144 СОУ " Народни будители"- мнения и препоръки

  • 28 273
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Интересувам се от училището. Мисля да запиша дъщеря си там в предучилищна и после в първи клас с профил музика- народно пеене.
Споделете мнения и препоръчайте учител. Интересува ме дали се набляга основно на  профилираните предмети за сметка на началното образование.
Всякакви мнения  ще са ми от полза.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз съм доволна.
Коя година щерка ти ще е в 1ви клас? Може да се окаже при нашата сегашна класна, която е супер човек и преподавател.

# 2
  • Мнения: 1 883
През 2013/2014 ще сме в предучилищна и след това 2014/2015 ще сме в първи клас.
Шани надявах се да се включиш. Бях чела някъде ,че сте в това училище.  Дай повече информация. Laughing Съветват ме да си я оставя в кварталното училища и да я водя допълнително на пеене, солфеж, но аз искам и плуване. Ще падне голямо разкарване до София. Ние живеем в Панчарево и тези неща тук не се предлагат. Затова съм се насочила към 144, поне всичко да  е на едно място.
Най- вече ме интересува дали се учи сериозно. Не искам пеенето да е за сметка на образованието.  От февруари ще приемат документи и трябва да съм решила да тогава. Дали това ,че сме в Панчарево ще ни попречи при записването?

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
след това 2014/2015 ще сме в първи клас.

Ако всичко върви по план, ще сте при нашата сегашна класна. А тя учител, който изисква доста.
Всяка тетрадка се проверява нон-стоп. Всъщност НЯМА непроверена тетрадка. Било то учебна, за работа в клас или за домашна.
Така, че е мит всичко отнасящо се до рехавото нач. образование за сметка на музиката/рисуването/хореографията..
Моят син е с пиано и вокална група. Това означава, че има по 2 пъти пеене в хора + 2 пъти муз. инструмент.
Плюс предмет музика в клас.
В школото има плувен басейн с много сериозна преподавателка. Така, че и това ви е уредено.
Колкото за района и записването... не знам. Не съм се интересувала. Но не вярвам да има проблем.

# 4
  • Мнения: 1 883
Шани много ти благодаря. Учителките по плуване ги познавам. Wink Вече втора година малкия ми син е при Добрева.

Ако може на лични да ми дадеш името на вашата класна.

# 5
  • София
  • Мнения: 20 150
Дъщеря ми е шести клас и със сигурност мога да кажа, че няма неглижиране на общообразователните предмети за сметка на профилираните.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 883
ШаниReiny
 Благодаря  за включването!




# 7
  • Мнения: 9
Здравейте, бихте ли ми казали, какво представлява проверка на способностите по музика в училището? И обучение по какви муз. инструменти се предлага? Благодаря.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... проверка по пеене, тактуване.
Не знам съвсем конкретно, тъй като родителите не влизат с децата в стаята за проверка.
Инструментите са пиано, цигулка, китара и нар. инструменти - тамбура, гъдулка, дудук и т.н.

# 9
  • Мнения: 1 252
Големият ми син беше там, макар, че мина много време от тогава, аз съм с много добри впечатления от 144-то. Много, много по- добри от 81-во, - малкият ми беше там за кратко.
Успех!  Hug
Ако сега ми предстоеше да записвам първолак бих го записала начален курс в 144-то, без да се колебая. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 265
Момичета, дайте някакви мнения за учители, които поемат таз годишни първолаци...

Аз се колебая между рисуване и танци...

Предположително, че ще са тези преподаватели, които водят сега 4 клас, а те са:

1. Десислава Евтимова - "Хореография"

2. Даниела Андонова - "Хореография"

3. Петя Иванова - "Изобразително изкуство"

4. Катя Димитрова - "Изобразително изкуство"

5. Елеонора Захариева - "Музика"

Ако може за всеки по нещо. Вярвам, че има доста майки, децата които им учат в 144

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Само визуално ги познавам...
Точно този "набор" учителки са ми бяло петно откъм мнение.
Съжалявам Лусс, дано все пак някой ти пише. Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 20 150
И аз не мога да помогна, за съжаление. Тези госпожи не са ми познати дори и визуално.
Дано се включи някой с мнение.  Peace

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
здравейте
и аз да следя - г-жа Евтимова познавам лично и много харесвам!
но щерката не иска хореография... та съм в чудене за другите

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ще нещо - Шани и другите - какви безплатни извънкласни занимания сте чували да има в 144 соу?

Шани на какво ходят твоите сладури?

  bouquet

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ще има разместване...
Знам, че Захариева няма да води пак Музиката през 2013/2014г...
Така, че пак си проверете.

