Българка и турчин

  • 12 002
  • 113
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 689
Сериозно почвам да мисля, че живеем в различни светове. В 2024 такъв расизъм и безпросветност да се ширят сред хора имащи достъп до интернет… Мъжът трябвало да приеме исляма, че и да се обрязва… акъла ми не го побира как ги раждате такива…
От думите ти личи,че не си ходил в азиатската част на Турция. Бил съм в Анталия и това, което видях там напълно се покрива с думите на Petko09699.

# 106
  • Melmak
  • Мнения: 3 010
Според мен има голямо значение дали говорите за турци в Турция, или тук за българските турци. В районите на страната със смесено население има и смесени бракове. Живеят си хората. Как? Тяхна работа, но не е прецедент да има такива семейства.

Но съвсееем различно е човек роден и израснал в Турция или друга мюсюлманска страна.

# 107
  • Мнения: 319
Сериозно почвам да мисля, че живеем в различни светове. В 2024 такъв расизъм и безпросветност да се ширят сред хора имащи достъп до интернет… Мъжът трябвало да приеме исляма, че и да се обрязва… акъла ми не го побира как ги раждате такива…
От думите ти личи,че не си ходил в азиатската част на Турция. Бил съм в Анталия и това, което видях там напълно се покрива с думите на Petko09699.
Бил съм и в азиатската част на Турция. Като се забиеш в някое село там, естествено ще видиш поведение характерно за една отминала епоха, но това важи и за наши северозападни селца например. Тук причината за разликите не е етноса или религията, а мирогледа и доколко един човек може да се определи за светски (логично, колкото по-дълбоко в провинцията, толкова по-закостенели виждания).

# 108
  • Мнения: 68
Българските турци са по-светски и образовани. Жените измежду тях не харесват турците от Турция, защото им били прекалено консервативни. Въпреки това, не насърчават и не гледат със съвсем добро око на това туркиня/ мюсюлманка да се омъжи за немюсюлманин.

Какво стои зад това? Зад това стои разбирането, че жената е ценност и тя ражда децата - продължението на рода. Затова, за да се продължи рода по правилния, обичайния, приетия от общността начин, добре е да се спазват мюсюлманските традиции и обичаи. Тъй като жената е ценност и същевременно следва мъжа си, за тях е неприемливо мъжът - от когото се очаква да е глава на семейството - да бъде немюсюлманин.

Всякакви изключение са възможни, но обикновено родители и роднини, а и приятели, трудно приемат жена мюсюлманка да се омъжи за немюсюлманин.

Обратното - жена немюсюлманска да се омъжи за мюсюлманин се приема относително добре като очакването е, че тя безрезервно ще следва неговите традиции, обичаи, включително празници и т.н.

# 109
  • Швейцария
  • Мнения: 1 810
Между турци и турци има огромна разлика. Моята приятелка туркиня от Анталия сега се разведе за трети път. Търси се мъж номер 4. Не желае да работи, обикаля кафета и ресторанти с приятелки и хич не й дреме за мюсюлманските порядки. Всичките й приятелки са като нея, сестра й също. Сега с курса на лирата и повишените цени ще й се наложи да намали излизанията.

# 110
  • Мнения: 3 689
Сериозно почвам да мисля, че живеем в различни светове. В 2024 такъв расизъм и безпросветност да се ширят сред хора имащи достъп до интернет… Мъжът трябвало да приеме исляма, че и да се обрязва… акъла ми не го побира как ги раждате такива…
От думите ти личи,че не си ходил в азиатската част на Турция. Бил съм в Анталия и това, което видях там напълно се покрива с думите на Petko09699.
Бил съм и в азиатската част на Турция. Като се забиеш в някое село там, естествено ще видиш поведение характерно за една отминала епоха, но това важи и за наши северозападни селца например. Тук причината за разликите не е етноса или религията, а мирогледа и доколко един човек може да се определи за светски (логично, колкото по-дълбоко в провинцията, толкова по-закостенели виждания).

 С горния си пост доказваш, че не си бил никога в Турция. Пишеш свободни съчинения, които нямат връзка с действителноста. Какви села, какви 5 лева, какъв кон на два етажа? Говорим за Анталия - огромен град в който много рядко ще видиш жена на улицата но тя няма да е сама , а придружена от мъжа си или жена от семейството. Там жените не работят, стоят вкъщи, но (забележи!) при напълно пуснати щори или плътни пердета.... да не я види някой случаен минувач. Ако си видял нещо такова, моля да уточниш къде точно.

# 111
  • Мнения: 553
Когато бях студентка, български турчин ходеше с моя колежка. Съвременно момче беше. Един ден се понапи, та сподели, че ние българките сме за забавлението, а той вече си имал избрана мома туркиня, недокосната. Това са ми впечатленията, от един човек само, но никога не ми би ми хрумнало да се пробвам.

Много правилно. Като цяло са си свине.

# 112
  • Мнения: 29
Напълно зависи от характера и възпитанието на човек. Приятелят ми е турчин, аз съм българка, живеем в Германия. Той е от градско семейство, сравнително традиционно, но е човек с развити интереси и мироглед. Не бих си вадила изводи от произхода на човек. Турция е много разнообразна държава и има както и консервативни, така и по-широкоскроени хора.

# 113
  • Мнения: 40 927
Toва добре, ама ти е само приятел, а не съпруг и нямате деца. И не сте ходили да те оглеждат за съпруга май?

Общи условия

Активация на акаунт