Бащата ме изостави

  • 6 377
  • 140
  •   2
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте , група. В окаяно състояние съм , никой не може да ми помогне , защото всеки около мен  е афектиран от постъпката на бащата.
  Така , 3 години бяхме заедно с бащата на детето ми. Забременях миналата година , той беше шокиран , но не показа , че го е страх. Бащата е безработен и в града , в който бяхме не се намира лесно работа , опитахме навсякъде, но никъде не го взеха. След малък спор аз си тръгнах от дома му , но мислех ,че ще си почнем малко и нещата ще се оправят като всеки път. Но този път раздялата ни беше 3 месеца. Той не се интересуваше нито от мен нито от детето. Живееше си излизаше си , а аз стоях у дома и плачех.
Както и да е изведнъж си намери работа , събра малко пари , дойде и ме прибра. Но като се роди детето слее един такъв малък спор ние се обидихме доста жестоко. Аз бях още в болницата и с детето трябваше да ни изпишат на следващия ден.  Той беше объркал нещо с документите , с които трябваше да при познае детето , аз се ядосах и казах на доктора , че няма баща и да пишат детето на мое име.... Разбира се , после поправих грешката си , оправих и неговата и детето се води на баща си. Но той се ядоса за това , че съм казала , че няма баща... Бебето ми днес навършва 1 месец , а той дори не е звъннал толкова време да пита как сме дали имаме нужда от нещо изобщо дори не си е виждал детето... според вас дали това е причина да напуснеш жена си и детето си... Впрочем ние сме само сгодени...
 Дали има вариант да се обади и да се съберем ... Дали от срам , че няма пари не ме търси... Родителите му също казаха доста глупости , че детето не е от него , доста обиди... Моят баща да 1 път му се разсърди... дали и това е причина да не ни търси...

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 380
Сещам се за две доста по-вероятни причини - не те обича, и не желае да бъде баща.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 269
Щом след малки спорове всеки си взема шапката за месеци и се обиждате, намесвайки родителите си, не сте готови нито за семейство, нито за дете. Жалко за детето. За вас двамата няма оправия, поне не и заедно.
И не разбрах как се стигна до шокиращо забременяване след 3 години връзка?

# 3
  • Melmak
  • Мнения: 3 061
И двамата сте един дол дренки. Раждаш от един безработен, който явно не се интересува от теб. Интересно как безработен си ходи насам-натам и излиза? От къде пари? А няма за детето си?

Още в началото щях да направя аборт и да го зарежа.

Не знам защо искаш да се събереш с него?!

# 4
  • София
  • Мнения: 35 139
Некачествен материал е причината, не, че нещо е обиден.

# 5
  • Мнения: 12 152
Звучиш ми като две деца, които са си играли на семейство. Явно сте още твърде млади и не сте готови за това да бъдете родители. Детето е факт, права си, че няма баща. От тук нататък се вземаш в ръце и с помощта на Вашите си отглеждаш детето. А, и не правиш второ докато не си абсолютно сигурна, че:
1. Можеш да отгледаш децата си.
2. Че това е човекът, с когото ще ги отгледаш и ще остарееш.

# 6
  • Мнения: 8
Защото го обичам и искам детето ми да го познава в светлината , в която аз го познавам.... Той не е толкова лош , просто не зная защо така постъпва... точно са това е този пост , защото три години бях с човек , който е пълна противоположност на това , което показва в момента... Мислех , че някой ще ми помогне да разбера какво е в главата му...
 
И двамата сте един дол дренки. Раждаш от един безработен, който явно не се интересува от теб. Интересно как безработен си ходи насам-натам и излиза? От къде пари? А няма за детето си?

Още в началото щях да направя аборт и да го зарежа.

Не знам защо искаш да се събереш с него?!

# 7
  • Мнения: 3 207
А ти търсиш ли го?

# 8
  • Мнения: 6 174
Мда, готино, за правописна грешка пишеш детето ти без баща... Виж, някои грешки не се оправят толкова лесно щото в юфкето си правиш глупости, дето не ги мислиш сериозно. Всеки мъж би се обидил доста сериозно за такова нещо, а със сигурност е имали и други подобни изпълнения . Както ти казват по горе, не те обича, не те иска, при всеки скандал се фръцвате и не се търсите с месеци и намесвате родителите си, отделно че е безработен, въобще приказка. И на края едно бебе за да е пълна картинката. Сори, ще си го гледаш сама, свиквай с мисълта.

