или каквото и да е било
аз не се плаша от това
ако това искате направете го ...
не съм казал , че не съм постъпил лошо и не съм виновен..
Хора който не ме познават моля да не коментират за мен освен хората който имат участие в това
или хората който съм засегнал.
Всеки има права ... превиших мойте
 и ще си изкупя греха ...
И само ще констатирам това , че момичето не ми е гадже... 
И никой да не си позволява да ме нарича наркоман публично ... Ако поиска да го направи = първо да си позволи да поиска
от мен разрешение за направата на  тест доказващ неговото твърдение , за да не цитирам правилници от държавният закон ... Защото много хораа са обидени и разочаровани и имат право да ме съдят с каквото поискат , но има и хора който
нямат това право .. Аз ще върна тези пари на екипът да чичо Данчо и Деси  и ще продължа да го правя след това
, но не за да показвам на някой тук ,ч е не съм боклук ,  лъжец или манипулатор ... Наркоман или кой знае какво още .
А само и единствено за да поправя собствената си грешка от глупостта си .. Хубава вечер ти желая Руми ... Прочете си моля ти се първият смс който ти изпратих в деня в който се видяхме .. Такова е мнението ми за теб и днес .. И това , че си велика жена никога няма да го отреча........ Днес писах за теб в един форум .. търсещ достойните хора на България . И ти си достойна за златно сърце аз ти го казах и преди ... Хубава вечер ..  ..

# 172
  • Мнения: 2 584
Момичето е манекенка...то си пише Mr. Green
Не съм манекенка просто ичам възможност защото съм с такова тяло но целите ми са друти и не мислете че с него се познаваме просто ми омръзна де където стане беля или нещо друго да обвиянавт 15-16-17-18-19-20 годишните....Мога да ви кажа че в Бургас лично всички младежи от 14 до 19 годишна възрас са просто ангели бих казала...Не  знам в другите градове как е,а и не ме интерусува много...Ако набор 91 92 93 94 95 бяхмве някфи МУТРИ И МУТРЕСИ до сега в гимназиите щяхме да се отрепваме...И какво съм писала в другите форуми е истина наистина имам починала сестра и ако искате да кажете че нямам просто се лъжете.Наистина сестра ми се помина лека и пръст..И това от баба ми които ги взех тези пари мога да ви кажа че се извиних на баба после и тя ми прости от тогава стотинка не съм взела нито от нея нито от майка ми-...Отличничка съм,ще каднидаствам,работя и знам че ще успея в шибания живот напук на всичко и на всички...Майка ми се гордее с мен   txtloves  loveuuu smile3502 newsm74


о да, я някой да пусне бисерите от кандидат студен ските изпити и матури, извинявай но йодните изпарения май не ти понасят, и аз погледна публикациите ти.....................................

# 173
  • Мнения: 403
Радостин ,аз не прочетох никъде някой да те е псувал,ако греша поправи ме...Прочетох само разочарованието на хората от станалото.Аз четох само когато се пусна темата и до там...и знаеш ли защо ? Защото на много хора вече им мина желанието да помагат именно заради това което за жалост стана и сега.И както каза Лара Крофт ,форума преди години не е бил това което е днес ,не съм била регната тогава ,на като виждам сега какво е ..и повярвай ми лошо ми става ,когато някой си позволи да злоупотреби волно или неволно.

# 174
  • Мнения: 9
Не знам какво трябва да цитирам ..разочарованието го приемам
Това за наркоманството за
обиди от сорта на такива като тебе ( подчертавам) не са много приятни наистина
Аз съм на 18 и това какъв ще стана тепърва ще се разбере...
Това , че искам да уча си е факт и моля също никой да не слага
постове с мнения за то наистина ли му вярвате , че иска да учи в университет ...
Ако съм засегнал някого нека казва каквото поиска във връзка с грешката която направих
Няма да се крия като мишка .. Ако някой иска да каже нещо свързано с мен
моля директно  очи в очи да ми бъде казвано ..
Не чрез постове в глобалната мрежа .

особено от хора който не ме познават и нямат нищо общо със случая ..
Ще поправя грешката си  .

