Моля за съвет!!!! памперс през ноща

  • 16 897
  • 134
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 503
След като няма доказателства никакви, че свикването на гърне на фиксирана възраст се намира в пряка зависимост с обсъждания проблем ти защо го твърдиш?
Защото имам такива наблюдения. Близко до ума е.

# 76
  • Мнения: 24 467
Върху какви и колко деца имаш наблюдения?
И как ще обясниш, че еднакво гледани деца по отношение гърнето имат различни прояви във връзка с обсъждания проблем? Както и на какво се дължи нощното напикаване при деца във времената, когато памперсът е бил непознат /а те не са толкова отдавна/?

Още за причините:

http://zdrave-bg.eu/index.php?option=com_content&view=articl … 84&Itemid=126

http://www.evropea.com/nostno_napikavane_dete.html

Дай нещо, което подкрепя твоята теория.

http://intimniproblemi.com/index.php/2009/12/08/%D0%BD%D0%BE%D1% … 0%B0%D1%82%D0%B0/
"До  две годишна възраст, повечето деца са сухи през деня (тоалетната е наблизо, когато се нуждаят а пък и облеклото им е лесно за смяна). На три годишна възраст , 3 от всеки 4 деца са сухи през повечето нощи. На пет годишна възраст , повечето деца са сухи през нощта.Все пак, 1 от всеки 5 деца все още се подмокря най-малко веднъж седмично. На възраст от 10 години, около 1 на всеки 10 деца се подмокря няколко нощи в седмицата. До навършване на 15 години, само 3 от всеки 100 деца все още подмокрят леглото няколко нощи в седмицата. Тези факти и цифри показват, че при повечето деца постепенно намалява нощното напикаване и няма за какво да се притесняват в детската възраст под 5 години."

"Точните причини за нощното напикаване не са много добре установени.Ето някои възможни причини.

Вероятността едно дете да се напикава е 40%, ако единият от родителите страдал или страда от същото, и 70%, ако и с двамата родители е така.Така че често има генетичен елемент. Една от най-честите причини за нощното напикаване е че мускулите на пикочния мехур го изпразват, когато е само наполовина пълен с урина.Това е така, защото при детето се е забавило развитието на  нервите и мускулите за контрол на пикочния мехур. Други деца пък произвеждат много урина през нощта, защото механизма, който да намали производството през нощта се развива прекалено бавно. Има много малко научни доказателства в подкрепа на идеята, че нощното напикаване е психологически проблем.Някои деца се подмокрят в леглото, ако те имат страхове у дома или в училище, но по-често нощно напикаването е по-скоро причина отколкото резултат за нещастието. Родителите често си мислят, че детето им спи по-дълбоко в сравнение с другите деца. Няма научно доказателство за това. Понякога, медицинско състояние, като например инфекция на урината е причина за напикаването."

Някои предложения:
"Какво можете да направите
Не се притеснявайте за нощното напикаване, ако вашето дете е до 6-годишна възраст или по просто бъдете търпеливи.

Помогнете на детето ви да не се чувства зле. Миризливите спални и многото изпрани чаршафи са досадна работа, но се опитайтте да осигурите спокойствие на детето.Важно е детето да не се чувства виновно за нещо, което не може да контролира.Нощно напикаване тревожи децата и те често се чувстват като още по-малки деца или че са мръсни.
Обяснете нощното напикаване на вашето дете.Обяснете колко нормално е това, и че със сигурност има и други деца на същата възраст със същия проблем.Обяснете му, че във времето този проблем ще изчезне, и че вие ще направите това да се случи по-бързо. Ако вие също сте се напикавали, кажете на вашето дете .

Как да обясним нощно напикаване на Вашето дете
Кажете на детето си, че е работа на бъбреците призвеждат урината, която слиза по тръби в пикочния мехур.Пикочният мехур е като балон пълен с урина.Има мускул на отвора, който го държи затворен.Когато урината напълни пикочния мехур, той изпраща съобщение към мозъка и мозъка казва на мускула да отвори балона.Кажете на детето си, че, за да може да контролира уринирането през нощта, всички части трябва да работят заедно.

Бъбреците трябва да направят само правилното количество урина. Пикочният мехур, трябва да я складира и да каже на мозъка, когато е пълен. Тогава мозъкът трябва или да каже на отвора на балона да остане затворен до сутринта, или да каже на детето да се събуди и да използва тоалетната.  

