Зимни салати?

  • 31 787
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Момичета, дайте идеи за зимни салатки, че нещо взех да се изчерпвам. Но без домати, краставици и други несезонни зеленчуци. Предпочитам да си ядем всеки зелечук когато е най-пресен.
За момента си мисля за ряпа, печен пипер и патладжан /които имам на консерви/, царевицата и граха си вървят също от консерви, видях масово да продават спанак, така че може евентуално също да го включа, поне неговият сезон предстои Simple Smile И..май не се сещам за други продукти...

# 1
  • у дома
  • Мнения: 1 160
червено цвекло,алабаш,зеле,моркови,боб.
това се сещам на първо четене.

# 2
  • Мнения: 122
Ето ти едно предложение от мен:
Салата праз със яйца

Един праз нарязан на шайбички и леко намачкан, 3-4 сварени айца - нарязани на кубчета, и маслини нарязани (количество незнам - слагам на око - зависи колко е голям праза ) Всичко това се обърква и се подправя със зехтин, лимонов сок  (ако обичате) и сол.  

Много е сполучлива и рецептата на Аелис за моркови и царевица Peace
  chef

# 3
  • София
  • Мнения: 1 762
Е може ли за негово величество моркова да не се сетиш  Laughing
Настъргваш 2-3 моркова на едро.
Разбиваш 500 гр. извара с 3 с.л. олио и 3 с.л. кисело мляко, 2-3 скилидки чесън, сол и копър. Добавяш морковите и разбъркваш. Страхотна салатка.

Настъргани морков, ряпа, цвекло.  Peace

Извара, кисели краставички, чесън, орехи, малко олио. Пак супер салата.

Извара, печени червени чушки, чесън, орехи, малко олио.  Peace

Ако хапвате майонеза:

Рулца от раци на ситно, сладка царевица, кисели краставички, майонеза.

Варени яйца, наситнени маслини и наситнен праз лук. Заливат се със сос от оцет, зехтин, сол и чубрица.

Импровизации от картофи има хиляди.

Като се сетя още нещо, ще пиша  Peace

Докато публикувам, вече са ти писали, че даже сме се и дублирали с едната салата  Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 1 762
Скоро правих една салата. Беше на една от кулинарните чародейки, ама не се сещам коя точно.

Краставица / ако не искаш прясна, става и с кисели/ 500 гр. се реже на ситно, но не рендосана. Малка консерва сладка царевица, около 200 гр. шунка / според мен ще стане и с кашкавал/ също на ситно се смесват с 500 гр. цедено кисело мляко. Аз не намерих и купих кутийка катък / пак по съвет на авторката/ който разбърках с 3-4 л. кисело мляко. Сол и копър.
Чудесна салата, ометоха я веднага  Peace

# 5
  • Мнения: 5 001
У нас зимните салати дето се хапват са следните
* ряпа(понякога слагам гулия-земна ябълка,става много крехка салата) ,моркови,праз
*ряпа,моркови,праз,червено цвекло(сурово)
*червено цвекло(сварено),зехтин(олио) ,оцет,пресован чесън
*червено цвекло(сварено),праз,майонеза
*руска салата
*печени чушки,пресован чесън,копър,олио,оцет
*печени чушки,царевица,боб(сварен),праз,олио,оцет,черен пипер
*кьопоолу
*пасирани печени чушки,извара,чесън и майонеза
*зеле,моркови
*зеле,моркови,майонеза
*зале,моркови,магданоз,пресован чесън,запечен на сух тиган сусам,олио,оцет...

Последна редакция: пт, 21 яну 2011, 16:49 от TheNMaster

# 6
  • Мнения: 497
Понеже спомена спанака, да кажа една салатка-става със суров спанак, но да е с по-нежни листа и не от тези гигантските, правила съм я и с айсберг и с китайско зеле. Та същите (единия вид от гореизброените, но защо не и в комбинация) ги накъсвам на едро (е, китайското зеле го режа) и поливам със смес от малко оцет, мед, сол и зехтин-хуууубаво объркани. Пропорциите са според вкуса. Отгоре посипвам с малко стафиди. Ако харесвате леко сладко-киселия отенък е много приятна салата. Може отгоре да се поръсят и ядки-тиквено семе или филирани бадеми или каквито други ядки харесвате.

# 7
# 8
  • Мнения: 150
Ау, страшни сте, за нула време супер идейки! ГОЛЯЯЯМО БЛАГОДАРЯ!! Отивам да действам и ще докладвам съответно Simple Smile

# 9
  • Мнения: 572
Отдавна мислех за такава тема, че нещо сме зациклили само на зеле с моркови  Hug

# 10
  • Мнения: 229
Катък или цедено кисело мляко с червени печени чушки, сирене, чесън на прах, може и варени яйца.

Кус-кус, кисели краставички, шунка и майонеза.

Варени картофи, кисели краставички, маслини, магданоз, оцет, сол и олио.

# 11
# 12
  • Мнения: 1 092
салата здраве
И още един вариант: - настъргани моркови, ряпа и червено цвекло, овкусени с малко оцет(или лим сок) и олио (или зехтин) - супер е салатката.
апетитка от патладжан - консервирания е идеален
- настъргани моркови - със или без сусам
-

# 13
  • България
  • Мнения: 4
През зимата аз доста по-често се сещам за класики - салата Цезар, например. Макар, че не съм особено сигурна кога точно е сезона на айсберга... newsm78
Още една класика, много обичана в къщи е салата Уолдорф - с целина, ябълки, орехи и домашна майонеза (ето линк към рецептата).
Други две зимни салати, малко по-засищащи - зелена леща със спанак, и моркови с булгур. И двете (според вкуса) могат да бъдат поднесени и топли.
Много свежарска зимна салата е спаначената с бекон и яйца (свежия спанак не е точно зимен продукт, но и аз вече се изкуших  Grinning).
А ако сте настроени за нещо по-необичайно - салатата с фенел (резене или див копър) и портокали или добре познатото ни зеле и моркови, но с невероятен дресинг с аншоа (толкова различна, че няма да я познаете!)

# 14
  • София
  • Мнения: 565
 Различни салати могат да се направят и с китайско зеле. У нас то е фаворитът напоследък. Правя го както самостоятелно, с дресинг от балсамико, зехтин и сол, така и в комбинация с червено цвекло, лук, колбас . Има най- различни вариации. Сетих се, може и с риба тон, с моркови....

# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573

 или добре познатото ни зеле и моркови, но с невероятен дресинг с аншоа (толкова различна, че няма да я познаете!)

Мммммм звучи вълшебно! В най-скоро време ще я направя, благодаря!  Hug

# 16
  • България
  • Мнения: 4

Мммммм звучи вълшебно! В най-скоро време ще я направя, благодаря!  Hug

 bowuu Надявам се да ти хареса! Аз (за да е различна и на цвят), смесвам нормалното зеле с лилаво.

# 17
  • Мнения: 58
У дома най-често правя-варени яйца,кисели краставички, царевица от консерва,настърган кашкавал и майонеза. Ако някой от продуктите липса, готвиш без него-пак става вкусно Peace

# 18
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ето и от мен една по-различна салатка:

2 връзки магданоз се нарязват, прибавят се 1 шепа счукани орехи и 1 по-малка глава червен лук, нарязан на полумесеци. Прави се дресинг от 2 с.л кисело мляко, 1-2 с.л майонеза, лимонов сок, сол и зехтин. Салатата се залива с него. Много вкусна салатка, една от любимите ми.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 120
Аз се сетих за една салатка , която е много вкусна , но я бях забравила. Мисля, че е на Иван Звездев
Салата с печен лук:
1 кг зимен кромид лук/5-7 глави/
2-3 печени чушки
100г орехи
чубрица
4-5 кис. краставички
Почистеният само от най- горните люспи лук се намазва с олио и се изпича във фурната за около 30 -40 мин.Обелва се. Като изстине лукът се нарязва на колелца.Краставичките и чушките се нарязват на кубчета,орехите- начукани на едро.Всичко това се обърква и подправя с малко зехтин. Поръсва се с нарязан магданоз- и готово

# 20
  • Мнения: 5 001
Като каза печен лук се сетих за тая вкусна и полезна салата..

В тавата се постила хартия за печене и отгоре й се слагат необелени глави лук.Пекът се,обелват се и лука се нарязва.Овкусява се със сол оцет и олио и се хапва.....Ще взема да направя,че отдавна не сме яли в къщи....

# 21
  • Мнения: 150
Ей, наистина за лук не се бях сетила, а е толкова лесно... и вкусно   chef

# 22
  • Мнения: 7 418
Като каза печен лук се сетих за тая вкусна и полезна салата..

В тавата се постила хартия за печене и отгоре й се слагат необелени глави лук.Пекът се,обелват се и лука се нарязва.Овкусява се със сол оцет и олио и се хапва.....Ще взема да направя,че отдавна не сме яли в къщи....
   Боже господи!  Shocked
   Честно,изобщо не си го представям!
   Наистина ли е вкусно?  Rolling Eyes

    Колко време се пекат главите лук?

# 23
  • Мнения: 5 001
Като каза печен лук се сетих за тая вкусна и полезна салата..

В тавата се постила хартия за печене и отгоре й се слагат необелени глави лук.Пекът се,обелват се и лука се нарязва.Овкусява се със сол оцет и олио и се хапва.....Ще взема да направя,че отдавна не сме яли в къщи....
   Боже господи!  Shocked
   Честно,изобщо не си го представям!
   Наистина ли е вкусно?  Rolling Eyes

    Колко време се пекат главите лук?
Лукът се пече ,докато омекнат главите.Необелените люспи го задушават и придават много хубав вкус....Лукът се карамелизира леко от печенето...Вкусът на салатата е сладко-кисел с оцета.....Като направя ще снимам и ще покажа...

# 24
  • София
  • Мнения: 1 762
Мастерче, жива да си  Hug
Как ме подсети за тая салата от печен лук. Наистина е много вкусна.  Peace
Преди много години мой познат ми е разказвал, че това е било основното мезе за водката в Коми  Joy

# 25
  • Мнения: 11 095
"Витаминозна"- настъргани моркови, настъргана бяла ряпа, 1 зелена (кисела) ябълка на дребни кубчета, нарязани орехи, бели стафиди. Подправя се със зехтин и балсамико или зехтин и лимон.

"Баш зимна" - 1 консерва риба тон в собствен сос, царевица на зърна, кисели краставички на кръгчета, черни маслини

И една с 1 несезонен продукт - пресен спанак накъсан, домати, бяло сирене едро натрошено, едро нарязани орехи. Тази се е утрепала с балсамико, въпреки че може и с лимон или без кисела подправка.




# 26
  • Мнения: 120
Радвам се ,че разбудих спомени със салатата с печeн лук.Сещам се за още нещо. Един буркан със домати за готвене/може и с чушки вътре/ се смила с пасатора. Нарязва се един стрък праз , подправя се със сол , зехтин и магданоз и се поднася. Ако е много рядко- може да се добави натрошено сирене или извара

# 27
  • София
  • Мнения: 1 762
healthi , на тази салата веднага отговарям с друг спомен от детството ми  Laughing
Буркан белени домати се попрецежда, за да не е много воднисто, ако са цели се нарязват, прибавя се сирене наронено, зехтин / или олио/ сол на вкус, и 2-3 скилидки пресован чесън. По желание може черен пипер или копър. Е те това намазано на препечена филийка е трепач. Може и с лъжичка да си се гребе към ракийката  Joy

# 28
  • Мнения: 7 418
TheNMaster,благодаря за обяснението!  Hug

# 29
  • софия
  • Мнения: 379
Като каза печен лук се сетих за тая вкусна и полезна салата..

В тавата се постила хартия за печене и отгоре й се слагат необелени глави лук.Пекът се,обелват се и лука се нарязва.Овкусява се със сол оцет и олио и се хапва.....Ще взема да направя,че отдавна не сме яли в къщи....

а вътре лука мек ли е или хрупа във вътрешността? аз го обичам на каша да е в манджите, дали да го пека по-дълго време, или да го завия във фолио?

# 30
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ето още едно предложение за чудна зимна салата:

http://aelisaelis.blogspot.com/2011/02/blog-post_6016.html

# 31
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Салата с макарони
 половин пакет  макарони - сварени в подсолена вода,изплакнати в студена вода и изцедени
 1 майонеза ( може да добавите 2-3 с.л. кисело мляко )
 кисели краставички - на кубчета
 200гр някакъв колбас,шунка или пушено месо- на кубчета
 царевица
 1с.л. горчица
 подправка Пикантина за салата - ръсеница
 Да ви е сладко! Върви с бяло вино,бира и ракия. Аз се наяждам само с нея  Embarassed и предпочитам спираловидните макарони

 И още една от любимите ми - зеленчукова салата със сос 1000 острова. Сосът е трепач!

  http://www.bonapeti.bg/index.php?recepta=10&id=4900&cat=549&subcat=555

Последна редакция: чт, 17 фев 2011, 15:31 от bilqna_69

# 32
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
bilqna_69 , много вкусно звучи тази салата Hug.

# 33
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
 Благодаря, Аелис! Най-вероятно съм я копнала от този форум или някое списание, но не съм записала ( все още си ровя по тетрадките и листчетата  Blush  Пробвай и не вярвам да съжаляваш!

# 34
  • Мнения: 43
Салата с моркови и ябълка
Настъргват се на ренде моркови и ябълка-преобладават морковите, поръсва се със смлени опехи(ако обичате). Дресинга е от портокал,лимон, мед и мазнина-олио или зехтин
Просто по -свежо нещо не бях яла скоро!
Рецептата е от едно заведение  chef

# 35
  • Мнения: 19
Момичета, да ви предложа и аз една салата, която става много бързо и е много вкусна. Трябват ви един буркан грах от 700мл., едно бурканче лютеница - 400гр. и една малка глава лук, олио.
Нарязваме лука на дребно и притриваме със малко сол. Изсипваме отцедения грах, лютеницата и малко олио на вкус. Разбъркваме много добре и готово. Много е вкусна салатката, знам я от баща ми.

# 36
  • Мнения: 91
Ето още една изпробвана и много вкусна: / всичко е на око/
10-12 печени чушки се нарязват на ивички, добавя се бялата част на два стръка праз лук /на дребно/, парче кашкавал и парче сирене на кубчета и шепа счукан пържен фъстък. Овусява се със сол/малко/, олио , оцет и черен пипер. Оформя се в чиния и се покрива с настъргани сварени яйца.
Сещам се и за още една с пържен фъстък:
Приготвяте обикновена зелева салата с настърган морков, копър, оцет олио и сол. Добавяте едно пушено пилешко бутче, нарязано на дребно и шепа счукан пържен фъстък.
Да Ви е сладко!

# 37
  • Мнения: 1 269
Като каза печен лук се сетих за тая вкусна и полезна салата..

В тавата се постила хартия за печене и отгоре й се слагат необелени глави лук.Пекът се,обелват се и лука се нарязва.Овкусява се със сол оцет и олио и се хапва.....Ще взема да направя,че отдавна не сме яли в къщи....
Мастерче, днес се вдъхнових от твоята рецепта, на която попаднах съвсем случайно, и направих страхотна салатка с малко допълнения. В тавата с 2 кг лук сложих и 1 кг картофи. След като ки опекох, обелих и нарязах на парчета, добавих 1 буркан печени чушки, сирене, зехтин, соев сос, балсамов оцет и магданоз. Стана божествено!

