Отговори
# 135
  • Мнения: 3 634
Сега се връщам от общината, бях на среща със зам.кмета. За съжаление няма как да ни върнат парите, но подадох жалба. Радостин има доста неплатени сметки за парно и дори и наема да е платен до стотинка от общината имат право да започнат порцедура по отнемане на жилището. Засега няма да го правят, но ще изискат плащането на парното.

Говорих и с директорката на училището. Поне съучениците на Радостин няма да бъдат подведени във фалшиви кампании за събиране на средства за бала.

Наталия ще говори след малко със социалните. Аз отивам в ЧЕЗ и после на среща с юрист. По-късно всички фондации ще получат подробна информация за това какво се е случило с линк към тази тема. Нека всеки си направи изводите сам. 

# 136
  • Мнения: 860
Октопод с рокля абсолютно те подкрепям! Peace

Надявам се да не успее да подведе още хора,  фондации събиращи пари за болни деца Sad, или изобщо събираще пари за помощ на хора нуждаещи се от това.





 (+ 3 Скрит/и) и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
Чете момчето редовно.

# 137
  • Мнения: 488
Поредното разочарование. Вие още ли вярвате в амбициите на Радостин, че иска да учи - и то право в Софийския университет, след като ни е излъгал за ...всичко ?
Колко се различават последните му постове от онзи първия, когато ни разказваше за мечтите си и как се лишава от всичко в името на постигането на целите си!
Според мен разкаянието не е искренно, и всичко е просто постановка. Спирам да се интересувам от Радостин. Октоподче, напълно те подкрепям.

# 138
  • Мнения: 624
Моля ви дайте ми шанс да поправя грешката си ... Не съм лошо момче ... Обръщам се отново към Руми .. Съжалявам за всичко .. Но държа много да ми простиш искам да се видя с теб искам да поговорим и да ми дадеш шанс да се поуча от грешката си Много ти се моля .. И ТЕБ  и екипът .. Всички тук във форумът ..
...
Допуснал си грешка, би трябвало вече да си се поучил, а не тепърва да ти се дава шанс!

Върни се назад в темата и погледни под публикациите на потребителите, виж колко линкове има към домове за сираци, за болни дечица, които наистина имат необходимост от тези средства! Ти не ограби майките, които решиха да ти помогнат, ти ограби точно тези деца!
Шансът ти е един: докажи, че си говорил сериозно и влез във ВУЗ!

Октопод с рокля, възхищавам ти се! Подходи доста разумно като ходеше лично да плащаш сметките, а не ги даде на ръка!
Въпреки всичко ще ти пратя парите, които съм заделила за Радостин, а ти ще решиш на кое точно дете да ги дариш! Вярвам в теб! И се радвам, че има такива хора като момичетата и момчетата, които участваха в тази тема!

Благодаря ви!   bouquet



# 139
  • Мнения: 60
Съжалявам за това, което ще направя днес, но Радостин трябва да се научи да понася последствията от действията си.
Аз също му вярвам, че е искрен в обясненията и извиненията си и точно защото му вярвам, трябва да си понесе последствията.  За да знае, че така не може.

Радостине, не си дете. Раздели се с тази илюзия. Ти си почти на 19 години, здрав и силен мъж. Не виждам никакви причини да лежиш на ръцете на чужди хора. Унизително е за самия тебе.
Доскоро ти е било много по-трудно, защото си бил непълнолетен, но сега вече нямаш никакви оправдания да се държиш като безпомощно бебе.  

След един месец завършваш. Започни работа на пълен работен ден. Работи на две, три места. Това означава "трудолюбив".
Ученето по никакъв начин не означава, че не трябва да работиш много, ама много здраво. Напротив, да работиш е задължително!
Не го ли направиш, скоро ще изгубиш всичките си амбиции и мечти.

Проблемът с просията основно е в това, че неусетно променя психиката на човека. Прави го безволев и пасивен. Цялото ти внимание се насочва към това как да измъкнеш още пари от някъде. Цялата ти енергия се концентрира в усилието да убедиш още някого колко си клет и окаян. И постепенно ставаш тази личност, която представяш пред другите. От постановка, нещата се превръщат в реалност.
Дано ме разбереш, защото наистина съм добронамерена и ти желая всичко най-добро. От сърце.
Ще се справиш, сигурна съм. Просто се стегни и започни да се държиш като мъж. Спри да се оплакваш и да се опитваш да се харесаш.
Да, животът ти не е лек, но и далеч не е от най-тежките. Имаш дом, здраве, младост и сили. Какво повече искаш?

---------------
И нека направя едно уточнение. Парите, които сме му дали, са си лично наши - на екипа. Не са на децата от сайта. То и няма как да са техни, защото всяко дете има своя дарителска сметка, по която дарителите превеждат директно. През нас не минават дарителски средства под никаква форма. Но за всеки случай реших да уточня, за да не остане някой с грешно впечатление.

# 140
  • Мнения: 3 634
Passiflora, благодаря ти!  Hug
Ако наистина решиш заделените средства да отидат при деца в нужда, то най-близо до предоставената първоначално информация от Радостин са младежите в Защитеното жилище. Скъпи са ми на сърцето всички форумски деца, но там в момента с едно дарение може да се помогне на няколко.

ТБ Алианц България АД, клон Европа, офис Дамян Груев
IBAN: BG 94BUIN74441095715513, BIC: BUINBGSF

Чакам отговор от ЧЕЗ и следобяд съм на среща с юрист. Има още няколко неща, които трябва да свърша и след това ще напиша нещо в заключение.

Рибка, благодаря за уточнението! Извинявам се, ако съм оставила у някого грешно впечателение, парите са лични.

# 141
  • Мнения: 624
Руми  Hug Добре!

# 142
  • Мнения: 146
Следващото място, на което са повярали на Радостин:  http://www.varnautre.bg/life/education/item/5493-%D0%B8%D1%81%D0 … D0%B0%D1%80%D0%B8

" Искам да уча, но нямам пари
От Варна Утре

Много от учениците не се замислят, че има деца, за които да бъдат абитуриенти е почти неосъществима мечта. Много от учениците не се замислят, че има деца, за които да бъдат абитуриенти е почти неосъществима мечта. IMPACT PRESS GROUP
Това е историята на едно умно и амбициозно момче.

Може би всеки родител би се гордял детето му да има такъв стремеж към знания и образование. Но това момче не е като връстниците си, то няма време за детство, никой не му дава джобни, никой не му купува подарък за рождения ден и няма с кого да седне на тържествена трапеза на семейните празници. Той е кръгъл сирак, ученик е в 12 клас и работи 4 дни в седмицата, за да може да си плаща сметките и да има покрив над главата си. Той няма време за детство! Има само мечти и вяра в доброто на хората.


Той не проси, притеснен е, че се налага да разкаже тъжната си история. Не търси съжаление, а подкрепа, за да осъществи амбициите си. Той иска само да учи. Той е Радостин и е на 18 години.


Ето какво пише 12-класникът: "Имам нужда от помощ. Не знам към кого да се обърна - няма никoй до мен. Може да изглеждам като просяк - но да, стигнах до тук, само защото искам да успея. Искам да кандидатствам тази година в Софийския университет "Св. Климент Охридски", но предварителният изпит там е 120 лв. (искам да следвам право), които аз няма откъде да дам, защото трябва да спра да ям, или да си плащам сметките за ток, за да мога да ги отделя".


Животът на Радо е борба за оцеляване всеки ден, няма време да мечтае за нов компютър, или за iPod, както връстниците му. Това дете няма възможност дори да отиде на бала си, сумата е абсолютно непосилна за него.


