Семейството след 20 г брак

  • 13 075
  • 267
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте. Искам да ви попитам нещо което забелязвам в обкръжението ни. Около 75% от семействата около нас се разведоха или ако още не са демонстрират нескрита непоносимост един към друг. Толкова страшно изглежда отстрани.
Говоря за хора 45+ години с добри доходи, с 2 или 3 деца, добри хора бих ги определила. Не е немотията или друга връзка причината, просто казват- не мога да го/я понасям или не го/я обичам вече.
Че не е ли доверието и подкрепата смисъла след толкова години заедно? Егоисти ли станаха?
Вече няма едно нормално семейство да се видим по приятелски. 😒

# 1
  • Мнения: 142
Какъв ти е въпроса, дали са егосити ли? Всеки в даден момент става егоист, но това не би трябвало да вреди на семйните отношения. По- скоро битовизми, липса на креативност, отегчение, еднообразие- все неща които убиват връзките.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 783
Синдромът на празното гнездо. Децата отхвръкват (дали буквално или просто са пораснали) и изведнъж родителите откриват, че трябва да се опознаят отново. Въпрос на избор е дали ще се "загаджят" отново или ще търсят нова тръпка. Второто е май по-лесното, нали, ако си "пропуснал" нещо, сега е моментът...
В нашата среда две двойки така се разделиха, и се събраха повторно след година-две. От тях ми е това усещане.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 571
Здравейте. Искам да ви попитам нещо което забелязвам в обкръжението ни. Около 75% от семействата около нас се разведоха или ако още не са демонстрират нескрита непоносимост един към друг. Толкова страшно изглежда отстрани.
Говоря за хора 45+ години с добри доходи, с 2 или 3 деца, добри хора бих ги определила. Не е немотията или друга връзка причината, просто казват- не мога да го/я понасям или не го/я обичам вече.
Че не е ли доверието и подкрепата смисъла след толкова години заедно? Егоисти ли станаха?
Вече няма едно нормално семейство да се видим по приятелски. 😒
Съвсем основателни причини за развод. Какъв е проблемът?
По-добре сам, отколкото зле придружен/а. Изнасилените бракове вредят.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 155
Зависи от хората. Едни се сближават с годините, други се раздалечават. Някои се развеждат, други се женят.
Плясък е права - много хора забравят, че са двойка и изгубват себе си с времето в грижите по децата, дома и т.н.
За да се запази една двойка, трябва и двамата да се стараят да поддържат огъня помежду им жив, да споделят, да общуват и да не заместват връзката си с нещо друго, защото повечето други фактори (вкл. децата и работата) са принципно за много по-кратко време в ежедневието на двойките, отколкото са партньорите им.

# 5
  • Мнения: 68
Въпросът е много тежък, философски.

Тези семейства може би са създадени в резултат на романтична връзка, с "пеперуди в стомаха" и "желязо в гащите", но без мисъл за ценности, произход, възгледи и пр. Така романтиката отлита за няколко години и започва досадата. Появяват се изневерите, от едната или и от двете страни. Лъжите и измамите, преструвките, отравят всичко.

Мисля, че е лесно и логично за обяснение. За изхода - много е казано и изписано.

# 6
  • Мнения: 5 675
И това, което се случва на другите ни интересува защото...?
Или чакаш да се развие настроение в темата, за да зададеш конкретен въпрос?

Разведените не са ли добра компания за срещи Laughing?  Или трябва непременно да се общува със семейство?
(Всичко това е само етикет, хората са каквито са)

# 7
  • Мнения: 62
И това, което се случва на другите ни интересува защото...?
Или чакаш да се развие настроение в темата, за да зададеш конкретен въпрос?

Разведените не са ли добра компания за срещи Laughing?  Или трябва непременно да се общува със семейство?
(Всичко това е само етикет, хората са каквито са)
Конкретния ми въпрос мисля че се подразбира. Ето го: "Какво се случва?"
Интересува ни, защото приятелите ни са ценна част от живота ни.
Ами не, не са добра компания.
Да чуваш непрестанно този какъв или онзи какъв, а сте си отглеждали децата всички заедно, вгорчава срещите. Децата ни са приятели и задават също въпроси.
Какъв етикет съм залепила, че не разбрах?

# 8
  • Мнения: 5 675
не си залепила ти етикет
етикет е семеен или разведен човек
ако някой ми допада за компания, това не зависи от семейното му положение
също не означава, че ще е такъв(предпочитана компания) завинаги
всеки и всичко се променя и е егоистично да се дразним на промените при другите, защото вече не ни устройват
давам различна гледна точка...

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
На тази възраст мъжете ги хваща втори пубертет, жените малко пред менопаузата също изтерясват и искат да се докажат, че още са млади и го бива. Ако са интелигентни хора, ще минат безболезнено този период и ще запазят семейството си. Но трябва да има обич, уважение и доверие. Ако ги няма, по - добре всеки да си хване пътя и да си начеше крастата. След няколко години може и да съжаляват, но това е положението.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 571
И това, което се случва на другите ни интересува защото...?
Или чакаш да се развие настроение в темата, за да зададеш конкретен въпрос?

Разведените не са ли добра компания за срещи Laughing?  Или трябва непременно да се общува със семейство?
(Всичко това е само етикет, хората са каквито са)
Конкретния ми въпрос мисля че се подразбира. Ето го: "Какво се случва?"
Интересува ни, защото приятелите ни са ценна част от живота ни.
Ами не, не са добра компания.
Да чуваш непрестанно този какъв или онзи какъв, а сте си отглеждали децата всички заедно, вгорчава срещите. Децата ни са приятели и задават също въпроси.
Какъв етикет съм залепила, че не разбрах?
Това плюене е въпрос на възпитание или по-скоро на липсата му, а не дали имат или вече нямат брак.

# 11
  • Мнения: 5 675
Точно, Миленака!

# 12
  • Мнения: 18 550
Някои "само" изневеряват, други стигат до раздяла. Няма принудата на обществото да стоят заедно. То добре, при пораснали деца, дето вече разбират, че с малки е доста сложно. Пак са се траяли.

# 13
  • Мнения: 14 847
Авторке, искаш някой друг да е нещастен, докато поддържа твоята фасада. На мен ти ми звучиш егоист и лоша приятелка. Щом не ти харесва комуникацията с тези хора, прекратявай я. Те търсят от теб разбиране, което явно не получават другаде, но и ти не можеш да им го дадеш.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Хората за тези години се опознават добре и не виждам защо да не е нормално да си писнат до безобразие. Ми то на отсрещния му знаеш и мислите, и кътните зъби, дето се вика. А да седите заедно и да се мъчите взаимно, защо? И хората се разделят/развеждат. Искат да опитат нещо ново, вече имат нужната финансова сигурност, все още са сравнително млади, децата са големи. И така.

Едно време също са си писвали до смърт, да не мислите, че е било по-различно? Просто тогава беше голяма стигма да си разведен. И все още това тъпо мислене битува в някои населени места - ама как може детето ми да живее без баща/майка? И стоят в нещастни бракове и връзки.

За мен няма нищо чудно в обсъжданата тема.

Общи условия

Активация на акаунт