# 38
  • Мнения: 1 746
Страхотни идеи сте дали. Голям фен съм на салатите. Тази от линка на Бонапети е хубава, но особено соса - мога да го приложа за други идеи по темата.  Peace 

# 39
  • Мнения: 619
Аз бих добавила  редена салата:
ред намачкани варени картофи, ред майонеза, ред настрошени варени яйца.
По принцип съм чела,че между редовете се соли и слага пипер!

Аз издирвам упорито една уникална салата: кисели краставички(на ивици), гъби (мисля мариновани) и пилешко месо, с някакъв дресинг е... но какъв точно съм забравила..
Ако някой има идея ще съм много благодарна !

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Салата от зелен боб

сварен зелен боб,
печени чушки
царевица
лук

Отделно се смесват сол, олио, оцет, счукан чесън и горчица. Залива се салатата, разбърква се и се оставя да престои около половин час.

Друг вариант - вместо зелен боб - грах. Останалото - по същия начин.

Малко по-екзотични салати:

Всички видове кълнове, комбинирани по желание с настъргани моркови, ситно нарязан лук или праз. Заливката за тези салати може да бъде стандартно с олио и оцет или лимонов сок, а аз правя следната за разнообразие:

кисело мляко
соев сос
олио

Разбърквам добре и заливам салатката в момента преди поднасянето. Ако престои повече със заливката, отдолу се отделя водичка от киселото мляко.

Още варианти на зимни салати:

Сварено просо, или киноа смесени с нарязан лук, сушени домати и овкусени със сол, олио и оцет или лимонов сок.

Може да звучи странно, но е много приятна комбинация:

Салата от ориз

сварен ориз,
натрошено сирене,
кимион
олио

# 41
  • Мнения: 5 001
Момичета, да ви предложа и аз една салата, която става много бързо и е много вкусна. Трябват ви един буркан грах от 700мл., едно бурканче лютеница - 400гр. и една малка глава лук, олио.
Нарязваме лука на дребно и притриваме със малко сол. Изсипваме отцедения грах, лютеницата и малко олио на вкус. Разбъркваме много добре и готово. Много е вкусна салатката, знам я от баща ми.
Мдааа...Това го пробвахме вече! Страхотно е наистина......Никога не съм правила с грах...Винаги с боб,ама сега това ще ни е любимата гарнитурка....

Мерси,че сподели! Hug  bouquet

Паза,радвам се,че съм провокирала такава "вариация"....Аз пък ще пробвам твоето предложение.... Hug Hug Hug Hug

# 42
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Аз правя комбинация от двете:боб,грах,кисели моркови,печена чушка и лютеница  Peace

# 43
  • Мнения: 19
TheNMaster, много се радвам, че ви е харесала салатката   bouquet

# 44
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Кръкмач - от диабетичната кухня на Бордовски, голям хит стана тази салата у нас!
Много е проста, но гениална, предполагам е нещо турско или старобългарско, основните съставки са нарязани печени чушки от буркан и кътък. Ако във вашия магазин няма кътък Mr. Green разбийте сирене дунавия и кисело мляко на гъст крем. Добавят се черен пипер, чесън, магданоз и зехтин.

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1002.msg25784.html - най-долу на страницата е рецептата.

# 45
  • Мнения: 1 269
Кръкмач - от диабетичната кухня на Бордовски, голям хит стана тази салата у нас!
Много е проста, но гениална, предполагам е нещо турско или старобългарско, основните съставки са нарязани печени чушки от буркан и кътък. Ако във вашия магазин няма кътък Mr. Green разбийте сирене дунавия и кисело мляко на гъст крем. Добавят се черен пипер, чесън, магданоз и зехтин.

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1002.msg25784.html - най-долу на страницата е рецептата.
Днес направих подобна салатка- една опаковка  от катък с чесън на "Конуш" с 2 буркана печени чушки, връзка магданоз, връзка копър и шепа счукани оехи. МММММ!

# 46
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
И аз правя подобна на салатата на Бордовски, тук от форума съм я видяла, но не помня на кого е Embarassed Печени червени чушки, върху тях натрошавам сирене и заливам с катък с чесън.
И още една зимна салата, която много харесваме - домати от буркан със сирене,лук и зехтинче.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 762
Онзи ден направих салата от сорта изчисти хладилник  Laughing
Имах малко сварени макарони и малко изостанало от пиле на грил. Нарязах месцето на ситно, добавих три кисели краставички и тях на ситно, малко сладка царевица, макароните, майонеза и три лъжици кисело мляко. Черен пипер и копър. Аз лично само с това се наядох  Laughing
Стана супер салатка  Peace

# 48
  • Мнения: 43
Селска лютика /рецепта от баба ми/
Печен пипер се нарязва-за преспочитане зелен, натрошава се сирене и всичко това се кълца/мачка / с кълцалник-не зная как да го обясня този уред/ постепенно се добавя олио/зехтин-но не екстра вържан/ и вода така че за се получи средно гъста консистенция Peace
Става и за наяждане, и за мезе и за салатка кой каквото му харесва Peace

# 49
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Салата с крема сирене

Продукти за 2 порции:

125- 150 гр. крема сирене - тип българското в пакетчета; аз използвам Miree с билки
4 супени лъжици кисело мляко 4.5 % масленост
5-6 малки /но не бейби/ твърди кисели краставички  
зехтин
черен пипер

Приготовление:

Крема сиренето се поставя в купа за сервиране. Добавя се киселото мляко и се разбърква с лъжица, докато се получи хомогенна смес.

Киселите краставички се нарязват на ситно на кубчена и се прибавят към сместта.

Добавя се зехтин и черен пипер. Разбърка се добре.

Салатата се сервира охладена.

Съвет: Ако се използва сирене без подправки, трябва да се добави ситно нарясани копър и босилек.

# 50
  • България
  • Мнения: 4
Ето още една салатка и от мен - зимна, но все пак свежа: салата от маруля и ябълки с нар

# 51
  • Мнения: 56
Ето една зимна сурова салата от кореноплодни:
http://desilifestyle.net/2011/01/%d0%b7%d0%b8%d0%bc%d0%bd%d0%b0- … 0%b4%d0%bd%d0%b8/

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Любимите ни салати за този сезон са две:

- айсберг, царевица и авокадо

- червен боб, риба тон и майонеза

връщам се да чета темичката за идеи Grinning

# 53
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Страхотна тема с прекрасни идеи! Скоро имаме семеен празник и ще се възползвам! И да не е спам аз правя салата от зеле, моркови, царевица и сирене. Винегрет или сос млечен е по желание, няма да съжалявате ако я опитате! Peace

# 54
  • Мнения: 503
.

Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 11:46 от ива

# 55
  • Мнения: 822
И аз си правих една салата снощи и не очаквах толкова да ми хареса -
- печени червени чушки
- кисели краставички
- обезкостени зелени маслини
- сладка царевица
- майонеза

И още една -
- моркови
- червено цвекло
- орехи/сусам/бадеми по избор
- обезкостени зелени маслини

# 56
  • Мнения: 503
Печен пипер с майонеза

Червени печени чушки, сирене, трапезна майонеза, чесън, олио

Приготвяне: Чушките се нарязват и се смесват с 1 с.л. олио, натрошено сирене и майонезата. Подправя се със счукан чесън и чер пипер.Украсява се с магданоз.
Става много вкусно Peace

# 57
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Предлагам идея за тази зимна салата. Намирам я за сполучливо допълнение към зимната кухня, по-богата на протеини. Приготвям различни комбинации често и всички в къщи я хапват с удоволствие. Sunglasses

Зимна салата

Продукти:

основни-
1 малка кутия царевица;
2-3 с.л. смес от семена;
1/2 стрък праз;
сол, риган и черен пипер на вкус;
зехтин;
1/2 лимон;

такива, които комбинирам-
пресни копър или магданоз;
1/2 кутия соеви кълнове;
4-5 кисели краставички;
2 печени червени чушки или 1 прясна чушка;
1/4 малка глава зеле - зелено или червено, или малко китайско зеле;
7-8 маслини.