"Ученик съм в 12 клас на 26-то СОУ "Йордан Йовков" София. Аз съм кръгъл сирак - родителите ми починаха преди 2 години. Майка ми от спукана язва, а баща ми от рак на белия дроб след тежка борба с болестта. Живея сам. Имам братовчед, който е на 22 г. и живее заедно с приятелката си в дома на родителите й. Имам и брат, за когото научих преди 2 години - след смъртта на родителите ми, от документ за наследници. Него го познавам, но отношенията ни са обтегнати и не поддържаме никакви контакти. Живеем в два различни свята. Имам и две сестри, за които не знам абсолютно нищо и никога не съм виждал. Други роднини нямам. Оправям се съвсем сам - сам си готвя, сам си пера, сам си чистя и сам си плащам сметките. Живея в общинско жилище - собствено нямам", разказва живота си Радостин.


Той изпратил писмото си до сайта www.save-darina.org, който помага на тежко болни деца и родителите им, търсещи лечение за рожбите. Преди да ни предоставят историята на Радо с молба да я направим достояние на колкото се може повече хора, доброволци на сайта я проверили - те отишли в училището на абитуриента и разговаряли с учителите му. Сами се уверили, че положението му не е преувеличено: младежът дори спестил част от трагичната си семейна история и подробности от тежкото си ежедневие. Нещо повече - оказало се, че съученичка на младежа също оцелява сама след като е загубила родителите си. Сега момичето се чудело откъде да намери 150 лева за сметка за ток, въпреки че изкарала цяла зима без да включва печка, за да пести.


"Не мога да се справям сам. Няма как, а и вече нямам сили... Животът ми е повече от ужасен. Може да изглежда нахално, нагло или както искате го наречете, че прося и се изповядвам на хора, които не познавам, не ме познават, че дори и не съм виждал. Но няма към кого да се обърна...", пише ученикът.


Той вярва в добрината ви, ние също. Save-darina.org и ВарнаУтре се присъединяват към трогателната му молба за шанс в живота.  "Нямам сили, а мечтите и целите все повече почват да ми убягват. Моля ви, помогнете ми".


Който може да помогне, нека се свърже с редакцията на ВарнаУтре на е-mail nie.grajdanite@varnautre.bg Е-мейл адресът e защитен от спам ботове. и телефон 052 601 399 или с доброволците от сайта на team@save-darina.org Е-мейл адресът e защитен от спам ботове. .


Знаем, че историята е трогнала и вас! Не става дума за тези 120 лева, нека съберем средства, за да му подарим бал - всяко дете трябва да празнува на този ден! Той не моли за това, но ние вярваме, че го заслужава! Благодарим в"!

# 143
  • Мнения: 860
Хенриета тези хора знаят ли каква е истината за него вече?

# 144
  • Мнения: 3 634
Хенриета тези хора знаят ли каква е истината за него вече?

Вече да! Сега разговарях с тях. Ще им пратя линк към темата тук и вероятно ще свалят статията. Все пак преценката е тяхна.

С ЧЕЗ се разбрахме да подам жалба и вероятно ще успея да възстановя парите за ток. При всички положения ще отнеме известно време. Утре с юристката ще подадем жалба в прокуратурата.

Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 14:16 от Октопод с рокля

# 145
  • Мнения: 860
Хенриета тези хора знаят ли каква е истината за него вече?

Вече да! Сега разговарях с тях. Ще им пратя линк към темата тук и вероятно ще свалят статията. Все пак преценката е тяхна.

С ЧЕЗ се разбрахме да подам жалба и вероятно ще успея да възстановя парите за ток. При всички положения ще отнеме известно време. Утре с юристката ще подадем жалба в прокуратурата.

Предполагам ще я свалят.  Остава въпроса, колко още такива има ooooh! и колко са излъганите....

За тока и ЧЕЗ дано да стане Peace ще бъде много добре, ако обърнат внимание и там.

