Винаги с връзки ли става записването в първи клас

  • 5 148
  • 82
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 558
Почвам тази тема , за да прочета и други мнения от майки , които са подали документи за първи клас на децата си , но училището което е в квартала им е обявено за елитно и идват хора от далечни квартали и успяват да запишат децата си там ,а за нашите места няма - какво правят в такъв момент newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 109
Съчуствам ти. Макар че аз съм по скоро от другата страна,не ми предстои сега,живи здрави след 2 години,но живея в краен квартал и не ми се иска детето ми да учи в "нашето" училище. Работя в центъра и родителите ми живеят в центъра,така че практически ще си запиша детето в някое от централните училища.Това е.Дъщеря ми завършва седми клас също в училище в центъра. Имам чувството,че започва и в училищата същата драма,както и в градините. Но решението примерно да се приемат деца само от квартала и после останалите не приемам.

# 2
  • Мнения: 258
Не във всички училища има записване с връзки. В нашето 6-то ОУ, записването става в Дирекцията. И двете ми деца учат там- директорката г-ца Ивелина Спасова е много внимателна и не е върнала родител! Просто образец за Директор! newsm10 Опитайте там, ако ви урежда центъра! Успех!

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
leni_rad  изпразни си кутията на ЛС!

# 4
  • София
  • Мнения: 558
verona70  , аз за 6-то ОУ не съм подавала молба , мисля че вече съм изпуснала влака , просто не съм се сетила за него , не ни е в района - живеем на бул. Стамболийски и бул. Хр.Ботев.Подала съм документи за 32 СОУ там сме №77 - никакъв шанс за приемане , от 620 молби ще се приемат 130 деца , а другото у-ще е 18 СОУ - там е по същият начин и така , ще видим на 01.06. 
Галчоо  , мисля , че успях да си изпразна кутията , поне пише 0 съобщения .
Благода ря ви момичета!  bouquet                                                                 

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ние се записахме без връзки, именно в елитно такова. Peace
 Не ми е квартално, но в квартала ни няма нито едно училище, така че я записах в най-удобното за мен.

# 6
  • Мнения: 8 999
Почвам тази тема , за да прочета и други мнения от майки , които са подали документи за първи клас на децата си , но училището което е в квартала им е обявено за елитно и идват хора от далечни квартали и успяват да запишат децата си там ,а за нашите места няма - какво правят в такъв момент newsm78

Нареждам се първа на опашката. И за двете си деца отидох в първия обявен за подаване на документи ден, рано сутринта. Бях между първите 20.

# 7
  • София
  • Мнения: 558
baibibi , и аз отидох в първият ден за подаване на молби , дори в едното у-ще мъжът ми беше още от 2ч през ноща и имаше една много дълга опашка пред него , но точно това  искам да кажа , че никой не гледа номера на молбата , на това най-много се ядосвам.От познати съм чувала , че като не стане с първите връзки , пробваш с другите и т.н. докато не приемат детето , а тези които нямаме , какво правят ....

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Гледаха си номерата на молбите и още как.
 Докато чакахме на опашката се запознахме с част от родителите, всички дечица си бяха приети. Peace

# 9
  • Мнения: 3 268
Добре де,аз подадох молба в първия ден на записването към 9.30 часа.Нямаше никаква опашка,две майки бяха преди мен.Номерът ни е 378.

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И нашият беше голям, обясниха ми че имат някаква система и какво точно да гледам... Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 558
Какво да ви кажа - чудя се само при мен ли е така newsm78 , никой не казва ,че е имал някакви  проблеми със записването , аз не си фантазирам , като мине 01.06 ще ви пиша за резултата и дано имам вашият късмет

# 12
  • Мнения: 3 479
Да не би да очакваш, че някоя майка ще сподели публично (макар и с известна анонимност), че си е записала детето с връзки в училище newsm78 Аз, не! Някои майки са споделяли, че са висяли на опашка едно или две денонощия, но това не е с връзки. За това, което ти питаш никой няма да си признае Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 558
Да , много си права , то затова цялата ни система ни е такава и сме в такова положение , живи и здрави да са , а пък който си има късмет и му се учи пак ще намери начин!Аз от лични наблядения знам , че деца вкарани в такива у-ща по този начин не издържат и до 4 клас - то родителите не си сменяха адресна регистрация , то не се търсят връзки в министерството но образованието  , то не е даване пари кеш на директорите и за какво - смешна работа.То всеки може така ,ще видим и при нас как ще стане и съм 100 % сигурна и ,че много други родители имат същите притеснения.Има и много хора ,които се чудят за какво ли пиша въобще за това ,тъй като за тях това е нормалният начин за приемане ,не само в първи клас , е пожелавам им успех и не им завиждам за нищо - БРАВО! Laughing

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Но решението примерно да се приемат деца само от квартала и после останалите не приемам.
И на мен това не ми харесва, но и висенето на опашка 1-2 дни и по нощите, за да запишеш детето си на училище, е изключително тъпо   Sick

Общи условия

Активация на акаунт