Приготовление:

Продуктите, за които е необходимо, се измиват и нарязват на дребно, на еднакви го големина парченца. Всички съставки се слагат в голяма купа.
Салата се овкусава първо със сол, риган и черен пипер, а после се полива обилно със зехтин и със сока от 1/2 лимон. Разбърква се добре и се оставя да престои в хладилника 10-ина минути, за да се смесят ароматите добре.

# 58
  • Мнения: 5 228
За любителите на сладко-солените вкусове, моята любима зимна салата: настъргва се на едро червено цвекло (от буркан или сварено), върху него моркови, най-отгоре-ябълка. Залива се с дресинг от зехтин, лимон, сол, малко мед и счукани орехи. Освен, че е много вкусна и полезна, салатата става и много красива.

# 59
# 60
  • Мнения: 114
Аз много обичам салати, но като цяло, дори и зимата, предпочитам да са свежи, а не майонезени. Макар че руската салата и Снежанката са ми повече от любими Grinning
Най-често приготвяните от мен през зимата салати са зимна салата от моркови, целина и червено цвекло и салата от червено цвекло и сурови ядки, защото освен, че са много вкусни са и пълни с витамини, които през зимата приемаме по-малко с храната.

# 61
  • Мнения: 1 269
Настъргани черна ряпа и моркови, овкусени с лимон(Оцет), зехтин , сол и листа кервиз. Любима зимна салата!  Hug

# 62
  • Мнения: 4 785
Любима ми е: айсберг, авокадо и синьо сирене, дресинг - балсамико и зехтин. Сол на вкус. Обожавам я.

Суров спанак също обичам на салата.

Както и червено цвекло - по-тежко е с варени картофи и майонеза, по-леко е само подправено с балсамико и зехтин (олио/оцет)  Peace

# 63
  • Мнения: 765
Ето и от мен една салатка  Wink
Нарязвам обикновено зеле и слагам и малко червено,нарязвам моркови и половин краставица(тя е по желание) с уреда за белене на картофи,за да станат на тънки лентички.Слагат се мариновани или пресни гъби(аз слагам пресни печурки,предварително ги бланширам в малко вода с 1 лъжица оцет в нея,след като поомекнат ги отцеждам и поръсвам със сол и черен пипер)прибавям ги към зелето и морковите и накрая слагам царевица от консерва!Може да се сложат и маслинки!  Grinning Овкусява се със сол,зехтин и лимонов сок или оцет!

# 64
  • Мнения: 1 418
Предпочитам свежите салати, по рядко приготвям нещо с кисело мляко и по-рядко с майонеза. Използвам най-вече цвекло, целина, моркови, айсберг, спанак, рукола, ядки, плодове и сушени плодове
Скоро правих Френска черна леща крамбъл]Салата с рукола, фурми и бадеми[/url].

# 65
  • Мнения: 795
Извара, кисели краставички, чесън, орехи, малко олио. Пак супер салата.
Направих тази салатка на abet - чудесна е за винцето довечера!  chef

# 66
  • Мнения: 765
Червени сушени чушки(може и малко да се изпекат за по-ароматни)се начупват с ръце на ситно или нарязват,праз лук на ситно,натрошено сирене и се овкусява с повечко олио! Simple Smile

# 67
  • USA
  • Мнения: 5
Благодаря за вкусните рецепти момичета  bouquet

# 68
  • Мнения: 114
Онзи ден си купих земна ябълка, а не бях яла от дете. И с малко моркови и обикновена ябълка си направих супер салата! Салата със земна ябълка

Общи условия

Активация на акаунт