Моля за съвет!!!! памперс през ноща

  • 16 888
  • 134
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 658
Да, Judy, благодаря и аz, иособено zа търпението да пишеш. Макар аz (zа сега  Peace ) да не се боря с подобен проблем, zная какво е. Само абсолютно... не zнам как да определя... неориентиран в нещата човек, може да обяснява, че нощното напикаване идва от НЕнаучаване  ooooh! Както и, че ако детето не се напикава нощем, това е, zащото е учено навреме.
Мъжът ми се е напикавал нощно време до пубертета. Малката му се сестра (има две, голямата не е била така), която е на 12 още има тоzи проблем (надяваме се, вече го иzраства  Praynig ). От своя страна, майка им на времето също се е напикавала до голяма, отшумяло е. И мъжът ми като дете, и се сестра му сега, са водени по лекари, тя скоро беше дори на санатириум. Така и фиzически проблем, слава Богу, не е отчетен и при двамата.
Та до някъде съм zапоzната и тъй като има наследствен фактор, все стискам палци моите деца да не го имат от баща си. Големият нямаше проблем, малко след две спеше с абсолютно сух памперс, дано и малката да е така  Praynig

# 121
  • Мнения: 2 739
И ние още сме с нощен памперс на 3г. и 6м.Понякога памперса е сух доста продължително време в рамките на седмица, после започва пак да пишка и аз не го махам, незнам докога ще караме така

# 122
  • София
  • Мнения: 3 249
Judy , аз лично съм ти много благодарна за линковете Hug
При нас все още няма развитие. Утре ще махат конците от операцията и ще поговоря с д-р Момчилов и за напикаването...

# 123
  • Мнения: X
Хайде и аз в кюпа, на 5 г. без 1 м. е сина ми, не съм виждала сух нощен памперс през живота си.  Laughing Пролетта съм го водила и на лекар по тази причина. Нищо му няма на детето, казаха ми след 2 години ако така продължава, пак да отида. Ето ме, половин година по-късно, без никаква промяна.  Sad
Доктора ми беше казал - вечер да не се дават възбуждащи храни, състава на вечерната е от значение, разбира се без месо и това, което ние не знаем - без млечни продукти - техните белтъци стимулирали отделянето на урина, ако това може да помогне на някои, при нас не е имало видим ефект от спирането на млечните вечер. Аз отивам в другата тема, тука на чесане на езици мяза, благодаря и аз за линковете!

Последна редакция: чт, 02 дек 2010, 15:51 от Анонимен

# 124
  • Мнения: 556
Моето дете е на почти 3 год. и още е с нощен памперс. Да го събудя посред нощ за да пишка изобщо не е вариант за мен. Пробвахве няколко нощи, но нито той нито аз се наспиваме и резултатът беше изнервена мама и дете. Смятам да го оставя той да прецени кога е готов. Памперса е пълен до пръсване сутрин- не мисля, че е подходящо да го махам точно през зимата. Ще опитам като се затопли времето.

# 125
  • София
  • Мнения: 94
А за 6г. и 4 месеца с нощен памперс какво ще кажете Laughing
Големият ми син си продължава да се буди мокър доста често. Имахме известен проглес миналия месец, но сега се разболя и пак общо взето е едно и също всяка сутрин. Въведохме игра на компютър само при сух памперс. Известно време имаше ефект, сега пак нищо.   Rolling Eyes

# 126
  • София
  • Мнения: 3 249
А за 6г. и 4 месеца с нощен памперс какво ще кажете Laughing
Големият ми син си продължава да се буди мокър доста често. Имахме известен проглес миналия месец, но сега се разболя и пак общо взето е едно и също всяка сутрин. Въведохме игра на компютър само при сух памперс. Известно време имаше ефект, сега пак нищо.   Rolling Eyes
При нас беше шоколад - е, поне намалихме шоколада до минимум...

# 127
  • Мнения: 2 149
Йоана е на 3 и половина и сега зимата пак е с нощен памперс.Лятото го бяхме махнали и ставаше до тоалтна,незнам защо сега зимата не се получава.Колкото до млечните,няма как да и ги спра вечер,тя пие само мляко вечерта,рядко вечеря.

