Моля за съвет!!!! памперс през ноща

  • 16 898
  • 134
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24 467
И като правиш, твърдиш, че напикаването през нощта може да се регулира? И че стига да се положат достатъчно усилия то може да се справи с него всеки, когато детето му е на 2-3 години? Така ли да те разбирам, Виктори? Сподели начина. В здравния форум и по света много хора очакват това разрешение.

Olive , точно за пампите съм писала пояснение /личи със синьо/- нямам личен опит с тях, т.к. съм друга възрастова група, от тези, с мушамите. Обаче памперс-гащичките си ги ползвах за моето дете, както споделих и то нито се е мокрило, нито се е налагало да го правя нещо специално. В ДГ такива атрибути се ползват точно от децата, които се напикават на обяд- слагат си памперси или гащички и който каквото му е удобно и никой не го прави на въпрос. Учителките са виждали много деца и знаят твърде добре, че това не зависи от тяхната воля, нито от тази на родителите им. Гащичките се обуват по- лесно, затова ги предпочитат пред обикновените памперси децата и родителите им. Но не е задължително.

# 61
  • София
  • Мнения: 44 242
всъщност в повечето детски градини отказват да слагат памперси или п-гащи.

# 62
  • Мнения: 15 379
всъщност в повечето детски градини отказват да слагат памперси или п-гащи.

Да, за съжаление. Което не е и редно.

# 63
  • Мнения: 24 467
Не съм водила статистика, кои градини са повече, ние сме посещавали две, в които самите учителки подтикват родителите да носят пампи за обеден сън, ако децата се изпускат.
Тези, които не позволяват- интересно ми е, като казвате, че били и повече, какво правят, когато децата се подмокрят, някои- редовно? Не е удобно ежедневното пране на чаршафи и за самите тях. Да не говорим за детето, но хайде, да приемем, че то не им е грижа /на градините/. За самите тях не е удобно дори.

# 64
  • София
  • Мнения: 44 242
носят се пелени за леглото за еднократна употреба и им е много удобно, като се напишка детеуто, хвърлят постелката и на другият ден нова...а чаршафите сухи.

# 65
  • Мнения: 24 467
Завивките с мушама почти никога не са сухи- от личен опит, като напикаваща се съм ползвала точно мушама за леглото, горният чаршаф се мокри, освен ако не се спи само по корем.   Simple Smile
А памперсите какво им пречат на тези учителки? За нашите те са си по- удобни, както и за самите деца.

# 66
  • София
  • Мнения: 44 242
ами не са се оплаквали да е мокрило одеалото....
ми било забранено, не знам си какво..големи били, глупости на търкалаци...аз съм носила и съм молила...ама всеки път са отказвали.... та първите месеци почти всеки ден си го прибирах с пижама за пране....а в къщи почти до края на първа група си спа и следобяд с памперс... факт е обаче...и не само в нашата градина и тук съм чела в теми, че почти на всякъде не дават...(за градина говорим де, не за ясла).

# 67
  • Мнения: 24 467
Забранено? От кого и защо само на тях? Не знам да има такавацентрална забрана, нашите щяха да я спазят и да има- логика не виждам.
Извинявам се за отклонението, но е и част от темата, т.к. редица деца след 3 г. са на градина и тези, които се изпускат по време на сън ги има във всяко детско заведение, да не кажа в почти всяка група, някои до края на подготвителната. И защо този дискомфорт с мушамите?
В съседния подфорум пък има тема затова, как самите учителки карали една майка да слага памперси на детето си, което се напикавало.

# 68
  • София
  • Мнения: 44 242
а не знам сестрата ли, хеи ли...вече не помня вече....не знам много се дразнех в началото....не беше проблема в самите госпожи...те просто следваха правилото в градината.

# 69
  • Мнения: 503
Подкрепям учителките, които отказват да слагат памперси в детската градина. Децата наистина са големи вече за такива неща. Подмокрянето не би го имало, ако детето е научено на гърне от по-ранна възраст и съответно от по-рано е научено да усеща дали му се пишка или не. Като попиташ току-що научено дете на годинка и 1-2 месеца "Има ли пиш?", то се опитва да разбере и усеща дали има пиш. Като го попиташ за пръв път на 2 и половина, след като е било с памперси досега, а междувременно се е развивало в останалите посоки, но не е мръднало откъм научаването да пишка в гърне, детето пак се замисля, но докато отново си развие естествената способност да усеща дали му се пишка (закърняла, защото никога не му се е налагало за толкова много време, през което непрестано се е развивало и е растяло), минава доста време. Така стават децата на по 3 години и се напишкват по време на следобедния сън и през нощта.

# 70
  • София
  • Мнения: 44 242
Victory - чудно защо пък има деца ранно научени, които  по някое време пак връщат памперса и почват да се напишкват по тази логика...
както и да е, ефекта от не слагането на памперс, беше при нас да си свикне детето да спи в локвичка без да се буди от мокрото Simple Smile
и не проблема не е  в това, че детето е почнало "късно" да се учи на гърне...има достатъчно "късно" махнали памперс, при които такъв проблем изобщо не съществува...

