За или против религиозното убочение

  • 5 072
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15
Според мен не трябва да има религиозно обучение в училище.Това е работа на  семейството и църквата ,каквато и да е тя.Дори е редно детето само да си избере,след общо запознаване с религиите.Аз съм християнка,какво прави нашата  църква,политизирана,алчна, вглабена в себе си и имотите си. Какво направи да запознае по младите с християнските ценности ,обичаи и догми .НИЩО.Дори можеше да промени    времетраенето на ритуалите и службите ,да не се оправдават,че  каноните не позволяват това.Трябва да се действа според динамиката на времето,а тя диктува,да се обръща по-вече внимание на  религиозното възпитание на младежта.

# 61
  • Мнения: 7 263
Това според мен са не толкова важни неща в живота ,.... 
Сериозно ли мислиш така?! За мен пък отношението към българския език говори много и за цялостното отношение на човека към живота и нещата, а старанието да пишеш грамотно - най-малкото за елементарно уважение към четящите.
Мен лично това УБОчение толкова ме убоде в очите, че изобщо не мога да приема темата на сериозно...  Rolling Eyes

Ми хак ни е!
Като сме се пънали навремето да се ограмотяваме / съвсем ненужно, както се вижда/. Сега получаваме само очеизбождане, пък другите просто си разсъждават по темата по същество.

Иначе съм склонна да се съглася с това мнение

Какво още и по колко още предмета ще учат децата в училище? Вместо по 7 часа да имат по 8 ли?
Или поне като ще имат 8 часа да има по един допълнителен по БЕЛ - все някаква полза може да има newsm78

# 62
  • София
  • Мнения: 1 861
Ми хак ни е!
Като сме се пънали навремето да се ограмотяваме / съвсем ненужно, както се вижда/. Сега получаваме само очеизбождане, пък другите просто си разсъждават по темата по същество.
Не знам дали сме се пънали, но със сигурност родителите ни възпитаваха, че каквото и да правиш, трябва да се стараеш да го правиш като хората! В днешно време май масово народът стои над тези неща, училището също отбива номера. Така че и аз не виждам смисъл от въвеждането на каквито и да е нови допълнителности, при положение че децата са достатъчно количествено натоварени, а качеството е обратно пропорционално! Пък който иска детето му да се развива в дадена посока, включително и по темата, си плюе на ръчичките и му намира начина! Възможности, слава Богу, се предлагат!

# 63
  • Мнения: 79
Така че и аз не виждам смисъл от въвеждането на каквито и да е нови допълнителности, при положение че децата са достатъчно количествено натоварени, а качеството е обратно пропорционално! Пък който иска детето му да се развива в дадена посока, включително и по темата, си плюе на ръчичките и му намира начина! Възможности, слава Богу, се предлагат!

Така мисля и аз - който усеща необходимост детето му да получи познание по конкретна религия или въобще за религиите, може да го води в храма на съответната религия или да му предложи книги по темата - има достатъчно от египетска митология до сциентоложката църква. Но да се учи религия в училище ми прилича на нещо като на задължителното преди 20 години обучение по марксизъм-ленинизъм, което благовидно се наричаше "Общество и право".

# 64
  • Мнения: 38
Ох, как ми боде очите това Убочение! Моля Модераторът или , който е пуснал темата да си го оправи. Иначе мисля и аз, че религиозното обучение е дейност на храмовете, на свещениците. В едно училище учат деца от различни религии - какво ще учат ... от всичко по малко ли? По добре е да се възпитават в толерантност, а тогава вече няма да говорим за обучение, а за възпитание и във връзка с това не е нужно да има нарочен предмет. Който иска да си се обучава религиозно - да потърси храма на съответното изповедание, към чиято общтност е.

# 65
  • Мнения: 7 821
Темата е малко спорна. Аз съм изказала крайно мнение. Не искам да редактирам мнението на автора. Сори  Peace
Ако автора иска ще го променя, иначе ще си го гледате така  Wink.

# 66
  • Мнения: 804
Ели, не мисля, че мнението ти е крайно. За съжаление това е истината за голяма част от нашите свещенослужители.

# 67
  • България
  • Мнения: 2 164
Пише се ОбУчение!!!  #2gunfire
Някой няма ли да го коригира?!

# 68
  • Мнения: 7 263
Темата е малко спорна. Аз съм изказала крайно мнение. Не искам да редактирам мнението на автора. Сори  Peace
Ако автора иска ще го променя, иначе ще си го гледате така  Wink.

Напълно съм съгласна - не смятам, че е нужно да се редактира - напротив нека седи така, за да видим нивото на хората желаещи да провеждат въпросната дейност с децата ни и добре да си помислим бихме ли им ги поверили!

SofiaV повече от половината писали в темата знаем как се пише думата ОБУЧЕНИЕ и ако беше прочела два поста по-напред щеше да видиш какво е написала модераторката. Като изключим умопомрачителния правопис на автора, в темата лично аз видях интересни мнения и позиции. Peace

# 69
  • България
  • Мнения: 2 164
Lennyh , права си. Толкова много ме подразни грешката в правописа, че въобще не си направих труда да чета постовете.
 Според мен не е нужно да има и такъв предмет в училище. Религията е въпрос на личен избор и не трябва да се натрапва в училище. А и като имам предвид какво е качеството на учебния процес в българското училище, мога да си представя какво ще е и по този предмет...... #Crazy

# 70
  • Мнения: 24 467
Кво станА уе, ще се Очим ли?

София,що да се коригира, така си е баш наред, показателно е. Аз не бих го променила.

# 71
  • България
  • Мнения: 2 164
Прави сте - правописът говори достатъчно за нивото на човека   Grinning

# 72

Общи условия

Активация на акаунт