Давайте цветни идеи за детски стаи - 3

  • 49 866
  • 265
  •   1
Отговори
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Хайде на идеите! Grinning

Старите теми:

Давайте цветни идеи за детски стаи

Давайте цветни идеи за детски стаи - 2

Последна редакция: нд, 01 юни 2008, 20:01 от yanac

# 1
  • Мнения: 1 608
Елспет, и аз чакам с нетърпение да видя новата детска! Сигурна съм, че Боян и Калина ще са във въсторг!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 214
Запис Peace

# 3
# 4
  • Мнения: 2 723
и аз тук

# 5
  • Мнения: 343
И аз да не остана назад

# 6
  • Мнения: 2 282
За да не е само записване - установих, че на зеления под вървят всякакви дървесни цветове плоскости. Оказа се, че не е никак лош избор.

# 7
  • Canada
  • Мнения: 277
запис  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 503
Момичета,кажете някоя фирма ,която да изработва мебели по поръчка(за детска стая) от МДФ newsm78.Идеята ми е да направим тип 2етажно легло като всъщност 2рия етаж е пързалка,а стълбите са гардеробчета или чекмеджета.Гледах нещо подобно,но не е това което искам,а и незнам дали мога да поръчам във всяка фирма ,свой проект:oops:

благодаря ви  bouquet

# 9
# 10
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Момичета,кажете някоя фирма ,която да изработва мебели по поръчка(за детска стая) от МДФ

А от коя част на България си? Mr. Green
 

# 11
  • Мнения: 43
Искам да помоля ако някой може да ми препоръча сайт за тапетни фризове с детски мотиви,че като гледам тези който се предлагат по магазините в нашия град се отчайвам. ooooh!

# 12
# 13
  • Мнения: 219
Здравейте, мамчета, продължавам да следя темата, другият месец решихме махаме хола като стая /и без това в кухнята само се събираме/, махаме тапетите, шпакловане, боядисване в различни цсветове и мебели. Това е в груб вариант, какво ще стане и до колко ще стигнат парите, ще видим...

# 14
  • Мнения: 1 503
Момичета,кажете някоя фирма ,която да изработва мебели по поръчка(за детска стая) от МДФ

А от коя част на България си? Mr. Green
 

От Асеновград съм,но не търся фирма предимно в този регион.Най-общо казано ,местонахождението на фирмата е почти без значение  Mr. Green

# 15
  • София
  • Мнения: 830
Здравейте, момичета! Както обещах ето снимки от детската, вече монтирана и подредена. Предварително се извинявам, че не са на фокус, но видях чак като пристигнах на работа, а вече е късно да снимам наново. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=202261&photo=13

Трябват и още няколко аксесоара:
1. Полюлей на лунички (като пердетата) - Били, благодаря   bouquet
2. Два стола от двете страни на бюрото;
3. На скрина, който не е от комплекта ще му сменим вратичките;
4. Корпуса на скрина + вратата ще пребоядисаме с автолак.
Но тъй като сметките излизат над 200тина лева, ще е след морето, че и на море трябва да се ходи.

Ааа и диваните ни пристигат днес, изобщо големи емоции. Ама те са за хола, де  Party

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 14:55 от Elspet

# 16
  • Мнения: 3 294
Запис  Peace
Elspet много добре изглежда

# 17
  • Мнения: 1 608
Ели, страхотна е станала, но шкафчетата зад бюрото не ги видях в близък план.
На пердетата и аз им се кефя всеки ден. Wink

# 18
  • Мнения: 1 425
И аз се записвам да ви следя..... Hug

# 19
  • Мнения: 1 226
 Elspet   a килима и пердетата от къде са?

# 20
  • Мнения: 1 608
Elspet   a килима и пердетата от къде са?
За пердетата мога и аз да отговора/нали и моите са същите/ - бул. Евлоги Георгиев в посока НДК в участъка между 6-ти септември и Раковски.
Килими  хубави  момичешки /мисля, че и в предната тема писах/ има на ул. Княгина Клементина. Това е зад пазара Красно село. Има два магазина единя е на гърба на пазара, а другия е в блок 193 /за справка - снимките от детската на Никол/.

# 21
  • София
  • Мнения: 830
Моят килим го взех от приятелка, която искаше да го хвърли. После боядисахме стените като него, после Били ми каза за пердетата и така решихме трите основни цвята да са лила, жълто и слонова кост.

Шкафчетата, аз си реших да ги сложа едно върху друго, първончално трябваше да са от двете страни на бюрото, но пуста теснотия. Ще ги снимам пак и ще покажа от близо.

# 22
  • Мнения: 9 903
елспет, нашата лампа е на лунички, но дали ще ви се върже с другите цветове? От Практикер е: http://images26.snimka.bg/006020766.jpg

аз много ти харесах килима.

# 23
  • Мнения: 1 226
Elspet   a килима и пердетата от къде са?
За пердетата мога и аз да отговора/нали и моите са същите/ - бул. Евлоги Георгиев в посока НДК в участъка между 6-ти септември и Раковски.
Килими  хубави  момичешки /мисля, че и в предната тема писах/ има на ул. Княгина Клементина. Това е зад пазара Красно село. Има два магазина единя е на гърба на пазара, а другия е в блок 193 /за справка - снимките от детската на Никол/.
Благодаря много   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 425
А да запитам момичетата от Варна....някой има ли впечетления от тези мебели по поръчка-"Домино" newsm78
http://www.mebelidomino.com/products/index.html

# 25
  • София
  • Мнения: 830
елспет, нашата лампа е на лунички, но дали ще ви се върже с другите цветове? От Практикер е: http://images26.snimka.bg/006020766.jpg

Хаха, точно това е нашата, харесах я в Бриколаж, но цветовете са обърнати - жълта лампа с бели лунички.

# 26
  • Козлодуй
  • Мнения: 13
Здравейте мили мами!
Имам голям проблем не мога на намеря детското обзавеждане /примавера 531/ навсякъде в сайтовете за мебели го има, но ми отговарят, че в момента нямат внос. Моля ви ако някъде знаете къде мога да го намеря /налично/. Предварително ви благодаря Hug
http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=17 … subcat=&show=

# 27
  • София
  • Мнения: 830
В 'Еником' търси ли?
http://www.enikom-m.com

# 28
  • Мнения: 210
Здравейте мили мами!
Имам голям проблем не мога на намеря детското обзавеждане /примавера 531/ навсякъде в сайтовете за мебели го има, но ми отговарят, че в момента нямат внос. Моля ви ако някъде знаете къде мога да го намеря /налично/. Предварително ви благодаря Hug
http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=showprod&prodid=17 … subcat=&show=


Хубава са мебелите,но имай впредвид,че дъщеричката ти,след една,две години ще порасне и вероятността да каже,че стаята й е бебешка е огромна.
Говоря от опит,съветвам те да избереш по неутрални цветове,наблегни на килимите,лампите,въобще на аксесоарите да са по наситени  цветове,защото те се сменят далеч по лесно и не изискват чак такива финанси.

# 29
  • Мнения: 1 608
На мен Примавера 531 не ми изглежда никак бебешка. Дори е доста добър вариант за променящете се нужди на детето.
Аз за моите момечета бях харесала вариантите в синьо и зелено, но се отказах, защото 2 легла с тези размери са отгромни за нашата стая.

# 30
# 31
  • Козлодуй
  • Мнения: 13
момичета благодаря за инфото.
Elspet проверих в Еником  но го няма точно този модел предлагат ми 521, който е в розово 1365лв и той е много хубав, но отново НО аз съм от провинцията и доста солено ще ми излезе превоза, а с куриерски фирми не работели. Cry

# 32
# 33
  • Мнения: 133
Детска стая "Примавера" 521 купихме вчера от мебели "Явор". Поръчахме я в понеделник, на другия ден я платихме-1450 с матраче и доставка от Варна до Карлово 60 лв., много са бързи и коректни, провери и там, може да имат и модела, който вие харесвате.

# 34
  • Мнения: 168
http://www.napravisam.bg/?id=detskastaia тук има доста идеитова ми допада

# 35
  • Мнения: 219
А някой да знае, как се правят с боя облаци по тавана? Аз лично не се наемам. И акто цена колко ще струва горе-долу?

# 36
# 37
# 38
  • Мнения: 1 092
http://www.minimestudio.ru/collections.html#flash

 Crazy newsm03

само това мога да кажа ,след като разгледах сайта......

# 39
  • У нас
  • Мнения: 304
Момичета,следя темата от известно време.Преди 2 години правихме ремонт на детската и се рових по сайтове , мебели и поръчки....И това е крайния вариант(дали е окончателен?  newsm78 )
http://images26.snimka.bg/006060151.jpg

# 40
  • Мнения: 343
Момичета,следя темата от известно време.Преди 2 години правихме ремонт на детската и се рових по сайтове , мебели и поръчки....И това е крайния вариант(дали е окончателен?  newsm78 )
http://images26.snimka.bg/006060151.jpg
Ауууууууу, че ми хареса. Е, за жалост нямам момиченце, че веднага бих направила такава стая.

# 41
  • Мнения: 2 891
Само столът към бюрото май не е подходящ.

# 42
  • У нас
  • Мнения: 304
jj okocha, тук си права!Това е единствения елемент ,който стои като кръпка в детската,но май му е време за смяна.Ще помисля по въпроса  newsm78

atlantica, мерси за мнението! newsm03

# 43
  • Мнения: 1 091
Да не си пропусна темичката.

# 44
  • Мнения: 71
Здравейте,мами!Искам малко да подновя темата,тъй като ми предстои след 1 седмица основен ремонт на стаята на синът ми.Събирам идейки и мнения.Аз съм от Варна и ако има някои който скоро е обикалял магазини и фирми,много ще съм благодарна ако пише.
Ще лепим теапети-къде има хубави?Не искам да са детски,тъй като ние сме вече на 6г.
Ще слагаме окачен таван,но искам да е някаква неправилна форма-всички фирми ли правят?
А мебелите смятам да са по поръчка,но нямам идея какво точно искам Стаята е 3.5кв.м/на 3.5кв.м
Предварително благодаря на всички! Hug

# 45
  • Мнения: 1 425
А да запитам момичетата от Варна....някой има ли впечетления от тези мебели по поръчка-"Домино" newsm78
http://www.mebelidomino.com/products/index.html
Аз за сега се спрях на тези.....сега уточнявам цветовете.... Peace

# 46
  • Мнения: 1 494
Аз искам да питам за съвет за тапети- кои тапети предпочитате? Като производство, като материя...
Намерих един сайт с тапети-
http://www.tapeti.vratsabg.com/index.php?lang=bul- има доста полезни съвети, а тук са детските:
http://www.tapeti.vratsabg.com/index.php?page=colections&cat=5
Какво ще кажете за цените? Много скоро трябва да взема решение.

# 47
  • Мнения: 71
И аз много се чудя за тапетите,какви да са-нищо не разбирам.Досега сме били навсякъде с боядисани стени,но в детската специално много трудно ги поддържам.Не ми се боядисва на всеки 6 месеца и за това искам да залепим тапети,които да се мият.

# 48
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
abigale, няколко от детските фризове много ми харесаха. Heart EyesДаже смятам да си поръчам един-два. Mr. Green
Аз лично нямам никакъв опит с тапетите,защото не съм им фен. Mr. GreenНо не се знае,може някой ден да открия тапетът мечта и да си облепя стените. Grinning

# 49
# 50
  • Мнения: 71
Много е як сайта.Разглеждам го вече почти час! LaughingМного ти благодаря!

# 51
  • Мнения: 249
pipi_lota страхотна детска стая ,а как е закрепен балдахима ?

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
pipi_lota, Елспет, страхотни детски  Hug

# 53
  • Мнения: 44
Здравейте, имам следния проблем. Предстои ми обзавеждане на детска стая, но не знам дали да сложим легла на два етажа(много ми харесват) или да бъдат на ъгъл както  при Елспет. Ако са от двуетажните  няма ли да се карат кой ще спи на втория етаж, не знам кой вариант е по- добър. Моля, който има опит в подобна ситуация да сподели.

