Отговори
# 75
  • Мнения: 3 634
Danu-Ani, малко по-нагоре в темата се вижда с червен текст:

Актуализирам неплатените сметки: 110.58 (ток за март), налични 24лв.

Скоро и тази сметка ще бъде покрита, платила съм наема до март, включително.

Моя колежка ми донесе 3 костюма, които са подходящи като размер. Малко са плътни, но като цветове са подходящи. С единия мисля Радостин да отиде на бала в резиденцията. Само нямаме подходящи обувки, но ще измисля нещо дотогава. Все още стои въпроса с липсата на ежедневни панталони, хавлии и чаршафи.

Moon Walk, отдавна ми се иска да дойда в ЗЖ и може би когато се възстановиш ще докараме Радостин някой слънчев уикенд. Ще държим връзка!  Hug

# 76
  • Мнения: 860
Това е добре. Аз виждам текста, но реших, че вече са покрити и има останали пари затова попитах. Както и да е уточнихме се.

За хавлиите и чаршафите, забавих се малко изпрани са вече, но днес ще изсъхне всичко времето е чудесно. Дано да мога довечера да ги изгладя и утре да ги занеса до офиса или поне други ден, да доидат до Велик ден. Дънки ще изпратя които станат, все пак различните модели имат различни номерации и кроики. Но мисля, че ще станат. Днес дори търсих предаването - България търси талант/явно още не е качено, по късно пак ще го потърся/ да видя горе долу визуално каква фигура има, но дано да станат.

# 77
  • Мнения: 369
За куверта и аz писах, че е беzумно скъп. Иска ми се Радо да има хубав бал, но не ми се иска да им пълним гушите на теzи беzсрамници. Иzвинете zа силните думи, но таzи наглост на ресторантьори, хотелиери и прочие печалбари в БГ просто ме иzважда иzвън релси (то поне данъци да плащаха като хората, ама и zа това се съмнявам).  Close

Най-добре Радо да каже доколко му е важен тоzи бал. Не всички абитюренти държат толкова на праzненството. От моя клас имаше само 7 човека в ресторанта преz 2001ва. Кувертът беше към 60-80лв и повечето решиха, че не си струва да дават толкова пари zа една вечер. Вместо това предпочетоха да идем на Албена zа три дни.

Та, освен ако Радо не държи иzключително много на това, бих предпочела дарените от мен пари да идат zа сметки, zа черни дни или zа нещо друго полеzно.  Embarassed

Btw, няма ли въzможност да се говори с ресторанта zа отстъпка или дори беzплатен куверт?

# 78
  • Мнения: 4 195
За куверта и аz писах, че е беzумно скъп. Иска ми се Радо да има хубав бал, но не ми се иска да им пълним гушите на теzи беzсрамници. Иzвинете zа силните думи, но таzи наглост на ресторантьори, хотелиери и прочие печалбари в БГ просто ме иzважда иzвън релси (то поне данъци да плащаха като хората, ама и zа това се съмнявам).  Close

Най-добре Радо да каже доколко му е важен тоzи бал. Не всички абитюренти държат толкова на праzненството. От моя клас имаше само 7 човека в ресторанта преz 2001ва. Кувертът беше към 60-80лв и повечето решиха, че не си струва да дават толкова пари zа една вечер. Вместо това предпочетоха да идем на Албена zа три дни.

Та, освен ако Радо не държи иzключително много на това, бих предпочела дарените от мен пари да идат zа сметки, zа черни дни или zа нещо друго полеzно.  Embarassed

Btw, няма ли въzможност да се говори с ресторанта zа отстъпка или дори беzплатен куверт?

