Бременни майчета от Добрич (тема 2)

  • 78 056
  • 286
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 504
Нека продължим!!   

# 1
  • Мнения: 308
Честито нова тема  bouquet

# 2
# 3
  • Мнения: 1 504
Има ли мами от или в близост до кв.Пинета? P:Нещо обърках с направата на новата тема ли ?   

# 4
  • Мнения: 1 831
Не ,не си объркала .Просто гледам другите като правят нови теми слагат линкове и към старите за това и аз сложих  Peace

# 5
  • Мнения: 49
Има ли мами от или в близост до кв.Пинета?   

Да

# 6
  • Мнения: 27
Добро утро!  Heart Eyes как сте мами?

# 7
  • Мнения: 1 504
Замръзнала,а Вие?

# 8
  • Мнения: 308
Добро утро момичета! Хубав ден на всички и полека с разходките че много е студено.. Може ли да ви питам нещо... В 6 месец съм и ми дадоха едни дрешки за момата пратих ги в майкини мисля днес да отида да ги разгледам не е проблем нали???  Смисъл от към суеверия няма да е проблем да ги видя

# 9
  • Мнения: 27
Искам да излязаааа... Не ми се стои вкъщи, а не се чувствам благоразположена, пък и гардеробът ми е малко беден за хладно време предвид коремчето  Laughing Grinning явно и днес ще разхождам таблета из стаите  Sad

# 10
  • Мнения: 308
Малко пред блока или къщата постой и ще ти мине мерака да излизаш найстина е хладно

# 11
  • Мнения: 1 504
Holl,за какво ти е да ги гледаш?

# 12
  • Мнения: 1 504
Не се карам ама е рано.Аз родих скоро,жената до мене беше определена от двама док за момче.Уви на термин роди момиче.Мъж и увика болницата.

# 13
  • Мнения: 27
Ох и на мен това ми е голямото опасение.. Казаха, че ще е момиче и аз така си го усещам някак си, но все пак има едно чувство такова вътрешно в мен , да не да бъдем изненадани като дойде момента  Grinning Grinning Дори си се шегувам с Петев като ходим на консултация, питам го "Още ли е момиче?",и той гарантира 100%+ ама ще видим. Не, че има някакво значение, и момче да е пак ще си го обичкаме и гледаме, но съм се настроила за рокли и панделки  Simple Smile
Чудя се даже като изляза да накупя, което е необходимо за родилното, какви да са цветовете, иначе за кошара и количка още не бързаме.

# 14
  • Мнения: 308
Ми интересно ми е какви са. За първи път ще ставам майка и нямам никаква представа как изглеждат бебешките дрешки. А пък за пола няма значение все ще е обичано. Въпреки че Стойлов и петев казаха и на мен 100% момиче

# 15
  • Мнения: 1 504
Моя скромен съвет!Момичета изберете си друг за раждането...

# 16
  • Мнения: 1 504
Ок виж ги няма лошо.Но не бързай да ги переш и гладиш,ще пожълтеят.

# 17
  • Мнения: 308
А не няма да ги пера нищо просто ще ги видя. Аз май секцио ще раждам,за нормално съм чувала че много ги мъчил една приятелка роди нормално вътре 10 шева и вънка толкова. Но всичко е божа работа

# 18
  • Мнения: 1 504
Ако не се налага,раждай нормално.Секцио-такава болка.

# 19
  • Мнения: 87
Здравейте, момичета! Включва се и ще следя темата. Аз съм в 12 г.с., първа бременност и ще са ми от голяма полза вашите съвети. Лека бременност и безпроблемно раждане ви пожелавам !  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 27
А не няма да ги пера нищо просто ще ги видя. Аз май секцио ще раждам,за нормално съм чувала че много ги мъчил една приятелка роди нормално вътре 10 шева и вънка толкова. Но всичко е божа работа
За кого става въпрос??? Кой ги мъчел??? Shocked Shocked Shocked

# 21
  • Мнения: 308
А не няма да ги пера нищо просто ще ги видя. Аз май секцио ще раждам,за нормално съм чувала че много ги мъчил една приятелка роди нормално вътре 10 шева и вънка толкова. Но всичко е божа работа
За кого става въпрос??? Кой ги мъчел??? Shocked Shocked Shocked

Петев той иска всички да раждат нормално и така се е мъчила моята приятелка че до дупето си имала шевове. Но всичко зависи от теб и бебето. А колкото до мен просто за сега се налага секциото заради киста която не се махна

# 22
  • Мнения: 27
Аз си мисля, че е по добре естествено да се ражда, но нали има и кокони, които предпочитат да не изпитат раждането.... Затова може би държи на нормалното..  А това което се е случило с приятелката ти едва ли е било нарочно направено, винаги може да се усложни нещо, но пък може и да мине по - леко и от очакваното. Не че съм в защита на някого, това си е мое мнение. Останах с впепатление,че каквото и да се говори за който и да е АГ, всеки сам за себе си избира - има и доволни, и недоволни. Аз съм доволна до момента , надявам се всичко да мине леко до края на бременността  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 308
Така е всичко да мине добре няма значение как и с кой лекар

# 24
  • Мнения: 1 504
Има огромно значение,но това ще го разберете сами.

# 25
  • Мнения: 1 504
Петев ако беше добър лекар,колкото е добър като човек нямаше да има равен.Не съм съм срещала по мил док от него.

# 26
  • Мнения: 1 080
Аз си мисля, че е по добре естествено да се ражда, но нали има и кокони, които предпочитат да не изпитат раждането.... Затова може би държи на нормалното..  А това което се е случило с приятелката ти едва ли е било нарочно направено, винаги може да се усложни нещо, но пък може и да мине по - леко и от очакваното. Не че съм в защита на някого, това си е мое мнение. Останах с впепатление,че каквото и да се говори за който и да е АГ, всеки сам за себе си избира - има и доволни, и недоволни. Аз съм доволна до момента , надявам се всичко да мине леко до края на бременността  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
Изкарах 2 седмици в болницата и мама родила нормално при Петев без Н на брой шевове или дори и вакум не видях. Според мен просто има много пациентки и гледа по-бързо да свърши, не че е лош лекар.

# 27
  • Мнения: 308
Всеки с мнението си. Ако не беше той в момента нямаше да си чакам бебчето. Вече имам един аборт при една друга лекарка в 9г.с не по желание.... Аз съм доволна от него а относно раждането незнам как ще е само да сме живи и здрави с бебето болка минава от опит знам. Имам 11 операций(тежки) всичко се забравя... Въпрос на психиката според мен..

# 28
  • Мнения: 27
Sofinka ти при кого ражда?
Holl при кой д-р мислиш да мине раждането?
 Thinking

# 29
  • Мнения: 1 504
Байчев

# 30
  • Мнения: 27
Но него си избра, или просто беше на смяна?

# 31
  • Мнения: 1 504


И без това сега бебетата спят,ще мога дс споделя мнение.Стойчев-нито лекар,нито човек!! Ужасно подобие на живо същество!!Петев-повече приятел ,по-малко лекар.За него мога да кажа,че никoй друг доктор не се е изказал ласкаво за него.Почти всички сменяха това,което е назначил той като лечение.Все нещо при него беше недовършено или збъркано.Михаилова вече не работи.Димитров може и да е добър ама несериозен като клоун.Йорданов-незнам там трябват пари.Байчев-ако не си платиш минава и не те преглежда дори.Платиш ли си,минаваш с негова превилегия в болницата и ползваш по-добри условия.Тогава вече е и добър лекар.Дянкова-перфектен лекар,ама и с добър хонорар.Там вече пак се говори за пари.Този Хаджиларски там нямам дъми,едно махленско отношение,обръща се на"ма","ко" и прочие.Ако има нещо питайте? Пиша с кредор,има грешки.
 

# 32
  • Мнения: 1 504
Да платихме му за избор на екип.То нямаше,кой да е друг.

# 33
  • Мнения: 27


И без това сега бебетата спят,ще мога дс споделя мнение.Стойчев-нито лекар,нито човек!! Ужасно подобие на живо същество!!Петев-повече приятел ,по-малко лекар.За него мога да кажа,че никoй друг доктор не се е изказал ласкаво за него.Почти всички сменяха това,което е назначил той като лечение.Все нещо при него беше недовършено или збъркано.Михаилова вече не работи.Димитров може и да е добър ама несериозен като клоун.Йорданов-незнам там трябват пари.Байчев-ако не си платиш минава и не те преглежда дори.Платиш ли си,минаваш с негова превилегия в болницата и ползваш по-добри условия.Тогава вече е и добър лекар.Дянкова-перфектен лекар,ама и с добър хонорар.Там вече пак се говори за пари.Този Хаджиларски там нямам дъми,едно махленско отношение,обръща се на"ма","ко" и прочие.Ако има нещо питайте? Пиша с кредор,има грешки.
 

 Laughing луда работа.. да не бях питала, че да не знам по-добре какво представляват 😀
Така е навсякъде- има и добри и лоши, и доволни и недоволни. Неизбежно е Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 504
Платиш ли -няма проблем.

# 35
  • Мнения: 1 080
Не съм плащала. Родих при Хаджиларски и съм доволна. Само от Байчев имам лоши впечатления.

# 36
  • Мнения: 49
За протокола:Две раждания,нормални без уговорки,без плащания и пр.
Първото раждане-д-р Попова-повече от доволна,един външен шев(не винаги докторите имат вина за усложненията).
Второ раждане-нормално при д-р Васкова,помагаше ѝ д-р Хаджиларски-повече от доволна,без шевове и други усложнения.
Не е задължително да си платиш за да се чувстваш добре и уважаван.Просто трябва да знаете правата си и да се чувствате уверени.

Един съвет:искайте си бебчетата веднага и ги сложете веднага на гърда.Никой няма право да ви разделя с тях.
Успешни и леки бременности на всички!

# 37
  • Мнения: 308
Мен за сега ме следи петев но ще видим с раждането. Аз също имам добри впечатления от Васкова.

# 38
  • Мнения: 1 504
Аз мислих,че тя е стажант

# 39
  • Мнения: 20


И без това сега бебетата спят,ще мога дс споделя мнение.Стойчев-нито лекар,нито човек!! Ужасно подобие на живо същество!!Петев-повече приятел ,по-малко лекар.За него мога да кажа,че никoй друг доктор не се е изказал ласкаво за него.Почти всички сменяха това,което е назначил той като лечение.Все нещо при него беше недовършено или збъркано.Михаилова вече не работи.Димитров може и да е добър ама несериозен като клоун.Йорданов-незнам там трябват пари.Байчев-ако не си платиш минава и не те преглежда дори.Платиш ли си,минаваш с негова превилегия в болницата и ползваш по-добри условия.Тогава вече е и добър лекар.Дянкова-перфектен лекар,ама и с добър хонорар.Там вече пак се говори за пари.Този Хаджиларски там нямам дъми,едно махленско отношение,обръща се на"ма","ко" и прочие.Ако има нещо питайте? Пиша с кредор,има грешки.
 

Така и аз да се включа като скоро препатила от добричката болница. За Стойчев, Петев, Хаджиларски и Димитров 100% съвпадение на мнението. Дянкова чак перфектна не знам, но е добра. А при Байчев не толкова ако си платиш а ако си негов пациент тогава ще ти обърне внимание. За Владимиров мога да кажа само, че има мнооооого да се учи от баща си относно отношението си към пациентите. А за Йорданов мога да кажа само хубави неща. Скоро направих спонтанен аборт в 25 г.с. и точно той се падна. Беше изключително внимателен. За първи път се срещнах с него тогава, но ми направи изключително добро впечатление. В петък ходих при него за да видим наред ли е всичко и отношението му беше абсолютно същото.  Не съм му плащала абсолютно нищо. Това разбира се е мое мнение и не го налагам на никой. Все пак е важно жената как усеща лекаря си а не мнението на останалите. Винаги ще има доволни и недоволни от накого и нещо.

# 40
  • Мнения: 1 504
Съгласна!Аз се следях при Райкова-трябваха ми болнични.  1преглед при Байчев,и после той за раждането.Получи от нас добра сума,а аз отношение и навременна намеса,че си заминавах.

