Айд наближава, мир и любов повелява – 126та арабска тема

  • 42 906
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 550
Хубаво са казали хората, който се смее последен се смее най–добре.   CrazyWhistling Фараоните май бяха прекалили с празнуването след миналия мач, и днес играха много зле. Та нямаше как да победят..Сори за еджипшъните, ама сега ще трябва да успокоявате хабибитата.  Flutter


Мен днес цял ден ме цепи  глава, а съм и само на крак – презентация, после лекции, практика, курс по арабски, чак сега се прибирам, и съм гроги..Уф и мишката ми не работи от тая сутрин no

Свеар, хубаво си обяснила какво се прави и какво нези тези 10 дни   bouquet А има ли специален обичай за самия празник – освен, 4е се посещават роднини и заколеното агне  newsm78
Аз мисля пак да се пробвам да направя сладките с фурми...като втори опит дано ги докарам по–добре от миналия Ейд  Blush

# 31
  • Мнения: 24
 Sick rotfImao rotfImbo smile3514 smile3511
Какво да се прави!!! Честито на тези които празнуват

# 32
  • Мнения: 3 804
лили нищо че загубихте , все пак клипът е хубав

http://www.youtube.com/watch?v=uXP

За всички остание по едно кафенце-момичета пак ще се разправям с документи,та моля за едан дуа ,че вече имам алергия на тази тема .




Лек и успешен ден на всички  Hug  bouquet

# 33
  • Мнения: 689
от вас разбирам,че наште паднаха  Crazy аз заспах Blush
поне се повеселиха доволно и няма да има повече емоции на световното.

любимеца на Вещицата с чесън се беше натоварил с антоража си в един джет,пее и лети към Судан  Grinning
той да не би да е бил футболист newsm78

Никки-трябва да измислим най-ефективния начин за съчувствие за нашите хабибита-падналите фараони Flutter
с колко паднаха,с 1:0 ли?

Свеър-аз съм на едни хапчета,но ще се консултирам дали да ги спра и да започна пост заедно с тебе.

Сафар Мактуб-твоя човек е за антибиотици мисля  Sad

Тесс-ти от къде тоя еджипшън,а? Wink

мале тая машинка да можеше да ми кацне в кухнята  Party

# 34
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
за кафенцето   bouquet

Момичета - фараонки, sorry !!!

Шилан, аз бих го хвърлила, но мисля, че червеите се махат като го накиснеш в солена вода, постои така доста време и червеите изплуват на повърхността на водата. Но не давам 100% гаранция. Аз така съм киснала гъби.
И понеже днес много ми се спи и ме мързи повече от Шиланка ви казвам много хубав четвъртък !
за всички   bouquet

# 35
  • Мнения: 4
Лили, само с 1:0 са ги били. А еджипшъна е дружка от нета. Да ти кажа моето успокоение беше "Не се тормози сега, другият път ще успеете"  Mr. Green
Вещичке, стискам палци всичко да е ок, знам какво е бюрокращина  #Cussing out .
Дайте повече инфо за Аида - кога започва, кога свършва, какво символизира, пости ли се пак и т.н. Знам, че няма да се работи в Дубайско (и там имам дружка, ама не от нета този път  Laughing ), та предполагам и в другите държави ще е същото.

# 36
  • Мнения: 914
 Да се усмихвате  е  сунна



Тук има за лаида  но е на р  за  по младото поколение  се опитах да го преведа с  чичо Г  не е съвсем  но се разбираhttp://www.islam.ru/lib/bairams/holiday/
оригиналаhttp://www.islam.ru/lib/bairams/holiday/

  основното е  че това е сунна  муаккеда    т е   сунна която е от Авраам и се спазва от пророка с а с    
за жертвоприношението се избира  агне  в добро здравословно състояние   Laughing може коза ,крава  камила но  там тябва да има  събиране на няколко човека

има хадис че в  самото заколване и обработката  след  това и   в храненето трябва  да учавстват членовете на цялото семейство   колкото  косми   по  жертвеното животно толкова  повече хасанат

