Зимни салати?

  • 31 773
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Момичета, дайте идеи за зимни салатки, че нещо взех да се изчерпвам. Но без домати, краставици и други несезонни зеленчуци. Предпочитам да си ядем всеки зелечук когато е най-пресен.
За момента си мисля за ряпа, печен пипер и патладжан /които имам на консерви/, царевицата и граха си вървят също от консерви, видях масово да продават спанак, така че може евентуално също да го включа, поне неговият сезон предстои Simple Smile И..май не се сещам за други продукти...

# 1
  • у дома
  • Мнения: 1 160
червено цвекло,алабаш,зеле,моркови,боб.
това се сещам на първо четене.

# 2
  • Мнения: 122
Ето ти едно предложение от мен:
Салата праз със яйца

Един праз нарязан на шайбички и леко намачкан, 3-4 сварени айца - нарязани на кубчета, и маслини нарязани (количество незнам - слагам на око - зависи колко е голям праза ) Всичко това се обърква и се подправя със зехтин, лимонов сок  (ако обичате) и сол.  

Много е сполучлива и рецептата на Аелис за моркови и царевица Peace
  chef

# 3
  • София
  • Мнения: 1 762
Е може ли за негово величество моркова да не се сетиш  Laughing
Настъргваш 2-3 моркова на едро.
Разбиваш 500 гр. извара с 3 с.л. олио и 3 с.л. кисело мляко, 2-3 скилидки чесън, сол и копър. Добавяш морковите и разбъркваш. Страхотна салатка.

Настъргани морков, ряпа, цвекло.  Peace

Извара, кисели краставички, чесън, орехи, малко олио. Пак супер салата.

Извара, печени червени чушки, чесън, орехи, малко олио.  Peace

Ако хапвате майонеза:

Рулца от раци на ситно, сладка царевица, кисели краставички, майонеза.

Варени яйца, наситнени маслини и наситнен праз лук. Заливат се със сос от оцет, зехтин, сол и чубрица.

Импровизации от картофи има хиляди.

Като се сетя още нещо, ще пиша  Peace

Докато публикувам, вече са ти писали, че даже сме се и дублирали с едната салата  Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 1 762
Скоро правих една салата. Беше на една от кулинарните чародейки, ама не се сещам коя точно.

Краставица / ако не искаш прясна, става и с кисели/ 500 гр. се реже на ситно, но не рендосана. Малка консерва сладка царевица, около 200 гр. шунка / според мен ще стане и с кашкавал/ също на ситно се смесват с 500 гр. цедено кисело мляко. Аз не намерих и купих кутийка катък / пак по съвет на авторката/ който разбърках с 3-4 л. кисело мляко. Сол и копър.
Чудесна салата, ометоха я веднага  Peace

# 5
  • Мнения: 5 001
У нас зимните салати дето се хапват са следните
* ряпа(понякога слагам гулия-земна ябълка,става много крехка салата) ,моркови,праз
*ряпа,моркови,праз,червено цвекло(сурово)
*червено цвекло(сварено),зехтин(олио) ,оцет,пресован чесън
*червено цвекло(сварено),праз,майонеза
*руска салата
*печени чушки,пресован чесън,копър,олио,оцет
*печени чушки,царевица,боб(сварен),праз,олио,оцет,черен пипер
*кьопоолу
*пасирани печени чушки,извара,чесън и майонеза
*зеле,моркови
*зеле,моркови,майонеза
*зале,моркови,магданоз,пресован чесън,запечен на сух тиган сусам,олио,оцет...

Последна редакция: пт, 21 яну 2011, 16:49 от TheNMaster

# 6
  • Мнения: 497
Понеже спомена спанака, да кажа една салатка-става със суров спанак, но да е с по-нежни листа и не от тези гигантските, правила съм я и с айсберг и с китайско зеле. Та същите (единия вид от гореизброените, но защо не и в комбинация) ги накъсвам на едро (е, китайското зеле го режа) и поливам със смес от малко оцет, мед, сол и зехтин-хуууубаво объркани. Пропорциите са според вкуса. Отгоре посипвам с малко стафиди. Ако харесвате леко сладко-киселия отенък е много приятна салата. Може отгоре да се поръсят и ядки-тиквено семе или филирани бадеми или каквито други ядки харесвате.

# 7
# 8
  • Мнения: 150
Ау, страшни сте, за нула време супер идейки! ГОЛЯЯЯМО БЛАГОДАРЯ!! Отивам да действам и ще докладвам съответно Simple Smile

# 9
  • Мнения: 572
Отдавна мислех за такава тема, че нещо сме зациклили само на зеле с моркови  Hug

# 10
  • Мнения: 229
Катък или цедено кисело мляко с червени печени чушки, сирене, чесън на прах, може и варени яйца.

Кус-кус, кисели краставички, шунка и майонеза.

Варени картофи, кисели краставички, маслини, магданоз, оцет, сол и олио.

# 11
# 12
  • Мнения: 1 092
салата здраве
И още един вариант: - настъргани моркови, ряпа и червено цвекло, овкусени с малко оцет(или лим сок) и олио (или зехтин) - супер е салатката.
апетитка от патладжан - консервирания е идеален
- настъргани моркови - със или без сусам
-

# 13
  • България
  • Мнения: 4
През зимата аз доста по-често се сещам за класики - салата Цезар, например. Макар, че не съм особено сигурна кога точно е сезона на айсберга... newsm78
Още една класика, много обичана в къщи е салата Уолдорф - с целина, ябълки, орехи и домашна майонеза (ето линк към рецептата).
Други две зимни салати, малко по-засищащи - зелена леща със спанак, и моркови с булгур. И двете (според вкуса) могат да бъдат поднесени и топли.
Много свежарска зимна салата е спаначената с бекон и яйца (свежия спанак не е точно зимен продукт, но и аз вече се изкуших  Grinning).
А ако сте настроени за нещо по-необичайно - салатата с фенел (резене или див копър) и портокали или добре познатото ни зеле и моркови, но с невероятен дресинг с аншоа (толкова различна, че няма да я познаете!)

# 14
  • София
  • Мнения: 565
 Различни салати могат да се направят и с китайско зеле. У нас то е фаворитът напоследък. Правя го както самостоятелно, с дресинг от балсамико, зехтин и сол, така и в комбинация с червено цвекло, лук, колбас . Има най- различни вариации. Сетих се, може и с риба тон, с моркови....

Общи условия

Активация на акаунт