Моят син ходи на Хор. Щерката от 2г. не е в това школо. Но тя беше рисуване и ходеше платено на пиано.

# 16
  • Мнения: 1 883
Ще има разместване...
Знам, че Захариева няма да води пак Музиката през 2013/2014г...
Така, че пак си проверете.

Моят син ходи на Хор. Щерката от 2г. не е в това школо. Но тя беше рисуване и ходеше платено на пиано.
Шани при кого на пиано и колко? Бинка преподава ли пиано? А ние при положение, че ще бъдем с пеене на какво може да ходи Никол, танци, рисуване, приложно изкуство дали има?

# 17
  • София
  • Мнения: 20 150
ще нещо - Шани и другите - какви безплатни извънкласни занимания сте чували да има в 144 соу?

Шани на какво ходят твоите сладури?

  bouquet


Приложните изкуства са безплатни, друго не се сещам да има, но може и да греша.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 2 265
Евтимова освен всичко е логопед и е много готина... Peace

Но ние ще се запишем про Захариева , дано да се класираме Peace

# 19
  • Мнения: 56
Тази година ще има известна рокада.Андонова-музика,Захариева-изобр.изкуство,Иванова-хореография,останалите- със същите профили. Бинка Добрева и Стоименка Недялкова-народно пеене.Всичките класни са добри и съвестни преподавателки,който и профил да изберете е ок.За проверката на муз.способности трябва да се подготви 1 песен.Вижте на страницата на 144 СОУ кога ще е тази проверка.

# 20
  • Мнения: 119
Записвам се да следя. Искам да запиша сина ми за изобразително изкуство. Сайтът в момента не работи - знаете ли има ли входен изпит, какво представлява? Време ли е вече да се подават някакви документи?

# 21
  • София
  • Мнения: 2 265
Записвам се да следя. Искам да запиша сина ми за изобразително изкуство. Сайтът в момента не работи - знаете ли има ли входен изпит, какво представлява? Време ли е вече да се подават някакви документи?

Сайта работи, мила.
Има всички условия, критерии, дати, документи
http://144sou.bg/?content=reception_det&id=50&lang=bg

# 22
  • Мнения: 119
ха, способностите са някъде на ... трето място!? добре де, така да бъде.

Много ВИ благодаря за линка, днес сайтът не работеше - даваше, че се обновява.

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ха, способностите са някъде на ... трето място!? добре де, така да бъде.

Много ВИ благодаря за линка, днес сайтът не работеше - даваше, че се обновява.

Anabel точкуването по този начин е навсякъде - по адрес, по предимство от друго дете... споспбности на трето място е много добре даже   Wink

Желая успех! Поста ми не е насочен за заяждане или оправдание на някого... просто това е факт в СФ поне.   bouquet

# 24
  • Мнения: 119
О благодаря за включването даже, просто спонтанно възкликнах ... иначе училището на каката не ме кефи много, ама може би и той ще е там - 55-то СОУ в Мусагеница ...

# 25
  • Мнения: 56
Ако децата имат сертификат от градината или от школа,че са изучавали инструмент,приложни изкуства или народни танци,при записването го представят и не се явяват на проверка на способностите.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 265
Ако децата имат сертификат от градината или от школа,че са изучавали инструмент,приложни изкуства или народни танци,при записването го представят и не се явяват на проверка на способностите.

Не съм сигурна на 100%, но мисля, че от тази година всички се явяват на изпит, а сертификати дават + точки, същото важи и предучилищната в 144 (до тази година децата нямали изпит, а сега ще има - това е сигурно 100%)

# 27
  • Мнения: 119
предпочитам да си го проверят на място, според мен става, ама може пък другите деца да са светлинни години напред ... (в изобразителното изкуство в случая)

# 28
  • София
  • Мнения: 2 265
предпочитам да си го проверят на място, според мен става, ама може пък другите деца да са светлинни години напред ... (в изобразителното изкуство в случая)

Госпожата ни каза, че не гледат точно как го нарисува. Важно да рисува каквото казват. Миналата година задача беше - нарисувайте детска площадка... И ако децата рисуват не по темата ... не се зачита...

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
С училищата става това, което стана с ДГ - оказват се все по-малко от децата, които се записват
Това е причина да има все по-голям избор за училищата
144 СОВ освен това се радва на небивал интерес поради невероятните си талантливи възпитаници - аз не съм познавач, но да слушаш Коледен концерт на децата е привилегия - прекрасно пеят, прекрасно танцуват!

Та и за 144 се затягат коланите и се влиза все по-трудно.