# 71
  • Мнения: 24 467
Можеш да подкрепяш каквото си искаш, Виктори- свободна държава сме /уж/, включително и националния ни отбор по футбол.
Аз те питах друго:

И като правиш, твърдиш, че напикаването през нощта може да се регулира? И че стига да се положат достатъчно усилия то може да се справи с него всеки, когато детето му е на 2-3 години? Така ли да те разбирам, Виктори? Сподели начина. В здравния форум и по света много хора очакват това разрешение.

.....

Затвърждавам окончателно мнението си, че Виктори и други хора очевидно оставате незапознати с проблема, но едни запълват тези си пропуски, а други не желаят. Което си е въпрос на личен избор, разбира се, като образованието във всяка една насока по принцип. Добре е обаче да се дава гласност. Така поне онези, които желаят да се информират, ще го направят.
Гърне решение- глупости- на гърне сме били научени аз, брат ми, цялата ми рода от нам колко месечна възраст. Факт е, че има деца, напикаващи се до 4, до 6, че и до 15 години, въпреки това. Аз- да, брат ми-не. Единият ми братовчед до пубертета, брат му- не. От три деца на друга моя леля- един само до пубертета, другите- никак. И не е имало памперси въобще. Гърне от преди да се научат да седят са ползвали. Нищо от това.
Имам лично две деца, учени еднакво, по еднакъв начин, на еднаква възраст. Едното на 2 г. спря да се подмокря нощем, другото- на четири. И хич не са захвърлили дневния си памперс на 2 години и половина.
Не бъркай гърнето с нощното напикаване. Че има грешка бе очевидно в самото начало. Е, ако желаеш въпреки това да ги месиш- добре.
Та това с гърнето е неработещо. Дай друго. Много хора чакат.

Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 09:33 от Judy

# 72
  • Мнения: 503
Труден процес е мисленето
Чувала съм, че на някои им е трудно мисленето, познавам такива хора, също съм чувала и за напикаващи се деца, но не от типа "всяко второ се напикава нощем", а нещо в рамките на... 1 на 30-40 деца има някакъв проблем, и той не е от липса на навик с гърнето. Но за медицински проблем може да се говори едва след като се съберат всички факти - кога е научено детето на гърне за през деня, колко издържа нощем, дали се налива с литри вода преди лягане, дали през нощта се буди, дали през деня казва като му се пишка, разбира ли, че е мокро (при по-късно научаване на гърне, детето може от навика си досега да не прави особена разлика между това да е напикано и сухо) и много други. Но чак да го обърнем на медицински проблем...
Та това с гърнето е неработещо. Дай друго.
Намирам го за работещо. Научаваш детето на 1 годинка и до втората-третата вече нямаш спомен как се слага памперс.

# 73
  • София
  • Мнения: 44 242
Victory - аз не мисля, че Джуди  говори за медицински проблем изобщо....

Иначе познавам няколко деца научени на 1 годинка на гърне и с върнат памперс изведнъж на 2-2,6 за известно време Wink

# 74
  • Мнения: 24 467
И опитай я тази дейност. След като няма доказателства никакви, че свикването на гърне на фиксирана възраст се намира в пряка зависимост с обсъждания проблем ти защо го твърдиш? Обясни.
А проблемът може и да е медицински, което обаче не е задължително да е във всеки случай- но затова се писа. Айде да не е мислене, четене поне да е и обсъждане на прочетеното, друга информация /ако имаш- сподели, линкове дай, нещо конкретно/. Тук не зачетох някой да е дал диагноза на конкретно дете, дори и това на авторката.
Темата, към която препратих и в която има много линкове с конкретна информация, а не само баба така каза, обръща внимание на изключителното многообразие на причините, както и на редицата случаи, при които просто причината не може да бъде установена категорично.
Гърнета. Проблемът съществува  от както го има човечеството. Памперсите не са на такава възраст, все пак.

"Родителите трябва да знаят, че всяко дете с упорито, неизчезващо след 3—4-годишна възраст нощно напикаване, се нуждае от лекарски преглед. "- т.к. дори и да е малка вероятността да е налице физиологично заболяване, то тази възможност е добре да се провери.

По- често е при мъжете:
http://www.yarg95.com/bg/articles.php?id=1

Някои от вероятните причини:
http://www.lekar.bg/news-41/info-1510/%D0%9D%D0%BE%D1%89%D0%BD%D … 0%B0%D0%BD%D0%B5/
"Мерките, които родителите понякога вземат срещу нощното напикаване, могат да дадат обратен резултат. Измъкването на спящото дете от леглото (дете, което се подмокря, обикновено спи много дълбоко) и воденето му в тоалетната всяка нощ само засилва неговото убеждение, че все още е бебе. Ограничаването на течностите след 5 часа следобед обикновено веднага го кара да си мисли, че е много жадно, и почти гарантира непрекъснат спор с родителите през цялата вечер, който не е полезен нито за тях, нито за детето. Всяко дете над 5 години би дало всичко, за да се справи с проблема. То иска да бъде отзивчиво, но почти не може да контролира нервната си система и подсъзнателните си чувства, които
са причина за напикаването през нощта. " - от този линк.





Последна редакция: чт, 09 сеп 2010, 09:50 от Judy

Общи условия

Активация на акаунт