Бременни майчета от Добрич (тема 2)

  • 78 190
  • 286
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 505
Ама аз съм те нацелила кога да те питам.А мажеш ли с нещо?

# 76
  • Мнения: 27
Майчета я кажете верно ли остават козметиката и памперсите в отделението, тези които се носят по списък или това са митове? Защото все пак ги купувам за моето бебче и ми се струва прекалено много за 2-3 дни престой в болницата 20-30 памперса, както е писано в списъка, който ми дадоха. В същото време 2 комплекта дрешки пък ми се струват малко 🤔 Колко шишенца с биберон взехте? И евентуално ако не ми тръгне кърма( да се надяваме че ще) с какво ще се храни бебка?? 🤔
Друго което ме интересува е температурата - да знам и за себе си как да се подготвя, какво да слагам в багажа. Някои казват, че студено било, макар че в тия жеги.. Не че татето няма да тича като линейка 😂😂 но все пак.
Леле вече започнах да сънувам всичко 😊. С трепет очаквам събитието, въпреки че има още време.

# 77
  • Добрич
  • Мнения: 400
Трябват ти 2 шишета за вода и АМ.АМ не купувай-дават в отделението.На моето дадоха Хип иначе давали и Аптамил.Зависи какви дарения имат.Не бързай да даваш сама АМ.Те ще ти кажат,ако бебето не суче.Не ти трябва шампоан за бебето.Те идват и ги взимат за къпане.Нищо не остава в отделението.Ако нямаш дрешки ти дават на заем.Ако няма проблем ти трябват 2 комплекта на ден.Да си го преоблекат с чисти след къпането.Мокрите кърпи и памперсите ти се използват за твоето си бебе.Те стоят в неговата си количка.По 5-6 на ден трябва да имаш.За температурата нищо не мога да кажа-аз бях ноември.И бибка залагалка вземи за всеки случай.Памперса се сменя преди всяко хранене.Храниш на 3 ч.Смятай колко памперса ти трябват.Целия пакет стои при теб в стаята,ако бебето е в неонатологията.
Няма нищо по-добро от кърмата!!!
Моята не можа да тръгне като хората.Малко е,но не съм се отказала все още да му давам -вече почти 10месеца.За тях всяка капка кърма е от полза!!!

Последна редакция: пт, 26 авг 2016, 08:05 от laguna_s

# 78
  • Мнения: 1 831
Майчета я кажете верно ли остават козметиката и памперсите в отделението, тези които се носят по списък или това са митове? Защото все пак ги купувам за моето бебче и ми се струва прекалено много за 2-3 дни престой в болницата 20-30 памперса, както е писано в списъка, който ми дадоха. В същото време 2 комплекта дрешки пък ми се струват малко 🤔 Колко шишенца с биберон взехте? И евентуално ако не ми тръгне кърма( да се надяваме че ще) с какво ще се храни бебка?? 🤔
Друго което ме интересува е температурата - да знам и за себе си как да се подготвя, какво да слагам в багажа. Някои казват, че студено било, макар че в тия жеги.. Не че татето няма да тича като линейка 😂😂 но все пак.
Леле вече започнах да сънувам всичко 😊. С трепет очаквам събитието, въпреки че има още време.
не остават за болницата. Peace Това са някакви слухове.И аз като раждах го бях чула това.Всичко стои до теб до леглото ти в болницата.Ако си секцио и не можеш да ставаш да си взимаш неща ,идва сестра и те пита кое къде е и си взима необходимото.Няколко памперса стоят в коша с бебето.2 шишета .По принцип ги искат по обикновени,защото явно преди са имали скандали с изчезнали и счупени шишета.Аз бях с Томи типи ,нямах никакъв проблем.
Аз раждах септември и една вечер ми беше мн хладно тресеше ме,но с едно одеало се оправих.Аз лично ти препоръчвам да си вземеш повече лигнин и еднократни гащи/продават ги на ДМ и при Соня /борсата до първа градска/.
Обаче за бебчо ти препоръчвам за в болницта да не взимаш мн ''скъпи'' за теб бодита,защото като му мажат пъпчето и остават петна по бодито ,които после трудно се махат.

# 79
  • Добрич
  • Мнения: 400
 Sofinka:-) ,с гел на Бочко и давам Дентокинд.Успокоява малко положението.Зора е докато пробие съответния зъб.
Аз бях с шишета на НУК.Помолиха ме да купя Камера."Мамче хубави шишета си взела,а скъпи при това,но са голям боклук и не стават за хранене"Аз отказах да купя Камера.Моите шишета струват 15лв,а камерата няма и 5лв.Цена =  качество според мен.Казаха ми,че ако аз ходя и си храня детето да си му давам с Нук.Те имат там техни и му даваха с тях.Виждала съм в количката му,но само веднъж ги засякох да го хранят с него.
Нук е с по-малка дупка и отнема повече време за хранене от Камерата.А за тях времето е ценно.Все пак не хранят само твоето бебе.Хайде хубав ден,че доста се застоях!
Ако искате можем да се срещнем в парка!!!

# 80
  • Мнения: 1 505
Така е и аз бях с Нук.Но ми казаха да взема Камера..Има една с къса черна коса с,която не може да се спори.Иначе вс други са мн приятни и насърчават кърменето.

# 81
  • Мнения: 1 505
Другото,гледайте да не идват мн хора при вас,особенно грипни.Дори и нещо да ви липсва момичето до вас ще го има.В такива моменти всички си помагат.

# 82
  • Мнения: 1 505
Laguna пробва ли с дормикинд,четох мн добри отзиви.

# 83
  • Мнения: 27
Благодаря за инфото. Взех шишета на Нук и обикновени. В болницата ще си нося обикновените тогава 😊

# 84
  • Мнения: 11
Аз разбрах, че ако всичко е наред бебенцето си стои при мама в стаята. Незнам само вечер вземат ли ги или само за къпането и тоалета?

# 85
  • Мнения: 1 831
Аз разбрах, че ако всичко е наред бебенцето си стои при мама в стаята. Незнам само вечер вземат ли ги или само за къпането и тоалета?
само за къпането  Peace

# 86
  • Мнения: 11
А това адаптирано мляко и вода (май глюкоза им се дава) те ли ти го носят?

# 87
  • Мнения: 1 831
Глюкоза се дава ,те ти дават от болницата.И мляко дават,ама ... ще има да висиш пред неонатологията за мляко.Ако си вземеш мляко пък ти да си му даваш ,трябва да чакаш за вода...Моя съвет е вземи си ти мляко и вода и си му прави млякото в стаята.Иначе в неонатология са мн изнервени и постоянно крещят за нещо.Няма да забравя как сме чакали струпани майки за мляко и вода.После си взех АМ ,ама пък нямах вода за него ,та ходих и за вода.

# 88
  • Мнения: 11
Оф да чувала съм, че били ужасни там. Наскоро ходих на отворени врати и се зачудих вратата към новородени заключена със звънец и отстрани бележка не звъни на звънеца Grinning
Абе важното е мама и бебе да са добре, пък 3-4 дена все се изтърпяват Simple Smile

# 89
  • Мнения: 308
Майчета имам един въпрос. Някоя има ли е киста по време на бременноста и не се е спукала до края. Аз имам 10см киста и казаха че по време на раждането ще ми я на махнат направо с яйчника...

Общи условия

Активация на акаунт