# 41
  • Добрич
  • Мнения: 400
Не съм вече бременна,но ви следя и не се сдържах...
Аз раждах с Петев.Лекарите не раждат вместо нас.Вие трябва само да слушате и да изпълнявате това,което казват.Шевовете и разкъсванията не се дължат на лекар или акушерка.Има фактори от които това си зависи - физиологията ви,размера на бебето и т.н.Момичета не слушайте мнения за лекар.По-добре е вие да си го почувствате!!!100 човека-100 мнения.
Ако раждам втори път пак бих си избрала Петев аз.Имах 5 външни и 10 вътрешни шева-не е болка за умиране.Изтърпява се.Родих нормално без никаква упойка.Раждането не е мъчение.Това е единствения начин да се срещнете с бебето си!!!
Не забравяйте,че секиото си е операция!!!
Леко бременеене и успешно раждане!!!

# 42
  • Мнения: 1 504
Чудих се,защо се бавиш да защитиш Петев.

# 43
  • Мнения: 308
Мисля че не е редно да се плашат бъдещите майки с такива неща особено ако им е първо раждане и незнаят какво им предстой. Това че някоя не е доволна от някой лекар незначи че всички трябва да са недоволни. Моляви за малко толерантност че темата става страшна вече. Уж опит трябва да споделяме а то само гадости за някой лекар....

# 44
  • Мнения: 1 504
А няма страшно бе:-)  Hug

# 45
  • Мнения: 1 831
И аз не съм бременна вече ,но ще дам моето мнение.Ходих и се следих при Петев.Страшно съм доволна.Родих секцио по медицински причини със спинална упойка.Бях в съзнание и чувах и виждах всичко.Раждането ми мина като по учебник- бързо,лесно ,нищо не разбрах.Излязах с усмивка от операционната.Възстанових се много бързо и макар и операция на 3-тия ден ме изписаха.Петев е много внимателен.Имах проблем по време на пътуване ,звъннах му и ми даде съвет какво да правя.После той ми каза да звънна да кажа как съм ,но на мен ми стана неудобно от толкова звъненета и реших ,че щом съм ОК ,няма да го притеснявам.Е,да ама човека сам се сети за мен и ми звънна да ме попита как съм.Веднага след като се прибрах ме извика на преглед за да ме види.Много добър лекар е и Човек.Аз такъв не съм срещала до сега.Ако имам още 5 деца пак при него ще ги родя.Да отбележа ,че обръща внимание в болницата и не само на неговите си пациенти,а и на други.Защото аз като лежах там ,лекарката ,която беше на смяна /няма да споменавам име/ въобще не отрази другите си пациенти ,даже не знаех коя е ,влезе при нейната си пациентка,попита я как е и излезе.През останалото време не я видях даже,други лекари също по визитации и т.н.

# 46
  • Мнения: 1 504
Това немога да отрека! Мн е мил и добър.Сяда на леглото при всяка.Помни имена и проблемите на всички.Не могат да му стъпят на отношението.След операцията бях ама много,много зле.Губех прекалено много кръв.Петев дойде в реанимация опита да ме прегледа-без резултат(ревах,и крещях от болка,за тези,който незнаят натискат корема).Стана му мъчно,и ме остави.
Идва Байчев видя,че съм трудна и не давам да ме пипат,повика 3 акушерки да ме вържат и така се осъществи преглед.Полужението беше трагично.Каза сега ме мразиш и си ужасена,ама по добре да ти спася живота и матката.Та това е на кратко,предполагам ме разбрахте,какво исках да кажа и да сравня.Само да поясня,при двуплодната бременност матката се преразтегля на н степен.Това на вас няма да се случи.

# 47
  • Мнения: 164
Момичета мислете оптимистично,всички лекари във Добрич са много добри специалисти!Първото го родих във Варна секцио и въпреки 1000 лв които дадохме и много прехвалвания не бях доволна!В Добрич бях при Владимиров и Йорданов,отново секцио -- 450 лв платих и съм мнооооого доволна,на визитация минаваха всички лекари и бяха много внимателни!Кураж и без лоши мисли,всичко ще е наред,ще мине и ще замине и най вече всичко ще е като по вода!Разбират си от работата лекарите  и Sofinka ,нищо лично,но не мисля че е редно да се стресират така бъдещи майки,трябва да се мисли положително Simple Smile

# 48
  • Добрич
  • Мнения: 400
Sofinka:-)   недей така гадно да обясняваш!!!
Мамчета всичко ще бъде на ред!Имайте вяра преди всичко във себе си и после на лекарите си!!!Както написах по-горе щом слушате напътствията и изпълнявате всичко ще бъде на ред!Все пак раждането е най-хубавото ми преживяване през живота ми до сега.

# 49
  • Мнения: 1 504
Не е нарочно.

# 50
  • Мнения: 27
Как сте мами? Споделете вашите летни преживявания. Ходихте ли на плажче, пекохте ли се, или предпочетохте планина? На мен ми предстоят няколко дни край моренцето, и макар че това лято няма да се пека като гущер се чудя кой фактор плажно мляко да си взема, има ли нужда да се хвърлям на най-високите фактори или като за под чадъра и 15-20 фактор ще свърши работа? #Crazy

# 51
  • Мнения: 114
Уауу, изтървала съм голяма дискусия. Ще ви кажа едно момичета, които ще раждате.. лекарят е като мъжа ви, както не се жените за кой да е, така и д-рите са различни. Едни намират едно, други друго. За всеки влак си има пътници. Най-важното е да имате доверие в лекаря си, да се вслушвате и да дискутирате, ако ще и малоумни въпроси да задавате. Трябва да усетите човека, който ще ви помага в този така важен и труден момент. Та дори и секцио за такива с по-слаби психики, важно е доверието, а не мнението на съседката или съфорумката. Леко бременеене на всички не родили, дано минат нещата по най-лекия и безболезнен начин, всяка да си намери истината за НЕЙНИЯ АГ. За родилите повече сън пожелавам и здрави бебчета! Аз съм в очакване всеки момент Simple Smile

# 52
  • Мнения: 14
Здравейте настоящи и бъдещи мами!  Simple Smile

Радвам се, че темичката се раздвижи Simple Smile Аз съм в 15 г.с., първа бременност. Д-р Владимиров ми следи бременността и засега съм много доволна от него. В началото ходих при д-р Милев, от който също бях много доволна и, който ми е гинеколог от години, но това, което ме отказа да не продължа с него е, че не изражда тук. Няма да изпадам в подробности и детайлни мнения защо съм доволна и т.н., както една мама по-горе беше написала, хубаво е всяка от нас да усети кой лекар ще й "пасне" най-добре. И най-добрите лекари допускат фатални грешки, и тези, които не са фаворити се справят завидно добре Simple Smile

От известно време се чудя дали ще има желаещи мами, с които можем да си направим нещо като "Бебе клуб"  Grinning Т.е. да се виждаме от време на време и да си говорим за всичко онова, което бихме си написали тук Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 504
Hris,помня те ама мислих,че си родила.

# 54
  • Добрич
  • Мнения: 400
seven_hills - Хубаво е да се заформи една среща да се опознаем,запознаем.Аз се опитах преди време да създам контакти,но нещо не се получи...Само бременните ли ще поканите или и вече родилите?
 Hris_v-Хрис идеално написано!Леко раждане и да минеш да се запишеш после колко тежко и дълго бебе си родила!!!

# 55
  • Мнения: 114
Hris_v-Хрис идеално написано!Леко раждане и да минеш да се запишеш после колко тежко и дълго бебе си родила!!!
Благодаря, ще напиша. Очаквайте скоро включване Simple Smile с не много голямо бебе Simple Smile

# 56
  • Мнения: 27
Кошара от плат или дървена? Мнения?

# 57
  • Мнения: 1 504
Мойте са от плат;мога да ги местя с колелца за да почиствам.

# 58
  • Мнения: 114
Дървени имаме две, за постоянно спане на децата в тях. От плат една за пътуване ползваме, но най-често детето спи при нас в леглото. Сега тази от плат смятам да я ползвам да държа малкото бебе, че каката да не го събаря от дивана когато играе.

# 59
  • Добрич
  • Мнения: 400
Аз съм за дървена.Мисля,че е по-стабилна.Нашата е от ПДЧ.После става бюро и юношеско легло

# 60
  • Мнения: 27
Майчета, губите се Stuck Out Tongue

# 61
  • Мнения: 13
Здравейте бъдещи мами Simple Smile Аз имам следният въпрос,бих искала да знам колко струва феталната морфология при д-р Стоилов?Последната информация,която имам е за цена от 60 лв. Thinking

# 62
  • Мнения: 308
Здравейте бъдещи мами Simple Smile Аз имам следният въпрос,бих искала да знам колко струва феталната морфология при д-р Стоилов?Последната информация,която имам е за цена от 60 лв. Thinking
80 ми взе преди месец. Но съм много доволна от него много ме успокой Wink

# 63
  • Мнения: 13
Благодаря много  bouquet Дано и аз да остана доволна от него Wink

# 64
  • Мнения: 308
Благодаря много  bouquet Дано и аз да остана доволна от него Wink
Ти в кой месец си?

# 65
  • Мнения: 13
16-та седмица,малки сме още  Wink

# 66
  • Мнения: 1 504
Мами наша съфоромка е родила.Мисля беше писала тук.Калинка Борисова е..бебетата са добре и се гледат в къщи.

# 67
  • Мнения: 308
Честито на майчето  bouquet

# 68
  • Мнения: 114
Да се похваля и тук. Родих вчера, момченце. Живи и здрави сме!

# 69
  • Мнения: 308
Да се похваля и тук. Родих вчера, момченце. Живи и здрави сме!
Честито да сте живи и здрави много радостни моменти. bouquet

# 70
  • Добрич
  • Мнения: 400
Честито на двете мамчета!Да са много здрави бебоците и по-малко безсънни нощи!

# 71
  • Мнения: 1 504
Уее супер!!

# 72
  • Мнения: 114
Мерси много

# 73
  • Мнения: 1 504
Laguna_s как мина появата на зъбчетата ?

# 74
  • Добрич
  • Мнения: 400
Laguna_s как мина появата на зъбчетата ?
Ужас е мила.В момента го мъчат.Лиги,пъпки,мрънка,отказва храна,рев до подзимане.Дано леко мине при вас,че с 2 бебета,не знам.

# 75
  • Мнения: 1 504
Ама аз съм те нацелила кога да те питам.А мажеш ли с нещо?

# 76
  • Мнения: 27
Майчета я кажете верно ли остават козметиката и памперсите в отделението, тези които се носят по списък или това са митове? Защото все пак ги купувам за моето бебче и ми се струва прекалено много за 2-3 дни престой в болницата 20-30 памперса, както е писано в списъка, който ми дадоха. В същото време 2 комплекта дрешки пък ми се струват малко 🤔 Колко шишенца с биберон взехте? И евентуално ако не ми тръгне кърма( да се надяваме че ще) с какво ще се храни бебка?? 🤔
Друго което ме интересува е температурата - да знам и за себе си как да се подготвя, какво да слагам в багажа. Някои казват, че студено било, макар че в тия жеги.. Не че татето няма да тича като линейка 😂😂 но все пак.
Леле вече започнах да сънувам всичко 😊. С трепет очаквам събитието, въпреки че има още време.

# 77
  • Добрич
  • Мнения: 400
Трябват ти 2 шишета за вода и АМ.АМ не купувай-дават в отделението.На моето дадоха Хип иначе давали и Аптамил.Зависи какви дарения имат.Не бързай да даваш сама АМ.Те ще ти кажат,ако бебето не суче.Не ти трябва шампоан за бебето.Те идват и ги взимат за къпане.Нищо не остава в отделението.Ако нямаш дрешки ти дават на заем.Ако няма проблем ти трябват 2 комплекта на ден.Да си го преоблекат с чисти след къпането.Мокрите кърпи и памперсите ти се използват за твоето си бебе.Те стоят в неговата си количка.По 5-6 на ден трябва да имаш.За температурата нищо не мога да кажа-аз бях ноември.И бибка залагалка вземи за всеки случай.Памперса се сменя преди всяко хранене.Храниш на 3 ч.Смятай колко памперса ти трябват.Целия пакет стои при теб в стаята,ако бебето е в неонатологията.
Няма нищо по-добро от кърмата!!!
Моята не можа да тръгне като хората.Малко е,но не съм се отказала все още да му давам -вече почти 10месеца.За тях всяка капка кърма е от полза!!!

