Зимни салати?

  • 31 786
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573

 или добре познатото ни зеле и моркови, но с невероятен дресинг с аншоа (толкова различна, че няма да я познаете!)

Мммммм звучи вълшебно! В най-скоро време ще я направя, благодаря!  Hug

# 16
  • България
  • Мнения: 4

Мммммм звучи вълшебно! В най-скоро време ще я направя, благодаря!  Hug

 bowuu Надявам се да ти хареса! Аз (за да е различна и на цвят), смесвам нормалното зеле с лилаво.

# 17
  • Мнения: 58
У дома най-често правя-варени яйца,кисели краставички, царевица от консерва,настърган кашкавал и майонеза. Ако някой от продуктите липса, готвиш без него-пак става вкусно Peace

# 18
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ето и от мен една по-различна салатка:

2 връзки магданоз се нарязват, прибавят се 1 шепа счукани орехи и 1 по-малка глава червен лук, нарязан на полумесеци. Прави се дресинг от 2 с.л кисело мляко, 1-2 с.л майонеза, лимонов сок, сол и зехтин. Салатата се залива с него. Много вкусна салатка, една от любимите ми.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 120
Аз се сетих за една салатка , която е много вкусна , но я бях забравила. Мисля, че е на Иван Звездев
Салата с печен лук:
1 кг зимен кромид лук/5-7 глави/
2-3 печени чушки
100г орехи
чубрица
4-5 кис. краставички
Почистеният само от най- горните люспи лук се намазва с олио и се изпича във фурната за около 30 -40 мин.Обелва се. Като изстине лукът се нарязва на колелца.Краставичките и чушките се нарязват на кубчета,орехите- начукани на едро.Всичко това се обърква и подправя с малко зехтин. Поръсва се с нарязан магданоз- и готово

# 20
  • Мнения: 5 001
Като каза печен лук се сетих за тая вкусна и полезна салата..

В тавата се постила хартия за печене и отгоре й се слагат необелени глави лук.Пекът се,обелват се и лука се нарязва.Овкусява се със сол оцет и олио и се хапва.....Ще взема да направя,че отдавна не сме яли в къщи....

# 21
  • Мнения: 150
Ей, наистина за лук не се бях сетила, а е толкова лесно... и вкусно   chef

# 22
  • Мнения: 7 418
Като каза печен лук се сетих за тая вкусна и полезна салата..

В тавата се постила хартия за печене и отгоре й се слагат необелени глави лук.Пекът се,обелват се и лука се нарязва.Овкусява се със сол оцет и олио и се хапва.....Ще взема да направя,че отдавна не сме яли в къщи....
   Боже господи!  Shocked
   Честно,изобщо не си го представям!
   Наистина ли е вкусно?  Rolling Eyes

    Колко време се пекат главите лук?

# 23
  • Мнения: 5 001
Като каза печен лук се сетих за тая вкусна и полезна салата..

В тавата се постила хартия за печене и отгоре й се слагат необелени глави лук.Пекът се,обелват се и лука се нарязва.Овкусява се със сол оцет и олио и се хапва.....Ще взема да направя,че отдавна не сме яли в къщи....
   Боже господи!  Shocked
   Честно,изобщо не си го представям!
   Наистина ли е вкусно?  Rolling Eyes

    Колко време се пекат главите лук?
Лукът се пече ,докато омекнат главите.Необелените люспи го задушават и придават много хубав вкус....Лукът се карамелизира леко от печенето...Вкусът на салатата е сладко-кисел с оцета.....Като направя ще снимам и ще покажа...

# 24
  • София
  • Мнения: 1 762
Мастерче, жива да си  Hug
Как ме подсети за тая салата от печен лук. Наистина е много вкусна.  Peace
Преди много години мой познат ми е разказвал, че това е било основното мезе за водката в Коми  Joy

# 25
  • Мнения: 11 095
"Витаминозна"- настъргани моркови, настъргана бяла ряпа, 1 зелена (кисела) ябълка на дребни кубчета, нарязани орехи, бели стафиди. Подправя се със зехтин и балсамико или зехтин и лимон.

"Баш зимна" - 1 консерва риба тон в собствен сос, царевица на зърна, кисели краставички на кръгчета, черни маслини

И една с 1 несезонен продукт - пресен спанак накъсан, домати, бяло сирене едро натрошено, едро нарязани орехи. Тази се е утрепала с балсамико, въпреки че може и с лимон или без кисела подправка.




# 26
  • Мнения: 120
Радвам се ,че разбудих спомени със салатата с печeн лук.Сещам се за още нещо. Един буркан със домати за готвене/може и с чушки вътре/ се смила с пасатора. Нарязва се един стрък праз , подправя се със сол , зехтин и магданоз и се поднася. Ако е много рядко- може да се добави натрошено сирене или извара

# 27
  • София
  • Мнения: 1 762
healthi , на тази салата веднага отговарям с друг спомен от детството ми  Laughing
Буркан белени домати се попрецежда, за да не е много воднисто, ако са цели се нарязват, прибавя се сирене наронено, зехтин / или олио/ сол на вкус, и 2-3 скилидки пресован чесън. По желание може черен пипер или копър. Е те това намазано на препечена филийка е трепач. Може и с лъжичка да си се гребе към ракийката  Joy

# 28
  • Мнения: 7 418
TheNMaster,благодаря за обяснението!  Hug

# 29
  • софия
  • Мнения: 379
Като каза печен лук се сетих за тая вкусна и полезна салата..

В тавата се постила хартия за печене и отгоре й се слагат необелени глави лук.Пекът се,обелват се и лука се нарязва.Овкусява се със сол оцет и олио и се хапва.....Ще взема да направя,че отдавна не сме яли в къщи....

а вътре лука мек ли е или хрупа във вътрешността? аз го обичам на каша да е в манджите, дали да го пека по-дълго време, или да го завия във фолио?

Общи условия

Активация на акаунт