# 146
  • Мнения: 9
Не знам какво трябва да кажа... Пред никого не искам да се оправдавам ...
Не съм малък
Неморално постъпих Руми - да
Нека щом започна да работя - да помагам и аз = така ще върна парите който съм взел и не съм
постъпил правилно с тях ...
Ще взема пенсия този месец  .
ето 100 лв да дам за това момиче Рая
и да ги върна малко по малко
всички
 
От саве дари-на също ако искат - мога само така да изкупя вината си
и да поправя грешката си .. Sad
Не съм да мамя никого ..
Съжалявам , че така изглеждат нещата.
Ще започна работа ... Другата седмица са ми предварителните изпити в Университета
и ще ги взема с добър успех и ще мога да работя
Ще давам всеки месец пари  докато не върна всичко което сте ми дали
Ако искате и покривката и дрехите също ще дам още сега Sad
Умно момче съм - осъзнах грешката си - дайте ми шанс да я поправя Sad
 Няма нужда повече от излишни думи ...  Не искам съжаление и не слагам сълзливи постове
Искам да поправя това което посях за да пожъна нещо повече един ден

# 147
  • Мнения: 860
Не знам какво трябва да кажа... Пред никого не искам да се оправдавам ...
Не съм малък
Неморално постъпих Руми - да
Нека щом започна да работя - да помагам и аз = така ще върна парите който съм взел и не съм
постъпил правилно с тях ...
Ще взема пенсия този месец  .
ето 100 лв да дам за това момиче Рая
и да ги върна малко по малко
всички
 
От саве дари-на също ако искат - мога само така да изкупя вината си
и да поправя грешката си .. Sad
Не съм да мамя никого ..
Съжалявам , че така изглеждат нещата.
Ще започна работа ... Другата седмица са ми предварителните изпити в Университета
и ще ги взема с добър успех и ще мога да работя
Ще давам всеки месец пари  докато не върна всичко което сте ми дали
Ако искате и покривката и дрехите също ще дам още сега Sad
Умно момче съм - осъзнах грешката си - дайте ми шанс да я поправя Sad
 Няма нужда повече от излишни думи ...  Не искам съжаление и не слагам сълзливи постове
Искам да поправя това което посях за да пожъна нещо повече един ден

Ето отново... ooooh! Радостин кои е написал тук да върнеш парите от пенсията си? Кои си иска дрехите и покривките и т.н. това което си получил като материална помощ? Ще върнеш парите от заплатата си, НЕ ОТ ПЕНСИЯТА СИ! Смятам, че така ще покажеш какво си научил.

И би ли споделил с нас къде и на кого си пращал писма за помощ?

# 148
  • Мнения: 3 634
За парите на екипа от Save Darina не мога да отговаря. Йордан ще напише тяхното становище по-късно.

За парите на хората от този форум мога да направя следното:
- 200лв за наем не могат да бъдат възстановени.
- 111.82лв за ток вероятно ще бъдат възстановени от ЧЕЗ и върнати на дарителите.
- парите, които към днешна дата са постъпили в сметката ще бъдат възстановени на дарителите. Ако някой желае да бъдат пренасочени към друга кауза ще ги преведа в сметката на Защитеното жилище. По-напред писах какви са мотивите ми.

Радостин, какво ще правиш с живот си не е моя работа. Нищо казано/написано от теб не може да върне нещата назад. Ако някой от тук пишещите има желание да ти помогне ще дам координатите на твоята настояща соц. работничка.

Ако сигнала в прокуратурата е това, което те плаши то бъди спокоен. В случай, че не повториш тези грешки отново, няма от какво да се притесняваш. Вместо да се доказваш на нас, ще имаш възможност да направиш това пред държавата.

Danu-Ani, остави го! Вече не е наш приоритет.  Peace

# 149
  • Мнения: 403
Хъхъхъ! Ще се консултираш с най-големия шаран на форума  Mr. Green  Нищо, скъпа, успокоение е поне, че не сме сами  :....Рууууут, имаме нужда от теб!  Praynig Изостави ни и виж какви ги забъркахме.
В интерес на истината се чувствам абсолютно тъпо и глупаво  Blush
Рут и тя като мен се отказа и само четем,писна ни да сме вечните шарани.Наталка и Октоподче...май за нас трябва да си пишем правилата които имахме в предвид.Съжалявам ,че отново форума стана жертва на лъжа... Яд ме е много ,че се намират хора да лъжат толкова безочливо и после нагло да се извиняват.Наталка нито ти нито Октоподчето трябва да се чувствате зле Hug

Общи условия

Активация на акаунт