Давайте цветни идеи за детски стаи - 3

  • 49 898
  • 265
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 380
Съгласна съм с Ксения, че подредбата е доста стандартна. Нашата детска (като изключим бюрото) е едно към едно същата.
Апропо, фън шуи не се изказва добре за дете поставено да седи с гръб към вратата, ако можеш сложи бюрото перпендикулярно.

ОБАЧЕ: Как ще наместиш две легла, две бюра, два гардероба и някакви етажерки за книги в 14 кв. м. - толкова е голяма нашата детска и толкова изглежда детската на авторката? И тук става въпрос за разнополови деца, с поне 3 и повече години разлика във възрастта. Едното е ученик, другото пък иска като бати и то на бюро и на стол.

Аз си знам, че подредбата ми е комунистическа, ама какво да правя като съм селянче и ми харесва - пусто липсата ми на стил.

И не само стандартно, банално и грозно, но и възможно най-неикономно от гледна точка на място. Wink

# 166
  • Мнения: 219
Чак пък комунистическо... Глупости. В крайна сметка всеки се простира според чергата си.

Ксения, я дай снимка на нещо сътворено от теб. Да видя кое не е комуничстическо.

# 167
  • Мнения: 4 380
Чак пък комунистическо... Глупости. В крайна сметка всеки се простира според чергата си.

Ксения, я дай снимка на нещо сътворено от теб. Да видя кое не е комуничстическо.

Когато реша да си рекламирам уменията, обещавам че ще го разбереш. Wink Грозно, банално, стандартно социалистическо, няма нищо общо с "простиране според чергата". Не е задължително една стая да е скъпа за да е с добро функционално разпределение на мебелите и приличен дизайн.
Когато някой през 2008-ма прави стая, каквато са имали бабите на нашите деца, "социалистическо" е най-мекия епитет.

# 168
  • София
  • Мнения: 830
... каквато са имали бабите на нашите деца, "социалистическо" е най-мекия епитет...
Молим ви се, баба ми не харесва лилаво!

За който е забравил, това е нашата стая, без масичката по средата.

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 13:37 от Елспет

# 169
  • Мнения: 219
Обърнахме го на караница. Тъпо...

Какво ще кажете за новите бои, тип "сатен". Блестели вечер. Някакви отзиви?

# 170
  • София
  • Мнения: 408
Ксения, като не искаш нещо твое, то поне покажи някаква снимка, която не е комунистическа, направена е с малко средства и за малко пространство. Не всички сме учили за дизайнер и имаме нужда от помощ, нали за това именно е темата - да си сверяваме часовниците.
Благодаря!

# 171
  • София
  • Мнения: 44 223
Вече я поръчах таблите на леглата са зелени всичко останало си остава а с аксесоарите който съм замислила се надявам да стане по весела и закачлива

Тези социалистически подредби с още по-социалистически мебели кой ти ги измисли ерусева?

Мноого грубо и наистина леко злобарско...ако имаш нещо конструктивно да кажеш, да покажеш, да дадеш съвет...ок....ама ей така на пусто някакви такива фасонджийски забележки...нещо не е тази подходящата тема.....Wink
Като не искаш да си рекламираш уменията...да кажем покажи стаята на твоите деца...може би тя е крайно футуристична, модерна, идейна и т.н....

# 172
Ако темата не е за тук,нека да я преместят.Искам да видя детските ви стаи или други детски стаи

# 173
  • Мнения: 274
След като започваш с "Ако темата не е за тук,нека ..." означава, че имаш идейка, макар и малка, че не си за тук и пак пускаш .... Ми потърси малко де... Имат си имена подфорумите.
Ето   -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=299767.0

# 174
# 175
  • Мнения: 878
леле,тук и дизайнери вече се вихрят....
как може такова изказване бе Ксения,ти мярка нямаш ли .....Извинявай ама не всички хора имат пари за обзвеждане като по твоите изисквания - апропо като си такова светило дай да видим твое творение ,тъй да речем да се защитиш и с факти - момичето толкова място има ,толкова средства ,това е направила.
Личи си ,че си е правила детската с мисъл да събере освен двете деца и багаж и бюро и сума ти други неща.
Невинаги се постига супер модернистично обзавеждане или азиатска изчистена линия в тези квадрати. Naughty
А с тез обиди не мисля ,че някой ще те толерира в тема където се обсъждат "най-чистите" стаи от дома ,а именно детските .

# 176
  • Мнения: 219
Jujolinka, гледам че в момента си онлайн, моля за съвет както и другите участнички в темата.

За мебелите се спряхме за цветове - основа: липа или дъб, като вратичките ще бъдат светлосини и светлозелени, комбинация ще има някаква. Въпросът ми е, на стените в такъв случай ще ходи ли светложълто, т.к. ме е страх, да не стане стаята студена с зелено и синьо?

# 177
  • Мнения: 878
Радост бе,нали щяхте да рисувате по стената?Ако ще рисувате не прави цветни мебели,че ще стане много претрупано,ако са чист цвят стените тогава може и цветни.Колкото по-светло дърво сте избрали за основа,толкова повече цветове ще му отиват.А иначе аз бих сложила при тези цветове на вратичките цвят на стаята слонова кост или нещо такова,което да се върже с избеленият дъб от основните мебели .

# 178
  • Мнения: 163
Личи си ,че си е правила детската с мисъл да събере освен двете деца и багаж и бюро и сума ти други неща.
Невинаги се постига супер модернистично обзавеждане или азиатска изчистена линия в тези квадрати. Naughty
В тази стая трябва да събера сезонните неща като зимни якета ,завивки и т.н. + всички играчки и на двамата които в момента седят по земята в кутий и кошове струпани в единия край на стаята което намен ми изглежда винаги разхвърляно. ще се опитам да ги събера в долния ред на секцията, а играчки ще има поне още 4-5г. а до тогава мебелите не се знае на какво ще приличат
Не искам да звучи като оправдание но това е само компютърен проект и в деиствителност с реалния цвят под, стени,пердета и подредена секция няма да изглеждатолкова посло.
.А иначе аз бих сложила при тези цветове на вратичките цвят на стаята слонова кост или нещо такова,което да се върже с избеленият дъб от основните мебели .
Това което на проекта бяло всъшност е избелен дъб

# 179
  • Мнения: 878
абе ерусева ,недей се притеснява от хорското негативно мнение бе жена.Ти си го правиш както ти харесва ,ако ще и и с дизайнера на Тодор Живков да работиш това си е лично твоя работа,щом ти харесва и ти е комфортно ,значи е добре.
Показваш,гледаме ,даваме съвети и това е .
Разни изявени дизайнери да си изказват острите мнения по месторабота ,затова им плащат !!!

Общи условия

Активация на акаунт