# 128
  • Мнения: 24 467
Не спирайте напитките. За мляко пък да не говорим. Спирането просто не дава повод на детето да се буди, тъй като няма какво да изпишка, но не решава въпроса със самостоятелното събуждане при нужда.
QWERTYASD, виж темата и препратките. Има деца в пубертета. Важно е да не се притесняваш, да не притеснявате детето и да не му се дават излишни химии, които няма да помогнат, но пък със сигурност нещо могат да увредят, особено когато говорим за хормонални препарати.

# 129
  • Мнения: 601

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=741972

Внукът ми е на 6,5 г. и още се напикава нощем, дайте съвет

Д-р Реана Велизарова, дм, главен асистент в Клиника по неврология на Александровска болница

Тя отговаря на въпроса на М. Иванова от Асеновград
Нощното напикаване (enuresis nocturna) се дефинира като повтарящо се, спонтанно изпускане на урина по време на сън при деца над 5-годишна възраст. Честотата му при 6-годишните деца е от 10 до 15%, като се среща три пъти по-често при момчета. Този процент прогресивно и спонтанно се снижава и достига 1-2% при петнадесетгодишните.

Нощното напикаване се разделя на два основни типа - първично (в 80% от случаите) и вторично (20%).

За първично напикаване говорим, ако детето никога не е достигало “сух” период (без нощно напикаване) за повече от 6 месеца. При тези деца няма клинични симптоми от страна на пикочните пътища, нито данни за нарушена функция на пикочния мехур, т.е. нощното напикаване е единствен симптом. В тези случаи става дума за несъответствие между капацитета на пикочния мехур и нощната продукция на урина в съчетание с дълбок сън, поради което детето не може да отреагира на сигналите, идващи от пълния мехур, и се изпуска.

Напикаването се определя като вторично, ако е предшествано от “сух” период, по-дълъг от 6 месеца. При тези деца се установяват различни соматични, неврологични или психични заболявания. Най-честа причина е стрес, предизвикан от развод на родителите, сексуално насилие или малтретиране. Соматичните заболявания, които често са в основата на вторичното напикаване, включват хроничната бъбречна недостатъчност, диабет, инфекциите на пикочните пътища и обструктивната сънна апнея, предизвикана от хипертрофирали аденоидни вегетации (т.нар. трета сливица).

Не бива да се подценява и наследствеността като фактор в генезата на нощното напикаване. При двама родители с нощно напикаване рискът за детето значително нараства (над 77%).

В отговор на въпроса на госпожата, какво да предприеме при шестгодишното си внуче:

1.Ако става дума за първично напикаване, изчакайте. По принцип след 7-годишна възраст се започва терапевтичен план, включващ немедикаментозни и медикаментозни методи. Подкрепяйте детето, не му внушавайте срам или вина. Поощрявайте го за “сухите” нощи с малки награди.

2.Ако става дума за вторично напикаване, консултирайте се с педиатър. Той ще прецени необходимостта от допълнителни изследвания, като например: общо и микробиологично изследване на урината; биохимично изследване на кръвта; ехография на бъбреците и пикочния мехур; ядрено-магнитен резонанс на лумбални прешлени и уродинамични изследвания.

# 130
  • Мнения: 46
сега се връщам да чета. аз съм от майките, които вярват в естественото развитие на нещата и мисля, че рано или късно, ще свалим нощния памрес, както стана и с дневния...  Simple Smile
но темата е интересна... и ще следя

# 131
  • Мнения: 556
Синът ми е на същата възраст и още сме с нощен памперс- понякога се буди с дни съвдем сух и решавам да го махва, после той се напишква и затова спрях да опитвам за сега.През лятото ще се опитам да го махна.

# 132
  • Мнения: 46
Ужас... времето лети ..вече сме почти на 4 год и още спим с нощен памперс...явно няма да се случи това при нас..хм

# 133
  • Мнения: 2 149
И Йоана е почти на 5 и още е с нощен памперс,но търпение,все ще се отучи Laughing

# 134
  • Мнения: 1 136
Сина ми е на 4.7 г. И е все още с памперс , въпреки че става сам през нпщта да се озпишква но имам случаи на мокър памперс сутрин. Не съм го насилвала ,но му говоря постоянно за големите момчета, които не се напишкват.може да звучи наивно , но той го приема като привелегия и ме пита винаги дали се гордея с него, пишка сам през ноща. Може и това да помага.

Общи условия

Активация на акаунт