За или против религиозното убочение

  • 5 074
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 300
Здравиейте,и според мен е достатъчно история на религиите.А всяко дете когато може да избира само да направи своя избор.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 109
Аз пък не съм съгласна моите деца да изучават история на други религии допълнително. Нима някой в света изучава православието заради обща култура? Айде няма нужда от чак такъв либерализъм.

# 47
  • София
  • Мнения: 6 999
....А всяко дете когато може да избира само да направи своя избор.

Кое по-точно да избере? Да си избере религия или да избере дали изобщо да е религиозно или напротив?  newsm78
...нещо като да си избере любим отбор или как да го разбираме това?  Rolling Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз вече и на история на религиите не съм навита. Толкова други неща имат да учат в училище, само това им липсва! Предпочитам да учат повече български по още един час седмично, че децата излизат от училище неграмотни в прекия смисъл на думата. И този форум е пример - колкото по-късно са завършили пришещите тук, толкова повече грешки допускат.

# 49
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сливенски свещеник поиска анатема за Даниел Вълчев

Аз не искам такива бесни свещеници в училището на децата ми. Не искам да ги учат как да плюят по законите и министрите. И аз не го харесвам този министър, но една лоша дума не съм казала за него пред децата ми. А казват, че вярата учела на смирение...

# 50
  • Мнения: 24 467
Сливенски свещеник поиска анатема за Даниел Вълчев

Аз не искам такива бесни свещеници в училището на децата ми. Не искам да ги учат как да плюят по законите и министрите. И аз не го харесвам този министър, но една лоша дума не съм казала за него пред децата ми. А казват, че вярата учела на смирение...

Ужас просто! Нали знаеш, само го слушай попа какво ти пее, не го гледай кв'и ги върши. Да, ама примерът, особено при децата, е от първостепенно значение.

# 51
  • Мнения: 7 821
Сливенски свещеник поиска анатема за Даниел Вълчев

Аз не искам такива бесни свещеници в училището на децата ми. Не искам да ги учат как да плюят по законите и министрите. И аз не го харесвам този министър, но една лоша дума не съм казала за него пред децата ми. А казват, че вярата учела на смирение...
ooooh!

Именно този тип, богослужители ме отказаха от желанието ми децата да изучават подобен предмет. А бях за.
Преди време един анатемоса една гинеколожка, крайни са по повод аборта, често са нетърпими към другите религии и т.н...
Не ги искам в училищата!

# 52
  • Мнения: 1 294
....А всяко дете когато може да избира само да направи своя избор.

Кое по-точно да избере? Да си избере религия или да избере дали изобщо да е религиозно или напротив?  newsm78
...нещо като да си избере любим отбор или как да го разбираме това?  Rolling Eyes

Изучаването на история на религиите по никакъв начин не задължава детето да се спира на която и да е от тях.
Според мен ползите от един такъв предмет са, децата да са с малко по-богата обща култура, а не за тях религията да се изчерпва с християнство и исляма. Освен това покрай религийте ще обогатят много и познанията си по история на изкуство, защото в миналото са били доста тясно свързани изкуството и религията.
Според мен до някъде липсата на знания в това отношение, кара някой хора да слушат с зяпнала уста, словоизлиянията на фанатизирани потдръжници на определена религия и да се пускат сляпо по течението.

# 53
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз писах вече, че съм учила история на изкуството. Там половината е история на религията и каноните й, светогледа и живота на иповядващите определена религия и т.н.
Другата част научих в часовете по история, благодарение на чудесна учителка, която не преподаваше само дати и цифри.
Според мен задължително трябва да са запознати децата с християнство и ислям, будизъм. Това са основни знания. България е християнска страна, ако поне знаят какви са християнските ценности, нищо няма да загубят. Има много ислям в историята ни, има и българи мюсулмани. Това което правят фанатиците и някои подобни на тях е много далеч от исляма. Будизма пък и другите източни религии са непрекъснато преоткривани и могат само да помогнат в съвремнния свят.

Сещате ли се за Рибново? И знаете ли там българи ли са, турци ли са, в какво вярват?
Ако нещо сте несигурни, едни такива познания биха били от полза.

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво още и по колко още предмета ще учат децата в училище? Вместо по 7 часа да имат по 8 ли?

# 55
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ха, те и с 6 може да се научат, ама като гледам и за 10 няма да може с тез програми и образователна политика...
Няма нужда да е предмет. По-скоро дали да има такава част в обучението им и ако има как да изглежда е за мен въпроса.

ПС Хубав текст си имаш под ника Wink

# 56
  • Мнения: 300
Аз вече и на история на религиите не съм навита. Толкова други неща имат да учат в училище, само това им липсва! Предпочитам да учат повече български по още един час седмично, че децата излизат от училище неграмотни в прекия смисъл на думата. И този форум е пример - колкото по-късно са завършили пришещите тук, толкова повече грешки допускат.
Това последното нещо не го разбирам!Не е нужно да си правим забележки как пишем!Поне според мен всеки в бързината греши!То се и  вижда!

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
Ооо, не става въпрос за грешки от бързане, а за такива от вида "здравей те; ходих ме; стиЙ (вместо стрии), на мъжът ми (вместо на мъжа ми), наще (вместо нашите)" и други подобни. Това не са грешки от бързане, защото упорито се срещат в постовете на едни и същи потребители. А относно (не)грамотността на децата има достатъчно информация.

# 58
  • Мнения: 300
Това според мен са не толкова важни неща в живота ,има къде къде по трагични .......Не се къхари чак толкова.Че имат нужда от ограмотяване младите имат ама не бъди много строга ....  bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 1 861
Това според мен са не толкова важни неща в живота ,.... 

Сериозно ли мислиш така?! За мен пък отношението към българския език говори много и за цялостното отношение на човека към живота и нещата, а старанието да пишеш грамотно - най-малкото за елементарно уважение към четящите.

Мен лично това УБОчение толкова ме убоде в очите, че изобщо не мога да приема темата на сериозно...  Rolling Eyes

Извинете за отклонението!

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 18:56 от M4

Общи условия

Активация на акаунт