Българка и турчин

  • 12 005
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 657
Не бих се захванала с този етнос и религия - разбиранията им за семейството и по-конкретно жената, са несъвместими с моите. Дори да е отраснал на друго място, тези неща не се заличават с едно поколение. Освен това съм останала с впечатление, че са доста сладкодумни, но ако се стигне до сериозни отношения, може да обърнат всичко на 180 градуса - тоест, няма как да си спокоен, че това което ти представят, е това, което ще получиш накрая.

# 16
  • Мнения: 1 916
По принцип те се женят за първото момиче с което са били . Обаче нейните сигурно не са съгласни и той си търси занимание и някой който да ръчка, докато не се вземе с момичето от неговия еднос. А ще захвърли теб, мечтите ви и всичко останало . И от всичко ще остане един прах и лъжливи думи . Не си го причинявай и не се залъгвай по доброто държание и сладките приказки . Защото потърпевша ще бъдеш само ти .
Той ще се ожени и ще създаде семейство , а ти ще си лекуваш раните . Недей , не си го причинявай .
Гледай си студентския живот , изживей го на макс , излизай с колеги и прави каквото ти душа иска .

Последна редакция: пт, 20 окт 2023, 12:43 от alisa212

# 17
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 434
Върна ме във времето точно на 19 г имах приятел турчин уж.. Беше от друг град и идваше. Купуваше ми разни неща.
Спахме заедно беше ми първият.
Още няколко пъти се видяхме. Даже беше писал на приятелката ми от моя скайп да я задява... Замина за Германия уж, щеше да се връща при мен. Разделихме се, не помня защо..
Продължихме чата. И веднъж каза ,ама аз съм женен имам и дете на 5г. Ама бил женен насила... Че и снимки прати. Беше ми много кофти,че е бил женен .

Последна редакция: пт, 20 окт 2023, 12:48 от nasito8988

# 18
  • България
  • Мнения: 6 213
Не се знае дали ще я захвърли.
Тези, които лесно захвърлят си измислят български имена и така си похождат по българки.
Но едно е почти сигурно.
Ако има деца ще са мюсюлмани.
Ако е от широко скроените и не се вълнува от тази тема, добре.
Но светът се променя, не се знае как ще живее дъщеря ѝ, ако има такава.

# 19
  • Мнения: 8 886
Много зависи от теб самата и нагласата ти към този етнос и религия.
Моя близка е женена турчин, живеят в българия и са щастливи много.
Аз имам служебни контакти и то основно с хора от бизнеса и големите градове. Никога не бих създала романтични отношения - много сме различни като разбирания по ключови въпроси, които са важни за мен.

# 20
  • Мнения: 1 916
Хора тя е на 18 и не го познава .. само си пишат .  Отива някъде , където не познава никой . Тоя ли се очаква да я пази ? Стига глупости.  Повечето от този етнос са едни и същи . Нека не се заблуждаваме .

# 21
  • Мнения: 1 810
Скрит текст:
Не бих се захванала с този етнос и религия - разбиранията им за семейството и по-конкретно жената, са несъвместими с моите. Дори да е отраснал на друго място, тези неща не се заличават с едно поколение.
Освен това съм останала с впечатление, че са доста сладкодумни, но ако се стигне до сериозни отношения, може да обърнат всичко на 180 градуса - тоест, няма как да си спокоен, че това което ти представят, е това, което ще получиш накрая.
За мен това е най-големият проблем. Да си кажат реално вижданията за жените, семейството и как си представят бита и ежедневието - да решаваш устройва ли те, или не, но във всички случаи, за които се сещам за такава връзка - не е така. Една моя позната един се опита да я омотае като сварена жаба. Първо беше много разкрепостен, пък като заживяха заедно да видиш ревност - трябвало еди как си да се облича, да не й се вижда деколтето, да не носила грим, да няма мъже приятели, да не излиза в смесена компания, това да не прави, онова да не прави.

# 22
  • Мнения: 928
Не, недей. Държат се по един начин, докато сте на етап гаджета, ако се ожените, нещата се променят коренно. Съпругата е домакинята вкъщи и трябва да изпитва благодарност, че е достойна да е майка на децата на Негово величество и че я издържат. И преди да кажеш, че не чакаш никой да те издържа, понеже ще учиш и ще работиш, ще ти кажа, че от грижите по децата и домакинската работа буквално няма да ти остане време, понеже мъжът вкъщи нищо не пипва.

Много мога да напиша по темата, моя приятелка се омъжи за турчин (от Турция), имат едно дете, сега пие тайно противозачатъчни и се чуди как да се разведе. Побеснявам направо. Само един пример ще ти дам. Приятелката ми не е българка и докато бяха гаджета общуваха на английски, който той владее перфектно. След като се ожениха, той я натисна да научи турски, защото родителите му се срамували от къде я намерил и трябвало да се докаже, като им проговори езика! Когато се роди детето, тя искаше да му говорят на английски, за да го научи от малко, но той настоя да е турски, защото то е турче. А нейният език, нейната религия, нямат никакво значение. За мен никое човешко същество не заслужава такова отношение.

# 23
  • Мнения: 5 903

Но едно е почти сигурно.
Ако има деца ще са мюсюлмани.
Ако е от широко скроените и не се вълнува от тази тема, добре.
Но светът се променя, не се знае как ще живее дъщеря ѝ, ако има такава.
🤣🤣🤣 Още ужасии за мюсюлманите знаеш ли в този така променящ се свят?

# 24
  • София
  • Мнения: 4 303
Истината е, че може и да си много щастлива, но може и да си много нещастна.
Познавам жени, женени за турци, които не носят хиджаби, светски са, изглеждат щастливи.
Но познавам и такива, които са облечени от глава до пети, децата с мюсюлмански имена, не работят (на някои това може би им харесва, аз обичам да съм независима). Но може би и те са щастливи. Знам обаче, че по принцип са много религиозни (аз например не съм и  не бих могла да живея с такъв, независимо дали е мюсюлманин или християнин). Да трябва да ходя по Великден на църква... бърррр. Или всяка седмица.
Важното е как ти ще се чувстваш добре. Доколкото знам са отдадени на семейството си и за тях то е всичко. Ама... до човек си е. Малко ли пък наркомани и насилници има? Така че, според мен не е важно каква е националността му, а какъв човек е.

# 25
  • Мнения: 410
И все пак, на 18 години не е ли най-добре да заляга над уроците и да се готви за матурите?

# 26
  • Мнения: 1 132
Ми, гледай родителите му, а не него. Той е малък, израстнал е в България, едва ли има кой знае колко дълбоки виждания за нещата, колкото и да са му ги набивали в главата, НО с родителите можеш да удариш на мнооого голям камък. Много ситуации съм виждала с жени българки и мъже турци, той мълчи, майка му се възмущава, че тя не е свършила домакинската работа. Сега ще кажете, че то и българи има такива, има, но това са някакви комплексирани свекърви при нас, които не могат да си пуснат детенцето, а туркините изконно вярват в ролята на жената в къщата. Тъй че, ти си решаваш.

# 27
  • Мнения: 922
Не ти трябва. Първо не го познаваш, а в интернет всеки може да ти се представя всякак.
Второ отивайки в друг град да учиш, няма да познаваш никой и няма да имаш "гръб" . А предвид, че е мюсюлманин е малко опасно за теб. Бих ти препоръчала да прекъснеш чатовете с него, да се отдадеш на следването си, на новите хора с които ще се запознаеш. Там може да срещнеш някой наистина  подходящ за теб, който ще се докаже. Не само със сладки приказки в чата. Да си изживееш едни страхотни студентски години.
Звучиш като да имаш ниско самочувствие, готова да лапне на първия срещнат, който и пише следки приказки.
И да добавя, моя съседка така на 18 г се запозна с млад турчин. Сега е бременна с трето, не излиза от вкъщи на вън. Социален живот няма, забранен е грим и лак. Децата са със традиционни турски имена. А беше красиво момиче с бъдеще пред нея. Тоя така я омагьоса, забремени я за нула време и капана щтракна.
Не се връзвай на никой в разни чатове - опасно е !

# 28
  • Мнения: 2 750
Истината е,че каквото и да й кажем ние тук тя ще направи каквото си е наумила

# 29
  • Мнения: 410
Истината е,че каквото и да й кажем ние тук тя ще направи каквото си е наумила

„Който има уши [да слуша], нека слуша.“ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт