Българка и турчин

  • 12 005
  • 113
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 40 931
Много хубаво, че при теб е така, ама я виж какво е в Рибново например. Предполагам, че във всички селца и малки градчета с мюсюлмани в някаква степен е както пишем. А даже и младите турци да са в града и уж да са се откъснали от средата, нали пак трябва да покажат булката на родители и роднини. И ще почне натиск. Иначе ако са две или три поколения градски турци с висше образование и нерелигиозни, тогава етносът е само колорит. Ама не се знае.

# 46
  • Мнения: 564
Да , но повечето турци в България, не са ли именно от много поколения родени и израснали в България ? Може би сте прави , аз съм родена в по малък град , родителите ми също , но израснах във Варна. Всичките ми приятели и тези на родителите ми както в малкия , така и в големи град са пак българи. Никога не съм мислила , че сме по различни. За това ми стана ,така странно ,когато прочетох темата.
ММ е от още по-малък град , но и при него или родителите му , не съм усещала нещо по-различно. Да има го манталитета на по-малкия град , но според мен е нормално.
Не са ме показвали като булка никъде Joy . Страшно е грозно в 21век все още да го има този манталитет , че като сме жени , сме нещо по-малко , камо ли да искаме разрешение за излизане примерно. Не бих си го причинила посмъртно.
Пак повтарям , момичето се притеснява за турчин роден в Турция? Защо е там роден ? Там ли са живели родителите му преди ? Това би променило коренно мнението ми за него. Лично аз не бих се занимавала. Сега само да не ми скочат че дискриминирам хората. От сега си казвам , да дискриминирам ги! Не мисля, че турците , родени в Турция , биха разбрали нашия начин на мислене , колкото и университети да са завършили.

# 47
  • София
  • Мнения: 12 656
Наистина последно изчезва връзката със семейството - дори "младите" да имат съвременен начин на мислене, родата е фактор, и то рядко пренережим. Някои традиции и начин на мислене са попити съвсем несъзнателно и се проявяват в най-неочаквани моменти. За да се заличи напълно всичко това са нужни доста поколения и пълно откъсване от корените. Иначе разбира се, че не всички отговарят на този стереотип, има различни степени.

# 48
  • Мнения: 6
Здравейте, на 18 години съм. От скоро си пиша и говоря с едно момче на 23 . Живеем в различни градове,но след няколко месеца аз имам планове да уча в неговият град. Държи се адски мило и не само. Притеснява ме това, че той е турчин. Живял е цял живот в България,но името му е турско и е роден там. Та мисълта ми е какво мислите дали такава връзка би могла да потрътне?
Той е роден и израснал в България. Не мисля нито за женитба,просто ми беше интересно какво е мнението,дали би могла да потрътне връзка. Моя приятелка е гадже с най-добрият му приятел,цяло лята са били в една компания,и според нея няма нищо лошо да опитаме. Просто исках мнението на още някой. Благодаря,Ви!

# 49
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Моя приятелка е гадже с най-добрият му приятел,цяло лята са били в една компания,и според нея няма нищо лошо да опитаме. Просто исках мнението на още някой. Благодаря,Ви!

Тогава я питай нея! Би трябвало да познава родителите му.

Абе, иди и го виж първо!

# 50
  • Швейцария
  • Мнения: 1 811
Една от най-добрите ми приятелки е туркиня, родена в Швейцария. За 30 години съм се нагледала на номерата на турците. Големи приказки, големи обещания, любов, цветя и рози. Резултатът за нея е 3 женитби за турци и 3 развода. Хем тя е от техните, но родена в западна култура. А за какво използват българките въобще не е нужно да обяснявам. Нагледала съм се на връзки на турчин с българка, която после идва да ми реве той колко бил страхотен докато я свали и после какво станало...Един турчин тук като ме види някъде из града почва да ми досажда, а като го срещна с жена му не ме познава. Това от 10 години.

Последна редакция: вт, 24 окт 2023, 07:06 от JennyBG

# 51
  • Мнения: 922
И за какво ти беше да пускаш темата ?

# 52
  • Мнения: 14 966
Щом се допитва, значи има някакви колебания и задръжки. Все в някой момент може да си спомни за темата.

# 53
  • София
  • Мнения: 35 107
Съвсем младо момиче е, разбира се, че не е уверена и има съмнения, явно се смущава и как ще реагират родителите ѝ - нормално да пита.

# 54
  • Мнения: 12 790
Няма как да знаем ще потрътне или няма да потрътне.
Не се вричай още от сега на някакъв непознат по препоръка на приятелка, независимо какъв е етносът.

В новия град ще има много младежи и с някои можете да си паснете доста по-добре, отколкото с този мъж. Това, че бил в някаква компания, не мисля, че е кой знае каква препоръка. Маса хора са във всякакви компании.
Даже и преди да заминеш, може да си намериш гадже в твоя сегашен град.

Недей да предрешаваш нещата и да се фокусираш в някого си, когото даже не си виждала, това се опитвам да ти кажа.

# 55
  • Мнения: 553
Не си го и помисляй даже.

# 56
  • Мнения: 6 764
Ти си на 18, даже не сте се виждали, тоест ако го видиш не е казано, че ще се получат нещата, а ако пък се получат, не е казано ще се се омъжиш за него. Какво значение има, че някога във времето си имала гадже с турско име?? Пък и се съди по човека, не по името му.

# 57
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 434
Не съди за човека по мнение на приятелката ти .

# 58
  • Мнения: 21 458
Щом питаш, значи нещо те притеснява.  Аз имам толкова много съученици, състуденти и колеги български турци, че ми е странно такова питане. Те не са чужденци, родителите им са расли и са възпитавани като нашите. С българските турци живеем заедно в едни и същи  условия, учим едно и също, работим едно и също. Религиозни сме повърхностно, колкото да спазваме празниците. Не намирам разлика и в семейните отношения,  от мъжете има свестни, има и неподходящи, зависи си от човека. Но ако ще се притесняваш още от това, че момчето има турско име,  по-добре си намери друг. Още си млада, имаш безброй възможности.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 481
Когато бях студентка, български турчин ходеше с моя колежка. Съвременно момче беше. Един ден се понапи, та сподели, че ние българките сме за забавлението, а той вече си имал избрана мома туркиня, недокосната. Това са ми впечатленията, от един човек само, но никога не ми би ми хрумнало да се пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт