144 СОУ " Народни будители"- мнения и препоръки

  • 28 210
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 119
Да, но за съжаление това с многото деца е временно ... след не много години няма да има кой знае колко първокласници.

# 31
  • Мнения: 277
С дъщеря ми отидохме на място в училището и се запознахме с госпожата, в чиято паралелка искаме да се запишем - Андонова - профил Музика. Училището много ни хареса. Малката много се впечатли от госпожата, а тя й даде куп обещания за незабравимо време в училище, и сега вече няма търпение да е в първи клас. Запознаха ни и с музикалните педагози, които й проведоха един предварителен неформален "изпит". Тактуването няма да затрудни дете, което се е занимавало с пеене, танци, музикални инструменти и има някакво елементарно чувство за ритъм. На изпита искат две песнички - една стандартна детска и някаква по-нестандартна, но пак детска. Препоръчаха ни някоя тип "Де е България" и някоя народна, но тъй като сме ориентирани към класическото пеене, казаха, че може и друга, но да е по-интересна. Изобщо всички бяха хипермили, училището е чисто, шарено и всичко изглежда добре организирано. Казаха ни, че първолаците ходят безплатно на плуване. Имат десетки клубове по интереси (нещо като кръжоците от моето време). Профил музика включва допълнителни часове пеене и музикален инструмент. Ако отидете на място, ще ви приемат повече от топло и ще отговорят на всичките ви въпроси, че и отгоре. 

# 32
  • Мнения: 1 883
IvelinaM   А как стои въпроса с музиката? Може ли да си носим на диск музиката или пеят без муз. съпровод?

# 33
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
От първи ли клас изучават език

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
От първи ли клас изучават език

от 2-ри. Което е предимство.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 570
Нито ме приеха топло, нито бяха любезни. Мълчаливо ми подхвърлиха лист да попълня и ми казаха да изляза навън да си го попълня. След това не ми дадоха бележка с входящ номер с обяснението, че не ми трябвала. Училището ми изглежда занемарено и неподдържано. На места мазилката се рони. Ето това е друга гледна точка.

# 36
  • Мнения: 277
vela, пеят без музикален съпровод, за да минават по-бързичко децата. Може и да направят изключение за някое детенце. Защо не звъннеш и не попиташ.

bazel, взаимоотношение с канцеларията още не съм имала, другата седмица ще нося молбата, но в крайна сметка аз исках да видя стаите, столовата, тоалетните и най-вече госпожите, а не някой си секретар в канцеларията, с който детето ми не следва да има кой знае какво вземане-даване. Защо не отиде до учителската стая или до помощник-директорите и да поискаш да те разведат и да поговориш с класните на бъдещите първолаци?!
И да, отвън фасадата е зле и не просто се рони. Част от коридорите (при по-големите) също имат нужда от саниране. Това в началото ме стресира, но щом огледах важните помещения, се успокоих, стаите на малките са чисти, топли, уютни и шарени. Не са идеални, но е нелепо да имам такива очаквания към общинско квартално училище.

Просто отидете и разгледайте, за да не се губите в различните гледни точки.

# 37
  • sofia
  • Мнения: 1 186
Преди 3г., когато подавах заявление за прием на сина ми отидох директно при помощник-директора на началния курс - Камелия Дилова. Макар, че беше в час, аз я изчаках и лично на нея си дадох заявлението. Ако искате адекватно отношение търсете нея. Е, аз не исках да ме развежда из училището, защото самата аз съм му възпитаник и знам какво представлява. Във всеки случай вътре е по-добре от времето, когато аз учих там, макар, че тогава то беше чисто ново.

# 38
  • Мнения: 1
Ако децата имат сертификат от градината или от школа,че са изучавали инструмент,приложни изкуства или народни танци,при записването го представят и не се явяват на проверка на способностите.
От тази година сертификатите не важат-всички се явяват на изпит

# 39
  • Мнения: 1 531
много се радвам, че има специална тема.
малко запавни въпроси:
- под хореография се има предвид не да си хореограф, а танци, нали? а само народни или всякакви?
- за инструментите много се изненадах, някак си си мислех, че са все народни: пиано и китара ми звучат супер!
- за занималнята, ако може, някой да каже до колко ч. е вечер най-късно за взимане на дете и как я прекарват?
- когато имат допълнителни занимания от тези клубове, плуване и т.н. учителите ли ги водят или тези в занималнята учители? щото началните класове едва ли сами се водят, особено на плуване с косички за сушене и т.н.

много благодаря предварително bouquet

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Има и цигулка, освен пиано и китара.
Хореографските паралелки изучават нар. танци.
Плуването е задължително за половин уч. година в 1-ви клас. Никой не се занимава конкретно с децата, те сами се оправят. До басейна ги води учител, но той е в двора на школото.

Други танци и спорт има, след часовете... Обикновено след 18.30-19ч. Има и шах.

# 41
  • Мнения: 1 531
т.е. всички клубове са извън занималнята и училище ли? и родителите ги водят след занималня, няма нещо организирано?
шани, предполагам, че ти незнаеш, нали не сте.
дано някой друг се включи по въпросите ми  Flutter по-точно по трето и четвърто тире, тъй като на първите две ти ми отговори bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 2 265
Обучението на учениците в първи клас се осъществява на целодневен режим. Учебните занятия започват в 8.20 часа и приключват в 18.00 часа. Продължителността на учебния час е 35 минути. Не е желателно учениците да се взимат преди 15.30 часа.

# 43
  • Мнения: 3 164
А какво е обучението на децата от 5кл.нагоре?Имам предвид по специалните предмети-музика, изобразително изк., хореография?

# 44
  • София
  • Мнения: 20 083
Специалните предмети са по 3-4 учебни часа всяка седмица /говоря за пети и шести клас, нагоре би трябвало да е същото, но не съм сигурна/.

Общи условия

Активация на акаунт