Последна редакция: пт, 26 авг 2016, 08:05 от laguna_s

# 78
  • Мнения: 1 831
Майчета я кажете верно ли остават козметиката и памперсите в отделението, тези които се носят по списък или това са митове? Защото все пак ги купувам за моето бебче и ми се струва прекалено много за 2-3 дни престой в болницата 20-30 памперса, както е писано в списъка, който ми дадоха. В същото време 2 комплекта дрешки пък ми се струват малко 🤔 Колко шишенца с биберон взехте? И евентуално ако не ми тръгне кърма( да се надяваме че ще) с какво ще се храни бебка?? 🤔
Друго което ме интересува е температурата - да знам и за себе си как да се подготвя, какво да слагам в багажа. Някои казват, че студено било, макар че в тия жеги.. Не че татето няма да тича като линейка 😂😂 но все пак.
Леле вече започнах да сънувам всичко 😊. С трепет очаквам събитието, въпреки че има още време.
не остават за болницата. Peace Това са някакви слухове.И аз като раждах го бях чула това.Всичко стои до теб до леглото ти в болницата.Ако си секцио и не можеш да ставаш да си взимаш неща ,идва сестра и те пита кое къде е и си взима необходимото.Няколко памперса стоят в коша с бебето.2 шишета .По принцип ги искат по обикновени,защото явно преди са имали скандали с изчезнали и счупени шишета.Аз бях с Томи типи ,нямах никакъв проблем.
Аз раждах септември и една вечер ми беше мн хладно тресеше ме,но с едно одеало се оправих.Аз лично ти препоръчвам да си вземеш повече лигнин и еднократни гащи/продават ги на ДМ и при Соня /борсата до първа градска/.
Обаче за бебчо ти препоръчвам за в болницта да не взимаш мн ''скъпи'' за теб бодита,защото като му мажат пъпчето и остават петна по бодито ,които после трудно се махат.

# 79
  • Добрич
  • Мнения: 400
 Sofinka:-) ,с гел на Бочко и давам Дентокинд.Успокоява малко положението.Зора е докато пробие съответния зъб.
Аз бях с шишета на НУК.Помолиха ме да купя Камера."Мамче хубави шишета си взела,а скъпи при това,но са голям боклук и не стават за хранене"Аз отказах да купя Камера.Моите шишета струват 15лв,а камерата няма и 5лв.Цена =  качество според мен.Казаха ми,че ако аз ходя и си храня детето да си му давам с Нук.Те имат там техни и му даваха с тях.Виждала съм в количката му,но само веднъж ги засякох да го хранят с него.
Нук е с по-малка дупка и отнема повече време за хранене от Камерата.А за тях времето е ценно.Все пак не хранят само твоето бебе.Хайде хубав ден,че доста се застоях!
Ако искате можем да се срещнем в парка!!!

# 80
  • Мнения: 1 504
Така е и аз бях с Нук.Но ми казаха да взема Камера..Има една с къса черна коса с,която не може да се спори.Иначе вс други са мн приятни и насърчават кърменето.

# 81
  • Мнения: 1 504
Другото,гледайте да не идват мн хора при вас,особенно грипни.Дори и нещо да ви липсва момичето до вас ще го има.В такива моменти всички си помагат.

# 82
  • Мнения: 1 504
Laguna пробва ли с дормикинд,четох мн добри отзиви.

# 83
  • Мнения: 27
Благодаря за инфото. Взех шишета на Нук и обикновени. В болницата ще си нося обикновените тогава 😊

# 84
  • Мнения: 11
Аз разбрах, че ако всичко е наред бебенцето си стои при мама в стаята. Незнам само вечер вземат ли ги или само за къпането и тоалета?

# 85
  • Мнения: 1 831
Аз разбрах, че ако всичко е наред бебенцето си стои при мама в стаята. Незнам само вечер вземат ли ги или само за къпането и тоалета?
само за къпането  Peace

# 86
  • Мнения: 11
А това адаптирано мляко и вода (май глюкоза им се дава) те ли ти го носят?

# 87
  • Мнения: 1 831
Глюкоза се дава ,те ти дават от болницата.И мляко дават,ама ... ще има да висиш пред неонатологията за мляко.Ако си вземеш мляко пък ти да си му даваш ,трябва да чакаш за вода...Моя съвет е вземи си ти мляко и вода и си му прави млякото в стаята.Иначе в неонатология са мн изнервени и постоянно крещят за нещо.Няма да забравя как сме чакали струпани майки за мляко и вода.После си взех АМ ,ама пък нямах вода за него ,та ходих и за вода.

# 88
  • Мнения: 11
Оф да чувала съм, че били ужасни там. Наскоро ходих на отворени врати и се зачудих вратата към новородени заключена със звънец и отстрани бележка не звъни на звънеца Grinning
Абе важното е мама и бебе да са добре, пък 3-4 дена все се изтърпяват Simple Smile

# 89
  • Мнения: 308
Майчета имам един въпрос. Някоя има ли е киста по време на бременноста и не се е спукала до края. Аз имам 10см киста и казаха че по време на раждането ще ми я на махнат направо с яйчника...

# 90
  • Мнения: 164
Глюкоза се дава ,те ти дават от болницата.И мляко дават,ама ... ще има да висиш пред неонатологията за мляко.Ако си вземеш мляко пък ти да си му даваш ,трябва да чакаш за вода...Моя съвет е вземи си ти мляко и вода и си му прави млякото в стаята.Иначе в неонатология са мн изнервени и постоянно крещят за нещо.Няма да забравя как сме чакали струпани майки за мляко и вода.После си взех АМ ,ама пък нямах вода за него ,та ходих и за вода.
          Тя водата която ти дават за АМ е чешмяна,пред мен ми пълниха бутилката с вода от чешмата Wink Wink

# 91
  • Мнения: 164
Майчета имам един въпрос. Някоя има ли е киста по време на бременността и не се е спукала до края. Аз имам 10см киста и казаха че по време на раждането ще ми я на махнат направо с яйчника...
      Аз бях от самото начало на бременността със 9 см киста,няма абсолютно никакъв проблем,с течение на времето кистата сама изчезва,ако пък продължава да расте се премахва със един вид козметична операция,прави се лапароскопия,но........това се случва много рядко,почти винаги изчезва от самата бременност и не пречи изобщо на бременността,кой лекар ти каза че се отстранява целия яйчник Shocked Shocked Shockedтова за пръв път го чувам,направо ме хвърли в ужас

# 92
  • Мнения: 308
Майчета имам един въпрос. Някоя има ли е киста по време на бременността и не се е спукала до края. Аз имам 10см киста и казаха че по време на раждането ще ми я на махнат направо с яйчника...
      Аз бях от самото начало на бременността със 9 см киста,няма абсолютно никакъв проблем,с течение на времето кистата сама изчезва,ако пък продължава да расте се премахва със един вид козметична операция,прави се лапароскопия,но........това се случва много рядко,почти винаги изчезва от самата бременност и не пречи изобщо на бременността,кой лекар ти каза че се отстранява целия яйчник Shocked Shocked Shockedтова за пръв път го чувам,направо ме хвърли в ужас
Еми аз от самото забременява чакам да се махне но вече 6месеца не се маха. Петев ми каза че трябва и яйчника да се махне че била върху него или нещо от тоя сорт ми каза

# 93
  • Мнения: 49
Майчета имам един въпрос. Някоя има ли е киста по време на бременността и не се е спукала до края. Аз имам 10см киста и казаха че по време на раждането ще ми я на махнат направо с яйчника...
      Аз бях от самото начало на бременността със 9 см киста,няма абсолютно никакъв проблем,с течение на времето кистата сама изчезва,ако пък продължава да расте се премахва със един вид козметична операция,прави се лапароскопия,но........това се случва много рядко,почти винаги изчезва от самата бременност и не пречи изобщо на бременността,кой лекар ти каза че се отстранява целия яйчник Shocked Shocked Shockedтова за пръв път го чувам,направо ме хвърли в ужас
Еми аз от самото забременява чакам да се махне но вече 6месеца не се маха. Петев ми каза че трябва и яйчника да се махне че била върху него или нещо от тоя сорт ми каза

Секцио ли ще раждаш?Направи консулт и с друг доктор,специално за кистата.
Аз не бих се съгласила да ми отстранят единият яйчник,ако това не е наистина наложително и животозастрашаващо.
Консулта го направи с доктор,който има в практиката си операции от този тип.Не доктор,който предимно води бременности и изражда.


# 94
  • Мнения: 164
Моята така и не се махна,също на левия яйчник е и беше от самото начало на бременността,така и несе махна,достигна до 10 см,просто не виждам какъв е проблема,само трябва да се следи да не расте и след това се отстранява повреме на операцията(само кистата)ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се допитай и до някой друг --цял яйчник заради киста ooooh! ooooh! ooooh!.....аз така и аз се бях ошашавила с тая киста а то нее кой знае какво прителнително....аз със кистата си износих детето --успех и спокойно Hug Hug Hug

# 95
  • Мнения: 49
Именно.Да се отстрани кистата да,но и яйчника,защо?!Какво го налага?Това е яйчник,не е косъм от главата.
След това?!Хормоните?Ако решите да имате друго дете,шансовете ви намалят автоматично на 50 %.Не,че не  е възможно,но е по-трудно.

# 96
  • Мнения: 308
Ясно момичета ще се консултирам и с др лекар благодаря

# 97
  • Мнения: 1 831
Глюкоза се дава ,те ти дават от болницата.И мляко дават,ама ... ще има да висиш пред неонатологията за мляко.Ако си вземеш мляко пък ти да си му даваш ,трябва да чакаш за вода...Моя съвет е вземи си ти мляко и вода и си му прави млякото в стаята.Иначе в неонатология са мн изнервени и постоянно крещят за нещо.Няма да забравя как сме чакали струпани майки за мляко и вода.После си взех АМ ,ама пък нямах вода за него ,та ходих и за вода.
          Тя водата която ти дават за АМ е чешмяна,пред мен ми пълниха бутилката с вода от чешмата Wink Wink
лелее  Shocked,при нас излизаха с един чайник от който излизаше пара.И пълнеха наистина с глюкоза ,директно от шишето са ми наливали.

# 98
  • Мнения: 27
Има ли мами в 9 месец тук? Осен мен 😊

# 99
  • Варна
  • Мнения: 72
Здравейте, бремелинки от Добрич!
Бих искала да помоля, ако някой има личния мобилен телефон на д-р Байчев от Добрич, да ми пише на лични. От Варна съм, прави ми първото секцио в АГ Варна, но разбрах, че вече не идва във Варна. Сега отново съм бременна и много искам да се свержа с него.
Ще ви бъда много благодарна!!!

# 100
  • Мнения: 1 504
088 862 8379

# 101
# 102
  • Мнения: 87
Здравейте, момичета. Може ли някоя от вас да ми даде номера на доктор Петев? Благодаря предварително. Simple Smile

# 103
  • Мнения: 308
Здравейте, момичета. Може ли някоя от вас да ми даде номера на доктор Петев? Благодаря предварително. Simple Smile

088 898 1036 др. Петев

# 104
  • Мнения: 87
Здравейте, момичета. Може ли някоя от вас да ми даде номера на доктор Петев? Благодаря предварително. Simple Smile

088 898 1036 др. Петев

Благодаря  newsm51

# 105
  • Мнения: 308
Момичета моляви помогнете ми. Имам ужасни киселини изпих цялата газирана вода на квартала но вече не ми помага сякаш нищо.