# 54
  • Хасково
  • Мнения: 726
Elspet леглата с механизъм ли са, с  какви матраци

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 14:47 от tony_nm

# 55
  • София
  • Мнения: 830
Elspret леглата с механизъм ли са, с  какви матраци

Да с повдигащ механизъм. Отдолу има огромно пространство, побра всички дрехи на децата, ползват го много лесно. На всеки дрехите са му под неговото си легло, няма проблем с вдигането и свалянето.

# 56
  • Хасково
  • Мнения: 726
Elspret леглата с механизъм ли са, с  какви матраци

Да с повдигащ механизъм. Отдолу има огромно пространство, побра всички дрехи на децата, ползват го много лесно. На всеки дрехите са му под неговото си легло, няма проблем с вдигането и свалянето.
и  на мен идеята много ми допада, но още се двоумя дали едното да не го направим с чекмеджета- мисля си че ще е по-лесно обслужването, а това с механизма да се ползва по-рядко- за не сезоните дрехи...като тръгна да поръчвам ще види. Последно да те питам, че не можах да видя "на живо" такова легло- механизма за какво е закрепен- в една фирма ми обясняват че се закрепял директно на еднолицевия матрак, другаде ми казаха, че ще е закрепен на ламелна подматрачна рамка и отгоре си слагам двулицев матрак...а може да има и друг вариант

# 57
  • Мнения: 2 891
Мишомира, твоите хлапаци са малко малки, ама защо не ги попиташ? Те ще ти подскажат как да го направш  Grinning

# 58
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здравейте, имам следния проблем. Предстои ми обзавеждане на детска стая, но не знам дали да сложим легла на два етажа(много ми харесват) или да бъдат на ъгъл както  при Елспет. Ако са от двуетажните  няма ли да се карат кой ще спи на втория етаж, не знам кой вариант е по- добър. Моля, който има опит в подобна ситуация да сподели.

Защо не направиш и 2 легла да са на втория етаж? Така ще използваш пространството отдолу за друго. Примерно диван, бюра, гардероб, малка къщичка за игра, място за събиране на играчки с плъзгащи врати примерно и т.н. Идеи много. Може да сложиш леглада под ъгъл, спестяваш и място.

# 59
  • У нас
  • Мнения: 304
valen_tina,змейковица благодаря за мнението ви за детската    bouquet - е винаги има какво още да се желае. Относно захващането на балдахина доста идеи ми минаха през главата ,но се спрях на един що годе евтин вариант-PVC корнизи от Практикер 4 прави и 4 ъглови.Дано съм ти била полезна!

# 60
  • Мнения: 44
Благодаря ви за идеите. Малко се притеснявам да нямат затруднения със слизането до тоалетна например. Ако са сънени могат да паднат. По принцип идеята и двете легла да са на втория етаж ми допада, ще помисля за нея. Благодаря!

# 61
  • София
  • Мнения: 44 121
Здравейте, имам следния проблем. Предстои ми обзавеждане на детска стая, но не знам дали да сложим легла на два етажа(много ми харесват) или да бъдат на ъгъл както  при Елспет. Ако са от двуетажните  няма ли да се карат кой ще спи на втория етаж, не знам кой вариант е по- добър. Моля, който има опит в подобна ситуация да сподели.

според мен зависи колко са кротки децата - особено малкото.
Аз моя син не бих му кепила високо легло...много обича да се катери, невнимателен е колкото си искаш и съм 100% сигурна , че ще се пребие качествено за 0 време Wink
Та прецени си познавайки си децата...

# 62
  • Мнения: 1 425
И аз по тази причина реших леглата им да са ъгъл защото иначе означава да съм като падар постоянно в стаята им.....И гостенчета като им дойдат познайте на какво ще играят..... ThinkingА и коментара на сина ми като го попитах първо дали иска легло на два етажа беше"Искам разбира се за да скачаме от там Shocked....." И реших категорично ъгъл.... Rolling Eyes

# 63
  • Хасково
  • Мнения: 726
И аз много се чудя за тапетите,какви да са-нищо не разбирам.Досега сме били навсякъде с боядисани стени,но в детската специално много трудно ги поддържам.Не ми се боядисва на всеки 6 месеца и за това искам да залепим тапети,които да се мият.
и на нас ни предстои ремонт, даже е леко започнат...за по-хубаво мислехме да направим стените с латекс и само да залепим един фриз от тапет, ама сега се замислям. Иначе целият ни апартамент е с тапети, ремонт е правн преди да се роди сина-  -8 години-, сменяли сме ги само в кухнята, другите не са мръднали. Всички са немски, мисля че фирмата беше AS Creation или нещо подобно. Обяснете моля за непросветените какво им става на боядисаните стени че се нуждаят от подръжка толкова често.

# 64
  • София
  • Мнения: 44 121
Нищо, освен, че ако са бели много се цапат и им личи....
А да - и децата рисуват по тях...ама и по тапетите също...нашия се е изявил из целия хол, по вратите, в коридора...беше изрисувал и пералнята и хладилника с химикал.

# 65
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Нищо, освен, че ако са бели много се цапат и им личи....
А да - и децата рисуват по тях...ама и по тапетите също...нашия се е изявил из целия хол, по вратите, в коридора...беше изрисувал и пералнята и хладилника с химикал.

 hahahaИ у нас е така.Скоро боядисах едни стари секции в цвят слонова кост.Станаха много хубави,но вчера видях ,че имат нарисувани с химикал кръгчета и чертички.Новото произведение било:"Баба и Заю" Mr. GreenИначе проблема със рисунките по стените аз го решавам много бързо.На нарисуваните места рисувам нещо: от всеки дефект-ефект. Mr. Green

# 66
  • Мнения: 878
аз както обещах показвам какво съм направила до момента.....чакам мебелите и рисувам...Simple Smile
Идеята беше малко по-друга,но то никога не става каквото съм намислила...Има още много за довършване,но ще стане.
Казвайте сега критиките

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250099&photo=1

# 67
  • Мнения: 219
jujolinka , какви критики, страхотно е.   bouquet Моля те, сподели кое как, с какво го рисуваш,  Hug че другата седмица ще започваме нашия ремонт

# 68
  • Мнения: 1 494
Тапетите ни са купени. Бледо жълти с мотиви от Том и Джери. Исках с коли, но бяха само със син фон, а стаята е относително тъмна и нямаше да е уютно с тях. Чудя се да ги застъпваме ли или не. На ролките пише, че не се застъпват, но мен малко ме притеснява това.

# 69
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607

За какви критики иде реч?! МНОГО Е ХУБАВО! smile3501
А с какво го нарисува?

# 70
  • София
  • Мнения: 958
Като гледам стаите ви - колко са хубави и колко място има......На мен ми предстои задачата три легла и две бюра в една стая 10 квадрата  ooooh! ooooh! ooooh!

Чудех се дали от леглата не мога малко място да си открадна - то е ясно, че едното ще е сандвич, а другото съм решила да е с повече чекмеджета отдолу, но дали може да ги направим по-малки - вместо 80 на 1.90 да са 70 на 1.80 - дали ще е разумно........В случая всеки см. е голяма ценност....

# 71
  • Мнения: 878
с акрилни бои.Голямо мазане падна,не е лесно да се рисува на стена,особено със светлосенки,....ама се получи.Като сложа и зелените килими и ще сме в гората съвсем  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 878
мила,в рилус предлагат такъв модел на детска стая ....чакай да го намеря само

намерих го ,но не се копира картинката.Фирмата е ZALF,имат варианти които са с бюро на подиум и отдолу легло+още едно  и отделно още едно легло и всичко това е на една стена.Но пак зависи размерите на стените какви са

# 73
  • София
  • Мнения: 958
jujolinka - линк за сайта им дали ще ти е удобно да дадеш, ще го потърся.........че не ми е познато името

# 74
  • Мнения: 1 503
Момичета,може ли някой да ми каже дали се продават нейде из Пловдив тези тапети  http://www.tapeti.vratsabg.com/index.php?page=colections&cat … 85;ка сте го дали по-назад в темата.А също и ако някой може да ми обясни за колко голяма стена са.....Пише по колко листа са,но какъв е размера на всеки лист не виждам Sad Освен ако това преди броя на листовете е размер.....

# 75
  • Мнения: 878
mila пробвай така :

http://www.gruppoeuromobil.com/eng/Zalf/Default.aspx

на мултиспйс в сайта на залф има една детска с три легла ,а тази за която ти говорих е само на каталог в офиса на Рилус.
Цените обаче са високи,подобна детска отива към 6-7 000 лв,но има и гардероб и бюро и три легла без матраците обаче.Иначе за качеството спор няма

# 76
  • София
  • Мнения: 958
Благодаря много.   bouquet

На мен главно идеи ми трябват понеже по поръчка най-вероятно ще се прави всичко.

# 77
  • Мнения: 2 891
jujolinka, градинката е супер! Аз имам друга молба, може ли на лични да ми разкажеш за банята ви  Grinning

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 040
mila71 ,виждала съм това http://www.ergodesign-bg.com/products/corpusna_mebel/detski/suni/index.html.На живо изглежда много добре.И отделно друго легло плюс бюро.Но много зависи колко е голяма стаята.
Харесала съм си също и тази стая: http://images26.snimka.bg/006138313.jpg .Ако е тясна и дълга е много подходящо.Отделно още едно легло плюс гардероб например.

А тук имаш 3 в едно :. Wink
или нещо такова

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 19:53 от suzi_a

# 79
  • Мнения: 2 891
Сузи, твоята оферта комай е най-добра. Така ще имат малко свободно място отстрани в стаята.

# 80
  • Мнения: 878
тази с резидавото е майче най-удачна и хубава...

# 81
  • София
  • Мнения: 958
Сузи - първата снимка много ми допадна.  Hug
Единственият ми страх за варианта легло върху легло е 9 годишният ми син, който си го познавам - доста е щуричък и си представям как леглото се срутва върху другото.... Whistling Но си мисля, че ако третото е по-настрани и не е директно върху другото, а само малко се застъпват, ще е добър вариант.

А за размерите какво мислите - дали 70 на 1.80 да ги направя.....Те са си малки деца, синът ми е на 9, скоро не вярвам да стане 2 метра дълъг...... newsm78


# 82
  • Мнения: 750
Ето какво сътрворих вчера!
Но още не съм приключила!Ще рисувам още неща и пак ще покажа! Simple Smile

1
2
3

# 83
  • Мнения: 2 388
.ДЖЕЙН.
  Изглежда толкова красиво и успокояващо, че ми се прииска да съм дете. Simple Smile
Чудесно е станало.  bouquet

# 84
  • Мнения: 878
ехааа,художничките се увеличават ,браво  Hug
Ето го моето продължение.....колко още имааа ooooh!

http://images26.snimka.bg/006158933-big.jpg

http://images26.snimka.bg/006158935-big.jpg

http://images26.snimka.bg/006158937-big.jpg


Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 19:31 от jujolinka

# 85
  • Мнения: 750
.ДЖЕЙН.
  Изглежда толкова красиво и успокояващо, че ми се прииска да съм дете. Simple Smile
Чудесно е станало.  bouquet
Благодаря миличка! Hug
А ето и днес какво свърших! Simple Smile
1
2
Рисувах го три часа и половина ooooh!А мислех,че ще го направя бързо! Rolling Eyes

Jujolinka-хубава горичка!Много красиво е станало!Страхотна си!
Утре и аз ще рисувам дърво! Crazy

# 86
  • Мнения: 750
Ама че размазано излезнало на снимката... Rolling Eyes
А не е така!
Отивам да се разходя назад в темичката,че днес я открих! Simple Smile

Аз крада идейки от тазистая!
Да видим кога ще завършим започнатото! Crazy

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 23:05 от .ДЖЕЙН.