# 175
  • Мнения: 860
Не съм се страхувам Руми от никаква прокуратура или каквото и да  е било
Колкото до парите -- Със саве дари-на съм се разбрал
В средата на месеца  ще преведа пари по сметка на някое дете в сайта ви
, но аз ще си избера кое
и ще видите , че ще го направя .
Така ще правя всеки месец докато не ви върна всичко .
Сгреших , но ЩЕ се опитам да поправя това , но и след като го направя
аз ще продължа да го правя
и след това
..
Вие ме наричайте както си поискате
, но не съм чак толкова лошо момче Sad
Всеки прави грешки
и може да бъдете сигурни , че не съм наркоман
не съм хазартна личност .. аз съм момче което  постъпи лошо , но на никого няма да му позволя
да ме псува на майка или да ме изкарва боклук
Попитах и Руми и екипа на Саве дари-на
парите мога да ги върна с времето
само ми дайте този шанс ..
Спрете да ме обсъждате всякаш съм заклал някого или съм убил някого
..
Направих грешка
и искам да поправя това ... Дайте ми шанс да го направя
безмислени постове  с псувни за мен или постоянни обсъждания
са безмислени .
Руми ти имаш право да ме съдиш и хората тук , но
'аз не съм лошо момче и когато съм ви потърсил не е било с цел да ви взема парите за да
отида на кино
и знаете ли какво
... Ако бях боклука който ме изкарвате нямаше да пиша тук нямаше да ти звъня и със сигурност
нямаше да си призная за тези пари , а дори и да го бях направил най-вероятно нямаше да ви кажа
за какво са отишли , но аз ви казах какво съм направил с тях
не съм излъгал и съм готов да си понеса последствията
Готов съм да дарявам за други деца за да върна всичко ,но съм готов и да го правя след това
.. Колкото до полицията , до съд или каквото и да е било
аз не се плаша от това
ако това искате направете го ...
не съм казал , че не съм постъпил лошо и не съм виновен..
Хора който не ме познават моля да не коментират за мен освен хората който имат участие в това
или хората който съм засегнал.
Всеки има права ... превиших мойте
 и ще си изкупя греха ...
И само ще констатирам това , че момичето не ми е гадже... 
И никой да не си позволява да ме нарича наркоман публично ... Ако поиска да го направи = първо да си позволи да поиска
от мен разрешение за направата на  тест доказващ неговото твърдение , за да не цитирам правилници от държавният закон ...
Защото много хораа са обидени и разочаровани и имат право да ме съдят с каквото поискат , но има и хора който
нямат това право .. Аз ще върна тези пари на екипът да чичо Данчо и Деси  и ще продължа да го правя след това
, но не за да показвам на някой тук ,ч е не съм боклук ,  лъжец или манипулатор ... Наркоман или кой знае какво още .
А само и единствено за да поправя собствената си грешка от глупостта си .. Хубава вечер ти желая Руми ... Прочете си моля ти се първият смс който ти изпратих в деня в който се видяхме .. Такова е мнението ми за теб и днес .. И това , че си велика жена никога няма да го отреча........ Днес писах за теб в един форум .. търсещ достойните хора на България . И ти си достойна за златно сърце аз ти го казах и преди ... Хубава вечер ..  ..

Радостин ти колко кукувици имаш в главата си?  ooooh! Претендираш, че си умен, интелигентен, борец за добро бъдеще, млад човек с претенции......а тук така си зациклил, че не е истина ooooh! И стига с това оправдание, че не си наркоман и да си това вече не е важно. Защото просто ти изгуби важност.... за най-голямо съжаление. И ти едва ли знаеш какво значи думата - закон, правилник и цитат!? Не ми цитирай "държавния закон" моля ти се.  Stop И недей да пишеш, че някои те е псувал -това е лъжа! Нали се сещаш, че много ти станаха вече. Да не вземем ние да ти цитираме. Спри се вече, достатъчно се омаза в тази тема. Продължавай напред и ти пожелавам да стигнеш върха, и да не те видим в новините.

Мисля, че Октопод с рокля е време да сложи край на това.  Сега ще се появят още набор 91-95 и ще стане детска градина.

виолета1991 съжалявам за стеклите се тъжни обстоятелства в живота ти. Но тази тема не е за това. Просто намери правилната тема. Успех!

# 176
  • Мнения: 860
Не знам какво трябва да цитирам ..разочарованието го приемам
Това за наркоманството за
обиди от сорта на такива като тебе ( подчертавам) не са много приятни наистина
Аз съм на 18 и това какъв ще стана тепърва ще се разбере...
Това , че искам да уча си е факт и моля също никой да не слага
постове с мнения за то наистина ли му вярвате , че иска да учи в университет ...
Ако съм засегнал някого нека казва каквото поиска във връзка с грешката която направих
Няма да се крия като мишка .. Ако някой иска да каже нещо свързано с мен
моля директно  очи в очи да ми бъде казвано ..

Не чрез постове в глобалната мрежа .

особено от хора който не ме познават и нямат нищо общо със случая ..
Ще поправя грешката си  .

 smile3555  blahblah blahblah blahblah

# 177
  • Мнения: 9
Веднага мога да ви кажа какво означава думата закон
това са писаните или неписаните норми и правила за поведение  и живот в група
или общност

# 178
  • Мнения: 860
Веднага мога да ви кажа какво означава думата закон
това са писаните или неписаните норми и правила за поведение  и живот в група
или общност



 google

# 179
  • Мнения: 957
Цитат
обиди от сорта на такива като тебе ( подчертавам) не са много приятни наистина
Понеже аз употребих израза "такива като теб"мисля че осъзнаваш какво съм искала да кажа с това.
Такива като теб,хора които злоупотребяват с добрината на хората.Отречи,че не си злоупотребил Crossing Arms
За последен път пиша тук,нямам излишно време за губене.Достатъчно време ти отделихме на теб.
Има достатъчно крайно нуждаещи се които имат наистина нужда от помощ и внимание.
На теб и манекенката,пожелавам успех в живота.




п.с

сетих се още нещо,на моменти пишеше на латиница,сигурно имаш интернет в телефона си(не знам дали така се казва на български Blush Rolling Eyes) аз живея в Германия и тук дори бизнесмените нямат такъв Rolling Eyes

# 180
  • Мнения: 9
Аз спирам да пиша наистина
Виждам само , че  смисъл няма
Смисълът сега е
да върна тези пари и аз ще го направя
Който иска да проверява
в сайта на саве дари - на
може да го види веднага щом си получа пенсията
както и всеки един месец от тук натам
когато върна всички пари  то ще се види
защото няма да спра /... и след това ще го правя
Хубава вечер
на всички желая и съжалявам
но не търся съжаление
Просто ще поправя това което смятам ,че трябва да бъде поправено .
Вие ме съдете
и с най-жестоката си присъда ако искате.
Това какво знам и какъв ще стана един ден
си е лично моя работа и едно действие би могло да бъде повторено
, но от това действие човек би се поучил от всичко.
Надявам се един ден наистина да ме видите по новините , но не с лошо ,
а с нещо хубаво.!!!
Сега съм на 18
грешки ще направя още
всеки прави грешки... Но като тази никога не бих повторил
Не го пиша за да може някой да ми повярва ... Пиша това което мисля ...
Довиждане

# 181
  • Мнения: 9
Нека бъде google
Wink

да телефонът ми може да се телепортира когато аз му кажа
...
..
.
.
Безмислено е наистина
Злоупотребил съм да ...
Но вие така ме обсъждате  все едно никой от вас не е грешал през този живот и никой от вас никога н е е
злоупотребявал с дадено нещо
И моето злоупотребение не е било замислено
Просто както казвате повечето психиката на човек се променя когато има пари ..
Не е оправдание за постъпката ми , но е и вярно
............
Ако на някой имам нещо да казвам това са Румяна и Наталия
 С екипът на саве дари- на се разбрах.
На тези две жени дължа много
и един ден ще върна това което те ми дадоха

 и  НЕ само финансово
но и  морално
Дано един ден наистина ме видите по телевизията , но в този момент да се гордеете с мен
Весели празници желая на всички тук

# 182
  • Мнения: 3 634
Поради идиотски стеклите се обстоятелства в една друга тема Наталия сигурно няма да се включи тази вечер. Ще приключа така, както започнах...

Скъпи приятели,
Преди 2 седмици заедно с вас се опитахме да помогнем морално, емоционално и финансово на едно момче изпаднало в тъжна и затруднена ситуация. В много кратък срок събрахме необходимите на първо време средства и Радостин получи това, което признавам не очаквах в началото. Имах своите съмнения за искреността на разказа му, но се укорявах за своята мнителност и се постарах да отдам време и внимание на това момче доколкото ми е възможно.

Всички бяхме свидетели как лъжата беше разкрита и по какъв начин един човек, който спечели възхищението ни, изгуби достойнството си. Сега можем дълго да разсъждаваме за това какви са били мотивите му, виновна ли е средата, заслужава ли втори шанс и т.н. От темата е видно, че никой не се е държал с него по начина, който Радостин цитира или съзнателно да го е нагрубявал. В разочарованието ни има болка, но не и агресия. Празните слова не могат да замаскират фактите и неговите признания, че съзнателно ни е дал невярна информация за доходите си. Изводите всеки ще направи за себе си, а Радостин се надявам да се поучи от грешките.

Благотворителния подфорум е място за хора с щедри сърца, но е крайно време да покажем, че не може да се злоупотребява вечно. Ето защо аз предриех мерките, за които ви споменах. Силно бих желала следващия, който се обърне с апел за помощ да знае, че със същия хъс с който се борим да подобрим нечий живот, можем и да търсим отговорност за нарушенията. 

Благодаря на всички, които макар и силно разочаровани ще продължат да подкрепят инициативите тук! Намерих много нови приятели в тази тема и си припомних защо мога да разчитам на старите. Заключвам!  Peace 

Общи условия

Активация на акаунт