Зимни салати?

  • 31 788
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 269
Кръкмач - от диабетичната кухня на Бордовски, голям хит стана тази салата у нас!
Много е проста, но гениална, предполагам е нещо турско или старобългарско, основните съставки са нарязани печени чушки от буркан и кътък. Ако във вашия магазин няма кътък Mr. Green разбийте сирене дунавия и кисело мляко на гъст крем. Добавят се черен пипер, чесън, магданоз и зехтин.

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1002.msg25784.html - най-долу на страницата е рецептата.
Днес направих подобна салатка- една опаковка  от катък с чесън на "Конуш" с 2 буркана печени чушки, връзка магданоз, връзка копър и шепа счукани оехи. МММММ!

# 46
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
И аз правя подобна на салатата на Бордовски, тук от форума съм я видяла, но не помня на кого е Embarassed Печени червени чушки, върху тях натрошавам сирене и заливам с катък с чесън.
И още една зимна салата, която много харесваме - домати от буркан със сирене,лук и зехтинче.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 762
Онзи ден направих салата от сорта изчисти хладилник  Laughing
Имах малко сварени макарони и малко изостанало от пиле на грил. Нарязах месцето на ситно, добавих три кисели краставички и тях на ситно, малко сладка царевица, макароните, майонеза и три лъжици кисело мляко. Черен пипер и копър. Аз лично само с това се наядох  Laughing
Стана супер салатка  Peace

# 48
  • Мнения: 43
Селска лютика /рецепта от баба ми/
Печен пипер се нарязва-за преспочитане зелен, натрошава се сирене и всичко това се кълца/мачка / с кълцалник-не зная как да го обясня този уред/ постепенно се добавя олио/зехтин-но не екстра вържан/ и вода така че за се получи средно гъста консистенция Peace
Става и за наяждане, и за мезе и за салатка кой каквото му харесва Peace

# 49
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Салата с крема сирене

Продукти за 2 порции:

125- 150 гр. крема сирене - тип българското в пакетчета; аз използвам Miree с билки
4 супени лъжици кисело мляко 4.5 % масленост
5-6 малки /но не бейби/ твърди кисели краставички  
зехтин
черен пипер

Приготовление:

Крема сиренето се поставя в купа за сервиране. Добавя се киселото мляко и се разбърква с лъжица, докато се получи хомогенна смес.

Киселите краставички се нарязват на ситно на кубчена и се прибавят към сместта.

Добавя се зехтин и черен пипер. Разбърка се добре.

Салатата се сервира охладена.

Съвет: Ако се използва сирене без подправки, трябва да се добави ситно нарясани копър и босилек.

# 50
  • България
  • Мнения: 4
Ето още една салатка и от мен - зимна, но все пак свежа: салата от маруля и ябълки с нар

# 51
  • Мнения: 56
Ето една зимна сурова салата от кореноплодни:
http://desilifestyle.net/2011/01/%d0%b7%d0%b8%d0%bc%d0%bd%d0%b0- … 0%b4%d0%bd%d0%b8/

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Любимите ни салати за този сезон са две:

- айсберг, царевица и авокадо

- червен боб, риба тон и майонеза

връщам се да чета темичката за идеи Grinning

# 53
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Страхотна тема с прекрасни идеи! Скоро имаме семеен празник и ще се възползвам! И да не е спам аз правя салата от зеле, моркови, царевица и сирене. Винегрет или сос млечен е по желание, няма да съжалявате ако я опитате! Peace

# 54
  • Мнения: 503
.

Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 11:46 от ива

# 55
  • Мнения: 822
И аз си правих една салата снощи и не очаквах толкова да ми хареса -
- печени червени чушки
- кисели краставички
- обезкостени зелени маслини
- сладка царевица
- майонеза

И още една -
- моркови
- червено цвекло
- орехи/сусам/бадеми по избор
- обезкостени зелени маслини

# 56
  • Мнения: 503
Печен пипер с майонеза

Червени печени чушки, сирене, трапезна майонеза, чесън, олио

Приготвяне: Чушките се нарязват и се смесват с 1 с.л. олио, натрошено сирене и майонезата. Подправя се със счукан чесън и чер пипер.Украсява се с магданоз.
Става много вкусно Peace

# 57
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Предлагам идея за тази зимна салата. Намирам я за сполучливо допълнение към зимната кухня, по-богата на протеини. Приготвям различни комбинации често и всички в къщи я хапват с удоволствие. Sunglasses

Зимна салата

Продукти:

основни-
1 малка кутия царевица;
2-3 с.л. смес от семена;
1/2 стрък праз;
сол, риган и черен пипер на вкус;
зехтин;
1/2 лимон;

такива, които комбинирам-
пресни копър или магданоз;
1/2 кутия соеви кълнове;
4-5 кисели краставички;
2 печени червени чушки или 1 прясна чушка;
1/4 малка глава зеле - зелено или червено, или малко китайско зеле;
7-8 маслини.

Приготовление:

Продуктите, за които е необходимо, се измиват и нарязват на дребно, на еднакви го големина парченца. Всички съставки се слагат в голяма купа.
Салата се овкусава първо със сол, риган и черен пипер, а после се полива обилно със зехтин и със сока от 1/2 лимон. Разбърква се добре и се оставя да престои в хладилника 10-ина минути, за да се смесят ароматите добре.

# 58
  • Мнения: 5 228
За любителите на сладко-солените вкусове, моята любима зимна салата: настъргва се на едро червено цвекло (от буркан или сварено), върху него моркови, най-отгоре-ябълка. Залива се с дресинг от зехтин, лимон, сол, малко мед и счукани орехи. Освен, че е много вкусна и полезна, салатата става и много красива.

# 59

Общи условия

Активация на акаунт