# 87
  • Мнения: 750
А някой да знае, как се правят с боя облаци по тавана? Аз лично не се наемам. И акто цена колко ще струва горе-долу?
Ха....ето,че има и други които харесват облаци по тавана! Grinning
Докато нарисувам начите ми се изкриви врата,сега само на горе гледам! Mr. Green
Кое колко ще струва ?Облаците ли? newsm78
Почти нищо!Купуваш бяла и синя боя и смесваш три гами синичко и готово.После мажеш по тавана,все нещо ще стае! Wink
Боята ще ти излезе към 20 лв!

# 88
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
.ДЖЕЙН., облаците са прекрасни! Heart EyesИ аз съм се наканила да си спретна едно небе на тавана. Mr. Green
jujolinka, става все по -красиво,и по-красиво!
 Ох ,засърбяха ме ръцете да си нарисувам идейките по стената.Само да ми мине дипломната защита и почвам.Да ми стискате палци на 27 юни! Praynig

# 89
  • Мнения: 2 388
Ако ми позволите имам едно питане към художничките в темата. Детска стая нямаме още, но аз пък имам идеи за спалнята. Simple Smile
С каква точно боя го рисувате. Ползвате ли някакви шаблони. Имам предвид измисляте си нещо, след това си изработвате шаблонче и действате или пък просто имате точна ръка?
.ДЖЕЙН. освен, че ти се изкривява врата, "боята" не е ли доста течна? Аз се притеснявам, че ще ми капе по носа, докато творя по тавана. Simple Smile.

п.п. Сега ще изчета темата, да не би да има отговор на моите въпроси и аз да ги повтарям.

# 90
  • Мнения: 878
най-добре се рисува с акрилини бои,после се чисти много лесно.Може и с латекс,но малко по-скъпо ще излезе и след това ако не е следващият с добро покритие може и да не се пребоядиса.
Аз шаблони не правя ,направо рисувам,но то при мен е талант  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
По-принцип за детската можех и да го направя перфектно ,както по анимациите,но нямаше да е така непринудено както сега.Все пак са детски стаи и е добре да са несъвършенни.
Виж за спалнята е друго нещо.Там мисля би подхождало нещо в азиатски стил- цъфнало клонче от вишна,или просто някакви клони със зеленина (кипариси или нещо подобно).Така ще може да почват от някъде си и да завършват до някъде ,както и да ги нарисуваш самостоятелно по няколко стени без да е необходима връзка помеджу им.
 Hug
ама лекция дръпнах  Crazy

# 91
  • Мнения: 750
Аз рисувам с латекс.Взех от Практикер от ония малките разфасовки (колкото кафена чашка и малки шишенца има).
Боядисах цялата стая в синичко а тавана си беше бял.Мебелите събрах по средата на стаята покрих ги с найлон и запретнах ръкави.
Очаквах да ми капе по носа,както казваш....но,всъщност и една капка не капна.
Шаблони не ползвам.Първо рисувам с графит.Мъжо има едни специални за графика,та щипнах от неговите. Mr. Green
Само си очертавам...ако има грешка със салфетка се изчиства лесно.И после оцветявам.Но,това го правих само за онова като панделка дето е на стената,че ме измъчи тая схема! Crazy
А облаците,както дойде.Равихрих фантазия и готово.
Ама сега съм изправена пред проблем. Thinking
Въпросната 'панделка' се носи от два гълаба...Пустите им гълаби,немоем ги нарисувам бе...Сложни са ми нещо! newsm78
Май ще мине без гълаби! Mr. Green
Джуджолинка-гълаби да ти се рисуват... Whistling

# 92
  • Мнения: 2 388
jujolinka  и .ДЖЕЙН. благодаря ви за подробните оговори, както и за насоките, които ми дадохте.  bouquet
Ще потърся из нета нещо подходящо за спалня и когато съм готова с идеи е много възможно пак да ви досадя с питанки. Mr. Green

# 93
  • Мнения: 750
Ето малко идеи за детска стая!

тук
и тук

# 94
  • Мнения: 878
нямаш проблем с пилетата ,...само кажи как ги искаш,летящи,седящи ,мътещи  Mr. Green
Аз съм от Бургас обаче ,няма да ми стигне четката май до вас:)

# 95
  • Мнения: 359
Здравейте и от мен!
Разкошни неща видях, но имам един такъв въпрос към мами на 7-8-9 годишни момчета: вашите мъже не са ли луднали на тема Югио, Наруто, костенурки Нинджа и тем подобни изверги? Защото ние и всички познати момчета сме абсолютно обсебени. А никъде из темите не видях стаи с подобни мотиви. Само футбол, коли, бейзбол и морска тематика (тези последните са наистина супер!).
Нас ни вълнува да има черепи, дракони, чудовища - колкото по-изродски, толкова по-добре. То вярно, че маниите бързо им минават и после какво ще я правим тая стая, ама...

Та аз клоня към огромен дракон на една от стените, но още събирам идеи. Ако някой е правил нещо подобно, моля, споделете!

# 96
  • Мнения: 750
нямаш проблем с пилетата ,...само кажи как ги искаш,летящи,седящи ,мътещи  Mr. Green
Аз съм от Бургас обаче ,няма да ми стигне четката май до вас:)

Летящи мацинка,летящи ги искаме!
Ама много си далечко бе художничко такава! Twisted Evil
Вдигай гълабите и идвай на гости в София! Wink
Оф..днес нищо не рисувах....а така ми се щеше! Tired
Нямам зелена боя.Утре ще купувам,па да видим! Rolling Eyes

# 97
  • София
  • Мнения: 44 121
Здравейте и от мен!
Разкошни неща видях, но имам един такъв въпрос към мами на 7-8-9 годишни момчета: вашите мъже не са ли луднали на тема Югио, Наруто, костенурки Нинджа и тем подобни изверги? Защото ние и всички познати момчета сме абсолютно обсебени. А никъде из темите не видях стаи с подобни мотиви. Само футбол, коли, бейзбол и морска тематика (тези последните са наистина супер!).
Нас ни вълнува да има черепи, дракони, чудовища - колкото по-изродски, толкова по-добре. То вярно, че маниите бързо им минават и после какво ще я правим тая стая, ама...

Та аз клоня към огромен дракон на една от стените, но още събирам идеи. Ако някой е правил нещо подобно, моля, споделете!


Аз бих оставила тези герои като някакви готиви постери просто и разни други предмети например, неща, които лесно се подменят като дойде следващата мания...а на тази възръст сигурно ще е скоро....

# 98
  • Мнения: 596
Много хубави стаи! Искам да попитам Елспет за разтегаемия диван - от къде сте го купили и удобен ли е за ежедневно спане. Ние сега правим спалнята в детска и ще трябва да спим в хола с мъжа, а пък нашия диван не е удобен и ще го сменяме.

# 99
  • София
  • Мнения: 830
... Искам да попитам Елспет за разтегаемия диван - от къде сте го купили и удобен ли е за ежедневно спане...
Купихме го от Станков, поръчка, чака се два месеца минимум. Много е удобен, има 14 см матрак (не дюшек), според мен това е най-доброто решение за ежедневно спане. Цена 3300 лв с тази дамаска.

# 100
  • Мнения: 133
Ето и нашата детска стая, макар и не съвсем довършена.
Как мислите, какъв цвят перде да купя, нямам идея и за модел Thinking


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=257923

# 101
  • Мнения: 750
Ето и още малко снимчици от моето творение! Flutter

1
2
3


Antonija-за пердетата...ще разбереш какви да са,когато ги видиш! WinkИма толкова голям избор сега,че... Crazy
И ние трябва да сменяме пердетата на детската...вчера гледах много модели,но не бяха това което искам.Всъщност,не знам какво искам! Mr. GreenНо,ще го намерим!
Сама да се похваля-аз уших възглавничките! Flutter

# 102
  • Мнения: 596
... Искам да попитам Елспет за разтегаемия диван - от къде сте го купили и удобен ли е за ежедневно спане...
Купихме го от Станков, поръчка, чака се два месеца минимум. Много е удобен, има 14 см матрак (не дюшек), според мен това е най-доброто решение за ежедневно спане. Цена 3300 лв с тази дамаска.
Благодаря за отговора! Малко ме стресна тази цена ...

# 103
  • София
  • Мнения: 454
Това е стаята на дъщеря ми.
Остават лампи и пердета, но като цяло е готова.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258001&photo=13
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258001&photo=15
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258001&view=1&photo=17

# 104
  • Мнения: 343
Много хубави стаи сте направили. Малкия иска цялата му стая да е в зелено и никакъв друг цвят. Mr. Green Доста ме затруднява.

# 105
  • Мнения: 9 903
що да те затруднява...единствено ако и подът трябва да е зелен - почни от него, защото за стените лесно ще намериш каквито искаш зелени нюанси Simple Smile

# 106
  • Мнения: 343
що да те затруднява...единствено ако и подът трябва да е зелен - почни от него, защото за стените лесно ще намериш каквито искаш зелени нюанси Simple Smile
Ааа, със сигурност няма да позволя и подът да е зелен. Мисля си мебелите да са с бяла основа и зелени вратички. Нещо по-универсално, че ако дойде второ дете-да подхожда за всякакво.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 480
Зелен под не бих сложила също.
atlantica  и аз съм се насочила в тая гама за стаята на сина ми, но все още не е доизмислено

# 108
  • София
  • Мнения: 44 121

Много е хубава Simple Smile

# 109
  • София
  • Мнения: 830
Това е стаята на дъщеря ми...
Мнго ми хареса. Подхода към малкото помещение много ми хареса. Браво   Flutter

# 110
  • Мнения: 3 459
Ето и нашата детска стая, макар и не съвсем довършена.
Как мислите, какъв цвят перде да купя, нямам идея и за модел Thinking
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=257923
Много ми хареса тази комбинация от бяло и розово. Страхотна е  Crazy
За пердетата не знам какво да ти кажа. Може и бели, може и розови. Като ги видиш на място ще прецениш.
Мисля си обаче, че пердетата от органза ще стоят най-добре. А също така може и да ги комбинираш  Peace
Ако вземеш бели може да ги украсиш с розови панделки, или обратното - ако са розови да им сложиш бели.
Има хиляди комбинации, просто ти трябва да прецениш коя на теб ти харесва  Peace


ДЖЕЙН, поздравления за възглавничките. Чудесно са се получили  Wink


Много е хубава  Peace

# 111
  • София
  • Мнения: 44 121
Ето и нашата детска стая, макар и не съвсем довършена.
Как мислите, какъв цвят перде да купя, нямам идея и за модел Thinking


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=257923

Аз пък бих взела жълти, като от тапета...

# 112
  • Мнения: 219
Аз пък бих взела жълти, като от тапета...

 Peace
Иначе многооооооо розово ще стане, ако са розови.

# 113
  • Мнения: 878
ето и етап 3 от моите творения.....

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250099&view=1&photo=9

може да се проследи всичко до момента,продължавам с останалото  Mr. Green

# 114
  • Варна
  • Мнения: 1 231
jujolinka, много ми хареса цветната градина. Обаче картината не ми се връзва. Thinking
Ако те притеснява, че ще стои голо, нарисувай  малко пеперуди и пчели. Wink
А какво ще е обзавеждането?

# 115
  • Мнения: 878
абе картината има отпред две съндъчета с цветя ,като прозорец....идеята е много възвишена  Mr. Green .Сдве думи от нашата стая гледаме към друг свят .....де да знам,и аз се чудя как да ги вържа.То това е като външна стена на къща всичкото,не е полянка.....
Давайте съвети ,ще следя

# 116
  • Мнения: 18 542
Това е стаята на дъщеря ми.
Остават лампи и пердета, но като цяло е готова.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258001&photo=13
...
Подът какъв материал е?

# 117
  • Мнения: 18 542
Ето и нашата детска стая, макар и не съвсем довършена.
Как мислите, какъв цвят перде да купя, нямам идея и за модел Thinking
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=257923
Определено не розови! Жълти или бели.

Това е проект за нашата детска стая:

# 118
  • Мнения: 878
забравих да пиша за обзавеждането...всичко е избелен дъб ,леглата са на два етажа с разминаване и стълбички.Килимите са рошави и зелени ,като трева.....

# 119
  • София
  • Мнения: 8 283
Миоки, чудесно си се справила  Simple Smile и с останалото, на мен само кухненската маса би ми липсвала...
от къде ще е това детско легло? страхотно е

# 120
  • Мнения: 18 542
Благодаря ти Simple Smile

Леглото го гледах в нета и ужасно много ми хареса. Вероятно ще трябва да го правя по поръчка, защото още не съм намерила къде се продава. Не е нищо сложно, но ще трябва качествено изпълнение.

п.с. и на мен ще ми липсва, но просто няма никакво място. Rolling Eyes

# 121
  • Варна
  • Мнения: 1 231
абе картината има отпред две съндъчета с цветя ,като прозорец....идеята е много възвишена  Mr. Green .Сдве думи от нашата стая гледаме към друг свят .....де да знам,и аз се чудя как да ги вържа.То това е като външна стена на къща всичкото,не е полянка.....
Давайте съвети ,ще следя
Аз това го разбрах. Wink
Но си мисля, че стилово можеш да го направиш по-арт като сковеш рамката на прозореца от летвички подобни на оградката и си я нарисуваш гледката през него. Ще чакам да видя мебелите. Grinning

Миоки, това легло мисля, че го има в Икеа.

# 122
  • Мнения: 878
то е така ,истинска рамка е ,не е рисувано нищо,само отдолу картината .....

# 123
  • Мнения: 18 542
Миоки, това легло мисля, че го има в Икеа.
Ще проверя. Благодаря ти!   bouquet

# 124
  • Canada
  • Мнения: 277
Това е стаята на дъщеря ми.

Много ми хареса обзавеждането и цветовете  Hug  много е свежо....
Искам да попитам - мебелите от къде са? Поръ4валили сте ги?
На дъщерята стаята е малка и искам да й взема нещо като вашето...още пове4е 4е обожава да се катери (мисли се за Спайдермен Mr. Green) А и трябва да направя нещо интересно, за да можем да я отделим ве4е Thinking   ..............

Жужолинка, идеята ти е страхотна - съндъ4ета с цветя, прозореца....  Peace но и аз мисля, 4е по-добре ще се върже, ако ти си направиш рамката както е казала Риа Аз бих направила  по-голям прозорец ..... Peace

# 125
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607

Здрасти и от мен!
Минавам,за да  ви почерпя. Вчера се дипломирах!Вече съм инженер по "Инженерен дизайн" Sunglasses

# 126
  • София
  • Мнения: 454
Това е стаята на дъщеря ми.
Остават лампи и пердета, но като цяло е готова.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258001&photo=13
...
Подът какъв материал е?

Подът е корк. На плоскости като ламинат е и се поставя много лесно. Боядисан е с бяла боя и после има някакво лаково покритие.

Това е стаята на дъщеря ми.

Много ми хареса обзавеждането и цветовете  Hug  много е свежо....
Искам да попитам - мебелите от къде са? Поръ4валили сте ги?
На дъщерята стаята е малка и искам да й взема нещо като вашето...още пове4е 4е обожава да се катери (мисли се за Спайдермен Mr. Green) А и трябва да направя нещо интересно, за да можем да я отделим ве4е Thinking   ..............

[

Правени са по поръчка, но не ти препоръчвам тази фирма. Скъсаха ми нервите. Идеи съм вземала от този сайт http://www.faer.it/

# 127
# 128
  • На небето
  • Мнения: 5 530
jujolinka страхотна е станала. Нямам търпение да я видя в завършен вид с мебелировката.

# 129
  • Мнения: 878
тоз касетофон дето е пред телевизора го подарявам,ако някой си го хареса да ми пише  Mr. Green

# 130
  • Мнения: 97
jujolinka   Поздравления!  bouquet Много е сладка е станала стаята!
Талантът си е талант, аз като не мога да рисувам ще се опитам по друг начин да вмъкна нещо шареничко.
Купихме тапети тип бордюр/1,2 м широки/ с големи сини слончета и  жълто-оранжеви жирафчета на жълт фон. Отдолу  бордюра завършва със светло синя лента/като цвета на слончето/, отгоре с жълта. Мисля да го сложа не да зопочва от земята, а от примерно 60 см защото иначе няма да му се виждат фигурките. И във връзка с това възникав въпросът "Какъв да е цвета на стените отдолу - синьо с жълто, нещо оранжево?" исками се да е нещо свежичко. Забравих да кажа, че мисля бордюра да е само на две от стените. Стаята е с размери 3,96/ 4,15 м.
Голямо обяснение дръпнах Sick, но ако някой ме е разбрал ще съм благодарна да сподели идея!

# 131
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
jujolinka,много е хубавоооо! Heart Eyes newsm51 Two Hearts Two Hearts Two Hearts

# 132
  • Мнения: 2 282
искам и аз в тази стая!
Страхотно!  bouquet

# 133
  • Мнения: 219
Jujolinka,  искам да те поздравя   bouquet и да споделя, че смело искам да ти открадна дървото + рисувани слънчогледи да добавя.

Първо обаче ме интересува като нанесеш основната боя на стената и после започнеш да рисуваш цветята, като сбъркаш и решиш да триеш не се ли замазва? Обясни моля  те.

Колко ти излезе обзавеждането?

Ние шпакловахме стените и сега започва великото чудене каква цветова гама да изберем, какви мебели и т.н. Но трябва до другата седмица да сме решили вече.
Колкото повече гледам сайтовете за мебели, толкова повече се обърквам.


# 134
  • Мнения: 878
radost кради каквото искаш  Mr. Green ,надявам се да стане и вашата детска много хубава.
Аз боядисвах с латекс на Левис и много бързо изсъхна,оставих го една вечер само и почнах да мацам с акрилните бои.Не се размазва нищо,защото акрила много бързо попива.Ако грешката при рисуване не е много голяма ,може да се заличи с рисуване пак,ако не става цапаш пак латекса и готово.
Ако не си рисувала досега ,те съветвам да си скицираш леко с молив или въглен,но не натискай ,защото понякога избива над латекса.
Аз по принцип си рисувам и затова направо мацах с боите.
Много е приятно,самата рисунка по стената ми отне 3 дни,другите неща са по-бавни ,особено оградките ,защото ги боядисвах по няколко пъти и докато изсъхнат.... ooooh!
А за обзавеждането ...нищо ,изчистено е ,без цветове ,аз не обичам шарени мебели .Исках да има акцент като атмосфера ,а не като мебелировка.Сега не излизат оттам мойте дивачета ,по цял ден си седят и танцуват ,играят си ,карат  се,бият се ,но са си там.Много им е хубаво.
Мебелите са скъпи ,защото са италиански - леглата са 6600лв,имат и гардеробче ,отделно гардероба ми е 2000лв големият ,но той е от българска фирма,а самият ремонт с всичко да ми е излязъл към 500-600лв +-100лв.
Аз имам още работи сложени,ако искаш ще ти пусна снимки на лични  да гледаш декорацийки  Mr. Green

# 135
  • Мнения: 219
jujolinka, нямаш ли път към русе, и по-конкретно към нашата стая в ремонт?  Mr. Green

Много съм впечатлена, давай идеи всякакви.   bouquet

# 136
  • Мнения: 878
хихихи,
дай ми скица на стаята с размери на стените и ще казвам  Mr. Green
То зависи и какви желания имате за вида на стаята ,искаш ли някаква тематика или ....пиши ми с каквото мога ще помогна

# 137
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607

Аз имам още работи сложени,ако искаш ще ти пусна снимки на лични  да гледаш декорацийки  Mr. Green

Може ли и на мен!Моля! Praynig

# 138
  • Мнения: 219
jujolinka , убедена съм, че творбите ти будят истински интерес. Покажи ги, моля те и другите декорации. Не на лични, тук.

Аплодисменти имаш за стаята и в една друга тема. Не се стърпях и пуснах линка ти. Wink

Какво ще кажеш за идеята дърво+гъбки+зайче и тук там слънчогледи?

Какво работиш по принцип? Трябва да си специалист "Вътрешен интериор" ?

# 139
  • Мнения: 878
хихихи,ами ,по образование съм мед.сестра ,а иначе това с което се занимаваме няма нищо общо с вътрешният интериор.
Много ми се иска да работя това ,но за момента няма как.....Гъбките,зайчетата и дърветата са в гората ,а слънчогледите в полето.Избери си детайлите да се връзват с темата по която ще правиш детската.Иначе е добре като идея,незнам обаче как ще докарате зайчетата ,трудно е да рисуващ космати животни.Можеш да нарисуваш природата,а животните да направиш по друг начин.Залепи плюшени,или ги изрежи от нещо друго ,апликирай ги с някаква "козинка" и пак ги залепи,така хем ще е по-лесно за вас,хем ще има и релеф  Hug

# 140
  • Мнения: 219
Влизам с идеята да видя още прелести, ама няма...все още пуснати. Май си намерих художничка. Утре със сигурност ще разбера. Лека вечер.

# 141
  • Мнения: 878
ето ги другите джунджурийки :

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250099&pid=6359547&lp=-1169

другата седмица ще има и мебели,пак ще снимам Simple Smile

# 142
  • Мнения: 163
 Следя темата от много време и събирах само идей  дойде и моя ред да покажа за сега проекта а след 30-40дни в готов вид
1. секция в окончателен вид http://media.snimka.bg/0053/006360389.jpg
2.стаята преди редакциата http://media.snimka.bg/0053/006360442.jpg  http://media.snimka.bg/0053/006360440.jpg тук само таблите на леглата ще са оранжеви
стените мисля да са с тапети бледо жълти . Ако някой има други предложения за стените ще се радвам да ги споделите

# 143
  • Мнения: 219
Jujolinka,   bouquet  Много, много свежо.

eruseva , аз смятам, че така си е много добре. Ако таблите са целите в оранжево няма ли да се акцентира тогава само върху тях?

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Ще следя темата, че ми предстои ремонт и обзавеждане на детската стая. Оглеждам се за идеи. Децата са две, всяка иска самостоятелност. За това ми се ще да имат отделни гардероби и бюра. Свалила доста модели, за сега най-подходящо е това е което е показала eruseva, но имам време до края на месеца да реша окончателния вариант за стаята. Ще съм ви благодарна за съвети.

# 145
  • София
  • Мнения: 11 116
Следя темата от много време и събирах само идей  дойде и моя ред да покажа за сега проекта а след 30-40дни в готов вид
1. секция в окончателен вид http://media.snimka.bg/0053/006360389.jpg
2.стаята преди редакциата http://media.snimka.bg/0053/006360442.jpg  http://media.snimka.bg/0053/006360440.jpg тук само таблите на леглата ще са оранжеви
стените мисля да са с тапети бледо жълти . Ако някой има други предложения за стените ще се радвам да ги споделите


Много ми харесва стаята ти, мебелите модулни ли са или са правени по поръчка ?

# 146
  • Мнения: 163
сега е вече коригирано всичко  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=261330
гардеробите  са модулни а секцията е цяла
таблите на леглата оранжеви  или зелени да ги оставя трабва да реша днес

# 147
  • София
  • Мнения: 11 116
Оранжевото ще ги освежи според мен.

# 148
  • Canada
  • Мнения: 277
Жужолинка, страхотно е станало-много ми хареса Hug

ерусева, с оранжевото е много свежо и по уютно.... Peace

# 149
  • Мнения: 878
ерусева,според мен едната табла зелена,едната оранжева,така ще има равновесие в мебелите цветово.Както и да ги направиш иначе таблите натоварват и имат превес като цвят спрямо другите мебели,защото са като чиста площ най-много.  bouquet

# 150
  • Мнения: 163
Бях ришила да сложа жълти тапети на оранжевите табли на леглата Ако таблите са зелени дали ще мога да сложа  тапети примерно някакво рае или нещо такова в цветовата гама на стаята / моята кръсница има такива тапети рае зелено ,оранжево  бяло, жълто и май лилаво/ ще стане ли много шарено
МРАЗЯ СЕ КАТО СЕ ДВОУМЯ И НЕ МОГА ДА ВЗЕМА РЕШЕНИЕ

# 151
  • София
  • Мнения: 44 121
аз бих сложила патешко жълто стени - не тапет....и оранжев килим...да кажем....на тази стая й липсва топлина според мен....

