Консервативното мислене - враг на отношенията

  • 8 980
  • 299
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Много мъже са против корекциите и операциите, не защото са комплексари и злобни, а защото не искат жена им да прилича на фолк певица и защото много от тези корекции са опасни и вредни. Все повече се говори за вредите от пластичната хирургия, BII и подобни. Човек трябва да вземе информирано решение, а не емоционално. За съжаление има много жертви на пластичната хирургия, които горчиво съжаляват за избора си. Просто темата е замитана под килима. Също така не всеки мъж иска да мачка пластмасови бомби (примерно).

Като оставим това на страна, вече грим, прическа и подобни трудно се забелязват от повечето мъже. Питайте мъжа си какъв цвят е лака ви за нокти, без да му го показвате днес и той ще хлъцне. Нямат си идея просто.

На мен ми се струва, че конкретно лирическия герой е тежък комплексар, който иска да предотврати всяка възможност жена му да получи комплимент или внимание. Не е нормално да ти казва как да се обличаш, как да се гримираш и дали да си качваш снимки. Просто не знам какво може да се направи в този случай. Вече и дете си му родила, едва ли ще го напуснеш.

# 46
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Що за въпрос- нормално ли е? Не не е.

# 47
  • Мнения: 18 331
Дори да е лош вкус и да не й отива, има си право да си ходи както си иска. Ако нещо не му харесва, има и други жени.

Дали някому ще се смеят хората или ще го харесват - то си е за него. Негов проблем.

# 48
  • Мнения: X
Аз мисля, че ако партньора носи нещо, което не седи добре, не му отива или не е стилно, другият трябва да каже. Аз не искам фалшиви комплименти от мм, а реално мнение. И не под формата на забрана, а просто като факт. На всеки нещо може да не му отива, няма нищо срамно в това. Но цици отвън и пола, която прилича повече на колан, не отива на никого (освен на някои специфични работнички).

# 49
  • Мнения: 1 247
Много мъже са против корекциите и операциите, не защото са комплексари и злобни, а защото не искат жена им да прилича на фолк певица.

Ами, то това е до разбиране. Много малък процент от клиентите на пластичните доктори се докарват до поп фолк, да не говорим, че добрите хирурзи и козметични студиа отказват да "правят" такива клиенти, защото ще им вреди на имиджа. Разбира се, из нета се въртят плашилата след корекции и операции, добре направените такива не будят интерес, а завист в околните.

Поп-фолк стилът по цял свят се прави из някакви дупки - фризьорски салони, партерни етажи на жилищни сгради или студио за маникюр.

# 50
  • Мнения: X
Не съм съгласна. Не, че няма добри резултати. Обаче колко окепазени хора има, ако знаете. И далеч не са искали попфолк визия (поне не всички). Иначе чак да буди завист, моля ви се… няма как да завидя, че някоя си е оперирала носа.

# 51
  • Мнения: 3 219
И аз виждам много окепазени хора. Иначе всички говорят, че корекциите им са с мярка и вкус и т.н. Това цялото вторачване във външността и непрекъснати корекции е част от новите времена и соц мрежите. На по 20+ почват с процедурите, на 40 стават като чудовища, за здравето да не говорим, тези процедури не са без значение за тялото. За мен е тъжно "съвременна модерна жена" да се свързва изцяло с външност. На авторката ѝ погледнах старите мнения, има някакви фиксации на тема външност, самочувствие, колко е важно самочувствието, за да си хванеш свестен мъж и т.н., а самочувствието за нея е плод на външност. Повърхностна работа. Ама щом смята, че дребни корекции ще я направят щастлива, модерна и съвременна жена, да действа. Мачът с мъжа ѝ изглежда свирен, но инстаграм печели, там ще си получава дозите внимание, лайковете и прочее тъпизми.

# 52
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Естествено, че не е нормално.
Това са класически ориенталски нарциси и емоционални насилници с балкански привкус. С една дума- не са наред с главите. А жените, дето им се поддават на манипулации- и те не са много наред.

# 53
  • Мнения: 2 638
Странно. Винаги съм приемала секси постовете/снимките, като желание да се привлече внимание.

# 54
  • Мнения: 6 688
Е ако иска да се прави на фолкаджийка и аз бих била против.. ама авторката май няма да се включи повече да даде разяснения по темата.

# 55
  • Мнения: 6 196
Тя и моята е гледала като малка, ама не се облича така. Все пак наистина не знаем за какво точно става въпрос, авторката ако благоволи може да ни даде допълнителни разяснения да не се изпокараме като във всяка тема

# 56
  • Мнения: 41 247
Нормално ли е в 21-ви век, съпруг да осъжда желанието на съпругата си да изглежда красива и съвременна, да се облича модерно и да коригира недостатъците си? И да я нарича с една определена обидна дума, използвана от обществото за определени жени?


Трябва ли хора с различни възгледи да останат заедно или е по-добре да поемат по различни пътища и да намерят най-подходящия за тях човек, с когото възгледите им ще си паснат?

Ако говориш за джуки, силиконови цици, изскубани и татуирани вежди, ботокси и прочее го разбирам човека.
Но ако ти смяташ, че кифлеенето е модерно и хубаво, а той не, май определено сте с различни разбирания и те едва ли са само в модата. Може би нямате бъдеще заедно.

Повечето писали преди мен възприемат тезата, че ти просто искаш да се поддържаш, а мъжът ти е ревнив селски комплексар, но на мен ми се струва, че ти представяш превратно нещата и исканите от теб корекции и друго не са толкова дребни, а искаш да станеш съща чалгаджийка.

Последна редакция: нд, 30 апр 2023, 15:36 от Черна станция

# 57
  • Мнения: 14 931
Аз пак не разбрах - кой сънува тези минижупи и кифлеене? Авторката не е писала нищо такова. Може да е с крив нос и да иска да го изправи. А в една интелигентна и зряла среда (в каквато тя не е, нито може да я създаде) не се слага равенство между личното самочувствие и това, че някой се е излъгал да ни вземе. Казано като за по-прости, тя би си оперирала носа за себе си, не заради мъжа си.

# 58
  • Мнения: 12
Аз пак не разбрах - кой сънува тези минижупи и кифлеене? Авторката не е писала нищо такова. Може да е с крив нос и да иска да го изправи. А в една интелигентна и зряла среда (в каквато тя не е, нито може да я създаде) не се слага равенство между личното самочувствие и това, че някой се е излъгал да ни вземе. Казано като за по-прости, тя би си оперирала носа за себе си, не заради мъжа си.
Най накрая разбрах твоята гледна точка по въпроса, проблема е такъв , че ако ти не можеш да се харесаш сам и си мислиш ,че като си коригираш носа ще се почувстваш по добре, няма никаква гаранция ,че след това няма да откриеш друг проблем за корекция.Въпроса е да се приемеш и харесваш такъв какъвто си.Ако на някой не му харесва кривият нос прати го на майната си и си гледаи живота.

# 59
  • Мнения: 18 331
Така, ако човек е претърпял катастрофа и има белези, дали ще може да си възстанови лицето с пластична хирургия или трябва да се научи да се харесва така? Ако има криви зъби, да носи ли брекети или няма смисъл? Ако косата е бяла, има ли смисъл да се боядисва, особено ако жената вече е омъжена? Защо да купуваме кремове против бръчки например? То всичко по тая логика се оказва, че няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт