Айд наближава, мир и любов повелява – 126та арабска тема

  • 42 905
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 171
Айа - страхотно оформление, благодаря ! А картината (петата) е за изселените палестинци - има цяла серия.

Честит рожден ден джи-джи ! Дай боже все повече да помъдряваш, но най-важното е да си щастлива !

бърз отговор на поредната забележка от старата тема:
първо: хората са ти братя по религия или по това, че са просто хора - и в двата случая кадафи на мен не ми е брат (разбирайте го, както искате - в смисъл в мой ущърб или в негов - пет пари не давам). второ: казването на истината не е подигравка ни към брат, ни към сестра. трето: ползата е относително нещо, но истината никога (а ако някой "страшен, лош, запътил се към Ада неверник" иска да се възползва от това, че аз говоря против "великия кадафи" - добре е дошъл !) никога няма да израстнем до нивото, за което претендираме, ако не се научим да казваме на кривото, че е криво и да приемаме правото на хората да имат лично мнение, макар и различно от нашето.

а "фатуа" се дава след като имаш определено ниво на религиозно познание и образование и няма нищо общо с девическия статут, а и жени "фатуа" не издават  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 502
Джи Джи честито и от мене!
Айа страхотно е оформлението на темата. много ми хареса.   bouquet

# 17
  • Мнения: 52
4естит рожден ден джи-джи  uraайя-мн си се постарала и е станала супер темета  smile3501

# 18
  • Мнения: 720
Лиле -не съм се изгубила .... просто рядко влизам във форума , още по рядко пиша.. Дребния средния Simple Smile  все още си танцува и подскача само в нас ,иначе все още имам желание ... има време . Да реалитито с Найджъл скоро не съм го гледала отново....за моя жалост разбрах ,че ''моя '' човек (ако се сещаш кой беше Crazy ) наистина се оказа гей.... Tired ooooh!  много ме е яд... ама то май половин свят вече е такъв... Пийваш ли още бял чай Wink , щото аз да !

 Утре ми се очертава да придружавам голямата до  дома на нейната приятелка от класа. Момичето е от Судан, голямо семейство били.., майката я мернах носи бяла кърпа . Незнам защо но ми направи впечатление ,че е бяла ... черни или цветни ясно..но бяла май не съм срещала често. 

# 19
  • Мнения: 24
Добро утро арабелки хубавелки!!!
Ето по едно кафенце за настроение и събуждане че гледам добре сте си поспали. Време е за събуждане
Хайде че днеска пак важен ден мача ЕГИПЕТ- Алжир.  Praynig Praynig Praynig за победа на масритата че да има мир и любов по света и у нас  Mr. Green
Лек и усмихнат ден на всички

# 20
  • Мнения: 14
То направо си стана добър ден.  Мерси за кафенцето аз изчистих сготвих и вече съм свободна да се ровя из нета  Simple Smile

# 21
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Да кажа и аз добър ден!
Никито, за кафето едно голямо благодаря!!!
Фараонките !!!Да биете днес и да не забравите да почерпите  Simple Smile

Аз сервирам обяда днес

Да ви е сладко.

# 22
  • Мнения: 689
хората са ти братя по религия или по това, че са просто хора - и в двата случая кадафи на мен не ми е брат (разбирайте го, както искате - в смисъл в мой ущърб или в негов - пет пари не давам

искаш да кажеш,че не ти не си просто човек  Simple Smile
освен подигравка,стана и gheebah-злобно говорене зад гърба.Едва ли знаеш последствията..Лютеницата сигурно ги знае-може да ти каже на лични.

Започнаха дните на  Дул Хадж-поклонението в Мекка,нека да помислим как да използваме тези свещени дни.

То направо си стана добър ден.  Мерси за кафенцето аз изчистих сготвих и вече съм свободна да се ровя из нета  Simple Smile

не искаш ли да ни разкажеш повече за себе си?

Ники- в колко е мача,че не знам кога да пукам пуканките newsm78

Вещица-клипа не зарежда,но мерси!

Хари-пия бял чай с аромат на кайсия  Blush,много съм ти благодарна,че ме запали  bouquet
Ти да не си започнала работа!?
 Аз не знам на какво е символ бяла забрадка и защо точно бяла всеки ден,сигурно е някаква суданска традиция,ако някой знае-да каже.
При нас са в шарени и черни химари суданките, ето такива:

 http://www.enilestore.com/pix/khimars/kh2.5/4.jpg

мерси Алвера,много е апетитно,дано имаме повод да почерпим,големи вълнения в Египет,забравиха и Хаджа и всичко!