# 9
  • Мнения: 13 555
Ах тази обич. Ама ти го познаваш в две светлини. Момиче, две години незнам как сте се издържали, вероятно родителите са помагали, но така няма да е вечно. Ти си с дете при родителите ти, той при неговите вероятно и си живее живота. В коя светлина да го познава детето ти този биологичен баща? Аз виждам само една, на безотговорен мъж. Един месец не е потърсил детето си, родителите и те се включват в караниците. Съмнение за бащинство и т.н.. Ти си знаеш, ама акъл няма да му дойде, а обичта се изпарява и на нейно нясто остава огорчение и много въпроси.
И ти не си много цвете за мирисане. Заради някаква лесно отстранима грешка, обявяваш детето без баща, фръцваш се при скарване и си отиваш. Импулсивна и дори инфалтивна си често, семейство си тръгнала да създаваш, а се държиш като сърдито дете.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 16:37 от Пролетно цвете

# 10
  • София
  • Мнения: 28 640
Скрит текст:
Здравейте , група. В окаяно състояние съм , никой не може да ми помогне , защото всеки около мен  е афектиран от постъпката на бащата.
  Така , 3 години бяхме заедно с бащата на детето ми. Забременях миналата година , той беше шокиран , но не показа , че го е страх
. Бащата е безработен
Скрит текст:
и в града , в който бяхме не се намира лесно работа , опитахме навсякъде, но никъде не го взеха.
След малък спор аз си тръгнах от дома му ,
Скрит текст:
но мислех ,че ще си почнем малко и нещата ще се оправят като всеки път. Но този път раздялата ни беше 3 месеца.
Той не се интересуваше нито от мен нито от детето.
Скрит текст:
Живееше си излизаше си , а аз стоях у дома и плачех.
Както и да е изведнъж си намери работа , събра малко пари , дойде и ме прибра
. Но като се роди детето слее един такъв малък спор ние се обидихме доста жестоко. Аз бях още в болницата и с детето трябваше да ни изпишат на следващия ден.  Той беше объркал нещо с документите , с които трябваше да при познае детето , аз се ядосах и казах на доктора , че няма баща и да пишат детето на мое име....
Скрит текст:
Разбира се , после поправих грешката си , оправих и неговата и детето се води на баща си.
Но той се ядоса за това , че съм казала , че няма баща...
Скрит текст:
Бебето ми днес навършва 1 месец , а той дори не е звъннал толкова време да пита как сме дали имаме нужда от нещо изобщо дори не си е виждал детето... според вас дали това е причина да напуснеш жена си и детето си... Впрочем ние сме само сгодени...
Скрит текст:
Дали има вариант да се обади и да се съберем ... Дали от срам , че няма пари не ме търси...
Родителите му също казаха доста глупости , че детето не е от него , доста обиди... Моят баща да 1 път му се разсърди... дали и това е причина да не ни търси...
Нека да позная – и двамата сте 15-ина годишни?

# 11
  • София
  • Мнения: 4 325
Предполагам, че са семейство роми, тя все пак пише грамотно, може би е завършила основно и се е оженила. При тях е характерно, сестрата на една моя ученичка е в 7ми клас и още 1вия срок се ожени. Тоест на 13г. На 14г се очаква бебето.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 021
Изключително неуважително е от гняв да изключиш бащата от живота на детето и да го пишеш [ детето ] без баща, ей така от яд. Утре ще обърка нещо малко и ще му забраниш да си вижда детето ?
Всяка двойка има някакви проблеми, но ако това правиш като ти пламне фитила , той как да остане ?

# 13
  • Мнения: 1 031
Избързали сте с бебето - нито те обича, нито иска семейство. Насила не може да го накараш да бъде баща.

А къде живеехте когато бяхте заедно и колко време сте били едно домакинство.

# 14
  • Мнения: 3 777
От така описаните ситуации аз виждам вината в теб. Импулсивна си, без задръжки и постъпваш прибързано и глупаво.
На негово място също не бих продължила отношения с теб. Може би само проформа заради детето като задължително бих направила ДНК тест да съм сигурна, че е мое.

Общи условия

Активация на акаунт