Зимни салати?

  • 31 789
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ето още едно предложение за чудна зимна салата:

http://aelisaelis.blogspot.com/2011/02/blog-post_6016.html

# 31
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Салата с макарони
 половин пакет  макарони - сварени в подсолена вода,изплакнати в студена вода и изцедени
 1 майонеза ( може да добавите 2-3 с.л. кисело мляко )
 кисели краставички - на кубчета
 200гр някакъв колбас,шунка или пушено месо- на кубчета
 царевица
 1с.л. горчица
 подправка Пикантина за салата - ръсеница
 Да ви е сладко! Върви с бяло вино,бира и ракия. Аз се наяждам само с нея  Embarassed и предпочитам спираловидните макарони

 И още една от любимите ми - зеленчукова салата със сос 1000 острова. Сосът е трепач!

  http://www.bonapeti.bg/index.php?recepta=10&id=4900&cat=549&subcat=555

Последна редакция: чт, 17 фев 2011, 15:31 от bilqna_69

# 32
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
bilqna_69 , много вкусно звучи тази салата Hug.

# 33
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
 Благодаря, Аелис! Най-вероятно съм я копнала от този форум или някое списание, но не съм записала ( все още си ровя по тетрадките и листчетата  Blush  Пробвай и не вярвам да съжаляваш!

# 34
  • Мнения: 43
Салата с моркови и ябълка
Настъргват се на ренде моркови и ябълка-преобладават морковите, поръсва се със смлени опехи(ако обичате). Дресинга е от портокал,лимон, мед и мазнина-олио или зехтин
Просто по -свежо нещо не бях яла скоро!
Рецептата е от едно заведение  chef

# 35
  • Мнения: 19
Момичета, да ви предложа и аз една салата, която става много бързо и е много вкусна. Трябват ви един буркан грах от 700мл., едно бурканче лютеница - 400гр. и една малка глава лук, олио.
Нарязваме лука на дребно и притриваме със малко сол. Изсипваме отцедения грах, лютеницата и малко олио на вкус. Разбъркваме много добре и готово. Много е вкусна салатката, знам я от баща ми.

# 36
  • Мнения: 91
Ето още една изпробвана и много вкусна: / всичко е на око/
10-12 печени чушки се нарязват на ивички, добавя се бялата част на два стръка праз лук /на дребно/, парче кашкавал и парче сирене на кубчета и шепа счукан пържен фъстък. Овусява се със сол/малко/, олио , оцет и черен пипер. Оформя се в чиния и се покрива с настъргани сварени яйца.
Сещам се и за още една с пържен фъстък:
Приготвяте обикновена зелева салата с настърган морков, копър, оцет олио и сол. Добавяте едно пушено пилешко бутче, нарязано на дребно и шепа счукан пържен фъстък.
Да Ви е сладко!

# 37
  • Мнения: 1 269
Като каза печен лук се сетих за тая вкусна и полезна салата..

В тавата се постила хартия за печене и отгоре й се слагат необелени глави лук.Пекът се,обелват се и лука се нарязва.Овкусява се със сол оцет и олио и се хапва.....Ще взема да направя,че отдавна не сме яли в къщи....
Мастерче, днес се вдъхнових от твоята рецепта, на която попаднах съвсем случайно, и направих страхотна салатка с малко допълнения. В тавата с 2 кг лук сложих и 1 кг картофи. След като ки опекох, обелих и нарязах на парчета, добавих 1 буркан печени чушки, сирене, зехтин, соев сос, балсамов оцет и магданоз. Стана божествено!

# 38
  • Мнения: 1 746
Страхотни идеи сте дали. Голям фен съм на салатите. Тази от линка на Бонапети е хубава, но особено соса - мога да го приложа за други идеи по темата.  Peace 

# 39
  • Мнения: 619
Аз бих добавила  редена салата:
ред намачкани варени картофи, ред майонеза, ред настрошени варени яйца.
По принцип съм чела,че между редовете се соли и слага пипер!

Аз издирвам упорито една уникална салата: кисели краставички(на ивици), гъби (мисля мариновани) и пилешко месо, с някакъв дресинг е... но какъв точно съм забравила..
Ако някой има идея ще съм много благодарна !

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Салата от зелен боб

сварен зелен боб,
печени чушки
царевица
лук

Отделно се смесват сол, олио, оцет, счукан чесън и горчица. Залива се салатата, разбърква се и се оставя да престои около половин час.

Друг вариант - вместо зелен боб - грах. Останалото - по същия начин.

Малко по-екзотични салати:

Всички видове кълнове, комбинирани по желание с настъргани моркови, ситно нарязан лук или праз. Заливката за тези салати може да бъде стандартно с олио и оцет или лимонов сок, а аз правя следната за разнообразие:

кисело мляко
соев сос
олио

Разбърквам добре и заливам салатката в момента преди поднасянето. Ако престои повече със заливката, отдолу се отделя водичка от киселото мляко.

Още варианти на зимни салати:

Сварено просо, или киноа смесени с нарязан лук, сушени домати и овкусени със сол, олио и оцет или лимонов сок.

Може да звучи странно, но е много приятна комбинация:

Салата от ориз

сварен ориз,
натрошено сирене,
кимион
олио

# 41
  • Мнения: 5 001
Момичета, да ви предложа и аз една салата, която става много бързо и е много вкусна. Трябват ви един буркан грах от 700мл., едно бурканче лютеница - 400гр. и една малка глава лук, олио.
Нарязваме лука на дребно и притриваме със малко сол. Изсипваме отцедения грах, лютеницата и малко олио на вкус. Разбъркваме много добре и готово. Много е вкусна салатката, знам я от баща ми.
Мдааа...Това го пробвахме вече! Страхотно е наистина......Никога не съм правила с грах...Винаги с боб,ама сега това ще ни е любимата гарнитурка....

Мерси,че сподели! Hug  bouquet

Паза,радвам се,че съм провокирала такава "вариация"....Аз пък ще пробвам твоето предложение.... Hug Hug Hug Hug

# 42
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Аз правя комбинация от двете:боб,грах,кисели моркови,печена чушка и лютеница  Peace

# 43
  • Мнения: 19
TheNMaster, много се радвам, че ви е харесала салатката   bouquet

# 44
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Кръкмач - от диабетичната кухня на Бордовски, голям хит стана тази салата у нас!
Много е проста, но гениална, предполагам е нещо турско или старобългарско, основните съставки са нарязани печени чушки от буркан и кътък. Ако във вашия магазин няма кътък Mr. Green разбийте сирене дунавия и кисело мляко на гъст крем. Добавят се черен пипер, чесън, магданоз и зехтин.

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1002.msg25784.html - най-долу на страницата е рецептата.

Общи условия

Активация на акаунт