За даровитите деца - винаги и във всяко училище има деца, които могат повече от другите....

# 30
  • Мнения: 119
Да, но за съжаление това с многото деца е временно ... след не много години няма да има кой знае колко първокласници.

# 31
  • Мнения: 277
С дъщеря ми отидохме на място в училището и се запознахме с госпожата, в чиято паралелка искаме да се запишем - Андонова - профил Музика. Училището много ни хареса. Малката много се впечатли от госпожата, а тя й даде куп обещания за незабравимо време в училище, и сега вече няма търпение да е в първи клас. Запознаха ни и с музикалните педагози, които й проведоха един предварителен неформален "изпит". Тактуването няма да затрудни дете, което се е занимавало с пеене, танци, музикални инструменти и има някакво елементарно чувство за ритъм. На изпита искат две песнички - една стандартна детска и някаква по-нестандартна, но пак детска. Препоръчаха ни някоя тип "Де е България" и някоя народна, но тъй като сме ориентирани към класическото пеене, казаха, че може и друга, но да е по-интересна. Изобщо всички бяха хипермили, училището е чисто, шарено и всичко изглежда добре организирано. Казаха ни, че първолаците ходят безплатно на плуване. Имат десетки клубове по интереси (нещо като кръжоците от моето време). Профил музика включва допълнителни часове пеене и музикален инструмент. Ако отидете на място, ще ви приемат повече от топло и ще отговорят на всичките ви въпроси, че и отгоре. 

# 32
  • Мнения: 1 883
IvelinaM   А как стои въпроса с музиката? Може ли да си носим на диск музиката или пеят без муз. съпровод?

# 33
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
От първи ли клас изучават език

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
От първи ли клас изучават език

от 2-ри. Което е предимство.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 573
Нито ме приеха топло, нито бяха любезни. Мълчаливо ми подхвърлиха лист да попълня и ми казаха да изляза навън да си го попълня. След това не ми дадоха бележка с входящ номер с обяснението, че не ми трябвала. Училището ми изглежда занемарено и неподдържано. На места мазилката се рони. Ето това е друга гледна точка.

# 36
  • Мнения: 277
vela, пеят без музикален съпровод, за да минават по-бързичко децата. Може и да направят изключение за някое детенце. Защо не звъннеш и не попиташ.

bazel, взаимоотношение с канцеларията още не съм имала, другата седмица ще нося молбата, но в крайна сметка аз исках да видя стаите, столовата, тоалетните и най-вече госпожите, а не някой си секретар в канцеларията, с който детето ми не следва да има кой знае какво вземане-даване. Защо не отиде до учителската стая или до помощник-директорите и да поискаш да те разведат и да поговориш с класните на бъдещите първолаци?!
И да, отвън фасадата е зле и не просто се рони. Част от коридорите (при по-големите) също имат нужда от саниране. Това в началото ме стресира, но щом огледах важните помещения, се успокоих, стаите на малките са чисти, топли, уютни и шарени. Не са идеални, но е нелепо да имам такива очаквания към общинско квартално училище.

Просто отидете и разгледайте, за да не се губите в различните гледни точки.

# 37
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Преди 3г., когато подавах заявление за прием на сина ми отидох директно при помощник-директора на началния курс - Камелия Дилова. Макар, че беше в час, аз я изчаках и лично на нея си дадох заявлението. Ако искате адекватно отношение търсете нея. Е, аз не исках да ме развежда из училището, защото самата аз съм му възпитаник и знам какво представлява. Във всеки случай вътре е по-добре от времето, когато аз учих там, макар, че тогава то беше чисто ново.

# 38
  • Мнения: 1
Ако децата имат сертификат от градината или от школа,че са изучавали инструмент,приложни изкуства или народни танци,при записването го представят и не се явяват на проверка на способностите.
От тази година сертификатите не важат-всички се явяват на изпит

# 39
  • Мнения: 1 531
много се радвам, че има специална тема.
малко запавни въпроси:
- под хореография се има предвид не да си хореограф, а танци, нали? а само народни или всякакви?
- за инструментите много се изненадах, някак си си мислех, че са все народни: пиано и китара ми звучат супер!
- за занималнята, ако може, някой да каже до колко ч. е вечер най-късно за взимане на дете и как я прекарват?
- когато имат допълнителни занимания от тези клубове, плуване и т.н. учителите ли ги водят или тези в занималнята учители? щото началните класове едва ли сами се водят, особено на плуване с косички за сушене и т.н.

