Отговори
# 90
  • Мнения: 53
Вероятно Радостин се нуждае от помощ - наркотици, хазарт, алкохол или  болест. Странно е, че социалният му работник не е забелял тези особености, нито учителите. Вероятно братовчед му би могъл да даде информация. Редно е да информират социалните - важното е все пак да се помогне, ако има начин.
Заклеймяването не е достатъчно.

# 91
  • Мнения: 3 634
Току-що говорих 30мин с Йордан, а после и с Радостин. Просто не знам какво да кажа и как да постъпя...

Радостин потвърди всичко, което е написано като информация за средствата, които е получил. 120лв, които са му предоставени за куверт за бала е похарчил. Обяснението е, че класната не искала парите в този момент и той ги похарчил защото никоге не бил виждал толкова пари накуп.
Обяснението му защо не е споменал нищо от това на нашата среща с Наталия беше, че се е притеснявал да не го помислим за безотговорен тъй като е похарчил пари, които са били предназначени за друго.

В момента съм много афектирана, не мога да пиша и мисля ясно. Срамувам се, защото ви подведох и съм ядосана защото някой отново злоупотреби с хората в Благотворителния. Оставам тази вечер на линия, ако някой желае да ме потърси тук или в скайп.

# 92
  • София
  • Мнения: 787
Току-що говорих 30мин с Йордан, а после и с Радостин. Просто не знам какво да кажа и как да постъпя...

Радостин потвърди всичко, което е написано като информация за средствата, които е получил. 120лв, които са му предоставени за куверт за бала е похарчил. Обяснението е, че класната не искала парите в този момент и той ги похарчил защото никоге не бил виждал толкова пари накуп.
Обяснението му защо не е споменал нищо от това на нашата среща с Наталия беше, че се е притеснявал да не го помислим за безотговорен тъй като е похарчил пари, които са били предназначени за друго.

В момента съм много афектирана, не мога да пиша и мисля ясно. Срамувам се, защото ви подведох и съм ядосана защото някой отново злоупотреби с хората в Благотворителния. Оставам тази вечер на линия, ако някой желае да ме потърси тук или в скайп.

Аз до колкото разбрах от поста на Йордан Петров, те са дали на Родостин не 120, а общо 520 лева. А това са доста пари. И след като отново се говори за костюм и обувки за бала, явно не са похарчени по предназначение.
Момичета съжалявам!

# 93
  • Мнения: 3 634
Не, Lindt, дали са 120лв за яке и панталон; 120 лв за куверт и още 400лв за костюм. 

Рибка, благодаря ти, че си обърнала внимание на екипа! Да злоупотребиш с пари на хората от Save Darina за мен е....

Заради mozza се въздържам от емотикони и квалификации.

# 94
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Срамувам се, защото ви подведох и съм ядосана защото някой отново злоупотреби с хората в Благотворителния. Оставам тази вечер на линия, ако някой желае да ме потърси тук или в скайп.

Ти не си ни подвела. И не трябва да се срамуваш.  А злоупотреби винаги ще има. Жалко е само, че те са толкова много...

# 95
  • Мнения: 3 634
Ани, благодаря ти, но се чувствам отговорна за ситуацията и затова няма да оставя нещата недовършени. Не бих желала да действам самоцелно (въпреки, че знам как точно трябва да постъпя), ще се консултирам с Наталия и всеки, който желае да даде съвет в тази ситуация.

# 96
  • Мнения: 860
Добър ден, момичета. Искрено съжалявам за това, което ще напиша и вие ще прочетете. Много бих искал това да не се налагаше. Но като член на екипа на сайта "Спаси, дари на.." знам, че в дарителството доверието е най-важното и ценното. На 20-ти февруари получихме следното писмо:
Цитат
Здравейте , казвам се Радостин на 18 г. от град София
Ученик съм в 12 клас на 26 -то соу "Йордан Йовков" София
Аз съм кръгъл сирак - родителите ми починаха преди 2 години . Майка ми от спукана язва , а баща ми от рак на белия дроб след тежка борба с болестта . Живея самостоятелно . Имам братовчед , който е на 22 г. и живее заедно с приятелката си в дома на родителите и . имам и брат за когото научих преди 2 години -след смъртта на родителите ми - от документ за наследници . Него го познавам , но отношенията ни са обтегнати и не поддържаме никакви контакти . Живеем в два различни свята .Имам и две сестри за които не знам абсолютно нищо и никога не съм виждал .други роднини нямам. Оправям се съвсем сам - сам си готвя сам си пера , сам си чистя , и сам си плащам сметките - живея в общинско жилище - собствено нямам. Работя в 4 дни от седмицата за да мога да свързвам краищата да си плащам сметките вкъщи и да имам джобни за училище . Имам нужда от помощ . не знам към кого да се обърна -няма никoй до мен . Може да изглеждам като просяк - но да =стигнах до тук , само защото искам да успея. Искам да кандидатствам тази година в Софийския университет "Климент Охридски" , но предварителният изпит там е 120 лв. ( искам да следвам право) , които аз няма от къде да дам , защото трябва да спра да ям или да си плащам сметките за ток за да мога да ги отделя . А небивалицата за тези 120 лв. е , че за тях ти получаваш 20 празни бели листа и думите "сядай и пиши каквото знаеш" " успех" .. че дори и химикал не ти дават .. няма как да дам тези пари , а много искам да следвам много искам да продължа образованието си .. но няма как да го направя без помощ . Затова моля ви помогнете ми

Тази година имам и бал на когото аз обаче няма да присъствам , тъй като сумата която ми искат е непосилна за мен .. Не мога да се справям сам . няма как а и вече нямам сили .. Животът ми е повече от ужасен . Може да изглежда нахално нагло или както искате го наречете , че прося и се изповядвам на хора които не познавам ,не ме познават , че дори и не съм виждал. Но няма към кого да се обърна .. Зовут ми за помощ ако можех да викам би счупил всички стъкла в столицата ... но нямам глас и да говоря вече . Нямам сили а мечтите и целите все повече почват да ми обягват . Моля ви помогнете ми. Благодаря за отделеното внимание .. Хубав ден .

Хората от  екипа бяха трогнати, също  както вас в момента, и решихме да помогнем на момчето. Средствата събрахме помежду си, а не от дарители, също като вас. Също като вас звъннахме в училището и там ни казаха, че той наистина има нужда от помощ и като него има още едно дете, казва се Елизабет.
Като начало, оказа се, че като сирак, Радостин не дължи такса при кандидатстване.
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatel … bnata_2010_2011_g

Също като вас си направихме лична среща. На нея ни обясни, че работел три дни в седмицата, затова ходел само 2 дни на училище, но учителите му влизали в положението. Нямал компютър и ползвал този на работодателя си, откъдето ни пишел.  
 Каза, че има спешна нужда от панталон и яке. Намери си, по негови думи, яке за 64 лв. и панталон за 43, и веднага получи от нас 120 лева, за да си ги купи. Каза, че го е направил.
Каза, че кувертът за бала е 120 лева и ги получи веднага. Още на 2-ри март.
На нас каза, че плащал 100-200 лева за ток, но от сметките тук се вижда, че е по 75. Предложихме му съдействие за решаване на проблема, но нищо.

Също като вас го посъветвахме да погледне и към УНСС. Както и да си потърси дрехи за бала.
Цитат
много хубава идея ми даде . благодаря ти .. Още в понеделник ще отида и ще си подам и там документите

до сега обикалях по пазарите с трима мои приятели и едно момиче за най-добра преценка и се спряхме на един костюм които много ми хареса
със синя риза е - синия цвят на горната ми дреха изпъква много цвета на очите ми и мн ми допадна

костюма е 170 лв. ризата е 55 а вратовръзката е 18

обувките - обикаляхме и се спряхме на едни италиански magazin на бул. дондуков и те струват 104 лв.

и са с намаление .. Гледахме и за по -евтини , имаше и един български magazin близо до него и там имаше обувки за по 80 -90 , но не ми харесаха , а и не ми стояха удобно

ако сега може и цената е добра до утре трябва да кажа до 2 часа на обяд дали ще го взимам защото трябва кройката да ми се намали малко тъй като и най- малкият размер костюм ми е голям и с по 3 сантиметра трябва да се смали .. казаха ми , че става за два дни и е безплатно , но трябва да го потвърдя утре до 2 .Жената в магазина ще ми го пази до утре за да и кажа ще го взимам ли или не

Поздрави от ради

На 12-ти март му дадохме 400 лева и каза, че ги е купил.

Цитат
Mnogo blagodarq za vsichko .. vzeh si kostiuma dnes po obqd i mi stoi mnogo dobre. Nadqvam se da uspeete da doidete na bala mi da vidite kolko hubavo izglejdam v nego
Jelaia vi da ste jivi zdravi i vse taka dobri i velokodushni hora :-
Mnogo sum priznatelen za vsichko i kakto se kazva - edin den vsichko se vrushta
Nadqvam se kontaktite ni da ne sprat do tuk , a da produljim da se chuvame da si pishem i da se vijdame na po edin chai ili kafe

Ytre e nedelq i az shte spra vsicki bushoni vuv nas i shte vidq da prosledq elektromera dali produljava da vurti, i ako go pravi shte zvunna i v televiziqta veche
Hubav den vi jelaia i shte se chuem tezi dni da razbera kak ste i da vi kaja kakvo e stanalo s toka
Hubav den i uspeshna sedmica vi jelaia
Budete zdravi

Имаше уверението, че ще осигурим и кола за бала.

След прочетеното в тази тема то естествено отпада и оставам погнусен.

п.п. Иначе, хубаво е, че има хора като вас!   bouquet

От една предвидлива съфорумка се научих да копирам.

# 97
  • Мнения: 53
Октопод с рокля постъпила си както трябва.

Не се укорявай. Имаше достатъчно предвидливост да не дадеш парите на ръка. Платили сме сметки на дете с проблем. Получил е някоя и друга дреха. За съжаление няма как  да му помогнем. Но и няма да навредим. Радостин има нужда от психолог най-малкото. Вероятно е навършил 18 години и няма механизми да му бъде въздействано.

Поне опитахме.

# 98
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Хъхъхъ! Ще се консултираш с най-големия шаран на форума  Mr. Green  Нищо, скъпа, успокоение е поне, че не сме сами  Hug
 newsm20 за всички от форума и от Save Darina ! Който и както да злоупотребява с добрината, не може да промени това, което се прави! Боли, много боли от лъжата....горчилката е голяма, но пък с времето някак си минава. Казвам си, че уж съм помъдряла и пораснала, дали? Дано....
 Прочетох поста пак Йордан Петров. Дали са му пари и за костюма за бала. Когато говорихме с Радостин и му казах, че искам да дойде до Димитровград, за да отидем до Стара Загора, за да ги облечем двамата със сина ми , той не що не каза за това, че има вече осигурен костюм. Или е очаквал от нас пари, или не си е купил костюм с парите , които са му дали.
Споделих с Руми в началото, че по всяка вероятност или е имало някой,който му помага и сега се е оттгелил, или и в момента има някой, но средствата са намалели.  Надявах се от разговора със социалната работничка да науча нещо повече, но тя не каза нищо подобно. Все пак ми се върти една мисъл в главата и ще се поразровя и поразпитам....дали изобщо съм говорила със социалната работничка  Thinking За пореден път си казвам, че трябва да се доверявам на интуицията си....Рууууут, имаме нужда от теб!  Praynig Изостави ни и виж какви ги забъркахме.
В интерес на истината се чувствам абсолютно тъпо и глупаво  Blush

# 99
  • София
  • Мнения: 787
Октопод с рокля постъпила си както трябва.

Не се укорявай. Имаше достатъчно предвидливост да не дадеш парите на ръка. Платили сме сметки на дете с проблем. Получил е някоя и друга дреха. За съжаление няма как  да му помогнем. Поне опитахме.

Абсолютно подкрепям.
Октопод с рокля, съжалявам ако поста ми е прозвучал обвинително, не мисля че имаш каквато и да била вина в случая.

Предполагам, че Радостин е разпратил писма до много организации и фондации. Не е ясно дали само тези които са ни известни са се отзовали. Предполагам и че много от решилите да помага са се обадили до директорката на училището. Има ли начин тя да бъде помолена да не бъде толкова "отзивчива" в информацията за него, т.е. поне да споменава че и други хора и организации са се включили с помощ.

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 21:04 от Lindt

# 100
  • Мнения: 3 634
mozza, завиждам ти за великодушието! Аз няма да мога така, още повече като прехвърлям елементи от нашите разговори.

Това, което казва Наталия е точно така. Няколко пъти акцентирахме на въпроса с костюма и Радостин нищичко не спомена. На Йордан е разказал неща, които доста се разминават с нашата информация. Отказвал е да каже къде живее и работи, вече се съмнявам и че е отличен ученик. Да не ви споделям с какви безумни факти от живота си реши да ме запознае Радостин в разговора ни тази вечер.

Не възнамерявам да си губя времето в търсене на истината. Има още нещо, което утре трябва да свърша, след това ще върна на дарителите последните получени средства и ще заключа темата. 