разделенето на три   едната трета е за садака  втората за  да се  съберат   членовете на семейството  третата се съхранява

заколването става  след   празничната  молитва и след заколването на агнето от имама  на  джамията  преди това ако се заколи се счита за садака

мъжете  постят докато не вкусат от  месото т е ч дроб     това вече  очаквам от Хадил   помощ Hug Hug Hug ен знам дали е сунна  точно ч дроб  да се  закуси    в лаида  или  традиция  Thinking

Лили   саламетик   Алла шефик    Praynig

Вещице   с  чесноково  ухание      кажи Ает курси   до сега не ме е подвеждала  когато ми е било напечено  Hug

Дуа    Амал    пишете ако четете  Hug Hug Hug Hug

Марсианке  нацели ли  някои рецепти за лаида   Flutter


Делта    може може и без   сините сливи в тажина но  и с него са чудесни     но се внимава  ако има проблем с  бъбреците  защото  са богати на  потасиум  калий

за тажина  това е      манджа з а мързеливи  домакини или работещи , заети   Mr. Green


няма  нищо сложно   омесваш подправките   добавяш   месото или  пилето или рибата или само  зеленчуците   започваш конструиране     да не се разпадне  Laughing захлупваш и оставаш на слаб огън   имам позната дето  го приготвя сутрин преди работа  и като се върне на обяд     е готов

иначе се използва и през рамадана   докато  се  приготвя  закуската   приготвяш тажина  и  като се върнеш от салат тарауих  готово   Peace

почти винаги  има леко загаряне в тажина което   е  специфичния му   привкус  за добра работа   Party моите се избиват кой да стърже  изгорялото   Joy

Такабаала сияма  на постещите   Praynig



# 37
  • Мнения: 110
здрасти тайфа!

До антибиотици още не сме го докарали. Днес се понесохме към една клиника обаче да дадат "експертно мнение". Че то лимон и мед и виетнамско чудо хубаво, ама е до време...
Аз още държа фронта. Поне сме сигурни, че не е свински грип.

От снощи в нашата къща има ново забавление: аз решавам кръстословици, а "международните" думи ги казва мъжът ми. Неговото участие се свежда до "футболен отбор от еди коя си страна", или "модел рено, фиат", докато .... охаааа, в една кръстословица не прочетохме "син" /в смисъл детето СИН, а не цвета/ на арабски и той викна "ИБН".   

И ме кара да търся още кръстословици с арабски, понеже "видя ли, че има!"
Освен да почна да си ги измислям. Хубаво се учи езика така, но чак ТАКОВА съвършенство да достигна! 

# 38
  • Мнения: 914
малко  хляб и хлебни  от Марокоhttp://ririfleur.centerblog.net/rub-Cuisine-Marocaine-Pains-et-viennoiseries.html

Хадил    пробвала ли си  харша  с царевично брашно   chef

а тук за  някои  рецепти  за диабетици   Алла  шефи  майка ти  Хадил   не  забравяй  всеки ден да   молиш  рида    от  нея   Hug  

тук за  тези които не са избрали  сладки за празника http://ririfleur.centerblog.net/rub-Cuisine-Marocaine-Patisseries.html

Кате   Ш   я се стягай     надафа мин нал иман   newsm75 newsm79 newsm28 1dishes


# 39
  • Мнения: 171
Честито за победата на Алжир !!!!

за нечие нещастие знам много добре какво е gheeba и какви са последствията. и да уточня, че не е нужно говоренето да е злобно. ако има още някой защитник на кадафи или някой друг "велик арабски лидер" предварително да приеме извинения за неудобството, което моите думи могат да му/й причинят.

аз избягвам назидателния и поучително-проповеднически тон, моля също така да бъде избягван спрямо мен. не подхождам със злоба или желание за заяждане, не се опитвайте да подхождате така към мен. а в края на краищата, ако някому преча на темата нека да има достойнството да ми каже любезно да си тръгна и ще го направя. пиша тук заради взаимните добри чувства с някои дами, но и с тях бих могла да си намеря начин да контактувам. така че спомнете си, че мъжеството и достойното поведение не са привилегия само на мъжете. няма да споменавам имена единствено от уважение, който има достатъчно ум ще се сети дали е за него или не.

а и, да - не съм човек, ако това е необходимо да ме различи от кадафи. приемете ме за магаре и не ми се връзвайте.
ако някой знае нещо повече от другиго, това не е повод за омраза, а за стремеж към усъвършенстване.

Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 13:26 от hadil

# 40
  • Мнения: 468
Привет, мили момичета.  Flutter Flutter
Свеарче, виж как бързо се отзовах само.  Heart Eyes  bouquet Благодаря, че си се сетила за нас. Как сте вие, как са дребосите?  Hug Много съм изпуснала за съжаление...
На толкова много момичета имам да кажа -  hi, hi wavey wavey и гуш гуш и  Heart Eyes Heart Eyes затова и поста ми ще досади сигурно на някои. Mr. Green
Но първо да поздравя по-новодошлите.   bouquet  bouquet
Кате Мароки, сменила си ника, едвам тА познах. Laughing Ехей, щом и кръстословици решаваш вече си напред с материала.  Heart Eyes
Дуа, мила, не си ми писала от сто години. Явно не се вясваш вече много често. Чакам ЛС. Heart Eyes
Разан, ще ти дърпам ушите, нали си ме знаеш, че рядко пиша, ама все поглеждам дали ти си писала, не че си по-свободна от мене де.  Mr. Green
Ясминке, как е Латакийския нет, явно е доста зле щом не си се мяркала и ти насам. Карумчо какво прави на сирийска земя, колко зъба има вече, поуспокои и се малко? Помниш какво ти бях казала, нали, ама ще ти пиша на лични да дам отчет. Joy
Белбейче, разбрах, че на Кирков пазара има магазин на турска фирма за месни продукти, които са разрешени за консумация от мюсюлмани, някъде от началото на пазара било от към бул. Сливница. Ние обаче не обичаме много колбаси и затова само веднъж сме яли такива от тази фирма, даже името не се сещам.  newsm78 Иначе някои месопроизводители в бг првят колбаси само от телешко, но надали ги мелят на отделна машина... newsm78 А бебчо как е, изгърби ли те вече, моето да.
Лилийке, какво ново от Дубайските принцеси Кари и Сара?  Hug
Близначкова, отдавна не си ни разсмивала с бисерите на Теди и Йоанка.  Cry
Снежке, видях, че си ми пратила снимки на мечето Адуни, все си викам ей сега ще ги разгледам и все време не ми остава.  newsm78
Мигче, Другарче, радвам се за твоето здравословно състояние и стискам палци да ни зарадваш с лентичка скоро.  Hug
Вещице, уф, хич не ти отива това име Simple Smile, малката разбойничка как е? А каките вече сигурно са станали девойки.  Flutter Flutter
Съншайн, разбарх, че при вас нещата са вече ОК, голямо тегло изпати, но важното е, че вече е в миналото.  Hug Hug
И колко много други момичета къде са?
Някой знае и какво стана с Иман, завърши ли, накъде я отвя студенския вятър? Mr. Green
Монда, пообиколи си ти сирйското. Нараво ти завиждам благородно. Чудно ми е само как в Дараа е нямало лакове за нокти, като на мъжо селото е до Дараа и хем е село, а лакове да искаш.  newsm78 Че и козметичен салон даже има в Джасем, другото село. Joy
Тарик мам, Мия, Мамалиди \мернах те, че четеш един път\ Wink, Принцеса БГ, Надя \ако някой се е маскирал с нов ник да ме извини\, идвайте момичета.  wavey wavey wavey Оставям поста си отворен да дописвам за който се сетя. И на другите магребинки  wavey wavey wavey wavey, Дала, Марси, Делта  Hug

Хорица, не съм най-веща в религията, знам само, че Аллах ще раздаде на всекиго според делата, а може би и помислите. bowuu

Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 15:24 от amal

# 41
  • Мнения: 171
точно според делата и помислите и намеренията "алаамал б алният." - делата са според намеренията. а има нещо, на което му казват "фитна" - всяване на раздор - и то не е много долюбвано нещо. а да очерниш човек и да му изядеш хляба или просто да му очерниш името също не е мюсюлманско, ама това няма кой да те защити като пострадаш от него, защото не си кадафи или мубарак или друг легален престъпник (преди някой да скочи да ги защитава да види на фона на многомилионна туристическа индустрия, колко бедни и гладни има в Египет например).