много благодаря предварително bouquet

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Има и цигулка, освен пиано и китара.
Хореографските паралелки изучават нар. танци.
Плуването е задължително за половин уч. година в 1-ви клас. Никой не се занимава конкретно с децата, те сами се оправят. До басейна ги води учител, но той е в двора на школото.

Други танци и спорт има, след часовете... Обикновено след 18.30-19ч. Има и шах.

# 41
  • Мнения: 1 531
т.е. всички клубове са извън занималнята и училище ли? и родителите ги водят след занималня, няма нещо организирано?
шани, предполагам, че ти незнаеш, нали не сте.
дано някой друг се включи по въпросите ми  Flutter по-точно по трето и четвърто тире, тъй като на първите две ти ми отговори bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 2 265
Обучението на учениците в първи клас се осъществява на целодневен режим. Учебните занятия започват в 8.20 часа и приключват в 18.00 часа. Продължителността на учебния час е 35 минути. Не е желателно учениците да се взимат преди 15.30 часа.

# 43
  • Мнения: 3 164
А какво е обучението на децата от 5кл.нагоре?Имам предвид по специалните предмети-музика, изобразително изк., хореография?

# 44
  • София
  • Мнения: 20 150
Специалните предмети са по 3-4 учебни часа всяка седмица /говоря за пети и шести клас, нагоре би трябвало да е същото, но не съм сигурна/.

# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А какво е обучението на децата от 5кл.нагоре?Имам предвид по специалните предмети-музика, изобразително изк., хореография?

същото, каквото и в начален етап.
Орязването на доп. часове по спец. предмети е по вина на Министерството, а не на 144то.
Затова СИП и ЗИП са все спец. предмети.

# 46
  • Мнения: 3 164
А какво е обучението на децата от 5кл.нагоре?Имам предвид по специалните предмети-музика, изобразително изк., хореография?

същото, каквото и в начален етап.
Орязването на доп. часове по спец. предмети е по вина на Министерството, а не на 144то.
Затова СИП и ЗИП са все спец. предмети.
Влезнах в сайта им и видях, че наистина са доста малко тези часове.Че не са достатъчни е ясно, но дали децата напредват да речем ,без ползването на частни уроци? Simple Smile

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Shoni - за кое по-точно те интересува?
За рисуването 2 съученички на щерката влязоха в Рисувателното без частни уроци. Само с курс преди изпита...
Има влизащи деца и в Музикалното.

# 48
  • Мнения: 3 164
Shoni - за кое по-точно те интересува?
За рисуването 2 съученички на щерката влязоха в Рисувателното без частни уроци. Само с курс преди изпита...
Има влизащи деца и в Музикалното.
Музиката ме интересува.По-точно инструмент китара Simple Smile

# 49
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
И аз се записвам да ви следя  Hug Vela, благодаря за темата   bouquet
Мен също ме интересува приема в СОУ 144 за учебната 2014-2015. До тогава ще си караме ПГ в 19 ОДЗ (Младост 2). Разгледах сайта и по моите пресмятания тези преподаватели, които са посочени в Галерия-та като учители на 3 клас, ще поемат първолаците за по следващата учебна година:
Пепа Луканова - Хореография
Любка Кирчева - Хореография
Милена Костова - Рисуване
Веселка Булиева -Музика
Бисерка Нитова - Рисуване.
Ще видим какъв ще ни е късмета  Simple Smile
Интересът на моето детенце е към Рисуване, ходи на приложни изкуства в градината, но от темите разбирам че подоби сертификати от такива занимания не важат. Адресът ни също не е в Младост 3, а в Младост 2 и няма да  сме завършили градина ползваща се с предимство.... Общо взето разчитам на изпита и на шанс да я приемат по това което покаже.  Wink

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Elida, моето дете е с този набор от учителки.
Има време, ще си избереш.
Нитова няма да води дори догодина 4токласниците си.

# 51
  • Мнения: 1 531
има ли музика:пеене или всяка музика е с инструмент?
а хореография какво се учи в началото, едва ли е х-я в чистия й вид.....
мерси!!!

елида,шани е писала назад и темата за младостки у-ща за нашия неин набор учители

# 52
  • Мнения: 3 164
има ли музика:пеене или всяка музика е с инструмент?

Предполагам двете са свързани Rolling EyesА нас ни интересува предимно инструмента, ако може без пеене Grinning

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В специалност "Музика" става това:
Целият клас има музика, като предмет. Изучава се пеене, теория, солфеж.
Отделно са хоровете (вокални групи, народно пеене..., в извън учебно време) и свиренето на инструмент (2 пъти седмично по 20 мин.- също извън уч. блок).
Детето може да свири и на 2-ри инструмент, но платено.

За "Хореографията" не съм съвсем сигурна... Когато щерката беше в 1ви клас, задължително ВСИЧКИ от този набор имаха и хореография. Аз мисля, че беше ОК. Но сега не е така... Подробностите за тази специалност не ги знам.
Но като заиграят децата на годишни концерти направо онемявам... Играят божествено.

Shoni - ти се интересуваше от китара, нали? Г-нът, който аз познавах се е махнал и сега има нов преподавател. Аз не го познавам нищо и не мога да кажа за него.

П.П: сега текат някакви глупави промени... искат драстично да орежат тези часове по спец. предмети и 144то да придобие облик на обикновено школо. Дано не стане  Tired

# 54
  • Мнения: 1 883
Ако стане обикновенно школо се местим в кварталното, което ми е на 3 мин. пеш от нас.Защо да пътувам 20 мин. с колата като училището ми е под носа. Б..и! Tired Малката ще е разочарована.

Аз точно заради тези часове избрах това училище.

# 55
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
vela - промените ги замислят от МОМН, не от 144то.
Самото школо се бори с подписки за запазването на статута си, заедно с други такива у-ща из страната.
Дано "умните глави на високо", не са чак толкоз изветрели  Praynig и да унищожат нещо творческо и градивно в БГ.

# 56
  • Мнения: 3 164
Сега проучвам само, евентуално за след 4кл..Но като гледам как всичко мило, хубаво и родно се разпилява, мъка ми е за нашите деца TiredНо то си има и обяснение, де-частните уроци процъфтяват Twisted Evil

# 57
  • София
  • Мнения: 20 150
а хореография какво се учи в началото, едва ли е х-я в чистия й вид.....
мерси!!!



Започват с основните стъпки на най-популярните хора и ръченица, като ги усвоят, започват да разучават различните хора. Винаги са с корепетитор.  Peace

П.П.Веселка Булиева беше класна на дъщеря ми една година - страхотен човек и педагог.

# 58
  • Мнения: 2 285
vela - промените ги замислят от МОМН, не от 144то.
Самото школо се бори с подписки за запазването на статута си, заедно с други такива у-ща из страната.
Дано "умните глави на високо", не са чак толкоз изветрели  Praynig и да унищожат нещо творческо и градивно в БГ.

Къде човек може да се включи в подписката ? Има ли я он-лайн ?
Дано има полза от нея  ...  Оффф ooooh!

# 59
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
https://www.facebook.com/groups/259968414137479/   това е групата. Ако не можеш да влезеш, пиши ми ще те включа.
Пратили са вече няколко папки с материали и подписки...

https://word.office.live.com/wv/WordView.aspx?FBsrc=https%3A%2F% … fili+Izkustva.doc


https://word.office.live.com/wv/WordView.aspx?FBsrc=https%3A%2F% … tvoreno+pismo.doc

# 60
  • Мнения: 1 531
да повдигна темичката за впечатления на пресните първокласници: разкажетееее   bouquet  bouquet  bouquet

за учене, за начало и край на учебния ден, за знаималня, за инстурменти и рисуване, мисля, че всичко би било интересно  Flutter

# 61
  • Мнения: 1 531
някой да сподели??  Flutter

аз конкретно да попитам занималнята от 2рия учебен ден ли си почва?

# 62
  • Мнения: 1 155
Здравейте, прочетох хубави неща за това училище. Дъщеря ми ще е първи клас тази година. Можете ли да ми препоръчате госпожа, от която сте доволни. Дъщеря ми се занимава с рисуване. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 1 883
Здравейте, прочетох хубави неща за това училище. Дъщеря ми ще е първи клас тази година. Можете ли да ми препоръчате госпожа, от която сте доволни. Дъщеря ми се занимава с рисуване. Simple Smile
Дъщеря ми ще е в паралелката с пеене. Макар ,че госпожата на предучилищната/ пак в това училище/  казва ,че  рисува много хубаво. Което за мене беше голяма изненада. И сега се чудим в коя паралелка да бъде.Аз определено съм за пеенето.

Доколкото съм чела тук във форума мисля ,че всяка година госпожите се сменят. В смисъл ако тази година госпожата издава 4 клас  и паралелката е рисуване, следващата година паралелката може да е с пеене. На изпита, който е през май се разбира коя ще е госпожата. Принципно паралелките с рисуване са 2 / дано не греша/ така ,че ще имаш избор.Ако госпожата  не ти допада ,да се пробваш да запишеш детето в другата паралелка. И ако може естествено. При подаването на документите попитай.