миналата година на нашия абитуриент първо му обещаха д аму поемат куверта, после се отметнаха:(
училището сигурно не е пълно със деца в неговото положение, може да се говори да го поемат. Егати, поне за него да е без пари, кожодери:(
То не че за онези деца, които имат родители не е скъпо - повечето семейства са работнически и тези балове им излиазат незнам откъде:(/
А толкова по - хубаво би било ако може децата да идат с тези пари 1 седмица в европа примерно - за тези пари три пъти ще я обиколят, ма апусто - бал, та бал:(

# 79
  • Мнения: 488
И аз смятам, че е неразумно да се дадат тези пари за 1 вечер, в положението на Радостин / сумата би покрила няколко месечни наема на жилището/. Радостин е доста трезвомислещ и предполагам не е комплексар. Лишен е мн. неща, но дано това не му създава комплекси. Такива  са обстоятелствата при него. Просто ги приема и продължава напред - да гони целите си.
п.п. Костюмът, за който писах в началото ще му е къс, защото мъжът ми е към 1,70-1,72, но виждам, че има осигурени вече няколко.

# 80
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Ако до 10 април все още няма чаршафи и хавлии, ще донеса.

# 81
  • Мнения: 3 634
мис Лутър, ти беше писла по-напред твоето отношение към бала и средствата от теб ще заделя за наем или такси по кандидат-студентските изпити. Ирена ще ми гостува за Велик ден, днес се уговорихме. Hug

Много се съмнявам, че от ресторанта ще покрият куверта. От разговор с Радостин останах с впечатлението, че едва ли целия випуск би се съгласил да помогне. Аз ще се обадя на директорката утре, надявам се и училището да се включи като посредник в цялата работа. Иначе Радостин е приел, че няма да отиде на този бал. Преди нашата подкрепа е било немислимо финансово и той не се надява и в момента.

За да уважа тези от вас, които подкрепят идеята да отиде Радостин на бала, ще направя всичко възможно да свалим малко от цената. След това ще ви кажа колко остава за доплащане и ако някой има желание може да се включи. Само моля изрично да пише на ЛС, че средствата са за бала, за да не се получават недоразумения.  Peace

# 82
  • Мнения: 10
Добър ден, момичета. Искрено съжалявам за това, което ще напиша и вие ще прочетете. Много бих искал това да не се налагаше. Но като член на екипа на сайта "Спаси, дари на.." знам, че в дарителството доверието е най-важното и ценното. На 20-ти февруари получихме следното писмо:
Цитат
Здравейте , казвам се Радостин на 18 г. от град София
Ученик съм в 12 клас на 26 -то соу "Йордан Йовков" София
Аз съм кръгъл сирак - родителите ми починаха преди 2 години . Майка ми от спукана язва , а баща ми от рак на белия дроб след тежка борба с болестта . Живея самостоятелно . Имам братовчед , който е на 22 г. и живее заедно с приятелката си в дома на родителите и . имам и брат за когото научих преди 2 години -след смъртта на родителите ми - от документ за наследници . Него го познавам , но отношенията ни са обтегнати и не поддържаме никакви контакти . Живеем в два различни свята .Имам и две сестри за които не знам абсолютно нищо и никога не съм виждал .други роднини нямам. Оправям се съвсем сам - сам си готвя сам си пера , сам си чистя , и сам си плащам сметките - живея в общинско жилище - собствено нямам. Работя в 4 дни от седмицата за да мога да свързвам краищата да си плащам сметките вкъщи и да имам джобни за училище . Имам нужда от помощ . не знам към кого да се обърна -няма никoй до мен . Може да изглеждам като просяк - но да =стигнах до тук , само защото искам да успея. Искам да кандидатствам тази година в Софийския университет "Климент Охридски" , но предварителният изпит там е 120 лв. ( искам да следвам право) , които аз няма от къде да дам , защото трябва да спра да ям или да си плащам сметките за ток за да мога да ги отделя . А небивалицата за тези 120 лв. е , че за тях ти получаваш 20 празни бели листа и думите "сядай и пиши каквото знаеш" " успех" .. че дори и химикал не ти дават .. няма как да дам тези пари , а много искам да следвам много искам да продължа образованието си .. но няма как да го направя без помощ . Затова моля ви помогнете ми