Станете практици. Измислете начини за справяне с практическите проблеми.Например , осигурете си водоустойчиви калъфи за матраци.Децата, които се напикават се страхуват да спят на гости на други деца.За да се справят с това, купете пижама, която лесно се пере или полиестерен спален чувал. Кажете на детето си да сложи сухи дрехи близо до леглото, така че на сутринта, то просто да ги облече бързо, без никой да забележи проблема.

Обмислете използването на абсорбиращи долни гащи .Те са предназначени да се носят по провисналипижама или нощница, и не изглеждаткато памперси.Товаевидно няма да реши проблема, но ще ви даде почивка и ще намали стреса.В някои аптеки продават абсорбиращо бельо , което почти не се разл;ичава от стандартното.

Направете достъпа до тоалетната да е лесен.Направете така, чедетето да стигне  лесно до тоалетната.Пижамата трябва да се сваля лесно.Осигурете нощни светлини за насочване на детето към вратата на спалнята.Осигурете гърне в спалнята, ако банята е далеч.

Насърчавайте детео да посещава тоалетната, преди да си легнете (например, около 11 часа).Това няма да попречи на напикаването,но поне ще намали количеството на урината.

Насърчавайте детето си да пие много през деня – най-малко шест напитки.Това помага за обучението на пикочния мехур да съдържа по-големи количества, както и ще предотврати прекомерната употреба през вечерта.

Да не се ограничават напитките през нощта – това не помага. Ако детето ви пие много вечер, то може да бъде, защото то не е пило достатъчно през деня, така че най-добрият подход е да се насърчи да пие течности  през деня.Логично е да се ограничават напитките с кола след обяд, защото те съдържат кофеин, който могат да затрудни контрола на пикочния мехур.

Помогнете на детето да тренира пикочния  си мехур.Обяснете му, че на пикочния мехур е като балон, и трябва да се разпъва.Това ще помогне да стане по-здрав, така че урината по-лесно да се контролира.Веднъж дневно (два пъти в събота и неделя), насърчавайте детето да пие много, а след това се опита да задържи до спукване ако е възможно.Това ще работи само ако детето разбира какво се опитва да направии не се ядосвайте, ако детето ви не може да стиска.

 

Отидете на лекар. Отидете на лекар, ако:

Проблемът ви преборва и започвате да се ядосвате на детето си Вашето дете изглежда разстроено заради напикаването или за други училищни проблеми Вашето дете е на възраст между 7 и повече.В тази възраст будилниците за нощно напикаване могат да бъдат полезни Вашето дете се помокря и през деня, или има слаб поток на урината Вашето дете има някакви други здравословни проблеми, или не расте като другите деца.  

Какво може да направи вашият лекар

Има ли нужда от изследвания? Ако детето ви изглежда здраво, с изключение на нощното напикаване, вероятно няма сериозна причина.Единственото необходимо е тест на урината. Вашият лекар ще изпрати пробата в лаборатория, за да провери за инфекция.

Алармите за нощно напикаване са подходящи за деца на възраст над 7 години.Те звънят или вибрират, когато детето започва да се подмокря.Това е най-ефективното лечение.Те събуждат детето, и създават навик на събуждане, когато е необходимо да се уринира.Дори и ако решите да купите аларма, важно е да знаете, че е добре медицинска сестра да ви покаже как да го използвате правилно.За използване на алармата се изисква много търпение и съпричастност, но си струва.Има два основни вида аларма."




Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 10:02 от Judy

# 77
  • Мнения: 503
Върху какви и колко деца имаш наблюдения?
И как ще обясниш, че еднакво гледани деца по отношение гърнето имат различни прояви във връзка с обсъждания проблем? Както и на какво се дължи нощното напикаване при деца във времената, когато памперсът е бил непознат /а те не са толкова отдавна/?
Върху какви деца... ами деца с по 2 ръце, 2 крака, развиващи се нормално, без аутизъм, без синдром на Даун, с родители, които се занимават с тях... Колко? Ми не съм броила, някои са от приятелски семейства, други са деца на съседите или на родителите от детските площадки, някои са мои роднини с деца, тук включвам и своите родители, и наистина не съм броила. Просто цял живот знам, че детето се учи на гърне на 1 годинка и след това няма вече разправии с памперси. Не съм се родила с това мнение, развило се е с времето някак. Относно еднакво гледаните деца, еми няма такова нещо .Дори да са брат и сестра, родителите винаги са по-търпеливи с второто, вече са минали по определен път и с второто не си дават много зор, ако по-малкото се лигави, родителите вече знаят, че това е нормално и не настояват да го спрат, както е било с първото примерно и т.н. Въобще, обяснявам ясни неща, направо не вярвам, че ме питаш това. Колкото до миналите времена, родителите ми не са споделяли да е имало такива напикавания при мен или при други деца, дори и преди няколко години като сме обсъждали подобни въпроси, отричат да са чували за това, което ми разказваш тук. Нощното напикаване е минавало към година и половина долу-горе, но и тогава родителите много по-сериозно са гледали на ученето на гърне, защото никой не е търпял да пере по 10-20 пелени всеки ден. Та така...

Дай нещо, което подкрепя твоята теория.
Ти на някакво състезание го обърна. Ми какво да ти кажа, размърдай сивото вещество, знам че ти е трудно, но се упражнявай. И да ти дам, за какво ще го използваш? За да направиш анализ колко глупава е идеята. Дотам ще ти стигне.

# 78
  • Мнения: 24 467
Върху какви и колко деца имаш наблюдения?
И как ще обясниш, че еднакво гледани деца по отношение гърнето имат различни прояви във връзка с обсъждания проблем? Както и на какво се дължи нощното напикаване при деца във времената, когато памперсът е бил непознат /а те не са толкова отдавна/?
Върху какви деца... ами деца с по 2 ръце, 2 крака, развиващи се нормално, без аутизъм, без синдром на Даун, с родители, които се занимават с тях... Колко? Ми не съм броила, някои са от приятелски семейства, други са деца на съседите или на родителите от детските площадки, някои са мои роднини с деца, тук включвам и своите родители, и наистина не съм броила. Просто цял живот знам, че детето се учи на гърне на 1 годинка /хубаво де, моите са били така, едното се напикаваше, въпреки това/ и след това няма вече разправии с памперси /Ами да ти кажа- хич не е така, или мислиш, че преди 35 и повече години аз и други мои близки и познати сме били с памперс до две и нагоре?/. Не съм се родила с това мнение, развило се е с времето някак.
Относно еднакво гледаните деца, еми няма такова нещо .Дори да са брат и сестра, родителите винаги са по-търпеливи с второтонапикаващото ми се дете бе второто, аз също бях "второто дете", обаче единият ми братовчед пък не беше- не това е разковничето/, вече са минали по определен път и с второто не си дават много зор, ако по-малкото се лигави, родителите вече знаят, че това е нормално и не настояват да го спрат, както е било с първото примерно и т.н. Въобще, обяснявам ясни неща, направо не вярвам, че ме питаш това. /За кое не вярваш?/Колкото до миналите времена, родителите ми не са споделяли да е имало такива напикавания при мен или при други деца, дори и преди няколко години като сме обсъждали подобни въпроси, отричат да са чували за това, което ми разказваш тук. /Аз не съм била единствен случай, у нас се говореше обаче свободно затова, не сме се крили. Ходили сме по лекари, занимаващи се с точно такива проблеми. Интересно, кои ли ще са били другите такива проблеми, ако съм била изключение някакво...Но не бях. /Нощното напикаване е минавало към година и половина долу-горе /хич не е така, нито за сегашните времена, нито за времената от преди 30-40 години, а на година и половина- две въобще не се говори за проблем "нощно напикаване"./, но и тогава родителите много по-сериозно са гледали на ученето на гърне, защото никой не е търпял да пере по 10-20 пелени всеки ден. Та така...