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сега са така:
4ти клас музика - Булиева
4ти клас рисуване - Гайдова
4ти клас рисуване - Костова
4ти клас хореография - Кирчева
4ти клас хореография - Луканова

# 65
  • Мнения: 514
Записвам се да следя темата--Дъщеря ми трябва да е първи клас през новата учебна година 2014-2015 и искам да сме в Хореографската паралелка Thinking newsm78!Гледах че тази година те са с Пепи Луканова и Любка Кирчева ще бъда благодарна Hug ако някой сподели мнение за г-жите и евентуално към коя да се насочим! Peace Peace Peace Peace Peace

# 66
  • sofia
  • Мнения: 1 190
DiVeNА, не се знае дали и догодина точно те ще водят отново хореографските паралелки. В последните години като започнат нов випуск им разместват профилите. Трябва да изчакаш малко, за да се разбере коя учителка кой профил ще поеме на есен. Ако питаш за конкретните две учителки, и двете са преподавали на сина ми. Кирчева във втори клас по АЕ, а Луканова в трети и сега в четвърти, отново по АЕ. Аз лично предпочитам Луканова. Много е строга, държи на дисциплината, взискателна е. Не искам да кажа, че Кирчева е лоша, просто всеки човек си има предпочитания.

# 67
  • Мнения: 2 687
и тук да попитам за отзиви за гайдова, явно замества нитова.

# 68
  • Мнения: 4 114
Привет,
моля за мнение по нашия случай.
Ще се местим в Младост и си търсим училище. Дъщеря ми е 2ри клас и има подчертан афинитет към рисуването. В момента обаче ходи само на допълнително занимание към Центъра за работа с деца, т.е. не е много напред като техника. Интересна й е и математиката.
Какво е виждането ви за местене след 2ри клас в паралелка с изобразително изкуство? Имате ли наблюдение върху учителките за нашия набор? А върху средата и дисциплината в училището?
Обучението целодневно ли е?
Като цяло, колебая се между 125то и 144то.
Предварително благодаря!

# 69
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте ,дъщеря ми е приета в 144 соу паралелка с музика 1 клас  с Г-ЖА ЛЮБКА ИВАНОВА . Моля за мнение за госпожата.

# 70
  • Мнения: 1 883
Здравейте ,дъщеря ми е приета в 144 соу паралелка с музика 1 клас  с Г-ЖА ЛЮБКА ИВАНОВА . Моля за мнение за госпожата.

Честито, ние сме в съседния клас при г-жа Кирчева.
Новото от тази година два класа по музика.

# 71
  • София
  • Мнения: 193
Дали ще можем да се преместим ако решим при Кирчева ,за нея имах препоръки?

# 72
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте!
И моята дъщеря е приета в класа на Любка Иванова
и също се интересувам от мнения за нея.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 942
Радвам се, че открих тема за 144 СОУ, защото синът ми ще кандидатства там и жадувам за информация от първа ръка. Е, вярно, че по-активни се оказаха майките на първолаци и деца от началния курс, а нас ни интересува гимназията, но всяка информация е полезна. Утре сме на изпит за проверка на способностите по музика и съм леко притеснена.

Ще се радвам да прочета отзиви за гимназиалния етап на училището. Насочили сме се към музикалната паралелка с китара.

# 74
  • Мнения: 258
Здравейте,
144 училище има ли транспорт?

# 75
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте,
144 училище има ли транспорт?

Не съм чула да има...

# 76
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Радвам се, че открих тема за 144 СОУ, защото синът ми ще кандидатства там и жадувам за информация от първа ръка. Е, вярно, че по-активни се оказаха майките на първолаци и деца от началния курс, а нас ни интересува гимназията, но всяка информация е полезна. Утре сме на изпит за проверка на способностите по музика и съм леко притеснена.

Ще се радвам да прочета отзиви за гимназиалния етап на училището. Насочили сме се към музикалната паралелка с китара.
Г- н Лазаров е по китара и от 2014 е нов другия учител, но Лазаров е много добър като преподавател. За гимназията много не държат на учене по- вече на изявите.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 942
Радвам се, че открих тема за 144 СОУ, защото синът ми ще кандидатства там и жадувам за информация от първа ръка. Е, вярно, че по-активни се оказаха майките на първолаци и деца от началния курс, а нас ни интересува гимназията, но всяка информация е полезна. Утре сме на изпит за проверка на способностите по музика и съм леко притеснена.

Ще се радвам да прочета отзиви за гимназиалния етап на училището. Насочили сме се към музикалната паралелка с китара.
Г- н Лазаров е по китара и от 2014 е нов другия учител, но Лазаров е много добър като преподавател. За гимназията много не държат на учене по- вече на изявите.