# 106
  • Мнения: 1 504
Дъвка?

# 107
  • Мнения: 308
Отивам до магазина да купя и пробвам,а за студено прясно мляко да сте чували мисля и това да пробвам

# 108
  • Мнения: 1 504
Не съм чувала.

# 109
  • Мнения: 11
Аз съм чувала и много ми помага

# 110
  • Добрич
  • Мнения: 400
Няколко сурови бадема.А ще видите веднага след като родите изчезват като с вълшебна пръчка.Избягвайте брашно-то спомага

# 111
  • Мнения: 308
Благодаря момичета Stuck Out Tongue

# 112
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен, предстой ми раждане със секцио след 3 седмици и съм започнала със стягането на багажа. Извинявам се, ако се преповтарям, но бихте ли написали какво сте носили и какво е нужно наистина за майката и за бебето. Много благодаря предварително  Blush

# 113
  • Мнения: 27
Топла вода също облекчава киселините, но предвид това, че мен ме ловят нощем когато съм легнала, в резултат на което Беба ми притиска стомаха понякога е неизбежно минаването им. С ябълка също съм пробвала, вода и изстискан лимон или резенче лимон, ментов бонбон или дъвка. Пробваш от всичко докато не откриеш лек. 😊
Аз да попитам със стриите какво правим?? Как ги третирате и с какво, особено червените?? Tired Confused newsm78 Thinking

Последна редакция: ср, 07 сеп 2016, 23:57 от М. Иванова

# 114
  • Мнения: 1 504
Имам крем на мустела,ама нещо нямам време да се мажа.

# 115
  • Мнения: 114
Стриите, ако нямаш намерение да ги гледаш цял живот, започвай да мажеш с Био Ойл, ТерезиенОйл, Мустела... нещо, което ще помогне за заличаването им, още докато са червени. От самосебе си не изчезват и мазилата не правят чудеса.
За болницата секцио трябват - нощница, пакет лигнин, чехли, един комплект дрехи за бебето. Това е за самата операция, което помня. За горе вече още нощници, превръзки, козметика за теб, дрехи за бебето, още 3-4 чифта, зарядно за телефон и друго не се сещам сега Simple Smile

# 116
  • Мнения: 1 504
Лична карта:-) Мокри кърпички,пелени.

# 117
  • Мнения: 1 504
Памперсови пелени за теб!

# 118
  • Мнения: 87
Също и биберон - при секцио кърмата тръгва по-бавно, залъгалка, козметика за баня.

# 119
  • Мнения: 308
За сега от содата и дъвката ми помага от прясното мляко няма разлика... Те не ти ли дават списак и аз ще съм секцио след 2месеца?

# 120
  • Мнения: 27
Възможно е и да не са. На мен списък ми дадоха след като подхвърлих въпроса "Какво ще ми е необходимо за болницата?" Искай си от преглеждащия.

# 121
  • Мнения: 1 504
Май не всички дават.На мен не ми дадоха,ама не съм и искала.

# 122
  • Добрич
  • Мнения: 400
В нета има достатъчно списъци.Ето ви един адекватен - http://moebebe.com/spisak-za-rodilnoto
Нещо ако ви липсва близките винаги могат да го донесат.
Еднократните гащи за мен са голям боклук!
Дрешките за бебо задължително изпрани  с бебешки прах без омекотител и изгладени

# 123
  • Мнения: 1 504
Към мамите водили бебетата си на ортопед?! Кога и къде?

# 124
  • Мнения: 20
Момичета моляви помогнете ми. Имам ужасни киселини изпих цялата газирана вода на квартала но вече не ми помага сякаш нищо.

Талцид, стопацид, което си избереш. Аз съм доволна повече от талцида. Предписани са ми е от гинеколога, така че, дъвчи на воля без да се притесняваш.

# 125
  • Мнения: 308
Момичета моляви помогнете ми. Имам ужасни киселини изпих цялата газирана вода на квартала но вече не ми помага сякаш нищо.

Талцид, стопацид, което си избереш. Аз съм доволна повече от талцида. Предписани са ми е от гинеколога, така че, дъвчи на воля без да се притесняваш.
Благодаря ти много  bouquet

# 126
  • Добрич
  • Мнения: 400
Към мамите водили бебетата си на ортопед?! Кога и къде?
Масово ходят при Мирослав Живков -Варна.Попитай ЛЛ децата имат ли нужда от този преглед.Няма смисъл да даваш 60лв за преглед.По принцип се вижда и от обикновен лекар дали има проблем

# 127
  • Мнения: 1 504
Нямали нужда каза..по мое желание искам.Благодаря ти.Аз за доц.Райков звънях.

# 128
  • Мнения: 308
Момичета в 27г.с съм май се води 7месец,нормално ли е бебка да е 1.200кл? Иначе доктора каза че е добре и всичко и е наред. Каза че май ще се роди голямо бебе

# 129
  • Добрич
  • Мнения: 400
Момичета в 27г.с съм май се води 7месец,нормално ли е бебка да е 1.200кл? Иначе доктора каза че е добре и всичко и е наред. Каза че май ще се роди голямо бебе
Моето бебе беше в 28г.с около 1200.Роди се в 38+2 - 2,940

Последна редакция: нд, 18 сеп 2016, 01:43 от laguna_s

# 130
  • Мнения: 308
Благодаря. Вие как сте момичета нещо се умълчахме

# 131
  • Мнения: 27
Имаме си бебее  Heart Eyes Party Simple Smile
Сладка бебка дълга цели  50см и тежаща 3.100кг, точно ден след термина -13.09
Хепиии

# 132
  • Мнения: 308
Имаме си бебее  Heart Eyes Party Simple Smile
Сладка бебка дълга цели  50см и тежаща 3.100кг, точно ден след термина -13.09
Хепиии
Честито бебка.. Да сте живи и здрави и много да ви слуша  bouquet

# 133
  • Добрич
  • Мнения: 400
Честито!Не е лесно да си Мама,но си струва!По-малко безсънни нощи!

# 134
  • Мнения: 114
Хайде честито! Живи и здрави!

# 135
  • Мнения: 7
Здравейте, мамчета! Какво бихте казали за тези вип стаи в болницата, има ли смисъл от това "удобство" според вас Stuck Out Tongue

# 136
  • Мнения: 27
Кеф ти плазма, кеф ти топла вода постоянно. Хаха не е кой знае каква плазмата, но не това е причината да избера вип стая. Бяха ми казали, че в обикновените стаи няма постоянно топла вода, а след раждане остана да нямаш  това "удобство". В интерес на истината не знам в какво състояние са обикновените стаи.

# 137
  • Добрич
  • Мнения: 400
Кеф ти плазма, кеф ти топла вода постоянно. Хаха не е кой знае каква плазмата, но не това е причината да избера вип стая. Бяха ми казали, че в обикновените стаи няма постоянно топла вода, а след раждане остана да нямаш  това "удобство". В интерес на истината не знам в какво състояние са обикновените стаи.
Не изглеждат толкова луксозни. Обикновен телевизор и 3 легла.Аз бях в обикновена-имаше нонстоп топла вода!!!
Телевизора почти не го слушахме-говорихме си постоянно с другите майки.

# 138
  • Мнения: 114
В обикновената стая има бойлер и постоянно топла вода, хладилник и само две легла. На баните е правен ремонт. Аз изтеглих късата клечка, отделението беше препълнено и единствената платена стая беше без ремонт и без хладилник. Имат си плюсове и минуси. На фона на условията които получих във Варна с предното раждане, тук с всички екстри и престой и т.н. платих два пъти и отгоре по-малко.

# 139
  • Мнения: 1 831
Разликата между ВИП стаята и обикновената е ,че във ВИП-а има по 2 легла ,а в обикновената са три.Иначе има и топла вода и в обикновената.

# 140
  • Мнения: 1 504
Не във всички обикновенни има топла вода! Особенно в патологична.

# 141
  • Мнения: 7
Да и аз лежах в патология лятото и нямаше топла вода и за това реших да попитам как стоят нещата с останалите стаи, но щом и в тях има топла вода ще пропусна вип-а. Мерси за отговорите ви  Wink

# 142
  • Мнения: 27
Такаа.. Кога ще започне да ми тече изплащането на майчинство? Документи някакви трябва ли да пускам и къде? Последно 18 месеца непрекъснат трудов стаж ли трябваше да имам или 12. Толкова ми е объркано всичко написано в нета.. :/

# 143
  • Мнения: 1 504
Е как да не трябва.Работиш ли?/водят ли те на работа още?

# 144
  • Мнения: 31
Да и аз лежах в патология лятото и нямаше топла вода и за това реших да попитам как стоят нещата с останалите стаи, но щом и в тях има топла вода ще пропусна вип-а. Мерси за отговорите ви  Wink
  аз също лежах  в патологията и беше гадно нямаше въоббще топла вода и се паднах в наи големите жеги в края на юли,обаче в родилното си има топла вода

Последна редакция: пн, 26 сеп 2016, 19:01 от Калинка Борисова

# 145
  • Мнения: 308
А колко струва Вип стаята? Аз чух че ако си с още едно момиче 50лв а съвсем сама 100лв вярно ли е това?

# 146
# 147
  • Мнения: 1 831
А колко струва Вип стаята? Аз чух че ако си с още едно момиче 50лв а съвсем сама 100лв вярно ли е това?
преди 2г. беше 100лв

# 148
  • Мнения: 308
А колко струва Вип стаята? Аз чух че ако си с още едно момиче 50лв а съвсем сама 100лв вярно ли е това?
преди 2г. беше 100лв
Shocked

# 149
  • Мнения: 114
100 лв са платените стаи, където са две момичета в стая. Абсолютно самостоятелни няма, освен ако не си сама и да няма нова родилка която да настанят. 100-те лв са за целия престой, независимо колко дълъг е той.

# 150
  • Добрич
  • Мнения: 400
Сформира се група за Подготвителен курс, който обхваща бъдещи мами с термин края на м. ДЕКЕМВРИ и м. ЯНУАРИ.
Ако сте от жените, които искат да получат компетентна информация и качествени грижи за себе си и своето поколение, ако искате да сте по-уверени, знаещи и спокойни , обадете се и заявете своето участие - 0887 606 328 - Марияна Драгнева, акушерка и водещ на срещите.

# 151
  • Добрич
  • Мнения: 400
Презентация на Нук- 26.10 сряда от 17:30 до 18:30
Клуб Усмивки



Всяка жена, на която ѝ предстои най-вълнуващият момент в живота - раждането на дете, желае да му подсигури възможно най-доброто.

Изборът е голям, информацията е много, а съветите още повече, но кое е най-правилното!?

С настоящото представяне на продуктите с марка "NUK" , ще Ви помогнем да се ориентирате и да вземете своето решение, за да бъде отглеждането на бебето възможно най-лесно и спокойно.

NUK е световноизвестна марка с повече от петдесетгодишен опит в производството на бебешки продукти, адаптирани към всеки етап от развитието на детето – от кърменето до самостоятелното забавление. Продуктите с марката NUK се базират както на медицинските познания и изследвания, така и на опита на безброй майки по целия свят.Това знание и този опит са превърнали NUK в предпочитаната марка, символ на високо качество, иновативност и грижа за здравето и развитието на бебето. Така всеки продукт NUK превръща майчинството в най-прекрасното време от живота на жената.

Водещ на презентацията - Иглика Германова, акушерка, представител на NUK

вход: СВОБОДЕН

ОЧАКВАМЕ ВИ!

За информация: 0887 606 328 - Марияна Драгнева

# 152
  • NE
  • Мнения: 10 999
Виждам, че цената на вип стаите е непроменена - 100 лв.
Колко струва раждането с избор на лекар? Преди 3 години беше нормалното раждане 350 лв., но мина доста време. Иначе ще раждам отново там. Единствено бях потресена от отношението в неонатологията, но пък се грижиха добре за бебетата.

# 153
  • Мнения: 11
Вип стаята си е 100 лв. Избор на лекар 300 лв и 50 лв ако искаш да избереш акушерка. Това е за нормално раждане. Аз родих преди няма и месец и платих 400 лв общо.
Неонатологията са ужасни...Първо детенце ми е, а те очакваха да знам всичко как се прави, че и ти го натякват. Да не говорим за лелките дето идват да къпят бебето или слагат спирт на пъпчето как се правят на докторки.

# 154
  • NE
  • Мнения: 10 999
В неонатологията до рев са ме докарвали. Добре, че имаше една сестра, която беше сравнително добре с акъла и ме усети и издейства да ми връчат бебето. Той се роди с висок хемоглобих, тежка жълтеница и луда бях станала.
По мое време само за ангажирането на доктора бях платила. Раждах при д-р Хаджиларски и пак при него искам да родя защото той ми води и тази ЖК и най-добре ме познава. Надявам се пак да родя нормално. Акушерка не бях заплащала предния път, но останах с впечатление че са повечето свестни.

# 155
  • Мнения: 11
Аз съм много доволна от персонала на 1-вия етаж. Мислех, че раждането ще е най-трудната част, но се оказа че престоят на 4-тия е по-ужасен от раждане.

# 156
  • Мнения: 334
Здравейте !
Не съм бременна ,но моля да ми препоръчате ,доктор на който мога да се доверя.
Ходила съм при Михайлова на частно и не съм доволна , Naughty ,наплаши ме да ми маха киста,защото в противен случай, щяло да се наложи операция по спешност. След цикъл ме прегледа Дянкова ,кистата я нямаше.
Сега съм със кървене извън МЦ и се оглеждам за доктор ,вече не държа да е жена.
Четох добри отзиви за Милев и за сега се спрях на него . Знаете ли колко е прегледа на частно при него ?
Михайлова и Дянкова ми взеха по 25 и 30лв.съответно ,но знам,че някъде вагиналния не влиза в цената ? newsm78

# 157
  • Мнения: 308
Здрасти може да си запазиш час за Хаджиларски или Петев аз родих при него много съм доволна(Петев имам предвид)
Аз родих на 24.11 и всички в болницата се държаха добре. Малко бях стресната защото съм чувала че били много гадни но нямаше такова нещо

# 158
  • NE
  • Мнения: 10 999
Д-р Хаджиларски има кабинет в Балчик.
С негова помощ отново станах мама. Раждането протече нормално и отново ми се падна много готина акушерка като присъства и главната сестра. Доктора беше блестящ, както и предния път. В залата видях и раждане на д-р Петев. Много свеж и готин ми се видя. Момичето роди за един час, а ни сложиха по едно и също време системите.
Неочаквано за мен ми дадоха бебето преди 6 час. Наложи се да останем ден повече зареди снежната буря в началото на януари. Докторките в неонатологията бяха по-разбрани този път. Peace

# 159
  • Мнения: 334
Благодаря за отговорите ,мами! Hug
Чак другата седмица съм на АГ,бях се спряла на Милев ,но може и да ме разубедите. Wink
И Балчик ми е вариант  Peace ,той е в болницата ,ако не се лъжа?
Flower ,какво имаш предвид? Помогна при раждането или при забременяването ? Simple Smile

# 160
  • NE
  • Мнения: 10 999
Д-р Хаджиларски работи в поликлиниката в понеделник и сряда от 8:30 до около 12:00. Не е нужно да си записваш час, но след 11 е по-спокойно.
С доктора имаме история. Спаси ме след едно некадърно абразио, помогна ми да забременея, следя и двете ми бремености и ме изроди на два пъти. Безкрайно съм доволна и благодарна на него.

# 161
  • Мнения: 20
Благодаря за отговорите ,мами! Hug
Чак другата седмица съм на АГ,бях се спряла на Милев ,но може и да ме разубедите. Wink
И Балчик ми е вариант  Peace ,той е в болницата ,ако не се лъжа?
Flower ,какво имаш предвид? Помогна при раждането или при забременяването ? Simple Smile

Ако отидете при Милев няма да съжалявате! Във Вашият случай техниката също е от голямо значение. Той не е човек, който ще "тръгне" със скалпела напред. А ако, не дай си боже, се наложи оперативно премахване, потърсете специалист извън Добрич.

# 162
  • Мнения: 334
Роси ,запазих си час за утре,малко ме притеснява ,че все още кървя   Embarassed ,не знам дали ще спре до утре ,дано поне няма проблем. Hug

# 163
  • Мнения: 1 831
Дянкова за такива работи не става. Peace

# 164
  • Мнения: 334
Е   Rolling Eyes тогава днес ще видим,кистата беше 5 см.как няма да я види. #Crazy Иначе като отношение и внимание няма равна,не знам дали ,защото си плащам,но то всъщност аз и от прегледите по ЗК съм доволна ,всички  са били мили и нежни ,освен една грубиянка ,която не искам да споменавам! Naughty Толкова болезнено работи .....чак ми е болно ,защото си изхабих направлението за нея....

# 165
  • Мнения: 4
Здравейте на всички мамчета!  Дано да пиша в правилната тема, ако ли не, моля да ме извините. Имам следния казус за разрешаване, ако може някой да помогне ще се радвам. Оказа се, че бременността ми я водим лекар, който не изражда в Добрия, а в Балчик. Аз не искам да раждам там. А другото нещо, което ме притеснява, е че не иска да ми издава болнични, ако не отида да лежа 5 дни в болницата в Балчик. По принцип четох, а и знам от познати, че това зависи от доктора дали да лежиш или не. Работата ми е свързана с вдигане на тежко и постоянно шофиране, което ме напряга. Нужни са ми 3 месеца болнични, но аз не искам да ходя всеки месец в болницата за това. Мислих си да отида при доктор Петев, защото знам че изражда тук, а и ако можем да се договорим с болничните ако е възможно. При вас как е ставало взимането на болнични? И доволни ли сте от този доктор или бихте препоръчали друг? Благодаря ви предварително. Желая на всички много усмихнат ден слънчево настроение като времето на вън сега . Simple Smile

# 166
  • NE
  • Мнения: 10 999
Лежането в болница се налага защото трябва продължение на болничния, а той се дава само от ЛКК комисия.
Аз с първото дете съм лежала в Балчик (живея там) като същевременно ми води консултация д-р Хаджиларски и който изражда в Добрич. Така че става и в друга болница да се лежи.
Можете да си смените доктора, който води ЖК.

# 167
  • Мнения: 4
Ами да май ще се наложи. Благодаря много за мнението. Simple Smile

# 168
  • Мнения: 1 831
Аз не съм лежала в болница.Издаваха ми болничен,който се заплащаше 20лв пред комисия.Ако нямаш основателна причина да си болничен т.е. ти няма нищо.

# 169
  • Мнения: 4
Аз не съм лежала в болница.Издаваха ми болничен,който се заплащаше 20лв пред комисия.Ако нямаш основателна причина да си болничен т.е. ти няма нищо.

Там е работата, че някои гинеколози държат да отидеш в болница, други не. Ти при кой гинеколог си?

# 170
  • Мнения: 1 831
Аз родих преди 3години близо ,ходех при д-р Петев.Много бях доволна. Peace

# 171
  • NE
  • Мнения: 10 999
Зависи наистина. Аз само за плащане на болничните съм чувала, че става при д-р Петев. Водише раждане в същия момент в който аз раждах и съм възхитена. Влиза в топ 3.
Впрочем и аз не лежах в болницата, че бяха в ремонт, но ме водиха няколко дни.

# 172
  • Мнения: 1 504
Др.Райкова,ако се при нея няма да плащяш болничен.Тя и още двама са комисия.
Полагат ти се два безплатни прегледа,и после се плаща по 20-25 лв не помня точно.

# 173
  • Мнения: 1 831
Мисля ,че и при д-р Байчев не се лежеше в болница. Peace

# 174
  • Мнения: 4
Благодаря ви момичета, че се отзовахте. Другия месец ще отида да видя как стоят нещата поне при един - двама. Прекрасен ден и се радвайте на слънцето Simple Smile

# 175
  • Мнения: 334
Здравейте!
Запознати ли сте колко е прегледът на частно при д-р Петев? При Михайлова е  25 и той ли толкова взима? Но не съм доволна ,претупва ми се струва . Как мога да се свържа с него? Той обръща ли повече внимание ? Интересувам се също и от работното му време. Може и на ЛС.
Благодаря!  Hug

Последна редакция: сб, 01 апр 2017, 19:01 от byalafeya

# 176
  • Мнения: 94
Здравейте!
Запознати ли сте колко е прегледът на частно при д-р Петев? При Михайлова е  25 и той ли толкова взима? Но не съм доволна ,претупва ми се струва . Как мога да се свържа с него? Той обръща ли повече внимание ? Интересувам се също и от работното му време. Може и на ЛС.
Благодаря!  Hug
Какво стана с милев?

# 177
  • Мнения: 334
имаш лс

# 178
  • Варна
  • Мнения: 78
Здравейте, аз съм в 7 г.с. др Милев установи бременноста и мисля да ми я следи докрай. какво мислите за него ☺

# 179
  • Мнения: 1 504
Милев,може би е коментиран 100 пъти.

# 180
  • Добрич
  • Мнения: 400
На 19.05. от 17ч в клуб "Усмивки" започва подготвителен курс за раждането, кърменето и бебето, който ще обхваща бъдещи мами с термин края на м. ЮЛИ - началото на м. АВГУСТ.
Резултатът винаги е по-добър, когато си подготвен и не разчиташ на случайността, а раждането на бебе е съдбовен момент в живота на бъдещите родители.
За записване - 0887 606 328 - Марияна Драгнева
Инфо-Фейсбук на Училището за бъдещи родители-Добрич
Това е платеното училище.
Излишно е да пиша,че всяка заплатена услуга е по-добра.

# 181
  • Добрич
  • Мнения: 400
Отворени врати в отделение по Акушерство и гинекология
Подготовка на дома за посрещане на новият член на семейството-26 май 2017 г. от 13:30 до 15:00

2 юни 2017 г. от 13:00 до 14:00
Това е в МБАЛ-Добрич
инфо фейсбук на Училище за родители - Добрич към МБАЛ

# 182
  • Мнения: 18
Момичета, мисля да раждам в Балчик. Имате ли наблюдения относно самата болница и персонала?

# 183
  • NE
  • Мнения: 10 999
При кого ще раждаш? Аз съм от Балчик и си ходих в Добрич. Племенницата ми се роди в Балчик. Като цяло ако всичко е наред с бебето не е лош вариант. Ако обаче има нещо притеснително и бебето се праща в Добричката неонатология.
Отделениети е след ремонт преди 4 г. Не харесвам д-р Димова, но акушерките са опитни.

# 184
  • Мнения: 18
При кого ще раждаш? Аз съм от Балчик и си ходих в Добрич. Племенницата ми се роди в Балчик. Като цяло ако всичко е наред с бебето не е лош вариант. Ако обаче има нещо притеснително и бебето се праща в Добричката неонатология.
Отделениети е след ремонт преди 4 г. Не харесвам д-р Димова, но акушерките са опитни.
Точно, че нямам представа при кого да раждам - не познавам нито един от лекарите, затова търся мнения... От Добрич съм, но не искам да раждам там - условията са много зле, а за Балчик бях чувала много добри отзиви за самата болница... Та ми се ще да си "харесам" и доктори... Надявам се някой да има впечатления...

# 185
  • NE
  • Мнения: 10 999
Димова е завеждащ, а Радилов работи също в отделението. Минева (Николова) прави секцио само. Д-р Малчева (която безкрайно харесвам) преглежда бебетата, но тя е педиатър, не неонатолог.
Родилното отделение е с половината стаи от това в Добрич.
Тук почти всички се доверяваме на д-р Хаджиларски, но той изражда в Добрич, а в болницата е кабинета му. Искам да подчертая, че никога не е насилвал някой да ражда при него, но е толкова страхотен, че лично на друг не исках да се доверявам.

# 186
  • Добрич
  • Мнения: 400
Недей да правиш тази Грешка да раждаш в Балчик!!!
Да Пази Господ!!!Нямат Неонатология и Кръвен център!!!
Дано всичко да е на ред,но имай предвид,че това е разстояние от 30 и няколко км,които може да са фатални!
Какво толкова не ти харесва в нашата болница?
Аз лежах 8 дни след раждането-бебо беше в Неонатологията.Забравя се!!!

# 187
  • Мнения: 1 831
Стаите в Добричката болница също са добри.Все пак не отиваме на хотел ,не можеш да очакваш лукс.Ако искаш лукс ,отиваш във някоя частна клиника във Варна. Peace Има ВИП стаи ,има и обикновени ,за мен нямат разлика

# 188
  • NE
  • Мнения: 10 999
Лежала съм и в хирургията и в АГ отделението. Разликата е огромна. Не знам защо е това мнение за отделението.

# 189
  • Мнения: 18
Аз не търся "лукс" - искам да има топла вода и да се грижат за бебето както трябва, когато не е при мен. По-нагоре четох, че се чака ред за вода, която е чешмяна, че често в стаите няма топла вода и че ако не те следи даден лекар, рядко успява да ти обърне внимание, а моят не изражда... Предположих, че след като в Балчик е малка болницата, ще се обръща внимание както си трябва не само от лекарите, но и от останалия персонал, както и че няма да имам проблем с топла вода и т.н. Тези са ми съображенията.