Тази година имам и бал на когото аз обаче няма да присъствам , тъй като сумата която ми искат е непосилна за мен .. Не мога да се справям сам . няма как а и вече нямам сили .. Животът ми е повече от ужасен . Може да изглежда нахално нагло или както искате го наречете , че прося и се изповядвам на хора които не познавам ,не ме познават , че дори и не съм виждал. Но няма към кого да се обърна .. Зовут ми за помощ ако можех да викам би счупил всички стъкла в столицата ... но нямам глас и да говоря вече . Нямам сили а мечтите и целите все повече почват да ми обягват . Моля ви помогнете ми. Благодаря за отделеното внимание .. Хубав ден .

Хората от  екипа бяха трогнати, също  както вас в момента, и решихме да помогнем на момчето. Средствата събрахме помежду си, а не от дарители, също като вас. Също като вас звъннахме в училището и там ни казаха, че той наистина има нужда от помощ и като него има още едно дете, казва се Елизабет.
Като начало, оказа се, че като сирак, Радостин не дължи такса при кандидатстване.
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatel … bnata_2010_2011_g

Също като вас си направихме лична среща. На нея ни обясни, че работел три дни в седмицата, затова ходел само 2 дни на училище, но учителите му влизали в положението. Нямал компютър и ползвал този на работодателя си, откъдето ни пишел.  
 Каза, че има спешна нужда от панталон и яке. Намери си, по негови думи, яке за 64 лв. и панталон за 43, и веднага получи от нас 120 лева, за да си ги купи. Каза, че го е направил.
Каза, че кувертът за бала е 120 лева и ги получи веднага. Още на 2-ри март.
На нас каза, че плащал 100-200 лева за ток, но от сметките тук се вижда, че е по 75. Предложихме му съдействие за решаване на проблема, но нищо.

Също като вас го посъветвахме да погледне и към УНСС. Както и да си потърси дрехи за бала.
Цитат
много хубава идея ми даде . благодаря ти .. Още в понеделник ще отида и ще си подам и там документите

до сега обикалях по пазарите с трима мои приятели и едно момиче за най-добра преценка и се спряхме на един костюм които много ми хареса
със синя риза е - синия цвят на горната ми дреха изпъква много цвета на очите ми и мн ми допадна

костюма е 170 лв. ризата е 55 а вратовръзката е 18

обувките - обикаляхме и се спряхме на едни италиански magazin на бул. дондуков и те струват 104 лв.

и са с намаление .. Гледахме и за по -евтини , имаше и един български magazin близо до него и там имаше обувки за по 80 -90 , но не ми харесаха , а и не ми стояха удобно

ако сега може и цената е добра до утре трябва да кажа до 2 часа на обяд дали ще го взимам защото трябва кройката да ми се намали малко тъй като и най- малкият размер костюм ми е голям и с по 3 сантиметра трябва да се смали .. казаха ми , че става за два дни и е безплатно , но трябва да го потвърдя утре до 2 .Жената в магазина ще ми го пази до утре за да и кажа ще го взимам ли или не

Поздрави от ради

На 12-ти март му дадохме 400 лева и каза, че ги е купил.

Цитат
Mnogo blagodarq za vsichko .. vzeh si kostiuma dnes po obqd i mi stoi mnogo dobre. Nadqvam se da uspeete da doidete na bala mi da vidite kolko hubavo izglejdam v nego
Jelaia vi da ste jivi zdravi i vse taka dobri i velokodushni hora :-
Mnogo sum priznatelen za vsichko i kakto se kazva - edin den vsichko se vrushta
Nadqvam se kontaktite ni da ne sprat do tuk , a da produljim da se chuvame da si pishem i da se vijdame na po edin chai ili kafe

Ytre e nedelq i az shte spra vsicki bushoni vuv nas i shte vidq da prosledq elektromera dali produljava da vurti, i ako go pravi shte zvunna i v televiziqta veche
Hubav den vi jelaia i shte se chuem tezi dni da razbera kak ste i da vi kaja kakvo e stanalo s toka
Hubav den i uspeshna sedmica vi jelaia
Budete zdravi

Имаше уверението, че ще осигурим и кола за бала.

След прочетеното в тази тема то естествено отпада и оставам погнусен.

п.п. Иначе, хубаво е, че има хора като вас!   bouquet

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 18:45 от Йордан Петров

# 83
  • Мнения: 3 634
Йордан Петров, благодаря ти за информацията!

Опитвам се да се свържа с Радостин, но той не си вдига телефона. Веднага щом имам някаква яснота ще ви информирам подробно. Дотогава ще помоля всички да не превеждат пари по сметката.

# 84
Четох мненията за бала.Аз лично бих държала парите за бъдещи сметки.Радостин ще има нужда да му се плаща наема за още няколко месеца, както и сметките.Това докато минат всички изпити и успее да намери някаква работа, която да му позволи сам да ги плаща.Може би трябва да се включат с малко помощ и от училище .Учителите да дарят по нещо, децата.Кой с каквото може.Това зависи от директорката и класната.При добро желание биха могли да направят нещо.Сумата наистина е безумна.Какво ли ще им предложат за 250 лева?  Аз лично ги намирам за безмислени тези балове.По-добре да отидат някъде, да видят нещо ново.
Изпратих за Радостин дрехи.За този сезон са повечето.Дано нещо му стане и да ги ползва.Вече се разбрах с Руми откъде да ги вземе.
Ако има нужда от летни дрехи, както и якета за зимата имам възможност да му изпратя.
Добре е да знаем от какво точно има нужда в момента за да помогнем.

Надявам се, че се чувства по-спокоен и още по-нахъсан да успее.
Желая му го от сърце.
След тежките облаци винаги идва ясно време.

# 85
  • Мнения: 53
На мен ми мина през ум за малки хитринки относно ситуацията около Радостин най-вече заради многословните и нищо не казващи негови постове. Както й да е аз се оттеглям от темата - средствата, които бях отделила /за втори път/ за него отиват при Вики.

# 86
АКО НАПИСАНОТО ПО-ГОРЕ Е ВЯРНО ЩЕ БЪДА МНОГО ОГОРЧЕНА,КАКТО ПРЕДПОЛАГАМ ВСИЧКИ, КОИТО СЕ ВКЛЮЧИХА.ЩЕ БЪДЕ ЖАЛКО АКО НАИСТИНА Е ПОСТЪПИЛ НЕКОРЕКТНО.
ЧАКАМ С ИНТЕРЕС ДА РАЗБЕРА НЕЩО НОВО.

# 87
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Йордан Петров ,  Благодаря ви за включването. Би било добре Радостин да пише в темата и да даде подходящо обяснение. Сигурна съм, че чете.

# 88
и аз мисля, че дължи обяснени на всички, които откликнаха.Може да не отговаря на телефона, защото вече е видял всичко.
Жалко.
Аз рядко откликвам на такива призиви за помощ.
Ако се е възползвал от ситуацията си за да получава пари или дарения ,не е бил искрен е само в негов ущърб.

# 89
  • Мнения: 60
Аз бях с Данчо на срещата с Радостин. Всичко е точно както ви го разказа.

За последно Радостин ни писа тази събота:

Цитат
Zdraveite na vsichki

iskam da vi kaja v ponedelnik da gledate ot 21 chasa Bulgaria tursi talant

Az sum uchastnik v tova predavane i v ponedelnik shte me davat po televiziqta

Gledaite i se zabavlqvaite

Нито дума, че се е свързал с вас и му помагате. Както и на вас за нас  Close

Жалко.

Общи условия

Активация на акаунт