Синът ми вече отдавна учи там Simple Smile
Все пак много благодаря, че отговорихте.
Явно темата не е много активна Simple Smile

С нетърпение очакваме в 9 клас да започне при г-н Лазаров, много е глупаво това, че цяла година в 8 клас лишават децата от учене по инструментите.
Да, добре, езикова година е, но можеха да включат един СИП. В другите гимназии има. А на моя въпрос на първата родителска среща ми беше отговорено - ми запишете го на хор #Crazy
Той е в бесния пубертет, гласът му кукурига, освен това има желание да свири, не умее и не обича да пее, какъв хор...

# 78
  • Sf
  • Мнения: 9
144 СОУ е изключително добра школа, що се отнася до подготовката по профилираните предмети. Изказвам преки наблюдения за хореографските паралелки (желязна дисциплина още от първи клас) и от изявите по концерти и фестивали на възпитаниците в останалите профили.
От I до IV клас нивото на преподаване на госпожите е добро, т.е. всички деца се научават да пишат, смятат и четат. Колко добре го правят е друга тема. Английският език определям като посредствен. Записването за занималня граничи по трудност с прием в университет, но все пак я има. Има различни възможности за спорт, извън учебните занимания, организират се регулярно екскурзии и зелени училища.
В V-ти клас нивото на общообразователните предмети рязко тръгва надолу и удря дъното. Учителите се изживяват като редки изчезващи видове и от ден първи започват да критикуват и омаловажават придобитите до момента знания на децата /къде с право, къде не/, в това число качеството на работата и постиженията на собствените си колеги. За сериозните и амбициозните деца това води първо до стрес, а след това до загуба на всякаква мотивация, а за останалите - те просто си пасват идеално с вече наложената от учителите идея, че посредствеността е нещо напълно нормално. Сбърканата система за оценяване на МОН е Библия и оправдание за учителите, а тройката по български език и математика я обясняват като съвсем нормална оценка за пети клас. Не било възможно по всичко да имат шестици. По рисуване също, нищо че децата не са в паралелка с профил изобразително изкуство. В същото време домашна работа почти нямат. А на ученик кажеш ли му, че няма домашни е равносилно да му забраниш да пипва учебниците! Допълнителни учебни помагала не се използват, нямало нужда. Те тройките и така могат да си ги вържат, при това със зор.
Училището е "охраняемо", но се краде и от хигиенистки и от възпитаници. За хигиенистките бяхме предупредени от учителите още в първите класове, но пък  малките нямат кой знае какво за крадене, та по онова време нямахме драми. В по-горните класове, с придобиването на някакви по-апетитни тийнейджърски придобивки и увеличаването на джобните, картинката се променя. Нашият личен опит като потърпевши до момента е два пъти за една седмица. Рзговорите по тази тема с училищното настоятелство, в лицето г-жа Величка Николова, са почти невъзможни, крайно неприятни и безплодни. Тръгваш си навел нос и без вина виновен, че някой е влязъл в съблекалнята и е окрал чантата на детето ти, докато то е танцувало за благото на любимото училище.
Езикът и поведението на болшинството от децата, с които се сблъскваш в момента, в който прекрачиш в двора на училището, лично мен ме отвращава, но пък то май вече почти навсякъде е така. За по-горните класове упорито се носи информация, че има не един и два случая на употреба на наркотици, но аз не смятам да дочаквам, за да се убедя лично!
В заключение ще спомена само, че началната учителка на моето дете ме предупреди какво ни очаква, ако останем в училището след IV-ти клас и сега горко съжалявам, че не я послушах.

# 79
  • Мнения: 56
Съгласна съм с 2 неща от по-горното мнение,добър начален етап и профилирани паралелки,но аз също имам пряко впечатление от среден курс.Стреса в 5-ти клас е огромен и ако детето е оценявано до 4кл. само от 1 преподавател(класната),то в 5-ти клас става друго.В случай,че оценките са били надути и леко нереални,то дупката става голяма ,когато идва нов учител с неговите си изисквания.Материала е огромен и се препуска бясно.Моето дете е в 6-ти клас в 144 СУ и не си спомням да е останал без домашни ВСЕКИ ден.Допълнителни помагала съм купувала и в 5 и сега в 6-ти клас и се чудя как може при едни да има ,а при други да няма.Имайки предвид бясната им възраст,трудно овладяеми ,да обвинявам само учителите,че са много велики...Който не е влязъл в клас-5,6, 7 ,той не знае за какво иде реч.Аз един устатник си имам,какво остава за 25-30!Независимо в кое училище отиде детето,среден курс си е проблематичен.Кражби стават(обраха му 2 пъти по 2 лева) инцидентно и обикновено цапцаросват деца от самия клас.Има си клуб по математика,който се води много добре.С една дума аз съм доволна.

