Зимни салати?

  • 31 784
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 114
Аз много обичам салати, но като цяло, дори и зимата, предпочитам да са свежи, а не майонезени. Макар че руската салата и Снежанката са ми повече от любими Grinning
Най-често приготвяните от мен през зимата салати са зимна салата от моркови, целина и червено цвекло и салата от червено цвекло и сурови ядки, защото освен, че са много вкусни са и пълни с витамини, които през зимата приемаме по-малко с храната.

# 61
  • Мнения: 1 269
Настъргани черна ряпа и моркови, овкусени с лимон(Оцет), зехтин , сол и листа кервиз. Любима зимна салата!  Hug

# 62
  • Мнения: 4 785
Любима ми е: айсберг, авокадо и синьо сирене, дресинг - балсамико и зехтин. Сол на вкус. Обожавам я.

Суров спанак също обичам на салата.

Както и червено цвекло - по-тежко е с варени картофи и майонеза, по-леко е само подправено с балсамико и зехтин (олио/оцет)  Peace

# 63
  • Мнения: 765
Ето и от мен една салатка  Wink
Нарязвам обикновено зеле и слагам и малко червено,нарязвам моркови и половин краставица(тя е по желание) с уреда за белене на картофи,за да станат на тънки лентички.Слагат се мариновани или пресни гъби(аз слагам пресни печурки,предварително ги бланширам в малко вода с 1 лъжица оцет в нея,след като поомекнат ги отцеждам и поръсвам със сол и черен пипер)прибавям ги към зелето и морковите и накрая слагам царевица от консерва!Може да се сложат и маслинки!  Grinning Овкусява се със сол,зехтин и лимонов сок или оцет!

# 64
  • Мнения: 1 418
Предпочитам свежите салати, по рядко приготвям нещо с кисело мляко и по-рядко с майонеза. Използвам най-вече цвекло, целина, моркови, айсберг, спанак, рукола, ядки, плодове и сушени плодове
Скоро правих Френска черна леща крамбъл]Салата с рукола, фурми и бадеми[/url].

# 65
  • Мнения: 795
Извара, кисели краставички, чесън, орехи, малко олио. Пак супер салата.
Направих тази салатка на abet - чудесна е за винцето довечера!  chef

# 66
  • Мнения: 765
Червени сушени чушки(може и малко да се изпекат за по-ароматни)се начупват с ръце на ситно или нарязват,праз лук на ситно,натрошено сирене и се овкусява с повечко олио! Simple Smile

# 67
  • USA
  • Мнения: 5
Благодаря за вкусните рецепти момичета  bouquet

# 68
  • Мнения: 114
Онзи ден си купих земна ябълка, а не бях яла от дете. И с малко моркови и обикновена ябълка си направих супер салата! Салата със земна ябълка

Общи условия

Активация на акаунт