 

# 23
  • Мнения: 24
Алвера мерси за обяда.
Лили хабибито каза 19ч. (по-точно около 19), но ако и в Судан са толкова точни колкото египтяните  Laughing може и към 20 да е.Официалния час е 19. Хайде наште пак ще се молим няма как  Praynig Поне знам че има още кой да се вълнува с мен(освен цял Египет)  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 14
Какво повече женена съм от 5 год преди това бяхме гаджета с мъжът ми почти 3 год
От 1 год гледам малкия и сега като позахладня почти цял сме в къщи + това и двамата са болни Weary
Преди 2 седмици бяхме в Египет останах много впечатлена нямам търпение отново да отида   newsm03

# 25
  • Мнения: 110
Здравейте мами и моми!

Айа, и аз да кажа - чудесна тема!

Моят мъж е болен - сега го бори гърло, цяла нощ гърба го боля. У нас мирише на виетнамско чудо и се пие лимон с мед и топла вода - с литри. Цяла нощ не спа, бълнува, става, ляга, говори насън. Едвам ме пусна да ида до града, че сме останали с половин хляб, а и да си видя мейла.

Между другото, на 06.12 Международният женски клуб - това е организация, в която членуват съпруги и партньорки на чужденци работещи и живеещи в България ще организира пореден коледен Благотворителен Базар в Интер-Експо Център в София. По принцип има маси - на различните страни, но някои се обединяват - например скандинавските страни.
Предлагат се сувенири, ястия - традиционни, различни интересни неща, а приходите отиват за благотворителност - Женският Клуб финансира редица социални каузи. На който му се гледа и купува - да заповяда!     

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 16:29 от safar_maktoub

# 26
  • Мнения: 914
Ахлен   от  три дни  не става да се разпиша   #Cussing out все зацепва 

Лили   следващия път ще потърся нещо  без превод   Grinning
ето един сит за  марокански  гозби   и  отдела  за  мсиммен  има  доста нагледни снимки за  тези които  искат да се научат  Peace има и превод на всички езици  даже  бг  http://recetteshanane.over-blog.com/categorie-10659883.html

Кате  М    Hug  Ин  ша Алла     чудесна   новина  скоро 

Хари    bouquet  и  само  дето ме  мислиш ми  стига  Нека бог да те възнагради за  което  Praynig   bouquet  ами  де  помагат де   повече бели  правят  каките  Crazy


Правилно за    последните  10 дни преди  лаида    сте  споменали  да не посмеете да си  режете  ноктите  ,да  ходите на фризьор    хабибитата  да не  се  обръсват     Помислете за пости     ИМА   голям  ажер 
само напомням  а  по подробно  ваште  половинки  да обясняват а не само за ЛИБоф     си  развързват  езиците    ако някоъ   иска да пости  да ми свирне  все пак  заедно  е по весело Blush че  моя  мъж  както винаги е нервен и  зает и болен   Rolling Eyes

Криси    ето тук има за тажина 

http://ririfleur.centerblog.net/rub-Cuisine-Marocaine-Tajines.html

после пак ще пиша

Монда     в  Мороко  кафето не се пие с кардамон       купуват си  едни  ашоб  от  пазара   и го  смесват с мляко    мен лично винаги ме хваща  жлъчна криза от тяхното кафе  Crazy  така че  пия  чай  на  гости

към  чая  има един куп  тревички    мхинза  ,за нея писах  преди в магрибската  ,  затър  ,но  не е    ливанския  а  си е  мащерка    ,  селмия   и  куп  други 

# 27
  • Мнения: 800
Кажете кво да правя булгура- отварям и гледам червейчета!!!!  Какво с това мезе ли да го варя? Да го чистя ли някак? Да го хвърля ли?  ох, не ми се хвърля.....




3ти ден ми е мн разхвърляно, а нищо не ми се пипа  Crossing Arms ужасно мразя да е разхвърляно, но и ужасно ме мързи, а за да не ми боде очите тоя безпорядък- заспивам  Tired

# 28
  • Мнения: 24
Ох момичета лоша работа първото полувреме 1на 0 за Алжир.Лили къде си че нямам подкрепа  Praynig

# 29
  • Мнения: 4
Ники, аз ще ти ударя едно рамо, че сега нали имам фен еджипшън, пък той голям запалянко, че и спортист, и ми се струва ще получи нервна криза ако загубят! Така че и аз съм  Praynig , че да не се вириноса човека за едното чудо  Mr. Green
А ти къде гледаш мача? Или твоят еджипшън те информира? Аз нямам инфо, така че разчитам на теб да казваш какво става  Hug

Общи условия

Активация на акаунт