Дай нещо, което подкрепя твоята теория.
Ти на някакво състезание го обърна. Ми какво да ти кажа, размърдай сивото вещество, знам че ти е трудно, но се упражнявай. И да ти дам, за какво ще го използваш? За да направиш анализ колко глупава е идеята. Дотам ще ти стигне.
Състезание за какво? Ако е за информация- жалко, че така го приемаш. Дай информация и ти, бъди полезна и конкретна.
Другото са общи приказки в стил "Така си мисля" и "Цял живот знам", защото всеки може да си мисли нещо цял живот и това не прави нещото ни по- правилно, ни по- грешно. Остана неясно на каква база ти е опитът- личен опит със собствени, колко и на каква възраст деца.
Не говорим тук за гърнета, а за друг проблем. Който е бил налице и във времената много от преди да се появят памперсите. Това се писа няколко пъти.
Ти дай информация, пък всеки ще си прецени дали и за какво ще я ползва. Ако имаш, де.
Питах за опит с напикаващи се деца, не с такива, които нямат този проблем.

# 79
  • Мнения: 503
Питах за опит с напикаващи се деца, не с такива, които нямат този проблем.
Еми то не е толкова лесно да се стигне до този проблем. Точно това казвам, ако детето се научи рано, няма да се напикава нощем (редовно, сега веднъж може да се случи в по-късна възраст).

# 80
  • Мнения: 24 467
Ще изчакам търпеливо и ще прочета нещо за конкретния проблем, споделено ако ще и от личен опит, свързан с него, ако ще и да е линк или друг източник на информация, потвърждаващ теорията ти.    Grinning Съмнявам се, че ще си остана с чакането, обаче.
Ако детето "се научи рано" /както съм научена аз, съпругът ми, сестра му, братовчедите ми, моите собствени деца, деца от моята група в градините, които съм посещавала и една камара друг народ/ няма доказателства, че проблемът няма да е наличен. Ако представиш такива- добре. Ако не- то си остава чисто твое субективно немотивирано и недоказано мнение. Пак- добре.
Иначе по отношение проблемите с футбола и атомната енергия, да речем, и аз имам виждания.   Laughing

# 81
  • София
  • Мнения: 44 240
Питах за опит с напикаващи се деца, не с такива, които нямат този проблем.
Еми то не е толкова лесно да се стигне до този проблем. Точно това казвам, ако детето се научи рано, няма да се напикава нощем (редовно, сега веднъж може да се случи в по-късна възраст).

хаххаах, да бе.... от моето поколения всички са учени на гърне от 6 месечни още...доста деца се понапикаваха.

# 82
  • Мнения: 503
Питах за опит с напикаващи се деца, не с такива, които нямат този проблем.
Еми то не е толкова лесно да се стигне до този проблем. Точно това казвам, ако детето се научи рано, няма да се напикава нощем (редовно, сега веднъж може да се случи в по-късна възраст).

хаххаах, да бе.... от моето поколения всички са учени на гърне от 6 месечни още...доста деца се понапикаваха.
Толкова са ги научили.

# 83
  • София
  • Мнения: 44 240
а да, ама разбира се...ето къде бил проблема.
ок - кажи - практично стъпка по стъпка - как се учи дете да не пишка нощем.

то май почваш да си противоречиш - хем научените на 1 годинка на гърне, не се напишкавли, хем научените още от 6 месеца на гърне, не били научени и за това се напишквали нощем Wink

# 84
  • Мнения: 24 467
Е аз от вчера това питам, ама - на.  Laughing
Съмнявам се, че някоя майка на дете с подобен проблем ще се върже на подобни теории, слава Богу има информация по въпроса доста вече.

# 85
  • Мнения: 497
И аз прилагам вдигането за пишкане през нощта и за момента има ефект - детето се сухо и до сутринта спи спокойно. Иначе  се разбужда , вика ме, ако се е напишкала трябва да сменяме чаршафи, ако е с памперс пак се разбужда, така ,че варианта с вдигането под час за мен е работещ.
Той работи, но не за да се нучи да овладява физиологичните си нужди, а само за да не сменяш чаршафи.
Това ще разбера след известно време , след като започна да я вдигам в по- късен час и ако до тогава не се е напишквала постепенно ще спра да я вдигам .
При баткото това до скоро работеше - отначало го вдигах около 23,30ч  и в един момент спрях да го вдигам и той си издържаше до сутринта или сам ставаше. Но напоследък пак започна да се напишква ( май емоционално се натовари нещо) и започвам пак да го вдигам. В крайна сметка дори и да ми е трудно ставнето нощем , щом е за децата си заслужава усилията. Предпочитам децата ми да са със самочувствие, че са останали сухички независимо какво ще ми коства на мен. Вярвам, че постепенно ще свикнат да издържат до сутринта или да се събуждат сами и проблема ще се реши.


# 86
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Judy, поздравления за труда, който си положила до събереш и синтезираш информация в предишния си по-дълъг пост   bouquet!

# 87
  • Мнения: 24 467
Благодаря, Нансен, информация имам по темата в големи количества, поради личните си притеснения по нея.

Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 16:21 от Judy

# 88
  • София
  • Мнения: 4 035
И аз прилагам вдигането за пишкане през нощта и за момента има ефект - детето се сухо и до сутринта спи спокойно. Иначе  се разбужда , вика ме, ако се е напишкала трябва да сменяме чаршафи, ако е с памперс пак се разбужда, така ,че варианта с вдигането под час за мен е работещ.
Той работи, но не за да се нучи да овладява физиологичните си нужди, а само за да не сменяш чаршафи.
Това ще разбера след известно време , след като започна да я вдигам в по- късен час и ако до тогава не се е напишквала постепенно ще спра да я вдигам .
При баткото това до скоро работеше - отначало го вдигах около 23,30ч  и в един момент спрях да го вдигам и той си издържаше до сутринта или сам ставаше. Но напоследък пак започна да се напишква ( май емоционално се натовари нещо) и започвам пак да го вдигам. В крайна сметка дори и да ми е трудно ставнето нощем , щом е за децата си заслужава усилията. Предпочитам децата ми да са със самочувствие, че са останали сухички независимо какво ще ми коства на мен. Вярвам, че постепенно ще свикнат да издържат до сутринта или да се събуждат сами и проблема ще се реши.

Може би аз разсъждавам грешно, но ето как го виждам - вдигайки едно дете  да пишка нощем сменяш само местоположението на пишкане - т.е. не се напишква в памперса, а в без да осъзнава какво и защо се изпишква в просница на гърнето, а когато почне да издържа до сутринта, просто е стиганло до момента да се контролира само. И този контрол е щял да се получи дори и да си беше пишкало в памперса. Дъщеря ти е на 3 години и няма как напишкването в памперса да й се отрази на самочувствието, ако ти не й го натякваш като проблем или като нещо лошо, което е направила.
Колкото до момченце на 9 години, което се напиква нощем мисля, че има нужда от по-сериозно внимание от вдигане през нощта.

Виктъри, ама си пишеш май от любов към спора и към писането. Аз започнах да слагам дъщеря ми на гърне след сън веднага щом започна да седи стабилно около 5 месеца, към година и нещо се изпишкваше почти всеки път като я сложех, но само защо знаех горе-долу кога пишка. Тогава реших да махам дневния памперс. Почнах да я подпитвам пишка ли й се, да я слагам честичко на гърнето, тя почна да се изнервя, да отказва да сяда изобщо и да се напишква. Престанах да я мъча почти моментално. Малко преди да стане на 2 се отказа от него съвсем естествено и лесно. След около година спря да се напишква като спи наобед и се будеше със сух памперс, махнахме и него и на около 3 и половина почна да се буди суха и сутрин и махна и нощния. Слагането на гърне няма нищо общо с махането на памперса.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 249
Виктори, не дърпай Дявола за опашката и си толкова напориста в спора просто защото не си се сблъсквала с проблема - не ти го пожелавам.
Джуди  bouquet за линковете.
Съпругът ми се е напикавал до 14 годишен. Аз не съм имала проблем. Да, но голямото ми дете също се напикава нощем. За малкото все още ми е рано да знам...През октомври ще ходим на преглед при д-р Момчилов, че са с хипоспадия и двамата(слава богу лека форма), а на големия му откриха и хидроцеле. При първият преглед въобще не ми остана и време да спомена за нощното напикаване, но сега ще питам...
И жаден съм го държала Embarassed и го будех  Rolling Eyes Ефектът е никакъв. Той е точно от тези будни и енергични деца, за които е писал а и Джуди - денем не се спира, а нощем спи като пън. И в градината е имал инциденти следобед в началото - тогава го отдадохме на стреса от смяна на обстановката - в яслата не е имал проблеми и спеше следобед без памперс. Та и госпожата се е мъчила да го буди - безрезултатно...

Общи условия

Активация на акаунт