Консервативното мислене - враг на отношенията

  • 8 979
  • 299
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 000
Ако не е ревнив, а просто мрънка, може да имате някаква сделка с малко компромис от двете страни.
Нищо прекалено не е нормално и…. Не се токай толкова, семейна жена си все пак!
Това в кръга на шегата, но и един съвет да дам. Не позволявай да изгубиш себе си, опитвайки се да угодиш. В един момент да не се почувстваш като дете изтървало ръката на майка си насред кръстовище.

# 16
  • Мнения: 3 841
1.Не е нормално.
2.По -добре да не оставате заедно

# 17
  • Мнения: 3 219
А преди как си изглеждала?
Какви "дребни корекции по лицето" искаш да си правиш? Може да не го кефят вежди на енгри бърд и патешка човка в устата.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 200


Имаме едно дете. Момче. И искам да го науча да уважава жените и никога да не възприема такива възгледи.
 



Точно с този човек няма как да го научиш да уважава жените.

# 19
  • Мнения: 18 331
Освен варианта да е ревнивец, съществува и възможност да е особено пестелив, понеже женските прически, маникюри, дрехи, процедури гълтат доста пари. Да не би да е заради разходите? Joy

# 20
  • Мнения: 6 196
За кви точно корекции на дребни лицеви недостатъци става въпрос? Ако е за нови джуки и там ботокси и квото си правят кифлите да приличат на киборги и аз ще съм против. Пък нека консервативното ми мислене да е враг на отношенията. За дрехите вече не е ок, стига жената от модерно обличане да не заприлича на магистралка

# 21
  • Мнения: 6 688
Не е нормално. За пръв път чувам обаче някой да го нарича "консервативно мислене". Обикновено става въпрос за ревност, а от ревнивци се бяга надалеч. Това за дрехите и гримирането. За корекции.. зависи какво точно искаш. Ако е нещо, което ти огромен комплекс /голям нос, някаква бенка или подобни/, би трябвало да те подкрепи. Но ако е джуки тип патица, малко мъже биха подкрепили, вкл. моя например. Но на общо четене мъжа звучи комплексар и ревнивец. Ако имаш възможност мисли за раздяла, защото като не му се вържеш на приказките може да го избие на агресия. Ти всъщност съобразяваш ли се с тези му желания? Ако не, той как реагира като те види да излизаш с лятна рокличка примерно?

# 22
  • Мнения: 2 203
Не вярвам мъж да се промени толкова след брака. По-скоро реакцията е в следствие на желанието за "малките корекции". За мен например много от тези малки корекции превръщат жените в наистина плашещи карикатури. И има разлика дали един мъж нарича жена си ку..а или казва ще изглеждаш като ку..а. Имам позната, която е фен на постването на свои снимки тип "вижте колко съм секси" и наистина на мъжът й му пистна и кой от къде е. Някои жени се хранят с комплименти и не могат без тях. На мъжете понякога това им идва в повече и започват търканията. Но това не е консерватизъм.

# 23
  • Мнения: 2 834
А защо изобщо се омъжи за него ?
Нормално ли е в 21-ви век, съпруг да осъжда желанието на съпругата си да изглежда красива и съвременна, да се облича модерно и да коригира недостатъците си? И да я нарича с една определена обидна дума, използвана от обществото за определени жени? Да смята, че след като се омъжи, жената трябва да престане да мисли за външния си вид и за себе си като цяло и да се облича неатрактивно, тъй като вече няма за кого да се "показва"? Най-общо казано, да престане да "живее". Дори и да е против качването на индивидуални снимки на семейната жена в социалните мрежи? Да бъде проблем ако дори без да иска погледне мъж в очите? Трябва ли хора с различни възгледи да останат заедно или е по-добре да поемат по различни пътища и да намерят най-подходящия за тях човек, с когото възгледите им ще си паснат?

# 24
  • Мнения: 14 931
Съмнявам се да става става дума за ботокси, джуки и минижупи. По-скоро за ефирна макси рокля лятото, прикриване с грим на белези от акне и ходене на редовен маникюр, защото нейният се чупи от миенето на чинии.

# 25
  • Мнения: 3 219
Нарциса, тези неща, които изброяваш, един мъж даже няма да ги забележи, че да протестира срещу тях. Мъжете даже не знаят кога си гримирана, ако е направено добре. Дребни корекции на лицето не звучи като грим. Но нека авторката да уточни, за да не спекулираме.

# 26
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 000
Поредна тема на авторката и още не може да проумее, че има проблем...

# 27
  • Мнения: 9 772
Консервативният дали вярва в максимата, че един шамар спестява 6 месеца агитация?

# 28
  • София
  • Мнения: 38 620
Има мъже, за които спирала и червило, дънки, риза и палто са "За къде си се нагласила ма ку...о??!!!"

Жената трябва да е с мазна коса, без грим и с черен анцунг!

# 29
  • Мнения: 1 153
И аз не мисля, че мъжете забелязват един лек макиаж и някаква промяна, освен, ако не е нещо фрапиращо - от негримирана, неглижираща себе си да се превърне във фолк дива напр.
Аз също не харесвам непремерената визия и съдя за хората по това дали имат усета как да се облекат за различните ситуации. Да ходиш с коктейлна рокля, тон грим и тежък, давещ всички около теб парфюм, не мисля, че е ок за жена, работеща с клиенти. Била съм в комисия по интервюта за работа като служител на три места и тези, които са се появявали така никога не са попадали в подбора. И наистина има жени, които приличат на сръбска певица за концерт.

Не знам дали случаят на авторката е такъв и да каже какво означава за нейния мъж визия к... а.

Общи условия

Активация на акаунт