144 СОУ " Народни будители"- мнения и препоръки

  • 28 211
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте,
144 училище има ли транспорт?

Не съм чула да има...

# 76
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Радвам се, че открих тема за 144 СОУ, защото синът ми ще кандидатства там и жадувам за информация от първа ръка. Е, вярно, че по-активни се оказаха майките на първолаци и деца от началния курс, а нас ни интересува гимназията, но всяка информация е полезна. Утре сме на изпит за проверка на способностите по музика и съм леко притеснена.

Ще се радвам да прочета отзиви за гимназиалния етап на училището. Насочили сме се към музикалната паралелка с китара.
Г- н Лазаров е по китара и от 2014 е нов другия учител, но Лазаров е много добър като преподавател. За гимназията много не държат на учене по- вече на изявите.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 942
Радвам се, че открих тема за 144 СОУ, защото синът ми ще кандидатства там и жадувам за информация от първа ръка. Е, вярно, че по-активни се оказаха майките на първолаци и деца от началния курс, а нас ни интересува гимназията, но всяка информация е полезна. Утре сме на изпит за проверка на способностите по музика и съм леко притеснена.

Ще се радвам да прочета отзиви за гимназиалния етап на училището. Насочили сме се към музикалната паралелка с китара.
Г- н Лазаров е по китара и от 2014 е нов другия учител, но Лазаров е много добър като преподавател. За гимназията много не държат на учене по- вече на изявите.

Синът ми вече отдавна учи там Simple Smile
Все пак много благодаря, че отговорихте.
Явно темата не е много активна Simple Smile

С нетърпение очакваме в 9 клас да започне при г-н Лазаров, много е глупаво това, че цяла година в 8 клас лишават децата от учене по инструментите.
Да, добре, езикова година е, но можеха да включат един СИП. В другите гимназии има. А на моя въпрос на първата родителска среща ми беше отговорено - ми запишете го на хор #Crazy
Той е в бесния пубертет, гласът му кукурига, освен това има желание да свири, не умее и не обича да пее, какъв хор...

# 78
  • Sf
  • Мнения: 9
144 СОУ е изключително добра школа, що се отнася до подготовката по профилираните предмети. Изказвам преки наблюдения за хореографските паралелки (желязна дисциплина още от първи клас) и от изявите по концерти и фестивали на възпитаниците в останалите профили.
От I до IV клас нивото на преподаване на госпожите е добро, т.е. всички деца се научават да пишат, смятат и четат. Колко добре го правят е друга тема. Английският език определям като посредствен. Записването за занималня граничи по трудност с прием в университет, но все пак я има. Има различни възможности за спорт, извън учебните занимания, организират се регулярно екскурзии и зелени училища.
В V-ти клас нивото на общообразователните предмети рязко тръгва надолу и удря дъното. Учителите се изживяват като редки изчезващи видове и от ден първи започват да критикуват и омаловажават придобитите до момента знания на децата /къде с право, къде не/, в това число качеството на работата и постиженията на собствените си колеги. За сериозните и амбициозните деца това води първо до стрес, а след това до загуба на всякаква мотивация, а за останалите - те просто си пасват идеално с вече наложената от учителите идея, че посредствеността е нещо напълно нормално. Сбърканата система за оценяване на МОН е Библия и оправдание за учителите, а тройката по български език и математика я обясняват като съвсем нормална оценка за пети клас. Не било възможно по всичко да имат шестици. По рисуване също, нищо че децата не са в паралелка с профил изобразително изкуство. В същото време домашна работа почти нямат. А на ученик кажеш ли му, че няма домашни е равносилно да му забраниш да пипва учебниците! Допълнителни учебни помагала не се използват, нямало нужда. Те тройките и така могат да си ги вържат, при това със зор.
Училището е "охраняемо", но се краде и от хигиенистки и от възпитаници. За хигиенистките бяхме предупредени от учителите още в първите класове, но пък  малките нямат кой знае какво за крадене, та по онова време нямахме драми. В по-горните класове, с придобиването на някакви по-апетитни тийнейджърски придобивки и увеличаването на джобните, картинката се променя. Нашият личен опит като потърпевши до момента е два пъти за една седмица. Рзговорите по тази тема с училищното настоятелство, в лицето г-жа Величка Николова, са почти невъзможни, крайно неприятни и безплодни. Тръгваш си навел нос и без вина виновен, че някой е влязъл в съблекалнята и е окрал чантата на детето ти, докато то е танцувало за благото на любимото училище.
Езикът и поведението на болшинството от децата, с които се сблъскваш в момента, в който прекрачиш в двора на училището, лично мен ме отвращава, но пък то май вече почти навсякъде е така. За по-горните класове упорито се носи информация, че има не един и два случая на употреба на наркотици, но аз не смятам да дочаквам, за да се убедя лично!
В заключение ще спомена само, че началната учителка на моето дете ме предупреди какво ни очаква, ако останем в училището след IV-ти клас и сега горко съжалявам, че не я послушах.

# 79
  • Мнения: 56
Съгласна съм с 2 неща от по-горното мнение,добър начален етап и профилирани паралелки,но аз също имам пряко впечатление от среден курс.Стреса в 5-ти клас е огромен и ако детето е оценявано до 4кл. само от 1 преподавател(класната),то в 5-ти клас става друго.В случай,че оценките са били надути и леко нереални,то дупката става голяма ,когато идва нов учител с неговите си изисквания.Материала е огромен и се препуска бясно.Моето дете е в 6-ти клас в 144 СУ и не си спомням да е останал без домашни ВСЕКИ ден.Допълнителни помагала съм купувала и в 5 и сега в 6-ти клас и се чудя как може при едни да има ,а при други да няма.Имайки предвид бясната им възраст,трудно овладяеми ,да обвинявам само учителите,че са много велики...Който не е влязъл в клас-5,6, 7 ,той не знае за какво иде реч.Аз един устатник си имам,какво остава за 25-30!Независимо в кое училище отиде детето,среден курс си е проблематичен.Кражби стават(обраха му 2 пъти по 2 лева) инцидентно и обикновено цапцаросват деца от самия клас.Има си клуб по математика,който се води много добре.С една дума аз съм доволна.

# 80
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
че има не един и два случая на употреба на наркотици, но аз не смятам да дочаквам, за да се убедя лично!

жалко, че и в бъдещото школо на детето ти няма да си застрахована и пак ще се "докоснеш" до тематиката. Гаранция ти давам.

144СУ го обичам като мое родно. Попадали сме само на добри преподаватели. И на много неща са ме научили и мен, като родител.
Пожелавам здраве на всички в него...  bouquet

# 81
  • Мнения: 1
Здравейте,мисля след завършването ми на 7 клас да се насоча към 144 су и никъде не са споменати какви са паралелките във профилите Хореография и Музика!Ще може ли някой да ми даде информация за паралелките и също така държанието на учителите,върху какво се набляга и такива неща?

# 82
  • Мнения: 29
Защо не влезете в сайта им. Там трябва да са представени всички специалности, който има. Ако няма, намерете им телефона, обадете се и питайте.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 136
Профил музика предлага солфеж и музикален анализ. Детето може да избере да свири на пиано, китара или цигулка от класическите, а от народните инструменти - гъдулка, тъпан, кларинет. Виждала съм и гайдари. Има класически хор, в който се пеят и поп песни, а също хор за народно пеене. 
Относно хореографията се изучават само народни танци.

# 84
  • Мнения: 56
Здравейте,мисля след завършването ми на 7 клас да се насоча към 144 су и никъде не са споменати какви са паралелките във профилите Хореография и Музика!Ще може ли някой да ми даде информация за паралелките и също така държанието на учителите,върху какво се набляга и такива неща?
В паралелки Музика, Хореография и Изкуство след 7 ми клас в 144 СУ се влиза след проверка на способности в края на юни месец.В сайта е публикувана информация къде ,какво и как се подава и задължително медицинско.
Специално за музиката кандидатстваш с програма фиксирана за инструмент или вид пеене плюс солфеж . В първи клас може да се избират инструменти или пеене,след седми клас вече трябва да си натрупал практика,която да демонстрираш на изпита и да надграждаш в годините до 12 клас.
В профила имаш индивидуални часове по инструменти / примерно кандидатстваш с пиано,приет,продължаваш с пиано/или вид пеене / народно,класическо,джаз/, изучаваш солфеж,теория на музиката,музикален анализ,хорове,инструментални формации,учебен театър с музика .Също така ,ако си приет с пеене, задължително имаш час по задължително пиано,както в НМУ.Има качени учебни планове,хората рядко се задълбочават да четат...
Относно хореографията освен народни танци има и класически танци.

# 85
  • Мнения: 197
Здравейте, може ли да споделите мнение за паралелките по рисуване след 4 клас.

# 86
  • Мнения: 216
Не успях да  намеря учебните планове. Къде пише, че има класически танци освен народни след 7 клас?

# 87
  • Мнения: 846
Мисля да местя детето си от 81-во в 144-то след като бях потресена на родителската среща. Моля за по-скорошни мнения за това училище...

# 88
  • Мнения: 335
Здравейте,

Детето ми наесен ще е първи клас. И съответно 144-то ни е по район. Колебая се дали да го запиша в това училище чувайки различни мнения.
Дали някой може да сподели мнение, впечатление за училището? Интересувам се от преподавателите, успяват ли да се справят с дисциплината, да мотивират децата и да предадат учебния материал разбираемо? Кои учители ще поемат първокласниците тази есен? Наясно съм, че на въпросите ми няма как да се отговори конкретно, и че всяко мнение е субективно, но все пак всяка гледна точка ще ми е полезна.

Благодаря Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 57
E. De Morgana, двете ми дъщери учат там, едната е 6ти клас, другата 1ви. Смело мога да заявя, че класните ръководителки и на двете са прекрасни към момента. На голямата мога да изкажа суперлативи както за класната от 1ви ди 4ти клас, така и за сегашната - прекрасни, изискващи, но справедливи, грижовни и най-важното за мен- успяха да научат децата да учат.
Нямам мнение за училището след 7ми клас, но до тогава е само положително. Факт, то е голямо, неприятно е, че няма възможност децата в начален курс да са само първа смяна, както на други места, но това не е толкова страшно на фона на останалото.
Ако нещо конкректно ви интересува - питайте.

Общи условия

Активация на акаунт