# 80
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
че има не един и два случая на употреба на наркотици, но аз не смятам да дочаквам, за да се убедя лично!

жалко, че и в бъдещото школо на детето ти няма да си застрахована и пак ще се "докоснеш" до тематиката. Гаранция ти давам.

144СУ го обичам като мое родно. Попадали сме само на добри преподаватели. И на много неща са ме научили и мен, като родител.
Пожелавам здраве на всички в него...  bouquet

# 81
  • Мнения: 1
Здравейте,мисля след завършването ми на 7 клас да се насоча към 144 су и никъде не са споменати какви са паралелките във профилите Хореография и Музика!Ще може ли някой да ми даде информация за паралелките и също така държанието на учителите,върху какво се набляга и такива неща?

# 82
  • Мнения: 33
Защо не влезете в сайта им. Там трябва да са представени всички специалности, който има. Ако няма, намерете им телефона, обадете се и питайте.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 176
Профил музика предлага солфеж и музикален анализ. Детето може да избере да свири на пиано, китара или цигулка от класическите, а от народните инструменти - гъдулка, тъпан, кларинет. Виждала съм и гайдари. Има класически хор, в който се пеят и поп песни, а също хор за народно пеене. 
Относно хореографията се изучават само народни танци.

# 84
  • Мнения: 56
Здравейте,мисля след завършването ми на 7 клас да се насоча към 144 су и никъде не са споменати какви са паралелките във профилите Хореография и Музика!Ще може ли някой да ми даде информация за паралелките и също така държанието на учителите,върху какво се набляга и такива неща?
В паралелки Музика, Хореография и Изкуство след 7 ми клас в 144 СУ се влиза след проверка на способности в края на юни месец.В сайта е публикувана информация къде ,какво и как се подава и задължително медицинско.
Специално за музиката кандидатстваш с програма фиксирана за инструмент или вид пеене плюс солфеж . В първи клас може да се избират инструменти или пеене,след седми клас вече трябва да си натрупал практика,която да демонстрираш на изпита и да надграждаш в годините до 12 клас.
В профила имаш индивидуални часове по инструменти / примерно кандидатстваш с пиано,приет,продължаваш с пиано/или вид пеене / народно,класическо,джаз/, изучаваш солфеж,теория на музиката,музикален анализ,хорове,инструментални формации,учебен театър с музика .Също така ,ако си приет с пеене, задължително имаш час по задължително пиано,както в НМУ.Има качени учебни планове,хората рядко се задълбочават да четат...
Относно хореографията освен народни танци има и класически танци.

# 85
  • Мнения: 197
Здравейте, може ли да споделите мнение за паралелките по рисуване след 4 клас.

# 86
  • Мнения: 216
Не успях да  намеря учебните планове. Къде пише, че има класически танци освен народни след 7 клас?

# 87
  • Мнения: 846
Мисля да местя детето си от 81-во в 144-то след като бях потресена на родителската среща. Моля за по-скорошни мнения за това училище...

# 88
  • Мнения: 342
Здравейте,

Детето ми наесен ще е първи клас. И съответно 144-то ни е по район. Колебая се дали да го запиша в това училище чувайки различни мнения.
Дали някой може да сподели мнение, впечатление за училището? Интересувам се от преподавателите, успяват ли да се справят с дисциплината, да мотивират децата и да предадат учебния материал разбираемо? Кои учители ще поемат първокласниците тази есен? Наясно съм, че на въпросите ми няма как да се отговори конкретно, и че всяко мнение е субективно, но все пак всяка гледна точка ще ми е полезна.

Благодаря Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 57
E. De Morgana, двете ми дъщери учат там, едната е 6ти клас, другата 1ви. Смело мога да заявя, че класните ръководителки и на двете са прекрасни към момента. На голямата мога да изкажа суперлативи както за класната от 1ви ди 4ти клас, така и за сегашната - прекрасни, изискващи, но справедливи, грижовни и най-важното за мен- успяха да научат децата да учат.
Нямам мнение за училището след 7ми клас, но до тогава е само положително. Факт, то е голямо, неприятно е, че няма възможност децата в начален курс да са само първа смяна, както на други места, но това не е толкова страшно на фона на останалото.
Ако нещо конкректно ви интересува - питайте.

Общи условия

Активация на акаунт