Консервативното мислене - враг на отношенията

  • 8 967
  • 299
  •   1
Отговори
  • Поморие
  • Мнения: 33
Нормално ли е в 21-ви век, съпруг да осъжда желанието на съпругата си да изглежда красива и съвременна, да се облича модерно и да коригира недостатъците си? И да я нарича с една определена обидна дума, използвана от обществото за определени жени? Да смята, че след като се омъжи, жената трябва да престане да мисли за външния си вид и за себе си като цяло и да се облича неатрактивно, тъй като вече няма за кого да се "показва"? Най-общо казано, да престане да "живее". Дори и да е против качването на индивидуални снимки на семейната жена в социалните мрежи? Да бъде проблем ако дори без да иска погледне мъж в очите? Трябва ли хора с различни възгледи да останат заедно или е по-добре да поемат по различни пътища и да намерят най-подходящия за тях човек, с когото възгледите им ще си паснат?

Последна редакция: нд, 30 апр 2023, 00:34 от theblondeambition96

# 1
  • София
  • Мнения: 12 653
Не е нормално. От такива стоя далеч.

# 2
  • Мнения: 31 707
Тове не е точно консервативно мислене.
Това са комплекси.
Мъж, който се държи така е несигурен в себе си мухльо.
Страх го е да не му избяга жената.
И с такова отношение ще избяга.
Е, ако и тя е достатъчно смотана, може и да му угажда и да спре да се реше.
Има и такива, които правят каквото им каже мъжо, защото мислят, че няма друг да ги вземе.

# 3
  • Мнения: 6 252
И аз не го смятам това за нормално. Такива хора са толкова далеч от мен - като мислене и възприятия. Съответно не бих се и занимавала с такъв.
А в случая мъжът кое смята за съвременен вид, че да го осъжда? И коригиране на недостатъците - какво се има предвид?

# 4
  • Мнения: 14 854
Не разбирам смисъла да се задават отговори.
Какъв точно е казусът?

# 5
  • София
  • Мнения: 38 504
Оная дума с К ли?
Аз за тази дума точно си вдигам партакешите и заминавам /ако няма деца/. Ако има, ще го направя да си говори сам.

# 6
  • Поморие
  • Мнения: 33
И аз не го смятам това за нормално. Такива хора са толкова далеч от мен - като мислене и възприятия. Съответно не бих се и занимавала с такъв.
А в случая мъжът кое смята за съвременен вид, че да го осъжда? И коригиране на недостатъците - какво се има предвид?
Не е нормално. От такива стоя далеч.
Всяка жена би стояла далеч. Уви, аз се влюбих в такъв човек. Разбира се, той показа истинското си лице след брака...
И аз не го смятам това за нормално. Такива хора са толкова далеч от мен - като мислене и възприятия. Съответно не бих се и занимавала с такъв.
А в случая мъжът кое смята за съвременен вид, че да го осъжда? И коригиране на недостатъците - какво се има предвид?
Начина, по който се обличат младите съвременни жени и момичета. С презрение го нарича "натокване", характерно само за.. "к...и".
Става въпрос за дребни лицеви недостатъци, нужда от усъвършенстване на визията, с цел връщане на погубено самочувствие...
Оная дума с К ли?
Аз за тази дума точно си вдигам партакешите и заминавам /ако няма деца/. Ако има, ще го направя да си говори сам.
Имаме едно дете. Момче. И искам да го науча да уважава жените и никога да не възприема такива възгледи.
Тове не е точно консервативно мислене.
Това са комплекси.
Мъж, който се държи така е несигурен в себе си мухльо.
Страх го е да не му избяга жената.
И с такова отношение ще избяга.
Е, ако и тя е достатъчно смотана, може и да му угажда и да спре да се реше.
Има и такива, които правят каквото им каже мъжо, защото мислят, че няма друг да ги вземе.
За комплексите е ясно, дори сам си ги признава.
Смята, че всеки друг е по-добър от него.
Сам осъзнава, че може да изгуби семейството си заради ревността, съчетана и с несериозност

# 7
  • Мнения: 1 247
Те тея, дето искат жените им да се обличат като баби, си харесват младички разголени момиченца за любовници. Надуват им коремите и си бият камшика от играта на семейство с... "баба си".

# 8
  • Мнения: 14 854
Нямаш пари да го напуснеш или и ти имаш 'консервативно' мислене (така ли му викат вече?) спрямо раздялата - кое от двете или и двете?

# 9
  • Мнения: 6 252
Как е възможно да е такъв човек и да покаже истинското си лице чак след брака и детето? Такова ограничено мислене как се крие?

# 10
  • Мнения: 31 707
Не се крие. Знаела е.

# 11
  • Мнения: 14 854
Тя е родила от човек, който според нея се характеризира с несериозност. Раздялата не се усеща да ù е вариант. Позната типажка с познати приоритети. Сега, като е с двата крака в мръсотията, се прави на изненадана.

# 12
  • Мнения: 1 033
С такъв човек не се живее, ако имаш вариант си плюй на петите. Ще съжаляваш, жестоко.

# 13
  • Мнения: 107
Не е нормално и аз лично не бих търпяла.

# 14
  • Мнения: 83
Те тея, дето искат жените им да се обличат като баби, си харесват младички разголени момиченца за любовници. Надуват им коремите и си бият камшика от играта на семейство с... "баба си".
Ей те тая част. Точно.
Официалното название в психологията е "комплекс на Мадоната и блудницата" (the Madonna-wh0re complex, за който е в настроение да чете допълнително), ама неофициалното е "лицемерен коч". Innocent

Общи условия

Активация на акаунт