144 СОУ " Народни будители"- мнения и препоръки

  • 28 212
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А какво е обучението на децата от 5кл.нагоре?Имам предвид по специалните предмети-музика, изобразително изк., хореография?

същото, каквото и в начален етап.
Орязването на доп. часове по спец. предмети е по вина на Министерството, а не на 144то.
Затова СИП и ЗИП са все спец. предмети.

# 46
  • Мнения: 3 164
А какво е обучението на децата от 5кл.нагоре?Имам предвид по специалните предмети-музика, изобразително изк., хореография?

същото, каквото и в начален етап.
Орязването на доп. часове по спец. предмети е по вина на Министерството, а не на 144то.
Затова СИП и ЗИП са все спец. предмети.
Влезнах в сайта им и видях, че наистина са доста малко тези часове.Че не са достатъчни е ясно, но дали децата напредват да речем ,без ползването на частни уроци? Simple Smile

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Shoni - за кое по-точно те интересува?
За рисуването 2 съученички на щерката влязоха в Рисувателното без частни уроци. Само с курс преди изпита...
Има влизащи деца и в Музикалното.

# 48
  • Мнения: 3 164
Shoni - за кое по-точно те интересува?
За рисуването 2 съученички на щерката влязоха в Рисувателното без частни уроци. Само с курс преди изпита...
Има влизащи деца и в Музикалното.
Музиката ме интересува.По-точно инструмент китара Simple Smile

# 49
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
И аз се записвам да ви следя  Hug Vela, благодаря за темата   bouquet
Мен също ме интересува приема в СОУ 144 за учебната 2014-2015. До тогава ще си караме ПГ в 19 ОДЗ (Младост 2). Разгледах сайта и по моите пресмятания тези преподаватели, които са посочени в Галерия-та като учители на 3 клас, ще поемат първолаците за по следващата учебна година:
Пепа Луканова - Хореография
Любка Кирчева - Хореография
Милена Костова - Рисуване
Веселка Булиева -Музика
Бисерка Нитова - Рисуване.
Ще видим какъв ще ни е късмета  Simple Smile
Интересът на моето детенце е към Рисуване, ходи на приложни изкуства в градината, но от темите разбирам че подоби сертификати от такива занимания не важат. Адресът ни също не е в Младост 3, а в Младост 2 и няма да  сме завършили градина ползваща се с предимство.... Общо взето разчитам на изпита и на шанс да я приемат по това което покаже.  Wink

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Elida, моето дете е с този набор от учителки.
Има време, ще си избереш.
Нитова няма да води дори догодина 4токласниците си.

# 51
  • Мнения: 1 531
има ли музика:пеене или всяка музика е с инструмент?
а хореография какво се учи в началото, едва ли е х-я в чистия й вид.....
мерси!!!

елида,шани е писала назад и темата за младостки у-ща за нашия неин набор учители

# 52
  • Мнения: 3 164
има ли музика:пеене или всяка музика е с инструмент?

Предполагам двете са свързани Rolling EyesА нас ни интересува предимно инструмента, ако може без пеене Grinning

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В специалност "Музика" става това:
Целият клас има музика, като предмет. Изучава се пеене, теория, солфеж.
Отделно са хоровете (вокални групи, народно пеене..., в извън учебно време) и свиренето на инструмент (2 пъти седмично по 20 мин.- също извън уч. блок).
Детето може да свири и на 2-ри инструмент, но платено.

За "Хореографията" не съм съвсем сигурна... Когато щерката беше в 1ви клас, задължително ВСИЧКИ от този набор имаха и хореография. Аз мисля, че беше ОК. Но сега не е така... Подробностите за тази специалност не ги знам.
Но като заиграят децата на годишни концерти направо онемявам... Играят божествено.

Shoni - ти се интересуваше от китара, нали? Г-нът, който аз познавах се е махнал и сега има нов преподавател. Аз не го познавам нищо и не мога да кажа за него.

П.П: сега текат някакви глупави промени... искат драстично да орежат тези часове по спец. предмети и 144то да придобие облик на обикновено школо. Дано не стане  Tired

# 54
  • Мнения: 1 883
Ако стане обикновенно школо се местим в кварталното, което ми е на 3 мин. пеш от нас.Защо да пътувам 20 мин. с колата като училището ми е под носа. Б..и! Tired Малката ще е разочарована.

Аз точно заради тези часове избрах това училище.

# 55
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
vela - промените ги замислят от МОМН, не от 144то.
Самото школо се бори с подписки за запазването на статута си, заедно с други такива у-ща из страната.
Дано "умните глави на високо", не са чак толкоз изветрели  Praynig и да унищожат нещо творческо и градивно в БГ.

# 56
  • Мнения: 3 164
Сега проучвам само, евентуално за след 4кл..Но като гледам как всичко мило, хубаво и родно се разпилява, мъка ми е за нашите деца TiredНо то си има и обяснение, де-частните уроци процъфтяват Twisted Evil

# 57
  • София
  • Мнения: 20 083
а хореография какво се учи в началото, едва ли е х-я в чистия й вид.....
мерси!!!



Започват с основните стъпки на най-популярните хора и ръченица, като ги усвоят, започват да разучават различните хора. Винаги са с корепетитор.  Peace

П.П.Веселка Булиева беше класна на дъщеря ми една година - страхотен човек и педагог.

# 58
  • Мнения: 2 285
vela - промените ги замислят от МОМН, не от 144то.
Самото школо се бори с подписки за запазването на статута си, заедно с други такива у-ща из страната.
Дано "умните глави на високо", не са чак толкоз изветрели  Praynig и да унищожат нещо творческо и градивно в БГ.

Къде човек може да се включи в подписката ? Има ли я он-лайн ?
Дано има полза от нея  ...  Оффф ooooh!

# 59
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
https://www.facebook.com/groups/259968414137479/   това е групата. Ако не можеш да влезеш, пиши ми ще те включа.
Пратили са вече няколко папки с материали и подписки...

https://word.office.live.com/wv/WordView.aspx?FBsrc=https%3A%2F% … fili+Izkustva.doc


https://word.office.live.com/wv/WordView.aspx?FBsrc=https%3A%2F% … tvoreno+pismo.doc

Общи условия

Активация на акаунт