# 190
  • Мнения: 1 831
Лекарят,който ще те изроди ще те наблюдава постоянно.Обръщат внимание и др.лекари.Макар,че при мен имаше една на смяна ,която не се интересуваше от др.пациенти освен от ''нейните''.В Добрич има неонатология,както са казали и е по-добре там.Знам ,че и кошетките на децата вече са сменени.Грижат се за бебешоците.Има и топла вода.Не е спирана.Аз бях в обикновена стая ,защото преди мен мои познати родиха и казаха да не си давам парите за ВИП.Никога за 3 дена престой не беше спирана водата.

# 191
  • NE
  • Мнения: 10 999
И с двата номера съм била в т.нар Вип стая. Топла вода е имало винаги, включително и в снежната буря, която ни свари в болницата. В Балчик няма самостоятелни бани, докато в Добрич има. Бебетата са ми ги гледали прекрасно. Второто си го взех на 3 час след раждането и беше с мен плътно.

# 192
  • Мнения: 18
Благодаря, момичета! Взе да ми идва куража Peace

# 193
  • Мнения: 3
Здравейте, може ли някой да ми каже къде точно се намира частната ЛКК където ти издават болничен по време на бременност. Казаха ми някъде около "Нещото" или над него. Благодаря и се извинявам ако е бил задаван въпроса.

# 194
  • Мнения: 1 831
Здравейте, може ли някой да ми каже къде точно се намира частната ЛКК където ти издават болничен по време на бременност. Казаха ми някъде около "Нещото" или над него. Благодаря и се извинявам ако е бил задаван въпроса.
Отгоре "Нещото" имаше табела с имената на лекарите.Входа е отзад по едни стълбички ,няма как да го объркате  Peace

# 195
  • Мнения: 52
Здравейте, може ли някой да ми каже къде точно се намира частната ЛКК където ти издават болничен по време на бременност. Казаха ми някъде около "Нещото" или над него. Благодаря и се извинявам ако е бил задаван въпроса.
При кой лекар се следите?Попринцип е редно при когото се следите , той да ви дава болничния.Освен,ако не сте при Стоилов.Само той ги праща за болничен на друг лекар и ви карат да плащате още пари ...

# 196
  • Добрич
  • Мнения: 400
Здравейте, може ли някой да ми каже къде точно се намира частната ЛКК където ти издават болничен по време на бременност. Казаха ми някъде около "Нещото" или над него. Благодаря и се извинявам ако е бил задаван въпроса.
При кой лекар се следите?Попринцип е редно при когото се следите , той да ви дава болничния.Освен,ако не сте при Стоилов.Само той ги праща за болничен на друг лекар и ви карат да плащате още пари ...
Наблюдаващия АГ има право само на един или два болнични-не помня точно.От там на татък се минава на ЛКК комисия от други.
Аз бях при Ефраимов на комисия,а позната ходи в 1 ДКЦ.

# 197
  • Добрич
  • Мнения: 400
Мамчета искам да ви поканя на едно мероприятие свързано с кърменете
Световната седмица на кърменето 1-7.08. е глобална инициатива за насърчаване, подкрепа и защита на кърменето.
В Добрич ще я отбележим със среща - беседа , отправена към всички , които имат интерес и желаят да получат достоверна информация по темата, най-вече към бъдещите майки и татковци, а защо не и към бъдещите баби, мощен фактор при отглеждане на бебето, според българските традиции.
Присъствието на настоящи майчета и споделянето на техните емоции и преживявания ще бъде най-мощната подкрепа, защото ЗАЕДНО винаги означава повече и по-добре.

Водещ : Марияна Драгнева, акушерка, член на Алианс на българските акушерки и водещ на Училище за бъдещи родители към клуб "Усмивки"

За информация и връзка - 0887 606 328 - Марияна Драгнева

# 198
  • Добрич
  • Мнения: 400
Отворени врати в отделение по акушерство и гинекология
4 август 2017 г. от 13:00 до 14:00
Училище за родители - Добрич
МБАЛ, отделение "Акушерство и гинекология"

# 199
  • Добрич
  • Мнения: 400
На 11.10. от 17.30ч в клуб "Усмивки" ( ул. Хр.Смирненски №1, ап.1 ) ще се проведе Отворени врати за бъдещи мами с термин м. ДЕКЕМВРИ или нач. на м. ЯНУАРИ .
Раждането на бебе е най-съвършеният и значим момент в живота на бъдещи мами и татковци, защото от там започва Бъдещето!
За да го посрещнете трепетно, но уверено, за да изживеете неповторимия момент в живота си пълноценно и позитивно, за да дадете на детето си най-добрия старт - кърменето, за да сте готови за предизвикателствата през първия месец на новороденото, уверено да ги преодолеете и да се радвате на спокойно и щастливо бебе е нужна подготовка.
Подготвените родители поставят както стабилно начало на новия живот на бебето, така и стабилна основа на своя път към родителството!
Инфо Училище за бъдещи родители към клуб Усмивки
За информация и връзка - 0887 606 328 - Марияна Драгнева

# 200
  • Добрич
  • Мнения: 400
Отворени врати в отделение по Акушерство и гинекология.МБАЛ Добрич
6 октомври 2017 г. от 1:00 до 2:00
Инфо фейсбук на Училище за родители Добрич

# 201
  • Мнения: 309
Здравейте,момичета от Добрич,искам да Ви попитам калко от вас се следят при доктор Петев и позна ли пола на дечицата Ви,имаше ли грешки и модерна ли е апапаратурата му ?

# 202
  • NE
  • Мнения: 10 999
Не съм се следяла при д-р Петев, но водише раждане докато раждах и аз и е страхотен по мое мнение. Момичето с което бяхме в една стая я спаси при тежко раждане.
Пола се вижда след 16-та седмица. Ако ходите на фетална морфология може да се види още в 12 г.с.

# 203
  • Мнения: 309
Не съм се следяла при д-р Петев, но водише раждане докато раждах и аз и е страхотен по мое мнение. Момичето с което бяхме в една стая я спаси при тежко раждане.
Пола се вижда след 16-та седмица. Ако ходите на фетална морфология може да се види още в 12 г.с.
Да така е права сте,ами аз питам понеже на моя приятелка да последно и е казвал,че е момче, а тя роди момиче и цялата им подтовка отиде малко към скандали и така...На мен ми каза,че чакам момчеценце и аз много се зарадвах,защото винаги това съм искала,бебето беше с дупе към нас,но той ме попита дали искам да знам пола аз разбира се казах Да и той след обстоен преглед каза момче е 😊 много се зарадвах летя от щастие в 17 г.с съм и се надявам да не е грешка той каза,че е сигурно че е младеж,но все пак аз се притеснявам.

# 204
  • NE
  • Мнения: 10 999
Не знам, според мен такива грешки за изключителна рядкост. То си е съвкупност от фактори. При мен познаха момчета още в 12 г.с. Вторият път чак бяха категорични.

# 205
  • Мнения: 309
Не знам, според мен такива грешки за изключителна рядкост. То си е съвкупност от фактори. При мен познаха момчета още в 12 г.с. Вторият път чак бяха категорични.
Благодаря ти 😊

# 206
  • NE
  • Мнения: 10 999
Съвета ми е да си направиш феталните морфологии в 12 г.с. и около 20 г.с., не само зареди пола, а защото дават много важна информация за развитието на бебето и евентуални проблеми. Другото е между другото, наистина. Леко бременеене и леко раждане.

# 207
  • Мнения: 20
Здравейте, мамчета. Скоро разбрах, че съм бременна от тест и искам да ме погледне доктор за 100% -во ДА ! До сега съм ходила само при д-р Ефраимов, но той не изражда и съм се насочила  към д-р Петев, та ми трябва негов актуален номер и дали преглежда с час или трябва да се отиде направо на място? Благодаря ви предварително и усмихнат ден на всички Simple Smile

# 208
  • Добрич
  • Мнения: 400
Здравейте, мамчета. Скоро разбрах, че съм бременна от тест и искам да ме погледне доктор за 100% -во ДА ! До сега съм ходила само при д-р Ефраимов, но той не изражда и съм се насочила  към д-р Петев, та ми трябва негов актуален номер и дали преглежда с час или трябва да се отиде направо на място? Благодаря ви предварително и усмихнат ден на всички Simple Smile


Обадете му се и се разберете за час.Доста е натоварен пък и ходи на раждания извън дежурствата си.Мен ме е приемал и извън часовете на визитката.
Честито и леко бременеене!

# 209
  • Мнения: 20
Здравейте, мамчета. Скоро разбрах, че съм бременна от тест и искам да ме погледне доктор за 100% -во ДА ! До сега съм ходила само при д-р Ефраимов, но той не изражда и съм се насочила  към д-р Петев, та ми трябва негов актуален номер и дали преглежда с час или трябва да се отиде направо на място? Благодаря ви предварително и усмихнат ден на всички Simple Smile


Обадете му се и се разберете за час.Доста е натоварен пък и ходи на раждания извън дежурствата си.Мен ме е приемал и извън часовете на визитката.
Честито и леко бременеене!
Благодаря много за бързият отговор Лагуна Simple SmileЛек и усмихнат ден.

# 210
# 211
  • Мнения: 20
Здравейте, мамчета. Препоръчайте ми при кого да отида на 4D. Стоилов или Милев ? Само за първия съм чувала разни неща, за Милев не знам нищо....
Благодаря ви предварително Simple Smile

# 212
  • NE
  • Мнения: 10 999
Стоилов има най-добрата техника.

# 213
  • Мнения: 20
Стоилов има най-добрата техника.

Това са ми го казвали познати, но само техниката му била добра.

# 214
  • NE
  • Мнения: 10 999
Два пъти съм ходила при него. Преглежда над 30 минути, обяснява и огледа всичко подробно. Позна и двата пъти пола на бебетата в 12 г.с.

# 215
  • Дубай
  • Мнения: 3 730
Стоилов има най-добрата техника.

Това са ми го казвали познати, но само техниката му била добра.
Да спор няма техниката е добра,но той не може да я ползва по предназначение.Смисъл,че ако има даден проблем той не може да го види.Да не забравяме факта,че той е само гиниколог, а не  специалност ФМ
тоест ехография Hands VПрепоръчвам Балев във Варна!
Хубав ден

# 216
  • Dobrich, Bulgaria
  • Мнения: 5
Здравейте.Можете ли да препоръчате добър педиатър или общопрактикуващ лекар?

# 217
  • Мнения: 87
Нашата педиатърка е Майя Калчева. Доволна съм от нея. Обяснява, направление никога не ми е отказвала. Не ме притиска да слагам ваксини и дори сама ги отлага при съмнение или когато е много горещо. Личен лекар на мен и съпруга ми е Павлета Илиева. И с нея не сме имали проблеми, дава направления, ако не може да помогне с нещо дава съвети при кого да отида. И двете са в първа градска.

# 218
  • Мнения: 2
Здравейте,
Знаете ли каква е цената на секциото в МБАЛ Добрич с избор на екип доктор Петев?

# 219
  • Мнения: 87
Мисля че е 600 лева.

# 220
  • БГ
  • Мнения: 1 272
Здравейте, от къде може да се намери информация за дни на отворените врати в родилното Simple Smile Тъй като ми предстои раждане следващия месец и бих искала да се запозная с обстановката Simple Smile

# 221
  • Добрич
  • Мнения: 400
Здравейте, от къде може да се намери информация за дни на отворените врати в родилното Simple Smile Тъй като ми предстои раждане следващия месец и бих искала да се запозная с обстановката Simple Smile
https://www.facebook.com/Uchiliste.za.roditeli.Dobrich/
и на този номер- Обаждане 088 823 5328.Взех го от страницата

# 222
  • Мнения: 10
Здравейте майчета!
 Искам да попитам има ли някоя майка от  групата, която е успяла да роди нормално след секцио? И при кой лекар?
 Ако има, моля споделете как мина нормалното раждане след секцио!

Последна редакция: нд, 08 юли 2018, 11:41 от eli_to90

# 223
  • Мнения: 5
Моля споделете мнение за д-р Златина Васкова АГ?

# 224
  • Мнения: 654
Здравейте майчета!
 Искам да попитам има ли някоя майка от  групата, която е успяла да роди нормално след секцио? И при кой лекар?
 Ако има, моля споделете как мина нормалното раждане след секцио!
Сега попадам на тази тема, но твоят въпрос много ме вълнува Simple Smile ако си имала успешно естествено раждане след секцио, моля те, сподели как мина, колко беше разликата... Може и на лични Simple Smile

# 225
  • Мнения: 728
А колко струва нормално раждане в
МБАЛ Добрич знае ли някой???


Здравейте,
Знаете ли каква е цената на секциото в МБАЛ Добрич с избор на екип доктор Петев?

# 226
  • Мнения: 185
А колко струва нормално раждане в
МБАЛ Добрич знае ли някой???


Здравейте,
Знаете ли каква е цената на секциото в МБАЛ Добрич с избор на екип доктор Петев?

Декември 2018 за нормално раждане с упойка платихме 650лв при Петев. Упойката само мисля, че беше 150-200лв.

# 227
  • Мнения: 1
Здравейте, аз съм в 8 г. с. И ми е нужен постоянен болничен, защото работата ми е тежка, но моята гинеколожка д-р Милена Николова в ДКЦ 1 гр. Добрич ми отказа болничен за цялата бременност. Та въпроса ми е знаете ли кой може да ми издаде постоянен болничен тук в Добрич. Благодаря ви предварително! 😊

# 228
  • Мнения: 185
Здравейте, аз съм в 8 г. с. И ми е нужен постоянен болничен, защото работата ми е тежка, но моята гинеколожка д-р Милена Николова в ДКЦ 1 гр. Добрич ми отказа болничен за цялата бременност. Та въпроса ми е знаете ли кой може да ми издаде постоянен болничен тук в Добрич. Благодаря ви предварително! 😊

Отиди при Ефраимов, над "Нещото" където е. Делят си кабинета заедно с Райкова, преди обяд е единия, после другия. Макар, че не знам сега покрай "Чудната градина" дали е там постоянно. Та, Ефраимов е член на комисията, която дава болнични. Оставяш си картона, викат те след 2 дни да си го вземеш (болничния ти е за месец) , плащаш 20лв и след месец пак си там.

# 229
  • Добрич
  • Мнения: 400
Щом си в 8мата седмица може и дните после да не ти стигнат.И ще стане малко сложно.Може и за това да отказва Николова

# 230
  • Мнения: 346
Момичета не мога да взема решение при кого да правя последната ФМ. Правила съм и при Балев и при Стоилов. Тей като се пада първите седмици на януари, незнам дали бих успяла да се запиша при Балев. Нали между 28 и 30 седмица се прави или 30-32?

# 231
  • Мнения: 185
Момичета не мога да взема решение при кого да правя последната ФМ. Правила съм и при Балев и при Стоилов. Тей като се пада първите седмици на януари, незнам дали бих успяла да се запиша при Балев. Нали между 28 и 30 седмица се прави или 30-32?

Аз лично си правих 2 ФМ и двете при Стоилов. Като цяло съм доволна от него, нямам наблюдение върху Балев.  Аз видях, че съм си направила последната морфология в 31г.с.

# 232
  • Мнения: 23
Здравейте, мамчета! Бременна съм в 7 месец. Попринцип съм от Добрич, но живея в Пловдив и следователно там си следя бременността. Наложи ми се да се прибера за седмица, но стана така, че се нуждая от преглед. Искам да ви попитам, при кой бихте ми препоръчали да отида и кой изобщо би ме приел без да се чака с дни?

# 233
  • Добрич
  • Мнения: 400
Питайте при Ивайло Петев.На горе трябва да му е визитката

# 234
  • Мнения: 185
Здравейте, мамчета! Бременна съм в 7 месец. Попринцип съм от Добрич, но живея в Пловдив и следователно там си следя бременността. Наложи ми се да се прибера за седмица, но стана така, че се нуждая от преглед. Искам да ви попитам, при кой бихте ми препоръчали да отида и кой изобщо би ме приел без да се чака с дни?
Звънни на д-р Ивайло Петев.
Обясни му ситуацията и ще те приеме. Дали в частния си кабинет или в болницата /завеждащ отделението по Акушерство и гинекология е/ мисля, че няма да ти откаже. Simple Smile Лека бременност и раждане 😊

# 235
  • Мнения: 10
Здравейте! Какво дрешки да приготвя за бебечо за болницата?

# 236
  • Мнения: 185
Здравейте! Какво дрешки да приготвя за бебечо за болницата?

Аз лично не харесвам комплектите за изписване, които продават и си направих мой си компект. Изписваха ни на 21.12.2018,та бях приготвила боди с къс ръкав, боди с дълъг ръкав, панталонче, чорапки,едни памучни ботушки/за да не е само по чорапки/, шапчица, пеленка и отгоре порт бебе. Комплекта с бодито и панталончето го взех от H&M. Никога не съм му слагала ръкавици, просто не ги търпеше, а шапка му слагах само в болницата.
Надявам се да ти бях полезна Simple Smile

# 237
  • Мнения: 10
Здравейте! Какво дрешки да приготвя за бебечо за болницата?

Аз лично не харесвам комплектите за изписване, които продават и си направих мой си компект. Изписваха ни на 21.12.2018,та бях приготвила боди с къс ръкав, боди с дълъг ръкав, панталонче, чорапки,едни памучни ботушки/за да не е само по чорапки/, шапчица, пеленка и отгоре порт бебе. Комплекта с бодито и панталончето го взех от H&M. Никога не съм му слагала ръкавици, просто не ги търпеше, а шапка му слагах само в болницата.
Надявам се да ти бях полезна Simple Smile

Да, все още не съм купувала нищо за изписването, но питането ми беше по-скоро за дрешките за престоя в болницата 🙄

# 238
  • Мнения: 185
Да, все още не съм купувала нищо за изписването, но питането ми беше по-скоро за дрешките за престоя в болницата 🙄
[/quote]

Аз нещо явно не съм разбрала 😂
Ами при нас в стаята тогава- обикновена, не ВИП, беше доста топло. Слагах му боди с къс ръкав, ританки, камизолка и чорапки. Това мисля, че е напълно достатъчно. Поне 3 чифта дрешки си вземи, а ако има нещо мъжа ти ще ти донесе допълнително. Не знам сега как е, но на мен тогава ми искаха шампоан /от списъка/, обаче тогава въобще не го искаха и ги къпеха само с вода. /кой ще се занимава да слага шампоан/

# 239
  • Мнения: 10
Аз приготвих 7 бодита с дълъг ръкав, 7ританки и 2 камизолки и няколко ромпърчета и не знам дали ще е достатъчно.. 😁
Приготвила съм шампоанче и олио но ще ги дам само ако ми ги искат...

# 240
  • Мнения: 728
Топло е във всички стаи,не само във ВИПа. Разликата  е,че ВИП стаята е с  малък хладилник и нищо по-различно от другите.
Вземете си босите,панталонки, блузки, чорапки,одеалце задължително  . Козметика не искат,но аз  си носих.

# 241
  • Мнения: 84
Здравейте, между 6.01 и 17.01 трябва да отида на фетална морфология , но при д-р Стоилов часовете са чак за края на януари. Чух, че и д-р Милев има добра апаратура. Някой може ли да сподели отзиви за фетална морфология при него?

# 242
  • Мнения: 20
Здравейте, между 6.01 и 17.01 трябва да отида на фетална морфология , но при д-р Стоилов часовете са чак за края на януари. Чух, че и д-р Милев има добра апаратура. Някой може ли да сподели отзиви за фетална морфология при него?


Аз ходих при д-р Милев 2018 година и съм доволна.

# 243
  • Мнения: 89
Съветвам да си запишете час при Стоилов. Ако краят на Януари ви е късно, му звъннете по телефона. Най-вероятно ще ви вземе извънредно с +50%, но парите си заслужават. Имам скорошни впечатления от двамата в една и съща седмица. Да, апаратът на Милев изглежда добре, но е много по-важно какво ще ви кажат на прегледа.
Здравейте, между 6.01 и 17.01 трябва да отида на фетална морфология , но при д-р Стоилов часовете са чак за края на януари. Чух, че и д-р Милев има добра апаратура. Някой може ли да сподели отзиви за фетална морфология при него?

# 244
  • Мнения: 728
Цяла бременност  ходих при  др Милев, феталните също ми ги прави той-мил,внимателен,обяснява всичко подробно. Много съм доволна!
Стоилов е прехвален и вече притупва  прегледите на бързо.
Здравейте, между 6.01 и 17.01 трябва да отида на фетална морфология , но при д-р Стоилов часовете са чак за края на януари. Чух, че и д-р Милев има добра апаратура. Някой може ли да сподели отзиви за фетална морфология при него?

# 245
  • Мнения: 346
Здравейте, предстои ми раждане в Добрич. Имам няколко въпроса:
Вярно ли е, че ако не си във вип стая има режим на водата? Аз разлика от обикновенна освен плазмата и хладилника и това че са двама човека в стая не видях.. Най вече ме интересува да има вода.. Трябва ли да нося адаптирано мляко, ако случайно нямам кърма? Какво мислите за епидуралната упойка? В списъка даден ми от Аг пише само 2 комплекта за бебето(на мен ми се струва недостатъчно).

# 246
  • Добрич
  • Мнения: 400
Здравейте, предстои ми раждане в Добрич. Имам няколко въпроса:
Вярно ли е, че ако не си във вип стая има режим на водата? Аз разлика от обикновенна освен плазмата и хладилника и това че са двама човека в стая не видях.. Най вече ме интересува да има вода.. Трябва ли да нося адаптирано мляко, ако случайно нямам кърма? Какво мислите за епидуралната упойка? В списъка даден ми от Аг пише само 2 комплекта за бебето(на мен ми се струва недостатъчно).
Зависи в каква стая ще те настанят.Аз бях раждане с екип 2015 и ме сложиха в стая където имаше постоянно топла вода.Само ме попитаха ВИП ли да е.Престоя тогава беше 100лв без значение колко време си.Няма кой знае каква разлика.Хладилник сега не ти трябва.Разликата е във вида и на банята.Но това не е от значение.
АМ не ти трябва- те дават от Неонатологията.
Пък ако няма (в което се съмнявам) ще ти донесат вашите.Ще ти трябва и кана за вода.
Дрешките-къпят бебето един път на ден - трябва да имаш чисти дрешки.
По принцип бебетата са си чистички- някой повръщат.При нас авария нямаше.Ако всичко е ок престоя е между 3 и 5 дни.
Аз родих без упойка.На мнение съм че упойката влиза и в бебето и има от нея и в кърмата.Тя ти притъпява усещанията и съответно не усещаш и напъните

# 247
  • Мнения: 654
Извинявам се, но не разбрах... във вип стаята са по две родилки, а в "обикновените" по три, така ли? А има ли самостоятелни стаи?

# 248
  • Добрич
  • Мнения: 400
Вип-а е с 2 легла.Другите са с по 3.2 вип стаи са

# 249
  • Мнения: 185
Родих декември 2018. Бях в обикновената стая. Там са по 3 легла, банята беше ремонтирана и винаги имаше топла вода. Вярно не са нови леглата, но беше чисто. Хладилник не е нужен, но евентуално си носете духалка.
Самостоятелн стаи няма и повярвайте ми точно тогава не ви е нужно да оставяте сама. При нас дори дойде една жена, психоложка мисля беше да ни разпитва как се чувстваме, имаме ли нужна от съвети, помощ и тн... Всички сте чували за следродилна депресия.
Доколкото знам към днешна дата "ВИП" стаята се плаща на ден. Когато аз бхя в болницата тези стаи бяха заети единствено от.... Турци.
И да, родих с епидурална упойка. Най-доброто ми решение. Усещат си се напъни, болка и всичко останало, просто болката се притъпява до някаква степен.

Адаптирано мляко дават от неонатологията.

# 250
  • Мнения: 728
Аз родих октомври 2019.  Бях в обикновена стая,защото акушерката ми каза,че няма смисъл да плащам за ВИП,която струва 100лв за целия престой, а разликата е само,че има хладилник, който не ви трябва.
В обикновената стая са 3 легла, а във ВИПа-2.
В обикновената беше топло и имаше винаги топла вода.
АМ дават от неонатологията. Само си носете шишенце за него и едно за глюкоза.
Дрешки носих 6 комплекта + 2/3 боденца повече и одеалце.

# 251
  • Мнения: 346
Момичета само да ви питам ако някой знае колко струва избор на екип плюс епидурална упойка?

# 252
  • Добрич
  • Мнения: 400
Питайте гинеколога си.Той знае и ще ви каже

# 253
  • Мнения: 185
Момичета само да ви питам ако някой знае колко струва избор на екип плюс епидурална упойка?

Декември 2018,при Петев нормално раждане с епидурална упойка, платихме 650лв.

# 254
  • Добрич
  • Мнения: 400
Избор на лекар 450, акушерка 100 .Вип стая 100.И секцио и естествено са 450лв.

# 255
  • Мнения: 10
Здравейте, предстои ми раждане в Добрич. Имам няколко въпроса:
Вярно ли е, че ако не си във вип стая има режим на водата? Аз разлика от обикновенна освен плазмата и хладилника и това че са двама човека в стая не видях.. Най вече ме интересува да има вода.. Трябва ли да нося адаптирано мляко, ако случайно нямам кърма? Какво мислите за епидуралната упойка? В списъка даден ми от Аг пише само 2 комплекта за бебето(на мен ми се струва недостатъчно).

Здравей! Родих в края на януари. Бях в обикновена стая, беше топло, стаята е с три легла, топла вода имаше постоянно, бойлера беше в стаята (не знам дали е общ или само стаята). АМ дават от неонатологията на всеки 3 часа, но все пак насърчават кърменето. Аз родих без епидурална упойка. Дрешки си носете повече, всяка сутрин взимат бебчетата да ги къпят и преобличат. 🤗

# 256
  • Мнения: 390
Здравейте, сега с това извънредно полужение дали се преустановяват консултациите. При д-р Николова съм в ДКЦ1, днес нямаше как да звънна и сега се чудя дали има смисъл да ходя, имам преглед с изследвания на 16ти

# 257
  • Мнения: 539
Доколкото разбрах се прекратяват женските консултации и профилактични прегледи, имунизации и планови операции поне до 29.03.

# 258
  • Мнения: 37
Здравейте мили майки и бъдещи майки. Имам въпрос към вече родилите майки. Четох много по темите, но се обърках. В 12 седмица съм. А е нужно да си избера лекар да следи бременността. В момента ходя при Милев на частно, поради прекъснати здтавноосигуротелни права, които до края на месеца ще възстановя. Някой ражда ли е при Милев? Разбрах че е в Балчик. От 18 годишна съм негова пациентка и не съл била разочарована. Но нямам опит в раждане, бошмица Балчик състоянието и отношението. Вие имате ли опит с Милев, раждали ли сте вие при него или ваши близки?

# 259
  • Добрич
  • Мнения: 400
Балчик знаеш на колко км е.Няма Неонатолотия и Кръвен център !!!Заради което за мен е безумие да се прови каквото и да било като операция / раждане/ там

# 260
  • Мнения: 84
Защо не се насочите към някой друг лекар, който работи в болницата- д-р Петев или д-р Хаджиларски? А при Милев може да си ходите на фетална морфология- нали има 4D ехограф.

# 261
  • Мнения: 343
Здравейте, някой може ли да ми даде координати на д-р Хаджиларски? Благодаря предварително.

# 262
  • Мнения: 728
Здравейте мили майки и бъдещи майки. Имам въпрос към вече родилите майки. Четох много по темите, но се обърках. В 12 седмица съм. А е нужно да си избера лекар да следи бременността. В момента ходя при Милев на частно, поради прекъснати здтавноосигуротелни права, които до края на месеца ще възстановя. Някой ражда ли е при Милев? Разбрах че е в Балчик. От 18 годишна съм негова пациентка и не съл била разочарована. Но нямам опит в раждане, бошмица Балчик състоянието и отношението. Вие имате ли опит с Милев, раждали ли сте вие при него или ваши близки?

Аз ходих на консултации при др. Милев.Доволна съм. Щях да раждам при него в Балчик, но бебко реши да излезе една събота,когато др. Милев отсъстваше,понеже беше на семинар.  Чух се с него и ми каза да отивам в Добрич и след като родя да му звънна.Отидохме,приеха ме една усмихната сестра и много мила акушерка-др. Жечева ,прегледаха ме,родих нормално без проблем и без да ме оставят нито за миг,дадоха ми бебчето, пуснаха тати да ни види за един час веднага след като родих,настаниха ме в стая и съм много доволна от всички и всичко, защото имахме повече жълтеница и го слагаха на лампа в неонатологията. Ако бях родила в Балчик щяха да вдигнат бебето в Добрич,а мен да изпишат и изпратят вкъщи без бебчо, така че според мен най-добре и за теб и за бебенцето ти е да не раждаш в Балчик,защото няма неонатология. Всички доктори,които минаваха на визитация бяха много мили и внимателни.

# 263
  • Мнения: 37
Благодаря Ви много майчета,че споделихте. Аз се наложи в понеделник рано сутрин да ме приемат в болницата. Запознах се с Петев и Хаджиларски. Хаджиларски каза, че следи бременност в Балчик. Петев разбрах, че е завеждащ отделението и следи на частен кабинет,,но и по здравна каса в негов кабинет близо до петте кьошета и у-ще Караджа. Разбрах, че дори и да избера някой от болницата и той да ме изроди, ако не е на смяна, пак си плащам за избор на лекар и екип. Днес ме изписаха, всичко е наред. Прпсто бъдещата мама трябва да внимава.

# 264
  • Мнения: 654
Здравейте! Имам питане към скоро родилите.... Предстои ми раждане в началото на май месец и се чудя какви дрешки да взема за бебето за болницата... Знам, че трябва да е по-облечено в началото, но не мога да преценя колко.... Дали ще е достатъчен ромпър с дълги ръкави и крачета или отдолу да сложа и боди с къс ръкав? Или да взема бодита с дълъг ръкав и ританки? Одеяло за бебето аз ли трябва да нося или там имат...

# 265
  • Мнения: 346
Здравейте! Имам питане към скоро родилите.... Предстои ми раждане в началото на май месец и се чудя какви дрешки да взема за бебето за болницата... Знам, че трябва да е по-облечено в началото, но не мога да преценя колко.... Дали ще е достатъчен ромпър с дълги ръкави и крачета или отдолу да сложа и боди с къс ръкав? Или да взема бодита с дълъг ръкав и ританки? Одеяло за бебето аз ли трябва да нося или там имат...
Одеяло там имат. Аз го обличам с боди с къс ръкав и ромпър по удобно е така ') По принцип там отначало ги обличат с тяхни дрешки.На втория ден като ми го донесоха вече си го обличах с мои дрешки. Аз имах към 6-7 комплекта. Simple Smile

# 266
  • Мнения: 654
Ясно, благодаря! А ти секцио ли роди?

# 267
  • Мнения: 346
Ясно, благодаря! А ти секцио ли роди?
Да преди два месеца се наложи да ми направят спешно секцио след  7 часа опити за нормлано Simple Smile) Ако имаш въпроси питай.

# 268
  • Мнения: 654
Ясно, благодаря! А ти секцио ли роди?
Да преди два месеца се наложи да ми направят спешно секцио след  7 часа опити за нормлано Simple Smile) Ако имаш въпроси питай.
Писах на лични, за да не спамя темата Hug

# 269
  • Мнения: 2
Здравейте, майчета и бъдещи такива! След 2 седмици ми предстои ранен скрининг при д-р Стоилов. Тогава ще бъда в 13-та г.с. Някой може ли да ме ориентира каква е цената на бхс и феталната морфология, защото срещам разнопосочна и стара информация? Благодаря!

# 270
  • Добрич
  • Мнения: 400
Обадете се на Стоилов и го попитайте.Едва ли ще скрие

# 271
  • Мнения: 390
Здравейте, майчета и бъдещи такива! След 2 седмици ми предстои ранен скрининг при д-р Стоилов. Тогава ще бъда в 13-та г.с. Някой може ли да ме ориентира каква е цената на бхс и феталната морфология, защото срещам разнопосочна и стара информация? Благодаря!

Бхс във Варна правят и е безплатно
За феталната бях при Милев и е 80лв гледах че и при Стоилов ще е толкова, приготви си флашка да си вземеш снимките който ще ти направят ако разбирасе искаш да ти останат за спомен.

# 272
  • Мнения: 89
+ 50% от цената за записвания в определени дни или извънредни такива. Проверете в сайта му за свободни часове и ценоразпис.

# 273
  • Мнения: 2
Благодаря ви, момичета! Не че ми е проблем цената. Просто в сайта му пише 80 лв (не съм с извънреден час), а срещам мнения в социалните мрежи, че е 120 лв. И заради това реших да попитам. Благодаря още веднъж!

# 274
  • Мнения: 539
Здравейте, моля препоръчайте ми педиатър, от когото сте доволни.  Hug

# 275
  • Мнения: 1
Здравейте мили майчета! Бих искала да ви попитам колко от вас са раждали с избор на екип. Доста се колебая дали да родя при който се падне на смяна или да си избера екип и вашето мнение ще ми е от полза.

# 276
  • Добрич
  • Мнения: 400
Аз родих с наблюдаващия ме гинеколог и не съжалявам!!!
Ако втори път забременя пак бих си платила
Имай в предвид,че другите гинеколози почти не ти обръщат внимание,защото в случая си пациент на ...

# 277
  • Мнения: 2
Здравейте, майчета! Можете ли да ми споделите вашето мнение за д-р Трифон Йордаов? Благодаря Ви!

# 278
  • Мнения: 539
Аз си следих бременността и раждах (секцио) при него и сина му- д-р Владимиров. Като цяло съм доволна, въпреки пандемията прегледите вървяха добре, обръщаха ми достатъчно внимание.  Секциото мина по план, без усложнения. Също ми направи много добро впечатление един млад лекар- д-р Дани Атанасов. Беше много отзивчив, после той ми сваля конците, много е внимателен.

Последна редакция: нд, 21 фев 2021, 10:31 от МаМа-Ураган

# 279
  • Мнения: 1
В кой дни Д-р Хаджиларски е в град Добрич!!!

# 280
  • NE
  • Мнения: 10 999
д-р Хаджиларски мисля, че има конкетни дни в Добрич в болницата. В понеделник и сряда е в Балчик.

# 281
  • Мнения: 7
Здравейте момичета, виждам,че темата е малко старичка,но да попитам има ли бременни майчета от Добрич? Ще се радвам да обменим полезна информация. Как смятате да раждате и при кого? С или без избор на екип?

# 282
  • Мнения: 580
Здравейте момичета, виждам,че темата е малко старичка,но да попитам има ли бременни майчета от Добрич? Ще се радвам да обменим полезна информация. Как смятате да раждате и при кого? С или без избор на екип?
В отчетните теми, може би, ще намериш по-лесно бъдещи майки от Добрич. Когато бях бременна, тук нямаше никаква активност. Аз раждах преди почти 3 години. Имам приятелки, раждали през последната година. Ако мислиш, че мога да съм ти от полза, пиши ми. Леко раждане!

# 283
  • Мнения: 25
Здравейте,
аз съм от бременните в момента. Следя се при д-р Милев и съм много доволна. Обмислям и той да ме изражда, но съм пред дилема заради болницата в Балчик. :/

# 284
  • Мнения: 580
Здравейте,
аз съм от бременните в момента. Следя се при д-р Милев и съм много доволна. Обмислям и той да ме изражда, но съм пред дилема заради болницата в Балчик. :/
Нямат неонтология. Ако не дай Боже нещо се наложи, майката е в Балчик, а детето се транспортира в Добрич или във Варна. Това е и една от причините да не е предпочитана болница. Отделно, че естественото раждане хич не е на почит там. Имайте това предвид при окончателния си избор.

# 285
  • Мнения: 25
Да, проучих ги нещата вече за Балчик.
 Ще дам шанс и на Майчин дом във Варна. Много добри мнения има за там. Relaxed

# 286
  • БГ
  • Мнения: 1 272
Здравейте, знаете ли колко струва записа на тонове в болницата? Питам понеже явно тук не е практика да се дава направление за безплатен запис на тонове в болницата, а се искат по 20 лева от следящия бременността.

Общи условия

Активация на акаунт