Отговори
# 30
  • Мнения: 3 634
Благодаря на всички, които писаха тук и на ЛС!  Hug
Забравих да допълня, че веднага след приключването на учебната година Радостин ще загуби пенсията за сирак и тя евентуално ще му бъде възстановена, ако започне като редовен студент в държавен ВУЗ. Това означава, че момчето ще загуби всякакви доходи, но пък ще е свободен да работи през лятото.

Чакам да стане 9:30ч, за да се обадя в общината и ще ви пиша какво сме се разбрали с разсроченото плащане. На линия съм да отговарям на всякакви ваши въпроси. Много ви благодаря!  Hug

# 31
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Цитат
Само в преводите пишете основанието.  Peace
В смисъл?Имаш предвид да пиша "За Радостин"или нещо такова,или?

*Neytiri* , да!   bouquet  Пише се за Радостин, за да може Руми да знае, че парите са предназначени за него.
Руме, давай сметкатааааа

# 32
  • Мнения: 488
Ще се включа с пари веднага за да се платят належащите сметки. Чакам банкова сметка.

# 33
  • Мнения: 3 634
За да не нарушаваме правилата на форума изпратих ЛС на всички току-що.  Hug

# 34
  • Мнения: 4 195
Октопод с рокля, аз съм социален работник в Защитено жилище ЗАЕДНО.
може ли да се видим с момчето. при нас са настанени именно такива младежи, подготвяме ги за кандидатстудети, имаме и двама абитуриента тази година.
Смятам, че можем да му помогнем Peace
пусни ми на ЛС някакви контакти с него или с теб Peace

# 35
  • Мнения: 3 634
Първо да кажа, че много благодаря на AnetaH за компанията, превоза и съдействието да отидем спешно до общината.  Hug
Оттам актуализираха информацията и разбрах, че Радостин дължи 194,30лв за неплатени наеми. Без лихви месечната му такса е 38.86лв. Също така се оказа, че за периода 11.2008 - 01.2010 за целия апартамент се дължи 1144.82лв към Топлофикация. Преди всички сметки е покривал братовчеда на Радостин, но момчето е безработно от юни и нещата са започнали да се натрупват.

Както и да е, от общината засега няма да предпиремат мерки Радостин да напусне жилището заради неплатени сметки към Топлофикация. Наталия е говорила със социалните и те ще се постараят да отпуснат еднократна помощ от около 350лв, за които аз посъветвах Радостин да покрие част от задълженията за парно. Както казаха в общината "поне неговата половина от сметката". Уверих ги, че след като завърши училище ще започне работа и с братовчед си ще покрият останалата сума. Тук искам да отбележа, че служилите там имат добри впечателния от двете момчета и преди юни са били редовни платци.

Moon Walk, аз с удоволствие бих съдействала да се видите с Радостин, но според мен факта, че той има общинско жилище не е за подценяване. Както е видно от темата сметките не са толкова непоносими и когато започне работа ще се справя. С братовчед си са почти връстници, жилището е тристайно и макар сега заради финансов недостиг отношенията да са обтегнати от общината потвърдиха, че момчетата са се справяли добре сами. За мен лично доказателство за това е добрия външен вид, езикова култура и отличен успех на Радостин. Разбира се, аз не желая да взимам решения от негово име и оставям на вас да прецените дали е по-добре за него да напусне апартамента и да дойде при вас.  Hug

Много хора ми писаха на ЛС и мисля, че ще съберем парите за наема и тока. В края на седмицата ще напиша тук какви пари са пристигнали и кои сметки са платени. Мой колега с телосложението на Радостин ще му приготви подходящи дрехи за изпращането в у-ще и предстоящи интервюта за работа.

Последна редакция: пн, 22 мар 2010, 12:59 от Октопод с рокля

# 36
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Говорих със социалната рабтничка на Радостин. Впечатлението ми е, че тя, началника на отдела са твърде лично ангажирани със случая на Радостин. Проблема е, че законово няма как да му помагат кой знае колко. Радваше се, че има хора, които по някакъв начин са се ангажирали да помогнат на момчето. Явно те също са видели потенциал, който си струва да бъде поощряван и насърчаван. Разбрахме се да държим връзка и да работим съвместно, за да може да се помага ефективно.
Руме,   bouquet

# 37
  • Мнения: 4 195
За общинското жилище и аз съм на мнение, че той трябва да запази на 100%. Това обаче не значи, че ние не можем да му съдействаме, имам нещо наум, за това искам да се видя с него.
Има ли негов телефон, да ми пуснете на ЛС, да се разберем нещо Hug

# 38
  • Мнения: 3 634
Moon Walk, имаш ЛС. Аз отивам след малко до общината да платя наемите. Получих по 100лв от AnetaH и още една съфорумка, с тях ще покрия наемите. Остават сметките за ток.

Последна редакция: вт, 23 мар 2010, 14:58 от Октопод с рокля

# 39
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
AnetaH и Danu-Ani   bouquet
Руме, ти си фурия  Heart Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 4 560
Момичета, и аз преведох малко пари на Руми.
Много се радвам,че има хора като нея които лично се ангажират да помогат   bouquet
И дано Радо да продължи да учи  Praynig

ПС аз лично ще мога още някой и друг месец да помагам с малка сума, после ще ми е по-трудно предвид чакания мъник...

# 41
  • Мнения: 3 634
Сега се върнах от общината и платих наема от ноември 2009г до март 2010г. - квитанция. Рестото от 2,66лв оставих за по 1 кафе на жените на касата защото обещаха все пак да не го закачат до лятото за парното.

Получих от ikr_mi 50лв и с тях платих едната сметка за ток - квитанция. Ресто 14.17лв.

Сега говорих с Радостин, той е у дома болен и на антибиотици. Успял е да си купи част от лекарствата, но не е успял да си вземе антибиотиците. Аз ще ги купя, но нямам възможност да ги занеса. Може ли някой спешно да се включи с транспорт до Хаджи Димитър? Hug

Актуализирам неплатените сметки: 75.29лв (февруари) + 110.58 (март) = 185.87 лв.
Благодаря ти, v_spasova!  Hug

Последна редакция: вт, 23 мар 2010, 16:17 от Октопод с рокля

# 42
  • Мнения: 860
Октопод с рокля  bouquet

Намери ли се някои да занесе лекарствата? Rolling Eyes Не съм от Сф за да помогна, дано някои се съгласи да отиде. Praynig

# 43
  • Мнения: 3 634
Купих лекарства за 10лв и шефката ми ще ги закара при условие, че днес свърша малко работа и в офиса.  Laughing

# 44
Здравейте момичета
след като прочетох апела за помощ на Радостин, всеки ден следя внимателно как се развиват нещата около него.Аз живея в чужбина, но бих могла да му изпратя дрехи с  неговия размер и подходящи за възрастта му.Мога да ги изпратя до София, магазин в Студенски град.Ако има интерес ,когато съм готова ще дам телефон и име за връзка.Бих могла да помогна и с някаква сума.Ще са ми необходими банкови данни за превод от чужбина.В случай на интерес към предложението ми ще ми е неоходим e- mail  за връзка.

Общи условия

Активация на акаунт