# 152
  • Мнения: 163
искам тапети защото според мен носи повече на мръсни пръсти или леки удрасквания с химикал и така нататък ,но едноцветните тапети ще стане същото както с боя smile3511

# 153
  • София
  • Мнения: 44 121
Зависи от цвета Wink
Тапети - тогава бих избрала в патешко-жълто, оранжева,бордо гама.........нещо ярко и топло...без  зелно в него...има го достатъчно.....

Но това си е много индивидуално.....
а може и да греша и да натежи на тези мебели....

# 154
  • Варна
  • Мнения: 1 231
eruseva, предлагам ти да махнеш оранжевия цвят от мебелите и да сложиш тапети в този цвят. Така след време ще можеш да ги смениш по-лесно.
А на секцията защо не сложиш още един рафт или шкафче вляво, че гардеробът ти "натежава" от другата страна?

# 155
  • Мнения: 343
eruseva, предлагам ти да махнеш оранжевия цвят от мебелите и да сложиш тапети в този цвят. Така след време ще можеш да ги смениш по-лесно.
А на секцията защо не сложиш още един рафт или шкафче вляво, че гардеробът ти "натежава" от другата страна?

 newsm10 smile3521

# 156
  • Мнения: 163
Вече я поръчах таблите на леглата са зелени всичко останало си остава а с аксесоарите който съм замислила се надявам да стане по весела и закачлива

# 157
  • Мнения: 4 380
Вече я поръчах таблите на леглата са зелени всичко останало си остава а с аксесоарите който съм замислила се надявам да стане по весела и закачлива

Тези социалистически подредби с още по-социалистически мебели кой ти ги измисли ерусева?

# 158
  • Мнения: 163

Тези социалистически подредби с още по-социалистически мебели кой ти ги измисли ерусева?

злобните ти нападки съм ги срещала в други теми .ако имах още 1 стая да направя 2 отделни дестки нямаше да са така нещата
само едно ще кажа че хората са различни с нуждите , вижданията си и т.н

# 159
  • Мнения: 4 380

Тези социалистически подредби с още по-социалистически мебели кой ти ги измисли ерусева?

злобните ти нападки съм ги срещала в други теми .ако имах още 1 стая да направя 2 отделни дестки нямаше да са така нещата
само едно ще кажа че хората са различни с нуждите , вижданията си и т.н

Защо "злобни нападки" ? Нито са злобни, нито нападки. Наистина съм любопитна да знам кой ти го измисли това чудо на "дизайнерската" мисъл.

# 160
  • Мнения: 163
[ хората са различни с нуждите , вижданията си и т.н

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
xenia , тъй като и на мен ми предстои обзавеждане на детска стая за две деца. Ученички и двете. Ще ми е интересно да дадеш идеи които са съвременни, интересни, разчупени и в същото време покриват нуждите и на двете деца. Аз също ще поръчам нещо като модела на eruseva  с два гардероба, две легла, две бюра, все пак децата искат индивидуални мебели.

# 162
  • Мнения: 4 380
xenia , тъй като и на мен ми предстои обзавеждане на детска стая за две деца. Ученички и двете. Ще ми е интересно да дадеш идеи които са съвременни, интересни, разчупени и в същото време покриват нуждите и на двете деца. Аз също ще поръчам нещо като модела на eruseva  с два гардероба, две легла, две бюра, все пак децата искат индивидуални мебели.

Идеи просто така хипотетично не се дават. За хипотетични идеи съществуват купища списания, дизайнерски програми и цели тв. канали. Който иска нещо конкретно и индивидуално за него, задава конкретни въпроси с нужната информация. Ученичките могат да са в 1-ви клас, може и 10-ти. А интериорът в двата случая е коренно различен. И помещенията също биват различни.

# 163
  • София
  • Мнения: 830
Съгласна съм с Ксения, че подредбата е доста стандартна. Нашата детска (като изключим бюрото) е едно към едно същата.
Апропо, фън шуи не се изказва добре за дете поставено да седи с гръб към вратата, ако можеш сложи бюрото перпендикулярно.

ОБАЧЕ: Как ще наместиш две легла, две бюра, два гардероба и някакви етажерки за книги в 14 кв. м. - толкова е голяма нашата детска и толкова изглежда детската на авторката? И тук става въпрос за разнополови деца, с поне 3 и повече години разлика във възрастта. Едното е ученик, другото пък иска като бати и то на бюро и на стол.

Аз си знам, че подредбата ми е комунистическа, ама какво да правя като съм селянче и ми харесва - пусто липсата ми на стил.

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 11:32 от Елспет

# 164
  • Мнения: 2 891

Аз си знам, че подредбата ми е комунистическа, ама какво да правя като съм селянче и ми харесва - пусто липсата ми на стил.


 Joy Венец ще сложи баткото след някоя година, като закачи плакат с гола мацка на стената.

Всички се сблъскваме с теснотията и се справяме с нея по възможно най-удачен за нас начин  Grinning

# 165
  • Мнения: 4 380
Съгласна съм с Ксения, че подредбата е доста стандартна. Нашата детска (като изключим бюрото) е едно към едно същата.
Апропо, фън шуи не се изказва добре за дете поставено да седи с гръб към вратата, ако можеш сложи бюрото перпендикулярно.

ОБАЧЕ: Как ще наместиш две легла, две бюра, два гардероба и някакви етажерки за книги в 14 кв. м. - толкова е голяма нашата детска и толкова изглежда детската на авторката? И тук става въпрос за разнополови деца, с поне 3 и повече години разлика във възрастта. Едното е ученик, другото пък иска като бати и то на бюро и на стол.

Аз си знам, че подредбата ми е комунистическа, ама какво да правя като съм селянче и ми харесва - пусто липсата ми на стил.

И не само стандартно, банално и грозно, но и възможно най-неикономно от гледна точка на място. Wink

# 166
  • Мнения: 219
Чак пък комунистическо... Глупости. В крайна сметка всеки се простира според чергата си.

Ксения, я дай снимка на нещо сътворено от теб. Да видя кое не е комуничстическо.

# 167
  • Мнения: 4 380
Чак пък комунистическо... Глупости. В крайна сметка всеки се простира според чергата си.

Ксения, я дай снимка на нещо сътворено от теб. Да видя кое не е комуничстическо.

Когато реша да си рекламирам уменията, обещавам че ще го разбереш. Wink Грозно, банално, стандартно социалистическо, няма нищо общо с "простиране според чергата". Не е задължително една стая да е скъпа за да е с добро функционално разпределение на мебелите и приличен дизайн.
Когато някой през 2008-ма прави стая, каквато са имали бабите на нашите деца, "социалистическо" е най-мекия епитет.

# 168
  • София
  • Мнения: 830
... каквато са имали бабите на нашите деца, "социалистическо" е най-мекия епитет...
Молим ви се, баба ми не харесва лилаво!

За който е забравил, това е нашата стая, без масичката по средата.

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 13:37 от Елспет

# 169
  • Мнения: 219
Обърнахме го на караница. Тъпо...

Какво ще кажете за новите бои, тип "сатен". Блестели вечер. Някакви отзиви?

# 170
  • София
  • Мнения: 408
Ксения, като не искаш нещо твое, то поне покажи някаква снимка, която не е комунистическа, направена е с малко средства и за малко пространство. Не всички сме учили за дизайнер и имаме нужда от помощ, нали за това именно е темата - да си сверяваме часовниците.
Благодаря!

# 171
  • София
  • Мнения: 44 121
Вече я поръчах таблите на леглата са зелени всичко останало си остава а с аксесоарите който съм замислила се надявам да стане по весела и закачлива

Тези социалистически подредби с още по-социалистически мебели кой ти ги измисли ерусева?

Мноого грубо и наистина леко злобарско...ако имаш нещо конструктивно да кажеш, да покажеш, да дадеш съвет...ок....ама ей така на пусто някакви такива фасонджийски забележки...нещо не е тази подходящата тема.....Wink
Като не искаш да си рекламираш уменията...да кажем покажи стаята на твоите деца...може би тя е крайно футуристична, модерна, идейна и т.н....

# 172
Ако темата не е за тук,нека да я преместят.Искам да видя детските ви стаи или други детски стаи

# 173
  • Мнения: 274
След като започваш с "Ако темата не е за тук,нека ..." означава, че имаш идейка, макар и малка, че не си за тук и пак пускаш .... Ми потърси малко де... Имат си имена подфорумите.
Ето   -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=299767.0

# 174
# 175
  • Мнения: 878
леле,тук и дизайнери вече се вихрят....
как може такова изказване бе Ксения,ти мярка нямаш ли .....Извинявай ама не всички хора имат пари за обзвеждане като по твоите изисквания - апропо като си такова светило дай да видим твое творение ,тъй да речем да се защитиш и с факти - момичето толкова място има ,толкова средства ,това е направила.
Личи си ,че си е правила детската с мисъл да събере освен двете деца и багаж и бюро и сума ти други неща.
Невинаги се постига супер модернистично обзавеждане или азиатска изчистена линия в тези квадрати. Naughty
А с тез обиди не мисля ,че някой ще те толерира в тема където се обсъждат "най-чистите" стаи от дома ,а именно детските .

# 176
  • Мнения: 219
Jujolinka, гледам че в момента си онлайн, моля за съвет както и другите участнички в темата.

За мебелите се спряхме за цветове - основа: липа или дъб, като вратичките ще бъдат светлосини и светлозелени, комбинация ще има някаква. Въпросът ми е, на стените в такъв случай ще ходи ли светложълто, т.к. ме е страх, да не стане стаята студена с зелено и синьо?

# 177
  • Мнения: 878
Радост бе,нали щяхте да рисувате по стената?Ако ще рисувате не прави цветни мебели,че ще стане много претрупано,ако са чист цвят стените тогава може и цветни.Колкото по-светло дърво сте избрали за основа,толкова повече цветове ще му отиват.А иначе аз бих сложила при тези цветове на вратичките цвят на стаята слонова кост или нещо такова,което да се върже с избеленият дъб от основните мебели .

# 178
  • Мнения: 163
Личи си ,че си е правила детската с мисъл да събере освен двете деца и багаж и бюро и сума ти други неща.
Невинаги се постига супер модернистично обзавеждане или азиатска изчистена линия в тези квадрати. Naughty
В тази стая трябва да събера сезонните неща като зимни якета ,завивки и т.н. + всички играчки и на двамата които в момента седят по земята в кутий и кошове струпани в единия край на стаята което намен ми изглежда винаги разхвърляно. ще се опитам да ги събера в долния ред на секцията, а играчки ще има поне още 4-5г. а до тогава мебелите не се знае на какво ще приличат
Не искам да звучи като оправдание но това е само компютърен проект и в деиствителност с реалния цвят под, стени,пердета и подредена секция няма да изглеждатолкова посло.
.А иначе аз бих сложила при тези цветове на вратичките цвят на стаята слонова кост или нещо такова,което да се върже с избеленият дъб от основните мебели .
Това което на проекта бяло всъшност е избелен дъб

# 179
  • Мнения: 878
абе ерусева ,недей се притеснява от хорското негативно мнение бе жена.Ти си го правиш както ти харесва ,ако ще и и с дизайнера на Тодор Живков да работиш това си е лично твоя работа,щом ти харесва и ти е комфортно ,значи е добре.
Показваш,гледаме ,даваме съвети и това е .
Разни изявени дизайнери да си изказват острите мнения по месторабота ,затова им плащат !!!

