144 СОУ " Народни будители"- мнения и препоръки

  • 28 213
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Интересувам се от училището. Мисля да запиша дъщеря си там в предучилищна и после в първи клас с профил музика- народно пеене.
Споделете мнения и препоръчайте учител. Интересува ме дали се набляга основно на  профилираните предмети за сметка на началното образование.
Всякакви мнения  ще са ми от полза.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз съм доволна.
Коя година щерка ти ще е в 1ви клас? Може да се окаже при нашата сегашна класна, която е супер човек и преподавател.

# 2
  • Мнения: 1 883
През 2013/2014 ще сме в предучилищна и след това 2014/2015 ще сме в първи клас.
Шани надявах се да се включиш. Бях чела някъде ,че сте в това училище.  Дай повече информация. Laughing Съветват ме да си я оставя в кварталното училища и да я водя допълнително на пеене, солфеж, но аз искам и плуване. Ще падне голямо разкарване до София. Ние живеем в Панчарево и тези неща тук не се предлагат. Затова съм се насочила към 144, поне всичко да  е на едно място.
Най- вече ме интересува дали се учи сериозно. Не искам пеенето да е за сметка на образованието.  От февруари ще приемат документи и трябва да съм решила да тогава. Дали това ,че сме в Панчарево ще ни попречи при записването?

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
след това 2014/2015 ще сме в първи клас.

Ако всичко върви по план, ще сте при нашата сегашна класна. А тя учител, който изисква доста.
Всяка тетрадка се проверява нон-стоп. Всъщност НЯМА непроверена тетрадка. Било то учебна, за работа в клас или за домашна.
Така, че е мит всичко отнасящо се до рехавото нач. образование за сметка на музиката/рисуването/хореографията..
Моят син е с пиано и вокална група. Това означава, че има по 2 пъти пеене в хора + 2 пъти муз. инструмент.
Плюс предмет музика в клас.
В школото има плувен басейн с много сериозна преподавателка. Така, че и това ви е уредено.
Колкото за района и записването... не знам. Не съм се интересувала. Но не вярвам да има проблем.

# 4
  • Мнения: 1 883
Шани много ти благодаря. Учителките по плуване ги познавам. Wink Вече втора година малкия ми син е при Добрева.

Ако може на лични да ми дадеш името на вашата класна.

# 5
  • София
  • Мнения: 20 083
Дъщеря ми е шести клас и със сигурност мога да кажа, че няма неглижиране на общообразователните предмети за сметка на профилираните.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 883
ШаниReiny
 Благодаря  за включването!




# 7
  • Мнения: 9
Здравейте, бихте ли ми казали, какво представлява проверка на способностите по музика в училището? И обучение по какви муз. инструменти се предлага? Благодаря.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... проверка по пеене, тактуване.
Не знам съвсем конкретно, тъй като родителите не влизат с децата в стаята за проверка.
Инструментите са пиано, цигулка, китара и нар. инструменти - тамбура, гъдулка, дудук и т.н.

# 9
  • Мнения: 1 252
Големият ми син беше там, макар, че мина много време от тогава, аз съм с много добри впечатления от 144-то. Много, много по- добри от 81-во, - малкият ми беше там за кратко.
Успех!  Hug
Ако сега ми предстоеше да записвам първолак бих го записала начален курс в 144-то, без да се колебая. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 265
Момичета, дайте някакви мнения за учители, които поемат таз годишни първолаци...

Аз се колебая между рисуване и танци...

Предположително, че ще са тези преподаватели, които водят сега 4 клас, а те са:

1. Десислава Евтимова - "Хореография"

2. Даниела Андонова - "Хореография"

3. Петя Иванова - "Изобразително изкуство"

4. Катя Димитрова - "Изобразително изкуство"

5. Елеонора Захариева - "Музика"

Ако може за всеки по нещо. Вярвам, че има доста майки, децата които им учат в 144

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Само визуално ги познавам...
Точно този "набор" учителки са ми бяло петно откъм мнение.
Съжалявам Лусс, дано все пак някой ти пише. Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 20 083
И аз не мога да помогна, за съжаление. Тези госпожи не са ми познати дори и визуално.
Дано се включи някой с мнение.  Peace

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
здравейте
и аз да следя - г-жа Евтимова познавам лично и много харесвам!
но щерката не иска хореография... та съм в чудене за другите

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ще нещо - Шани и другите - какви безплатни извънкласни занимания сте чували да има в 144 соу?

Шани на какво ходят твоите сладури?

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт