Българка и турчин

  • 12 002
  • 113
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 102
Всяка жаба да си знае гьола. Това мога да ти дам като съвет Авторке.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 021
Бъди много внимателна с всякакви чатове и както са ти казали не ти трябва подобна връзка (ако изобщо се започне такава).

# 32
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Това, което съм видяла от турци(страничен наблюдател съм) е безпричинна ревност, ежечасен, телефонен контрол. Имах колежка, която вървеше пеша от и до работа, без да има право да се качва в коли на колеги, независимо какво е времето вън - жега, сняг, дъжд. Изневери постоянни и бой.

# 33
  • Мнения: 319
Моя съвет е да не се занимаваш с него, защото очевидно ти не приемаш това, че е турчин. Ако наистина не ти пречеше това, изобщо нямаше да споменеш това като водещ фактор. Щом обаче ти пречи, рано или късно ще се скарате доста грозно за това. А относно повечето мнения - явно аз общувам с друга порода турци понеже не съм видял такова нещо.

# 34
  • Мнения: 718
Според мен само по себе си това, че е турчин, не е проблем. Тя любовта не пита. Обаче.
В университета имах доста колеги от турски или помашки произход. Прогресивни, готини хора, говорят си чист български, само по имената може да разбереш, че не са чисти българи (с българско гражданство си бяха). Не им знам в детайли личния живот на всички по време на следването и дали всички са имали връзки с етнически българ(к)и, но е факт, че в момента всички до един/една са женени или омъжени за хора от турски произход или директно с турско гражданство, и децата им са с турски имена. Говоря за едно десет души, които познавам, и няма нито едно изключение. И пак казвам, съвременни млади хора, не се увличат по крайни религиозни течения, не ходят забрадени, имат съвременни бракове и отношения в тях, НО с хора от същия етнос. Имай го предвид.

# 35
  • Мнения: 647
Още не сте се видели,а ти мислиш за брак.А по отношение на турците и аз навремето мислех като болшинството тук.Но се оказа, че много си гледат жените особено ако жената е българка.

# 36
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Моето мнение, 3 поста по-горе  е базирано на впечатления от 3 двойки. И трите български турци с българки.

# 37
  • Paris, France
  • Мнения: 14 029
Това, което съм видяла от турци(страничен наблюдател съм) е безпричинна ревност, ежечасен, телефонен контрол. Имах колежка, която вървеше пеша от и до работа, без да има право да се качва в коли на колеги, независимо какво е времето вън - жега, сняг, дъжд. Изневери постоянни и бой.

А жените защо седят?

# 38
  • INFJ
  • Мнения: 9 362
Науката все още няма отговор на този въпрос, но е факт, че много жени стоят при такива мъже.

# 39
  • до морето
  • Мнения: 2 284
И още едно уточнение, всички без брак, но дългогодишни връзки.

# 40
  • Мнения: 785
Съгласна съм с всички, които вече ти споделиха, че си прекалено млада в момента и приоритет трябва да ти е ученето и професионалното развитие. Звучиш като момиче, израстнало в малко градче, което няма предишен опит с момчета и се хваща за първия, който й е обърнал малко повече внимание (не го възприемай като нападка това, всички сме били неопитни). Съвсем не е налудничав сценарий да те забремени набързо, да ти забрани да учиш и да се опита да ти наложи още куп други ограничения. Премести се в новия град, поживей самостоятелно, фокусирай се върху развитието си като личност и професионалист в сферата, която си си избрала. Ще натрупаш важен опит и ще придобиеш повече увереност, от които имаш нужда.

Относно родителите, малко ми е странно, че не си запозната с мнението на твоите по темата. Баща ми например още от тинейджърка ми повтаря "Без безразборен секс, без наркотици и напивания до безпаметност и без гаджета турци" и аз никога не съм възприемала хора от тяхната религия като потенциални партньори. Ако ти е важно мнението на родителите ти, подхвани темата с тях без да конкретизираш за въпросния младеж.

# 41
  • Мнения: 1 131
Това, което съм видяла от турци(страничен наблюдател съм) е безпричинна ревност, ежечасен, телефонен контрол. Имах колежка, която вървеше пеша от и до работа, без да има право да се качва в коли на колеги, независимо какво е времето вън - жега, сняг, дъжд. Изневери постоянни и бой.

А жените защо седят?
Този въпрос е доста сложен. Има влюбени жени, има такива, които се чувствам зависи, има глупави, колкото искаш причини. Но, има и случаи, в които това е начин на мислене. На нас може да ни е много странно това, че жена трябва да е подчинена на мъжа си, да е топ прислужница, целият 'и живот да се върти единствено и само около семейството, но при повечето турци, а и не само, е точно така. Познавам млада двойка, момчето и момичето са турци, нямат 30 години. Израстнали са в България, в модерни времена, родителите им не са някакви тирани, но пък тя, когато имат гости, не сяда. Вечно се прислужва на гостите, на мъжа, като това е изцяло по нейно желание, за нея така трябва да седят нещата. Та, хора всякакви. Много е засегнато при тях подчинението, семейното благо и домакинството.

# 42
  • Мнения: X
Знам, че турците са ревниви, дори не разрешават жена им да стои в една стая с друг мъж. Тя трябва да е подчинена на мъжа си, да му служи. За своя жена избират чиста жена/момиче, което не е било с друг/.

# 43
  • Мнения: 564
Нямаше да пиша, но не се стърпях. Хора , ние турците (които сме родени и израснали в България) не сме чак такива неандерталци. Избирали чисто момиче, не позволявали жените им да стоят в една стая с друг мъж и други подобни наистина ми е трудно да повярвам че съществува. Мъжа ми също е турчин , но не сме се избирали заради това , напротив предишните ни връзки си бяха с българи и беше чиста случайност да се намерим. Да не говорим , че повечето дори не сме вярващи. Ядем си свинско , пием алкохол , да ,празнуваме си някои наши празници , но празнуваме и Коледа , Великден и т.н. Все пак сме родени в България, нашите родители също , че и техните родители,баби и дядовци.
Правилата които важат за всяко останало средностатистическо семейство , важат и при нас. То дори това "нас и вас " звучи странно и нелепо. Може би има в някакви селца , хора които имат по-различен манталитет , но според мен е заради мястото , на което живеят , а не толкова от етноса.
Сега, турците родени и израснали в Турция са друга бира. От тях и аз бих страняла , признавам си. С тях ни дели култура , начин на мислене , манталитет.
Друг е въпроса , че наистина момиче на 18години , запознанство в интернет , местене в друг град , не звучи много добре. Но и българин да беше , пак бих съветвала да внимава. На 18 години живота е пред теб , а и в университета ще се запознаеш с толкова много хора.

# 44
  • Мнения: 785
Кестенче3453, вие сте няколко поколения родени и израснали в България и има разлика. Освен това казваш, че не сте религиозни, а това оказва огромно влияние върху вижданията на човек. Друг е въпроса, че дори и по-консервативните българи също имат сходни разбирания, че жената е под тях и трябва да е смирена и да им служи.

Последна редакция: пн, 23 окт 2023, 15:33 от zoya.

Общи условия

Активация на акаунт