# 180
  • Мнения: 219
Eрусева, не се тревожи. И не си слагай разни подмятания на сърцето. Peace Права е jujolinka, направи я стаята, както на теб ти е изгодно и удобно. После снимка да покажеш.

Тази сутрин поръчахме мебелите. Имах чуството, че вече ще се хванем за косите с моя мъж. Много ми олекна Whistling
Вариантът остава: бреза /основен/ + светлосиньо и светлозелено. Понеже аз много искам рисувано, а мъжът ми не иска, се разбрахме за компромисния вариант, след като се поставят мебелите тук-там закачливо да се подава някой слънчоглед. Мебелите ще са готови след 20-на дни.
 http://picasaweb.google.bg/radostina.tsoneva/UntitledAlbum  - тук съм сложила 2 снимки, такъв тип ще са леглата+секцията.
 

# 181
  • Мнения: 878
Радост ,а вашите от кой тип ще са?И двата варианта са много хубави,бежовият може да мине по-късно и за юношеско обзавеждане.Най-хубавото е ,че ще събереш дрешките им.

# 182
  • Мнения: 219
Леглата ще са 2 броя, едното ще е със стъпала и шкафчета отдолу, а другото - вградено с гардеробите. На снимките само показвам като модел /горе-долу/. Ще видя истината като донесат кое как ще е.  Thinking

После като се поставят, вече  ще имам нужда от помощта ви от тук-там изскочилите случайно "слънчогледи".  Hug А може и още нещо. Ама мъжо задължително ще е на работа. Mr. Green

# 183
  • Мнения: 878
да ти кажа сега нещо много лесно и ефектно със слънчогледите.В мосю Бриколаж тук има едни големи и са като истински мисля ,че са 8-9 лв бройката,но като акцент са много подходящи.Можеш да ги залепиш за стената с някаква епоксидна смола има такива,много са здрави и дори и да ги дърпат децата нищо няма да им стане.Ако искаш по-нататък ,мога да ти взема всичко и да ти го пратя.Има и едни дървени колички за пръст,декоративни са ,вътре можеш да стилизираш плюшените играчки както в нашата каручка.Получава се много приятно съчетание на модерно обзавеждане с ретро мотиви.

# 184
  • Мнения: 219
jujolinka, много ти благодаря за отзивчивостта Hug 
Като минаваме през Бургас ще се обадя да почерпя Laughing
Много интересна идея ми предлагаш, браво. Ще кажа на мъжо довечера.

# 185
  • Мнения: 878
винаги съм готова да помогна с каквото мога и най-важното е ,че ми е приятно  Mr. Green
Ако искате нещо да купя казвайте.Пращам с касова бележка  Mr. Green
 Hug

# 186
  • Мнения: 4 380
По молба на мила, качвам схемичка на детска стая 10 кв. м. за 3 деца- момиче на 11 г., момче на 9 и момиче на 2.



Разделих ти, мила, условно стаята на 2 зони- момчешка (лявата) и момичешка(дясната). Обединяващото между двете части е дългото единно за тримата бюро под прозореца и...един фотопринт който планирах от вратата веднага вляво, който цели да разшири визуално пространството и да създаде малко настроение и атмосфера на хармония с природата. Планирах фотопринта на цялата стеничка на колоната и на вратата на гардероба за баткото. Така принтът ще скрие наличието на гардероб и ще разтовари малко претрупаната с мебели стая. Това може да бъде красива фотография на блеснала под слънцето морска шир или нещо на ваш избор. Фотопринта- на цялата стена до тавана.
От гардеробчето на баткото нагоре планирах подиум, под който плътно влиза половината от батковото легло. Върху самия подиум -секцийка с дълбочина 30 см., а от леглото се показват 50 см., което става диванче за сядане на децата през деня (баткото като кавалер ще се примири с ползването и от другите за тази цел). През нощта леглото се издърпва като малко се сместват столчетата и се спи пълноценно на широко легло. За да бъде илюзията за диванче пълна, планирах лицевата страна на долните чекмеджета на секцийката да се тапицира мекичко с дунапрен, както и по-високо в частта граничеща с бюрото. До секцията се разполага библиотека до тавана с дълбочина 20 см., която да побере всички книжки на баткото. Същата библиотека симетрично има и в момичешката част. Библиотечките започват от нивото на бюрото. Тази част от бюрото, която е отделена при баткото с линия е ракла за прибиране на одеала и възглавници. Отваря се нагоре, а в затворен вид се слива с плота на бюрото.

Самото бюро. То е бяло като обединяваш общ и неутрален цвят. Широчината му ще бъде толкова по-малка (съответно ще спестим място за по-големи гардеробчета), колкото е по-широк перваза. Ако перваза има някаква широчина, прекрасно! Тя ще се използва за да допълни бюрото (единен плот). На самото бюро има декоративна решетка в часта над радиатора за да минава топлината. Симетрично от двете страни висят лампи (кръгличкото), а на самия плот -2 настолни (жълтичките).

Под библиотеката в момичешката част-дълбоко "чекмедже" или сандъче за прибиране на играчките на малката. Следва гардеробче, общо за каката и малката, в долната част на което- дълбоки чекмеджета за играчки.

Леглата на каката и малкото са тип сандвич. Трудно можехме да се разминем без подобни трансформери в такава малка стая. Аз не обичам високи детски легла и затова предпочетох тип сандвич. Освен безопасността, е налице функционалното предимство каката да наглежда през нощта и завива при необходимост куклата. Леглата са малко по-тясни от това на баткото за да може малкото креватче да излиза без проблемно стигайки до нивото на вратата. Значи...взимаш широчината на стената, делиш на 2 и получаваш широчината на леглата. Някъде към...77 см. приблизително. newsm78. Имаш тук 2 варианта. 1- и двете легла пълноценни като дължина с много далечна перспектива. 2- детското по-късо, към 150 да кажем, и тук ни остава място за чекмедже за играчки. Стори ми се също че на бюрото може да им бъде тясно и реших, че точно в тази част може да има масичка която се прибира и изважда при нужда. На тази масичка може да сяда малката, а може да я изваждат пред диванчето за да играят на разни игри тримата. На стената вдясно от вратата закачих телевизор в случай, че такъв е нужен (някои родители умишлено не слагат в детската). Малко е неудобничко гледането му от "диванчето", но е възможно като се поизлегнеш малко. Mr. Green Или пък от столчетата. На схемата съм отбелязала също така всички точки на осветление. Малко се двоумях за аплик над леглото на каката, но това зависи от декорацията, която не съм мислила (с изключение на някои елементи, които си дойдоха от самосебе си). Пред фотопринта има релса с 3 падащи мини-прожекторчета, които са насочени към картината за да и придадат още повече дълбочина. И пред гардеробчето на момичетата по диагонал- същите. В центъра- стилизирано...осветително тяло да го наречем (не ми се обръща езика за полилей), който върви по тавана. Обозначава центъра, символизира звездичка с лъчи съединяващи двете спални зони.

Цветовете са много условни, само с цел да отделя момчешката от момичешката зони. Аз планирах за всяко дете свой собствен цвят. Това ще създаде малко и елемент на игра в декора -"жълтите лампи са мои, а червените възглавници на кака". Mr. Green

Ами...това е. В разположението има ритъм, обтекаемост с поглед, симетрия и по диагонал в това число, чисти форми и център на интерес (фотопринт+прозорец с бюрото). Има достатъчно свободно пространство и въздух, използвах и някои прийоми за визуално разширение. Доста гардеробчета, шкафчета, голяма библиотека за много умни деца. Разположението има всичко за да се направи перфектно като дизайн, като се домисли и декора разбира се.

# 187
  • София
  • Мнения: 958
xenia - просто нямам думи!!!   bouquet  bouquet  bouquet


Ще го чета дълго време, че съм толкоз зле пространствено и докато се ориентирам.....  Laughing

Изглежда страхотно и обнадеждаващо, че невъзможното е възможно!!!

Фотопринт - това фототапет ли е, който се залепва или....

# 188
  • Мнения: 4 380
Цитат
Фотопринт - това фототапет ли е, който се залепва или....

Да, нещо такова. Намираш си красива цифрова снимка, носиш я в студио, коректират ти я според размер, нужният цветови ефект за стаята и ти изработват "фототапет". Wink

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Мъжа ми вчера ми даде аматьорски чертеж за обзавеждането на детската. Все още не сме го поръчали, подлежи на корекции. Момичета ще ви помоля за мнение и съвети. Предварително благодаря. Не сме избрали и цвят. Едната иска розово и лилаво, другата синьо. Не знам как ще се разберем.



http://img234.imageshack.us/my.php?image=p7130032qt6.jpg

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
mili.m, не виждам къде е прозорецът в тази стая, но не ми харесва на пръв поглед разположението на бюрата - това между двата гардероба няма да има никаква светлина...
Защо не сложиш двете бюра едно до друго под прозореца, както е обяснила по-горе Ксения за стаята на Мила
И леглата така с редуване ракла -легло също не ми допада, най-малкото, нека тази ракла в средата да се измести в края до стената  Peace

А за цветовете - защо не комбинираш лилаво, синьо и бяло - ще се получи добре и ще има от изискванията на двете  Grinning

# 191
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
змейковица , прозореца е там където свършва второто легло, 2.10 е и там където свършва има врата за терасата. За цветовете се разбрахме с майстора като дойде да вземе мерките, да ни заведе в склада да си изберем. Със сигурност ще трябва да угодим и на двете. Вчера се рових да видя нещо комбинирано с тези цветове, но нищо не намерих. А идеята за гардероба е да е нещо от този род:


# 192
  • Варна
  • Мнения: 1 040
mili.m ,a защо не бели мебели.Вместо двете ракли,между леглата да се направи на височината на сегашния проект за ракла издърпващо чекмедже за завивките ,от там нагоре полички без гръб .А вече зад леглата стените да са в цветовете на предпочинаията на децата.В такива цветове сега има толкова много аксесоари - рамки за снимки ,саксийки и какво ли още не.

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
suzi_a  и мъжа ми снощи ми говореше за някакви полички там където е раклата по средата, но аз нещо не мога да си го представя какво има предвид. Можеш ли да ми го обясниш по подробно.

Иначе сега леглата са им на на буква Г, бюрото също и се заема голяма част от пространството. Ще ни се хем да има мебели и за двете, хем и стаята да не е претрупана. Иначе мислихме и върху този вариант да се разположат леглата на голямата стена, но се заема голяма част от стаята и не остава място за друго.

# 194
  • София
  • Мнения: 39 766
Разгледах някои от идеите ви.
Другата година май ще прекроявам детската основно. Проблема е, че е като кутийка кибрит. За сега голямо и бебешко легло, бюро и секции се побират идеално. Другата година трябва да мисля вариант с две големи легла.
Може би няма да се наложи да купувам две бюра.

Xenia изчисти си ЛСтата.

# 195
  • София
  • Мнения: 8 283
Мъжа ми вчера ми даде аматьорски чертеж за обзавеждането на детската. Все още не сме го поръчали, подлежи на корекции. Момичета ще ви помоля за мнение и съвети. Предварително благодаря. Не сме избрали и цвят. Едната иска розово и лилаво, другата синьо. Не знам как ще се разберем.



http://img234.imageshack.us/my.php?image=p7130032qt6.jpg

ето моите забележки:
1. препоръчвам ти да си направиш стаята с мебелите в някакъв мащаб, за да видиш какво място ще ти остане.
- стандартното бюро е широко 60 см (минимума по моите преценки трябва да е 40 см) а леглата мисля с тази дължина са широки 80 см.
2. 2 легла * 1,9 са 3,6 => остават ти 1,1 м може от вътрешния край да сложиш гардероб 0,8 м с дълбочината на леглата, и само 1 бр. ракла = 0,30 м под прозореца, до нея да са ти 2 те бюра, а защо не е дълго бюро с едно шкафче по средата newsm78
3. Срещу леглата може да сложиш секция 30 см дълбока където да е ТВто място за играчки и т.н
4. ако направите леглата с ракла отдолу ще можете да побирате там много неща - сезонни дрехи, неща които се ползват рядко, а и няма да се налага да се чисти под леглата
5. т.к. стаята е доста тясна може да помислите и за по-тесни легла от по 70 см и ако декорирате с по-дебели възглавници може да наподобяват канапета.... лягала съм на леглото на сина ми и никакви проблеми (140*70 е само ми е късичко) ползвали сме го и като канапенце.
... възглавниците може да са и от дунапрен квадратни които да се ползват и за сядане по пода



абстрахирай се от "холовия" вид .. не намерих подходяща визуализация
На картинка 1 са дени 3 цвята възглавници защо пък ти да не съвместиш розово, лилаво и синьо  newsm78

# 196
  • Варна
  • Мнения: 1 040
mili.m ,не можах да намеря същото ,но е нещо подобно.Но тук е от гипсокартон и извито. http://www.render.ru/gallery/show_work.php?work_id=47059&gal … _add=discuss#work

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
mili.m ,не можах да намеря същото ,но е нещо подобно.Но тук е от гипсокартон и извито. http://www.render.ru/gallery/show_work.php?work_id=47059&gal … _add=discuss#work
Много ти благодаря.Така си го представих по ясно. Довечера ще го покажа на мъжа ми и той да го погледне, но по този начин разделени леглата определено ми хареса повече. Мисля си и за предложението едното бюро да отиде до прозореца, ще трябва да е по малко като размер за да се събере. А на негово място да стане гардероб, бюро, гардероб и нещо като скрин до него, не знам.

# 198
# 199
  • Мнения: 294
Момичета, кажете от къде да си купя хубави  жълти пердета за детската стая или пък нещо със звездички.
Тематата на стаята е "звездно небе" - детето е лудо по звездите и сега е много доволно Simple Smile))

Тапетките са бели на жълти звездички, мебелите са череша, а по пода ще са разхвърляни  няколко кръгли килимчета в различни цветове.

# 200
  • София
  • Мнения: 8 283
slato, Практикер, Бркиколаж, в Младост на пътеките има магазинче за пердета, Екзарх Йосиф и Пиротска

# 201
  • Мнения: 294
мерсиии
още тази вечер ще мина на пътеките

а в Практикер и Бриколаж вече бях но не си харесах нищо Sad

# 202
  • Мнения: 549
Здравейте момичета,някой може ли да ми каже откъде мога да си закупя  "лепенка"/тип фототапет/на нинджи или спайдърмен.Желателно е да е голяма.   
Благодаря Ви предварително   smile3525

# 203
  • Мнения: 133
В Пловдив има в "Домко" Wink
Ето и ние вече сме готови, бях ви питала за перденце - взехме бяло, много ефирно, остана само полилей.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=257923&pid=6349244&lp=-510

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 17:18 от antonija

# 204
  • Мнения: 549
Антония,тази стена зад леглото тапет ли е или нещо друго?

# 205
  • Мнения: 133
Да, тапети и те са от "Домко". Имат много голям избор от тапети и от тези, тип фототапет също.

# 206
  • Мнения: 878
ах,днес ми монтираха детската....много съм хепи ,ама снимки утре ще дам да гледате....
отивам сега да нареждам,че луд умора няма  Mr. Green

# 207
  • Мнения: 219
Jujolinka, чакам Hug с нетърпение да видя, че ако ти бях един рекламен агент щеше да ти е много оборотен бизнеса. Навсякъде съм те похвалила, колко добре рисуваш  Laughing

# 208
  • Мнения: 878
их пък и тиии сега ме засрами  Embarassed

# 209
  • София
  • Мнения: 958
xenia - има ли вариант леглото на сина ми да не се издърпва, а да си бъде неподвижно?
Това, което е над него нещо подобно ли е, понеже малко трудно си го представям - зле съм си и това е... Laughing..........:

http://i152.photobucket.com/albums/s171/Mila_71/Obzavejdane/cat2166l.jpg

И за раклата - библиотеките, които са симетрични от двете страни - тази, която е на баткото, откъде да започва, понеже когато отварям раклата, няма ли да пречи.....

Тези дни ще се опитам да си го рисувам, за да го "видя" по-добре...... Simple Smile

  bouquet

# 210
  • Мнения: 294
В Пловдив има в "Домко" Wink
Ето и ние вече сме готови, бях ви питала за перденце - взехме бяло, много ефирно, остана само полилей.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=257923&pid=6349244&lp=-510

много са хубави. На мен ми трябва нещо такова, но жълто

# 211
  • Мнения: 4 380
xenia - има ли вариант леглото на сина ми да не се издърпва, а да си бъде неподвижно?
Това, което е над него нещо подобно ли е, понеже малко трудно си го представям - зле съм си и това е... Laughing..........:

http://i152.photobucket.com/albums/s171/Mila_71/Obzavejdane/cat2166l.jpg

И за раклата - библиотеките, които са симетрични от двете страни - тази, която е на баткото, откъде да започва, понеже когато отварям раклата, няма ли да пречи.....

Тези дни ще се опитам да си го рисувам, за да го "видя" по-добре...... Simple Smile

  bouquet

Не не е такова, Мила. Утре ще ти го нарисувам.
Ако направим неиздърпващо се легло, ще загубиш доста шкафове от секцийката, а също удобното диванче за децата.  Не е същото да седнеш на диван и да седнеш на легло, нали? А издърпването не е проблемно, какво те притеснява?

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 09:39 от xenia

# 212
  • София
  • Мнения: 250
За който е забравил, това е нашата стая, без масичката по средата.

Елспет, страхотна е стаята! Само едно въпросче имам. За всяко дете по едно гардеробче стига ли ти?
Аз се колебаех дали да сложа 3-крилен или 4-крилен гардероб за 2 деца  newsm78

# 213
  • София
  • Мнения: 958
Xenia - да, определено е по-добре, но не съм сигурна дали добре ще го направят майсторите и дали като е по-сложно няма да решат да ме одерат здраво  Laughing. .......Но може би не си го представям правилно и затова.......

# 214
  • София
  • Мнения: 830
Елспет, страхотна е стаята! Само едно въпросче имам. За всяко дете по едно гардеробче стига ли ти?
Аз се колебаех дали да сложа 3-крилен или 4-крилен гардероб за 2 деца  newsm78
Олеее ooooh! в гардероба са моите и на мъжа ми дрехите.
На децата са под леглата, матраците се повдигат. От начало не бях сигурна дали ще ги ползват пълноценно, но те се оправят перфектно. Дори Калина успява сама да се обслужи, когато и трябват дрешки.

# 215
  • София
  • Мнения: 11 116
След дълго умуване днес поръчахме това.
Живот и здраве на 24.08 трябва да са готови мебелите.  Wink

# 216
  • Мнения: 217
 жгмъц моного е готина ,а къде го поръча newsm78
Момичета помощ.Имам въпрос ,какда събера две деца в 12кв.Стаята е с размери 3 на 4м,като прозореца е на къста страна по средата,а вратата е в левия ъгъл на срещуположната къса стена.Ако има възможност и желания ,Ксения може да се вклучи с идеи,които много ми допадат при мила71,но честно казано не мога да си представя визуално без схемичка. EmbarassedЩе се радвам на снимки,че нямам въображение,както и на всчкакви идеи. baby_neutral

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 15:03 от elyam

# 217
  • Мнения: 217
Леглата ще са 2 броя, едното ще е със стъпала и шкафчета отдолу, а другото - вградено с гардеробите. На снимките само показвам като модел /горе-долу/. Ще видя истината като донесат кое как ще е.  Thinking

После като се поставят, вече  ще имам нужда от помощта ви от тук-там изскочилите случайно "слънчогледи".  Hug А може и още нещо. Ама мъжо задължително ще е на работа. Mr. Green

Много ми допадна идеята ти,за стая с какви размери става въпрос?И задължително чакаме снимки Laughing

# 218
  • София
  • Мнения: 11 116
elyam, от Айко.

# 219
Гледам стаите ви,но аз имам бебе ,даите идеи за по бебешка стая.

# 220
  • Мнения: 4 380
Хайде стига с това "дайте идеи" бе! Какви идеи хипотетично искате? Малък ли ви е интернет за идеи? Има специализирани сайтове и купища блогове. Като не ви стига, има списания!

Цитат
Ако има възможност и желания ,Ксения може да се вклучи с идеи

А аз имам Розова блузка със сини ръкавки и кафяви копченца. Да ми кажеш каква чанта да избера! Joy Престанете! Naughty  3/4 НИЩО не говори! За да се изобрази едно помещение се използват схеми.

# 221
Я да не се караш,по-добре не говори само да сьздаваш интриги!

# 222
  • София
  • Мнения: 44 121
В миналата тема имаше доста бебешки стаи....аз пък вчера разглеждах тези обзавеждания и мн ми харесаха, но пък цените сигурно не са малки....
http://www.911.bg/a2/offers.asp?grid=30256

# 223
  • Мнения: 4 380
Я да не се караш,по-добре не говори само да сьздаваш интриги!

Аз теб не мога да те спра да си пишеш това, което лично оценявам супер неадекватно, ти не си тази която да определяш къде, кога и как ще пиша.

Принципно не отговарям на глупави въпроси, но в един момент чашата прелива. Как не се усещате малко? Да ми дадеш идея каква картина да нарисувам? Joy

Това е безсмислен въпрос.  Но...линк на мебели е не по-малко безсмислен отговор и е точно като за теб. Laughing

# 224
  • Мнения: 217
Ксения ,наистина не мога да разбера защо е този тон. Rolling Eyes
Нещо ,което е супер лесно за един човек е непосилно за друг.Няма смисъл да хапеш.Още повече ,че никой не те задължава за нищо,помолих те да дадеш схемка на стаята на Мила 71  и то ако искаш.Персонално нищо не искам от теб.
Жалко е ,че човек сам разваля доброто впечатление за себе си с подобни постове ooooh!,ако не ти се занимава,просто не пиши нищо,вместо да настройваш хората срещу теб.Единствено ти губиш от това. hahaha
А колкото до това,че размерите,които съм дала нищо не ти говорят,явно просто съм надценила възможностите ти,за което се извинявам.
До всички останали ,ако някой има готови снимки на стаи ще са ми в голяма полза да ги видя,защото при отглеждане на две малки деца без помощ ми е много трудно и честно казано  буквално крада време за да вляза и тук в този форум за накоко минути дневно,та камо ли да ровя по списания,да обикалям магазини и сайтове.
Благодаря на всички предварително  bouquet

# 225
  • София
  • Мнения: 44 121
xenia - освен теб тук никой не е с претенции да прави чертежи и реални проекти на стаи, още от първата част това си е тема за обмяна на идеи, на интересни линкове към стаи, мебели, аксесоари, и т.н. за детски и бебешки стаи.
даите идеи за по бебешка стая. на мен не ми звучи, като "направете ми проект за моята бебешка стая", а като дайте нещо интересно бебешко.
Линка ми е харесал, не е пускан, споделям го. Ако някой го хареса и купи, както и да ги подреди, ще му е весело и приятно, мебелите са сладурски и бебешки....
Не всеки има време цял ден да рови и да търси линкове да гледа стаи, да купува по пачка списания и да се рови и з блогове...понякога няколко красиви неща на куп, са достатъчни, за да си изясниш какво искаш за себе си.......


Ако толкова всички те дразнят с тъпотата си тук...предлагам ти да пишеш в някой дизайнерски форум...там може би по ще те разберат....

