Моля за съвет!!!! памперс през ноща

  • 16 878
  • 134
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте.Синът ми е на 3 години и 2 месеца и още е с памперс през ноща.Незнам как да го махна пробвах няколко пъти но той се напишква.Вече взех да се притяснявам да нямаме проблем.Досега не сме имали сух памперс на сутринта.Незнам какво да правя newsm78 Ще съм благодарна да споделите как успяхте с вашите дечица

Последна редакция: нд, 05 сеп 2010, 15:17 от .Ели.

# 1
  • загубено
  • Мнения: 6 490
Аз махнах нощният памперс около 3,6 год.
Но няколко седмици преди това сутрин се будеше
със сух памперс.Така реших че е време,за махане.
Според мен,детето само ще ти покаже кога да го махнеш.
Лекарят ми ,ми каза че до 4 год е нормално да са с памперс.
Аз ми се вижда много това,но тук (Гърция) много не си дават зор.
Както и за бибероните,може да се види дете на над 5 год,с памперс и биберон в устата.

# 2
  • Мнения: 819
А пие ли много вода през нощта? Може това да е причината?
Мога да ти кажа как процедирах с каката - вдигах я през нощта да пишка и така издържаше до сутринта. Като ми го казаха ми се стори абсурдно да будя детето, но аз използвах като се размърда или започне много да се върти, слагам я на гърнето, тя почти спейки се изпишква и пак я слагам, почти не се събуждаше и не беше проблем.май даже около 12-1.00 ч. я вдигах и спокойно издържаше до сутринта.Или ако много рано се рзабуди, към 5-6 сутринта, пак я слагам на гърнето и после спокойн си доспива. Но мисля, че с едно междинно изпишкване не би трябва;ло да има проблем, ти сама ще го усетиш кога започва да се върти или да не спи толкова дълбоко.Аз обикновено винаги я чувам. Не помня кога точно го махнахме нощният, но не е било преди 2,5г.

# 3
  • Мнения: 7
Благодаря ви за мненията!Не не пие вода нощем  ще го пробвам и аз така да го вдигам нощем пък ще видим до къде ще я докараме!

# 4
  • Мнения: 503
През деня без памперс ли е? Ако да, няколко часа преди лягане не му давай много течности, а ако иска да пие нещо (особено през нощта), веднага след това го води до тоалетната или на гърнето да се изпишка.

# 5
  • Мнения: 206
Според мен трябва да ограничите течностите след 17ч., преди сън да се изпишка детето, но лекар ми е казвал, понеже синът ми до 10год се напишкваше, че детето не трябва да се буди през нощта!
Не помня обясненията, но един вид се създавал навик да пишка в определено време и после, когато престанеш да го вдигаш ще се напишква!
Според мен не насилвай нещата, когато започне детето да се събужда със сух памперс сутрин това е знак, че можеш да предприемеш нещо.Не се притеснявай, не всички деца още на годинката остават сухи през нощта, познавам такива, но ние не сме от тях.
Казах ти за сина ми, ето и дъщеря ми е така, ще стане на 3, а още спи през нощта с памперс и следобяд също.
Вече замислям да махна следобедния, понеже напоследък се събужда суха.

# 6
  • Мнения: 819
Ами при нас нямаше проблем след като спрях да я вдигам през нощта, не се е напишквала(или поне не системно, щом не помня)  newsm78 Но, наистина, всяко дете си е различно, то само ще си покаже  Peace
Но определено не съм я ограничавала с течностите.Ако детето е жадно, как няма да му дадеш да пие вода? Е, избягвала съм например да и давам диня вечер, но за пиене на вода никога.

# 7
  • Мнения: 782
Изпишквай го през нощта. В началото няколко пъти, после разреждаш. Така сама ще усетиш кога да го изпишкваш. Аз, дори сега го вдигам по някога, когато се е наливал с течности вечер. Ето снощи яде супа, плодове, пи доста вода ... по някое време през нощта усетих, че се върти, но пак заспах и естествено се беше напишкал  Laughing

Не искам да навлизам в спорове, но това с ограничаването на течностите е пълна глупост. Вие ограничавате ли ги преди сън, не ставате ли до тоалетна през нощта ... никога не ми е минавала през ума подобна мисъл  Crazy

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Според мен изпишкването на полуспящо дете през нощта може да спести някой друг памперс, но не виждам как така детето само ще се научи да се контролира или да издържа до сутринта.
На твое място бих оставила нощния памперс, по-скоро се опитай да разбереш дали пишка по време на сън или рано сутрин.

# 9
  • Мнения: 12
И двете ми деца късно махнаха памперсите но много лесно от раз според мен детето само си показва кога е готово Peace

# 10
  • Мнения: 7
Ами през деня спи без памперс даже като му се допишка се събужда и става да пишка.Е имало е инциденти но много рядко.Ще го изчакам още малко и ще видя какво ще предприема.Благодаря на всички

# 11
  • някъде ...
  • Мнения: 37
Моя спря нощните памперси на 3г. и 7-8м.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Запис да следя, че и на нас ни предстои. Аз лично от опита си с дневния памперс, шишетата, бибероните, ходенето, говоренето, храненето и всичко останало съм стигнала до извода, че няма смисъл да се насилва детето за нещо за което не е готово. Ако не е готово така или иначе нещото няма да стане. Само майката се тормози и се изнервя излишно и детето се стресира. А като е готово всичко си става естествено от самосебе си, без почти никакви усилия и нерви.

# 13
  • Мнения: 1 761
Moeto dete e na 4 godini i pochti 2 meseca.
Spi s pampers,pie i qde kolkoto iska.
Ponqkoga, dosta chesto e suh,no ne vinagi.
Reshih,che e mnogo po-vajno az i toi da se naspivame i da bydel spokoini,otkolkoto da se bezpokoim kak bi izglejdal v ochite na nqkoi drug fakta,che deteto spi s pampers na tazi vyzrast,da go budq ot strah da ne namokri skypiq matrak i da go dyrja jadno.

Dokato stane vreme da spi s gadjeta vse nqkoq vecher shte poiska da legne da spi bez pampers i da si ponese otgovornostta ot tova reshenie.
Nqkoi deca, pri tova zdravi se napikavat do puberteta i sled tova izrastvat noshnoto napikavane.
E, ne pechelqt Olimpiadata koi nai-rano shte svali pampersa v bg-mamma,no rastat spokoini i bez chuvstvo na strah ot provala,che nqma da grabnat shampionskata kupa.

Bih se pritesnila edinstveno,ako nqmam pari za pampersi,no dori i togava bih namerila variant,v koito deteto da ne se chuvstva vinovno.

# 14
  • Мнения: 65
Между година и половина и двегодишна възраст махнахме памперсите на децата. През деня още от раждането съм ги държала на пелени, а не с памперси. Дневни памперси съм им слагала само по време на път или други екстрени ситуации. Определено смятам /а и не само аз/, че факта, че съм ги гледала с пелени е решаващ толкова рано да се откажат от напикаване.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2010, 07:35 от Ashura

Общи условия

Активация на акаунт