хайде аз поне си знам откъде съм и каква съм, ама за хора, които се опитват да се приобщят към чужда култура, запазвайки добрите неща от собствената си, едва ли им е лесно. тук сте си българки помежду си, вместо да се бичувате подкрепяйте се. а мен не ме мислете. ако можете да научите нещо полезно, използвайте го, ако ли не, то поне не съм ви навредила.

сега можете да си викнете и модератор, за да ви се рахатяса темата от мен.

# 42
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
 Здравей Амал  bouquet  Heart Eyes
Радвам се много да те "видя" !
Такъв приятен и ведър пост отдавна не са попивали очите ми - благодаря за топлите думи !
Иман още си студенства и...стискам палци да е мноого...здравичка  Laughing
надявам се и аз  Whistling   ...
Олди е лееко неразположена от няколко гестационни седмици , но се надявам и тя да е мноого здравичка...
такива пеперудени работиии....
Вие как сте ,бебка расте ли , батко как я възприема- разкажи когато имаш време.

Свеар - и сърце и душа отлетя с твоите линкови....ох , не съм жива да знайш!!!!  Joy

Хадил - мислех, че скоро няма да ти стане байгън  Laughing   лъгъла съм се ....тури пепел и ела във фермата да видиш какъв оазис съм си пригласила и какъв пикник съм проснала...  Laughing

Чест и почетания на всички дами в темата и на Айа за труда!
Останете си със здраве !

Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 17:30 от Миг незабравим

# 43
  • Мнения: 914
Ох   сега видях че не съм пуснала за диабетичните рецепти   Embarassed
http://ririfleur.centerblog.net/rub-Recettes-pour-diabetiques.html

харшата и нея ще потърся   по принцип е половина  царевично половина  смида  ако  е на котлона   хайде ще се разровя то има много видове харша и ще я пусна в готварския    има и с   мая  и с  бикарбонат и на фурна   до довечера

Амал    Hug Hug Hug Hug


Фи   амани лилля


# 44
  • Мнения: 689
!!!Амал:салаам! HugКак е зетя с най-красиви очи и сестричката му?
Девойките са добре,хамдуля,скоро излизат ваканция.Тук захладня.

Тесс-внимавай с тия приятелства Wink

Хадил-моя ник е В.Лили на бг. какви са тия гневни приказки ...и редовните извинения за казаното!?От последния ти пост разбрах,че не знаеш какво е gheeba и кога става .Иначе щеше да разбереш колко е сериозно това,което започнахте да правите с Лютеницата.
За какво ти е умствено усъвършенстване,след като не прилагаш знанията?
Ние тука се подкрепяме със съвети на всякакви теми.И ги приемаме спокойно,не скачаме на бой като араби Laughing
ти си пиши каквото намриш за добре,но като видях,че повлече друга дама по опасен път и реших да посъветвам кратко и добронамерено.
Спести отговора в името на всеобщия мир и любов.

Свеър-джазак-мерси за линковете,не знаех,че е сунна муакада,не е хубаво да не се изпълнява.

Алвера-мерси за съболезнованията,другото е чак след 4 години....мъка

Сафар Мактуб-много сладко семейство сте,маша'Алла!Поздрави за отказването от вегетарианството,видя ли какво си изпускала  Party

пожелавам ви приятен петък и напомням загадката:
Как се казва малката островна арабска държава,която не е в Персийския Залив?
и подсказка:не е в Арабско Море.

Общи условия

Активация на акаунт