Lindt, тук писаха и помагаха само приятели. Думите на никой от вас не могат да ме засегнат.  Hug Директорката, социалните, общината и много други фондации ще бъдат уведомени утре за случая. Не желая да навредя на Радостин, но не мога да допусна да се възползва от добрината и на други.

Радостин, знам, че четеш тук. Спри да ми звъниш, няма да вдигна! Един човек струва колкото доверието, което е оправдал. Дано се поучиш от грешките си!

# 101
  • Мнения: 4 195
дам.........това изгони много майки от редиците на ДБм........никой не обича да е глупак, мен за последните 5 години са ме правили стотици пъти на такава и все пка, не съжалявайте, вярвайте, че дори и да ги е продухал, парите сте ги дали от сърце, не знаете как ви се радвах.
Аз съм социалне работник в Защитено жилище ЗАЕДНО, сигурно повечето отъ вас знаят, при нас настаняваме младежи напуснали институции след много сериозен подбор, срещу който подбор често сме упреквани, но повярвайте ми, знаейки как се изкарва всяка една стотинка за тях, просто нямаме варианти на хора като радостин да помогнем.
радостине моето момче, при мен са настанени 12 младежа с твоя стату, които никога ама никога не са си и помисляли да направят онова, което ти току що стори. А живота им не е бил лек, никога няма да се оттърсят от това, но ще получат нашата подкрепа, защото действат за бъдещето си денонощно. И защото и при нас има работещи и учещи младежи, че и на курсове ходят, и в къщата имат ангажименти и са нон стоп на "пангара" и не мрънкят и не лъжат добрите хора, защото разбират, че се опитваме да им помогнем.
ВСИЧКИ ВИЕ МОМИЧЕТА, НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙТЕ, РАДОСТИН Е ЕДИН, АЗ МОГА ДА ВИ ПОКАЖА 12 ТАКИВА КАТО НЕГО, КОИТО ОБАЧЕ ЗНАЯТ ЦЕНАТА НА ДОБРИНАТА И НЕ БИХА Я ПРЕДАЛИ, ТЕ СИ ЗАСЛУЖАВАТ, НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ, МОЛЯ ВИ Peace
Съвсем скоро ще пуснем тема за нуждите на младежите в жилището, ако се включите и ни съдействате ще спасим заедно проект, който има смисъл и вече година публично го показва. Поне няма да си хвърлите парите за забалвенията на някой!!!
Ако някой все още има желание да помага, нека се свърже смен, ще съм благодарна Hug

# 102
  • Мнения: 4 195
Ей бясна съм, защото знам онези от вас, които са отделили от парите си в тези ужасно трудни времена как се чустват в момента. Иска ми се да ви дам малко положителна енергия, защото знам какво е:(
Просто седя и блея пред компа и ми иде да ............ баси, вечно с добрината на хората. после иди обяснявай, че има хора, които имат нужда от помощ.
Момичета Весели празници Ви желая от сърце. Изпразнувайте ги както подобава Peace

# 103
  • Мнения: 3 634
Moon Walk, благодаря ти за всичко, което се опита да направиш за това момче. Не разбрах дали сте говорили по телефона и как ти се стори той. Не откликна на предложението ми да го докарам до ЗЖ през уикенда и да се запознае с младежите при вас. Ще ви дойдем на гости по форумски някой път. Бързо оздравяване!  Hug

Остави някакъв телефон на ЛС.

# 104
  • Мнения: 4 195
Moon Walk, благодаря ти за всичко, което се опита да направиш за това момче. Не разбрах дали сте говорили по телефона и как ти се стори той. Не откликна на предложението ми да го докарам до ЗЖ през уикенда и да се запознае с младежите при вас. Ще ви дойдем на гости по форумски някой път. Бързо оздравяване!  Hug

Остави някакъв телефон на ЛС.
Ще се радвам да дойдете, поне да видите че има и такива, за които си заслужава да се бориш.  Hug
Няма нужда да е на ЛС, телефона ми го има в два сайта и 3 заковани теми Crazy
0884727911 - Криси
Момичета, всеки от вас, който иска да помогне, наистина поне да ми звънне, поне да знае къде и за какво точно му отиват нещата. Защото в този подфорум вече тотално се гъбаркат с добрината на хората. ама тотално и безочливо:(

Ужасно е:(, нямам думи, отново:(

Общи условия

Активация на акаунт