# 226
  • София
  • Мнения: 11 116
Гледам стаите ви,но аз имам бебе ,даите идеи за по бебешка стая.

Ето една идея...
http://www.aiko-bg.com/pictures/tomi_15113616_big.jpg

Ето и нещо полезно  Hug
http://moetobebe.net/index.php?option=com_content&task=view& … =89&Itemid=43

# 227
  • София
  • Мнения: 958
Момичета, моля ви да не заприличаме на тема от Клюкарника....... Praynig

Нека да споделяме идеите си и търсенията си с добър тон............Xenia  е права донякъде поради това, че ако човек наистина търси нещо конкретно, което желае да направи е необходимо да бъде ясен и точен. Помолих я да ми помогне като дадох размери и предложението й е изключително добро и професионално. Благодаря й отново!!!  Hug
Това, което прави според мен е истинско подпомагане на този, който търси..........И то доброволно! Заслужава адмирации понеже в нашата страна са рядкост тези хора!

Честно казано аз доста се рових и имам около 100 разгледани идеи и това хич не ми помогна, понеже всичко зависи от конкретната стая, от цялостния облик на апартамента, от броя на децата, пола......Накрая се оплетох доста сериозно и даже се отчаях...............


Темата е страхотна! Нека да продължи така!

# 228
  • Мнения: 824
Охххх и аз съм в голяма чуденка ,как да обзаведа стаята на двете си момченца
Колкото повече разглеждам ,толкова повече се обърквам
Стаята е с размери 3м на 4 м
Идеята ми е да са легла тип сандвич ,но да не са едно под друго,а едното да е на подиум и другото да излиза в другия край на подиума(малеееее дали се разбра какво мисля Crazy)Това да е на  3м. стена.Под прозореца искам плот който да се използва за бюро.
И друго не знам дали ще се събере в стаята
Ако някой има стая с подобни легла,нека да покаже как изглежда  bouquet

# 229
  • Мнения: 217
Момичета, моля ви да не заприличаме на тема от Клюкарника....... Praynig

Нека да споделяме идеите си и търсенията си с добър тон............Xenia  е права донякъде поради това, че ако човек наистина търси нещо конкретно, което желае да направи е необходимо да бъде ясен и точен. Помолих я да ми помогне като дадох размери и предложението й е изключително добро и професионално. Благодаря й отново!!!  Hug
Това, което прави според мен е истинско подпомагане на този, който търси..........И то доброволно! Заслужава адмирации понеже в нашата страна са рядкост тези хора!

Честно казано аз доста се рових и имам около 100 разгледани идеи и това хич не ми помогна, понеже всичко зависи от конкретната стая, от цялостния облик на апартамента, от броя на децата, пола......Накрая се оплетох доста сериозно и даже се отчаях...............


Темата е страхотна! Нека да продължи така!
Не я издигай на пиедестал-не го заслужава. Naughty

# 230
  • София
  • Мнения: 11 116
Оф.

По умният отстъпва ...

# 231
  • Мнения: 217
Оф.

По умният отстъпва ...

Права си Peace

# 232
  • Мнения: 2 891
Охххх и аз съм в голяма чуденка ,как да обзаведа стаята на двете си момченца
Колкото повече разглеждам ,толкова повече се обърквам
Стаята е с размери 3м на 4 м
Идеята ми е да са легла тип сандвич ,но да не са едно под друго,а едното да е на подиум и другото да излиза в другия край на подиума(малеееее дали се разбра какво мисля Crazy)Това да е на  3м. стена.Под прозореца искам плот който да се използва за бюро.
И друго не знам дали ще се събере в стаята
Ако някой има стая с подобни легла,нека да покаже как изглежда  bouquet


Нещо като тези ли? 

# 233
  • Мнения: 824
не ,на една линия ще трябва да са
за да спестя място и да не е толкова високо горното

# 234
  • Мнения: 1 425
Момичета според вас какъв цвят да направя стените,при положение че мебелите ще са в синьо и ванилия...Искам да са боя и да сложа фризове......Но нещо не мога да реша цвета на стените...... newsm78

# 235
  • Мнения: 294
не ,на една линия ще трябва да са
за да спестя място и да не е толкова високо горното
Знаеш ли в Студентски град бяхме направили общежитието по подобен начин, но под леглото имаше бюро.
Това, което мен ме притеснява е, че съдейки по снимката в подписа ти, дечицата ти не са много големи и трябва да обезопасиш сериозно горното легло.....

Иначе това, което аз мисля да сложа в стаята на Елена е легло, бюро, гардеробче + някаква секцийка /за книжки и други такива неща/ и един фотьоил.
Помисли ти какво искаш да има в стаята на децата и давай да мислим групово:)))
Мисля си, че може би не е добре да слагаш леглата до вратата, за да не се е захлупващо, ..... ама пък от друга страна те не са дълги 3м, така, че няма да стигнат до края и всъщност може да се получи доста добре Simple Smile

# 236
  • Мнения: 824
така,сега ще обясня стаята как е
влиза се през вратата която е на стена 4м и стаята остава в ляво от вратата ,срещу вратата са прозорците и там под тях мисля да е плота за бюра
оххххх  ще нарисувам и ще пусна снимка
 снимката на децата е стара ,сега са на 7г. и 4г.

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 16:32 от bistra

# 237
  • София
  • Мнения: 11 116
не ,на една линия ще трябва да са
за да спестя място и да не е толкова високо горното





# 238
  • Мнения: 824
много добри предложения
снимката ми още се обработва от сайта и не мога да си кача чертежа

# 239
# 240
  • София
  • Мнения: 44 121
Тези легла наистина пестят място, но всъщност не знам колко от вас са спали на толкова ниско легло...всъщност е много неприятно.за мен този тип са ако дойде приятелче например, но не и за ежедневна употреба....лично мнение...

# 241
# 242
  • София
  • Мнения: 958
Не я издигай на пиедестал-не го заслужава. Naughty


Не мисля, че правя това.............Просто оценявам труда й в тази тема........Другото е далеч от интереса ми............

Да не спамим темата повече..........

жгмъц - леглата са много хубави........Само се чудя дали не може и на горното легло матракът да е вътре в дървената част, понеже в момента леглата на децата са така - матракът стърчи над дървената рамка и ужасно се плъзгат чаршафите и не стои никак хубаво.....Много съжалявам, че ги взехме така, уж, за да се отварят отдолу........

Ако някой знае дали е по-добре долното легло да е на колелца, които се застопоряват или на релси.............Мисля си, че ако е на релси лесно ще се повреди механизма.... newsm78

# 243
  • Мнения: 824
да и аз това се чудех ,на колелца или релси да е долното легло

# 244
  • Мнения: 219
Много ми допадна идеята ти,за стая с какви размери става въпрос?И задължително чакаме снимки Laughing
Стаята досега е хол - 4.90/3.40 метра Но, понеже кухнята ни е разширена и основно се събираме в нея, решихме за децата да я направим. Слънчева и тиха е. Ще пусна снимки, само да дойдат мебелите.

Ксения, не мога да разбера защо вкарваш в темата напрежение. Хипер дразнещо е. Ясно е, че всички които посещаваме тази тема сме в чуденка кое, какво и как. Повече е от нормално да се задават банални въпроси, та дори и глупави да са те.

# 245
  • Мнения: 343
Много ми харесаха мебелите тук. Имам една позната мебелна фирма и ще попитам дали може нещо такова да изфабрикува.

# 246
  • Мнения: 824
Ходих днес в две фирми, за изработка на мебели и в двете ми казаха,че само на кухня могат да направят 3д проект.Иначе ще ми направят чертеж на детската стая newsm78
А аз искам да видя наистина как ще изглежда това което съм измислила и в цвят

# 247
  • Мнения: 878
ето ги и нашите нови легла.Има ое малко довърщителни работи с които да скрия невероятно кривите стени (просто ще умра) ,но принципно е това.От другата страна ми е големият гардероб.
На малчовците страшно им харесва ,малкият вече спи с кака си за наша радост с татко му  Mr. Green.Слагам му столове да не пада и е супер.


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250099&pid=6512294&lp=-1240

# 248
  • Мнения: 824
браво  bouquet
все едно са в приказка

# 249
  • София
  • Мнения: 11 116
jujolinka, страхотна е стаята !  Heart Eyes
 

# 250
  • Мнения: 217
jujolinka страхотно е,браво Peace
Къде поръчахте мебелите ,аз не искам двуетажно,но като гледам твоето  много ми хареса.Каква е дължината  и дълбочината да видя дали ще се събере в нашата стая newsm78

# 251
  • Мнения: 878
ели,леглата са от Рилус ,на фирма Диелле.Размерите на цялата композиция е 3.50 дължина,леглата са 80/190,стълбичките са изнесени до 1.20м.За мен това е идеален вариант ,защото леглата са едно над друго,но с разминаване .
По принцип много ми харесва начина по който работят Рилус и мебелите които предлагат,майсторите идват и си отиват без да разбера,хвърлят си и последният незначителен боклук.
Малко е скъпичко,но пък всеки лев си заслужава.
Ако трябва да съм честна може и в бг да ти го направят ,но незная дали ще е така изпълнено. Peace

горното легло е високо заедно с матрака 1.60м,остават 94-95 см до тавана

# 252
  • София
  • Мнения: 250
jujolinka, стаята е страхотна, наистина е като в приказките smile3501
Сподели само как се справяш с оправянето на леглата.
Аз все още разсъждавам над дилемата двуетажно легло или 2 отделни и един от доводите ми против 2-етажно легло е трудното оправяне newsm78 newsm78

# 253
  • Мнения: 878
ами ,много е лесно даже,но си направих чаршафите с ластик,покривките за легла и тях
Така само ги слагам като калъфи и те не мръдват  Peace

# 254
  • Мнения: 219
  jujolinka , smile3501 smile3501 smile3501 newsm51

# 255
  • София
  • Мнения: 958
За тези, които са правили стаи по поръчка, как разбирате дали сумите, които искат майсторите не са надути?  newsm78

Скоро ще се поръчва и незнам как процедирам. Да се пазариш - някак си не ми се струва добре, не сме на пазара, но от друга страна всеки има някакви лимити...А съм чувала, че по поръчка много завишават цените. Ще съм благодарна за малко помощ!!! Laughing

# 256
  • Мнения: 9 903
не можеш ли да намериш 2-3-4 майстори/фирми/ и да искаш оферта от всички? После сравняваш и избираш.

# 257
  • Мнения: 1 425
И аз така направих, ходих в 3 фирми и ми направиха примерни скици на това което искам.......И накрая си избрах тази която най-много ми допадна и като модел и като цена...... PeaceНо само да ти кажа че имаше огромна разлика в цени........... ooooh!

# 258
  • Мнения: 163
Стаята е станала стахотна Джоджолина  smile3501 браво . Ако не те затруднявам бих искала да видя всичките стени / вратата не се ориентирах каде е до леглата ли и срещуположната стена на градинката как изглежда/

# 259
  • Мнения: 824
дайте някакви идеи или критики към този ''чертеж''
все още не съм поръчала и си мисля дали е удачно това което съм измислила

# 260
  • Мнения: 878
нашето разпределение е почти същото ,има разлика в размерите само.Да ти кажа добре си го измислила ,зависи и какво е изложението на стаята ,да спят или на север или с главата на изток - така е правилно.
Можещ да сложиш леглата на стената която е 4 м,ще има място за шкафчета ,но пак зависи от изложението на стаята .

# 261
  • София
  • Мнения: 4 042
Jujolinka , извини ме,  но колко ти излязоха леглата? Всичките неща, гардеробчета и т.н.

А стаята е невероятна!   bouquet

# 262
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе момичета, и аз умувам стаята за дребния. Искам леглото да е високо, но се чудя дали няма да си усложня живота. Та реших да ви питам, как стои въпроса със смяната на спалното бельо, като ще трябва да използвам стълбичка за да стигна до леглото? Не ви ли е зор, като дойде ред да сменяте спално бельо?

# 263
  • Мнения: 4 292
Jujolinka, поздравления за стаята! Останаха ми очите, точно по мой вкус е!  Peace

# 264
  • Мнения: 7 091
Моля, пуснете си нова тема! Peace

# 265

Общи условия

Активация на акаунт